Tuvie Austrumi. Libāna

21 Novembris 2007 Ceļošanas laiks: no 21 Oktobris 2007 ieslēgts 28 Oktobris 2007
Reputācija: +25
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

BEIRUTA (LIBĀ NA)

Es lidoju uz Libā nu caur Dubaiju no Jekaterinburgas. Aģ entū ra piedā vā ja lidojumu no Maskavas ar Aeroflot, bet es atradu marš rutu ar pā rsē š anos Dubaijā pie Amadeus un nemaz nenož ē loju. Turklā t atceļ ā mums izdevā s 3 dienas uzturē ties mū su mī ļ ajos Emirā tos. ) Tas izrā dī jā s pat lē tā k nekā caur Maskavu, un, ja nebū tu Ural Airlines alkatī bas un viņ u tradicionā lā s blē ņ as ar biznesa klasi, lidmaš ī nas veida maiņ a un nepareiza manas bagā ž as reģ istrā cija š ajā ceļ ojuma posmā , lidojums bū tu bijis 5+!

No Dubaijas reisu veica Lebanese Airlines - MIDDLE EAST AIRLINES, ja izslē dz to, ka lidmaš ī na no Dubaijas pacē lā s 30 (! ) minū tes agrā k nekā biļ etē norā dī tais laiks, un es gandrī z nokavē ju))), pretē jā gadī jumā mums vē l jā panā k viņ us un jā panā k: Milzī gs Airbus A-320-200. Ar atseviš ķ iem monitoriem katrā krē slā . Lieliska filmu, spē ļ u un citas izklaides izvē le. Ē dieni ē dienkartē (! ) pat ekonomiskajā klasē.


Draudzī gs personā ls, gatavs atbildē t uz jebkuru pasaž iera pieprasī jumu.

Lidojums no Dubaijas uz Beirū tu ilga 3 stundas. Prezidenta Rafika Hariri vā rdā nosauktā lidosta ir diezgan liels terminā lis, lī dzī gs Š eremetjevo-2, tikai praktiski pamests, tā pat kā mū su lidostas perestroikas un mež onī go aviobiļ eš u cenu periodā.

Vī za (tā s iegā de) Krievijas pilsoņ iem, pretē ji aprakstiem internetā , nebija nepiecieš ama. Precī zā k, muitnieks man pasē ielika pilnī gi bez maksas, tik tikko ieraugot manu Krievijas pasi. Pie izejas no muitas posteņ a atrodas speciā ls cilvē ks ar lož metē ju, kurš pā rš ķ ir visas ielidojoš o pasaž ieru pasu lapas. Par Izraē las vī zas neesamī bu tajā . Jo, ja jums ir š ā da vī za jū su pasē , jū s nekavē joties tiksiet atgriezts atpakaļ un deportē ts nā kamajā lidojumā uz savu dzimto zemi)).

Starp citu, lī dzī ga procedū ra ar manu pasi tika veikta vairā kas reizes: viesnī cā , ejot pa pilsē tu, militā rajai patruļ ai pā rbaudot taksometru. Karš ir karš . Un ienaidnieks ir ienaidnieks.

To, ka Izraē la un tai simpā tiskā s valstis ir visu libā nieš u ienaidnieki, es izjutu uz savas ā das. Pirmā s dienas, atrodoties pilsē tā , izjutu zinā mu “pamatiedzī votā ju” atslā binā š anos vai aukstu pieklā jī bu pret sevi: viesnī cā , veikalā , transportā...Kas uzreiz pazuda, ja izdevā s iesaistī ties sarunā un ziņ ot, ka esmu bija no Krievijas. Tad sarunu biedra sejā noteikti parā dī jā s smaids un patiesa sirsnī ba. Tā da attieksme ir pret pilnī gi visiem baltajiem ā rzemniekiem, kuri acī mredzot automā tiski tiek pielī dzinā ti amerikā ņ iem vai britiem vai, nedod Dievs, ebrejiem))).

