Jaroslavļas "tūkstošais" skaistums

Vai arī kā tiek saskaņ ota Vorobeič ikova nauda : )
Pirms pā ris nedē ļ ā m man paveicā s apmeklē t Jaroslavļ u. Krievijas Zelta gredzena galvaspilsē tā ir daudz interesantu un unikā lu lietu. Es noteikti uzrakstī š u par to ceļ ojumu. Var pat teikt, ka tas ir vē sturisks, sakrī tot ar oficiā lo tū risma sezonas atklā š anu pilsē tā pē c visiem pē dē jo mē neš u lī kloč iem. Bet es steidzos stā stī t un parā dī t, pirmkā rt, kas tikko iekrita sirdī , pā rsteidza ar savu skaistumu. Jā , mums ir jā runā...
Mē s visi to esam redzē juš i vairā k nekā vienu reizi. Viņ i pat turē ja to rokā s. Jā , jā , daudzi droš i vien zina, ka Krievijas tū kstoš rubļ u rē ķ ina dizains ir veltī ts Jaroslavļ ai. Man nebija savs, bankas pā rskaitī juma noteikumi, bija jā velk bilde no interneta : )) ="_blank">Priekš puse vairā k vai mazā k saprotama. Uz tā attē lotie apskates objekti atrodas pilsē tas vē sturiskajā centrā .
Pieminekli Jaroslavam Gudrajam nevarē ja pareizi nofotografē t:
Es personī gi novē roju, kā tū risti salī dzina naudas attē lu ar oriģ inā lu. Bet kas ir templis rē ķ ina aizmugurē ? Tikai daž i no vidusmē ra tū ristiem par to zina, un, ja zina, tad reti sasniedz to. Tas atrodas nedaudz tā lā k no labi iestaigā tajā m Jaroslavļ as tū ristu takā m. Sā kumā domā jā m, ka stū rmanis, kā jau ierasts, nolē mis izspē lē t blē ņ as un veda mū s kaut kur nepareizā virzienā - zem tilta betona ž ogs, neizbraucami brikš ņ i. . . Bet tad kā pasakā pavē rā s iztī rī ts izcirtums. , un pa vidu brī numainais brī niš ķ ī gais:
Jaroslavļ as Jā ņ a Kristī tā ja galvas nogrieš anas baznī ca Tolč kovā pazuda krā su un laku rū pnī cas savvaļ ā , ne gluž i nomalē , bet arī ne pilsē tas centrā . Bet tā kupoli ir redzami no tā lienes. Pat ja paskatā s cieš i, tas ir tur, vai redzat? Mē s stā vam tieš i pieKazaņ as Dievmā tes kapelakas rotā.1000 rubļ u banknoti.
17. gadsimta Tolč kova ir miecnieku apmetne, blī vi apdzī vota un nabadzī ga Jaroslavļ as priekš pilsē ta. Pē c 1658. gada lielā ugunsgrē ka, kas iznī cinā ja gandrī z visas pilsē tas koka baznī cas, Jaroslavļ a tika aktī vi pā rbū vē ta. Bagā tie tirgotā ji než ē loja izdevumus labdarī bas darbiem. Viņ i ziedoja daudz naudas jaunu baznī cu un tempļ u izveidei. Bija, varē tu teikt, uzplaukums celtniecī bā - Jaroslavļ ā tajos laikos apgaismoja 2-3 baznī cas gadā . Un ar zinā mu sā ncensī bu starp apdzī votā m vietā m. Tolč kova miecē tā ji nolē ma uzcelt neticami skaistu baznī cu, lai bū tu labā ki un skaistā ki par citiem. Jā , jā , ne kā visi citi. Lī dzekļ us vā ca "visa pasaule", kā ds ar naudu, kā ds ar produktiem, un ne tikai Jaroslavļ as zemē s.
Templi sā ka bū vē t 1671. gadā . Tas tika iesvē tī ts tikai 1687. gadā . Tik ilga celtniecī ba nav saistī ta ar finansiā lā m, ne ar organizatoriskā m problē mā m. Vienkā rš i arhitekti piegā ja pie lietas pamatī gi, ķ ieģ elis pa ķ ieģ elim skrupulozi izkā rtoja mež ģ ī ņ u skaistumu. Gadsimtiem!
Zvanu tornis tika uzcelts nedaudz vē lā k, 1690. gadā .
