Labā pilsēta Ternopiļa (c), 2. daļa

22 Maija 2016 Ceļošanas laiks: no 30 Aprilis 2016 ieslēgts 02 Maija 2016
Reputācija: +6112.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Par dienu iepriekš varat lasī t š eit: Jauka Ternopiļ a (c ), 1. daļ a

Pē c reliģ ijas esmu pareizticī gais, bet mans brā lis ir katolis. Nu, tā kā tradicionā li ir gadī jies, ka Rietumukrainā dominē grieķ u katolicisms, nez kā pē c mē s abi bijā m pā rliecinā ti, ka Ternopiļ ā nav pareizticī go baznī cu. Tā pē c viņ u Lieldienu grozs tika iesvē tī ts dienu iepriekš grieķ u katoļ u baznī cā . Es negā ju uz visaptveroš o dievkalpojumu (pē c rijī bas Š ķ irstā nebija spē ka). Tā pē c nā kamo rī tu nolē mā m sā kt ar Romas katoļ u baznī cas apmeklē jumu. Paskatī jos internetā pakalpojumu grafiku un aizgā ju.

Planš etdatora navigators, ko mē s sirsnī gi saucam par Agripinu, mū s veda uz mā jī gu pagalmu. Apkā rt nav nekā du zī mju. Kā ds garā mgā jē js prasī ja ceļ u uz baznī cu. Nekavē joties devā s uz vietē jo Arbatu.


Parastā s dienā s Vaļ ova ielā ir kafejnī ca, brī vdabas atvē rumi, ī si sakot, š eit pulcē jas vietē jā bohē ma. Bet bija Lieldienu svē tdiena. Un kā jau Rietumukrainai raksturī gi, dievkalpojuma laikā ielas bija klusas un pamestas. Ticī gie – tempļ os (vai to tuvumā , ja iekš ā nav vietas). Tā pē c mē s gā jā m pa š o mazo ieliņ u (pareizā k sakot, devā mies uz baznī cu) vieni: ​ ​

Bet pat š ajā ī sajā ceļ a posmā bija tik daudz, ka es pat neuztraucos ar objektu izvē li. Es tikko noklikš ķ inā ju uz kameras pa kreisi un pa labi:

Š eit ir redzama vienī gā fasā de, kas saglabā jusies kopš Austrijas laikiem.

Zemfrekvences skaļ ruņ i! Ahhh! ! ! ! !

Un es nezinu, ko es vē lē tos darī t pirms nā ves...

Itā lija. vai ne? : )

Vai S. Banderas un Tarasa Š evč enko portreti rotā juvelierizstrā dā jumu veikala skatlogu jū su pilsē tā ? : )

Pa ceļ am viņ a papildinā ja savu personī go "bruģ i":

Aizkustinā ja deminutī vais uzraksts uz kioska:

Vai tieš ā m tā ir tik ē stgriba nekā tikai sausa "Maize"? ! !

Pā rsteidza neparastais koks pie baznī cas:

Ar š ā dā m kartona "krā sā m" un "Lieldienu olā m" tika izrotā ti daudzi pilsē tas centra koki

Bē rnu š ū poles sita tieš i pie senā s dominikā ņ u baznī cas sienā m:

Un cilvē ku skaits tempļ a tuvumā :

Izrā dī jā s, ka es kļ ū dī jos, domā dams, ka š ī baznī ca ir Romas katoļ u. Baznī ca tā da bija arī agrā k, un toreiz to sauca par Dominikā ņ u baznī cu. Tagad tā pieder grieķ u katoļ iem, un tagad tā ir UGCC Vissvē tā kā s Jaunavas Marijas Bezvainī gā s ieņ emš anas katedrā le.

Bija Lieldienu svē tdienas dievkalpojums (pareizticī gajiem un grieķ u katoļ iem ir vienā di baznī cas datumi, un paš i rituā li daudzē jā dā ziņ ā ir ļ oti lī dzī gi). Tie, kuriem nepietika vietas iekš ā , klusi stā vē ja uz ielas un klausī jā s dievkalpojumu pa skaļ ruņ iem. Viņ i tika kristī ti, dziedā ja psalmus, tas ir, pilnī bā piedalī jā s procesā ...

