Un atkal lielisks Fr. Hainan!

Mū su februā ra ceļ ojuma laikā mums patika Hainaņ as sala, un mū su veselī bas dē ļ mē s neredzē jā m visu plā noto. Mē s nepā rtraukti sekojā m ceļ ojumiem tuvā kajai nā kotnei un trī s mē neš us iepriekš , situā cija bija š ā da: izdevī gā k ir rezervē t 8 dienā m, un izdevī gā k ir rezervē t 15 dienas iepriekš . Tā pē c jau jū nijā mē s rezervē jā m ekskursiju uz 15 dienā m.
Nedē ļ u pirms izbraukš anas mū su draugi izteica vē lmi arī atpū sties, tač u 15 dienu ekskursijas sadā rdzinā jā s gandrī z uz pusi, bija jā pavada tikai nedē ļ a par adekvā tu cenu no Kompas Tū risma operators.
Lidojums bija tieš s no UIA, 12 stundas ar divā m ē dienreizē m dienā un dzē rieniem lidojuma laikā . Sistē ma ir pieš ķ ī rusi vietas un maiņ a tikai par maksu. Salonā.2 + 4 + 2 sē dvietas pē c kā rtas. Pa vidu dabū jā m 19. rindu, viss bū tu labi, BET! mums priekš ā sē dē ja trī s meitenes piedzē ruš ā s, ī paš i viena - tā vai nu pieķ ē rā s garā m ejoš iem vī rieš iem, tad zaudē ja samaņ u - aplē ja ar ū deni, vē ma, tad apgū lā s uz grī das gulē t, un š ī bija pirmā pusstunda. lidojums! Sā kumā mums tas bija smieklī gi, pē c tam kļ uva pretī gi un no š ī visa apnika.
Un visbeidzot pulksten 22.50 nolaidā s Sanjas Fī niksas lidostā , tas ļ oti atgā dinā ja Haikou lidostu. Izgā jā m visas procedū ras: nodevā m abu roku nospiedumus, pasu kontroli, droš i izņ ē mā m bagā ž u, kurā bija 2 salokā mi naž i, 10cm asmens, 2 konservi, 2 desas kociņ i, 1 paka sviesta. , 3 pakas tostera siera, iekā pā m 4. autobusā gida virzienā un pē c 40 minū tē m bijā m pie viesnī cas, un 00.30 jau bijā m Sanya New City 4 * viesnī cas 914. istabā .
Viesnī ca radī ja ļ oti pozitī vas emocijas, tā atrodas ļ oti tuvu Bibolio viesnī cai, kurā atpū tā mies februā rī . Atraš anā s vieta Dadonghai lī č a vidū , netā lu no Leto iepirkš anā s centra ar kafejnī cā m un privā tiem apmainī tā jiem ar labu valū tas maiņ as kursu.
Pā rē jais sā kā s ar tikš anos ar gidu nā kamajā rī tā , mē s pierakstī jā mies uz bezmaksas aptauju, cerot redzē t vietas, kuras mē s nekad iepriekš nebijā m redzē juš i, tač u neveicā s! Obzorka ir stulbi naudas izkrā pš ana no tū ristiem ar labu spiedienu, ka viņ iem nav krā pniecī bas, kā visur citur, bet gan oriģ inā ls. Tiek pā rdoti daudzi, un, kad lielveikalā vai aptiekā tiek atrasti tieš i tā di paš i produkti tieš i vienā dos iepakojumos, viņ i ir pā rsteigti, ka maksā juš i daudz vairā k (lī dz pat 300% vairā k). Ceļ vedis mū s arī nosū tī ja uz bezmaksas diagnostiku. Tas man atgā dinā ja kā zī lniecei - glī ts jautā jums: vai tev sā p galva? Vai kā jas vai rokas? Ak! Jums noteikti ir jā iziet procedū ras 750 + 750 + 120 juaņ u + 1500 juaņ u nezā les uz mē nesi dzert. Un, kad neviena no manā m un mana vī ra problē mā m netika izteikta, viņ i sā k ubagot vismaz pusi kursa, noteikti maksā jiet avansā , sā ciet š odien. Mums bija grū ti atteikties no tiem Velcro dziedniekiem!
