Īrija - ceļojums uz smaragda salu. 2. daļa. Saskaņā ar Lielbritānijas kroni

19 Oktobris 2014 Ceļošanas laiks: no 10 Jūlija 2014 ieslēgts 11 Jūlija 2014
Reputācija: +4971.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Tikmē r iebraucam Ziemeļ ī rijā – Lielbritā nijas un Ziemeļ ī rijas Apvienotā s Karalistes administratī vajā un politiskajā daļ ā , kas atrodas Ī rijas salas ziemeļ austrumu daļ ā . Ziemeļ ī riju nevajag jaukt ar Ulsteru – Ī rijas vē sturisko provinci, kas sastā v no 9 grā fistē m. Ziemeļ ī rija ir Lielbritā nijas administratī vi teritoriā la vienī ba, kurā ietilpst tikai 6 no 9 Olsteras apgabaliem. Ziemeļ ī rijas dibinā š anas datums - 1921. gada 3. maijs. Š ī ir Apvienotā s Karalistes mazā kā un nabadzī gā kā daļ a. Tā s ekonomika tradicionā li ir balstī ta uz lauksaimniecī bu, un 80% zemes joprojā m ir lauksaimniecī bas zeme. Galvenie lauksaimniecī bas produkti š eit ir piens, gaļ a, bekons, olas, auzas, kartupeļ i un miež i. Rū pniecī ba ir koncentrē ta lielo ostu teritorijā s.

Neskatoties uz to, ir gan kalni, gan satriecoš i savā skaistumā , gan mež u ielejas, un citas interesantas vietas, starp kurā m ir arī Ziemeļ ī rijas galvaspilsē ta - Belfā stas pilsē ta.


10. gadsimtā Ī rijā dominē ja vikingi. 12. gadsimtā anglonormā ņ u izcelsmes Anglijas karalis Henrijs II uzsā ka iebrukumu Ī rijā . Un, lai gan lielā kā daļ a valsts bija anglonormā ņ u muiž nieku kontrolē , viduslaikos Anglija gandrī z neizmantoja tieš u varu Ī rijā . Elizabetes I valdī š anas laikā pret ī ru nemierniekiem tika veiktas vairā kas soda operā cijas, un par galveno pretoš anā s centru kļ uva Olsteres province, kas ilga lī dz 1607. gadam (kad š ī s kustī bas vadī tā jiem bija jā bē g). Tas noveda pie tā , ka 17. gadsimtā Olsterā apmetā s daudzi protestanti no Anglijas un Skotijas, kurus reliģ ija atsveš inā ja no Ī rijas pamatiedzī votā ju Romas katoļ u iedzī votā jiem.

Angļ u-ī ru dominē još o stā vokli beidzot nodroš inā ja 1690. gadā protestantu karaļ a Viljama III uzvara pā r Jē kaba ​ ​ II Romas katoļ u armiju Boinas kaujā . 1798. gadā ī ri ​ ​ sacē lā s pret britu varu (lielu lomu tajā spē lē ja aizkaitinā tie Ulsteras prezbiterieš i). Rezultā tā Ī rija zaudē ja savu parlamentu, kuram kopš.1782. gada bija autonoms statuss, un 1801. gadā “Savienī bas akta” ​ ​ rezultā tā Ī rija beidzot apvienojā s ar Lielbritā niju. Ziemeļ ī rija netika atdalī ta no Dienvidī rijas, lī dz 1886. gadā tika izteikts Viljama Gledstona priekš likums par paš pā rvaldi Ī rijā . Ziemeļ u protestanti baidī jā s no katoļ u vairā kuma dominē š anas. Turklā t nozare bija koncentrē ta ziemeļ u daļ ā un bija atkarī ga no Lielbritā nijas tirgus. Kad sā kā s Pirmais pasaules karš , starp reģ ioniem izcē lā s pilsoņ u karš.

Tomē r Ziemeļ ī rija nekļ uva par politisku vienī bu, kamē r seš i apgabali pieņ ē ma 1920.  gada Home Rule Bill un Belfā stā tika izveidots daļ ē ji autonoms parlaments un karalis iecē la gubernatoru.

