Ceļojums pa Skotiju

06 Novembris 2012 Ceļošanas laiks: no 16 Septembris 2012 ieslēgts 24 Septembris 2012
Reputācija: +21.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Ceļ ojuma laiks: no 2012. gada 16. septembra lī dz 24. septembrim.

Marš ruts: Maskava - (gaiss caur Frankfurti) - Aberdī na - (automaš ī nu noma) - Invernesa - Ullapū le - (prā mis) - Stornoveja (Lū isa sala) - Tarbet (Harisa sala) - (prā mis) - Wiig (Skye Island) - Fort William - Balloch (Lomonda ezers) - Dandī - Aberdī na - (ar gaisa transportu caur Frankfurti) - Maskava.


Sagatavoš ana: Iepriekš pā rdoš anā iegā dā tā s biļ etes vienai personai maksā ja 1.000 rubļ u – mē ģ inā jā m izvē lē ties lidojumu ar minimā lu pā rsē š anā s laiku. Visas viesnī cas tika rezervē tas, izmantojot rezervā ciju. com, tripadwizor. com, pamatojoties uz atsauksmē m un vidē jo vē rtē jumu. Tikai viena viesnī ca no septiņ ā m atsauca avansa maksā jumu 50 mā rciņ u apmē rā . Bija obligā ti jā bū t savai autostā vvietai. Prā mis tika rezervē ts un apmaksā ts, izmantojot oficiā lo calmac vietni. co. uk ir arī grafiks. Auto - caur Alamo. com. Visas rezervā cijas tika veiktas no Maskavas ar karti. Par valodas barjeru: Man ir valodas zinā š anas vispā rizglī tojoš ā s skolas pirmā s klases lī menī (mā cu kopā ar bē rnu), vī ram ar š o ir nedaudz labā k.

Tas nebija š ķ ē rslis ceļ oš anai. Ja skots vē las jums kaut ko izskaidrot, viņ š to darī s, veltot tam tik daudz laika un pū ļ u, cik nepiecieš ams, daž reiz pā rejot uz zī mju valodu un dejojot.

Lejupielā dē jot vairā kas kartes ar ģ eonavigā ciju uz ipad (manas kartes no google - jums ir pastā vī gi jā augš upielā dē , tā pē c interneta klā tbū tne ir svarī ga un MapsWithMe - darbojas bez interneta) un pirmajā atzī mē jot mū su marš ruta punktus no tiem mē s sā kā m krā mē t somas.

Lidojums: Mē s lidojā m no Domodedovas lidostas uz Aberdī nu ar Lufthansa aviokompā nijas pā rsē š anos Frankfurtē (Vā cija), jo aprī lī mū su pasē s tika anulē ta Apvienotā s Karalistes multivī za. Š engenas nebija, pā rsē š anā s bija 55 minū tes, bagā ž a tika nodota. Rezultā tā reiss aizkavē jā s par 30 minū tē m, un Frankfurtē viņ i pirmo reizi nesē dā s uz skrejceļ a! Lidmaš ī na ar savu aizmugurē jo š asiju pieskā rā s zemei ​ ​ un mē s atkal devā mies pacelš anā ! Otrajā mē ģ inā jumā apsē dā mies uz avā rijas joslas, zaudē jot vē l 15 minū tes, pametot lidmaš ī nu, skrienot uz maiņ u.

Gaidī jā m - laicī gi! Pē c tam mē s bez starpgadī jumiem aizlidojā m uz Aberdī nu, ī sa standarta saruna muitā , un mē s bijā m pē dē jie, kas izgā ja saņ emt bagā ž u. Izrā dī jā s, ka mums izdevā s pā rsē sties, bet mū su bagā ž a ne! Mē s bijā m pā rliecinā ti, ka bagā ž a ieradī sies naktī , un, tiklī dz tas notiks, tā tiks nogā dā ta mū su viesnī cā . Pie aviokompā nijas letes aizpildī jā m papī rus, aprakstot bagā ž u un atstā jot viesnī cas adresi. Viņ i lidoja atpakaļ tā dā paš ā veidā , ar dokstacijas laiku 1 stunda 20 minū tes, bez starpgadī jumiem. Ar doku pie 1.5 - 2 stundā m ir par maz, visur jā skrien, lai bū tu laikā.


Tikuš i galā ar pazaudē to koferi, devā mies pē c iepriekš nomā tas maš ī nas. Š eit notika pā rpratums. Rezervā cija tika veikta uz kartes (no tā s jau tika izņ emta nauda), kuru banka nobloķ ē ja (un kontu arī ) trī s dienas pirms brauciena ne mū su vainas dē ļ , izsniedzot jaunu karti un pā rskaitot naudu uz citu kontu.