Tā augstums ir 54 m. Gan baznī ca, gan zvanu tornis joprojā m ir visaugstā kie pilsē tā . Pagā juš ā gadsimta 50. gadu beigā s draudē ja zvanu torņ a sabrukš ana. Tas tika iztaisnots un nostiprinā ts. Viņ i saka, ka tas ilgs ilgu laiku. Bet tagad viņ a izskatā s nobruž ā ta. Ieejas aizmū rē tas, koki jau izdī guš i pa lī meņ iem
Par tempļ a krā š ņ umu klī da leģ endas, viņ i saka, ka to radī juš i aizjū ras arhitekti. Patiesī bā , kurš bija š ī š edevra arhitekts, ir palicis noslē pums, ir tikai pieņ ē mumi, ka bū vniecī bu uzraudzī ja toreizē jais metropolī ts Jona. Viņ š uzcē la daudzus tā laika tempļ us, viņ am bija labas arhitektū ras zinā š anas.
Turpmā kajos gadsimtos tempļ a slava nepazuda. Ir zinā ms, ka pat karaliskā s personas ieradā s to apbrī not.
Viņ a zī mē jumi tika pē tī ti arhitektū ras skolā s. Ē ka ir piedalī jusies daudzā s starptautiskā s arhitektū ras izstā dē s un konkursos kā unikā las Krievijas arhitektū ras paraugs.
Diemž ē l mē s š eit neatradā mies labā kajā laikā . Templis tika slē gts. Un interjera gleznas nevarē ja redzē t. Tikko paskatī jā s pa logu. Godī gi sakot, nebiju ī paš i uzmanī gs pret darba grafika izpē ti. Man nez kā pē c š ķ ita, ka templis ir aktī vs. Izrā dā s, š is ir viens no muzeja objektiem, kas saistī ti ar Jaroslavļ as muzejrezervā tu.
Tā pē c es izmantoš u attē lus no publiskas piekļ uves:
Templis ir unikā ls ne tikai arhitektū ras, bet arī iekš ē jā s apdares ziņ ā . Pats pā rsteidzoš ā kais ir tas, ka visa tempļ a sienas gleznojumi tika pabeigti tikai gada laikā - no 1694. gada jū nija lī dz 1695. gada jū lijam. Bet! Darbi tika veikti tikai siltajos vasaras mē neš os!
V. V. Vereš č agins. Jā ņ a baznī ca Tolč kovā . 1888. gads
Pagā juš ā gadsimta sā kumā templī notika lieli restaurā cijas darbi, pateicoties kuriem, iespē jams, viņ š lī dz mū sdienā m izdzī voja vismaz zinā mā droš ī bā .
30. gados baznī ca tika nodota Jaroslavļ as muzejam. Tač u vē lā k tika nolemts, ka sociā listiskajā ekonomikā š ā da laipnī ba ir vairā k nepiecieš ama, un ē ka tika pā rveidota par noliktavu. Neskatoties uz visā m grū tī bā m, templis izdzī voja. Pateicoties daudzajā m saglabā juš ajā m tempļ a ansambļ a fotogrā fijā m, lielam skaitam albumu par interjera glezniecī bu, tiek atjaunots arhitektū ras š edevrs.
Foto no plakā ta uz ž oga netā lu no tempļ a
Foto no plakā ta uz ž oga netā lu no tempļ a
Protams, varat atkā rtoti izdrukā t no interneta avotiem par daž ā dā m arhitektū ras iezī mē m. Bet kā pē c? Man par š o nav absolū ti nekā das nojausmas. Jā , patiesī bā , un lielā kā daļ a ziņ kā rī go, kas sasniedza templi.
Ī paš a krā sviela – tā sauktais "dimants" rū sa" , kas rada iespaidu, ka siena nav gluda, bet celta no slī piem akmeņ iem
Visa Predč etinska tempļ a izveides un pastā vē š anas vē sture ir daudz sarež ģ ī tā ka un neietilpst tajā s daž ā s rindā s, kuras jū s lasā t. Bet, iespē jams, viņ a palaida garā m vissvarī gā ko tempļ a unikalitā ti - piecpadsmit nodaļ as vainago katedrā li.
Vienī gais templis ar piecpadsmit kupolu. Reiz kupoli mirdzē ja zeltā . Iedomā jieties, cik tas bija lieliski, it ī paš i saulainā laikā . Patieš ā m dievī gi!
Kā pē c tieš i piecpadsmit, es nekad neatradu informā ciju. Š eit š eit ir paskaidrots, ka templis nav tieš i piecpadsmit kupols: “Pareizticī gā s baznī cas galvas var bū t 13, varbū t 33, bet ne piecpadsmit, jo pareizticī bā š ā da simbola ar skaitli 15 nav. Un bū tī ba š eit ir vienkā rš a: nevis piecpadsmit galvas, bet trī s reizes pieci, kas ir tā lu no viena un tas pats simbolikā . tas pats. Templis ī stenī bā ir pieckupols. Bet ar to vienā rindā sarindotas divas ejas, kuras katra arī ir pieckupola, tikai kupoli ir mazā ki. Izrā dā s, ka trī sreiz piecas -? ne vienmē r piecpadsmit.
