Nedēļu pirms otrā, jums jādodas uz Pirogovo

07 Novembris 2019 Ceļošanas laiks: no 13 Aprilis 2019 ieslēgts 13 Aprilis 2019
Reputācija: +4776.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Nu tā kā tā da tē ma ir parā dī jusies un mē s runā jam par skanseniem, tad es gribu nedaudz (ļ oti maz) pastā stī t par Ukrainas lielā ko brī vdabas muzeju, ī stu mū su valsts etnogrā fisko dā rgumu - Muzeju. par tautas arhitektū ru un dzī vi Pirogovā .

Š eit gleznainie ukraiņ u ciemati no pagā tnes laikmetiem daž ā dos mū su valsts etniskajos reģ ionos - Karpati, Podolija, Poļ isja, Nadņ iprinš č ina, Slobozhanš č ina un Tavrija - stiepjas pā ri neierobež otajiem plaš umiem, aizvedot mū s 16. -19. gadsimtā .


Š o ciema dzī vi pā rstā v ne tikai vecas bū diņ as, bet arī lauku skolas, baznī cas, dzirnavas, amatniecī bas parki un pat sakņ u dā rzi, lauki un celiņ i. Tas viss veido un veido pilnī gu lauku dzī ves tē lu, un, ja tieš ā m gribas ienirt ī sta ukraiņ u ciema garš ā , sajust tā laika tautas garu, ieraudzī t un izprast č aklā s un dzī vespriecī gā s ukraiņ u tautas tradī cijas. , tad tev tieš ā m vajag atbraukt uz nedē ļ u. Es pavadī ju tikai vienu agra pavasara dienu š ajā neparastajā vietā . Tā pē c pastā stī š u par to, ko man izdevā s redzē t. Ja kā dam ir vē lme stā stu turpinā t, rakstiet nā kamo daļ u, ar prieku izlasī š u, jo 150 hektā rus vienas dienas laikā neapguvu.

Padoms tū ristiem: pie ieejas nofotografē jiet apgabala karti ar objektu atraš anā s vietu, tad precī zi zinā siet, kurp doties. Un vē l jā iegā dā jas biļ ete 50 grivnu vē rtī bā . Var, protams, pamē ģ inā t "zaķ i", bet man tā das pieredzes nav. Ja vē laties visu apskatī t vienā dienā , noī rē jiet velosipē du, kā to darī ja mū su bē rni, lai gan es pats izvē lē jos staigā t.

Pastaiga sā kas ar ekskursiju pa dzirnavā m, kas atrodas uzreiz pē c ieieš anas muzejā .

Un tas jau ir rudens krā sā s:

Visas viensē tas ar nojumē m un aplokiem mā jlopiem:

Pastaigā joties pa ukraiņ u ciematu, visur sastopam bū diņ as zem salmu jumtiem vai zem lī nijas, kas celtas no mā la un niedrē m un vienmē r ar krā sni.

Jū s vienkā rš i vē laties sē dē t uz pilskalna, noklikš ķ inā t uz sē klā m un tē rzē t ar jaunajā m sievietē m.

Bagā tī gā kajā pagalmā atradā s pieliekamie, kuros glabā ja vienkā rš as lauku lietas — galvenokā rt labī bu un produktus.

Ejam ciemos uz vienu no bū dā m un uzreiz konstatē jam, ka š eit dzī vojusi mucinieku ģ imene, kuras galvenais amats bija mucu, apakš tasī š u, vā ku, karoš u un citu lauku koka piederumu darinā š ana.

Sievietes galvenokā rt vē rpa un audzinā ja bē rnus (bū das vidū redzams griež amais rats un blakus š ū pulis).

Š eit ir krogs. Gids mums tieš ā m stā stī ja, ka tikai vī rieš i gā juš i uz krogu dzert š ņ abi, atpū sties no ž iņ ķ a un noslē gt darī jumu. Varbū t tas tā nav, es izsaku no vietē jā gida vā rdiem.

Baznī ca bija noieta sievieš u daļ ai iedzī votā ju.

Š ī unikā lā.17. gadsimta koka baznī ca, starp citu, ir aktī va, pat noklausī jos dievkalpojumu, kur no lampas man lija eļ ļ a : )

Netā lu no baznī cas atrodas Tarasa Š evč enko brā ļ a mazdē la bū da.

Daudzos ciemos bija skola, tā pē c bē rniem bija iespē ja mā cī ties. Tajā paš ā laikā skolotā js, kā likums, dzī voja skolā .


Mani interesē ja grafiks, kas joprojā m karā jas pie sienas. Lū dzu, ņ emiet vē rā , ka katra diena sā kā s ar nodarbī bu "Dieva bauslī bā ", t. i. , bē rniem tika ieaudzinā ts garī gums un uzvedī bas kultū ra.

Var redzē t daudzus mū ziķ us spē lē jam daž ā dus tautas instrumentus – kobzu, banduru, gusli, liru, flautu. Pastaigas pie ukraiņ u tautas mū zikas sniedz ī paš u, neaizmirstamu pieredzi.

Š ajā vietā Ivana Kupalas svē tkos tika atklā ta ekspozī cija "Perunas ozols". Š is seno slā vu kulta koks, apmē ram divus tū kstoš us gadu vecs, tika atrasts Desnā.1975. gadā . Tad tas tika ievietots Arheoloģ ijas muzejā , pē c tam Pirogovas muzejā , un tikai nesen tika izveidota ekspozī cija.

Tautas svē tkos muzeja teritorijā pastā vī gi notiek teā tra izrā des un svē tki. Ir arī daudzas amatniecī bas darbnī cas, kurā s notiek daž ā das meistarklases. Piemē ram, jū s varat pats izgatavot mā la podu, prasmī gi vicinot podnieka ripu, vai uzš ū t lelli - motanku vai uzkrā sot krū zi - č ukstu un pē c tam izteikt vē lmes.

Vispā r ņ emiet lī dzi segu, piknika grozu vai neņ emiet to - tā bū s iespē ja nobaudī t ī stu ukraiņ u virtuvi, jo visur ir teltis, kas piedā vā daž ā dus labumus un dzē rienus. Un atpū tieties brī niš ķ ī gā nostū rī gleznainajā Kijevas nomalē .

No cikla "Es mī lu Ukrainu" (Ar nepacietī bu gaidu turpinā jumu).

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
komentāri (26) Atstājiet savu komentāru
Rādīt citus komentārus …
аватар illusia
illusia

vasyusha, tāpēc jums ir jāatkārto. ;)

Olja, es fotografēju (galvenokārt būdās), bet es neatcerējos, kas ir kas un no kurienes tas tika atvests. Tātad pilna stāsta rakstīšana nedarbosies. :( Ja to varētu šeit pievienot, kā sadaļā "Forumi";), es uzdrošinos nedaudz papildināt.

PS. Kādu dienu klausījos raidījumu – vēsturnieki saka, ka pareizi ir teikt Pirogovs, nevis Pirogovo. :)

Fri, 08 Nov 2019, 16:27
аватар pauluholja
pauluholja

izlasi
Dyakuyu

Sat, 15 Feb 2020, 19:35
аватар pauluholja
pauluholja

izlasi
Dyakuyu

Sat, 15 Feb 2020, 21:35
аватар olyajan
olyajan

Esiet kārums :) Un paldies!

Mon, 17 Feb 2020, 08:03
аватар olyajan
olyajan

Lūdzu un paldies!

Mon, 17 Feb 2020, 10:03
iemiesojums