Kapadokijas karantīna ar ukraiņu tūrista acīm. 13. daļa

Sā ciet š eit: 1. daļ a < / em> , Часть 2 > > , Часть 3 < , Часть 4 , 5. daļ a , < em> 6. daļ a , < em> Часть 7 , Часть 8 , Часть 9 , 10. daļ a , Часть 11 , 12. daļ a .
Tehniskā daļ a ar kartē m, saitē m un visu sē riju kopsavilkumu atrodas š eit .
8. diena. No rī ta, sakrā mē jusi koferi, viņ a metā s uz viesnī cas jumtu, lai apbrī notu paceļ oš os balonus.
< / p>
Priecī gā s pā rdomas pē kš ņ i pā rtrauca autobusa š oferis, kurš skaļ i kliedza par pā rsē š anos uz lidostu. Hmm, apbrī nojami. Ieradā s 15 minū tes pirms norā dī tā s stundas. Es eju lejā . Es ar koferi ā tri iegrū du furgonā , knapi mē ģ inot atvadī ties no Ņ avkalkas))
Ejam. Nepamet sajū ta, ka te kaut kas nav kā rtī bā . Nu nav raksturī gi turkiem ierasties agrā k. Kavē t - jā . Pirms - nē . Pē kš ņ i atceros, ka netā lu no Goremas ir divas lidostas. Man Kaiseri. Bet joprojā m ir Nevheshir. AAAAA, es neieš u uz savu lidostu ? ! Vadī tā ja pieredze. Nodevī ba tiek atcelta. Viņ š dodas uz Kaizeru.
Aizmirstie pasaž ieri no mū su viesnī cas sā k zvanī t š oferim pusceļ ā . Kur viņ i paslē pā s un kā pē c viņ i negaidī ja viņ u pā rveš anu uz ielas, zinā tne nezina. Un š oferis neapjuka, nocē la mani no jumta un aizveda uz lidostu. "Kā da starpī ba", kuru ņ emt.
Iespē ja turku))
Lidostā pie ieejas tiek mē rī ta temperatū ra, bagā ž a tiek skenē ta un ielaista. Uzgaidā mā telpa ir maza. Duty Free uzdā vina nelielu kiosku ar ū deni un š okolā di)) Dosimies uz nolaiš anos.
Aerofotografē š anas prakse:
Izmira Adnan Menderes Havalimani . Garā doka Izmiras lidostā . Tā lā kai attī stī bai ir divas iespē jas. Vai arī sē diet lidostā ar grā matu un gaidiet savu lidojumu. Vai arī dodieties uz Izmiru un izpē tiet pilsē tu. Vē l viena iespē ja uzreiz saskaras ar praktiski neatrisinā mu jautā jumu - kā nokļ ū t pilsē tā un atpakaļ .
Mierī gajā pierā dī jumu laikmetā to var izdarī t vairā kos veidos. Privā ts vai paš valdī bas autobuss, Izban vilciens, metro vai taksometrs.
Tagad gandrī z visas iespē jas ir balstī tas uz transporta kartes saistī š anu ar HES kodu.
Havas autobuss . Mums ir nepiecieš ams lidojums ALSANCAK-KARSIYAKA-MAVISEHIR, apstā jieties Alsancak Bü yü , bet sakarā ar karantī nu pasā kumiem nav pastā vī ga grafika un piedā vā to noskaidrot 24 stundu laikā , rakstot uz e-pastu.
Vē stule tika uzrakstī ta. Grafiks saņ emts. Viņ u pē dē jais atgrieš anā s reiss ir pusdienu zonā , kas padara braucienu uz pilsē tu pilnī gi neloģ isku.
No visa paš valdī bas transporta №202 autobuss HAVALIMANI — CUMHURIYET MEYDANI ir labā kais. Š eit jū s varat doties uz gala pieturu vai izkā pt divā s priekš pē dē jā s pieturā s (tas ir atkarī gs tikai no jū su ceļ ojuma plā niem).
Jebkurai biļ etei vai transporta kartei ir jā bū t saistī tai ar jū su HES kodu. Š eit sā kas galvenie "bet". Pirmkā rt, HES kodam jā bū t derī gam vismaz 6 mē neš us.