Man atkal nā cā s maksā t par maš ī nu no jaunas kartes (iepriekš izņ emto naudu par rezervā ciju solī ja septiņ u dienu laikā atdot uz jaunu karti - solī jumu gandrī z izpildī ja - pē c divā m nedē ļ ā m nauda atnā ca uz bloķ ē to karti, kas banka mū s informē ja pa tā lruni). Viņ iem vajadzē ja bloķ ē t noteiktu apdroš inā juma summu, un kartei bija jā bū t tai paš ai. Pē c 20 minū š u ilgas procedū ras un savstarpē jiem pā rpratumiem mē s tomē r atstā jā m lidostas ē ku ar atslē gā m un navigatoru (navigators izrā dī jā s angļ u valodā par papildu samaksu - bet ir arī krievu valodā , vajadzē ja pajautā t). Viņ i paņ ē ma Opel Astra 2.0 dī zeli ar automā tu, respektī vi, ar stū ri labajā pusē , un parkoš anā s sensori viņ iem ir reti, tā pē c bez tā (man bija jā bū t parkoš anā s sensoram). Starptautiskā s tiesī bas nebija vajadzī gas (lai gan mans vī rs saņ ē ma iepriekš Maskavā ), pietiek ar krieviem.

Kad auto tika nodots, neviens uz to neskatī jā s, atstā ja stā vvietā , kur paņ ē ma, noliekot brī vā vietā rindā ar uzrakstu Alamo (tur bā zē jas vairā kas firmas).

Par braukš anu: Pirmo pusstundu mans vī rs ķ ē rā s pie ceļ malas un lamā jā s ar navigatoru. Klusi sē dē ju un izmisī gi centos tikt galā ar karti (ar savu ģ eogrā fisko kritiku un labā s un kreisā s puses jaukš anu). Tač u pē c stundas vī rs pierada un pieturē jā s pie likuma: "kur pagriezties, dalī juma lī nija ir pa labi"! Ā truma ierobež ojums: apdzī votā s vietā s - 30 jū dzes stundā , ā rpus tā m - 60 jū dzes stundā , uz autobā ņ iem var 70, bet mū su ceļ ā tā du bija maz. Kameras ir diezgan izplatī tas, bet zī mes par tā m brī dina jau iepriekš un pieejot pie kameras tablo rā da tavu ā trumu un raksta "lē ni" ja brauc ā trā k nekā vajag un "paldies" ja lē nā k, nu navigators iepī kstas, brī dina. par viņ iem. Kamera uzņ em aizmugurē jo dzelteno numura zī mi no aizmugures.


Ir piecu veidu ceļ i: zils - autobā nis (navigators bija pā rsteigts - Glā zgovas-Stē rlingas autobā nis nebija viņ a kartē s), zaļ ais - ā trā kais un ē rtā kais (pat navigators zina, cik ā tri kur braukt), oranž s - mazliet sliktā k (š aurā ks un navigators jau nezin cik ā tri), dzeltens - viena josla ar paplaš inā jumiem ik pē c 50 metriem apbraukš anai ar pretimbraucoš o joslu (vienmē r prieks, bet citreiz vienkā rš i nav citu ceļ u piem. Lū isa salā ) un baltā (lauku ceļ i tieš i uz dzī vojamo ē ku trasē m). Ceļ u krā su parā dī ja no Google lejupielā dē tā karte. Navigators ir laba lieta - tas rā dī ja paredzamo ieraš anā s laiku galapunktā , un biež i vien viņ i vadī jā s pē c tā.

Autostā vvietas ir atzī mē tas kartē MapsWithMe. Katrā pilsē tā ir bezmaksas, jā skatā s uz zī mi - tur rakstī ts "bezmaksas", un, ja ir maksas, tad maksā caur autostā vvietu skaitī tā jiem (nedod un pieņ em tikai monē tas) stā vot blakus (apmē ram 1.

Rezultā tā uz odometra nobraucā m 1150 jū dzes, par degvielu iztē rē jot £.170 (maš ī na bija jā atdod ar pilnu bā ku, paņ ē ma arī ar pilnu), plus 420 mā rciņ as par maš ī nu ar navigatoru un ar pilna apdroš inā š ana.

Uzreiz izdarī š u rezervā ciju: mū s vairā k interesē ja piļ u daba un eksterjers, nevis to interjers. Negā jā m iekš ā visā s redzē tajā s pilī s, vairā k patika pa tā m pastaigā t, pasē dē t uz soliņ iem, apbrī not iekoptos parkus, dā rzus un puķ u dobes. Dienu plā nojā m tā : no rī ta un vakarā pastaigā jieties tur, kur biļ etes nav vajadzī gas, jo visi sā k strā dā t 10-00 un beidz 18-00 vai pat agrā k (attiecī gi pē dē jā ieeja ir puse stundu pirms slē gš anas). Rezultā tā mē s apmeklē jā m 17 pilis.

Tā tad ceļ ojums sā kas.

Pirmā diena. Aberdī na. Ieradā mies viesnī cā , bagā ž as nebija, tā pē c nebija ko atstā t un devā mies uz pilsē tas centru pastaigā ties pa Kings st.

