Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Īrija - ceļojums uz smaragda salu. 1. daļa. Īrijas Republikā

14 Oktobris 2014 Ceļošanas laiks: no 07 Jūlija 2014 ieslēgts 10 Jūlija 2014
Reputācija: +4971.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

"Ī rija uzņ em visus kā savē jos,

vienlaikus dodot iespē ju piedzī vot patieso

Ī ru gars - lepns, neatkarī gs, cieņ as pilns"

Ī rija (Irl. ? ire [? e?? ? ? ], angļ u Ireland [? a? l? nd], Olst. -Scott. Airlann) ir treš ā lielā kā sala Eiropā (pē c Lielbritā nijas un Islandes), rietumu daļ a. divas lielā kā s Britu salas. Atrodas starp 6°20'-10°20' R. un 51°25-55°23' Z. sh. No austrumiem to apskalo Ī rijas jū ra, kā arī Svē tā Dž ordž a š aurums un ziemeļ i, no rietumiem, ziemeļ iem un dienvidiem – Atlantijas okeā ns. Garums no rietumiem uz austrumiem ir aptuveni 300 km, no ziemeļ iem uz dienvidiem - aptuveni 450 km. Salas platī ba ir 84.1 tū kstotis km? (20. vieta pasaulē ). Salu sadala valsts robež a starp Ī riju un Lielbritā niju. Pirmie kolonisti apmetā s uz salas apmē ram 8 tū kstoš us gadu pirms mū su ē ras. e. Salas ziemeļ austrumos atrodas Ziemeļ ī rija, kas ir daļ a no Lielbritā nijas un Ziemeļ ī rijas Apvienotā s Karalistes.


Salas (abā s daļ ā s) iedzī votā ju skaits ir 6 400 tū kstoš i cilvē ku (2011), pā rsvarā ķ eltu izcelsmes. Ilgu laiku Ī rija bija noslē pums tū ristiem, tač u š odien š ī valsts iekaro arvien vairā k ceļ ojumu cienī tā ju sirdis. Daudzi interesanti apskates objekti, neticami skaistums ainavu un aizraujoš i stā sti par bagā to, lai gan tā lu no bez mā koņ iem š ī s valsts vē sturi - ne tikai tas piesaista ceļ otā jus no visas pasaules. Jū s varat ceļ ot uz Ī riju jebkurā gadalaikā : vasarā temperatū ra ir ļ oti ē rta - + 20-23 grā di. C, ziemā reti noslī d zem +4 grā diem. C, kas ļ auj gū t patiesu prieku, aplū kojot š ī reģ iona skaistumu. Rā mi jē ri kalnu nogā zē s, majestā tiskas klintis, kū sojoš i Atlantijas okeā na viļ ņ i, bezgala zilas debesis un maģ iska brī vī bas sajū ta – un tad saproti, ka tā das vietas vairs nav!

Ī rijas Republika, tā s vē sture un cilvē ki

Salas lielā ko daļ u (piecas sestā s daļ as no tā s teritorijas - 70.2 tū kst. km? ) aizņ em Ī rijas Republikas valsts. Valsts nosaukums cē lies no ī ru valodas. ? ire - valsts. Valsts iedzī votā ju skaits ir 4.6 miljoni cilvē ku. Š eit dzī vo vairā k nekā.40 tautī bu pā rstā vji, bet gandrī z 90% ir pamatiedzī votā ji, tas ir, ī ri. Ī rijas iedzī votā ji ir ļ oti dievbijī gi: 90% pieturas pie katoļ u ticī bas, aptuveni 4% - protestanti, atlikuš ie 6% ir sadalī ti starp ateistiem un citu reliģ iju pā rstā vjiem. Auglī bas ziņ ā Ī rija ieņ em pirmo vietu Eiropā . Dzimstī ba ir 14.62%, mirstī ba ir 8.01%. Vidē jais dzī ves ilgums vī rieš iem ir 74.41 gads, sievietē m - 80.12 gadi. Ī ri apprecas vē lu un apprecas. Viņ u vidū ir daudz vecpuiš u un "salmu atraitņ u", kuru vī ri ir spiesti strā dā t ā rzemē s.

Laukos vecā kais dē ls parasti paliek saimniecī bā , lai palī dzē tu saviem vecā kiem, bet jauno sievu mā jā neievedī s, lai negrautu mā tes autoritā ti, neradī tu traci virtuvē un ne. izraisī t virtuves strī dus. Ī ru vidū , kas jaunā ki par 20 gadiem, apprecas tikai 3%, vecumā no 25 lī dz 35 gadiem - 47% un vecumā virs 40 gadiem - 40%. Jaunieš i var bū t lī gavas un lī gavainis vairā k nekā vienu gadu, tač u š ajā laikā viņ i noteikti iekrā s naudu, lai iekā rtotu savu mā ju atseviš ķ i no vecā kiem. Jauna ģ imene labprā tā k iegrimst lielos parā dos, nekā apmetī sies vienā mā jā ar vecā kajiem. Ī ru ģ imene izceļ as ar solidaritā ti un nesalauž amu draudzī bu, un, lai arī kā das nesaskaņ as rastos, ģ imenes saites ir pā ri visam. Vecu tē vu un mā ti neviens neatstā s likteņ a varā , un mā jā s biež i var sastapt novecojoš us onkuļ us, tantes un citus radus. Ī rijā pensionē š anā s vecums ir 65 gadi. Iedzī votā ju lasī tprasme ir 98%.


Vairā k nekā.70% jaunieš u iegū st augstā ko izglī tī bu. Ī rijas Republika ir ES dalī bvalsts, valū ta ir eiro (atš ķ irī bā no Ziemeļ ī rijas, kur tiek izmantota sterliņ u mā rciņ a).

Ī rus nereti iztē lojas kā tā dus bargus kungus ar ieroč iem gatavī bā vai, gluž i otrā di, jautri dejojoš us rudmatainus druknus vī rieš us ar sarkanā m sejā m zaļ os uzvalkos. Patiesī bā ī ru iedzī votā ji ir pā rsteidzoš i viesmī lī gi, atvē rti, dzī vespriecī gi un patiesi mī l savu valsti. Ī rijas iedzī votā jiem ļ oti patī k visā das brī vdienas un festivā li, kas š eit tiek rī koti lielā skaitā . Lielo zinā tnieku, rakstnieku un citu slavenī bu skaits, kuru dzī slā s plū st ī ru asinis, ir pā rsteidzoš s: Bernards Š ovs, Oskars Vailds, Dž eimss Dž oiss, Pī rss Brosnans, Š arlote Bronte, leģ endā rā s grupas U2 mū ziķ i un daudzi, daudzi citi. Un lieliskais ī ru š ovs - Riverdance - pulcē pilnas zā les visā pasaulē.

