Apūlija un mazliet Romas. 7. daļa (turpinājums). Ostuni

Turpinā jums. Sā ciet š eit >>>
Vakar kaut ko palaidu garā m Ostuni, kur mē s bijā m ar ekskursiju pirms gada.
No Galipoli lī dz Ostuni nav tā lu, 20 minū š u ar vilcienu. Bet stacija ir tā lu no pilsē tas, apmē ram trī s kilometri, labi, ka tad mums bija ekskursija ar autobusu.
Ostuni sauc par "balto pilsē tu", "balto Itā lijas lē diju" tā s ē ku baltā s krā sas dē ļ . Tas ir skaidri redzams no tā lienes.
Anž evinu dinastijas laikā (lī dz 15. gs. ) pilsē ta ieguva cietokš ņ a izskatu: aizsargmū ri ar torņ iem un mā ju iekš pusi, kas savienoti savā starpā un kā pj augš up uz augš u.
Mē s braucā m lī dz cietokš ņ a mū riem, tagad vietē jo iedzī votā ju dzī vokļ u sienā m un torņ iem.
Ostuni teritorija bija apdzī vota senajā paleolī tā pirms 5.000 gadu. Apkā rtnē arheologi pat atraduš i sievietes lī ķ i viņ as pē dē jā grū tniecī bas mē nesī ,
kas ir aptuveni 2.000 gadu vecs. Viņ ai tika dots vā rds Delia (Delia), un viņ a kļ uva par unikā lu atklā jumu pasaules mē rogā .
Pilsē tas centrs – Brī vī bas laukums (Piazza della Libertà ). Š eit atrodas Pilsē tas administrā cijas pils (Palazzo del Comune), kas sā kotnē ji bija franciskā ņ u klosteris. Tā pat laukumā , tā pat kā Leč ē , 1771. gadā paceļ as Svē tā Oronzo smaile (Guglia di Sant'Oronzo) kopā ar svē to aizbildni, kas sargā un aizsargā pilsē tu no nepatikš anā m.
Kad mē ris plosī jā s apkā rt, tas apieta Ostuni! Varbū t fakts ir tā ds, ka kaļ ķ is, ar kuru iedzī votā ji balinā ja savas mā jas, palī dzē ja diezgan efektī vai dezinfekcijai. Tieš i tad, 17. gadsimtā , Ostuni ieguva savu preč u zī mi balto krā su un "Baltā s pilsē tas" slavu.
Tuvumā atrodas paš valdī ba un Chiesa dello Spirito Santo (Svē tā Gara baznī ca, 1637) — portā ls ar 15. gadsimta bareljefu vē lā s gotikas stilā .
Pilsē tas vecā kajā daļ ā , kalna galā ,
atrodas 15. gadsimta katedrā le - Basilica Minore Concaffedrale di Santa Maria Assunta (1435-1495), kas celta vē lā s gotikas stilā . Tā s fasā di rotā portā li ar lielu centrā lo rozeti, ko rotā apustuļ u ieskautā Kristus figū ra, kas tur zemi rokā s kā savas patronā ž as zī mi.
Interjers tika pā rbū vē ts 18. gadsimtā :
Griesti ir apgleznoti ar ainā m no Jē zus dzī ves.
Blakus katedrā lei Bī skapa pils un vecais seminā rs, ko savieno arka. Abas ē kas ir no 18. gadsimta:
Uz Via Cattedrale atrodas rokoko stila St. Vito Martire (Chiesa di San Vito Martire) baznī ca, kas pievienota karmelī tu klosterim. Celta 18. gadsimta vidū , tai ir izliekta fasā de un flī ž u kupols.
Klosterī tagad atrodas Aizvē sturisko civilizā ciju muzejs, kurā glabā jas tā s paš as aizvē sturiskā s sievietes Delijas mirstī gā s atliekas.
Kā zas Sv. Franciska baznī cā (Chiesa di San Francesco):
Vecpilsē tu, ko vietē jie sauc par "La Terra", aizsargā mū ri un aragonieš u torņ i (autentiski ir astoņ i), tai ir elipses forma, kas izveidojusies ap Katedrā les ielu, kas paceļ as kalnā lī dz augš ā , ko š ķ ē rso joslas, kā pnes un sarež ģ ī tas ejas.
Mū su sievietē m patī k fotografē ties pozā no "Dimanta rokas":
Jū ra atrodas piecus kilometrus no pilsē tas, to var redzē t no sienas:
Tas ir viss stā sts par "Balto pilsē tu" Ostuni.
Turpinā jums š eit >>>
Satriecošs! Es arī sapņoju beidzot atklāt Āfriku. Atvainojiet, ir maz fotoattēlu.
Потрясно! Тоже мечтаю открыть уже, наконец, Африку. Жаль, фоток мало.
Lieliski! Un es gribu augustā doties uz Zanzibāru. Vai ir vēl kāds, kas vēlas?
Классно! А я хочу в августе на Занзибар. Есть ещё желающие?
Lieliski! Un es gribu augustā doties uz Zanzibāru. Vai ir vēl kāds, kas vēlas?
Классно! А я хочу в августе на Занзибар. Есть ещё желающие?
Paldies. Interesanti. Tagad es eju aptuveni pa šo ceļu, bet arī Keniju, Tanzāniju, Dienvidāfriku, Mozambiku un Svazelandu.
Спасибо. Интересно. Сейчас собираюсь примерно по этому пути, но ещё Кения, Танзания, ЮАР, Мозамбик и Свазеленд.
Paldies. Interesanti. Tagad es eju pa šo ceļu, bet arī Kenija, Tanzānija, Dienvidāfrika, Mozambika un Svazellenda.
Спасибо. Интересно. Сейчас собираюсь примерно по этому пути, но ещё Кения, Танзания, ЮАР, Мозамбик и Свазеленд.