Meksika. 35 interesantas vietas ar padomiem un fotogrāfijām.

14 Janvāri 2011 Ceļošanas laiks: no 03 Novembris 2010 ieslēgts 30 Novembris 2010
Reputācija: +16.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Ceļ ojuma laiks no 3. novembra lī dz 30. novembrim. Ar fotogrā fijā m. Divā s daļ ā s.

Es domā ju, ka š ajā sadaļ ā var bū t iekļ auti cilvē ki, kuriem gandrī z nav informā cijas par Meksiku.

Cik saprotu, atš ķ irī ba starp Meksiku un kaimiņ valstī m lielā skaitā seno civilizā ciju pieminekļ u. Simtiem no tiem. (Pirmā vieta abā s Amerikā saskaņ ā ar UNESCO).

Meksikā bija vairā kas senā s civilizā cijas – Teoteuakā nu, Olmeku, Maiju, Tolteku, Zapoteku, Acteku un citas.

Meksikas koloniā lā pagā tne ir pā rstā vē ta arī daudzā s pilsē tā s. Valstī ir vairā k nekā.50 nacionā lie dabas parki.

Ir iespē ja apmeklē t Karī bu jū ras piekrasti un Kluso okeā nu.

Mani neinteresē tikai pludmales brī vdienas, tā pē c izvē lē jos Meksiku. Tika izskatī tas Kubas un Dominikā nas Republikas "velmē tā s versijas". Bet š ī s valstis atstā ju uz nā kotni, jo, spriež ot pē c atsauksmē m, vismazā k var redzē t. (Tas galvenokā rt attiecas uz Dominikā nas Republiku).


Mehiko (Antropoloģ ijas muzejs, muzeji: Frī da Kalo, Trockis, Toras Latī ņ amerikas tornis, Gvadelupas bazilika, Socalo, Teoteuacan)

-Oahaka (Monte Alban, Mitla, Hierve del Aqua avoti).

--Sankristobala (Sumidero kanjons, Chamula, Montebello lagū na, ū denskritumi: Chiflon, Aqua-Azul, Misol Ha)

-Palenke (+ Jaš č ilā ns, Bonampaks).

- Merida (Celestun, Uxmal, Kaba).

-Chichen Itza + Cenote "Ik-Kiel" + Balancache ala.

--Tulum pludmales + Tuluma drupas.

- Playa Del Carmen (Down Town + AllegroPlaicar rajons + Isla Cozumel Island).

Kankuna - Isla Mujeres - publiskā pludmale + snorkelē š ana + ekskursija uz rezervā ciju El Garrafon ("viss iekļ auts") Isla Mujeres salā , Indian Baths Temascal, pirā tu š ovs "Captain Hook", Cenote: "7 Bocas", Verde Lucero ", " Chilam Balam").

-Gvadalahara (Centrs).

-Puerto Vallarta (Klusais okeā ns. Pludmales + ekskursija uz Elapas lī ci).

-Toluca, Shitaquaro (tauriņ u rezervā ts).

-Amekameka (Cortes Way (starp vulkā niem)).

Š is bija mans pirmais ceļ ojums bez ceļ ojumu aģ entū rā m un otrais garais ceļ ojums (iepriekš Indonē zijā , bet ar ceļ ojumu aģ entū ru)

Manas angļ u valodas zinā š anas ir ļ oti viduvē jas.

Spā ņ u valodas zinā š anas aprobež ojā s ar frā zē m: "Kur ir" (donde esta), "Es tevi mī lu" (Ti Chiero), "mana sirds" (mi corazon), "skaista meitene" (mocī još a bonita) - dī vainā kā rtā - š ī s Vai frā zes ļ oti palī dzē ja.

Protams, lai vē sturisko vietu un muzeju apmeklē š ana bū tu interesanta, ar civilizā ciju un vē stures ī patnī bā m vē lams iepazī ties mā jā s. Jo pat angliski runā još a gida var nebū t. Vē lams paņ emt lī dzi labu ceļ vedi.

Piemē ram, Dorlinga Kinderslija.

Daudzi "civilizē tie" tū risti brī nī jā s - kā es izdzī voju bez spā ņ u valodas zinā š anā m un gandrī z bez angļ u valodas zinā š anā m?

Tas ir vienkā rš i, pateicoties meksikā ņ u jū tī gumam.

