Jautājums o Prāga

  Uzdod jautājumu
Uzdod jautājumu
Eksperti un pieredzējuši tūristi atbildēs uz jūsu jautājumu.
+ Paskaidrojums uz jautājumu
507 abonenti tiks
informēti par problēmu

Saistīts jautājums «Dokumenti un apmales»
Dodos uz Čehiju uz 90 dienām bez vīzas, kādi dokumenti man ir vajadzīgi?
Lūdzu iesaki. Mans vīrs dodas uz Čehiju strādāt ar vīzu. Braucu viņam līdzi bez vīzas uz 90 dienām (lai uzlabotu čehu valodu un atrastu tur darba devēju, pēc tam dabūtu darba vīzu utt.). Dzīvošu pie viņa pie darba devēja dotās kopmītnes. Mums iedos istabu. Kādi dokumenti ir nepieciešami, lai izvairītos no problēmām (pase un apdrošināšana uz 90 dienām)? Es šaubos par biļeti (manos datumos vēl nav pārdota), dzīvesvietas apliecinājumu un naudas pelnīšanu. Paldies.
Tulkots automātiski no ukraiņu valodas. Skatīt oriģinālu
Abonēt
9 abonenti  • prasīja 2020-02-115 gadiem atpakaļ
Atbildes  •  29
аватар ollennka
Netīrs stāsts, protams. Diez vai robežsargi noticēs, ka jūs vienkārši dodaties 90 dienas dīkā dzīvot Čehijā, nestrādājot. Nerunājiet par 90 dienām, sakiet to nedēļu kā tūrists. Veiciet atmaksājamu viesnīcu/hosteļa rezervāciju un atmaksājamu atgriešanās biļeti.
аватар zolyshka111
Nekas duļķains, viens no miljoniem patiesu stāstu par nelegālajiem darbiniekiem (((
Autors, pirmkārt, nebrauc kopā ar vīru, pērciet autobusa biļeti atpakaļ (atšķirībā no lētajām zemo cenu aviokompānijām varat to atgriezt), rezervējiet viesnīcu vai hosteli uz nedēļu, izmantojot rezervāciju ar nosacījumu par bezmaksas atcelšanu. Ņem līdzi lietas līdz minimumam, lai pietiktu nedēļai atvaļinājuma un aiziet. Vizītes mērķis ir tūrisms un tas viss.
аватар Vataman
Paldies par atbildēm. Bet es tiešām neeju uz darbu.))) Es tikai gribu būt kopā ar savu vīru, jo viņam ir darba vīza uz diviem gadiem, pirms tam es gāju 2 reizes uz 3 mēnešiem. Trīs mēneši joprojām var būt atsevišķi, un vairāk ir ļoti grūti. Tāpēc viņi nolēma, ka es došos viņam līdzi uz 90 dienām, paskatīšos, pavilkšu savu čehu un sameklēšu aģentūru, kas palīdzēs atrast darbu un noformēt dokumentus legālajam darbam.
Varbūt kādam ir pārbaudīta aģentūra Prāgā, kas veic juridisko darbu.
аватар zolyshka111
Kāpēc jums ir vajadzīgas tās aģentūras? Jauno gadu biju Prāgā, gandrīz katrā kafejnīcā vai veikalā satiku mūsu tautiešus. Viņi bija pat degvielas uzpildes stacijās. Gids teica, ka Čehijā lielākā diaspora ir ukraiņi, esmu pārliecināts, ka bez problēmām atradīsiet darbu šajā rajonā.
аватар ollennka
Protams, arī mūsu viesnīcā, Karlovi Varos, reģistratūrā sēdēja ukrainis, spriežot pēc "dialekta". Man liekas, ka Čehijā pat čehu nav īpaši vajadzīga, ja strādā HoReCa nozarē, lielais vairums tūristu ir krievvalodīgie. Tātad bez aģentūrām jūs varat iegūt darbu.