Papildus dejā m ī riem ir liela mī lestī ba pret sportu. Katrā , pat mazā kajā pilsē tā , tiek veidotas sporta komandas bē rniem, jaunieš iem un pieauguš ajiem. Ī riem patī k jā š anas sports, regbijs, golfs, kā arī nacionā lā s spē les – hē rlings un ķ eltu futbols. Pē dē jā s divas spē les ir diezgan bī stamas, tač u ī ri par tā m ir sajū smā . Par sportu un laikapstā kļ iem ir ierasts uzsā kt ikdieniš ķ u sarunu ar ī ru. Ī rijas pilsē tā s visi iedzī votā ji viens otru pazī st un satiekoties vienmē r sasveicinā s. Ikdienā gandrī z visi ī ri runā angliski. Gē lu valoda dzī vajā saziņ ā praktiski netiek lietota, tajā runā tikai noteiktā s jomā s – gaeltahtos. Neskatoties uz to, ka valsts daudz dara dzimtā s valodas atdzī vinā š anai, liels progress diemž ē l vē l nav manī ts.

Grū tī bas slē pjas apstā klī , ka gē lu valodas gramatika un vā rdu krā jums absolū ti nav lī dzī gs angļ u valodai, tā pē c, ī ram mē ģ inot runā t savā dzimtajā valodā , rodas nepā rtraukti aizguvumi un kļ ū das.


Ī rijas vē sture ir pilna ar traģ iskiem brī ž iem, tač u š ī s valsts iedzī votā ji drosmī gi izturē ja visas grū tī bas un grū tī bas, nezaudē jot sevi. Kopš.1845. gada Ī rijas iedzī votā ju skaits ir nepā rtraukti samazinā jies. 1845. gadā Ī rijā dzī voja gandrī z 8.5 miljoni cilvē ku, 1851. gadā - aptuveni 6.5 miljoni. Š ā du strauju un ilgstoš u iedzī votā ju skaita samazinā š anos galvenokā rt izraisī ja masveida emigrā cija bada draudu dē ļ , ko izraisī ja sliktā kartupeļ u raž a 1845. -1847. gadā . un ar to saistī tā s epidē miskā s slimī bas. 20. gadsimta 40. un 50. gados emigrā cijas vilnis norima, bet nemitī gā ī ru emigrantu aizplū š ana uz ASV, Kanā du un Austrā liju neapstā jā s, migrā cija uz Lielbritā niju ieguva vē l lielā kus apmē rus.

Ī ri sā ka doties prom ne tikai darba meklē jumos, bet arī cenš oties izbē gt no apspieš anas, kurai katoļ i Ī rijā bija pakļ auti gadsimtiem ilgi. 1911. gadā š ī s valsts iedzī votā ju skaits saruka lī dz 4.4 miljoniem. Turpmā kajā periodā Ī rijas Republikas 26 apgabalos iedzī votā ju skaits turpinā ja samazinā ties, zemā ko punktu - 2.82 miljonus cilvē ku - sasniedzot 1961. gadā . Pē c tam iedzī votā ju skaits sā ka ierasties un 1996. gadā sasniedza 3.63 miljonus cilvē ku. Septiņ us gadsimtus Lielbritā nija dominē ja savā s zemē s, un tikai 1921. gadā Dublinā tika pasludinā ta Ī rijas neatkarī ba. Un, lai gan ī ri ļ oti labi atceras savu vē sturi, neviens negrasā s konfliktē t ar britiem.

Dublina ir Ī rijas Republikas galvaspilsē ta

Iepazī š anos ar Dublinu sā kam no ostas un ostas noliktavā m. Viņ i saka, ka pirmais iespaids ir svarī gs. Tā tad par Dublinu pirmā iepazī š anā s atstā ja tieš i depresī vu iespaidu.

Pirmo reizi visos ceļ ojumos es pat negribē ju iet vakara pastaigā viena pati.

Jo patī kamā ka bija iepazī š anā s nā kamā s dienas rī tā ar apskates ekskursiju vietē jā gida pavadī bā . Dublina ir lielā kā pilsē ta Ī rijas salā un Republikā , kas aizņ em gandrī z 115 km? , valsts galvenā osta pie Ī rijas jū ras, valsts politiskā s, ekonomiskā s un kultū ras dzī ves galvenais centrs. Iedzī votā ju skaits ir 530 tū kstoš i cilvē ku, ar priekš pilsē tā m - aptuveni 1.2 miljoni cilvē ku. Dublinas nosaukums radā s, apvienojoties ī ru-angļ u atvasinā jumam irl. Dubh Linn (no ī ru dubh — melns, un linn — backwater, dī ķ is). Pilsē tu dibinā ja norvē ģ u vikingi 841. gadā . Viņ i to valdī ja lī dz 1169. gadam, lī dz š eit ieradā s normaņ i karaļ a Henrija II Plantageneta vadī bā . Lī dz 17. gadsimta beigā m Dublina bija kļ uvusi par Ī rijas galvaspilsē tu, kurā valdī ja jauna angļ u protestantu minoritā te.

Lī dz 1700.  gadam Dublina kopā ar Ulsteras daļ ā m bija vienī gā Ī rijas daļ a, kurā lielā kā daļ a iedzī votā ju bija protestanti.


Vispirms mū s iepazī stinā ja ar Trī svienī bas koledž u, kuru 1592.  gadā dibinā ja karaliene Elizabete I un kas ir daļ a no Dublinas universitā tes. Trī svienī bas koledž a un Dublinas Universitā te ir Ī rijas vecā kā s un prestiž ā kā s augstā kā s izglī tī bas iestā des. Pilns nosaukums ir Karalienes Elizabetes Svē tā s un Nedalī tā s Trī svienī bas koledž a netā lu no Dublinas. Tā ir slavena ar savu bibliotē ku, kurā ir kristieš u manuskripti, tostarp Kellsa grā mata — bagā tī gi ilustrē ta ar roku rakstī ta grā mata, ko ap 800.  gadu sarakstī juš i ī ru (ķ eltu) mū ki. Š ī ir viena no greznā kajā m viduslaiku manuskriptu miniatū rā m un rotā jumiem starp visiem, kas lī dz mums ir nonā kuš i.