Referā ta beigā s mē ģ inā š u dot padomu - kā ceļ ot bez spā ņ u valodas zinā š anā m un minimā lā dzī vei nepiecieš amā spā ņ u vā rdu un izteicienu kopuma. Bū s arī tē mas par enerģ iju un mobilajiem sakariem Meksikā , odiem un citiem. Mehiko metro shē ma.


Novembra mē nesis ceļ ojumam izvē lē ts Tomasa Kuka ceļ vež a dē ļ . Tajā bija teikts, ka pirms novembra - lietus un viesuļ vē tru sezonas, un no decembra vidus strauji augoš ā s cenas visam - gan tū ristu pieplū duma, gan Ziemassvē tku un visā du svē tku dē ļ.

Runa nav tikai par cenā m, bet arī par iespē jamu sē dvietu trū kumu, piemē ram, autobusos. Un tas radī tu nepiecieš amī bu pē c iepriekš ē jas stingras plā noš anas un rezervē š anas. Transportlī dzekļ u un viesnī cu iepriekš ē jas rezervē š anas gadī jumā tik garam marš rutam viena kļ ū me var radī t neatgriezeniskas sekas.

Un jā – es neko nerezervē ju, izņ emot pirmā s divas naktis Mehiko.

Un man nekad nav bijis problē mu – jo novembris nav "augstā sezona".

Kopumā Tomasa Kuka ceļ vedī teikts, ka labā kais laiks, lai apmeklē tu Meksiku, ir no novembra lī dz maijam. (atskaitot atvaļ inā juma periodu no decembra vidus lī dz janvā ra beigā m).

Viesnī cas.

Visas viesnī cas, kurā s apmetos, varu ieteikt nepretencioziem tū ristiem. Viņ i visi ir pieticī gi. Bet visā s viesnī cā s ir duš as un tualetes istabā . Nav seifa un elektriskā s tē jkannas.

Cenas vidē ji 25 USD. diena. (Amekamekā - 10 USD, Puertovaljartā - 40 USD)

Vienam iet ī sti negribē jā s, tā pē c kopš augusta sparī gi tiek mē ģ inā ts sameklē t kompanjonus.

Bet bija vienī bas. Daudzi pretendē ja uz vairā kā m valstī m, un rezultā tā viņ i izvē lē jā s valsti vieglā k (tuvā ku vai lē tā ku). Daž i varē ja tikai citos datumos.

Gribē ju ceļ otā jus no Ukrainas vai Dņ epropetrovskas.

Tač u daž i cilvē ki Ukrainā dodas uz tā dā m valstī m kā Meksika. Kaut vai tā pē c, ka oficiā lā vidē jā alga Ukrainā ir 210 dolā ru.

Ir arī lē ta Ē ģ ipte. Cena 370 USD nedē ļ ā parastā pieczvaigž ņ u viesnī cā ar lidojumu. Un te tikai granulas - 1280 dolā ri!

Internetā tika atrasti divi pavadoņ u pā ri no Krievijas. Jau ir izveidojuš ies divi pā ri (vī rietis + sieviete), kuriem jau ir bijusi kopī ga ceļ oš anas pieredze.

Tač u jau iepriekš bija skaidrs, ka neesam ļ oti tuvu viens otram. Viņ iem bija tikai divas nedē ļ as, un viņ i steidzā s - un, lai bū tu vairā k laika, bija paredzē ts daļ u nakts gulē t nakts autobusos (arī ietaupot naudu - viesnī cai nav jā tē rē ). Bet es gandrī z nevaru gulē t autobusos.


Viņ iem nebija bagā ž as (jo viņ u ceļ ojuma ilgums ir 2x mazā ks par manē jo).

Bet nav no kā izvē lē ties, es nolē mu pievienoties pirmo reizi.

Es satiku š os divus pā rus NO.

Mā jā s ceļ otā ji izvē lē jā s viesnī cu "Monte Real" Mehiko (daž us kvartā lus no Socalo ("Socalo" - centrā lie laukumi visā s pilsē tā s) netā lu no metro stacijas "Juarez", tā atrodas BookingCom un citā s rezervā cijas vietnē s. Cena 32 $ par nakti. labā k dolā ros, jo peso tiek uzskatī ts par nereā lu kursu 13.5 (pā rdot dolā rus valū tas maiņ as punktos izdevā s iegū t maksimums 11.92).