Treš ajā dienā mē s nolē mā m doties uz avotiem. Tas maksā ja 200 juaņ as no gida, tā pē c mē s vē rsā mies pie vietē jā Zima tirdzniecī bas centrā un devā mies 38 vannas par 100 juaņ ā m uz Zhujiang Nantian karstajiem avotiem, viens ar pī linga zivī m un lielu bezgalī bas baseinu ar vē l 1 slidkalniņ u bē rniem. Viņ š rezervē ja biļ etes, mē s pā rfotografē jā mies savā mobilajā telefonā un 14.30 iesē dinā jā m mū s bezmaksas autobusā no viesnī cas Pearl River (Pearl River), ceļ ojums aizņ ē ma 35 minū tes. Viņ i pie kases parā dī ja mobilo telefonu ar biļ etes fotogrā fiju 4 personā m un iegā ja teritorijā .
Mē s iegā jā m ģ ē rbtuvē s ar rokassprā dzē m, atvē rā m atvilktnes, kur bija dvieļ i un č ī bas. Ģ ē rbies un izpē ti. No pirmā acu uzmetiena viss patika - skaista apkā rtne, iegrimis tropu augos, putni dzied, cilvē ku tikpat kā nav, uz takā m biež i vien ir dzesē tā ji ar ū deni un zaļ o tē ju. Temperatū ra vannā s no 39 lī dz 42, pieļ aujama arī karstumā ! Forš ā kā un patī kamā kā procedū ra ar zivī m, sā kumā ļ oti kutinā ja, bet pierod un izbaudi. Vova pat aizsnauda.
Laiks pagā ja nemanot, un sā ka satumst. Ģ ē rbtuvē ir duš a, fē ns, tualete. Pā rģ ē rbā s, iedzē ra tē ju un ar autobusu devā s atpakaļ uz viesnī cu.
4. dienā pē c sā tī gā m brokastī m mē s nolē mā m doties uz Yalongbei. Mē s sasniedzam autobusa pieturu un dzirdam kliedzienus, policija, ir stulbi nā kt tuvā k. Autobusi brauc viens pē c otra garā m, un mē s novē rojam attē lu: policists jau ir panā cis malā , un vairā kas sē tnieces kliedz, gandrī z satverot viena otru aiz cilpā m. Viens ielec autobusā , bet otrs izvelk viņ u uz ielas, kliedzot un kliedzot tā lā k. Izrā dī jā s, ka sē tnieks saņ em algu par kilogramu savā kto atkritumu, un ka otrs savā ca atkritumus sveš ā vietā , viņ i pā rvietojas ar mopē diem ar piekabi. Ja tikai mē s tik ļ oti cī nī tos par tī rī š anu, kuru izvē lē ties. Kafejnī cā s ķ ī nieš i arī ļ auj saviem cilvē kiem nopelnī t, kā saka. Nepietiekamu uzturu un kaulus viņ i met zem galda, ja kafejnī ca atrodas ā rā , un, ja iekš telpā s, tad uz galda ap š ķ ī vjiem. Lū k, kā viņ i to darī ja mū su viesnī cā .
Tad mē s braucā m ar 25. autobusu, katrs maksā jot 7 juaņ as, uz viesnī cu InterContinental Yalongbey. Mē s devā mies uz krastmalu, gā jā m tā lā k un neredzē jā m labā ku pludmali, tā das paš as smiltis kā Dadonghai, nav tī rā ka ū dens, nedaudz vairā k vē tras. Apstā jā mies pie publiskā , kur strā dā arī radio, bezmaksas sauļ oš anā s krē sli, cilvē ki mazgā jas un gā jā m arī . Tā nu pavadī jā m pusi dienas, bija laiks atsvaidzinā ties. Izgā jā m laukumā , apskatī jā m sortimentu un cenas - nebija ko beigt skatī ties, un pat cenas ir krietni augstā kas. Mē s nolē mā m atgriezties Dadonghai un paē st pusdienas, kur ir milzī ga izvē le mū su vī rieš u gaļ as ē dā jiem un jū ras veltes mums vā jā kā dzimuma pā rstā vjiem =) 25. autobuss atpakaļ pietur tieš i pieturā m tur, un nekur citur. Katrai telpai ir savas pieturas.
5. diena, pludmale pirms pusdienā m, un pē c pusdienā m nolē mā m braukt ar autobusu uz koku mā jā m, pa ceļ am uz pazemes pilsē tu ar upi un Sanjas krastmalu, kur paveras labs skats uz Fī niksu. Sala. Mē s braucā m ar 25. autobusu uz Tree Houses par 2 juaņ as no cilvē ka, apgaismojums jau ir ieslē gts - skaisti, krā saini.
