Medusmēnesis

Ceļ ojums uz Ķ ī nu bija mū su medusmē neš a ceļ ojums. Mū su gids mū s sagaidī ja lidostā un ar mikroautobusu aizveda uz viesnī cu. Pa ceļ am uz viesnī cu sā kā s mū su iepazī š anā s ar Š anhaju. Braucā m vaļ ā mutē , majestā tiski neparastas arhitektū ras debesskrā pji, daudz puķ u dobes, kas zied ar daž ā diem ziediem, daž as augsto tehnoloģ iju ē kas, vietē jie iedzī votā ji pā rvietojā s ar velosipē diem un motocikliem, tas viss un daudz kas cits mū s atstā ja sajū smā . un š oks.
Iekā rtojuš ies viesnī cā , devā mies meklē t vietu, kur kaut ko paē st no ceļ a - 10 stundu lidojums bija ļ oti noguris. Meklē š ana nebija ilga, mū su viesnī ca atradā s netā lu no dzelzceļ a stacijas un tā pē c ā tri tikā m galā ar uzdevumu. Mū s laipni sagaidī ja un piedā vā ja ē dienkarti. Tū ristiem no daž ā dā m valstī m ē dienu izvē le nav grū ta, jo. Visas izvē lnes ir ilustrē tas ar fotogrā fijā m un parakstī tas ķ ī nieš u un angļ u valodā s. Pasū tī tā s porcijas bija tik lielas, ka varē ja ar kā du padalī ties. Ā tri apguvā m ē š anu ar irbulī š iem, kas arī tad atteicā s no mums piedā vā tajā m dakš iņ ā m. Mums ļ oti patika ķ ī nieš u virtuve. Izmē ģ inā jā m vardes - garš o pē c vistas, suš i daž ā dā s versijā s, zutis, astoņ kā ji - to visu pasniedz ar daž ā dā m mē rcē m un dā rzeņ iem. Ī stajā m mē rcē m biež i ir ļ oti nepatī kams aromā ts vai garš a. Ē š ana diviem parasti ir 15-25 USD - tas ir bez ietaupī jumiem.
Lidostā var paņ emt speciā las tū ristu kartes, kurā s redzami visi pilsē tas apskates objekti un metro karte. Izpē tot š ī s kartes, mē s sastā dī jā m plā nu septiņ ā m dienā m, lai bū tu laiks apskatī t visu, ko bijā m ieplā nojuš i. Elementā ri visas ekskursijas organizē t paš iem, bez gida lī dzdalī bas - nebijā m nevienam piesieti. Gida palī dzī ba bija nepiecieš ama 2 reizes. Tā s bija individuā las ekskursijas uz Hangdž ou un Sudž ou. Katrs aizņ ē ma 1 dienu. Mē s ļ oti iesakā m! ! ! Hangdž ou ir interesanti apskatī t milzī gu parku ar Budas tempļ iem, vizinā ties ar laivu gleznainā ezerā , uzkā pt 80 metrus augstā pagodā un, protams, mā koņ ainā dienā nogarš ot tē ju. Jū s varat runā t par visu š o vietu skaistumu stundā m....
Sudž ou noteikti apmeklē jiet zī da rū pnī cu, kur varē siet iepazī ties ar visā m zī da raž oš anas detaļ ā m, sā kot no zī dtā rpiņ u kā purķ ē dē m un beidzot ar gataviem izstrā dā jumiem, ko var iegā dā ties tieš i rū pnī cā . Visspilgtā kā s sajū tas un emocijas dā vā ja "Pieticī ga ierē dņ a dā rzs" – tā vispā r ir debesu vieta.
Vakarā noteikti apskatiet Š anhaju naktī ! Dodoties lejā pa metro, jū s nonā ksit tū kstoš iem ķ ī nieš u straumē . Bija sajū ta, ka esam nonā kuš i skudru pū znī ar specifisku smaku. Biļ eti var iegā dā ties gan kasē s, gan automā tā . Skā rienekrā nā , norā dot marš rutu un samaksā jot, jū s saņ emat elektroniskā s biļ etes. Nebaidieties no Š anhajas metro - pilnī gi viss ir dublē ts angļ u valodā ! Ja jums ir shē ma - nekad nepazū diet!
Pirmajā vakarā nolē mā m apmeklē t TV torni Austrumu pē rle. Uzkā pjot paš ā torņ a augš ā , mū su priekš ā pavē rā s neaizmirstams skats. Pirmajā stā vā atrodas Š anhajas vecais muzejs, kurā var uzturē ties stundā m ilgi.
Nā kamajā dienā devā mies uz zoodā rzu. Nā cā s nokļ ū t ne tikai ar metro, bet arī ar taksi. Te gan gribu atzī mē t, ka taksometrs nav ī paš i dā rgs - maksā si stingri pē c skaitī tā ja nevis juaņ as vairā k, ko nevar teikt par mū su taksometriem, kuri bez sirdsapziņ as pinumiem gatavi pelnī t uz ā rzemnieka. Zooloģ iskais dā rzs ir fantastisks! ! Jū s varat ē rti pavadī t visu dienu, tač u mē s saī sinā m uzturē š anos. plā nos vē l bija laiks braukt ar maglevu – vilcienu uz magnē tiskā spilvena. Ieraduš ies stacijā un nopirkuš i biļ etes, ieņ ē mā m savas vietas. Tas bija kaut kas kosmisks! ! ! : ) Vilciens pamazā m uzņ ē ma ā trumu. Ā truma palielinā š anos var novē rot uz tablo, kurā skaitļ i viens otru aizstā j ar neparastu ā trumu. Pilsē ta pazibē ja mū su acu priekš ā atseviš ķ os attē los, bet, kad ā trums kļ uva par 430 km/h, tas bija kaut kas. : )
Kā du dienu, ejot pa krastmalu, nejauš i ieklī dā m vecā s Š anhajas kvartā lā . Bija sajū ta, ka esam pagā juš ajā gadsimtā vai kļ uvā m par filmas "Pē dē jais samurajs" uzņ emš anas dalī bniekiem. Visas mā jas tieš ā m atbilda ķ ī nieš u arhitektū rai, un senatnes un mū sdienu augsto tehnoloģ iju kontrasts lika reiboni! ! ! Š ī ir meka tū ristiem, kuri vē las iegā dā ties suvenī rus un dā vanas. Un neaizmirstiet kaulē ties!
Es arī iesaku apmeklē t Zinā tnes un tehnikas muzeju, milzī gu izmē ru akvā riju ar daž ā dā m zī dī tā ju sugā m: no mazuļ iem lī dz haizivī m. Bet Ķ ī nas muzejs Peolpes laukumā ir garlaicī ga vieta. Biļ etes iegā de uz jebkuru vietu ir ļ oti vienkā rš a – viss tiek dublē ts angļ u valodā . Un arī kasieres viņ u labi pazī st.
Ķ ī nieš i ir ļ oti jautri un draudzī gi cilvē ki. Ceļ ojums ļ oti patika! Vienkā rš i, atnā kuš i mā jā s, mē s atgriezā mies akmens laikmetā.... .