Otrkā rt, ir jā saņ em apstiprinā juma kods, lai HES kodu piesaistī tu biļ etei ar Turcijas mobilā tā lruņ a numuru.
Ko darī t tiem, kam nav Turcijas numura un HES-koda publikā cijas tikai ceļ ojuma datumos - paliek noslē pums.
Izeju no lidostas, jo vienmē r sapratī š u atgriezties un palasī t grā matu. Uzreiz satieku Havas busiņ us. Man nav vajadzī gā lidojuma, turklā t viņ i strā dā pē c "rekrutā cijas" metodes, tas ir, kamē r nav noteikts skaits - neiet.
Es klī du, meklē jot pieturas 202. autobusu. Lai bū tu viss, izņ emot nepiecieš amo)) Es eju apļ os daž ā dos lī meņ os. es piecē los. Es eju lejā . Pa kreisi. Lieta. Es jū tos kā Alise spogulī ))
Beidzot! Tikko atradu pieturu, autobuss uzreiz pienā k. Pieeju pie š ofera, lai palū gtu biļ eti. Viņ š pamā j ar roku, lai es apsē dos. Par to, kam atteikt!
Nā kamā manas dzī ves stunda bija pilna ar klinš u gleznojumiem un mē ģ inā jumiem izskaidrot, ka esmu tū rists, man vajadzē ja jū su drē bes, zā bakus un motociklu un pilsē tas centra biļ eti. Š oferis nezina angļ u valodu, daž i pasaž ieri arī nezina.
Bet visi cenš as palī dzē t))
Rezultā tā man tika pā rdota transporta karte vienam braucienam (maksā ja 10 liras), kas uzreiz tika apstiprinā ta. Pat vienreiz bija sarunā ts, ka mani savā ks tajā paš ā pieturā pretē jā virzienā . Tas ir tik viesmī lī gs kocheryzhka!
Ismirs. Turcijas treš ā lielā kā apdzī votā kā pilsē ta, osta un viena no vecā kajā m apdzī votajā m vietā m piekrastē .
Smirnas pilsē tu pirms vairā k nekā trī s tū kstoš iem gadu nodibinā ja senie grieķ i. Tam sekoja bizantieš i, seldž uki, maltieš u bruņ inieki un osmaņ i. Traģ iskā kā vietē jā s vē stures lappuse datē ta ar 1922. gadu.
Tad ugunsgrē ks, kuru nevarē ja nodzē st gandrī z desmit dienas, pilnī bā iznī cinā ja grieķ u un armē ņ u kvartā lu.
Tas, ka musulmaņ u un ebreju kvartā ls izglā bā s no postī jumiem, joprojā m ir galvenais arguments tā laika notikumu versijā - ugunsgrē ks nebija nejauš s un tā mē rķ is bija atbrī voties no toreizē jā s Smirnas kristieš u iedzī votā jiem.
Mū sdienu Izmira ir gaiš a un kontrastaina pilsē ta. Ļ oti kontrastē još i. Es to nosacī ti sadalī tu divā s daļ ā s. Ja stā vat krastmalā ar skatu uz jū ru, labajā pusē bū s moderna "eiropeizē ta" daļ a, pa kreisi - vecpilsē ta ar austrumniecisku piegarš u, kurā ir saglabā juš ies vē stures un arhitektū ras pieminekļ i.
Mē s izejam krastmalā un ejam pa kreisi, skatā mies apkā rt. Starp citu, Izmiras krastmalas kopē jais garums ir gandrī z 35 (! ) Km.
Zvejnieki satiekas burtiski katrā solī :
Uz ielas par 30°, tā pē c es neatstā ju jautā jumu, kā viņ i izdzī vo š ā dā s drē bē s?
Skati uz Karsiyaka apgabalu. Tā s nosaukums burtiski nozī mē "pretē jā puse". Š eit atrodas viena no galvenajā m Izmiras iepirkš anā s ielā m, biroju ē kas un dzī vojamie rajoni. Rajonu ar pilsē tas centru savieno prā mis un piepilsē tas vilciens Izban.
Noslē pums. Kā pē c š is vī rietis palaiž gaisa balonus? Zemā k varat salī dzinā t savu versiju ar realitā ti; )
Azis Polikarps Katoliks Kilisesi.
Viena no septiņ ā m Jā ņ a Apokalipses baznī cā m un vecā kais templis Izmirā.