Ja Eiropā vā rds “es esmu no Krievijas”, kā likums, aizver visas durvis)), tad Libā nā , gluž i pretē ji, tas atver gandrī z jebkuras durvis un padara jū su uzturē š anos valstī ē rtu un absolū ti droš u. Paldies V. V. Putinam par augsto mū su valsts novē rtē jumu Tuvajos Austrumos! ))) Ļ oti nož ē loju, ka manā garderobē nebija T-krekla ar uzrakstu “RUSSIA” uz krū tī m!


No lidostas jū s varat doties ar taksometru - apmē ram 20 ASV dolā ri. Viņ i reti piekrī t kaut kam mazā kam, jo ​ ​ pasaž ieru ir maz un jū s esat viņ u ī stā labā kā stunda! Lai gan attā lums lī dz pilsē tai ir 10-15 minū tes. Un kopumā tas ir pā rā k dā rgi. Parasti pa pilsē tu var apbraukt gan ar taksometru, gan ar mikroautobusiem (mū su mikroautobusu analogi - 750 Libā nas liras. Tikai santī mi. Marš ruts bū s jā izpē ta paš iem, jo ​ ​ uz klā ja nav marš ruta apraksta.

Bet no otras puses, izbraucot no finā la lī dz finā lam, var izpē tī t gandrī z visus pilsē tas rajonus un tad ļ oti palī dz orientē ties ejot. Kā da mazbudž eta apskates tū re! )

Autostā vvieta pā rsvarā ir veca. Luksofori ir reti. Gandrī z visi krustojumi nav regulē ti. Viņ i visi iet jebkurā virzienā . Tas ir, kā ikviens vē las vai var. Kustī ba nejauš ī bā nedaudz atgā dina Kairu, lai gan ļ oti attā li. Kairas braucē ji ir atseviš ķ a dziesma! Katrs libā nietis uzskata par obligā tu no sajū tu pā rpilnī bas dot signā lu vai daž us gandrī z visiem garā mbraucoš ajiem kolē ģ iem, garā mgā jē jiem ceļ malā vai vienkā rš i tā dungot, tā tad nepā rtraukta auto kakofonija. satiksmes regulē tā ju taures un svilpes uz ceļ a. Uzziņ ai – vidē jais ceļ ojums pa pilsē tu nedrī kst pā rsniegt 2000 LL.

VALŪ TA. Libā nas lira (daž kā rt saukta arī par Libā nas mā rciņ u).

Rē ķ ini ar daudzā m nullē m, kas ļ oti apgrū tina aprē ķ inus. Ī paš i pirmajā s dienā s. Reiz sajaucu banknotes un iedevu taksī.10 reizes vairā k, nekā taksists prasī ja. Es joprojā m atceros viņ a apaļ ā s acis ar pā rsteigumu))) Vispā r labā k ir iepriekš vienoties par cenu ar taksometru vadī tā jiem. Tač u arī tas negarantē ekonomisku ceļ ojumu, jo sā kumā ir grū ti novē rtē t attā lumu lī dz galamē rķ im un attiecī gi arī ceļ ojuma cenu. Taksometri no ā rzemniekiem iekasē lielu naudu. Viņ iem ā rzemnieks ir rets labas naudas pelnī š anas gadī jums. Tas ir bū tisks trū kums. Pirmajā s dienā s taksometrs paņ ē ma ievē rojamu summu, pirms viņ š sā ka orientē ties cenā m.

Aptuvenais valū tas maiņ as kurss 2007. gada oktobrim ir 1 dolā rs = 1000 LL. Ir daudz banku. Nav brī nums, ka Libā na tiek uzskatī ta par Tuvo Austrumu Š veici. Visur ņ em komisiju par maiņ u, piemē ram, saņ emot 1.000 LL komisija bija 500 LL

SAVIENOJUMS. Mans vietē jais operators Utel Libā nā nedarbojā s.


Viņ š vispā r nekur nestrā dā (((labi, bet Megafon strā dā ja dā rgi un GOODLINE tū ristu SIM karte kļ uva par izcilu izeju. Pirms aizbraukš anas es savā kontā ieliku 100 USD, kas bija lī dzvē rtī gi 190 minū š u sarunai ar Krieviju kad ierados Beirū tā. Man liekas super ekonomiski. Ņ emot vē rā mū su mobilo sakaru operatoru tarifus-70 rubļ i par sarunu minū ti viesabonē š anā.

