Pastaigas okeānā: Teksasa un Atlantijas zvaigznes, ASV (1. daļa)

24 Septembris 2012 Ceļošanas laiks: no 16 Jūnijs 2012 ieslēgts 01 Jūlija 2012
Reputācija: +361
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Š ogad man bija brī niš ķ ī ga iespē ja doties komandē jumā uz globā lu konferenci mū su uzņ ē muma galvenajā mī tnē , kas atrodas Fortvē rtā , Teksasā . Tā bija mana pirmā reize Amerikā , tā pē c nolē mu apvienot biznesu ar prieku un pagarinā t savu uzturē š anos ā rzemē s, iegā dā joties Stars of the Atlantic turneju ar Ņ ujorkas, Bostonas, Vaš ingtonas un Niagā ras ū denskrituma apmeklē jumiem.

Nu viss kā rtī bā.

Vī zu noformē ju ar aģ entū ras starpniecī bu, ar kuru mans uzņ ē mums cieš i un veiksmī gi sadarbojas, tā pē c man vajadzē ja tikai savā kt daž us dokumentus, un aģ entū ra pā rņ ē ma pā rē jā s darbī bas. Tas ir, lī dz noteiktam brī dim es tikko piegā ju pie vē stniecī bas, kur man iedeva dokumentus, vē l 15 minū tes nostā vē ju rindā un tad devos kā rtot vī zu.


Visa procedū ra man aizņ ē ma 2 stundas (vē l joprojā m ir daudz cilvē ku, kas vē las ceļ ot no ASV) un notika 2 posmos: vispirms pirkstu nospiedumu skenē š ana, pē c tam 3 minū š u intervija ar vī zu ierē dni pa logu, kur viņ š man uzdeva pā ris jautā jumus par manas vizī tes mē rķ i, manu amatu un uzņ ē mumu, un uzreiz paziņ oja, ka izsniedz man vī zu. Interesanti, ka vī zu saņ ē mu apmē ram mē nesi pirms izbraukš anas, un man to atvē ra uzreiz no intervijas dienas vē stniecī bā un uz 5 gadiem.

Arī lidojums bija bez kavē š anā s un pā rsteidzoš i diezgan labs, lai gan 9.5 stundu lidojumu no Amsterdamas uz Dalasu (Fortvē rtu) a priori nevar saukt par vieglu. Bet man bija biznesa klase (KLM visam marš rutam) un visas ar to saistī tā s ē rtī bas. Turklā t man ļ oti patī k lidot pa dienu, kad nevajag sevi piespiest gulē t un aiz loga ir gaiš s un skaists.

Lidmaš ī na bija Airbus-330, lieliski lidoja pā ri okeā niem, laiks aiz borta bija pā rsteidzoš s, no kartes monitorā /TV ekrā nā vienmē r varē ja noteikt lidmaš ī nas atraš anā s vietu, ceļ ojuma laiku un galamē rķ i utt. Ē dinā jā m biež i un daudz, un arī kā du laiku pirms nolaiš anā s Dalasā katrs biznesa klases pasaž ieris saņ ē ma dā vanā nelielu holandieš u mā jiņ u ar vī nu (vai alkoholu, vē l neesmu atvē ris). Jā , interesanti arī tas, ka tualetes piederumu komplekts bija no Victor & Rolf.

Dalasā ieradā mies 13:30. Kopumā lidojums Kijeva-Amsterdama (2.45 stundas) un Amsterdama-Dallasa (FV) (9.5 stundas) Amsterdamas lidostā ilga 12 stundas 15 minū tes + 3.5 stundas. Laika starpī ba ar Kijevu -8 stundas. Izrā dī jā s, ka no Kijevas izlidoju 6:30 no rī ta, bet Dalasā ierados 13:30.

Ā tri nokā rtoju visas formalitā tes, kā rtē jo reizi “aprunā jos” ar robež sargu, kurš ilgi un detalizē ti jautā ja par manas vizī tes mē rķ i, kur palikš u, vai netaisos pā rvietoties pa ASV, i. , pamest Teksasas š tatu utt. . Rezultā tā uzliku zī mogu ar atļ auju uzturē ties ASV lī dz 2012. gada decembra beigā m. Tā!