аватар Vataman
Ceru, ka atradīšu visu bez problēmām. ))) vēlreiz paldies par atbildēm.
аватар Natasha59
HoReCa, apgūst izglītības programmu ... Nosaukums "HoReCa" (akronīms) cēlies no pirmajiem diviem burtiem vārdos Viesnīca, restorāns, kafejnīca.
аватар ollennka
))) Viesmīlības nozare kopumā.
аватар kolyan_cat
Jūs varat viegli atrast darbu. Tiesa, ar legālu būs ļoti grūti. Polija atļauj ukraiņiem legāli strādāt bezvīzu režīmā, Čehija to nedara. Viss legālais darbs - tikai uz darba vīzas, kuru Čehijā ir maz, ap 30 tūkstošiem gadā.
90% ukraiņu, kas strādā Čehijā, strādā nelegāli, viņi ieradās, izmantojot Polijas darba vīzu.
аватар zolyshka111
kolyan_cat, nu viņi strādā, un tas ir galvenais))) pēc arodbiedrības sabrukuma, cik palika strādāt Itālijā, Portugālē utt. Daudzi apmetās uz dzīvi un saņēma pilsonību. Visa Rietumukraina pelna, maz cilvēku ir legāli, ar to nav nekādu problēmu.
аватар dima_80_
Uz robežas vienkārši nerunājiet par 90 uzturēšanās dienām, sakiet, ka dodaties uz Prāgu uz dažām dienām. Parasti viņi prasa naudu uz Polijas robežas. Ar summām 100-150 eiro vajadzētu pietikt. Turklāt var teikt, ka kartē joprojām ir nauda. Īpašas problēmas nekad nav bijušas.
аватар ollennka
Es divdesmit gadu vecumā arī strādāju "melnā krāsā" un nesaskatīju tajā nekādas nepatikšanas. Bet ar vecumu tas joprojām velk uz oficiālo nodarbinātību, sociālajām pakām un citiem dzīves priekiem... Vismaz ir pārliecība, ka atvaļinājumi un slimības dienas tiks cilvēciski apmaksātas. Tāpēc es atbalstu autora vēlmi joprojām meklēt juridisko darbu.
аватар Vataman
Man jāmēģina legāli Čehijā, uz vīzas, lai būtu kopā ar savu vīru. Ja izsūtīs vai ko citu, tad būs ...... Vīrietis tur nosēdēja tieši 4 gadus. Es jau esmu atkāpies no darba Ukrainā, tāpēc mēģināšu šajās 90 dienās atrast darba devēju un mēģināt legalizēt savu diplomu, bet tas būs grūti))))
Paldies visiem par padomu. Jau rezervēju hosteli uz 2 nedēļām, Draugi, kas tur dzīvo, mani iemeta, bet ielūgumu kur pierakstīja visus savus datus, telefonus. Nauda, ​​apdrošināšana, pase būs. Ceru, ka viss būs labi)))
аватар kolyan_cat
Ziniet, man ir tendence domāt, ka "tūrisms" ar nakšņošanu hostelī, uz 2 nedēļām, būtu aizdomīgs. Domāju, ka vēl jāpasaka, ka braucu ar vīru, gribu dzīvot pie viņa, esam ģimene, ik pa laikam atbraukšu. Tā ir normāla cilvēku prakse, ģimene un tas viss.
Mana sieva tik ļoti gribēja pieteikties vīzai, pamatojoties uz to, ka man ir darba vīza un es pastāvīgi dzīvoju Polijā, bet konsultācijā konsulātā viņai teica, ka viņa var ceļot bez vīzas un dzīvot kopā ar mani 90/180, ti vīza dos to pašu, un jums tas nav jādara, viņa to darīja.
аватар ollennka
Nu tu neesi hostelī, man ir aizdomas, ka tu dzīvo, un ienākumu līmenis ļauj uzturēt sevi un ģimeni. Un jūs pats rakstāt, ka ukraiņi var legāli strādāt Polijā bez vīzas, bet šeit Čehija ...