LAIKAPSTĀ KĻ I. Š ajā periodā bija tā sauktā samta sezona. Pareizā k sakot, tā pabeigš ana. Jū ra jau bija nedaudz vē sa. Lai gan temperatū ra dienā bija stabila ap + 25-27C. Tie nav Emirā ti, kur tobrī d bija +32 un jū ra kā svaigs piens. Izglī tī bas nolū kos laiks bija ideā ls. Nebija pā rā k karsts. Ī sā k sakot, ē rti.

VIESNĪ CAS. Es rezervē ju 4 zvaigž ņ u viesnī cu RAUSH krastmalā . To sauca DUROY. Kopumā viesnī ca nav slikta, atbilst pilsē tas č etriniekam.

Principā Beirū tā var atrast visas lielā kā s pasaules viesnī cu ķ ē des un ar izmitinā š anu ī paš u problē mu nav. Viesnī cā m ir tī mekļ a vietnes. Un jū s varat rezervē t viesnī cu tieš i. Daž ā m viesnī cā m ir savas mazā s pludmales, lai gan kopumā piekraste ir akmeņ aina un nav piemē rota peldē š anai. Te teikš u, ka tik netī ru pilsē tas pludmali nekur nebiju redzē jis. Nav brī nums, ka visu nedē ļ u tur neredzē ju nevienu peldē tā ju. Varbū t tā pē c, ka ū dens bija auksts. Bet, piemē ram, krievi peldas jebkurā temperatū rā ))), bet es viņ us pat neskatī jos pludmalē )) ...Tā kā manas brī vdienas nebija pludmales, š is apstā klis ​ ​ mani ī sti neuztrauca. Stā sta, ka esot vairā kas privā tas pludmales, bet es tur speciā li negā ju.

ATRAKCIJA. Paš ā Beirū tā , kas gandrī z pilnī bā nopostī ta pagā juš ajā gadsimtā arā bu un Izraē las karā un pamazā m pā rbū vē ta, nav ko redzē t.

Vecā pilsē tas daļ a, kas reprezentē pilsē tas tū ristu seju, ir bū tiski atjaunota un, godī gi sakot, maz interesē . Lai gan vakaros tas ir naktsdzī ves centrs un ir patī kami pasē dē t restorā nā vai kafejnī cā , kas ļ oti atgā dina Parī zes iestā des. Š eit es neaprakstī š u nevienu vietu, ko tū rists var apmeklē t. Š ī informā cija ir pieejama internetā . Piemē ram, vietnē http://www. beirū ta. lv/


Ceļ vedi un pilsē tas karti nopirku jau Beirū tā , parastā grā matnī cā . Lī dz ceļ ojuma beigā m man bija trī s pilsē tas kartes, un tā s visas atš ķ ī rā s viena no otras. Vispā r gribē jā s apskaut un raudā t š o kartī š u sastā dī tā ju, ko varē ja ļ oti, ļ oti nosacī ti izmantot. Vienai un tai paš ai ielai daž ā dā s kartē s varē tu bū t daž ā di nosaukumi. Lielā kajai daļ ai mā ju nav numerā cijas un indeksu. Tā tad š ī nav jums Londona, kur tū ristiem radī tā s ē rtī bas kļ ū st pat neē rti))

Libā nas virtuve ir bagā ta un garš ī ga. Viņ ai pā rsteidzoš i izdodas apvienot klasiskā s arā bu ē diena tradī cijas un izsmalcinā tā s franč u virtuves tradī cijas. Nav brī nums, ka gandrī z visi libā nieš i ļ oti labi runā franč u valodā ! Š ī retā arā bu humusa un kebabu kombinā cija ar unikā lā m mē rcē m, kuras var nogarš ot tikai Francijā , aizrauj un viegli ļ auj aizmirst par paš a figū ru, kas tikai nedē ļ as laikā ir draudī gi palielinā jusies apjomā ))) Lai gan, es pā rspī lē ju. maz, bija viegli ē st racionā li un garš ī gi. Beirū tā tas nav grū ti. Visi produkti ir ļ oti svaigi un par pieņ emamu cenu. Uz katra stū ra var dzert daž ā das svaigas sulas par ļ oti saprā tī gā m cenā m. Precī zā k, gandrī z dā vana. Piemē ram, puslitrs svaigā kā s mango vai gvajaves sulas maksā tikai 25-30 rubļ us. (2000 LL)

