Grāmata "Neaizmirstamā Irāna". Nodaļa 2.4. Irānas Valsts kase

24 Decembris 2012 Ceļošanas laiks: no 01 Jūlija 2011 ieslēgts 01 Oktobris 2011
Reputācija: +272.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Nā kamajā dienā devos uz Juvelierizstrā dā jumu muzeju, bet pat ar karti izdevā s apmaldī ties. Netā lu no sv. m. Imam Homeini Es parā dī ju garā mgā jē jam lapu no LP ar muzeja nosaukumu persieš u valodā.

- Nemi dunam (nezinu), - garā mgā jē js atbildē ja un pamā ja uz augš u.

- Bank e Melli Iran koja st? (kur atrodas Irā nas Nacionā lā banka), es jautā ju, jo muzejs atradā s tajā paš ā ē kā.

Irā nis parā dī ja viņ am sekot, un pē c daž ā m minū tē m mē s nonā cā m pie Nacionā lā s bankas. Bankas apsargs teica, ka š ī ir filiā le, un sā ka man skaidrot ceļ u uz galveno biroju. Garā m ejoš i puiš i piegā ja pie mums un piedā vā ja savu palī dzī bu. Viens no viņ iem satvē ra manu roku un devā mies meklē t muzeju. Mē ģ inā ju skaidrot, ka neapmaldī š os un ceļ u atradī š u pati, bet viņ i nelaida mani vaļ ā , lī dz atveda lī dz paš ai ieejai. Tad viņ i atvadī jā s “hod a fez” un devā s atpakaļ uz turieni, no kurienes tikko bijā m nā kuš i.


No tā es secinā ju, ka viņ iem nemaz nevajag iet š ajā virzienā , un viņ i š eit nokļ uva tikai manis dē ļ.

Irā nas Nacionā lā kase jeb, citiem vā rdiem sakot, Juvelierizstrā dā jumu muzejs, ir atvē rts apmeklē tā jiem no sestdienas lī dz otrdienai no 14:00 lī dz 16:00, regulā ri tiek rī kotas bezmaksas ekskursijas angļ u valodā.

Par valsts kasi var runā t daudz, un š eit ir piemē rots teiciens: "Labā k vienreiz redzē t, nekā simts reizes dzirdē t. " Es nekad agrā k nebiju redzē jis tik daudz zelta un dimantu. Aizliegts fotografē t, kā arī tuvoties eksponā tiem, fotogrā fijas ņ emtas no I. R. Irā nas vē stnieka Krievijā Reza Sajjadi mā jas lapas.

Pirmā vieta starp milzī go dimantu klā stu Irā nas Valsts kasē ir Daria-ye-Noor ("Gaismas jū ra"), tas sver 182 karā tus un ir lielā kais rozā dimants pasaulē.

Noteikti apskatiet Pā va troni, kas ir bagā tī gi izgreznots ar dā rgakmeņ iem un zeltu, agrā k to sauca par Saules troni, jo saule tika attē lota tā aizmugurē . Daž os ceļ vež os teikts, ka š is ir slavenais "Pā vu tronis", kas atvests no Indijas, tač u tas tā nav.

"Nadera tronis" bija paredzē ts, lai saviem pavalstniekiem un ā rvalstu vē stniekiem demonstrē tu galma greznī bu. Tas sastā v no 12 atseviš ķ ā m daļ ā m un kopā ietver 2733 dā rgakmeņ us.

Fath-Ali Shah nē sā tais "Kiani kronis" un "Nader Shah vairogs" ar lieliem rubī niem, dimantiem un smaragdiem izskatā s ļ oti skaisti.

Nepalaidiet garā m brī niš ķ ī go tī ra zelta globusu, kura jū ras un okeā ni ir izklā ti ar smaragdiem, bet kontinenti ir izgatavoti no rubī niem, Dienvidaustrumā ziju, Irā nu, Angliju un Franciju attē lo ar dimantiem. Globusa svars ir 34 kg, un dekorā cijā izmantoti 3566 dā rgakmeņ i, kuru kopē jais svars ir 3656 g.

Autors: Kozlovskis Aleksandrs.

Grā mata: "Neaizmirstamā Irā na". 159 dienas ar stopiem.

Avots: http://sanyok-belarus. cilvē kiem. lv/

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Līdzīgi stāsti
iemiesojums