Tā kā vē l nezinā jā m, kā meklē t autostā vvietu, piestā jā m pie pirmā s, kas nā ca š ī s ielas tuvumā un devā mies pastaigā . Mē s nebijā m ī sti pā rliecinā ti, ko esam izdarī juš i pareizi, tā pē c pē c 15 minū tē m atgriezā mies un devā mies pastaigā . Tī ra un klusa pilsē ta, nav ī paš i ievē rī bas cienī ga. Pē c nelielas pū cī š anā s atgriezā mies viesnī cā un devā mies vakariņ ā s.


Pirmā nakts bija viesnī cā Atholl Hotel**** Aberdeen, 54 Kings Gate. Standarta viesnī ca ar draudzī gu personā lu (mū su bagā ž a vē l tika atnesta naktī , lū dzā m mū s nemodinā t, tā pē c mū su č emodā ns mū s mierī gi gaidī ja aizmugurē jā istabā , lī dz to paņ ē mā m no rī ta), ar savu bā ru un restorā ns (kur paē dā m normā las vakariņ as), ar diezgan plaš u istabu, bija viss nepiecieš amais. Tī rs, kā rtī gs, vannas istabā ir vannas istaba ar duš u, tualetes podu un izlietni ar mums normā liem jaucē jkrā niem. Liela ē rta autostā vvieta pagalmā . Ā rē ji izskatā s ļ oti labi, pirmajā stā vā ir koplietoš anas zona atpū tai ar labu skatu.

Divi nelieli mī nusi mums: nav Wi-Fi (ir internets, bet pa kabeli, ir arī kabelis istabā un rozete, bet nav kur vadu iespraust iPad. Bet ir viesu dators ar Internets koridorā - viņ i to izmantoja, es gribē tu internetu uz istabu ... ), otrs - tā lu no centra - nestaigā jiet ar kā jā m, tikai ar transportu. Mums pavē rā s skats no loga uz autostā vvietu - man tas ir pluss, jo nevaru aizmigt ar maš ī nu troksni (ceļ a otrā pusē ).

No rī ta, pamoduš ies un paņ ē muš i bagā ž u, devā mies brokastī s, tad samaksā jā m un braucā m. Pagā juš ajā naktī arī bijā m š ajā viesnī cā , no rī ta izrakstoties bija neliels atgadī jums - kā ds ierakstī ja savas vakariņ as uz mū su istabiņ as, sakā rtoja, atvainojā s - paskaties rē ķ inus tomē r! Pirmajā reģ istrē š anā s reizē viesnī ca kartē nobloķ ē ja 85 mā rciņ as (tieš i tik maksā ja numuriņ š ) un š ī rezervā cija karā jā s mē nesi. Kā pē c, mē s nevarē jā m saprast.

Otrā diena.

No rī ta izstaigā jā m veco Aberdī nu: sā kā m no Seaton Park, apbrī nojot tiltu pā r Brig o'Balgownie, parku un puķ u dobē m, devā mies uz Sv. Makara. Pē c tam devā mies garā m Old Town House uz King's College. Blakus ir daudz interesantu mā ju (viena no tā m vā rtu tornī š i atgā dinā ja mini pili, kurā Rapunzels nī kuļ oja no bē rnu multfilmas). Pastaiga izdevā s, sē dā mies atpakaļ maš ī nā un braucā m uz pludmali. Tas ir vienkā rš i pā rsteidzoš i! ! ! Š ī s bezgalī gā s smilš u pludmales ar pamestajiem krastiem ir pā rsteidzoš as. Ž ē l, ka š ī ir Ziemeļ jū ra! Kā du pludmales trū kst! Mū s nobiedē ja lietus.

Izbraucot no Aberdī nas, devā mies uz Aberdī nas Drum Castle pirmā mē ra pili-torni (iekš ā negā jā m, pastaigā jā mies pa parku, ieeja parkā bez maksas). Tad Crathes pils (izstaigā jā m, ieeja parkā bez maksas, pilī netikā m), pā rsteidz oriģ inā lie jū gendstilā apgrieztie koki. Un kā viņ i to dara?


Balmoral pils bija slē gta, apskatī jā m Fall of Few ū denskritumu (taisī jā mies pusdienot restorā nā ar skatu uz stikla sienu, bet tā nenotika, izrā dī jā s, ka pirmdien (un bija pirmdiena) daž i restorā ni strā dā vispā r vai strā dā pē c 17:00). Mani pā rsteidza vecais akmens š aurais vienas joslas tilts blakus restorā nam ar pusapaļ ā m "ausī m", lai gā jē ji varē tu paslē pties no maš ī nā m. Tā lā k sekoja garš ceļ ojums pa slaveno Hailendu uz slaveno Š ekspī ra slaveno Kavoras pili, veikalā pie pils bē rni iegā dā jā s siltas cepures no skotu aitu vilnas (vismaz es tā ceru). Es atceros sarež ģ ī ti apgrieztus kokus labirintu un daž ā du ģ eometrisku figū ru veidā . Ieeja pilī , dā rzā un parkā ir maksas (biļ eti var iegā dā ties tikai parkā vai pilī ar dā rzu). Un otrajā dienā beigu punkts ir Invernesa.