Tad devā mies uz krastmalu aptuveni 2 km, uz pazemes pilsē tu, pa ceļ am bija koncerti pie lielajiem tirdzniecī bas centriem, sā kā s Ķ ī nas Tautas Republikas dibinā š anas 70. gadadienas svinī bas. Cilvē ku pū ļ i uz ielas, viss dzirkstī , milzī gas skatuves, uzstā jas tautas deju kolektī vi un mā kslinieki. Svē tku atmosfē ra!
Nonā cā m lī dz metro ieejai un devā mies lejā , izrā dī jā s, ka mums vē l jā iet 1 km lī dz upei garā m visiem boutique lī dz galam. Aizbraucis, smuki laivā , ķ ī nietis no dzelkš ņ a baro krā sainas karpas zivis.
Mē s gribē jā m ē st un nolē mā m š eit paņ emt astoņ kā ji par 20 ju. un austeres 25 ju. , tā s bija tik piparotas, ka apē st nebija iespē jams. Tik pikantu ē dienu Dadonghai nebiju redzē jis.
Mē s atgriezā mies Dadonghai ar 8. autobusu par 2 juaņ ā m un vakariņ ojā m savā s iecienī tā kajā s vietā s.
Plā notā s Janodas ekskursijas 6. diena - Stikla tilts ar viss iekļ auts ē dinā š anu 54$ no cilvē ka ar gidu, saskaitot visus plusus un mī nusus, izrā dī jā s par 4 dolā riem dā rgā k nekā vietē jiem. Bet mū s savā ca tieš i no viesnī cas, bija krieviski runā još s gids, viņ š mū s veda pa visā m parka takā m - bijā m apmierinā ti. Ar audiogidu mē s nebū tu redzē juš i pusi no tā . Tā s bija ļ oti cienī gas pusdienas, kuru nebija, alus un saldē jums arī .
Man ļ oti patika ekskursija, Stikla tilts nav biedē još s, galvenais ir skatī ties uz priekš u. Bija daudz, kā ju spē ks vē l bija 6 dienas, ī paš i sā pī gi bija kā pš ana lejā pa kā pnē m.
7. diena: pludmale, pludmale un pludmale. Vakarā.20. 30 aizvedā m draugus autobusā uz lidostu.
Tad pā ris dienas mums ir kaut kā ds tukš ums, š ķ iet, ka gribē jā m mā jā s. Bet mē s savilkā mies un turpinā jā m atpū sties. Š im ceļ ojumam nebija vairā k ieplā noto skatī jumu.
Vova veica pē du masā ž u, baidī jā s no sekā m, jo viņ am ir problē ma - podagras artrī ts. Bet sanā ca ļ oti labi, sā pī gi spieda uz vietā m, kur zinā ja, teica, kur problē mas, pat konstatē ja mugurkaulu kā jā s un pē c masā ž as skrē ja un par sā pē m nesū dzē jā s.
Gā jā m pa promenā di lī dz paš am galam uz Marriott hoteli, tur bija ļ oti skaisti, baseini, celiņ i, visa teritorija ļ oti labi kopta.
Svē tki par godu Ķ TR dibinā š anas 70. gadadienai sā kā s arī parka Dadonghai laukumā , pludmalē tika uzstā dī ti arī stendi, koncerti un tirdzniecī bas izstā des. Cilvē ki ieradā s, un mū su ekskursija tuvojā s beigā m. Š oreiz arī vakarā devā mies uz Barry boutique 33. stā vā - apbrī nojā m Dadonghai. Zem viesnī cas atrodas lielveikals, kur cenas ir zemā kas nekā Ananā su vai citos veikalos, un dā vanas tiek pasniegtas ar saldumiem vai kokosriekstu pienu.
Sanija. Ļ oti tī ras ielas. Kopti zā lā ji, parki. Apbrī nojama daba. Pludmale Dadonghai lī cī ir ļ oti patī kama, smiltis vieglas, smalkgraudainas. Krasta apsardze ir modrā , labi darī ts. Ja ir vē trains, uzvelk ž ogu, brī dina par bī stamī bas lī meni un izdzen no ū dens krastā . Vē lu vakarā pludmalē dež urē glā bē ji. Gar jū ru ir daudz kafejnī cu, kur var iegā dā ties garš ī gas svaigas sulas. Vairā k nekā vienu reizi pludmalē redzē ju blogeri ar cū ku. Cū ka skrien pē c saimnieka, nekustas ne soli. Vispā r piekrastes joslā ir daudz blogeru, brī ž iem tiek pievē rsta pā rmē rī ga uzmanī ba, bet pat nesaprotot valodu, beigā s saprot, ka ir pienā cis laiks doties burā .