Pateicoties izcilajai tehnikai un rakstu skaistumam, daudzi pē tnieki to uzskata par nozī mī gā ko viduslaiku ī ru mā kslas darbu. Grā matā ir č etri evaņ ģ ē liji latī ņ u valodā , ievads un komentā ri, kas rotā ti ar milzī gu skaitu krā sainu rakstu un miniatū ru.

Trī svienī bas koledž a atrodas Dublinas centrā , un tā s centrā ir tik skaists zvanu tornis.

Trī svienī bas koledž as platī ba ir 1.000 m? , kurā ir daž ā das gan vecas, gan jaunas ē kas, kas atrodas ap lieliem pagalmiem (pazī stami kā "laukumi"), un divi spē les laukumi. To veido seš as fakultā tes: humanitā rā s, filoloģ ijas, uzņ ē mē jdarbī bas, ekonomikas un sociā lo zinā tņ u, inž enierzinā tņ u un kibernē tikas, medicī nas un dabaszinā tņ u fakultā tes.

Mū su uzmanī bu piesaistī ja skulptū ra "Sfē ra sfē rā " koledž as teritorijā . Tas man atgā dinā ja Vatikā nā redzē to sfē ru.

Iepazī š anos ar pilsē tu turpinā m, apmeklē jot Dublinas pili.

Dublinas pils - galvenais valdī bas ē ku komplekss Dublinā - tika dibinā ta 1204. gadā . Dublinas pils gadsimtiem ilgi ir bijusi ī ru sirseņ u ligzda. Š eit Anglijas kroņ a gubernatori Ī rijā sē dē ja 700 gadus, lī dz 1922. gadam tas bija galvenais Lielbritā nijas priekš postenis Ī rijā . Lai gan pils pastā vē ja jau karaļ a Dž ona, pirmā Ī rijas lorda, laikā , lielā kā daļ a kompleksa ē ku datē tas ar 18. gadsimtu. 1922. gadā pils tika svinī gi nodota pirmajai Ī rijas valdī bai, kuru vadī ja Maikls Kolinss. Dodamies uz pils augš ē jo pagalmu.

Pils celta 13. gadsimtā , domā jams, vietā , kur vikingi nodibinā ja apmetni. Celtniecī ba sā kā s uzreiz pē c anglonormā ņ u iebrukuma (toreiz Ī rijā parā dī jā s daudzas pilis-cietokš ņ i). Tas tika gandrī z pastā vī gi pā rbū vē ts.


Tā pē c no pirmajā m ē kā m saglabā jies tikai Rekordu tornis un pat tas ar 19. gadsimta virsbū vi. Cietoksnis tika pā rveidots par valsts kasi, cietumu un pat tiesu. Vē lā k tā s akmens sienas droš i aizsargā ja angļ u administrā ciju. Mū sdienā s š eit atrodas daž ā das telpas: Karaliskā kapela, Valsts kase un restorā ns. Oficiā lo pieņ emš anu laikā pils apmeklē tā jiem ir slē gta.

Braucam augš ā uz Kristus katedrā li, kas ir precī zā ks tulkojums no nosaukuma Cathedral of the Church of Christ, kas pazī stama arī kā Svē tā s Trī svienī bas katedrā le - Dublinas galvenā katedrā le. Kristus katedrā le atrodas vē sturiskā s Dublinas centrā un ir viena no trim vecā kajā m katedrā lē m, ko var redzē t no Lifijas upes. Katedrā li 1031.  gadā dibinā ja vikingu karalis Sitrigs Silkenbeards pirmajam Dublinas arhibī skapam Donatam.

Tas ir divu Ī rijas katoļ u un anglikā ņ u baznī cu Dublinas arhibī skapu krē sls, tač u faktiski katoļ u arhibī skaps izmanto citu baznī cu - Sv. Marijas baznī cu Marlborough ielā Dublinā . Austrumu pusē atrodas Svē tā Lorensa O'Tū la kapela (12. gadsimts), kuras centrā atrodas dzelzs sirds formas relikvija, kurā atrodas balzamē tā svē tā sirds. Zī mī gi, ka š ī relikvija pā rdzī voja reformā ciju un joprojā m stā v savā vietā.

Iepazī stamies ar vē l vienu pilsē tas apskates objektu - Sv. Patrika katedrā li - lielā ko Ī rijas katedrā li, kas celta 12. gadsimtā (un atjaunota 18. gadsimtā ), uz salas starp diviem Podlas upes atzariem, pie plkst. vieta, kur saskaņ ā ar leģ endu Svē tais Patriks kristī ja ī rus. Pieder Ī rijas Anglikā ņ u baznī cai. Katedrā le nav bī skapa krē sls, bet to vada prā vests.

Svē tais Patriks ir visvairā k cienī ts Ī rijā , par godu viņ am ir pat valsts svē tki ar tā du paš u nosaukumu - Svē tā Patrika diena, kas katru gadu tiek svinē ta 17. martā , Ī rijas debesu patrona nā ves dienā , Svē tais Patriks (apmē ram 385. –461. g. pē c Kristus).


Virs katedrā les koriem karā jas heraldiskie karogi, kas palikuš i no brī ž a, kad katedrā les sienas tika ieceltas Svē tā Patrika ordenī . No vienas puses, tā ir baznī ca ar visu reliģ isko atribū tiku, no otras – muzejs. Š eit apglabā ts pazī stamais rakstnieks, satī riķ is un publicists Dž onatans Svifts, kurš.18. gadsimtā bija Svē tā Patrika katedrā les prā vests. Netā lu atrodas viņ a sievas Esteres Dž onsones, labā k pazī stamas kā Stella, mirstī gā s atliekas. Templī iekā rtota vesela ekspozī cija, kurā eksponē ti rakstnieka darbi, viņ a nā ves maska, galds un atzveltnes krē sls. Epitā fija uz kapa: "Š eit atrodas Dž onatana Svifta, Svē tā s teoloģ ijas profesora un š ī s katedrā les rektora ķ ermenis.

Viņ a sirdi vairs nemoka rū gts saš utums. Ej, ceļ otā j, un, ja vari, mē ģ ini kļ ū t par tā du paš u brī vī bas č empionu! ".

Pie katedrā les atrodas neliels parks, kurā atrodas puķ u dobe, kuras vietā kā dreiz bijusi aka, no kuras Svē tais Patriks ņ ē mis ū deni kristī bā m. Parkā ir daudz puķ u dobju, pastaigu celiņ i, centrā ir strū klaka. Parkā regulā ri notiek literā rā s parā des, kuru laikā tiek lasī ti Sviftas, Beketa, Dž oisa, Š o, Klā rka, Jeitsa u. c. darbi. Tā pat ir piemineklis Svē tā Patrika zvanam.