Man Invernesa patika vairā k nekā Aberdī na.

Vakarā izstaigā jā m gā jē ju centru (pavakariņ ojā m saimnieces ieteiktajā restorā nā ) un izgā jā m uz vietē jo pili. Pils ne ar ko ī paš i nav slavena, izskatā s, ka ir tikai gadu veca, tač u tai patika apkā rt lē kā još o bezbailī go zaķ u pā rpilnī ba un resnā s kaijas. Nedaudz zemā k abā s upes pusē s atradā s divu veco katoļ u baznī cu ē kas (vienai no tā m ir krasts), tač u ē kas ir skaistas, tā pat arī tilti (arī gā jē ju). Ir vē rts pastaigā ties.

Otrā nakts bija Iona Guest House 55 Kenneth Street Inverness.

Neliels, š aurs ar nelielu stā vvietu trim automaš ī nā m pagalmā ar saimnieci - anglieti, mā ja 10 minū š u gā jienā pā ri neparastai laipai no centra. Maza istabiņ a pirmajā stā vā ar skatu uz autostā vvietu (paveicā s - otro reizi! ), saimniece paņ ē ma samaksu reģ istrē joties (motivē jot ar to, ka no rī ta izrakstī sies daudz cilvē ku? ! Pavisam bija č etri viesi, no kuriem divi bijā m mē s! ).

Istabā bija viss, vannasistabā - vanna ar duš u, tualetes pods un niecī ga izlietne (izmē rs atgā dinā ja izlietni lidmaš ī nā ) ar angļ u krā niem, iebū vē ts skapis - skapim grū ti piekļ ū t - mē s nevarē jā m to izmantot tieš a mē rķ a dē ļ . No rī ta pasū tī jā m pilnas skotu brokastis - ē diens mums nebija pa prā tam. Pē c brokastī m, pirms doš anā s ceļ ā , nolē mā m aiziet uz stundu uz vakarā pieskatī tu veikalu, tā pē c saimniece palū dza nekavē joties atbrī vot istabu, lai gan nebija pat 9-00 no rī ta. 10-00, atnā kuš i no veikala, atbrī vojā m viņ ai autostā vvietu. Š ķ iet, ka viņ ai nekas slikts nebija, bet tik un tā palika nepatī kama pē cgarš a. Mums nepatika š is viesu nams.

Treš ā diena.

No rī ta, izstaigā juš i Invernesu, devā mies, protams, uz Lochness, kā gan bez tā ! ! ! Skaists ezers ar skaistā m Urquhart pils drupā m (ieeja pilī ir apmaksā ta). Spī dē ja saule un bildes bija lieliskas. Viņ i nokā pa krastā , lai piezvanī tu Nesijai, un kuģ oja ...pī les.


Tā lā k mū su Dalmoru ģ imenes iemī ļ otā spirta rū pnī ca, apbrī nojamā kā s Dornohas pludmales (sē rfojot atradu gliemež vā ku no plaukstas), ž ē l, ka lietus mū s atkal izdzina, papusdienojā m vietē jā restorā nā un - uz priekš u uz Danrobinas pili. . Gaiš a un atmiņ ā paliekoš a pils Sazerlendas hercogu baroniskā stilā (starp citu, paš iem skotiem š ī pils nepatī k), ar skaistu sakoptu lielu parku. Izstaigā jā m pili un parku (ieeja ir apmaksā ta).

Tā lā k - pie Falls of Shin ū denskrituma (lasis nelē ca, lai kā mē s skatī jā mies) un cauri nepā rtrauktai tundrai lī dz š ī s dienas beigā m - Ullapool. Lietus sā kā s un beidzā s divdesmit reizes. Apnicis bildē t varavī ksnes, pat dubultā novē rots (tik daudz varavī ksnes vienā dienā un gadā Krievijā neesmu redzē jis). Highland ainavas ir specifiskas, skarbas, aizraujoš as, bezgalī gas un mierī gas. Grū ti aprakstī t – vajag vienreiz tos redzē t un visu sapratī si. Fotogrā fijas nenodod to miera radī š anu, klusumu un lidojuma sajū tu. Un tā mē s nonā cā m lī dz š ī brī numa malai, priekš ā - Ullapool.

Ullapool ir kluss, mierī gs ostas ciemats, galvenā un vienī gā atrakcija ir prā mis.

Treš ā nakts bija Birchgrove viesu namā , 2 Kanachrine Court, Ullapool. Satiku mī ļ o un dzī vespriecī go saimnieci Donu. Neliela mā jī ga istabiņ a ar visu nepiecieš amo (izņ emot standarta komplektā ciju bija peldmē teļ i, č ī bas, ledus termosā , viskijs, saldumi un augļ i, adapteri rozetē m). Vannas istabā ir duš as kabī ne. Ļ oti patī kama, mā jī ga atmosfē ra. Vakarā tika norunā tas brokastis un no rī ta mū s gaidī ja auzu putra ar medu un svaigā m avenē m, vā rī tas olas un standarta kontinentā lo brokastu komplekts. Dzī vojamā istaba ar kamī nu, dī vā ni un resns melns kaķ is, kas laiski slinko uz paklā ja kamī na priekš ā . Idille! Saimniece ieteica restorā nu, kur var pavakariņ ot. Vienojā mies par agrā kā m brokastī m, jo ​ ​ vē l bija plā ni pirms prā mja.