Dzī vot var viesnī cā , parastajos "trī s", bet prasiet stā vu ne augstā k par 6. , jo uz jumta darbojas kaut kā ds mehā nisms un augš ē jos stā vos ir ļ oti dzirdams. Ir arī nulles skaņ as izolā cija – aiz sienas var dzirdē t pat č ukstus.

Treš ajā naktī mani vairs nesaistī ja bruņ as, tā pē c man bija iespē ja izvē lē ties viesnī cu vai numuru - prasī ju, un paņ ē mu istabu bez kaimiņ iem augš ā un sā nos.

Vispā r ir labi, ja viesnī ca nav rezervē ta - tad var pieprasī t jebkuru numuru vai doties uz tuvē jo viesnī cu.

Ja viesnī ca ir rezervē ta, jums var netikt pieš ķ irta laba istaba.

Galu galā , ja nepā rvā ksies, no tavas kartes tiks ieturē ts naudas sods – vismaz vienas nakts izmaksas, un tev nav kur iet.

Tad visur Meksikā izvē lē jos klusas viesnī cas un istabas bez kaimiņ iem.

Mehiko ir jē ga novietot viesnī cu tuvā k metro stacijai un tuvu centram.

Pē dē jā ceļ ojuma naktī es dzī voju jaukā kā viesnī cā nekā Monte Real. To sauc par Fornos. Atrodas tajā paš ā ielā (Rivyahedo). Bet tā lā k pa ielu, pusotra kvartā la attā lumā no metro stacijas "Balderas". Viesnī ca jauka, skaisti izremontē ta, klusa. Paņ ē mu istabu 3 stā vā (pē dē jā ), tur un lē tā k - 240 peso. Darbinieki nes bagā ž u augš pusē . Adrese - Revillagigedo Nr. 92

3. novembris. Ieraš anā s Mehiko.

Bija ļ oti auksts – cilvē ki jakā s, cepurē s, kapucē s.

Vē lā k uzzinā ju, ka tā ir neliela anomā lija, un manā pē dē jā dienā Mehiko (30. novembris) jau bija silts - kā di 25 grā di.

Komponentu lidojums - caur Parī zi.


Tas tika pirkts kā AirFrance "produkts", bet biļ etes bija lē tā kas KLM vietnē , nevis Air France - 1280 USD abos virzienos. Varē tu bū t lē tā k, ja pē rk vismaz nedē ļ u agrā k, bet man bija jā pagaida - kurā dienā pasaž ieri ņ ems biļ etes).

Vispā r tiem, kas nezina, jo agrā k nopē rc biļ eti, jo lē tā k. Runa nav par laiku, bet gan par atlikuš o vietu skaitu. Jo mazā k vietu lidojumā , jo dā rgā ka biļ ete. Tas automā tiski izveido programmu. Ir reklā mas biļ etes uz Lufthansa, cena ir zema, aptuveni 500 USD. info š eit- Vispā rī ga tē ma: Lufthansa pā rdoš ana uz Latī ņ ameriku - bet dodiet lidojumu seš us mē neš us uz priekš u. Es nevarē ju nopirkt š ā du biļ eti, jo man bija vī za tikai uz seš iem mē neš iem.

Lidmaš ī na ierodas pirmajā terminā lī , aptuveni 200 metrus no terminā ļ a malas ir metro stacija.

Bet es nebiju pā rliecinā ts, ka metro ir atļ auts ar jebkā diem koferiem (un man ir liels uz riteņ iem). Un nolē ma braukt ar taksi.

Pieeju pie priekš apmaksas taksometru pieturas.

(Tad es bez problē mā m devos uz metro ar milzī gu č emodā nu tikai par 3 peso. Vajag tikai pacelt un pā rnē sā t koferi pā r turniketu).

Darbinieks pie letes man saka cenu 270 peso.

Es viņ am saku, ka mani draugi š odien it kā brauca par 120 (tā nav taisnī ba, bet es redzē ju š o cenu (120 peso) š ajā vietnē ). Ierē dnis uzreiz piekrī t 127 peso. Izsniedz kvī ti. Mē s ar viņ u pieejam pie taksometra un dodamies uz viesnī cu.

Tikš anā s ar ceļ a biedriem.

4. novembris. Muzeji: Antropoloģ iskais, Frī das Kalo, Trockis.

Antropoloģ ijas muzeja apmeklē jums aizņ ē ma aptuveni 4 stundas. Š ī vieta ir jā redz – jo tajā ir savā kts viss, ko arheologi ir atraduš i visā Meksikā.