Vienā pusē parku rotā gleznaina siena, kas veltī ta ī ru rakstniekiem. Uz plā ksnī tē m kreisajā pusē rakstī ts rakstnieka vā rds, ž anrs un dzī ves gadi, labajā pusē – galvenie darbi.

Lī dz š im ī ru iecienī tā kais dzē riens ir alus, ī paš i Ginesa. To pasniedz gandrī z visā s valsts iestā dē s un brū vē Dublinā Ginesa alus darī tavā.

Š eit atrodas muzejs, kurā par 18 eiro var iepazī ties ar slavenā ī ru alus tapš anas un raž oš anas vē sturi (ar dzē riena degustā ciju bā rā , no kura paveras labā kā Dublinas panorā ma).

Runā jot par tradicionā lajiem ī ru dzē rieniem, piebilstu, ka daž i krogi brū vē stouts un eilus pē c savā m receptē m, kā arī pasniedz pasaulslavenus alus zī molus. Citi populā ri dzē rieni ir Beamish un Murphy's stouts, Kilkenny un Smithwicks ales, Bulmers sidrs, Jameson un Bushmills viskiji un daž ā di Baileys liķ iera kokteiļ i. Stout recepte ir vienkā rš a: apiņ i (kentas un Kalifornijas maisī jums), iesals un daž i grauzdē ti iesala vai grauzdē ti miež i. Grauzdē ts iesals izskatā s tieš i kā kafija, kas izskaidro "ī ru vī na" Etiopijas krā su.

Krogs (saī sinā jums no Public House) ir ī ra otrā s mā jas. Š eit viņ i no neatminamiem laikiem tikā s ar draugiem un radiem, risinā ja biznesa jautā jumus un vienkā rš i sarunā jā s ar lī dzī gi domā još iem cilvē kiem.


Kā likums, ja cilvē ks kļ uva par pastā vī go jebkurā iestā dē , tad viņ š tur gā ja visu mū ž u. Tā dē jā di krogu apmeklē tā ji vienmē r viens otru pazina, un š ī tradī cija ir saglabā jusies lī dz mū sdienā m. Neskatoties uz to, jū s nedrī kstat justies lieki - ī ri ļ oti mī l viesus un izturas pret viņ iem ar patiesu lī dzjū tī bu. Š odien ī ru krodziņ ā var iedzert gardu alu un garš ī gi paē st. Interesanti, ka Ī rijā nav pieņ emts ē st uz ielas, un lī dz pagā juš ā gadsimta 70. gadiem arī krogos nebija tradī cijas pasniegt ē dienu. Temple Bar ar atpazī stamu sarkano fasā di ir Dublinas vecā kā un populā rā kā rajona - Temple Bar - iezī me. Š eit regulā ri uzstā jas mū ziķ i, kuri spē lē ķ eltu mū ziku uz nacionā lajiem instrumentiem, un biež i vien mū ziķ i atrodas tieš i pie kā da no iestā des galdiem. Temple Bar piedā vā milzī gu viskija izvē li – vairā k nekā.400 š ķ irņ u kolekciju.

No tiem vismaz 150 ir pieejami vidusmē ra apmeklē tā jam. Un, protams, varat izmē ģ inā t tā dus dzē rienus kā karstais viskijs (viskijs ar karstu ū deni, krustnagliņ as un citronu) vai ī ru kafija (melna kafija ar cukuru, krē jumu un viskiju). Periodiski krogos notiek arī dejotā ju priekš nesumi, tač u ne biež i, jo parasti krogā ā bolam nav kur nokrist.

Turpinā m iepazī š anos ar pilsē tu. Lifijas upe, lielā kā upe, kas plū st cauri mū sdienu Dublinas teritorijai no rietumiem uz austrumiem, sadala paš reizē jo pilsē tu aptuveni divā s vienā dā s daļ ā s: ziemeļ u un dienvidu daļ ā.

Pati upe ietek Ī rijas jū rā . Ilgu laiku tas bija zinā ms š ķ ē rslis, pateicoties purvainumam rietumu pusē un grī vā . Bet upes purvainī ba gadsimtu gaitā pamazā m tika pā rvarē ta ar upju krastmalu nocietinā jumiem un purvu aizbē rš anu. Pē dē jos gados ū dens lī menis upē ir nedaudz cē lies. Pā ri upei ir uzbū vē ti daudzi skaisti tilti.

Liffey tilts, kas celts 1816.  gadā , ir Dublinas vecā kā laipa. Tas savieno Ormond Quay Lower un Wellington Quays. Kā dreiz š im tiltam bija Velingtonas nosaukums, bet pē c tam tas tika pā rdē vē ts pē c upes nosaukuma, caur kuru tas tika izmests.

Pilsē ta ir bagā ta ar atrakcijā m. Pilsē tas vizī tkarte ir vairā k nekā.120 m augsta smaile-adata "Gaismas piemineklis", kas simbolizē Ī rijas ekonomikas augš upeju. "Gaismas piemineklis" jeb Dublinas adata, kas atrodas uz ziemeļ iem no O'Connell Street, apvieno grā ciju un vienkā rš ī bu, tehnoloģ ijas un mā kslu.

Galvenā pilsē tas iela O'Connoll Street pilnī bā sastā v no daž ā du gadsimtu arhitektū ras pieminekļ iem. Š eit var apskatī t mā jas, kas pieder pie daž ā diem bū vniecī bas gadiem. Pā rsteidz un priecē aci liels skaits pieminekļ u prominentiem pilsoņ iem, Ī rijas galvaspilsē tā tā du ir 33, neskaitot pieminekļ us un skulptū ras.

Pretī Ģ enerā lpasta ē kai atrodas piemineklis Ī rijas arodbiedrī bu vadī tā jam, 1913. gada Dublinas streika vadī tā jam Dž eimsam Larkinam (1867-1943).


O'Connell Street dienvidu galā stā v milzī gs piemineklis Danielam O'Connell, ievē rojamam politiskajam tē lam.

Dublina ir pā rsteidzoš i skaista un interesanta pilsē ta: tā pā rsteidz ar daudziem skaistiem parkiem. Marrion Square Park ir vē sturisks parks Dublinas centra dienvidaustrumu rajonā . Tas aizņ em visu laukuma teritoriju. Apbū ve ap Marrion Square sā kā s 1762. gadā un ilga 30 gadus. Pē c tam parks tika iekā rtots. Agrā kajā parka plā nā pa laukuma perimetru redzama dubultā koku lī nija.