Ceturtā diena.

Pirms burā š anas nolē mā m apmeklē t Corrieshalloch Gorge un Falls of Measach, kas atrodas 20 minū š u brauciena attā lumā no pilsē tas.

Uzkrī toš a ir neliela, bet ļ oti dziļ a aiza, pā ri tai uzmests gā jē ju tiltiņ š , nedaudz tā lā k ir skatu laukums. Nostaigā juš i tur 40 minū tes, devā mies uz prā mi, jo ī paš i tā pē c, ka reģ istrā cija tam beidzas 40 minū tes pirms izbraukš anas. Nomainī juš i biļ eš u rezervā cijas izdrukas, viņ i sā ka gaidī t.


Prā mis Ullapool -Stornoveja (Lū isa sala). Milzī gs kuģ is piecstā vu ē kas lielumā (uz tā var ieturē t lē tu maltī ti, ir bā rs) mū s atveda uz Lū isa salu. Brauciena laikā bija neliela spieš ana, viņ i mē ģ inā ja iziet nofotografē ties uz klā ja - gandrī z aizpū ta, noturē jā s kā das 5 minū tes un skrē ja atpakaļ iekš ā . Arī iekš pusē viss ir skaidri redzams caur panorā mas logiem. Salas galvenais apskates objekts (un mums vienī gais, jo negribē jā m uz tā s nakš ņ ot un steidzā mies uz atgrieš anā s prā mi (bija apmē ram 2.5 stundas)) bija Callanish megalī tu parks.

Apmeklē jā m Callanish I, lielā ko un apmeklē tā ko (nostaigā jot tur duroš ā vē jā apmē ram 40 minū tes), ir vairā kas mazā kas bū ves - pie tā m netikā m. Sajū tas dalī tas, bet iespaidi saņ emti. Pati sala ir mazapdzī vota un praktiski bez kokiem - tundras, ceļ š ir vienjoslas ar paplaš inā jumiem krustojumiem ar caurlaidi (Passing Place) ar aitā m, kas skrien pā ri ceļ am. Pē c pā rcelš anā s uz Harisa salu mē s devā mies uz Tarbert - Uig prā mi, lai š ķ ē rsotu Skye salu. Pats prā mis bija tā ds pats. Saule un vē ja trū kums ļ ā va pat iziet uz atklā tā klā ja un tur sē dē t. Diena pagā ja labi un pulksten 18:00 mē s ieradā mies Isle of Skye. Saskaņ ā ar plā nu š ai dienai mums bija arī MacLeod klana senč u pils Dunvegan pils apmeklē jums. Atraduš i viesnī cu un pasū tī juš i vakariņ as vakaram, devā mies uz no filmas "Highlander" zinā mā klana pili. Neizdevā s tikt lī dz š ai vietai, ieeja pils parkā bija slē gta (bija jau 19-00, ieeja bija apmaksā ta, un darba diena jau bija beigusies).

Mums nebija iespē jas gaidī t lī dz 10:00, jo agri no rī ta grasī jā mies sā kt ceļ ot pa Sky. Mē s devā mies uz krastu un nolē mā m braukt pa to, un tad mums pē kš ņ i pavē rā s skats uz š o pili - nofotografē joties uz tā s fona, turpinā jā m braucienu ar motociklu, braucot cauri salai, braucā m uz Portree. Ī paš i neievē rojama pilsē tiņ a, kas atrodas kalnā virs lī č a. Sakā rtojuš i jau pazī stamo vakara promenā di, atgriezā mies, lai pavakariņ otu viesnī cā.

Ceturtā nakts viesnī cā Skeabost Country House Hotel, Isle of Skye, Skeabost Bridge, Portree. Š ī bija visdā rgā kā viesnī ca mū su ceļ ojumā – £.110 par nakti. Iespaidi no viņ a palika neviennozī mī gi. Š ī ir mū su neveiksmī gā izvē le, ņ emot vē rā faktu, ka mums vajadzē ja tikai nakš ņ ot un braukt tā lā k (š ajā ziņ ā tas nav naudas vē rts), un š ajā viesnī cā jums jā pavada vismaz nedē ļ as nogale. Š ī ir veca savrupmā ja ar lielu labiekā rtotu teritoriju apkā rt, ar makš ķ erē š anas piestā tni un golfa laukumu, ar lielu autostā vvietu.