Pa ceļ am no lidostas uz viesnī cu (izbraucu ar taksi), kas man bija mazajā Frisko pilsē tiņ ā (20 minū tes no lidostas), apsekoju gan Teksasas plaš os plaš umus, gan autobā ņ us ar daudzlī meņ u krustojumiem. Nav brī nums, ka viņ i saka, ka Teksasā viss ir liels un plaš s.


Viesnī ca – The Westin Stonebrier. Ar viesnī cu zvaigznē m ASV spriedzi. Visā s viesnī cā s, kurā s dzī voju, nekur neizcē lu nevienu zvaigzni, kā , piemē ram, Eiropā . Bet man š ķ iet, ka viesnī ca bija 5*. Viesnī ca ir viena piecstā vu ē ka, tač u tā s garums ir vienkā rš i bezgalī gs.

Es pamanī ju un pat laipni apskauž u, ka amerikā ņ i nedē ļ as nogalē brauc š eit ar savā m ģ imenē m, spē lē golfu, peldas baseinos, spē lē tenisu ...vienkā rš i kū rortviesnī ca.

Istaba bija arī ļ oti plaš a, tā pat kā vannas istaba. Vispā r es, pieradis pie Eiropas piecnieku kompaktajiem cipariem, uzreiz pamanī ju, ka istabā viss ir kaut kā liels. Ieejas durvis ir platā kas, koridors pie ieejas, ļ oti platas durvis uz vannas istabu, pati vannas istaba, un interesanti, ka tualetes pods ir daudz platā ks par tiem, kurus var redzē t kā pie mums standartā , un tur ir arī rakstī ts American Standard uz tā )). Istabā ir ļ oti plata un diezgan augsta gulta, arī krē slu sē deklis ir platā ks nekā pie mums ierasts.

Papildus š ajā skaitļ u klasē noteiktajam standartam, t. i.

halā ts, č ī bas, gludeklis, gludinā mais dē lis, bija mini-kafijas automā ts, vairā ku veidu kafija brū vē š anai (Starbucks), daž ā di cukuri (nebija tē jas kā , patiesī bā , tē jkanna), sausais krē jums. Minibā ru, kā arī ledusskapi istabā neatradu. Starp citu, tā da pati situā cija bija arī visā s pā rē jā s viesnī cā s, kurā s apmetos ceļ ojuma laikā pa austrumu krastu. Tas ir, visu viesnī cu istabā s (un tā s jau bija tū ristu klasē ) vienmē r! tur bija mini kafijas automā ts un pagatavoti kafijas komplekti, bet nekur nebija tē jkannas vai tē jas. Varbū t arī š is ir tā ds amerikā ņ u standarts! ?

Turklā t istabā atradā s ledus spainis ar knaiblē m. Amerikā ņ iem vispā r ir ī paš a attieksme pret ledu! Ledus vienmē r ir pieejams un lielos daudzumos. Katrā viesnī cā , kur es apmetos, uz grī das bija ledus maš ī na - ledus maš ī na. Amerikā nim uz galda vienmē r jā bū t dzē rienam ar lielu daudzumu ledus.


Ir tā da filma “Atpakaļ uz nā kotni-3”, kad galvenais varonis nokļ ū st 19. gadsimta beigu mež onī gajos Rietumos un satiek savu draugu profesoru, kurš kā vienu no viņ a inž enierijas sasniegumiem parā da apjomī gu. ledus maš ī na. Pirms ceļ ojuma uz Ameriku š ī epizode man neko neizteica, bet tagad saprotu, ka š ā das maš ī nas klā tbū tne filmā ir kā amerikā nim kā obligā ts komfortablas dzī ves atribū ts, ko ī stenī bā demonstrē profesors. galvenajam varonim Makflijam.

Tā pē c katru vakaru, kad es atgriezos savā istabā pē c vakariņ ā m, manā istabā blakus gultai tika pasniegts sā nu galds un uz tā bija spainis, kas bija piepildī ts ar ledu. Interesanti! Es ne reizi neizmantoju š o spaini, nebija slā pes, telpa vienmē r tika atdzesē ta lī dz zemai temperatū rai.