Saskaņ ā ar tautas skaitī š anas datiem valstī ir vairā k nekā.1, 8 miljoni cilvē ku: 50% iedzī votā ju sevi uzskata par protestantiem, gandrī z 40% - Romas katoļ iem, pā rē jie pieder pie reliģ iskajā m minoritā tē m. Lielā kā daļ a protestantu ir skotu un angļ u kolonistu pē cteč i, kuri 17. gadsimtā pā rcē lā s uz Ī rijas ziemeļ austrumiem. Saskaņ ā ar kultū ras tradī cijā m viņ i lielā koties ir briti un savienī bas ar Lielbritā niju uzturē š anas atbalstī tā ji. Romas katoļ i savā kultū rā un vē sturē ir ī ri, un tā pē c lielā kā daļ a no viņ iem vē lē tos dzī vot vienotā Ī rijā.

Ekskursija pa Belfā stu


Iepazī stamies ar Belfā stu – gleznainu pilsē tu Laganas upes grī vā pie Ī rijas jū ras ar 600 tū kstoš iem iedzī votā ju. Belfā stu dibinā ja anglis Dž ons de Kursijs, kurš š eit uzcē la savu pili 1177. gadā . Belfā stas nosaukums ir tulkots no ķ eltu kā "smilš u fords Farsetas grī vā " pē c kuģ ojamā s Forsetas upes nosaukuma, kas plū da 17. gadsimtā , kur tagad atrodas Haistrī ta. Oficiā lo pilsē tas statusu Belfā sta saņ ē ma 1888. gadā , un no tā s dibinā š anas dienas 1921. gadā Ziemeļ ī rija kļ uva par tā s galvaspilsē tu.

Iepazī š anos ar pilsē tu sā kam no Queen's University (Queens University). kuras galvenā ē ka - Lanyon ē ka, kas atrodas University Road, viesmī lī gi atvē ra mums savus vā rtus. Universitā te ir Apvienotā s Karalistes 20 labā ko pē tniecī bas universitā š u Rassell grupas, kā arī Sadraudzī bas universitā š u asociā cijas dalī bniece.

Universitā tes ē kas atrodas Kvī nsas kvartā la centrā , kas ir viens no 7 Belfā stas kultū ras kvartā liem.

Universitā tes priekš teci 1810. gadā dibinā ja Belfā stas Karaliskais akadē miskais institū ts, kas pastā v joprojā m. 1845.  gadā saņ ē ma karalisko hartu, tika atvē rta 1849.  gadā kā Karalienes koledž a Belfā stā . Toreiz ar nosaukumu "Queen's College" tika atvē rtas vē l vairā kas augstskolas - Korkā un Golvejā . Visas trī s koledž as bija Karalienes Ī rijas universitā tes filiā les, kas tika dibinā ta, lai veicinā tu katoļ u un presbiterieš u augstā ko izglī tī bu, pretstatā Trī svienī bas koledž ai, kas tajā laikā bija pilnī bā anglikā ņ u valoda.

1879. gadā Ī rijas Karalienes universitā te tika pā rveidota par Ī rijas Karalienes universitā ti, kas, savukā rt, pamatojoties uz 1908. gada Ī rijas universitā š u likumu, tika sadalī ta divā s universitā tē s: Ī rijas Nacionā lajā universitā tē un Karalienes universitā tē Belfā stā.

Netā lu no universitā tes ē kā m atrodas Botā niskais dā rzs un Tropicary.

Botā niskajā dā rzā atrodas Ziemeļ ī rijas lielā kais muzejs – Ulsteras muzejs, kurā ir aptuveni 8000 kvadrā tmetru liela izstā ž u telpa, kurā eksponē ti materiā li no tē lotā jmā kslas un lietiš ķ ā s mā kslas, arheoloģ ijas, etnogrā fijas kolekcijā m, Spā nijas armā das dā rgumiem, vietē jā vē sture, numismā tika, rū pnieciskā arheoloģ ija, botā nika, zooloģ ija un ģ eoloģ ija.

Pie ieejas Botā niskajā dā rzā atrodas piemineklis izcilajam fiziķ im Kelvinam.


Kad karaliene Viktorija 1888. gadā pieš ķ ī ra Belfā stas pilsē tas statusu, tika nolemts š eit uzcelt jaunu katedrā li. Viņ i nolē ma katedrā li novietot Sv. Annas baznī cas vietā , kas celta 1776. gadā . Ī ru arhitekts sers Tomass Drū katedrā li projektē ja ī ru romā nikas stilā . Pamatakmens tika likts 1899. gadā . Jaunā s katedrā les sienas un kolonnas tika uzceltas virs vecā s baznī cas, kas turpinā ja kalpot lī dz 1903. gadam. Vē lā k vecā s sienas tika iznī cinā tas. Vietē jā s purvainā s augsnes ī paš ī bu dē ļ pamatos nā cā s iedzī t 15 metrus garus pā ļ us. Darbs turpinā jā s 80 gadus, katedrā le tika pilnī bā pabeigta lī dz 1981. gadam. 2007. gada Lieldienā s uz katedrā les jumta tika uzcelta 53 metrus augsta smaile ASV 2001. gada 11. septembra terorakta upuru piemiņ ai. Dievkalpojumu 2007. gada 11. septembrī vadī ja priesteris no Ņ ujorkas.