аватар kolyan_cat
jā, bet "tūrists" brauc uz 2 nedēļām ar nakšņošanu hostelī, zirgam kaut kā skaidrs, ka šis nav tūrists. Man liekas, ja vīram ir legāls darbs, firma nodrošina istabiņu hostelī, tad nav jēgas izdomāt leģendu par tūrismu. Protams, nevajag runāt par 90 dzīves dienām, pietiek pateikt, ka dzīvosi pie vīra 2 nedēļas, vīrs apsolīja organizēt braucienus uz tūristu vietām, kaut kas tamlīdzīgs.
аватар Igor_m
Dodieties autobusa tūrē uz Prāgu, piemēram, izkāpiet vēlamajā pieturā.
аватар ollennka
Daudzi tūristi dzīvo hosteļos. Es pārspīlēju ar divām nedēļām, tomēr Prāgai tas ir mazliet par daudz.
аватар zolyshka111
Igor_m, bet tas ir pats netīrākais padoms saistībā ar grupu un gidu! Atceļā uz robežas zini, cik problēmas būs gidam, šoferiem un visai grupai!!!
аватар Igor_m
zolyshka111, es esmu lajs grupu tūrēs, nedaudz mazāk par nulli, un mans draugs devās uz Austriju grupā, iepriekš rezervēja viesnīcu un palika tur, lai pabeigtu staigāšanu pēc tam, kad grupa brauca mājās. Kas ir par noziegumu?
аватар zolyshka111
Nu, tavs draugs nezina, KĀ viņi atceļā pie robežas ļāva grupai garām bez viņa, vai ne? Kā es saprotu, viņš klusībā pameta grupu kaut kur, nosacīti, degvielas uzpildes stacijā Eiropā.
Noziegums ir tāds, ka gids un kompānija, kas organizē ekskursiju, ir atbildīga par to, ka no ES uz Ukrainu pēc ekskursijas, kas ilgst noteiktu dienu skaitu, jāatgriežas tieši tik daudz cilvēku pēc uzvārda, cik viņi ar šo autobusu iebrauca ES. Tas ir loģiski. Tagad jūs saprotat, kāda ir jūsu padoma netīrā viltība?
аватар ollennka
Godīgi sakot, pirmo reizi dzirdu, ka autobusam jāizbrauc tādā pašā sastāvā, kādā tas iebrauca. Viņi neieceļo ar grupas vīzu.
Autobusu gidiem šādi renegāti gan īsti nepatīk, bet, ja tūrists kulturāli brīdina par saviem plāniem un uzraksta visus nepieciešamos papīrus, kas uzņemas pilnu atbildību par tālāko pārvadāšanu un nebūs nekādu pretenziju pret tūrisma aģentūru, tad iet uz priekšu. Ikvienam būs problēmas, ja tūrists vienkārši pazudīs bez brīdinājuma.
аватар Igor_m
zolyshka111, paldies par precizējumu, bet saistībā ar šo, pareizāk sakot, manis izdarītajiem secinājumiem, ir parādījušies jauni jautājumi:
-vai grupām ir īpaši noteikumi ieceļošanai/izceļošanai uz/no ES?
- tūristu uzturēšanās laiku ierobežo ekskursijas ilgums? (vai tas ir pasē?)
- kam ir atbildīgs gids un uzņēmums, kā šī atbildība tiek regulēta?
Atbildes uz šiem jautājumiem ES likumdošanā neatradu, taču tās ir svarīgas. Vai varat palīdzēt ar atbildi?
Draugs pēc ekskursijām Vīnē, Zalcburgā un kaut kur citur uz nedēļu devās uz slēpošanas kūrortu, par to brīdināja iepriekš, jautājumu viņam vairs nebija. Es lidoju atpakaļ ar lidmašīnu.