155. gadā pirms mū su ē ras romieš i spī dzinā ja svē to Polikarpu, un vē lā k viņ am par godu tika uzcelta pirmā kapela. Paš reizē jā baznī cas rekonstrukcija aizsā kā s 1620. gadā , kad Suleimans Lielais personī gi pavē lē ja templi sakā rtot. Ā rē ji tas izskatā s ļ oti pieticī gs.
Nav atļ auts iekš ā karantī nas ierobež ojumu dē ļ . Ž ē l, jo ir ko redzē t. Gaisma paņ ē ma š eit.
Fotoattē lu skices ceļ ā :
Un atbilde uz mī klu par baloniem uz ū dens.
Š ī ir improvizē ta š autuve ar tik krā sainiem mē rķ iem.
Piemineklis nogrimuš ajiem kuģ iem:
Krastmalā tiek piedā vā ts plaš s pakalpojumu un preč u klā sts : ) zaļ š vai lietus, tad ā bols, un baloni.
Kur nav ē nas, viņ i cenš as to radī t mā kslī gi.
Atatur rk (Konak) Maidani.
Izmiras galvenais tū ristu laukums. Tas ir nosaukts pē c gubernatora nama, kas joprojā m atrodas š eit.
Saat Kullesi (burtiski "pagaidu tornis") ir franč u arhitekta Raimonda Č ā rlza Pē ra darbs. 25 metrus augsts tornis, celts 1901. gadā . vē lī nā Osmaņ u stilā ar mauru motī viem pilsē tas iedzī votā jiem uzdā vinā ja sultā ns Abdulhamids, un torņ a pulkstenis, kas nekad nav pievī lis, ir Prū sijas imperatora Viljama II personī gā dā vana.
Konak Yali moš eja . Maza un eleganta 18. gadsimta musulmaņ u moš eja ar krā sainā m flī zē m ap ā rē jiem logiem.
Tas pā rsteidz ne tikai ar savu izmē ru, bet arī ar tipisko arhitektū ru: galvenā telpa ir savienota ar minaretu.
Kemeralti Bazā rs ir viens no lielā kajiem tirgiem valstī.
Es gā ju burtiski gar malu, jo bazā rā papildus savam š armam ir tik daudz profesionā li obsesī vu ubagu un ubagu, ka tie attur no jebkā das vē lmes tur palikt.
Ziedoš o kaktusu aleja izraisī ja bē rnu sajū smu. Kā ds brī nums mū su ziemeļ u acī m!
Mē s turpinā m savu pastaigu pa Konak centrā lo rajonu:
Vietē jā s guļ amrajoni:
Iedziļ inā ties vecajā ebreju kvartā lā :
Kā pnes kā galvenais "izcelt" š eit. Ak, tas ir kā dzī vot mā konī bez lifta (
)Velosipē ds kā dekora sastā vdaļ a))
Pā rdod arbū zus (atgā dinu, kalendā rā - maijs):
Apsargi guļ ))
Asansö r. 1907. gadā celts ķ ieģ eļ u tornis ar diviem liftiem, lai savienotu ebreju kvartā la augš ē jo un apakš ē jo daļ u.
Pirms tam iedzī votā jiem bija jā kā pj pa 155 pakā pienu kā pnē m.
Sistē mu izstrā dā ja itā ļ u un franč u inž enieri, un to sponsorē ja ebreju baņ ķ ieris un filantrops Nesim Levi Bayraklioglu (foto nav mans, uzņ emts š eit ).
Sā kumā lifti strā dā ja ar tvaika vilci. Tad pilsē tas paš valdī ba tā s atjaunoja, un tagad strā dā pie elektrī bas. Tū risti š eit ierodas, lai apskatī tu pilsē tas ainavu no putna lidojuma.
Vietē jā m jaunā m dā mā m patī k arī fotosesijas uz pilsē tas fona))
Es mē ģ inā ju sevi redzē t vē l daž us lidojumus augstā k.