Donegall galvenais pilsē tas laukums ir mū sdienu Belfā stas sirds.

Laukumā ir daudz daž ā du arhitektū ras stilu ē ku, sā kot no Viktorijas laikmeta lī dz Art Deco un jū gendstilam.

Viens no galvenajiem Ziemeļ ī rijas galvaspilsē tas apskates objektiem ir š eit izvietotais Rā tsnams (Belfā stas rā tsnams), kas celts 1906. gadā , svinī gi pieminot to, ka savulaik 1888. gadā pati karaliene Viktorija pieš ķ ī rusi daiļ ajai pilsē tas statusu. vieta Belfā stā . Uz skaistajiem Rā tsnama vā rtiem attē lots Belfā stas pilsē tas ģ erbonis.

Rā tsnams ir lielisks arhitektū ras stilu sajaukš anas piemē rs. Prasmī gi simetriski torņ i, ko vidū "salauzis" viens milzī gs kupols, klasisks trī sstū rveida frontons virs ē kas ieejas ar lielu bareljefu un masī vā m kolonnā m, it kā nokā puš as no sengrieķ u mī tu lappusē m...Tas viss ir izcilu britu arhitektu auglis, kuri radī ja ļ oti, ļ oti cienī gu patvē rumu pilsē tas amatpersonā m Belfā stā.

Un, lai š ī s paš as amatpersonas ar mē ru priekš galā vienmē r atcerē tos, kam viņ i kalpo, pie galvenā s ieejas rā tsnamā tika uzcelts piemineklis karalienei Viktorijai, bargai un neieņ emamai personai.

Ap Rā tsnamu ir daudz skaistu statuju. Ī paš i ievē rī bas cienī gs ir skaņ darbs The Titā nika memoriā ls, kas izveidots par piemiņ u par Titā nika nogrimš anu. Uz pieminekļ a pamatnes ir izgrebti š ajā katastrofā bojā gā juš o cilvē ku vā rdi. "Titā niks tika uzbū vē ts Belfā stas kuģ u bū vē tavā s, un tieš i no š ejienes viņ š devā s pa savu vienī go ceļ u, kas kļ uva leģ endā rs.

Š eit atrodas arī slavenā Linu zā les bibliotē ka, kurā glabā jas visi svarī gā kie izcilā s ī ru literatū ras dā rgumi. Pie Rā tsnama ē kas atrodas Piemiņ as dā rzs.

Un tikai akmens metiena attā lumā no pilsē tas varas iestā ž u mī tnes atrodas Belfā stas lielā kā pilsē tas apskates vieta – panorā mas rats. Ir vē rts braukt!


Pirmkā rt, var redzē t, cik skaista ir Ziemeļ ī rijas galvaspilsē ta no putna lidojuma, otrkā rt, var redzē t Rā tsnama ē ku visā s detaļ ā s, arī no augš as.

Katru dienu notiek bezmaksas ekskursijas pa Rā tsnamu, arī mē s kļ uvā m par tā s dalī bniekiem. Apmeklē tā ji rā tsnamā iekļ ū st pa iespaidī giem akmens vā rtiem un marmora vestibilu.

Tā lā k seko galvenā s kā pnes, kuru apdarei izmantots č etru veidu marmors - trī s no Itā lijas un viens no Grieķ ijas. Lielajos vitrā ž os gar kā pnē m ir attē loti pilsē tas nozī mī gā kie notikumi, sā kot no karaļ a Dž eimsa I hartas parakstī š anas 1613. gadā lī dz Belfā stas kā administratī vā rajona pieš ķ irš anai 1899. gadā.

Pirmajā stā vā atrodas pē dē jā Belfā stas grā fa Frederika Rič arda Č ič estera bronzas statuja.

Pazī stams ar savu darbu, lai veicinā tu mā kslu Belfā stā , redzams, ka viņ š tur kreisajā rokā grā matu.