Marrion Square Park nekavē joties kļ uva par Dublinas aristokrā tijas iecienī tā ko atpū tas vietu. Tas piederē ja Romas katoļ u baznī cai. 1930. gadā Dublinas pilsē tas amatpersonas neveiksmī gi mē ģ inā ja to nopirkt no baznī cas.

1974. gadā arhibī skaps Dermots Raiens pilsē tai uzdā vinā ja 4.75 hektā rus zemes izmantoš anai kā publisks parks. Parks, kas 18. gadsimtā tika izveidots aristokrā tijas vajadzī bā m, tagad ir pieejams ikvienam. Marrion Square parkā ierī koti puķ u un virš u dā rzi, izbū vē ts rotaļ u laukums.

Tajā var redzē t vecus Dublinas laternu stabus, kā arī daudzas skaistas skulptū ras, piemē ram, š o pieminekli ī ru filozofam, estē tam, rakstniekam, dzejniekam O. Vaildam.

Dzī vojamā s ē kas Dublinā ilgu laiku bija jā bū vē tā dā paš ā arhitektū ras stilā . Bet Dublinieš i atrada veidu, kā pieš ķ irt savā m mā jā m savas ī paš ī bas – durvis tika uzstā dī tas pē c jū su gaumes.

Smaragda salas iedzī votā ju mī lestī ba pret dzī vo zaļ umu izpaudā s arī daž ā s dzī vojamā s ē kā s.

Dublina, lai arī neliela pilsē ta, tomē r ir salu valsts galvaspilsē ta, kurā ir koncentrē ts neticami daudz teā tru, muzeju, bibliotē ku, galeriju, kas noteikti ir jā pagodina ar savu uzmanī bu. It ī paš i, ja š ie muzeji ir bezmaksas. Acī mredzot nebija pietiekami daudz laika, lai viņ us apmeklē tu, bet tomē r man izdevā s atrast laiku un apmeklē t divus no tiem. Ī rijas Nacionā lā galerija tika dibinā ta 1854. gadā , tač u sabiedrī bai tā tika atvē rta tikai 1864. gadā . Galerijā ir lielas ī ru glezniecī bas un tē lniecī bas kolekcijas, kā arī itā ļ u un holandieš u meistaru darbi.


Dabas vē stures muzejs izraisī ja lielu interesi. Grandiozs kuriozu kabinets, kurā var gū t priekš statu par planē tas dzī vnieku pasauli un, protams, oriģ inā lo ī ru faunu.

Pie griestiem karā jā s milzu skeleti, rā pojoš a jū ra un abinieku radī bas alkoholā...Vispā r daudz jautrī bas dabaszinā tniekiem un visā du kuriozu cienī tā jiem.

Diemž ē l 2010. gada 10. martā atklā to Nacionā lo Leprechaun muzeju nebija iespē jams apmeklē t. Leprechauns ir ī ru folkloras tē li, mazi cilvē ciņ i, kurus salī dzina ar fejā m (fejā m) vai elfiem. Parasti viņ š tiek attē lots kā rū ķ is un visu savu laiku pavada apavu izgatavoš anā . Viņ š glabā savu zeltu katlā varavī ksnes galā.

Ir pienā cis laiks atvadī ties no š ī s savdabī gā s interesantā s pilsē tas, lai gan pirmie iespaidi bija nomā coš i. Esmu ļ oti gandarī ts, ka Dublina izrā dī jā s nepavisam garlaicī ga, bet gana interesanta un skaista. Man patika, kā ī ri ​ ​ dara visu iespē jamo, lai to izrotā tu. Pat vienkā rš s ž ogs spē ja pieš ķ irt tik skaistu izskatu.

Svē tā Patrika klints un Monasterboys — ķ eltu mantojums

Lī dz mū sdienā m saglabā juš ā s ē kas liecina, ka mū sdienu ī ru senč i izcē lā s ar augstu kultū ru. Neparastas akmens konstrukcijas – dolmenus, tempļ us, “akmens apļ us” – var atrast visos Ī rijas nostū ros. Senatnes cienī tā jiem nav labā kas pastaigu vietas kā š ie akmens tempļ i un ē kas bezgalī go plato un lī dzenumu vidū.

Kaš elas klints, kas pazī stama arī kā Svē tā Patrika klints, atrodas Dienvidtiperari pilsē tā Kaš elā , kas ir vē l viena lieliska vieta, kur baudī t ī stu Ī rijas ainavu: kalnu nogā zes, nelielas koka mā jiņ as, mierī gus ganī bu jē rus...Kā dreiz š o vietu izvē lē jā s karalis mantinieka kronē š anai, vē lā k š eit tika uzcelta majestā tiska katedrā le, no kuras mū sdienā s palikuš as tikai drupas. Teritoriju ap katedrā li aizņ em plaš a kapsē ta ar augstiem krustiem.


Visu kompleksu ieskauj cietokš ņ a siena. Š obrī d pils ir atvē rta apmeklē tā jiem, un notiek darbs pie ē ku rekonstrukcijas. Mū sdienā s brī niš ķ ī ga akmens siena ieskauj Ī rijas gleznainā ko viduslaiku ē ku kolekciju, tostarp Apaļ o torni, 13.  gadsimta gotisko katedrā li, 12.  gadsimta romā nikas baznī cu, kas pazī stama kā Kormaka kapela, lielus krustus un citas bū ves.

Svē tais Patriks dzī voja un sludinā ja Kaš elā mū su ē ras 5. gadsimtā . e. , un laika gaitā Kaš elas klints kļ uva par vienu no reliģ iskajiem centriem Ī rijā . Anglijas revolū cijas laikā.1647.  gadā Kaš elas klinti nolaupī ja parlamenta spē ki, kurus vadī ja Mē rovs O'Braiens. Daudzi iedzī votā ji tika nogalinā ti, garī gā s svē tnī cas tika izlaupī tas. Pē c vē sturnieku domā m, gā ja bojā aptuveni 3 tū kstoš i cilvē ku. Kaš elas iedzī votā ji meklē ja patvē rumu pils katedrā les sienā s, tač u Olivera Kromvela karavī ri viņ us dzī vus sadedzinā ja.

Pē c tam pils pā rvē rtā s par britu než ē lī bas, ī ru patiesā s drosmes un stingrī bas simbolu. Svē tā Patrika krusts ir muzejā esoš ā oriģ inā la kopija. Svē tā tē ls ir izgrebts krustā.