Ķ ī nieš i ir diezgan draudzī gi, mē s jutā mies ē rti viņ u mentalitā tes ziņ ā . Parkos saliedē ti ķ ī nieš i pulcē jas baros un nodarbojas ar vingroš anu. Vakarā laukumā ir dziedoš as strū klakas, un netā lu dejo padzī vojuš i ķ ī nieš u pā ri. Pilsē tas ielā s vē lā vakarā , tā lu no viesnī cas, jutā mies mierī gi. Starp citu, autobusos sī knaudu nedod, jums ir jā bū t maziem rē ķ iniem, lai samaksā tu par braukš anas maksu. Eskorts sā ka skaitī t naudu, pirms iemeta to kastē .
Ķ ī nieš i nerunā angliski. Tulks palī dzī bai vai ž estiem. Bet pā rdevē jas tirdzniecī bas centrā ZIMA, kas pā rdod ekskursijas, runā krieviski, lai arī lauzī ti. Ja neesi gatavs maksā t tū roperatoram par ekskursiju, kas nemaz nav lē ta, tad brauc pie ķ ī nieš iem. Sazinā jā mies ar Vladu. Jū s varat atrast atsauksmes un video par to. Viņ š strā dā tirdzniecī bas centrā Zima "Vlad's Bags". Tā tad papildus ekskursijā m viņ š maina arī valū tu. Vladam ir labs kurss, mē s neesam zaudē juš i naudu. Bet gidi reģ istratū rā nav ī paš i izdevī gi.
Uzmanī bu! Kopš.2019. gada janvā ra Ķ ī nas bankas ir ieviesuš as noteikumu, ka, mainot valū tu, nepietiek ar pasi, ir jā uzrā da TIN, viesnī cas kupons. Un tas nav joks, procedū ra prasī s apmē ram stundu vai pat vairā k. Ar bankas karti samaksā t nesanā ca, bet redzē jā m, ka tieš i tē jnī cā , kur ir arī valū tas maiņ a, krievi maksā ja ar karti. Mums bija palikuš as juaņ as, kad mē s aizbraucā m, un š ajā veikalā mē s mainī jā m atpakaļ pret dolā riem, zaudē jot tikai 3 juaņ as no 100 USD.
Dienu pirms aizbraukš anas es tiku smagi saindē ts manas alkatī bas un stulbuma dē ļ . Es pusdienoju ar kalmā riem mī klā kafejnī cā , un porcijas ir ļ oti lielas, un es mī lu jū ras veltes, bet mans vī rs ne. Pā rē jo porciju paņ ē mu lī dzņ emš anai, brokastī s vē l mazliet apē du, pā rē jo ieliku ledusskapī , bet istabā nav ledusskapis, bet gan vē sā ks bez saldē tavas un paņ emot karti no istabas sagriež ā rā visu gaismu. Atnā cā m pusdienā s, pa ceļ am Vova blakus viesnī cai burgeru veikalā paņ ē ma veselu vistu par 20 juaņ ā m, es paņ ē mu svaigu 0.5 l par 15 juaņ ā m un nolē mu beigt ē st kalmā rus. Smarž a bija normā la, apē du pusi, pē c nepilnas pusstundas, sā ka salst, vemš ana, caureja, temperatū ra pacē lā s lī dz 38.6. Nifuroxazide lietoja, lī dz rī tam jutos labā k. Bailes bija par garo ceļ u priekš ā , bet viss izdevā s labi. Viņ a pati ir vainī ga, jums ir jā domā labā k, nevis jā bū t mantkā rī gam.
Atvaļ inā jums tuvojā s beigā m, mē s negribē jā m doties prom, tā pē c devā mies un iemetā m monē tas jū rā , domā jot, ka atgriezī simies!
Mums bija vē lā izrakstī š anā s pulksten 20.00 ekskursijā , mē s izrakstī jā m numuru, paņ ē mā m depozī tu. 20.30 paņ ē ma autobusu.
Puse atpū tnieku neparū pē jā s un viņ i tika izlikti pulksten 12.00, vai varbū t viņ i netika brī dinā ti aģ entū rā , viņ i bija ļ oti gaidī juš i pirms garā ceļ ojuma.