Un atkal mani pā rņ ē ma simpā tijas pret vietē jiem, viens lifts ir labs, bet te jā bū vē divi desmiti tā du liftu! Un es pat netiku lī dz augš ai ...
googleusercontent.
com/pw/AM-JKLXq0KCTfJT-Gtv3lwehm3_Q0gMpFEemjfcmoz875rien3P3vEtGXZQ6S_u97HyugpLh1vUVrjRyt7MMKs19YwTK2Ck5uUWOSS19YwTK2Ck5uUWOSZw15-j-215-25-25-25-4-4-5-4-4-2------? authuser = 0 "/>
Es atgriež os, pa ceļ am apskatot vietē jo floru:
/>
Krastmala:
Jebkura ē na nekavē joties saskaras ar atpū tniekiem:
/>
Noķ eriet ne tikai zivis))
Pa labi, virs kursa, ir vē l divi vē stures pieminekļ i:
- Agora . Tā s ir senā Smirnas laukuma paliekas, ko cē luš i senie grieķ i.
Satur galvaspilsē tas un korintieš u kolonnas, trī s vā rtu paliekas un Cereras, Neptū na un Diā nas statuju fragmentus. Uz laiku slē gts karantī nas dē ļ . Fotoattē ls no š ejienes .
— cietoksnis Kadifekale (burtiski "samta pils"). Celta III gadsimtā pirms mū su ē ras. e. Lisimaks bija Aleksandra Lielā armijas ģ enerā lis, kurš vē lā k kļ uva par Trā ķ ijas un vē lā k Maķ edonijas karali. Viņ i raksta, ka š ī teritorija ir bī stama tū ristiem, tā dē ļ , ja jū s nolemjat š eit uzkā pt, esiet uzmanī gi. Fotoattē ls uzņ emts š eit .
Vitrī nas, sienas gleznojumi, pieminekļ i.
/>
Es atrodu neaizņ emtu ē nu un izbaudu skatu uz jū ru...
Tieš i uz nosacī ti otro pilsē tas daļ u, eiropeiskā ku un modernā ku.
Cilvē ki atpū š as, apmetoties tieš i zā lienā :
Es turpinu brī nī ties - kā viņ iem nav karsti? !
Cumhuriyet A g ac i Heykel i stiprs> . Piemineklis tika uzstā dī ts 2003. gadā , atzī mē jot Turcijas Republikas 80. gadadienu. Tas simbolizē nacionā lo cī ņ u par neatkarī bu un satur bareljefus, kas attiecas uz hetu, seldž uku un osmaņ u civilizā cijā m.
K i br i s S > stiprs > ehitleri. Populā ra gā jē ju iela ar daudziem veikaliem, slaveniem zī moliem, kafejnī cā m un restorā niem.
Š eit ir interesanti klī st, iegriež oties alejā s un aplū kojot vietē jos sienas gleznojumus.
Tač u laiki nepielū dzami signalizē , ka pilsē tas iepazī š anas stunda gandrī z beigusies.
Cilvē ku skaits krastmalā ir pieaudzis vairā kas reizes!
Tieš i uz viņ a 202. autobusa pieturu. Š oferis mani atpazī st un draudzī gi signalizē pie ieejas)) Biļ etes iegā des shē ma jau ir izstrā dā ta. Autobuss pustukš s. Es pats nokļ ū stu lidostā . Š oferis jautā , kurš terminā lis man vajadzī gs un pie ieejas pienā k nepatikš anas. Tā tad ar autobusu, tā pat kā ar taksometru, es vē l neesmu ieradies lidostā ))
Kontrole. Biļ eš u pā rbaude. Universā la uzgaidā mā zona. Teritorijas apš aude tiek pā rtraukta ar apsargu saucieniem. Ak, tas ir kaut kas jauns!
Kad mums izdevā s aizliegt fotografē t lidostas ē kā s ? ! Bet strī dē ties ar bruņ otiem vī riem nav jē gas. Tā pē c es sargā ju kameru no grē ka.
Chimchikuyu izlidoš anas zonā . Kafijas automā ti 9 personā m
50 liras neder, bet to paš u kafiju var nopirkt par 34 lirā m)) Par kafijas tē mu tē rzē ja ar turku. Lidostā s labi darbojas "pasaž iera efekts", kad var mierī gi un atklā ti sazinā ties ar pilnī gi sveš u cilvē ku.