Galvenais kupols paceļ as aptuveni 53 metru augstumā . Zem tā s atrodas tā sauktā Whispering Gallery, lī dzī ga tai, kas atrodas Sv. Pā vila katedrā lē Londonā . Savu nosaukumu tas ieguvis arhitektū ras iezī mju dē ļ , kas ļ auj dzirdē t visu teikto č ukstus pret pretē jo sienu. Virs galerijas ir vitrā ž u gredzens, kas attē lo zodiaka zī mes.

Rā tsnama ē kā atrodas domes sē ž u zā le. Š eit katra mē neš a pirmajā darba dienā sanā k 51 locekļ a padome. Padomes zā lē ir daudz slavenu sabiedrisko un politisko personu, piemē ram, karaļ a Edvarda VII, Š eftsberijas grā fa un sera Edvarda Hā rlenda, portretu. Š ajā zā lē apmeklē tā ji drī kst sē sties ne tikai pie deputā tu galdiņ iem, bet arī , tē rpuš ies halā tā , ieņ emt mē ra vietu.

Belfā sta ir krasu kontrastu pilsē ta. Kad atrodaties tajā , jū s esat š ī s domas piesā tinā ts. Visu pilsē tu sadala augsta siena, kas celta tā lajā.1969. gadā.


No vienas puses dzī vo protestanti, no kuriem aptuveni 52%. Savukā rt Ī rijas katoļ i - 48%. Sienā ir vairā ki vā rti, kas automā tiski aizveras pulksten 22.00. Un pē c š ī laika nav iespē jams nokļ ū t no vienas pilsē tas daļ as uz otru. Braucam garā m katoļ u rajonam, mā jas š eit izskatā s diezgan nabadzī gas. Ne tikai mū ris, bet visa pilsē ta ir klā ta ar grafiti, kas saistī ti ar militā rā m vai atbrī voš anas aktivitā tē m, neskatoties uz to, ka trausls pamiers tiek uzturē ts aptuveni 20 gadus.

Pā rceļ amies uz protestantu pilsē tas daļ u, kas izskatā s smukā ka par katoļ u. Š eit notiek arī grafiti, tač u to saturs ir atš ķ irī gs. Olivers Kromvels to nebū tu varē jis izdarī t. Viņ š bija tieš ais cē lonis visam, kas tagad notiek uz š ī s zemes.

Citā ts par mā ju: “Katolisms ir vairā k nekā reliģ ija. Tas ir politiskais spē ks. Un tas liek ticē t, ka Ī rijā nebū s miera, kamē r katoļ u baznī ca netiks iznī cinā ta.

1690. gadā notika lielā kā kauja Ī rijas vē sturē , protestantu un katoļ u karā - izš ķ iroš ā kauja krā š ņ ā s revolū cijas laikā pie Boinas upes. Karalis Viljams III (protestants) sakauj Jē kaba ​ ​ II (katoļ u) karaspē ku. Tieš i š o notikumu Ziemeļ ī rijas protestanti ik gadu atzī mē.12. jū lijā ar gā jienu daudzā s pilsē tā s. Pē dē jā laikā arvien lielā kus konfliktus izraisa Oranž ā ordeņ a procesijas, kuru gā jienu marš ruts ved cauri katoļ u apdzī votajiem mikrorajoniem. Policija š obrī d slē pjas. Bijā m Belfā stā.2 dienas pirms š iem tradicionā lajiem gā jieniem, kad, gatavojoties š im notikumam, tika izrotā ta protestantiskā pilsē tas daļ a.

Par godu š iem svē tkiem protestanti ceļ tā dus torņ us, kurus pusnaktī nodedzinā s.


Kuģ is uzņ ē ma 3547 cilvē kus – tikpat daudz var uzņ emt arī Titā nika Belfā stas muzeju komplekss. Simboliski, vai ne? Muzejs, kas uzbū vē ts Belfā stas dokos, iepazī stina apmeklē tā jus ar Titā nika bū vniecī bas un palaiš anas vē sturi. Vē sturi atspoguļ o interesantā kie fakti un ievē rojamā kā s personī bas, kas bija saistī tas ar kuģ i. Kā jau mū sdienu muzejiem raksturī gi, liela nozī me ekspozī cijā ir interaktī viem eksponā tiem, kas palī dz atdzī vinā t vē stures notikumus un modinā t pā rdzī vojumus. Lai gan pasaulē ir arī citi Titā nikam veltī ti muzeji, Belfā sta ir ī stā vieta jaunam muzejam, jo ​ ​ laineris bū vē ts tieš i š ajā pilsē tā . Titā nika Belfā stas kompleksā atrodas deviņ as tematiskas galerijas, kurā s ir vairā kas izstā des, atrakcijas, instalā cijas un viss par leģ endā ro kuģ i, kā arī tā brā ļ iem – Olimpisko un Britā nijas kuģ iem:

1. Ekonomiskais uzplaukums Belfā stā.20. gadsimta sā kumā.

Kuģ u bū vē tava — š ī galerija atrodas ap atjaunoto Titā nika stū ri.