Ieejot istabā uzstā dī ju sev komfortablu temperatū ru +22, bet tiklī dz uz brī di izgā ju no istabas, kad atgriezos, temperatū ra uz sensora bija +16 (tulkojumā no viņ u Fā renheita), t. i. automā tiski regulē ts.

Un š eit ir vē l viena amerikā ņ u iezī me - tā ir telpu dzesē š ana lī dz diezgan zemai temperatū rai. Pirms brauciena kolē ģ i, kuri bija bijuš i ASV konferencē s, brī dinā ja, lai jā ņ em lī dzi siltas drē bes, jo istabā s var bū t ļ oti auksts, bet nekad nebū tu domā jusi, ka bū s tik auksti! un ē rtā ko uzvalku var izgatavot no vilnas auduma vasarā Teksasā , kur dienas temperatū ra sasniedz +40.

Kopumā arī telpā , kurā rī kojā m konferenci, vidē jā temperatū ra ir +16 grā di pē c Celsija.

Lī dz tuvā kajam iepirkš anā s centram bija 3 jū dzes, bet uz manu jautā jumu, kā "tur nokļ ū t", reģ istratū ras puisim iepletā s acis un viņ š teica, ka viņ i tur neiet, bet iet, un konkrē ti no mū su viesnī cas ir marš ruta autobuss. autobusu, pakalpojumus, kurus izmantoju ar prieku, kā arī tikš anos ar kolē ģ i no Turcijas. Kopumā man nebija garlaicī gi, un iepirkš anā s bija izdevusies, zī moli mums bija zinā mi (Tommy Hilfiger, Abercrombie and Finch u. c. ), tad man iepriekš nezinā mi, bet ļ oti pievilcī gi (Baltā s mā jas melnais tirgus, banā ns). Republika utt. ). Izvē le milzī ga, cenas pievilcī gas. Bet tad atkal nebija jē gas pirkt daudz, jo man priekš ā bija ekskursija pa austrumu krastu, kur vē l bija jā lido un jā velk koferi.

Otrs nozī mī gais izbrauciens bija ar visu grupu Dalasā , kur mē s ieturē jā m svinī gā s vakariņ as Reunion Tower, Hyatt rotē još ajā restorā nā.


Š oreiz pirmo reizi redzē ju amerikā ņ u debesskrā pjus un, protams, biju "sajū sminā ts un satriekts".

Vietē jie kolē ģ i, labi darī ts, mū s jau iepriekš atveda uz restorā nu, lai mums, mū su konferences apmeklē tā jiem, bū tu laiks vienkā rš i izstaigā t restorā na diametru, apbrī not skatus un nofotografē ties. Atkal atkā rtoju, ka restorā ns rotē un tā pē c uzturē š anā s laikā tajā var apskatī t visu Dalasu.

Tā pat no š ī restorā na skatu loga labi varē ja redzē t vietu, kur tika noš auts D. F. Kenedijs, un arī ē ka, no kuras š ā viens. Tagad tur atrodas Sestā stā va muzejs.

Tas principā ir viss interesantais, ko man izdevā s redzē t š oreiz Teksasā , bet ne visas vajadzī bas, kas bija jā ī steno. Un es nepaspē ju apzinā ties, ka apmeklē ju ī stu kovboju veikalu un tur nopirku ī stu Stetsonu (kovboju cepuri), kovboju ā das jaku ar bā rkstī m un Teksasas dž insu pā ri.

Savā di, ka Frisko tā da veikala nebija, un Dalasā nebija iespē jas to apmeklē t.

Tā nu pē c nedē ļ as Teksasā pavadī tas, ad nauseam nostrā dā jot konferencē , pienā ca ilgi gaidī tā piektdiena, kas man vē stī ja tikai paš u patī kamā ko, proti, lidojumu uz Ņ ujorku, lai turpinā tu uzturē š anos ASV pie Atlantijas okeā na. Zvaigž ņ u tū re.