Š eit ir daž as cenas lielveikalos: 0.5 litri minerā lū dens-255 LL,

Sula 1 litrs - 1200 LL, 1.5 kg atlasī tu hurmu - 5000 LL

Lieliskas pusdienas kafejnī cā pludmalē - apmē ram 20 USD, bez alkohola. Ja ē dī siet demokrā tiskā kā s iestā dē s, daudzums bū s daudz mazā ks.

Padoms: mē ģ iniet izmē ģ inā t pē c iespē jas vairā k nacionā lo Libā nas ē dienu. Atteikties no "ķ eizariem", "kebabiem" un ā trā s ē dinā š anas. Es jums apliecinu. Jū s nenož ē losiet!

PIRKUMI. Libā na nav iepirkš anā s valsts. Rū pniecisko preč u cenas ir diezgan augstas. Ī paš a daudzveidī ba nav novē rota. Tā tad var paļ auties tikai uz tradicionā liem suvenī riem, kuru skaitu atradu ne pā rā k daudz. Viss tā pē c, ka tū ristu ir maz. Viņ i saka, ka zelta priekš meti ir diezgan lē ti. Nederī guma dē ļ - nepā rbaudī ja.

Tirdzniecī bas pasā ž u un veikalu uzkrā š anas zona - Hamra.

IZKLAIDE. Tradicionā li. Bā ri, restorā ni un naktsklubi ir daudz un pieejami pat par vidē jo budž etu.


Sā kumā pā rsteidzoš s ir liela skaita beirutieš u ieradums, satumstot, pulcē ties krastmalā . Daudzi nā k ar saliekamiem krē sliem, bā rbekjū . Apkā rt klī st kafijas tirgotā ji, ir rati ar vā rī tu kukurū zu un citu vienkā rš u pā rtiku. Dziļ i pē c pusnakts š eit valda dzī vī ga un pat svinī ga ballī tes atmosfē ra)).

Es jutos pilnī gi droš i jebkurā diennakts laikā . Principā nekā dus dzē rā jus vai citus asociā lus elementus nesatiku. No š ī viedokļ a Beirū ta atstā j vislabvē lī gā ko iespaidu. Vairā kas reizes aizmirsu mobilo telefonu daž ā dos ē dinā š anas punktos un vienreiz veikalā . Atgriež oties, reiz pē c ļ oti ilga laika telefons nogū lā s tajā paš ā vietā , kur biju es un aizgā ja. Lai gan es nevienam neiesaku nekur atpū sties!

Kopumā braucienu uzskatu par veiksmī gu un interesantu. Lai gan daudzi uz mani skatī jā s ar neizpratni, kad es viņ iem atbildē ju uz jautā jumu “kur tu atpū ties?

» Tū risti, kuri gadu no gada dod priekš roku tradicionā lajiem pludmales galamē rķ iem Libā nā , visticamā k, nebū s ieinteresē ti. Visiem pā rē jiem tū risma fanā tiķ iem iesaku apmeklē t š o savdabī go Tuvo Austrumu valsti un tā s galvaspilsē tu.

Bū š u priecī gs atbildē t uz visiem praktiskiem jautā jumiem saistī bā ar ceļ ojumu uz Beirū tu. Lū dzu, nestrī dieties ar mani par š eit sniegtā s reģ ionā lā s informā cijas pilnī gumu un precizitā ti, š is apskats satur tikai atseviš ķ us iespaidus un ir personisks apskats, kas nepretendē uz pilnī gu un visaptveroš u, kas raksturī gs tū ristu ceļ vež iem.

ANDREJS. Jekaterinburgas e-pasts: andrey_ekat@mail. lv

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Līdzīgi stāsti
аватар villi-vinki
villi-vinki

tikai neliela korekcija: 1 dolārs = 1500 LL, nevis 15 000.

Tue, 07 Apr 2009, 21:45
iemiesojums