3. Nolaiš ana ū denī - par kuģ a nolaiš anu Belfā stas lī č a ū deņ os.

4. Kuģ a pabeigš ana - virtuā la tū re pa visā m kuģ a telpā m.

5. Pirmais lidojums - no Belfā stas uz Sutgemponu, tad uz Š erbū ru, Kvī nstaunu ....

6. Grimstoš ais "Titā niks" - 1912. gada 14. -15. aprī ļ a avā rija.

7. Katastrofas sekas - avā rijas izmeklē š ana.

8. Mī ti un leģ endas - Titā nika vē stures iemū ž inā š ana.

9. Pā rskats par Titā nika vraku apakš ā - vietā , kur tas atrodas tagad, 3700 metru dziļ umā Ziemeļ atlantijas ū deņ os. Zem stikla grī das paveras zivs acs kameras skats uz nogrimuš o kuģ i. Galerija stā sta arī par Titā nika atklā jē ja doktora Balarda ekspedī ciju okeā na dzelmē.

Ē ka atrodas Karalienes salā , zemes gabalā pie ieejas Belfā stas lī cī , kas tika atbrī vots no ū dens 19. gadsimta vidū.

To daudzus gadus izmantoja kuģ u bū vē tā ji Hā rlands un Volfs, kuri uzbū vē ja milzī gus stā peļ us un sausos dokus, lai vienlaikus varē tu bū vē t Olimpisko un Titā niku. Kuģ u bū ves samazinā š anā s Belfā stā atstā ja lielu daļ u teritorijas pamestas. Lielā kā daļ a pamesto bū vju salā tika iznī cinā tas. Daž i no tiem ir saņ ē muš i saraksta ē kas statusu, tostarp Olimpiskā s un Titā nika stā peļ i un sausie doki, kā arī ikoniskie Samsona un Goliā ta celtņ i. Tagad salā ir modernas ē kas un labiekā rtota teritorija.

No š ejienes paveras skaists skats uz lī ci un pretē jo krastu.

Netā lu atrodas modernā Odyssey Arena, ē kas Belfā stas centrā , kurā ir vairā kas integrē tas, bet atš ķ irī gas preces un atrakcijas. Jū s varat apmeklē t sporta pasā kumus arē nā pie Odisejas, vai arī varat klausī ties koncertu paviljonā.


Svē tais Dž ons Ervins par savu dzimto pilsē tu rakstī ja: “Kad kā ds apmeklē tā js izsaka savu spriedumu par Belfā stu, jā atceras, ka pilsē ta ir strauji augusi un parā dī jā s nesen. Astoņ desmit gadu laikā iedzī votā ju skaits ir pieaudzis septiņ as reizes. Apmē ram puse pilsē tas tika uzcelta pē dē jo trī sdesmit piecu gadu laikā , un to uzcē la vī rieš i, kuru celmlauž a instinkts bija attī stī tā ks nekā citiem cilvē kiem. Pilsē tas centrā lā daļ a atrodas uz purva. Zem vienas no galvenajā m ielā m tek upe. Zeme zem Donegal laukuma ir tik ū deņ aina, ka pirms veikalu bū vniecī bas bija jā dzen pā ļ i. No viena vecmā miņ as sitiena irdenajā zemē pazuda smags baļ ķ is. Tieš i uz š iem dubļ iem un ū dens mū su paaudzes vecvectē vi uzcē la Belfā stu. Viņ i nā ca no savā m bū dā m un fermā m, fiziski spē cī gi, apņ ē mī bas un ticī bas pilni un strā dā ja uz neperspektī vas zemes. Ā tri, netē rē jot laiku plā noš anai, viņ i uzcē la pilsē tu.

Olstera ir neliela vieta uz mazas salas, tač u tai bija milzī ga loma Britu impē rijas un ASV izveidē . Novatorisks un neelastī gs gars iesaistī jā s cī ņ ā ar Laganas grī vas purvaino augsni, izveidoja uz tā s pā rtikuš u pilsē tu un pievē rsā s jauniem sasniegumiem.