No rī ta mū su grupa (kurai to izdevā s izdarī t saskaņ ā ar lidojumu izlidoš anas grafiku) devā s iepazī š anā s ekskursijā uz mū su uzņ ē muma rū pnī cu, bet pē cpusdienā es ar mierī gu sirdi devos uz Dalasas Fortvē rtas lidostu, lai lidotu uz Ņ ū . Jorka. Nekā du nepatikš anas pazī mju! Diena saulaina, gaiss karsts utt.

Turklā t es Kijevā nopirku biļ eti Dalasa-Ņ ujorka marš rutā (caur Š arloti, Ziemeļ karolī nu) ar vienu US Airways biļ eti, bet, tradicionā li Amerikā , par katru bagā ž as vienī bu ir jā piemaksā , nu, maksimums. bagā ž as svars arī neviens neatcē la.


Tā pē c, vē l atrodoties viesnī cā , tieš saistē es samaksā ju 25 USD par koferi. Bet pie reģ istrā cijas galdiņ a man bija neliels liekais svars, un mani ielaida lidmaš ī nā tikai ar vienu rokas bagā ž as somu! (Tajā paš ā laikā man aiz pleciem bija soma ar portatī vo datoru (ietilpī ga), maza soma ar mantā m un maza sievieš u mugursoma dokumentiem un rokas bagā ž as ceļ vedim. Rezultā tā man nā cā s daž as savas lietas pā rlikt citā somā un par to samaksā t vē l 35 dolā rus, tā pat kā par otru bagā ž as vienī bu.

Un tad sā kā s mans negaidī tais piedzī vojums!

Apmē ram stundu pirms mana lidojuma uz Š arloti izlidoš anas laika paziņ o, ka neparastā karstuma dē ļ lidmaš ī na kavē jas par 40 minū tē m un pasaž ieriem, kuriem ir pā rsē š anā s uz Š arloti citiem reisiem, jā dodas pie letes, lai noteiktu marš rutu tā lā ka kustī ba. Jā piebilst, ka mans pā rsē š anā s Š arlotē ir tikai viena stunda, un es saprotu, ka lidojumā Š arlote-Ņ ujorka (ieraš anā s 23:40) netikš u.

Man sā kas neliela panika, jo man ir rezervē ta viesnī ca Ņ ujorkā , nu, lai Dievs viņ u svē tī ar š o viesnī cu, pats galvenais, ka nā kamajā dienā.7 no rī ta man ir grupas autobuss uz Bostonu.

Vispā r kā das 20 minū tes patī kama tante pie transfē ra galda godī gi centā s man atrast vismaz kā du reisu caur citā m aviokompā nijā m un pilsē tā m, lai š odien aizlidotu uz Ņ ujorku, bet tad viņ a vienkā rš i bezspē cī gi paraustī ja rokas. Tad mē s ar viņ u sā kā m mē ģ inā t laist mani lidojumā uz Bostonu, vismaz caur kaut ko, lai no rī ta bū tu Bostonā , bet pat š eit ir traki - vai nu nav tukš u vietu, vai arī lidojumi Bostonā ierodas ļ oti vē lu. nā koš ajā dienā . Beigā s viņ a man ieteica ar savu lidojumu aizlidot uz Š arloti (Ziemeļ karolī na) un tad uz vietas izdomā t, kā un kur es varē tu iespraukties, lai nokļ ū tu Ņ ujorkā vai Bostonā.

Mans toreizē jais stā voklis bija ļ oti bē dī gs, es piezvanī ju uz aģ entū ru Ņ ujorkā , caur kuru man bija ekskursija, un brī dinā ju par situā ciju un iekā pu lidojumā uz Š arloti, sirdī cerot, ka reiss uz Ņ ujorku arī aizkavē sies. iemesls vai cits. citi iemesli.

Lidojums no Dalasas uz Š arloti ilga 2.5 stundas. Lidmaš ī nā viņ i nebaroja, pasniedza tikai ū deni, kafiju vai tē ju, no kā izvē lē ties, turklā t ū dens nepā rprotami bija no dzesē tā ja, tā pē c kafija un tē ja bija putojoš as - brr. Es pat nedzē ru, vē ders ir dā rgā ks.