Pirmais stā vs ir atvē lē ts daudzā m sabiedriskā m zonā m ar antī kā m mē belē m un interjeru: bā rs, restorā ns, kamī nzā le ar izkusuš u ī stu kamī nu un milzī giem mī kstiem dī vā niem, biljarda telpa utt. Telpa š ķ ita maza (un tas bija normā li). ) augsto griestu dē ļ . Visas mē beles un santehnika istabā bija jauna. Š ī viesnī ca ir domā ta senatnes cienī tā jiem, sen nav restaurē ta, ar bedrainu ieeju no š osejas, tā lu no apdzī votā m vietā m. Pateicoties tam visam, viņ š palika labi atmiņ ā un atstā ja patī kamu atmiņ u. Istabā papildus visam bija peldmē teļ i un mī nu grā beklis.

Piektā diena.

Samaksā juš i viesnī cā , braucā m apskatī t Skye salas skaistumu. Pirmā pietura bija Duntulmas Makdonaldu pils. Š ī ir pirmā pils, uz kuru nebija vē rts doties. Lija lietus, no ceļ a uz pilsdrupā m veda maza, slikti iemī ta taciņ a, kas atradā s uz nelielas dzegas, ap kuru ganī jā s visas tā s paš as aitas.

Pieeja paš ā m drupā m bija slē gta. Pietika nofotografē t viņ u no ceļ a un doties tā lā k. Rezultā tā mē s samirkā m un atgriezā mies un devā mies fotografē t Quirang (Quirang) ainavas, tad no skatu laukuma apbrī nojā m ū denskritumu un Kilt Rock melnā bazalta klintis (vaļ us un delfī nus neredzē jā m) tā lu no Stafinas un, sasniedzis Storra kalnus, uzkā pa uz tiem, lai redzē tu Storra vecos vī rus. Man š is kā piens izrā dī jā s grū ts, pē c trim pieturā m atteicos kā pt tā lā k un apsē dos uz kā da oļ a (man vienalga, ka slapjš ), lai atvilktu elpu, un vī rs uzkā pa lī dz paš ai pamatnei. no š ī milzī gā klints, vē lā k sakot, ka visgrū tā kais Tas bija pē dē jais ceļ a posms, kas pieauga. Pē c nelielas atpū tas ieraudzī ju priekš ā guļ am neparastu bildi, pa labi bija redzami trī s vienā di kalni, kurus sauc par Trī s mā sā m. Gars ir valdzinoš s! Tas ir vā rdos neizsakā ms! Un pat visuresoš ā s aitas nokļ uva š eit!

Š im skaistumam ir vē rts kā pt augš ā , bet apaviem jā bū t neslī doš iem un stiprā kiem. Mans vī rs joprojā m ar apbrī nu atceras š os kalnus.

Nokā puš i lejā (izrā dī jā s nedaudz vieglā k), pā rģ ē rbuš ies sausos un tī ros apavos (noteikti vajag rezerves pā ri), braucā m gar krastu. Mē s pusdienojā m piejū ras restorā nā Portrī un devā mies uz tiltu, lai atstā tu Skye. Sala ī paš as emocijas neizraisī ja (izņ emot daž us momentus un kā pš anu kalnā ).


Pē c izkā pš anas no salas devā mies uz citu pili, kuru nedrī kst palaist garā m! Tā , protams, ir Eilī na Donana, kur tika filmē ta "Highlander" (ieeja tiek apmaksā ta). Iekš ā fotografē t nevar, tā pē c labsirdī gais uzraugs ienesa pagalmā zobenu ar uzrakstu uz Makleoda roktura, kur varē ja nofotografē ties. Pietiekami uzkā puš i pa pili, devā mies tā lā ceļ ojumā uz š ī s dienas beigu punktu - Fort William.

Atraduš i viesnī cu, kā vienmē r, devā mies pastaigā pa pilsē tas centru.

Parasta ostas pilsē tiņ a, uz š ejieni brauc aizrauš anā s meklē tā ji - kā pš ana, kalnu riteņ braukš ana, bet ziemā - slē poš ana.

Diena bija laba – lietus sā ka lī t tikai trī s reizes.

Piektā nakts viesnī cā Clan Macduff Hotel, Achintore Road, Fort William. Standarta viesnī ca ar lielu autostā vvietu š aura lī č a krastā . Ar skatu uz zemajiem kalniem otrā pusē . Mums bija istaba ar labu skatu uz š o lī ci pa milzī gu logu lī dz grī dai un nelielu balkona galu. Dievs pats pasū tī ja romantiskas vakariņ as, kuras tika noorganizē tas 20 minū tē s. Ā tri aizbraucā m uz pā rtikas veikalu pilsē tas centrā un nopirkā m visā das lietas un protams pudeli viskija. No rī ta restorā nā bez kontinentā lajā m bija vē l pieci brokastu veidi, no kuriem izvē lē ties. Man bija pikš a ar š alotes sī poliem.

Sestā diena.

No rī ta devā mies uz Neptū na kā pnē m. Mums paveicā s, kad tuvojā mies, slē dzā s veca ogļ u jahta.