Es viņ am pajautā š u par vietē jo dzī vi. Starp citu, visvairā k mani pā rsteidza kontrasts Turcijā , kad ir divas draudzenes, no kurā m viena ir ģ ē rbusies š ortos un T-kreklā , otra ir "piepakota" lī dz acij. Kā pē c tā ? Izrā dā s, ka tas nav tā pē c, ka viņ iem ir daž ā das reliģ ijas. Nē , viņ i abi ir musulmaņ i. Bet ir cilvē ki, kas ir fanā tiski ticī gi. Un ir arī visi pā rē jie. Katrs izvē las savu brī vī bas pakā pi.
Izmira kopumā nav ortodoksā lo musulmaņ u pilsē ta. Š eit viņ i svē tkos iedzer glā zi vī na un nesteidzas uz muezzin aicinā jumu piecas reizes dienā lū gties. Par ko, starp citu, Turcijas prezidentam Izmira nepatī k.
Vietē jie arī atbild Erdoganam, jo nepieņ em viņ a spī tī go reliģ iozitā ti un sultā na manieres.
Musulmaņ iem ir atļ auts š ķ irties. Bē rns parasti paliek pie mā tes, bet tē vs aktī vi piedalā s viņ a dzī vē .
Manam sarunu biedram Kijevā ir sieviete, ar kuru viņ am ir ilgstoš as attiecī bas. Bet viņ a vecā ki ir kategoriski pret citas tautī bas oficiā lo vedeklu (starp citu, sievai precoties nav jā maina reliģ ija). Vecā ku ietekme uz bē rnu dzī vi ir milzī ga. Iet pret vecā ku gribu nozī mē izdzē st no ģ imenes vē stures un saņ emt lā stu uz mū ž u.
Ī sā k sakot, tas bija interesanti.
Nu, ja es runā ju par cilvē kiem, tad es pievienoš u savus subjektī vos zī lē jumus.
Ņ emot vē rā , ka š ī bija mana pirmā vizī te Turcijā , devos ar veselu maisu iekš ē jo zī mogu, kas veidojas pieauguš ajam uz tiem "kaut kur lasī ts" un "kā ds stā stī ja".
Rakstu sairš ana notika brī dī , kad sapratu, ka ā rē ji turku no vidusmē ra ukraiņ a atš ķ irt ir gandrī z neiespē jami. Š eit jums ir blondī nes, brunetes un brū ni mati. Gan zilas, gan brū nas. Gan bā li, gan tumš ā daini. Š ī vē sturiskā asins iejaukš anā s joprojā m spē lē milzī gu lomu.
Bija interesanti uzzinā t mums, ukraiņ iem, raksturī gā s iezī mes un attiecī bā uz zemi, kā anekdotē par "š eit es iestā dī š u vairā k gurķ us", un ģ enē tisko brī vī bu un spē ju apiet stulbumu. likumdoš anas iniciatī vas (lai gan maskas uz ielā m viņ i joprojā m disciplinē ja).
Un ņ emot vē rā to, kā mani kū pina kopī gā uzruna "sieviete" (gribu pā rspē t skaņ u) , balzams ausī m skanē ja vietē jā s "kundze" un "kundze".
Mē rī š ana, pievienojot kopē jam portretam triepienus (varbū t tā pē c, ka to nav sabojā jis masu tū risms), parā dot cilvē kus atvē rtus, draudzī gus un ļ oti kontaktē jamus.
Un, kamē r es domā ju par koku, mē s pacē lā s. Padoms, nenodarbojieties ar aerofotografē š anu sprosonya))
Borispole. Robež kontrolē katrs aktivizē aplikā ciju "Rī kojies mā jā s" (padoms, lejupielā dē jiet to iepriekš! ) Un sā kas 24 stundu atpakaļ skaitī š ana, kas tiek atvē lē ta, lai tū rists varē tu nokļ ū t paš izolā cijas vietā .
Pē c tam paņ emiet bagā ž u, izkā piet ā rā un uzkā piet pa eskalatoru vienā stā vā . Kreisajā pusē ir rakstā mgalds ar konsultantiem un anketā m no vairā kā m laboratorijā m PCR testē š anai.
2021. gada maijā cenu secī ba svā rstī jā s no 630 lī dz 680 grivnā m.
Izvē lieties laboratoriju, aizpildiet anketu, samaksā jiet par pā rbaudi. Maksā jums ar QR kodu vai internetbanku. Ir iespē ja maksā t skaidrā naudā caur kiosku "Valū tas maiņ a", bet par apmaksu ir traka komisija 100 grivnas.