12 zā lē s tiek prezentē ta Meksikas vē sture no pirmatnē jiem cilvē kiem + pirmsspā ņ u perioda civilizā cijā m, otrajā stā vā - koloniā lā un pē ckoloniā lā perioda kultū ra.

Muzejs ir milzī gs. Salī dziniet ar Ermitā ž u vai Kairas muzeju.

Lai to aprakstī tu, bū tu nepiecieš ams atseviš ķ s liels ziņ ojums.

Ir problē ma. Visas plā ksnes ir spā ņ u valodā . Labi, ja tu viņ u pazī sti. Pretē jā gadī jumā ir jē ga nolī gt angliski runā još u gidu vai iepriekš neklā tienē iepazī ties ar seno civilizā ciju iezī mē m.


Darba dienas no ceturtdienas lī dz svē tdienai un laiks no 9 lī dz 17:30. (saskaņ ā ar Tomasa Kuka rokasgrā matu).

Nā kamais ir Frida Kahlo un Diego Rivera muzejs (ieeja 55 peso). Coyokan rajonā . Adrese Londres, 247, Coyoacan.

Pā rejam uz metro un ejam kā jā m. Tomē r no metro jā iet tā lu lī dz Frī das Kahlo muzejam, tā pē c iesaku š o ceļ a daļ u veikt ar taksometru.

Pē c ceļ vež a teiktā , darba dienas ir viss, izņ emot treš dienu. 10:00 lī dz 17:00 Frī da Kalo un Djego Rivera ir izcili meksikā ņ u mā kslinieki.

Tad Trocka muzejs, tas ir amatieriem, pilnī bā no mū su "atdalī juma" apmeklē ja š o muzeju. Pā rsteidzoš i, Trocka muzejs ir pilns ar vietē jiem tū ristiem (studentu grupā m), jo Trockis - lielā koties pieder pie mū su vē stures, nevis Meksikas vē stures.

Viņ š tika nogalinā ts š ajā mā jā pē c Staļ ina pavē les.

Mē s pusdienojam pirmajā kafejnī cā , kas notika, apmē ram 60 peso.

Latī ņ amerikas Toras tornis, Gvadelupas bazilika un citi. Mehiko tiks aprakstī ts beigā s, jo es tur biju pē dē jā ceļ ojuma dienā.

5. novembris. Teoteuakā ns.

Teoteuacan tiek atvē rts pulksten 20.

Dodamies uz metro un tad ar marš ruta autobusu. Attā lums no Mehiko centra ir aptuveni 40 km. Lai nokļ ū tu Teo pulksten 8.00, jums jā iziet no viesnī cas apmē ram pulksten 6:00.

Teoteuakā ns ir pirmā pilsē tu civilizā cija Amerikā.

Pirmā s apmetnes ap 2000. g. pmē . ir . Piramī du celtniecī ba sā kā s pirmajā gadsimtā pirms mū su ē ras. ir . Pē dē jā attī stī bas stadijā.350-450 g. N. BC iedzī votā ju skaits sasniedza 200 tū kstoš us cilvē ku. Bet, kad 12. gadsimtā Meksikas ielejā ieradā s acteki, š ī apmetne bija pamesta 700 gadus. Kopumā š ķ iet, ka daudzas civilizā cijas ir aizgā juš as "nekur" - iedzī votā ji pameta savas pilsē tas un tempļ us. Kā pē c un kur, nav zinā ms. Sarež ģ ī tā kā versija: - visi iedzī votā ji, vai tikai elite aizgā ja citā dimensijā.

Piramī das, atš ķ irī bā no Ē ģ iptes piramī dā m, netika izmantotas apbedī jumiem.

Tas ir iespaidī gs Meksikas lielā kajā s piramī dā s. Ierodamies ap pulksten 8. Tū ristu gandrī z nav. Nekavē joties skrien uz augstā ko Saules piramī du.


Visas Teoteuakanas ē kas atrodas gar garo (4 km) "miruš o ceļ u" Ceļ š ved no Kecalkoatlas tempļ a, garā m Saules piramī dai un lī dz Mē ness piramī dai. Ieeja kompleksā atrodas tuvā k Quetzalcoatl templim.

Vispirms tiekam uz kalnu, tad pievelkas tū risti no Meksikas, noskaņ ojums priecī gs, enerģ ija jū tama, gaidā m NLO piezemē š anos. Viens pasaž ieris pat zvē r, ka redzē jis pā ris sekundes NLO.

