Jautājums o Melnkalne

  Uzdod jautājumu
Uzdod jautājumu
Eksperti un pieredzējuši tūristi atbildēs uz jūsu jautājumu.
+ Paskaidrojums uz jautājumu
1379 abonenti tiks
informēti par problēmu
Tēmu jautājumsа

Saistīts jautājums «Viesnīcas izvēle»
Vēlos oktobra sākumā sūtīt savus vecākus uz Horvātiju vai Melnkalni.
Oktobra sākumā vēlos nosūtīt savus vecākus (60 gadi) uz Horvātiju vai Melnkalni uz 10 dienām no Kijevas. Radās jautājumi:
1. Vai Ukrainas pilsoņiem ir nepieciešama vīza 2012. gada oktobrī?
2. Vai šajā periodā ir auksti?
3. Kurš tūrisma operators ir uzticams šim galamērķim?
4. Vai varat ieteikt kādu viesnīcu, klusu, kā vācu pensionāriem, ar labu pārtiku un normālu numuriņu skaitu, pludmalē un netālu no pilsētas apskates objektiem.
5. Cik daudz naudas iekasēt dolāros?
Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Abonēt
7 abonenti  • prasīja 2012-05-2413 gadiem atpakaļ
Atbildes  •  14
аватар Viltis
1. Pēc 30. septembra ir nepieciešama vīza
2. Atdzesē. Bijām augusta beigās-septembra sākumā, tāpēc no 1. septembra vairāk kā puse kafejnīcas tika slēgta un no pludmales tika izņemti sauļošanās krēsli, atstājot tikai 1-2 rindas.
3. Iesaku tikšanās ballīti - Pilonu. Eskorts bez starpības.
4. Melnkalnē labāk atpūsties nevis viesnīcā, bet villā, bez ēšanas. Ēdiens Melnkalnē ik uz soļa. Lēti un ļoti garšīgi. Ko kafejnīcā, ko var pagatavot mājās.
5. Uz Melnkalni vest dolārus nav īpaši izdevīgi. Visas cenas norādītas eiro.
аватар hatinka
1. Precizēšu, vīza nav vajadzīga visu gadu uz Melnkalni! Ukrainas tūristi Melnkalne līdz 30 dienām bez vīzas.
Bet Horvātija bez vīzas atļauj ne visu gadu, tikai sezonā. Un tiešām no 1.oktobra ir vajadzīga vīza uz Horvātiju.
2. Maz ticams, ka peldēsies, lai gan ir cilvēki, kas ziemā dodas uz bedres. Bet sauļoties, pastaigāties dabā ir vienkārši ērti. Un sauļošanās krēsli, kafejnīcas un citi kūrorta dzīves atribūti tiešām pazūd no pludmalēm septembra pirmajās dienās, te piekrītu Viltim. Lai gan cilvēku joprojām ir daudz un karstums zem 40 * C (es runāju par septembra sākumu).
3. Es nokārtoju. Braucam bez apkopes
4. Arī +1 Viltim. Paņemiet dzīvokli vai villu, viņi piedāvā arī veselas mājas piekrastē. Oktobrī esmu pārliecināts, ka būs daudz piedāvājumu par normālām cenām. Tūrisma operatori Čehijā un Horvātijā arī piedāvā daudzas šādas iespējas. Ne tikai viesnīcas. Šajos dzīvokļos būs sava virtuve – to nemaz nevajag gatavot pašam, taču vienmēr būs banāla tēja un trauku komplekts. Bieži vien dzīvokļu īpašnieki ir arī restorāna īpašnieki – un tur var paēst. Bet vislabāk ir izmēģināt ēdienu dažādās vietās. Visur lēti un garšīgi ;-)
аватар hatinka
5. Melnkalnes naudas vienība ir eiro. Nav jēgas nēsāt līdzi dolāru. Horvātijā kunas, bet bieži var maksāt eiro. Mēs neņemam dolārus uz Eiropu uz ilgu laiku – lai ko teiktu, lai kā to mainītu – tas nav izdevīgi.
