Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Monē pēdās - 3. daļa

27 augusts 2015 Ceļošanas laiks: no 28 Jūnijs 2015 ieslēgts 28 Jūnijs 2015
Reputācija: +531
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Turpinā jums. Sā ciet š eit:

1. daļ a

2. daļ a

Es nekad agrā k nebiju dzirdē jis par š o pilsē tu. Tā pē c mana ieraš anā s š eit man bija pā rsteigums. Un tagad ļ oti nož ē loju, ka pirms ceļ ojuma maz zinā ju par š o vietu. Jo pilsē tai ir sena un interesanta vē sture.

Tiek pieņ emts, ka pilsē tas nosaukums cē lies no seno vā cu vā rda "zivis". Ostai varbū t labs nosaukuma skaidrojums. Seno romieš u ceļ š gā ja cauri Fé camp (tagad D940 virzienā uz Havru). Tā tad vieta bija apdzī vota.

Normanu hercogu laikmetā Viljams Longsword š eit uzcē la pirmo pili. Jo Fē kampa kļ uva par vienu no hercogistes galvaspilsē tā m.

Sievieš u abatija š eit tika dibinā ta 7. gadsimtā , tač u vikingi to izlaupī ja un beidza pastā vē t. Nā kamo abatiju, jau vī rieš u kā rtas benediktieš u abatiju, dibinā ja Rič ards I.


Bet mū ki beidzot š eit apmetā s tikai viņ a dē la Rič arda II vadī bā (viņ š š eit dzimis, miris, viņ u sauca par "mū ku tē vu" klostera dzī ves sistemā tiskai atjaunoš anai). Abatija bija ļ oti svarī ga. Tika uzskatī ts, ka Normandiju no vienas puses apsargā ja abatija Fē kampā , no otras - Senmiš ela kalnā . Tieš i š eit Viljams Iekarotā js svinē ja uzvaru Heistingsas kaujā un pasniedza abatijai vē rtī gas dā vanas, tostarp zemi Anglijā .

Pilsē ta kļ uva par nozī mī gu svē tceļ ojumu centru pē c tam, kad, saskaņ ā ar leģ endu, krastā tika izskalots stumbrs, kura dobumā atradā s Kristus asiņ u daļ iņ as. Š ī s asinis tika glabā tas Svē tā s Trī svienī bas benediktieš u abatijā . Viņ ai speciā li tika uzcelta kapela. Tas notika 13. gadsimtā krusta karu laikā .

Pē c Normandijas pievienoš anā s Francijas karalistei pilsē tas nozī me samazinā jā s. Bet tā vienmē r ir palikusi kā zvejas osta.

Turklā t tā konkurē ja ar Senmalo ostu. 20. gadsimta sā kumā tā bija viena no lielā kajā m siļ ķ u ķ erš anas ostā m (tā tika uzskatī ta par karalisko zivi, bet ne tā pē c, ka to ē da karaļ i, bet gan tā pē c, ka tā s bija ē rti uzglabā t un apstrā dā t), un tad mencas.

Pilsē ta ir pazī stama arī ar savu benediktī nieš u liķ ieri.

Benediktieš u pilī

Iespē jams, š ī dzē riena dē ļ cilvē ki ierodas Fē kampā . Arī mē s bijā m tikai Benediktieš u pilī . Izstaigā jā m pili, apskatī jā m tā s dā rgumus (viduslaiku mā kslas priekš metus, metā la izstrā dā jumu kolekciju, viltus dzē rienus), degustē jā m dzē rienu. Viņ i dod jums ž etonu pie ieejas. Tas jā saglabā lī dz galam un pē c tam degustā cijas telpā jā iemaina pret kā du no alkoholisko dzē rienu veidiem (tie ir trī s: parastais, izturē ts un B&B - benediktī ns un brendijs).

Nacionā lā mantojuma nams piedā vā.5 pastaigu takas pa pilsē tu.


1 - saistī ts ar dabu un jauniem enerģ ijas raž oš anas veidiem. Tas iet garā m pilsē tas augstā kajai vietai (vairā k nekā.100 m) - Jaunavas krastam. Š eit jū s varat apbrī not skatu uz Lamanš u, putnu ligzdas Fagnet ragā un modernā s vē jdzirnavas. 2 - saistī ts ar Jaunavu. Tas sā kas Quai de Maupassant pie ostas un Virgenas krasta pakā jē , paceļ as lī dz Sveicamī bas Dievmā tes kapelai. Kapelu iecienī juš i jū rnieki, viņ i to apmeklē juš i gan pirms, gan pē c smagiem reidiem uz Kanā das piekrasti pē c mencā m un siļ ķ ē m. 3 - vē sturisks, tas aptver Svē tā s Trī svienī bas abatijas baznī cas teritoriju, hercoga pils drupas. Atrodas pie ieejas pilsē tā , vistā lā k no Lamanš a. 4 - saistī ts ar zivsaimniecī bu; š eit ir makš ķ erē š anas muzejs, kū pinā tavas. Pā rlaides ostas otrā pusē . 5 - arhitektū ras. Veltī ts jū gendstilam. Š is marš ruts ved uz Benediktī ņ u pili.

Bija (bez jau minē tajiem hercogiem) Edvards biktstē vs (kamē r viņ a mā te, Normandijas hercoga mā sa, bija precē jusies ar dā ni, kurš nogalinā ja viņ as vī ru, Anglijas karali), Volpiano (mū ks, kurš radī ja Benediktī nieš u abatija spē cī ga), Aleksandrs Legrands (kurš atdzī vinā ja benediktī nieš u recepti XIX gadsimtā ), Guy de Maupassant (dzī voja š eit kopā ar savu vecmā miņ u).

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
во дворце Бенедиктин
галечный пляж Алебастрового берега
комплекс дворца Бенедиктин
во дворе дворца Бенедиктин
из коллекции А.Леграна
из коллекции А.Леграна
ликер бенедиктин
Līdzīgi stāsti
iemiesojums