Saules piramī das augš pusē atrodas Spē ka centrs. Tas apzī mē ts ar akmeņ os iebū vē tu dzeltenu metā la zī mi.

Ja noskaņ ojaties uz saikni ar kosmosu, varat levitē t (palidot gaisā ).

Vai netici? Skatī t fotoattē lu.

Tā kā negulē ju - nevarē ju 100% rezonē t ar kosmosa enerģ iju, tā pē c nā cā s mazliet atstumties. Tai izdevā s pacelties augstā k nekā citur.

Foto uz Saules piramī das ar vietē jo studentu (iespē jams, attā ls š o piramī du celtnieku pē ctecis. Meksikā ņ iem (vidē ji) ir liels indieš u asiņ u ī patsvars).

Saules piramī das virsotne ir plakne.

Tā pē c fotogrā fijā s no piramī das augš ē jā s plaknes nav ī sti skaidri redzams, ka stā vat uz piramī das, fonā var redzē t Mē ness piramī du un citu ainavu.

Foto tika uzņ emts pē c tam, kad mē s nokā pā m lejā . Mums bija laiks - pē c mums daudzi tū risti ieradā s virsotnē.

Tā lā k apmeklē jam mazā ko Mē ness piramī du. Citas vietas Teoteuacan. (Ieskaitot izrakumus nelielas piramī das iekš pusē ).

Tad pavadoņ i ilgi "karā jas" suvenī ru veikalos, man patī k daž i magnē ti un krū zes ar uzrakstu Theo-. Krū zes tiek nopirktas.

Ž ē l, ka etiķ etes apakš ā - "raž ots Ķ ī nā. "

Viens satelī tu pā ris izvē las pā rvietoš anā s lī dzekli Oahakā (es ar viņ iem). Lidmaš ī na paceļ as rī t no rī ta, tas ir, guļ am viesnī cā.

Vē l viens pā ris brauc ar nakts autobusu.

Uz lidostu dodamies ar taksi (apmē ram 80 peso par metru).

Apbraucam vietē jo aviokompā niju stendus. Atrodam lē tā ko variantu.

Noskaidrojam biļ eš u izmaksas - 1617 peso - man ar bagā ž u, un 2500 peso no tā m divā m (jo tā s ir bez bagā ž as) - (pē c kursa "Light" rokas bagā ž a ir atļ auta lī dz 10 kg). VivaAerobus. Š os skaitļ us ierē dnis ieraksta manā piezī mju grā matiņ ā.


Tad cits klerks mē ģ ina padoties - viņ š saka, ka ceļ abiedriem cena ir 2500 peso katram. Situā cijas absurds ir acī mredzams, jo manā piezī mju grā matiņ ā ir ierakstī ti cipari 2500 un 1617 - un otrais cipars man ar kravu (nu nevar bū t lē tā k ar kravu kā bez kravas! ) Un klerks piekrī t, ka 2500 ir paredzē ts diviem.

Š eit ir vietē jo aviokompā niju vietnes — iekš zemes lidojumi uz Meksiku.

Š ķ iet, ka bankrotē ja tikai Meksika un Aviaxa.

6. novembris - lidojums uz Oahaku. Ohaka. Monte Albana.

No rī ta izlidoš ana no Mehiko (lidojums nepilnu stundu, ē dieni un dzē rieni lidmaš ī nā par kā du naudu).

Ierodamies Oahakā . Otrs pā ris jau ir atbraucis ar autobusu un atradis lē tu hosteli.

Bet meitene no pirmā s grupas nepiekrī t š ai viesnī cai - durvju plaisas ir milzī gas - pū š . Un naktis ir aukstas. Nevienā Meksikas viesnī cā apkuri neesmu redzē jis.

Meklē ju citu pieklā jī gu - ir nedaudz dā rgā k, bet jā maksā sods par pirmo hosteli (jau izklā ta veļ a) - klerks grib lielu sodu, kaulē jot ap 100 peso - sods (godī gi neatceros precī zi ).

Jaunā viesnī ca maksā apmē ram 300 peso par numuru. Viesnī ca "Las Rosas" / Trujano Nr. 112 Altos Centro Historico C. P. 68000

Ceļ vedī teikts, ka Oahaka ir "pilsē ta nesteidzī gā m pastaigā m, tai ir sava oriģ inā lā koloniā lā perioda atmosfē ra un arhitektū ra".