Dunluces pils – skotu ietekme Ziemeļ ī rijas zemē s

Iespaidī gā s Dunluces pils drupas Antrimas apgabala ziemeļ u krastā atrodas uz milzī gajā m vulkā niskā m klintī m 30 metrus virs jū ras lī meņ a. Pils ilgo vē sturi veidoja vardarbī ba, intrigas un sacelš anā s. Mū sdienā s tā š ķ iet tā la un nepieejama, tač u savos ziedu laikos 16. un 17. gadsimtā pils bija piejū ras pasaules rosī gā s dzī ves centrs un stratē ģ iska saikne starp Olsteru un Skotijas rietumu salā m.

Dunluce sā kotnē ji bija Macquilans rezidence, spē cī ga vietē jā ģ imene, kas š eit uzcē la pirmo pili 1400.  gadu beigā s vai 1500.  gadu sā kumā . 1550. gados pili pā rņ ē ma McDonnells no Skotijai piederoš ā s Islejas salas, kas to pā rbū vē ja par savu galveno bā zi Ulsterā . Tam sekoja gadu desmiti karš , intrigas un sacelš anā s.

Lī dz 1600.  gadu sā kumam Makdoneli ā rpus pils mū riem nodibinā ja pilsē tu, kas plauka 30 gadus, lī dz 1641.  gadā tā tika nodedzinā ta lī dz pamatiem. Galu galā.16.  gadsimta 80.  gados pamesta pils un apkā rtē jā s bū ves nopostī ja un pā rvē rtā s par grandiozā m drupā m, kuras mē s redzam š odien. Pils teritorijā atradā s ā rē jais un iekš ē jais pagalms, alus darī tava, staļ ļ i, dzī vojamā s telpas. Viena no traģ iskajā m pils pastā vē š anas lappusē m attiecinā ma uz 1639. gada vakaru, kad svinī go vakariņ u laikā daļ a apakš ē jā virtuves pagalma iegā zā s jū rā.


Atklā š anas panorā ma bija vienkā rš i elpu aizraujoš a, jo majestā tiskie akmeņ i un jū ra stiepā s daudzu kilometru garumā . Piebraucam lī dz stā vvietai un atstā jam autobusu. Lī dz "Milž u takai" var nokļ ū t ar speciā lu autobusu lī dz paš am tā s sā kumam vai vairā ku kilometru distanci ejot kā jā m. Visam tū risma marš rutam ir divas iespē jas: pirmā ir "skats no augš as" un nolaiš anā s/kā pš ana uz "Milž u taku", otrā ir marš ruts tieš i gar krastu. Es izvē lē jos marš rutu vispirms iziet gar krastu un atgriezties stā vvietā , pā rvarot stā vas nogā zes, “no augš as”.

Milž u ceļ š (Giant's Path) ir unikā la piekrastes zona, kurā ir aptuveni 4000 savstarpē ji savienotu bazalta (retā k andezī ta) kolonnu, kas izveidojuš ā s sena vulkā na izvirduma rezultā tā . Kolonnu virsotnes veido tramplī nu, kas sā kas klints pakā jē un pazū d zem jū ras virsmas.

Lielā kā daļ a kolonnu ir seš stū ra formas, lai gan daž ā m ir č etri, pieci, septiņ i vai astoņ i stū ri. Augstā kais ir aptuveni 12 metri.

Vienā no leģ endā m stā stī ts, ka senatnē Ī rijā kopā ar sievu Unu dzī vojis labais milzis Fins Maks Kū ls, bet viņ am pā ri š aurumam Skotijā – ļ aunais milzis Benadonna.

Skots pastā vī gi sā pinā ja un aizvainoja ī rus. Kā du dienu Fin McCool kliedza Benadonnai: "Ja es varē tu peldē t, es pā rpeldē tu š aurumu 2 minū tē s un uzkrā ptos uz jums, lai lielā kā daļ a neļ autos! ". Bet viņ š nevarē ja peldē t. Tad ī ri nolē ma uzcelt tiltu pā ri š aurumam. Septiņ as dienas un naktis viņ š neaizvē ra acis, ievilka jū rā milzī gas akmens stieņ us un uzcē la tiltu pā ri š aurumam.

Beigā s viņ š bija ļ oti noguris un domā ja: "Pirms es cī nos ar Benadonnu, man ir labi jā atpū š as" un devā s gulē t. Š ajā laikā skotu gigants ieraudzī ja tiltu un pā rskrē ja tam uz Ī riju. Viņ š sā ka klauvē t pie milž a durvī m, bet Fins Makkols gulē ja cieš ā miegā.