Mē s izgā jā m muitu, neko neietinam, neaizņ ē mā m, naž i droš i lidoja mā jā s. Ļ oti daudzi, katrs treš ais, bija spiesti atvē rt savu bagā ž u. Strā vas bankas un viss aprī kojums tikai rokas bagā ž ā ! Jū s nevarat izņ emt kokosriekstus, arbū zus, melones, durianus, dž ekfrū tus, š ķ iltavas — ne bagā ž u, ne rokas bagā ž u.
Atpū ta ar jaunu pieredzi, ar pirkumiem - augļ iem (mango, pū ķ is, rambutā ns, lič ī , pasifloras auglis, mangostā ns), tē ja (piens un krē mveida oolong, sarkans saulriets, melleņ u, augļ u un vē l neparakstī ts), zī da sega un spilvens, saldumi, kokosriekstu pulveris, degvī ns (kokosrieksts, rī si un bambuss) mē s atgriezā mies mā jā s. Egles iekļ aujas atļ autajā svarā .
Mums jau pietrū kst Hainanas un domā jam, ko vē l mē s tur vē lamies redzē t. Vē l nav vilš anā s.
Uz drī zu tikš anos, HAINAN!
Pena ir ciems Portugālē.
Пена - это деревенька в Португалии.
logvinova, mēs atbildam uz jūsu jautājumu:
XV gadsimtā, karaļa João II valdīšanas laikā, Sintras kalna galā tika uzcelta neliela kapliča, ko sauca par Nossa Senhora da Pena, kas tulkojumā nozīmē Dievmātes baznīca uz klints.
16. gadsimtā karalis Manuels I lika kapelu pārbūvēt par Penas Dievmātes klosteri.
Klosteris tika smagi bojāts 1755. gada zemestrīcē, un tikai 1838. gadā karalis Fernando II to pārbūvēja par Penas pili.
logvinova, отвечаем на Ваш вопрос:
в XV веке во времена правления короля Жуана II на вершине холма в Синтре была построена небольшая часовня, которую назвали Nossa Senhora da Pena, что переводится как церковь Богородицы на Скале.
В XVI веке король Мануэл I приказал перестроить часовню в монастырь Богоматери Пена.
Монастырь сильно пострадал в результате землетрясения 1755 года и был перестроен во дворец Пена уже только в 1838 году королем Фернанду II.
logvinova, mēs atbildam uz jūsu jautājumu:
15. gadsimtā, karaļa João II valdīšanas laikā, Sintrā kalna galā tika uzcelta neliela kapliča, ko sauca par Nossa Senhora da Pena, kas tulkojumā nozīmē Jaunavas baznīca uz klints.
16. gadsimtā karalis Manuels I lika kapelu pārbūvēt par Penas Dievmātes klosteri.
Klosteris tika smagi bojāts 1755. gada zemestrīcē, un tikai 1838. gadā karalis Fernando II to pārbūvēja par Penas pili.
logvinova, отвечаем на Ваш вопрос:
в XV веке во времена правления короля Жуана II на вершине холма в Синтре была построена небольшая часовня, которую назвали Nossa Senhora da Pena, что переводится как церковь Богородицы на Скале.
В XVI веке король Мануэл I приказал перестроить часовню в монастырь Богоматери Пена.
Монастырь сильно пострадал в результате землетрясения 1755 года и был перестроен во дворец Пена уже только в 1838 году королем Фернанду II.
Paldies par atbildi, protams. Tas ir nedaudz informatīvāks par iepriekšējo.))))) Tomēr Nossa Senhora da Pena tulkojums izklausās šādi: Sāpju Dievmāte. Tie. ja pievienots kapelai, nosaukums būs apmēram šāds: Sāpju pils.
Спасибо за ответ, конечно. Он чуть информативнее предыдущего.))))) Однако перевод Nossa Senhora da Pena звучит так : Богоматерь скорбящая. Т.е. если привязываться к часовне, назавание будет примерно таким: Дворец скорби.
Paldies par atbildi, protams. Tas ir nedaudz informatīvāks par iepriekšējo.))))) Tomēr Nossa Senhora da Pena tulkojums izklausās šādi: Sāpju Dievmāte. Tie. ja pievienots kapelai, nosaukums būs apmēram šāds: Sāpju pils.
Спасибо за ответ, конечно. Он чуть информативнее предыдущего.))))) Однако перевод Nossa Senhora da Pena звучит так : Богоматерь скорбящая. Т.е. если привязываться к часовне, назавание будет примерно таким: Дворец скорби.