Tomasa Kuka ceļ vedim ir pastaigu marš ruts caur Oahaku un visā m pā rē jā m pilsē tā m.

Galvenā s apskates vietas atrodas 600 m attā lumā no centrā lā laukuma. Š ī ir Santo Domingo baznī ca ziemeļ os un Solidad bazilika rietumos. Pa ceļ am uz š iem apskates objektiem redzam arī citas koloniā lā perioda celtnes.

Monte Albana.

Apskatā m pirmo vietē jo tū risma aģ entū ru. Cena - 40 peso. , Izbraukš ana plkst. 13.30 atgrieš anā s plkst. 17.00

Ī si par Monte Albanu un Mitlu. No 600. g. pmē . 1200. gadā pirms mū su ē ras N. Pilsē ta piedzī voja vairā kus attī stī bas posmus un sasniedza savu kulminā ciju kā zapoteč u reliģ iskais centrs ar 2.000 iedzī votā ju. Tad zapoteki viņ u pameta. Apmē ram 1300 N. BC viņ i apguva maisus.

Atzī mē š u, ka Montealbā nā valda sava veida labvē lī ga enerģ ija un miers. Iespē jams, celtnieki atraduš i enerģ ē tiski "pareizo" vietu.

Vai varbū t tā pē c, ka nav pietiekami daudz tū ristu.

7. novembris. Slota. Rū pnī cas paklā ju, mezcal raž oš anai.


Avoti "Hierve del Aqua".

Ekskursija uz š ī m vietā m tiek veikta arī vietē jā tū risma aģ entū rā.

Viesnī cu izvē les princips visā Meksikā – tuvā k autoostai un, ja iespē jams, tuvā k centram.

Nā kamais ir Sumidero kanjons. Ekskursija ar laivu (vī rs uz 30 laivā m, glā bš anas vestē s).

Krokodili krastos (spā ņ u valodā izklausā s jocī gi - "kokodrils"), gā rņ i un citi putni.

No aizas klints izplū st plā na ū dens siena un vē ja nekavē joties saberzta mazu pilienu masā , ko vē jš nes uz sā niem. Skaists.

Ekskursija pa kanjonu ilgst lī dz pusdienlaikam, tā pē c pē c tam dodamies uz Chamulu – maiju indiā ņ u ciemu.

-Mikroautobusā apmē ram 10 peso. Ciematā ir daudz krā sainu indiā ņ u spalvainos "drē bē s" ar kaut kā diem stiķ iem ar bruņ ā m (iespē jams, zobenu imitā cijas).

Pē c tam vediet 4 cilvē kus pā ri lagū nai uz nā kamo lagū nu uz robež as ar Gvatemalu un, ja vē laties, brauciet ar trauslu plostu.

Plostoš anas izmaksas 100 peso par pieri.

Uz akmeņ iem var redzē t kaut ko lī dzī gu ē rglim, vietā m sauciena atbalss dzirdama septiņ as reizes. Miers un klusums.

Š iflona ū denskritums ir lielā kais, kā ds jebkad ir redzē ts Meksikā , un ir pieejama pat "rū coš ā " ​ ​ lielā varavī ksne.

10. NOVEMBRIS. Ū denskritumi un kaskā des Misol-Ha, Aqua-Azul un Palenkes arheoloģ iskā vieta.

Vietē jā tū risma aģ entū rā mē s dodamies ekskursijā no Scristobal uz Palenku ar pieturu uz MisolHa un Aqua-Azul. Izmaksas ir 320 peso.

(Protams, pē c š iflona tie ir mazā k iespaidī gi, lai gan arī interesanti un unikā li).

Lai gan ekskursija ietver atgrieš anos Scristobal - bet mē s parasti paliekam Palenque, mana bagā ž a brauc virsū mikroautobusam, piesprā dzē ta.

Pē c vē sā SCristobal ā tri kļ ū st karsts, jau uz ū denskritumiem, un es novelku savu plā no dū nu jaku un palieku Palenkā jau T-kreklā . Temperatū ras starpī ba ir spē cī ga un strauja, iespē jams, tā pē c, ka viņ i nokā pa no kalniem vai pē kš ņ i atstā ja nenormā lu auksto fronti.


Palenci ir iespaidī gi. Stā vot starp slapjiem dž ungļ iem, viņ š pā rstā v sava veida leģ endu "Pazuduš o pilsē tu".