Cormac kapela ir Ī rijas pirmā un vienī gā autentiskā romā nikas stila ē ka. Š ķ ē rsnavju (transeptu) vietā š eit izmantotas divas kvadrā tveida dvī ņ u kolonnas. Š ī noslē pumainā ē ka iemiesoja ī ru viduslaiku garu. Kaplič ā atrodas noslē pumains akmens sarkofā gs. Iepriekš tika uzskatī ts, ka tas pieder paš am karalim Kormaksam, tač u rū pī ga izpē te parā dī ja, ka sarkofā gs datē ts ar 11. gs. Virs durvī m ir timpanons, kurā attē lots kentaurs ķ iverē , kas ar loku tē mē lauvu, kas, iespē jams, simbolizē labā uzvaru pā r ļ auno.

Ieeja kompleksā iet caur Vikā ru zā li (XV gs. ).

Zā le atjaunota saistī bā ar iekļ auš anu Eiropas arhitektū ras mantojuma sarakstā (1975). Š eit ir neliels artefaktu muzejs, kas atrasts uz klints.

Izbraucot no valsts, apskatī jā m vē l vienu ķ eltu mantojuma pieminekli - Monasterboise - agrī nā s kristieš u apmetnes drupas Loutas grā fistē Ī rijas Republikas ziemeļ austrumos, patī kamā tuksneš ainā vietā uz ziemeļ iem no Droghedas pilsē tas. Klosteris, kuru 5. gadsimtā dibinā ja mazpazī stams Svē tā Patrika mā ceklis Senbī ts, ir viens no slavenā kajiem reliģ iskajiem pieminekļ iem valstī un kandidā ts iekļ auš anai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā Ī rijā.


Bet bagā tā kais Monasterboise dā rgums ir trī s augsti 10. gadsimta ķ eltu krusti, kas atrodas viduslaiku klostera kapsē tā . Dienvidu krustu jeb Muirdaha krustu kā ds Muirdaks uzcē la 10. gadsimtā , kā izriet no uzraksta.

Monesterboizā bez trim lieliem 10. gadsimta krustiem ir saglabā juš ā s divu ne agrā k kā.14. gadsimtā celtu baznī cu drupas un apaļ š tornis. Apaļ ais tornis tika smagi bojā ts klostera ugunsgrē ka laikā.1094. gadā , kas iznī cinā ja tā interjeru. Turklā t kultū rslā ņ a izveidoš anā s dē ļ ieeja tajā tagad atrodas zem zemes virsmas.

Banratty pils un tautas parks

Š enonas upes, Ī rijas lielā kā s upes, grī vā paceļ as augsti smailes torņ i un spē cī gi nocietinā jumi. Pirmo reizi tie pacē lā s 1277. gadā ar Glosteras hercoga dē la Tomasa de Klē ra vieglo roku, nostā vē ja gandrī z pusgadsimtu un nokļ uva Tomondas hercoga spiediena. Paš reizē jā Banratty pils, kas nosaukta tuvē jā strauta vā rdā , tika uzcelta 15.  gadsimta vidū . Tas sastā v no aizsargtorņ iem, kas izvietoti pa perimetru un savienoti ar masī vā m velvē m. Banratty ir pils ar dramatisku un asiņ ainu vē sturi ar interesantiem 15. -16. gadsimta interjeriem.

Š ī ir viena no nedaudzajā m tā laika pilnī bā saglabā tajā m ē kā m.

Pils iekš pusē atrodas velvju ieejas halle ar ī paš u simbolu, kas attē lots sienā - sievietes auglī bas figū ru Sheila-na-gig. Tomondas hercoga pē cteč i pilī dzī voja lī dz 17. gadsimta 40. gadiem, un no 19. gadsimta tā gandrī z gadsimtu stā vē ja pamesta, lī dz 50. gados to nopirka lords Gorts. Pils tika atjaunota tā dā formā , kā da tai bija 16. gadsimtā , un tagad tā parā dī sies mū su priekš ā visā savā krā š ņ umā . Š eit var aplū kot izcilu tajā glabā to antī ko Gort mē beļ u un gobelē nu kolekciju no XIV-XVII gs. Apburoš a liela zā le ar krā š ņ iem ozolkoka griestiem. Vakaros pils vē sturiskajā vidē tiek rī koti "viduslaiku" banketi.

Pils pakā jē atrodas tautas dzī ves parks (folkloras parks), kas pastā v jau vairā k nekā.35 gadus.

Š ajā parkā.26 akru platī bā tiek atjaunotas vē sturiskas Ī rijas bildes, kā da tā bija 18. -19. gadsimtā : ciemata mā jas zem salmu jumtiem, kalē ja mā ja, galdnieka mā ja, zvejnieka bū da ar laivu. pagalms utt.


Pastaigā joties pa parku, jū s varat labi iedomā ties Ī rijas lauksaimniecī bas dzī vi 18. gadsimtā . Apskatei tiek piedā vā ta Ī rijas 18. gadsimta pilsē tas un ciema mā ju un citu sastā vdaļ u kolekcija. Daž as ē kas uz š o brī vdabas muzeju ir atvestas no visas Ī rijas. Un š o mā ju iekš ienē tiek parā dī ta to iemī tnieku dzī ve: mē beles, mē beles, sadzī ves piederumi. Maiznieka mā jā maize tiek cepta un pasniegta ar tikko ceptu plā ceni (maza britu ā tri pagatavojama maize, ko parasti gatavo no kvieš iem, miež iem vai auzu pā rslā m). Ir siena kaudzes, sē jmaš ī nas, vī teņ i. No mā jas uz mā ju ved ē nainas takas, un ir ļ oti interesanti pa š o ciematu klī st.

Aplokos ganā s mā jdzī vnieki: liellopi, zosis, vistas...

Muzejā viss ir radī ts, lai ienirt ī stā.18. gadsimta Ī rijas ciemata atmosfē rā . Periodiski muzejā tiek rī kotas ī paš as amatniecī bas izstā des.

Esmu pā rliecinā ts, ka Barnatty komplekss, kas sastā v no pils un parka, ir viena no interesantā kajā m un aizraujoš ā kajā m vietā m tū ristiem, kas apmeklē Ī riju.