Kad mana lidmaš ī na nolaidā s Š arlotē , vē l bija atlikuš as 20 minū tes lī dz lidmaš ī nas izlidoš anai uz Ņ ujorku. Nokavē jā m lidmaš ī nu, bija 6 cilvē ki, bet diemž ē l lielā attā luma dē ļ starp vā rtiem (bija jā skrien uz otru lidostas galu), nevienam no mums neizdevā s paspē t uz reisu uz Ņ ujorku. , lai gan skrē jā m cik ā tri varē jā m . Ž ē l, ka, kad pieskrē jā m pie vā rtiem, lidmaš ī na vē l stā vē ja, bet jau bija aizzī mogota. Esmu pā rsteigts, ka tik daudzi cilvē ki negaidī ja!

Visi tad vē l bija ļ oti saš utuš i, ka viena aviokompā nija, reiss ieradā s nelaikā , reiss uz Ņ ujorku bija š odienas pē dē jais, jo varē ja pā ris minū tes pagaidī t, noteikti bija iespē ja ziņ ot, ka cilvē ki jau lidoja augš ā ! Nu nekas cits neatlika kā atkal doties uz Informā cijas galdu un stā vē t diezgan garā rindā , jo nenormā lā karstuma dē ļ daudzi reisi tika atcelti vai neieradā s laikā Š arlotē un to pasaž ieri izrā dī jā s mani. biedri nelaimē.

Bet tad veiksme man tomē r uzsmaidī ja, es saņ ē mu iekā pš anas karti, tiesa, ne uz Ņ ujorku (mans izlidojoš ais reiss bija pē dē jais tajā dienā ), bet gan jau nā kamajā dienā uz Bostonu. Viņ i man arī iedeva 2 iekā pš anas kartes. Viens - apstiprinā ts 18:00, bet otrs kā dež ū rē još ais pasaž ieris (gaidī š anas saraksts) agrā kajam reisam plkst. 7:58.

Ja neiekā pš u š ajā agrajā reisā , tad, kā man stā stī ja tante pie Informā cijas pults, man iedos jaunu lī dzī gu biļ eti nā kamajam lidojumam uz Bostonu, viņ i tur lido ik pē c pusstundas. Ekstrē mā kajā gadī jumā man vienkā rš i bū tu jā lido uz Bostonu ar 18:00 reisu ar apstiprinā tu biļ eti, ko es absolū ti negribē ju, jo es atkal zaudē tu dienu no sava ceļ ojuma un ekskursijas pa Bostonu.

Sakarā ar to, ka sā kotnē ji pirku vienu biļ eti visam marš rutam, nevis 2 katram no posmiem, man pienā ca arī nakts viesnī cā uz aviokompā nijas rē ķ ina ar brokastī m, ko ar prieku izmantoju. , nokļ uvuš i tur ar viesnī cas shuttle -bass. Viesnī ca bija vienkā rš a Quality Inn, tač u tur bija viss, kas vajadzī gs noguruš am un nervozam tū ristam.

Un š eit ir vē l viens svarī gs moments - tā ir bagā ž a, kas arī bija jā pā rvieto no lidmaš ī nas uz Ņ ujorku uz lidmaš ī nu, kas rī t lidos uz Bostonu, par kuru atkal, stundu garā rindā stā vot Bagā ž as atdoš anas telpā , es brī dinā ja š ī s nodaļ as darbinieks. Viņ š man apliecinā ja, ka viss bū s kā rtī bā , ievadī ja datorā nepiecieš amos datus un iedeva lielu tualetes piederumu komplektu no aviokompā nijas.


Nā kamajā rī tā , kad sā kā s reģ istrā cija lidojumam, es jau biju lidostā . Cilvē ki vienkā rš i masveidā gulē ja uz grī das (uz krē sliem nav iespē jams - rokturi traucē ), uzreiz nopē rkot komplektu, kas sastā v no flaneļ a segas un spilvena zem kakla. Manā lidojumā netā lu no letes es biju viens no 17! gaidī š anas pasaž ieriem, pē c kā atkal jutos skumji, zinot, ka mana tū res grupa jau bija izbraukusi no Ņ ujorkas uz Bostonu.