Laika posms no 3. gadsimta beigā m. uz vā rdu pirms mū su ē ras lī dz mū su ē ras astotajam gadsimtam. ir .

Vietne ir liela. Tā pē c, lai skatī tos lē nā m, ir vajadzī gas vismaz 3 stundas.

Atvē rts no 8:00 lī dz 16:00.

Mū su viesnī ca atkal ir pē dē jā tū ristu pulcē š anā s marš rutā , un mums ir pē dē jā s vietas mikroautobusā . (Pē c tam visā s turpmā kajā s ekskursijā s izvirzu nosacī jumu, ka, pē rkot ekskursiju, man paliek priekš ē jais sē deklis. Ierē dņ i speciā li izsauc š oferus, un viņ i vienmē r piepilda manu vietu priekš ā. )

"Paļ enkovs" divi. Pirmā ir pilsē ta, otrā ir "drupas".

Mū su mikroautobuss ierodas pē c "Palenkes drupā m" Palenkes pilsē tiņ ā , un mē s š ķ iramies no pavadoņ iem. Esmu jau noguris no tā da saspringta ritma.

Tad es gulē š u viesnī cā s, un viņ i gulē s daļ ē ji nakts autobusos - viņ iem ir maz laika, turklā t man vajadzē s apmeklē t daž as no tā m atrakcijā m, kuras viņ i izlaiž.

Es apmetos lē tā viesnī cā El Chichen - 300 peso par nakti. Netā lu atrodas jaukā kā viesnī ca Chablis - apmē ram 550 peso.

Abas viesnī cas atrodas atseviš ķ ā viesnī cas zonā (pā ris ielā s) ar nosaukumu "Kanyada" (Kanā da) netā lu no centra,

un divus kvartā lus no autoostas.

11. novembris - Ekskursija Jaš č ilā na un Bonampaka.

Izbraukš ana 6:00, maksā.550 peso. Pē c mikroautobusa - brauciens apmē ram 40 minū tes. uz motorlaivā m Usumasintas upē , kas robež ojas ar Gvatemalu.

Jaš č ilans jē dzienam "zaudē tā pilsē ta" atbilst pat vairā k nekā Palenkei, jo viņ š vē l vairā k grimst dž ungļ os. Un dž ungļ i ir "mež onī gā ki", jo kokos kliedz pē rtiķ i, ceļ u š ķ ē rso tapī rs, drupas pilnas ar sikspā rņ iem. Maiju civilizā cija 500-800 AD ir .

Atrodu kompā niju – itā ļ us. Kopumā es katru dienu satiku tū ristus, ā rzemju vai vietē jos. Bija daudz tū ristu no Latī ņ amerikas – Argentī nas, Č ī les, Brazī lijas.

Bet itā ļ i ir labi, jo viņ u valoda ir lī dzī ga spā ņ u valodai, tas ir, viņ i saprot spā ņ u valodu un vienmē r zina angļ u valodu.


Iekš ā skatos, ka viss ir ļ oti glī ti, privā tā s istabas cena (t. i. istabiņ a bez "istabas biedriem", bet bez ē rtī bā m istabā ) ir ap 220 peso.

Daudzi labi ģ ē rbti un pieklā jī gi eiropeiska izskata viesi. (Tad es biež i bū š u nedaudz pā rsteigts, ieraugot eiropieš us lē tā s viesnī cā s, kas nemaz nav nabagi. ) Dā ņ i paliek hostelī , bet es saņ emu pē dē jo istabiņ u blakus ielai, pa kuru brauc maš ī nas. Gribu gulē t bez trokš ņ a un tā pē c dodos apskatī t citas viesnī cas.

Es atrodu netā lu (1 kvartā ls no Sokalo) Hotel Trinidad. (Vispā r no vietē jiem dzirdē ju, ka tā di ir divi - ar vā rdu "Trinidā da" nosaukumā ). Mana 62. un 55. ielas krustojumā . Adrese 62. iela Nr. 464 lī dz 55. Merida.

Iekļ auts ekskursijas cenā . Ļ oti garš ī gs.

Pē c pusdienā m - pirmā pelde Karī bu jū rā - dodiet pā ris stundas. Pludmale ir bezmaksas (tā pat kā visas Meksikas pludmales), bet, ja vē laties, nomā jiet sauļ oš anā s krē slus, krē slus un daudz ko citu.

4. novembris – Uš mals un Kaba.