Un Čehijā mums pat bija joks. Maija nedēļas nogalē mēģinājām sodu uz vietas samaksāt čehietei Gaitai, un mums līdzi bija tieši šie dolāri un kartes. Viņš saka summu CZK un EUR. Mēs viņam sakām, cik tas ir dolāros? Varbūt dolāros. Un viņš saka: puiši, es neesmu redzējis dolārus 10 gadus, ļaujiet man redzēt. Bet sods ir eiro vai kronas))))
Atvainojos par offtopiku.
Bet cik daudz ņemt, tas ir retorisks jautājums. Dažiem 20 eiro dienā ir pāri jumtam, un dažiem pat ar 500 ir par maz... Es domāju tā: ņemot vērā gaisa un mājokļa priekšapmaksu, ņemot vērā to, ka norēķināšanās ar kartēm ir mazāk attīstīta Čehijā ir daudz skaidras naudas. Arī Horvātijā, bet labāk, dažreiz tirgū par suvenīriem var norēķināties ar karti. Tad minimālā skaidrā nauda pāris cilvēkiem dienā ir aptuveni 50 eiro CG un 60 Horvātijā. Tas ir tad, ja jūs nebraucat ekskursijās un neēdat visu laiku restorānos. Ja periodiski ceļo un ēd visu laiku, tad vismaz 100 eiro dienā pārim Čehijā un apmēram 130-150 Horvātijā.
Protams, ar rezerves naudu uz kartes.
аватар hatinka
Vienkārši nav skaidrs, gribas ekonomiski un tikai pludmali, dabu, vai ekskursijas, taksometrus, iepirkšanos utt.
Es izdomāju minimumu.
аватар koroshchenko
Liels paldies par atbildēm. Vecāki brauks pirmo reizi, tāpēc gribēju apvienot 2-3 ekskursijas un pludmali. Es domāju, ka mēs koncentrēsimies uz Melnkalni, jo vīzas nav vajadzīgas. Iespēja iegādāties biļetes un doties pašam ir ļoti vilinoša.
Kuru pilsētu jūs ieteiktu Melnkalnē, lai tā nebūtu tālu no lidostas (ar taksometru ir ļoti dārgi?) Un jūs varētu iziet no villas pastaigāties, apskatīt tādas apskates vietas kā Nesebāra Bulgārijā vai Bodruma Turcijā?
Vai ir problemātiski īrēt villu, dzīvokli pludmalē pēc ierašanās pašiem (vecāki nerunā angliski) un cik tas maksās. Un vai viņi tiks ielaisti muitā bez viesnīcas rezervācijas?
Cik reāli ir iespējams septembrī (mēnesis tika pārskatīts, jo būs auksts) ar 1700 eiro budžetu 10 dienas Melnkalnē atpūsties 2 pieaugušajiem, ieskaitot ēdināšanu kafejnīcā?
аватар hatinka
Septembrī un Horvātijā bez vīzas.
Ekskursiju ir daudz - uz krastmalām, pludmalēm ir barkeri un visu laiku tiek dalītas lapiņas. Attālumi CG ir diezgan mazi, tāpēc ekskursijas nav īpaši nogurdinošas un nav dārgas. Es nevaru jums pastāstīt sīkāk, jo mēs braucam ar automašīnu. Bet nebija ne viena dārgāka par 50 eiro (dārgākā Dubrovnika dienai). Ir daudz laivu, kas kuģo pa pilsētām piekrastē, tās brauc arī uz salām (piemēram, pie Petrovacas ir salas ar baznīcu, sala tieši pretī Budvai). Vecākiem cilvēkiem Budva, iespējams, būs ērtāka, jo ir līdzenums, infrastruktūra, tajā skaitā diennakts lielveikali, promenāde ar restorāniem, ekskursijas, vecpilsēta (starp citu, pa Budvas cietokšņa sienu var pastaigāties kā Dubrovnikā, bet par brīvu). Bet pludmale, protams, nav tā tīrākā. Pārpildīts.
Bet lidosta ir tuvu, papildus taksometriem ir sabiedriskais transports, lēts. Sveti Stefanā, Petrovacā, Przno iesaku aizbraukt (vai labāk nopeldēties), bet ekskursijās nebraukt. Piemēram, kuģojiet uz Sveti Stefan un pastaigājieties uz Przno, tur ir skaists parks, ēna, apskates vietas. Arī ar Petrovacu - burājiet uz pilsētu, pastaigājieties, kā arī ejiet pa ceļu ar tuneļiem - ir arī brīnišķīgi skati un skujkoku smaržas))
аватар hatinka
Ekskursiju apskates vietas ir Dubrovnika, Boka līcis + Kotora.