Cliffs of Moher kompleksa apmeklē jums

Moheras klintis ir vē l viena vizī tkarte un viens no Ī rijas dabas dā rgakmeņ iem. Viņ i mantojuš i savu vā rdu no Fort Mothar, kas tika iznī cinā ts Napoleona karu laikā , jo bija nepiecieš ams uzbū vē t signā lu torni Hags Head.

Satriecoš i un pā rsteidzoš i skaisti! Š ī s ir pirmā s domas, kas tū ristiem rodas, ieraugot š o dabas brī numu. Klintis ir viena no visvairā k apmeklē tajā m vietā m Ī rijā , tač u jebkurā gadī jumā esiet uzmanī gi, jo nav aizsargbarjeru, turklā t daž as vietas var bū t ļ oti nedroš as.

Atrodas Burren apgabalā (Klē ras grā fistē ), tie sasniedz 214 metrus, stiepjas 8 kilometru garumā gar Atlantijas okeā na piekrasti. No tā s paveras skaisti panorā mas skati - uz Aranas salā m Golvejas lī cī , ziemeļ os tā s piekļ aujas Maum Turk kalniem Konemā rā un Twelve Bens kalnu grē dai, bet dienvidos no klintī m ir Loop Head.

Akmeņ i kalpo kā patvē rums lielā m putnu kolonijā m. Š eit ir vairā k nekā.20 to veidu. Lielas Atlantijas lā cē nu, vanagu, kaiju, jū raskraukļ u kolonijas...tos visus nevar saskaitī t.

Moheras klinš u galē jais dienvidu punkts ir Raganas galva. Š is ir neparasts klinš u veidojums, kas atgā dina sievietes galvu, kas skatā s uz jū ru. Ir leģ enda par veco raganu Malu, kura iemī lē ja slaveno ī ru varoni Kuč ulainu. Varonis bija lepns un izlutinā ts ar meiteņ u uzmanī bu. Kuč ulains neatbildē ja raganas jū tā m. Mal vajā ja varoni visā Ī rijā un gandrī z apsteidza viņ u Moheras klintī s.


Mē ģ inot izbē gt no uzmā kš anā s, Kuč ulains lē ca Moheras klinš u virzienā , izmantojot kekurus kā atspē riena punktus. Mala mē ģ inā ja viņ am sekot, tač u viņ a nebija tik veikla, pielika kā ju gar balstu, paceļ oties no vietas, kur atradā s Raganas galva. Un asinis, kā saka, iekrā soja visu jū ru.

Uz dienvidiem no Raganas galvas atrodas O'Braiena tornis, apaļ š akmens tornis. Tas iezī mē Moheras klinš u augstā ko punktu. Neliela attā lumā atrodas Doolin ciems, kas ir slavens ar tradicionā lo ī ru mū ziku, un kū rorta piekrastes ciemats Liscannor. Torni 1835.  gadā uzcē la sers Kornē lijs O'Braiens, Ī rijas augstā karaļ a Braiena Boru pē ctecis, kā skatu torni simtiem tū ristu no Viktorijas laika Anglijas, kuri biež i apmeklē ja Moheras klintis. Viņ š uzskatī ja, ka tū risms dos lielu labumu vietē jai ekonomikai un vispirms palī dzē s nabadzī gajiem cilvē kiem.

O'Braiens arī uzcē la akmens plā kš ņ u sienu gar klintī m, un parasti tiek teikts, ka viņ š š ajā apgabalā ir uzcē lis visu, izņ emot paš as klintis.

Kā veidojā s Moheras klintis? Apmē ram pirms 320 miljoniem gadu, augš ē jā karbona periodā , kad klimats š ajā apgabalā bija daudz siltā ks, š eit atradā s lielas upes grī va. Upe atnesa sev lī dzi dubļ us un smiltis. Š ī s nogulsnes pakā peniski uzkrā jā s un galu galā veidoja slā ņ ainu iezi, kas mū su priekš ā parā dā s Mohera klinš u formā.

Tū risma centra ē kā , kas durvis vē ra 2007. gadā un ir unikā la struktū ra, kā ala, harmoniski iekļ aujoties apkā rtnes brī niš ķ ī gajā ainavā , iekā rtota izstā de-muzejs. Tas stā sta par Mohera klinš u vē sturi trī s tematiskos virzienos: okeā ns, akmeņ i un cilvē ks.

Zem izstā ž u zā les arkā m var noskatī ties 2 ī sfilmas "Ceļ ojums pa Klē ras apgabalu" un "Uz dzegas malas".

Moheras klintis ir iekļ autas daudzā s filmā s, tostarp Harijs Poters un pusasiņ u princis, Tā lu tā lu, Garais gads un Princeses lī gava.

Golveja ir Britu salu vistā lā k uz rietumiem esoš ā pilsē ta


Ī rijas Republikā par lielajā m pilsē tā m var saukt tikai Dublinu un Korku, un visas pā rē jā s ir mazpilsē tas ar vairā kā m lielā m ieliņ ā m, maziem veikaliņ iem, mā jī giem krodziņ iem, vienu vai divā m vecā m ē kā m, baznī cu un pā ris lielveikaliem. Neskatoties uz tā s pieticī go mē rogu, katrā pilsē tā ir ko redzē t. Iepazī stamies ar Golveju – Britu salu vistā lā ko rietumu pilsē tu, kas slavena ar savu bagā to vē sturi un Kladā gas gredzeniem.

Sā kam iepazī š anos ar centrā lo laukumu – Gaisa laukumu.

Tā datē ta ar 1320.  gadu un tiek uzskatī ta par lielā ko viduslaiku baznī cu Ī rijā.

Tuvojamies Salmon Weir tiltam un pa kreisi paveras panorā ma uz Dievmā tes un Svē tā Nikolaja debesī s uzņ emš anas katedrā li, kas pazī stama arī kā Golvejas katedrā le, ir katoļ u katedrā le, Golvejas, Kilmacdua un Kilfenoras bī skapa rezidence. Tā celtniecī ba sā kā s 1958. gadā vecpilsē tas cietuma vietā . 1965. gadā bū vniecī ba tika pabeigta un 15. augustā katedrā li iesvē tī ja kardinā ls Rič ards Kuš ings par godu Dievmā tes un Svē tā Nikolaja Debesbraukš anai.

Katedrā les arhitektū ra ir sevī sevī sevī iesū kusi daž ā du stilu iezī mes: kupols un kolonnas gravitē jas uz renesansi, citi elementi, tostarp rož u logi un mozaī kas, veidoti kristī gā s mā kslas tradī cijā s. Tajā atrodas arī vienas no labā kajā m ē rģ elē m Ī rijā , kuras 1966.  gadā uzbū vē ja Liverpū les uzņ ē mums Rushworthe & Dreaper. Katedrā les kupols ar 44.2 m augstumu ir pamanā ms orientieris pilsē tas debesī s.