Pā ri tam uz mazas salas tiek izmests piekares troš u tilts Carrick-a-Rede. Tas sastā v no divā m paralē lā m virvē m ar š ķ ē rsstieņ iem un dē ļ iem uz š ķ ē rsstieņ iem. Vē l vē jā š ū pojas virvju margas, un viss tilts š ū pojas. Lejā.100 pē du dziļ umā asi akmeņ i. Virvju tilts savieno mazo salu ar Bushmills.


Visā Carrick-a-Rede virvju tilta pastā vē š anas vē sturē neviens no tā vē l nav nokritis, tomē r daudzi ceļ otā ji, kuriem reiz izdevā s tiltu š ķ ē rsot, vienkā rš i nevar izlemt pa to atgriezties - un tā pē c atgriezties pie tilta. sā kuma punkts ar laivu. Agrā k slavenais tilts bijis vē l baisā ks – to cē luš i vietē jie zvejnieki, kuri brauca uz salu zvejot laš us, tas paredzē ja margas tikai vienā pusē.

Kad Carrick-a-Rede pirmo reizi ieguva popularitā ti aizrauš anā s meklē tā ju vidū , Ziemeļ ī rijas Nacionā lais trests veco tiltu nomainī ja ar nedaudz izturī gā ku dubultsliež u konstrukciju. Staigā t pa to ir tī rs prieks!

No salas paveras vienkā rš i satriecoš s skats uz jū ru un Smaragda salas piekrasti, pa kuru brauciens tuvojas noslē gumam.

Jē zus ū deni pā rvē rta vī nā , un Buš millā viņ i ū deni pā rvē rš viskijā . Mē s apmeklē jā m vecā ko spirta rū pnī cu, kas darbojas kopš.1608. gada. Apmeklē jā m suvenī ru veikalu, tur tirgo unikā lu viskiju, ko var iegā dā ties tikai š ajā vietā , vecumā no 12 gadiem. Tas maksā.36 mā rciņ as, par 3 mā rciņ ā m jū s varat izdrukā t jebkuru tekstu, kam vē laties pasniegt š o viskiju. Ceļ ojuma laikā nemitī gi strī dē jā s par to, kurš viskijs ir labā ks. Scotch ir vairā k raž ots un labā k reklamē ts, bet ī ru valoda ir mī kstā ka un trī skā rš ā destilē ta.

Ceļ š gar krastu uz Belfā stu ir neslavē jams.

Pa labi no jums ir kalni, pa kreisi ir zila jū ra; skaidrā dienā var redzē t Skotiju, kurai drī zumā bū s pirmais randiņ š . Daž ā s vietā s tas ir tikai divpadsmit jū dž u attā lumā . Š is ceļ š pā rstā v visu Smaragda salu un visu Ī riju. Š eit jū s varat redzē t tik daudzveidī gu un burvī gu skaistumu: augstu kā kalni, pakalni, zemienes un plakankalnes, mež ainas ielejas un ū denskritumi, lē nas upes un maģ iski mež i, plaš as ganī bas, negaidī ti brū na Ī rijas purva plankumi un jū ra, kas atsitā s pret akmeņ iem, vai laiski skriet pa dzeltenajā m smiltī m. Tik skaista, koš i zaļ ā s krā sā s tē rpta, š ī sala un no mums tik tā lu valsts - Ī rija uz visiem laikiem paliks manā atmiņ ā .

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
В винокурне Бушмиллс
Потрясающий вид на побережье Изумрудного острова
Верёвочный мост Carrick-а-Rede
Подвесной верёвочный мост
Тропа Великана
Тропа Великана
Вид Тропы Великана сверху
Тропа Великана
Тропа Великана
Дорога гигантов (Тропа Великана)
В замке Данлюс
В замке Данлюс
Руины замка Данлюс
Замок Данлюс
Интерьер паба
Старинный паб
На центральной торговой улице
Здание Большой оперы
Часовая башня Альберта
Скульптура «Большая рыба».
Современная скульптура на мосту
Королевский мост
Мосты через реку Лаган
Центр «Одиссей Арена»
Вид на залив и противоположный берег
На острове Королевы
Одна из экспозиций музея «Титаник Белфаст»
Экскурсия в музее «Титаник Белфаст»
Музей «Титаник Белфаст»
Необычная скульптурная композиция
Башни протестантов
В протестантской части города
Графити на доме
Графити на стене
Стена
Зал заседаний
Шепчущая Галерея
В ратуше
Лестница в ратуше
Мрамором вестибюль ратуши
Сад памяти
The Titanic Memorial
Монумент королеве Виктории
Ратуша Белфаста
Герб города Белфаст
Площадь Донегалл
Собор Святой Анны
Памятник выдающемуся физику Кельвину
Музей Ольстера
Тропикарий
Ботанический сад
Главное  здание Университета Королевы
Улица в Белфасте
Это Северная Ирландия
Rādīt citus komentārus …
аватар cgistalker
cgistalker

in.ki, cik es izdomāju algoritmu, tas ņem vērā jūsu atzīmēto pilsētu apgabalus. Tā kā pie mums notika, ka procents pieauga pēc konkrētas pilsētas atzīmēšanas