Godī gi sakot, es biju ļ oti noraizē jies, ka varē tu netikt š ajā lidojumā , un tā pē c, kad viņ i nosauca manu vā rdu un iedeva man iekā pš anas kabī ni, manai laimei nebija robež u.

Starp citu, visi 17 pasaž ieri no gaidī š anas saraksta iekā pa š ajā lidmaš ī nā , un viņ i sē dē ja blakus (paņ ē ma 3 rindas netā lu no avā rijas izejas salona vidū , bet š eit ir arī bonuss - vieta kā jā m ir liela )).

Jā piebilst, ka Amerikā lidmaš ī nas kabī ne parasti ir sadalī ta zonā s (zona 1.2 u. c. ) un pasaž ieri tiek aicinā ti iekā pt lidmaš ī nā atbilstoš i š ī m biļ etē s norā dī tajā m zonā m. Starp citu, š ī ir ļ oti laba ideja, jo ejā s nav drū zmē š anā s.

Lidojums no Š arlotes uz Bostonu ilga 1.5 stundas. Interesanti bija vē rot Ņ ujorku zem lidmaš ī nas spā rna, kad lidmaš ī na tai pā rlidoja. Manhetenas debesskrā pji “izceļ as” ļ oti interesanti, un tad pē kš ņ i - Centrā lais parks - skaidri iezī mē ts zaļ š taisnstū ris centrā . Forš i!

Pē c nolaiš anā s Bostonā vē l viens nepatī kams pā rsteigums - izrā dī jā s, ka mani koferi nav atnā kuš i lī dzi. Pē c sazinā š anā s ar bagā ž as atlī dzī bu es tiku informē ta, ka mani koferi gaida nosū tī š anu uz Ņ ujorku vakara lidojumam.

Kā pē c man vajag bagā ž u Ņ ujorkā vakarā , ja š orī t esmu Bostonā , un mū su grupa Ņ ujorkā bū s tikai pē c 2 dienā m. Kopumā atkal nā cā s tē rē t laiku nozaudē tā s bagā ž as reģ istrā cijai. Jā piebilst, ka tajā dienā nozaudē tā s bagā ž as birojā strā dā ja 2 vectē vi. Tie ir vectē vi! Vienam bija kā di 65 gadi (ļ oti jautri pā rvietoja smagus koferus), otrs, ar kuru kopā aizpildī ju iesniegumu, bija ap 80. Š ķ iet, ka viņ a ļ oti lielā vecuma dē ļ viņ š bija nedaudz kurls, jo man vajadzē ja viņ am kliegt un vairā kas reizes atkā rtot. Kopumā Amerikā pamanī ju, ka strā dā daudz vecu cilvē ku, lai gan mū su gidi ekskursijā nevarē ja sniegt skaidru informā ciju uz maniem jautā jumiem par to. Viņ i tikai teica, ka viņ iem š eit ir daudz sociā lo programmu, kas palī dz veciem cilvē kiem.


Tač u pē c pieteikuma aizpildī š anas vectē vs man iedeva informatī vo lapiņ u un apsolī ja, ka tovakar bagā ž a tiks nogā dā ta manis norā dī tajā viesnī cā (viesnī ca Leksingtonā , kas atrodas 20-30 minū š u attā lumā no Bostonas).

Tā tad, es esmu Bostonā . Ar vienu somu, kurā papildus portatī vajam datoram tikai viss nepiecieš amais)). Un š ī ir maza ceļ ojumu elektriskā tē jkanna, plā na kaš mira plata š alle (ļ oti noderī ga - visu ceļ u lieliski pasargā ja no gaisa kondicioniera aukstuma autobusā ), tualetes piederumu komplekts no aviokompā nijas un kamera. Un vē l viena ļ oti svarī ga manta ir maza somiņ a ar spilventiņ u kaklam ceļ otā jiem, kas veiksmī gi iegā dā ta Amsterdamas lidostas SPA salonā (tas man bija tikai neaizstā jams pavadonis ceļ ā ). Tā s ir visas manas vienkā rš ā s mantas!