Pilsē tas dabas skaistums piesaista tū ristus ne mazā k kā tā s vē stures pieminekļ i. Abā s pusē s lī kumotajā m Golvejas ielā m atrodas daudzi veikali, krogi un restorā ni. Pilsē tā ir daudz senu viduslaiku ē ku, kuru droš ī ba tiek rū pī gi uzraudzī ta. Bija liels prieks pastaigā ties gar Koribas krastiem. Augš tecē upe krā saini savairojas vairā kos kanā los un daž ā dā s vietā s kanā li lī meņ u starpī bas dē ļ ieplū st galvenajā kanā lā ar mini ū denskritumiem. Š ie ū denskritumi ir ar labu spiedienu un rada putas uz upes, kas neizskatā s ī paš i pievilcī gi, bet vietā m ir putu slazdi un kanā ls pamazā m tiek iztī rī ts un pie Spā nijas arkas nekas nav manā ms.

Pati Spā nijas arka ir apskatei interesanta kā vienī gā celtne, kas saglabā jusies no vecajiem pilsē tas mū riem.


Golveja ir neparasti dzī vī ga, dinamiska un ļ oti jauna pilsē ta: vairā k nekā pusi iedzī votā ju veido studenti no universitā tes, Tehnoloģ iju un medicī nas institū ta, valodu skolā m, kā arī daudzi kursi ī ru dejoš anā , bandž o spē lē š anā un flauta. Katru gadu skolē nu skaits pieaug par 13 tū kstoš iem cilvē ku, un nav pā rsteidzoš i, ka jaunieš us piesaista š ī vieta - dž eza festivā ls februā rī , Golvejas sacī kstes vasarā , divu nedē ļ u mā kslas festivā ls, kurā jaunā kie, brī ž iem ekstravagantie teā tra priekš nesumi, muzikā lie priekš nesumi, mā kslas izstā des un ielu parā des neatstā s vienaldzī gus. Gardē ž i noteikti vē lē sies apmeklē t austeru festivā lu, kas š eit notiek katru septembri. Visu gadu pilsē tas zivju restorā ni piedā vā svaigā kā s zivis un jū ras veltes.

Golveja piesaista tū ristus ar Claddagh gredzeniem, kurus varat izvē lē ties un iegā dā ties vietē jā veikalā . Š is ir tradicionā lā ī ru gredzena veids, kas tiek pasniegts kā draudzī bas apliecinā jums un tiek izmantots arī kā saderinā š anā s gredzens.

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
 Такая она, Ирландия
 А это ирландочки
 Таким встретил нас Дублин
 Тринити Колледж
 Колокольня Тринити Колледжа
Здание в Тринити Колледже
Скульптура «Сфера внутри сферы»
Карта Дублинского замка
Верхний двор замка
В Дублинском замке
Собор Церкви Христовой
Собор Святого Патрика
Экспозиция, посвящённая Джонатану Свифту
Памятник колоколу Святого Патрика
Стена, украшенная, посвященная ирландским писателям
Пивоварня Guinness
 Темпл-Бар-самый известный паб
 Один из мостов Дублина
Мост Лиффи
Шпиль-игла
Памятник Дэниелу О'Коннеллу
В парке площади Мэррион
Детская площадка в парке Мэррион
Памятник О. Уайльду в парке
Такие в Дублине здания
Знаменитые дублинские двери
 Зелёный дом
В Национальной галерее Ирландии
У входа в Музей естественной истории
В Музее естественной истории
Такие заборы во дворах Дублина
На Скале святого Патрика
Собор на Скале святого Патрика
Крест святого Патрика
Каменный саркофаг
Музей артефактов, найденных на Скале
Монастербойз
Крест Муирдаха
 Длинный крест
Руины церкви в Монастербойзе
Замок Банратти
Одна из комнат замка Банратти
В парке народного быта Банратти
Изба рыбака с лодкой во дворе
В парке народного быта Банратти
Внутри дома в парке Банратти
Дом в парке Банратти
Ослик парка Банратти
В загонах парка пасётся домашняя живность
Ремесленный двор
По пути к Утёсам Мохера
 Утёсы Мохер
У центра
Голова Ведьмы
Башня О'Брайана
Утёсы Мохер
В центре
Мемориальный парк Кеннеди в Голуэйе
Дом в городе Голуэй
Церковь святого Николая
Голуэйский кафедральный собор
Вдоль берегов Корриба
Один из водопадов
Возле Испанской арки
Улица в городе Голуэй
Магазин с Кладдахскими кольцами
Скульптурная композиция в городе Голуэй
Окно-роза в Голуэйском кафедральном соборе
аватар lana_181
lana_181

Nesapratu, kas tavā izpratnē ir “ceļi uz pārvadiem tūristu un ekskursiju vajadzībām”? Kā to saprast?) AAE ar ceļiem viss kārtībā.Plašas, lieliskas krustojumi, sastrēgumi? Nezinu, nepamanīju. Uz tūroperatoru ekskursiju rēķina, tad kāds ar to sakars pašai valstij? Tās ir pretenzijas pret Anex un konkrētu ceļvedi. AAE labāk doties ekskursijās pašiem. Valsts nav lēta.Bet par iepirkšanos, kur ir laba iepirkšanās? Un kas tev ir labs? Ja zelts un kažoki, tad jā, bet viss pārējais, kas mums ir, ka Eiropā ir daudz lētāk, tās pašas preces.

Sun, 22 Dec 2019, 07:17
аватар lana_181
lana_181

Nesapratu, kas tavā izpratnē ir "ceļi uz pārvadiem tūristu un ekskursiju vajadzībām"? Kā to saprast?) AAE ar ceļiem viss kārtībā.Plašas, lieliskas krustojumi, sastrēgumi? Nezinu, nepamanīju. Uz tūroperatoru ekskursiju rēķina, tad kāds ar to sakars pašai valstij? Tās ir pretenzijas pret Anex un konkrētu ceļvedi. AAE labāk doties ekskursijās pašiem. Valsts nav lēta.Bet par iepirkšanos, kur ir laba iepirkšanās? Un kas tev ir labs? Ja zelts un kažoki, tad jā, bet viss pārējais, kas mums ir, ka Eiropā ir daudz lētāk, tās pašas preces.

Sun, 22 Dec 2019, 09:17
iemiesojums