Mon, 29 Nov 2021, 21:24
аватар Signora_L
Signora_L

cgistalker, tavs segvārds man kļuva labi zināms pēc tava ziņojuma par vienu Latīņamerikas valsti (kurā “divi vīrieši ar mačeti”). Tavi braucieni, tā teikt, ir optimāli. Un atskaites - spilgtums un atkal optimāla detaļu noformēšana.
Mēs bijām Albānijā pirms jums, augusta beigās - septembra sākumā. Ceļojuma vidū dzīvojām Sarandā, no turienes vienu dienu uz Butrintu (no rīta) un uz mežonīgajām pludmalēm (pēcpusdienā). Ksamils ​​bija pa vidu, un jāsaka, ka septembra sākumā tur bija pārpildīts. Bet mēs novērtējām arī daļēji savvaļas pludmales. Tiesa, tāds maršruts kā tev - no Ksamilas līdz Klostera pludmalei - vairs nav manos spēkos, aprobežojāmies ar pāreju no Klostera pludmales caur klosteri augšā uz Edon-Bina pludmali. Jā, viļņi pusmežonīgajās pludmalēs ir nodevīgi un neparedzami.
Kopumā Albānijā jūs joprojām varat ieteikt seno Berata pilsētu un skaistas pludmales Himaras reģionā.
Uz Blue Eye no Sarandas ar taksi devās par 5000 leku un labi, ka prasīja šoferi tur gaidīt nevis stundu, bet divas. Vieta ļoti patīkama, gaiss nedaudz kalnains.
Tev ir jauni interesanti ceļojumi un rūpējies par savām rokām un kājām!

Sat, 08 Jan 2022, 15:28
аватар Signora_L
Signora_L

cgistalker, tavs segvārds man kļuva labi zināms pēc tava ziņojuma par vienu Latīņamerikas valsti (kurā “divi vīrieši ar mačeti”). Tavi braucieni, tā teikt, ir optimāli. Un atskaites - spilgtums un atkal optimāla detaļu noformēšana.
Mēs bijām Albānijā pirms jums, augusta beigās - septembra sākumā. Ceļojuma vidū dzīvojām Sarandā, no turienes vienu dienu uz Butrintu (no rīta) un uz mežonīgajām pludmalēm (pēcpusdienā). Ksamils ​​bija pa vidu, un jāsaka, ka septembra sākumā tur bija pārpildīts. Bet mēs novērtējām arī daļēji savvaļas pludmales. Tiesa, tāds maršruts kā tev - no Ksamilas līdz Klostera pludmalei - vairs nav manos spēkos, aprobežojāmies ar pāreju no Klostera pludmales caur klosteri augšā uz Edon-Bina pludmali. Jā, viļņi pusmežonīgajās pludmalēs ir nodevīgi un neparedzami.
Kopumā Albānijā jūs joprojām varat ieteikt seno Berata pilsētu un skaistas pludmales Himaras reģionā. Uz Blue Eye no Sarandas ar taksi devās par 5000 leku un labi, ka prasīja šoferi tur gaidīt nevis stundu, bet divas. Vieta ļoti patīkama, gaiss nedaudz kalnains.
Tev ir jauni interesanti ceļojumi un rūpējies par savām rokām un kājām!

Sat, 08 Jan 2022, 17:28
аватар cgistalker
cgistalker

Signora_L Paldies)
Mums ar Albāniju tiešām ir neticami paveicies cilvēku skaita ziņā, tagad saprotu, ka uz sezonas robežas noķērām gan silto jūru, gan tukšās pludmales)))

Sat, 08 Jan 2022, 19:49
аватар cgistalker
cgistalker

Signora_L Paldies)
Mums ar Albāniju tiešām ir neticami paveicies cilvēku skaita ziņā, tagad saprotu, ka uz sezonas robežas noķērām gan silto jūru, gan tukšās pludmales)))

Sat, 08 Jan 2022, 21:49
iemiesojums