Kalnu pārgājieni

Masula ir ciems Irā nas ziemeļ rietumos, Gilā nas provincē .
Vē sturiskā un tū ristu pilsē ta Masula ir viens no plaš ajiem un vē sajiem reģ ioniem Irā nas ziemeļ os ar miglainiem laikapstā kļ iem, vē sā m vasarā m un sniegotā m ziemā m.
Ciemats tika dibinā ts 10. gadsimtā , un to galvenokā rt apdzī vo tališ ieš i. Iedzī votā ju skaits ir aptuveni 800 cilvē ku. Masule atrodas Elbrusa ziemeļ os netā lu no Raš t-Zandž anas š osejas, 50 km attā lumā no Kaspijas jū ras krasta. Klimats ir mitrs, ar biež u miglu. Unikā lais plā nojums (augstuma atš ķ irī ba ciematā ir vairā k nekā.100 metri, jumti mā jas sastā v ielas) padara Masuli populā rs tū ristu vidū . Irā na ir ierosinā jusi Masulas ciematu iekļ aut Pasaules mantojuma sarakstā .
Masules arhitektū ra ir aprakstī ta vienā teikumā : ē kas augš ē jais jumts ir zema jumta konstrukcija. Ē ku stā vi parasti sasniedz divus stā vus.
Masouleh platī ba ir 100 hektā ri, ko aizsargā kultū ras mantojums un dabas resursi, kas ir viena no burvī gā kajā m Irā nas daļ ā m, kas katru gadu piesaista desmitiem tū kstoš u tū ristu. Vē sturiskā un tū ristu pilsē ta Masouleh ir pazī stama ar savu unikā lo arhitektū ru pasaulē . Masula ar augstiem kalniem, mež iem un leknā m pļ avā m ir viens no visvairā k tū ristu apgabaliem Irā nas ziemeļ os ar daudzā m dabas izpausmē m, ī paš i vē lā pavasarī un vasarā , un Skolotā ju š ahu virsotne Masulā ar 3050 m augstumu ir augstā kais punkts. no Gilanas provinces un pievilcī ga vieta kā pš anas grupai. Divas viesnī cas Masouleh tradicionā lajā arhitektū rā un vairā kas viesnī cas uz ceļ a ved pie Irā nas un ā rvalstu tū ristiem. Ir arī daudz viesu mā ju un ī res mā ju.