Bet visvairā k mani š okē ja tas, ko redzē jā m iekš ā , kad cilvē ki pē c dievkalpojuma aizgā ja:

Protams, es jau esmu redzē jis fotogrā fijas ar tempļ a interjeru. Bet dzī vo...Un nez kā pē c š ķ ita, ka pē c Ļ vovas baznī cā m un katedrā lē m nekas daudz nevar pā rsteigt. ES kļ ū dī jos. Var bū t. Un kā .


Kopumā visa Ternopiļ a tika nopietni iznī cinā ta Lielā Tē vijas kara laikā . Un ne tik daudz ī stas senatnes tajā ir saglabā juš ā s. Lai gan, spriež ot pē c viņ a "ciltsraksts", to te bija daudz. Galu galā tā tika dibinā ta 1540. gadā , kopš.1772. gada pilsē ta piederē ja Austrijai, bet 1919. gadā tā kļ uva par poļ u. 1939. gadā viņ š kļ uva par PSRS dalī bvalsti. 1991. gadā tā kļ uva par neatkarī gā s Ukrainas daļ u.

Disonanse netika izraisī ta, bet tieš i otrā di, man ļ oti patika "staļ iniskā s" ē kas:

Un mē s arī vē rsā m uzmanī bu uz diezgan uzmanī gu attieksmi pret saglabā juš ā s senlietā m un ne tik "vecā m" ē kā m.

Visas fasā des ir krā sotas un balinā tas, Ļ vovā ir daudz plaisu un š ķ embu centrā . Ternopilā viņ iem kaut kā izdodas atrisinā t š o problē mu.

Redzot š o mā ju no tā lienes, mē s pat nedaudz sastrī dē jā mies:

Manuprā t, tā varē tu bū t tikai nodokļ u inspekcija. Vai kaut kā da varas institū cija. Nē . Izrā dī jā s, ka tā ir medicī nas universitā te.

Un Ternopiļ as iedzī votā ji ļ oti veiksmī gi apvieno "Union Union" stilu ar jaunā m tendencē m. Piemē ram, viesnī ca "Ternopil". Saglabā jusies tipiska padomju fasā de:

bet pielika stiklu un spoguļ us...Un uzreiz iznā ca "Es esmu modes dā ma sveš ā tualetē " (c): -)))

Daž as pilsē tas var lepoties ar dī ķ i paš ā vidū . Tieš i tā ir Ternopilē . Tikai daž us simtus metru no pilsē tas centra var redzē t Ternopiļ as dī ķ i. Tā tika uzcelta senatnē aizsardzī bas nolū kos. Dī ķ is ir ievē rojams: apmē ram 3 km garš un 1 km plats.

Krastmala un blakus esoš ais parks ar daž ā dā m abstraktā m figū rā m, manuprā t, ī sts pilsē tas rotā jums:

Tieš i blakus dī ķ im (ti, virs dī ķ a, ukraiņ u valodā ) — Nadstavnas baznī ca:

Baznī ca ir neliela piebū ve kreisajā pusē . Un apaļ ais tornī tis ir baznī cas zvanu tornis.

Gadī jumā , ja pagriež aties, skaidri redzama Tarnavskas pils, kuru grū ti uztvert kā pili:


Jans Tarnavskis, Krakovas kastelā ns (kaut kas lī dzī gs vojevoda vietniekam), ar Polijas karaļ a atļ auju 16. gadsimtā Ternopiļ ā uzcē la pili. (gandrī z pirms 500 gadiem! ). Simts gadus vē lā k tatā ri pili gandrī z pilnī bā nodedzinā ja un pat nosusinā ja no dī ķ a. Vē lā k to atjaunoja poļ u prinč i Sobieski. Nā kamais pils ī paš nieks Koritovskis uzcē la jaunu pili blakus Vecajai (diemž ē l lī dz mū sdienā m tā nav saglabā jusies, tagad tā s vietā ir viesnī ca "Ternopil"). Un XIX gadsimta vidū . pē dē jais Ternopiļ as pils ī paš nieks barons Turkuls to pā rdeva pilsē tai. Otrā pasaules kara laikā tika nopostī ta gan Vecā , gan Jaunā pils. Un tikai 1956. gadā Vecā pils tika rekonstruē ta, tomē r ne pā rā k pieturoties pie oriģ inā la.

No pilsē tas pils izskatā s š ā di:

Pastaigā joties pa pilsē tu, man nebija pietiekami daudz karš u.

Bet visas grā matnī cas un avī ž u kioski bija slē gti.

Kaut kā neiedomā jos par to, ka pilsē tā ir informā cijas un tū risma centrs. Bija nevē lē š anā s nē sā t planš eti, un mē s to atstā jā m maš ī nā . Un manā paš taisī tajā grā matā bija pieminekļ u adreses, bet nebija marš rutu uz tiem. Tā pē c kaut ko izdevā s ieraudzī t tikai pateicoties "sajū tai", un kaut ko - diemž ē l nē . Viņ i ne mirkli neredzē ja, piemē ram, Solomijas Kruš eļ ņ ickas pieminekli - pirmo pasaulē . Un piemineklis AS Puš kinam (neskatoties uz to, ka viņ š nekad nav bijis Ternopil, un pati Ternopil - Bandera-Bandera, bet tur ir piemineklis lielajam krievu dzejniekam). Un viņ iem nebija laika aiziet uz Mā kslas muzeju (un tur ir izstā dī ta Ota). Un viņ i netika lī dz vietē jam venē cieš u pagalmam ...

Bet trī s no jaukā kajiem Ternopilas pieminekļ iem tika atrasti nelielā kardinā la Slipija ieliņ ā : 12. krē sls no Zelta teļ a, Nevydimka un Vodoprovodnyk.

Vai redzat Neredzamo?

; ) Pieredze rā da, ka, ieliekot kā jas neredzamā s kurpē s un nofotografē joties, neredzamais materializē jas: )))

Es pat gribē ju palī dzē t santehniķ im, bet viņ š ignorē ja š o piedā vā jumu:

labajā pusē augš pusē ir piemineklis krē slam.

Starp citu, par ielu nosaukumiem . Kā rtē jo reizi tika pievē rsta uzmanī ba faktam, ka ielas Rietumukrainā sauc absolū ti savā dā k. Diemž ē l manā pilsē tā nav ne Kniaziv Ostrozkykh ielas, ne Metropolitan Sheptytsky ielas, ne M. Hruš evska ielas, ne Ģ enerā ļ a Š uhevič a ielas, ne Stepana Bandera ielas -: -).

Ternopiļ as pilsē tas arhitektū ras raksturī ga iezī me ir ielu mā ksla:

Es zinu, ka tos lielos visā fasā dē sauc par sienas gleznojumiem. Un mazs - nav zinā ms, kā.

Varbū t sienas gleznojumi? : )


Zī mē jumus uz Ternopiļ as mā ju fasā dē m mē s satikā m diezgan biež i. Burtiski simts soļ u attā lumā – cits:

Un tad vē lreiz:

Ternopil ir milzī gs skaits kaltas dzelzs stieņ u, vā rtu, balkonu utt. :

Bet varbū t mums visvairā k patika pareizticī go "zaļ ā " baznī ca. Protams, pē c dominikā ņ u baznī cas š eit varē ja sagaidī t ko lī dzī gu. Tač u redzē tais pā rspē ja visas cerī bas.

Kristus Piedzimš anas baznī ca, izskatā s kaut kā diezgan viduslaiku, biezas akmens sienas, tik masī vas. Celta septiņ padsmitajā gadsimtā . To uzskata par vienu no Podoļ skas arhitektū ras skolas pļ avu paraugiem. Pā rbū vē ta 1937. gadā

Iedomā jieties, viņ a pat izdzī voja karā !