Viņ ai bija palikuš as divas slū ž as, un tad pē c kā rtas viņ i pagriezā s (tilti neš ķ iras, bet griež as un kļ ū st paralē li krastam) divus tiltus automaš ī nā m un mazo dzelzceļ u, pabraucot viņ ai garā m. Slavenais Jacobite dzinē js darbojas no Fort William (Hija Potera faniem ir grē ks to palaist garā m). Tā lā k pē c plā na bija kā piens uz Skotijas augstā ko punktu, Ben Nevisa virsotni, tač u, atceroties iepriekš ē jā s mokas, kā pjot Storr, izdevā s pierunā t vī ru ar pacē lā ju braukt uz netā lu esoš o kalnu ( nejauš i pa ceļ am pamanī ju zī mi) - 15 minū tes tusē š anā s starp debesī m un zemi un esam augš ā . Izstaigā juš i divus mazos mikroautobusus un uztaisī juš i kaudzi labu bilž u, devā mies lejā tā pat. Paš as aitas te nebija manī tas, tač u arī š eit sastapā s viņ u vitā lā s darbī bas produkti. Š ī pastaiga kalnos nemaz nebija nogurdinoš a! Augš ā ir diezgan vē ss – cepures un cimdi noderē ja.


Palidojuš i garā m franč u stila Inverari pilij (ž ē l, ka nokavē jā m - mū su marš rutā tā nebija iepriekš iezī mē ta), devā mies caur slaveno fantastisko Glencoe Gorge skaistumu uz Skotijas lielā ko un gleznainā ko ezeru, Lomonda ezers. Pa ceļ am nolē mā m apskatī t vē l vienas Kilchurn pils drupas. Š ī ir otrā pils, uz kuru nebija vē rts doties, pietika, lai to apbrī notu no ceļ a. Bet mē s devā mies viņ am tuvā k, pa zaļ u pļ avu ar mazā m baltā m aitiņ ā m, gaidī jā m pastaigā ties un gozē ties saulī tē , laiks bija skaists. Pē c kā diem 50 metriem pļ ava izrā dī jā s nejauks purvs, vietā m kā jas izkrita cauri lī dz potī tē m, bet mē s esam spī tī gi cilvē ki un tomē r tikā m lī dz upes krastam, kuram pretē jā pusē atradā s š ī pils . Š ī ir otrā reize, kad nepiecieš ami rezerves apavi. Tā lā k ceļ š gā ja gar Lomonda ezeru, tā pē c vairā kas reizes apstā jā mies, lai nofotografē tos, jo tur biež i bija stā vvietas.

Ieraduš ies Balloč ā un atraduš i nakš ņ oš anas vietu, devā mies pastaigā . Vietē jais parks izrā dī jā s liels un skaists ar garu ozolu aleju, kas ved uz Balloch pili (slē gta renovā cijas dē ļ ), kas atrodas kalnā virs Lomonda ezera. Vakars bija saulains un silts, sē dē jā m uz soliņ a pie pils mū riem ar skatu uz ezeru un lejā augoš ajiem ozoliem, zem kuriem metā s koš i sarkanas vā veres. Pē c tam bija vakariņ as saimnieces ieteiktajā restorā nā , uz kuru pa ceļ am uz upes ieraudzī jā m melno gulbi.

Diena bija saulaina un silta – lietus nesā ka lī t.

Sestā nakts viesu namā Gowanlea, Drymen Road, Balloch, Lomond ezers. Tas bija lē tā kais numurs mū su ceļ ojumā – £.60 par nakti. Maza mā jiņ a, pē c izskata neuzkrī toš s. Tā ir viena no tā m vietā m, kur, skatoties uz to, ir grū ti noteikt, kas ir iekš ā . Iekš pusē bija mā jī gs viesu nams ar kopī gu dzī vojamo istabu un labu plaš u istabu. Vī ram patika, ka istabā bija iPhone lā dē tā js. Ī paš niece Andrea ir brī niš ķ ī ga un draudzī ga dā ma.

Vakarā tika noorganizē tas brokastis.

Septī tā diena.

No rī ta apskatī jā m Dumbarton pili, kas cieš i iespiedusies starp diviem akmeņ iem un no sauszemes puses gandrī z nemanā ma, tikai daļ a no cietokš ņ a sienas, kas atrodas kalna galā , apliecinā ja mū su ceļ a pareizī bu.

Glā zgova. Pā rsteigts un pā rsteigts. Nav tipiska Skotijas pilsē ta. Arhitektū ras darbi ik uz soļ a – ā rprā tī ga domā š ana un vī zija ir pā rvē rtusi š o pilsē tu par kaut ko neaprakstā mu. Noteikti jā iegriež as un jā paskatā s, kā tajā sadzī vo vecais un jaunais. Trokš ņ ains, pā rpildī ts, ar bē rziem aizauguš u tiltu un Glā zgovas katedrā li mež ā . Slavenais vē jrā dī tā ju tornis, diemž ē l, atkal nedarbojā s. Pilsē ta mums patika, pē c vairā kā m gandrī z pamestā m dienā m tā mū s burtiski satricinā ja. Tū ristu apskates sarkanie autobusi kursē pa pilsē tu.