Turpinā jums sekos….

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Знаменитый супермаркет Walmart
Техасская маршрутка))).
г. Форт Ворт (Fort Worth), Техас, США
Даллас из обзорного окна ресторана
Ресторан в Далласе
Даллас, Техас
Даллас, Техас
дорожные развязки, Техас, США
Līdzīgi stāsti
аватар lulusha
lulusha

9.08.2012. Brīvais laiks Amsterdamā vai Holandes provincē izvēles priekšmets. Tā kā gāja maz cilvēku, tad izmaksas ir 60 eiro.
Gide Saida - interesanti stāstīja, nekur neskrēja. Pirmā pietura Edam. 9.40-11.40. Dīvaina pilsēta. Eddama iedzīvotāju skaita ziņā ir krietni mazāka par Volendamu, taču tai ir pilsētas statuss, kas gandrīz viduslaikos tika ziedota atbalstam karā ar Spāniju. Ekskursiju sākām no skumjas vietas - kapsētas, netālu no Grote Kerk. Bet paskatoties uz atšķirību starp dzimšanas un miršanas datumiem uz vairuma kapu, vairs nav tik skumji, vairumam izrādās jau vairāk par 80 gadiem, vai pat ap 100. Un tad centrālais laukums un a. nesteidzīga pastaiga gar kanāliem. Nīderlandē jūs pastāvīgi skatāties pa logiem un pagalmiem un priekšējiem dārziem. Ar visu holandiešu vienkāršību viņi piešķir savām mājām un pagalmiem svētku izskatu.
Nākamais Hornas galamērķis ir vecā osta. 12.10-15.00.
Autostāvvieta bija netālu no stacijas. Mēs gājām pa iepirkšanās ielām līdz centrālajam laukumam, kur bija daži braucieni, kas jau bija izjaukti, bet laukums bija gandrīz pilnībā aizņemts ar to paliekām un darba cilvēkiem. Pilsēta ar šaurām viduslaiku ieliņām, zemām mājām. Tad devāmies uz ostu. Pie ostas mūsu apskates ekskursija beidzās.
Pēc ekskursijas kādu laiku pakavējāmies ostā, sauļoties uz soliņa uz mola pēc mākoņainām dienām pat priecē. Lēnām atgriežamies centrā, bet mēģinām iet pa citām ielām. Pa ceļam uzgājām greznu zivju veikalu, acis ieplešas, viss svaigs un ēstgribu. Šāds sortiments citās pilsētās nebija redzēts, iespējams, viņi vienkārši nepamanīja. Aizgājām uz centrālo laukumu, atrakciju paliekas bija pazudušas. Mēs iegājām katedrālē un paskatījāmies uz vitrāžām. Un lēnām devās uz stāvlaukuma pusi, pa ceļam gājām uz veikaliem.
Markens 16.00-17.30. Brīnišķīga pilsēta vai, pareizāk sakot, ciems, kas atrodas uz salas. Tagad sala ir savienota ar cietzemi ar dambi, lai gan, ja vēlaties, tur var nokļūt arī pa ūdeni. Zaļās mājas uz pāļiem, glīti priekšdārzi, skaistums... Un, neskatoties uz tūristiem, cilvēki šeit dzīvo un veic ikdienas darbus. Nezinu, gribētos, lai tūristi mani vēro un arī bildētu, ko daru. Laikam nē, bet nez kāpēc aizgāju un nobildēju. Pusotra stunda paskrēja kādas 5 minūtes.
Viesnīcā atgriezāmies ap 18:15. Un pēc nelielas atpūtas devāmies satikt trusīšus, pareizāk sakot, atvadīties no viņiem, jo ​​šī ir pēdējā nakts Amsterdamā.

Wed, 19 Dec 2012, 13:33
аватар ikatherine
ikatherine

Labdien! Kā es varu sazināties ar Saidu? vai kāds zin?

Sat, 19 Jan 2013, 13:47
iemiesojums