Ir arī Tara un Moraca kanjoni. Moračas upi un kanjonu jūs redzēsiet visādi - ceļš iet cauri pašam kanjonam, bet gandrīz nav vietas, kur piestāt - es nezinu, vai autobuss apstājas tūristiem šajā kanjonā. Taras kanjons un tilts - nu tā. Mani īpaši nepārsteidza tilts, kas atrodas tālu no Taras kanjona interesantākās daļas. Ja papildus kanjoniem aizvedīs uz Zabljaku un Melno ezeru, tad nav slikti. Bet tāda ekskursija ir nogurdinoša - garš brauciens, un nebūs daudz laika skatīties. Tas ir izgatavots uz vienu dienu. Mēs paši braucām divas dienas un papildus apskatījām Pivas upes kanjonu - joprojām domāju, ka apskatei bija ļoti maz laika.
Viņi to aizved uz Cetinje + Lovcen, labi, tas ir viss. Ja viņi apvienojas ar līci un Kotoru, tad tas ir normāli.Ja tikai Cetinje un Lovcen, tad neredzu jēgu. Jauki, bet nekas vairāk.
No populārajām ekskursijām ir arī Skadaras ezers, Ostrogas klinšu klosteris un ceļojums uz Albāniju. Neko neteikšu, neesmu mēģinājusi ;-) Pirmo man ieteica draudzene, viņa dzīvo ChG. Tiesa, mūsu variantā šī tomēr ir mašīna, nedaudz nost no autobusa maršruta, uzreiz aiz klusuma.
Jūs varat atrast izmitināšanu, viņi neprasa talonu lidostā.
аватар hatinka
Krievvalodīgo ir daudz, mūsējo ir daudz, daudzi vietējie zina krievu valodu. Kas neprot saprotami vicina rokas, raksta uz lapiņām un vispār serbu-slāvu valoda ar visām no tā izrietošajām sekām.
Vecāki, kuri "brauc pirmo reizi" es neuzticētu mājokļa meklējumiem uz vietas! Man tas ir viegli, bet vīramātei tas ir pārbaudījums. Cilvēki tur ir tādi paši kā mēs un visādas šķiršanās nav nekas neparasts. Tāpēc es atrastu mājokli internetā, ar foto, uzrakstītu villas īpašniekiem, apspriestu visus punktus, ieskaitot nodokli (bieži vien mēģina ņemt divreiz, bet kā dod baltu kartonu, mēs ne uzreiz saproti krieviski ;-). Rakstiski norādiet visu summu, ieskaitot vietējo nodokli (tas ir kaut kas 1 vai 1,5 eiro no cilvēka dienā), precizējiet, kas iekļauts cenā (lai vēlāk neiznāk, ka maksas uzkopšana vai ventilators, un arī Wi-Fi).
Viss var notikt, labāk iepriekš zināt, par ko jūs maksājat.
аватар hatinka
Nepamet Horvātiju! Vīza nav vajadzīga, bet parasti prasa vaučeru (pietiek ar villas īpašnieka apstiprinājumu, saraksti un adresēm ar telefoniem).
Horvātija drīz var kļūt par Šengenu, varbūt labāk to "paņemt", citādi vēlāk būs grūtāk. Horvātijā ir mazāk cilvēku, starp citu, arī pie mums. Ir tīrāks, kopts, pilsētas, kā jau man, skaistākas, lielākas un arī tempļi-cietokšņi masīvāki. Bet dzīvošanai un īpaši sabiedriskajam transportam dārgāk. Ūdens Horvātijā ir tīrāks, galvenokārt tāpēc, ka tā šķiet, jo cilvēku un laivu ir daudz mazāk, piekraste ir milzīga. Un CHG viss ir čupā, viss blakus, te ir cilvēki, te laivas-pludmales mazas. Man ļoti patika Horvātija, bet objektīvi vērtējot, cena/kvalitāte Čehijā ir labāka
аватар magnus777
Ja izvēle ir tikai starp Horvātiju un Melnkalni un pat ar iespēju sauļoties un peldēties, tad labāk lidot uz Melnkalni, uz pilsētu Tivatu. Tas ir ļoti tuvu jūrai, un laiks tur ir daudz siltāks nekā Horvātijā, un arī ekskursijas ir daudzveidīgākas. Lai gan, kā jau šeit minēts, Horvātija ir daudz tīrāka un savā dzīvesveidā ir tuvu Austrijai vai Vācijai.