Tā kā iepriekš neplā nojā m apmeklē t Glā zgovu, tas notika spontā ni, tam bija tikai puse dienas (ar to nepietiek, vajag vismaz 3). Nā kamais, protams, bija visiem tū ristiem obligā ts, atjaunots un pā rvē rsts gandrī z par atrakciju bē rniem Stē rlingas pili. Š ī pils atbilst visiem klasisko aizsardzī bas bū vju priekš statiem: tā atrodas uz neieņ emami augsta kalna, maksas autostā vvieta tieš i iepretim cietokš ņ a vā rtiem bija pā rpildī ta - man nā cā s novietot automaš ī nu zemā k pilsē tiņ ā . Ieeja ir apmaksā ta, mū su apmeklē jums sakrita ar svē tdienu, bija daudz cilvē ku, nepietika audio gida, noskatī jā mies kostī mu š ovu, izstaigā jā m pili, vienu no retajā m pilī m, kur var visur nobildē ties, pusdienojā m vietē jā kafejnī cā pils iekš ienē uz jumta ar skaistu skatu no š ī augstā kā punkta uz apkā rtni.

Š ī ir tikai bē rnu paradī ze: viņ i seglā ja lielgabalus, ripoja no kalniem, ģ ē rbā s bruņ ā s, ik pē c pusstundas daž ā dā s pils vietā s sā kā s mini priekš nesumi, viņ i varē ja savā m rokā m izgatavot daž ā dus amatus, visu var pieskā rā s ar rokā m.

Atstā jot jautro Stē rlingu, mē s devā mies uz ē ku, kas tika uzcelta tū kstoš gadei - tā ir Folkirk. Š is ir sava veida lifts laivā m. Arī tur bija daudz apmeklē tā ju, bē rni spē lē jā s ar ū dens braucieniem, skraidī ja basā m kā jā m š ortos un T-kreklos, un mē s ietinā mies jakā s, ā rā bija +12. Apbrī nojami aukstumizturī gi bē rni! ! ! Tā lā k mū su ceļ š - Dandii.

Septī tā nakts Balgowan House 510 Perth Road Dundee. Liela savrupmā ja, kas atrodas blakus vecajam botā niskajam dā rzam.

Tas š oreiz bija greznā kais numurs: milzī ga istaba ar gultu, dī vā nu un atzveltnes krē sliem, un vannas istaba ar vannu un duš as kabī ni bija mū su otrā s viesnī cas numura lielumā.

Plaš as kā pnes ar pilna garuma vitrā ž ā m veda lejā uz ē damistabu ar ī stu kamī nu un lielu pusdienu galdu. Mū s sagaidī ja jaunais saimnieks Rič ijs – gara auguma, bifeļ ā da blondī ne. Kā ds bija mans pā rsteigums, kad ieraudzī ju viņ u agri no rī ta baltā priekš autā gatavojam mums brokastis!

Astotā diena.

Nā kamajā dienā bija Dandī - ne ī paš i ievē rī bas cienī gs, izņ emot, iespē jams, Discovery kuģ i, kas tur ir novietots un pā rvē rsts par muzeju, un milzī go Tay tiltu. Mē s cē lā mies agri un devā mies uz St. Endrjū sa, kas slavena ar savu universitā ti, kurā mā cī jā s paš reizē jais troņ mantnieks princis Viljams. St Andrews ir skaista maza aristokrā tiska vecpilsē ta ar pilsdrupā m un Sv. Andreja katedrā li ar sarkaniem vai melniem apmetņ iem ģ ē rbtiem studentiem un skaistu smilš u pludmali. Turklā t tā ir golfa dzimtene. Bija jauki pavadī t laiku tur pastaigā joties.


No rī ta, pa ceļ am uz lidostu, viņ i uzpildī ja automaš ī nu, novietoja to stā vvietā , kur to paņ ē ma, iedeva atslē gas un navigatoru pie letes lidostā un lidoja mā jā s. Aizkars….

Turklā t vē los piebilst, ka š ajā ceļ ojumā apzinā ti neapmeklē jā m galvaspilsē tu Edinburgu. Š ī pilsē ta ir ļ oti skaista un brī niš ķ ī ga, tai ir jā paņ em savs laiks, ko mē s darī jā m pavasarī . Slavenā Karaliskā jū dze ar Edinburgas pili sā kumā (ieeja ir maksas, ir audiogids krievu valodā ) un Holyrood Palace beigā s (ir arī audiogids krievu valodā ), ir ievē rojama katrai mā jai, un ielas un tilti, kas iet abos virzienos, uzbū vē ti tā , ka sā kumā nemaz nenojauš at, ka tas ir tilts. Š eit jā pavada vismaz piecas dienas. Pa pilsē tu kursē tū ristu apskates autobusu marš ruti.

Brauciens izdevā s! ! !

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Līdzīgi stāsti
iemiesojums