Es noklausī jos vienu sarunas versiju netā lu no tempļ a. Divpadsmit nodaļ as simbolizē divpadsmit apustuļ us, divas – Tē vu un Dē lu, bet piecpadsmitā ir veltī ta paš am Jā nim Kristī tā jam.
Bet lai kā arī bū tu, mē s novē rojam brī niš ķ ī gu skaistumu.
Es noklikš ķ inā ju un noklikš ķ inā ju ar tā lruni, katra loka š ķ ita unikā la.
Es gribē ju tvert atmiņ ā katru elementu.
Tas ir brī nums, ka viņ i izdzī voja, lai gan, protams, ne visi.
Jaroslavļ ā ir vē l viena ļ oti lī dzī ga ē ka — templis Jā ņ a Krizostoma Korovņ ikos (1649-1654). Daž reiz viņ i pat ir apmulsuš i.
Sv. Jā ņ a Hrizostoma baznī ca Korovņ ikos
Un viņ u likteņ i atkā rtojas. Bet, kā redzam no datumiem, Tolč kovas baznī ca tika uzcelta vē lā k. Un, neskatoties uz to, Tolchkovskaya Sloboda pā rspē ja Korovņ itskaju sava tempļ a krā š ņ umā un bagā tī bā , miecē tā jiem izdevā s uzcelt savu unikā lo baznī cu, skaistā ku par citā m.
Tas, iespē jams, ir viss par unikā lo pieminekli, ko izvē lē juš ies paš i labā kie un kas simbolizē Krievijas arhitektū ru uz 1000 rubļ u banknotes. Jā , Jaroslavļ as "tū kstoš ais" skaistums...
Es atkā rtoju, templis atrodas tā lā k no pilsē tas centrā lā s daļ as. Un gā jē jam tū ristam droš i vien bū s grū ti novirzī ties no standarta marš ruta. Bet, ja ir iespē ja, ieskatieties krā su un laku rū pnī cas pagalmā : Jaroslavļ a, 2. Zakotoroslnaja emb. , 69. Salī dziniet naudas attē lu ar oriģ inā lu : )
Pārdomāti, pārdomāti un skaisti! Templis labs, gluži kā no pasakas. Ķieģeļu mūris patiesībā izskatās apjomīgs, es nekad nebūtu ticējis, ka šī ir tāda glezna. Protams, žēl, ka netika iekšā. Bet "ārējās" skaistules mums parādīja vairāk nekā. Paldies!
Познавательно, душевно и красиво! Храм хорош, прямо как из сказки. Кирпичная кладка на самом деле выглядит объемной, никогда бы не поверила, что это роспись такая. Конечно, жаль, что не попали внутрь. Но "наружных" красот показали нам более чем. Спасибо!
Jā, man patīk šādas pazudušas pērles prom no tūristu takām. Reiz biju tūrē pa Zelta gredzenu. Man patika Jaroslavļa, upe palika atmiņā ar platumu, bet tūristam šo templi nerādīja. Paldies, ka iepazīstinājāt mūs ar viņu.
Да, люблю я такие затерянные жемчужинки вдали от туристических троп. Была я когда-то в турне по Золотому кольцу. Ярославль понравился, река запомнилась своей шириной, а вот этот храм туристу не показали. Спасибо Вам, познакомили нас с ним.
Jā, man patīk šādas pazudušas pērles prom no tūristu takām. Reiz biju tūrē pa Zelta gredzenu. Man patika Jaroslavļa, upe palika atmiņā ar platumu, bet tūristam šo templi nerādīja. Paldies, ka iepazīstinājāt mūs ar viņu.
Да, люблю я такие затерянные жемчужинки вдали от туристических троп. Была я когда-то в турне по Золотому кольцу. Ярославль понравился, река запомнилась своей шириной, а вот этот храм туристу не показали. Спасибо Вам, познакомили нас с ним.
Paldies meitenes! Prieks izmēģināt :)
Kazaņu te jau esmu "paņēmis" :)) Ar veciem apņēmībām (skricelējumiem) nepabeidzu, bet te spiežas jauni.... Un man patīk :)
Спасибо, девочки! Рада стараться :)
Я тут уже и Казань "взяла" :)) Со старыми начинаниями (писульками) не закончила, а тут новые напирают.... И мне это нравится :)
Paldies meitenes! Prieks pamēģināt :)
Kazaņu te jau esmu "paņēmis" :)) Ar veciem apņēmībām (skricelējumiem) nepabeidzu, bet te spiežas jauni.... Un man patīk :)
Спасибо, девочки! Рада стараться :)
Я тут уже и Казань "взяла" :)) Со старыми начинаниями (писульками) не закончила, а тут новые напирают.... И мне это нравится :)