Galvenā svē tnī ca ir Ternopilas Dievmā tes ikona

Bet visspilgtā kais un ž ilbinoš ā kais ir daudzā s cirsts koka apkā rtnē :

Ieeja visos tempļ os ir pilnī gi bez maksas. Un arī par tiesī bā m tos fotografē t nekas nav jā maksā .

Nu š ajā braucienā bija sarū gtinā ts secinā jums, ka tomē r esmu tā ds vā jš tū rists. Pē c 5-6 stundu pastaigas uztvere ir notrulinā ta, un es vairs neesmu apmierinā ts ar skaistumu. Nomierinā t var tikai garš ī gas pusdienas.

Š eit pusdienā m attapā mies citā Ternopilas apskates objektā , kuras apmeklē jums ir detalizē ti aprakstī ts š eit. > Par pā rtiku. Old Mill restorā ns-muzejs (Ternopil)

Un nā kamajā dienā mē s devā mies mā jā s. Un, lai gan daudzi no tiem, kas apmeklē ja Ternopili, uzskata, ka interesantā ko lietu pilsē tā var redzē t burtiski pē cpusdienā , man personī gi nepietika ar to, ko mē s tajā dienā redzē jā m. Un es noteikti kā dreiz š eit atgriezī š os. Un vairā kkā rt.

Bet, ja jū s domā jat, ka tas ir beidzies, tad nē . Es apsolu: tas bū s tā lā k ...

Tulkots automātiski no ukraiņu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Тернопольский Арбат - улица Валовая.
Улица Валовая, Тернополь
Единый фасад - архитектурное наследие Австро-Венгрии
Где ж теперь встретишь такие двери? А ручки такие?
Плиткой как любовно облицовано...
Подвазонники! Аааа!!!
А я вот не знаю, что хотела бы сделать, прежде чем умереть...
Италия. Не? :)
А в Вашем городе витрину ювелирного  магазина украшают портреты С.Бандеры и Т.Г.Шевченко? :)
Фото из серии
Вот правда же, так аппетитнее, чем просто сухое „Хліб” ?!
Такими картонными «крашенками» и «писанками» были украшены многие деревья в центре города
У стен Доминиканского костела
Пасхальная служба. Кафедральный собор Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии УГКЦ, Тернополь. Во дворе
Кафедральный собор Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии УГКЦ, Тернополь
Интерьер Кафедрального собора Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии УГКЦ
Витраж над главным входом в Кафедральный собор Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии УГКЦ
Кафедральный собор Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии УГКЦ
Икона Теребовлянской Божьей Матери в Кафедральнрм соборе Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии УГКЦ
Тернополь, дома и улицы
Тернополь, дома и улицы
Тернополь. На ул. Русской
Тернополь. Ул. Русская
Тернополь, дома и улицы
Тернополь, дома и улицы
Тернополь, дома и улицы
Тернопольский медуниверситет
Гостиница
Гостиница
Тернопольский пруд. Слева видна звоница Надставной (надпрудной) церкви
Терноплль. Парк на набережной
Тернопнополь. Надставная церковь. Церковь - это малюсенькая пристроечка слева. А круглая башенка-головастик – это звоница церкви.
Замок Тарнавского со стороны пруда
Замок Тарнавского (Старый замок) со стороны города
Памятник Невидимке
Памятник Водопроводчику. Установлен возле развлекательного центра
Мы с Водопроводчиком решаем его служебные задачи
Мурал (1)
Мурал (2)
Мурал (3)
Тернополь. Кованая нежность
Тернополь. По всему, в городе живут искусные кузнецы
Тернополь, Церковь Рождества Христова, ХVII в.
Тернополь, Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова. Икона Тернопольской Божьей Матери
Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова
Церковь Рождества Христова
Тернополь. Ресторан-музей
iemiesojums