Ņem naudu tikai eiro! Plus neliela summa debetkartē, katram gadījumam. Aptuvenais patēriņš dienā diviem no 50 līdz 100 eiro. Tas ietver transfērus uz citām pilsētām, ekskursijas (vidēji), ēdināšanu utt.
Nu par īres mājokļiem šajās valstīs jau ir daudz rakstīts. skatiet, piemēram, manu stāstu par neatkarīgu ceļojumu uz Horvātiju. Tikai tagad, kā jau šeit minēts, vecākiem cilvēkiem tas var būt diezgan saspringts, bet tas ir pilnīgi iespējams. Mana mamma, piemēram, visur brauc viena un pati īrē naktsmītnes (viesnīcas, hosteļus vai apartamentus) un viņai nav nekādu problēmu, viņa nekad nav palikusi uz ielas. Lai gan viņa nerunā citā valodā, izņemot krievu valodu. Tāpēc labāk pajautā vecākiem, vai viņi dosies pa pagalmiem, lai īrētu sev vietu.
аватар magnus777
Nu par tūroperatoru. Jebkurš uzņēmums var jūs apzināti vai nejauši izmest. Tāpēc labāk ir iegādāties biļetes pašam vairumā čarterreisu biļešu kasēs un par saprātīgu cenu, it īpaši, ja pērkat tieši pirms izlidošanas. Starp citu, biļetes no turienes ir daudz lētākas nekā tur. Ja vēlas, tos var kombinēt un lidojums būs daudz lētāks.
Jūs varat vienkārši rezervēt viesnīcu, jebkuru, bet nemaksāt par visu uzturēšanās laiku. Ja vecākiem tas nepatīk, varat pārcelties uz citu viesnīcu. Lai arī viesnīcas tur ir diezgan dārgas, ērtāk un lētāk ir īrēt dzīvokli.
аватар koroshchenko
Liels paldies visiem, ļoti saprotami un kodolīgi izskaidrots.
аватар taleuk
Apskatiet vietni http://www.meest-tour.com.ua/vidpochinok-za-kordonom/chornogorija/aviacharter.html Vairākas reizes izmantoju šī uzņēmuma pakalpojumus, lai gan ar autobusu čarteriem (bet vecākiem tas ir grūti). Pats īrēju dzīvokli internetā, ar mini virtuvi, pats gatavoju vai ēdu kafejnīcās.Dzīvokļi pēc gaumes var īrēt iepriekš internetā un nav jāstaigā pa pagalmiem. Ekskursijas bez problēmām var iegādāties uz vietas. Kas attiecas uz izdevumiem 50 eiro par diviem, es derēju. Par diviem ēdienam un "kabatas izdevumiem" (suvenīri, nieciņi) uz 11 dienām iztērēju 250 eiro. Protams, ja katru dienu brauc ekskursijās, tad tas ir vēl 30 eiro par diviem. Veiksmi!
аватар liliy1
Labdien! Lūdzu, konsultējiet ceļojumu aģentūru, kas sniegtu atbalstu vīzu noformēšanā par autobusu čarterreisu uz Melnkalni, ja tiek veikta neatkarīga mājokļa meklēšana. Visas iepriekš minētās ceļojumu aģentūras savās vietnēs norāda, ka tās nenodarbojas ar vīzām klientiem, kuri neiegādājas ceļojumus no plkst. viņus.Atradu vienu vietni kur palīdzēja ar Rumānijas vīzu ,bet tagad meklējot "neizlec".Skaidrs,ka ērtāk lidot,bet ceļojumam gribētos budžeta variantu.Paldies tu!
iemiesojums
Atbildiet uz citiem jautājumiem par Melnkalne
Pievienojiet fotoattēlu
Notiek ielāde...
Fotoattēls ir augšupielādēts
×
Visi jautājumi
AAE
vēl