"KĀ atceļā uz robežas viņi palaida grupu garām bez viņa" - es nesapratu. Viņi viņus nelaiž ārā no ES vai neielaiž Ukrainā?
аватар Igor_m
Es atvainojos visiem, kas novirzījās no tēmas, es tiešām nomaldījos no tūristu bariem, es savaldījos.
аватар pauluholja
Tik daudzas atbildes netiek pārlasītas. Katram ir taisnība savā veidā.
Tikko atgriezāmies no pusotru mēnesi ilgas uzturēšanās Prāgā.
Mēs devāmies uz priekšu un atpakaļ no Mukačevas ar maiņu Košicē par smieklīgu summu - 780 UAH.
Paņēma biļeti iepriekš ar atgriešanos pēc mēneša. (Tik lētāk)
Nevienu uz robežas nepārsteigs jūsu biļetes. Galvenais jautājums – vai jums ir nauda. Reizēm ir pietiekami daudz atbilžu, reizēm (pat saka, ka saraksta, īpaši uz Polijas robežas, kas nav atļauts) Noteikti atbildi, ka brauc uz 3-4 dienām. Skaidras naudas summa uo ir atkarīga no tā. Karte neiztur...
Apdrošināšanu var veikt par minimālu cenu un minimālu dienu skaitu. Tomēr tas neko neaptver.
Lai gan vietējā policija, piemēram, Prāgā, var pārbaudīt apdrošināšanas pieejamību. Tāpēc, ejot, mēģiniet nebūt kā mūsējais. Ticiet man, īsā stundā, ja esat uzmanīgs, no tālienes atšķiriet mūsējos daudzu iemeslu dēļ.
Atgriezties atpakaļ nav nekādu problēmu. Īpaši caur Užgorodu. bet GALVENAIS
аватар pauluholja
GALVENAIS - slovākam jāskaita dienu daudzums. Ja ir pat dažas stundas vairāk - sagatavojieties izsūtīšanai ar birokrātiju.
Kuram interesē uzturēšanās Čehijā smalkumi un viltības - sadraudzēties, lai būtu skaidrs, ka kādam tas ir vajadzīgs.
аватар pauluholja
Prāga ir kaut kas neticams!
It īpaši, ja ir telpa, nauda un stunda :)
аватар kolyan_cat
Šeit ir piemērs, kā nepārdomāts padoms var sabojāt ceļojumu tiem, kas tos klausās. Es runāju par apdrošināšanu.
Nezinu uz kā pamata secināts, ka "apdrošināšana neko nesedz, un stulbs, atvainojiet, priekšlikums apdrošināties" uz minimālo dienu skaitu.
Apdrošināšana ir nepieciešama uz visu ceļojuma laiku. Tas aptver 90% gadījumu. Pat, piemēram, salaužot kāju un ārstējoties "par savējiem" - rēķins iznāks dārgāk nekā viss brauciens par 2 ar restorāniem un viesnīcām. Un apdrošināšana to sedz.
Dodieties uz ārzemēm un ietaupiet 100 UAH. par apdrošināšanu - tā ir augstākā stulbuma un stulbuma pakāpe, piedodiet vēlreiz.
аватар Pachok
Pirms bezvīzu režīma stāšanās spēkā bija problēmas ar tūristu grupu "pārbēdzējiem". Es pat teiktu – ilgi pirms tam.
Tagad neviens neskaita galvas, cilvēki pievienojas grupai un atstāj to, kā vēlas un kur vēlas. Parasti tas tiek saskaņots ar ceļvedi.
Piekrītu kolyan_cat - apdrošināšana jāiegādājas uz visu periodu. Ne jau policijas dēļ, kas it kā grabinās tūristus uz ielas un pārbaudīs apdrošināšanu, bet gan savas veselības dēļ.
iemiesojums
Atbildiet uz citiem jautājumiem par Prāga
Pievienojiet fotoattēlu
Notiek ielāde...
Fotoattēls ir augšupielādēts
×
Visi jautājumi
AAE
vēl