Pā rejiet ar anketu uz bultiņ as, lai pā rbaudī tu savu maksā jumu un notī rī tu uztriepi.
Testu pildī ju naktī , pusdienā s jau saņ ē mu ziņ u par paš izolā cijas noņ emš anu aplikā cijā "Rī kojies mā jā s".
Š ajā garajā un ceru, ka ne pā rā k garlaicī gā un vietā m noderī gā Turcijas ceļ ojuma apraksts ir pilnī gs : )) Paldies par uzmanī bu!
П. S. Uztaisī š u vē l vienu tehnisko daļ u, lai topoš ajiem tū ristiem bū tu vieglā k orientē ties š ajā vispā rē jā burtu pudurī .
Oooooo!!!! Protams, kaktusus mūsu valstī redzēju ziedam vienus, bet visu pļavu! Īsts Mariupoles brīnums :)) Nu lūk veidnes plosās un plosās...
Оооооо!!!! Я, конечно, видела у нас одиноко цветущие кактусы, но целая лужайка! Настоящее мариупольское чудо :)) Нда, здесь шаблонам рваться и рваться...
Ir tāds trāpīgs ukraiņu sakāmvārds: "Kā saka, gailis steidzas!". Tātad jums, Poliana_Sumy, noteikti vajadzēja nokļūt Izmirā, lai pārliecinātos par to un pastāstītu mums. Tātad jūs ar autobusu uzreiz piebraucāt un nopirkāt biļeti, un atpakaļceļā gandrīz tika saņemts individuāls pārskaitījums. ;)
Izmirai patika tavs stāsts, tajā ir ko redzēt. Un vispār ceļojums ir brīnišķīgs. Kādas ir 8 dienas?! Man tas beidzās gandrīz sešus mēnešus vēlāk. :)
Tāpēc novēlu jaunus ceļojumus – vēl interesantākus, iespaidīgākus un garākus!
Є таке влучне українське прислів'я: "Як на те йдеться, то й півень несеться!". От Вам, Poliana_Sumy, точно треба було до Ізміра попасти, щоб і самій подивитися, і нам розповісти. То ж Вам і автобус відразу під'їхав, і картку на проїзд купили, ще й на зворотній дорозі майже індивідуальний трансфер отримали. ;)
Ізмір у Вашій оповіді сподобався, є що в ньому подивитися. Да й загалом мандрівка пречудова. Яких там 8 днів?! Для мене вона майже через пів року завершилася. :)
То бажаю Вам нових мандрів - ще більш цікавих, вражаючих та тривалих!
Ir tāds trāpīgs ukraiņu sakāmvārds: "Kā saka, gailis skrien!". No tevis, Poliana_Sumy, tev noteikti bija jānokļūst Izmirā, lai par to pārliecinātos un pastāstītu mums. Tātad autobuss piebrauca pie jums uzreiz, jūs nopirkāt biļeti, un atpakaļceļā jūs saņēmāt gandrīz individuālu pārsēšanos. ;)
Izmira man patika tavā stāstā, tur ir ko redzēt. Un vispār ceļojums ir brīnišķīgs. Kādas ir 8 dienas? Man tas tika pabeigts gandrīz sešos mēnešos. :)
Tāpēc novēlu jaunus ceļojumus – vēl interesantākus, iespaidīgākus un garākus!
Есть такая меткая украинская пословица: "Если на то идет, то и петух мчится!". От Вас, Poliana_Sumy, точно нужно было в Измир попасть, чтобы и самой посмотреть, и нам рассказать. Вам и автобус сразу подъехал, и карту на проезд купили, еще и на обратной дороге почти индивидуальный трансфер получили. ;)
Измерение в Вашем рассказе понравилось, есть что в нем посмотреть. Да и вообще путешествие прекрасное. Каких там 8 дней? Для меня она почти через полгода завершилась. :)
Желаю Вам новых путешествий - еще более интересных, впечатляющих и длительных!
Autoram ir absolūti neideāls rakstīšanas stils!
У Автора - абсолютно неперевершений стиль написання!
Autoram ir absolūti neideāls rakstīšanas stils!
У Автора - абсолютно неперевершений стиль написання!