Kopā ar Chichen Itzei Uxmal - š ī s ir divas galvenā s Jukatanas pussalas atrakcijas. Klasiskā maiju arhitektū ra. Dibinā ta 6. gadsimtā . N. ir .

Pieminekļ i ir klā ti ar izsmalcinā tiem kokgriezumiem.

Recepcijā atkal pasū tu ekskursiju uz Uksmalu un Kabu (nemeklē labu no labā ).

Rezervē ju vietu atkal priekš ā esoš ajā mikroautobusā - pat pē rkot ekskursiju.

Kaba nebija pā rā k pā rsteigts.

Uš malam patika. Interesanta ovā las formas galvenā piramī da, daudz rakstu, eleganta.

Satieku pā ri no Krievijas ar personī go krievvalodī go gidu.

15. novembris — Č ič enicas arheoloģ iskā vieta, Ik-Kil Cenote, Balancache ala.

Paņ emu biļ eti ADO autobusā Merida - Chichen Itza. Izbraukš ana 6:30, cena 100 peso.

Ir lidojumi, kas ir bijuš i iepriekš , bet ierē dne saka, ka tie ir lē nā ki.

Es nā ku pie LASĪ TĀ JA.

Ieejas maksa biļ ete uz KI jau ir augstā ka nekā iepriekš ē jā s arheoloģ iskajā s vietā s - 166 peso.

IR IESPAIDĪ GI. Š eit jums ir vissarež ģ ī tā kā s formas piramī da, observatorija un liels laukums bumbiņ u ar riņ ķ iem spē lē š anai.


Futbola spē les uzvarē tā ji nesa upuri – tas bija gods. Spē lē ties var tikai ar gurniem. Neticami, ka ir iespē jams š ā di spē lē t un ī paš i dabū t bumbu mazos akmens riņ ķ os, kas karā jā s augstu pie sienā m (! ), Bet parkā "Putnubiedē kļ i" (atrodas netā lu no Plaja del Karmenas), nā kotnē bū s parā dī ts kā darī ts - krā sainā vakara izrā dē.

Vispā r ir jū tama mistika un senā s civilizā cijas pieskā riens (bet tū ristu baru pieplū dums).

Pē c KI nolemju apmeklē t konspektu "IR-Kiel" (atrodas apmē ram 5 km no KI). Taksometri prasa 60 peso (vienā virzienā ), "draud" doties kā jā m - rā du, ka man ir biļ ete uz Tulumu 16.30 un ir laiks - kā jā m. Ienes lī dz 40 peso.

(Ū dens pudele CHI maksā.30 peso - ņ emiet lī dzi).

Ieeja Ik-Kil maksā.70 peso. Visapkā rt skaisti - koki, krū mi, visi bildē jas.

Oficiā lā "Cenote" definī cija ir pazemes ezers, biež i vien aka. Indiā ņ u izpratnē ir mistiska vieta - robež a starp pasaulē m. Daž os senā tos tika pienesti upuri.

Ik-Kil ir liela diametra dziļ a aka, kurā ieplū st neliels ū denskritums, tievas straumes. Nokā pjot pa kā pnē m - visi mazgā jas, es arī , kameru atstā ju vietē jam ministram. Augš stā vā ir maksas "seifs" un duš as. Ū denī ir zivis.

Ž ē l, ka š is senā ts ir augsti civilizē ts un cilvē ku ir daudz. Tā pē c nevar just Karlosa Kastaņ edas ezotē riku. Lai to izdarī tu, apmeklē jiet klusā s zemū dens alas, iespē jams, tur paveiksies satikt Kastanedas "mistiskā s bū tnes" – seno tolteku garus.

Piemē ram, senā ts "7 Bocas" netā lu no Kankunas.

Senā ts "7 Bokas" man patiks vē lā k - tā kā tā s bū s vairā kas senotes, kuras savienos mazas ū dens alas.

Lī dz autobusam uz Tulumu vē l ir laiks, gribu tikt lī dz Balancache alai (tā minē ts Tomasa Kuka ceļ vedī ).

3 km lī dz tai - bet kā tur nokļ ū t? Ik-Kil Senā ta tuvumā nav pat taksometra. Tikai tū ristu mikroautobusi - un tie tur nebrauc (es jautā ju). Nolemju iet kā jā m.

Marš ruts ir pamests. Ik pē c daž ā m minū tē m garā m brauc maš ī nas. Tieš i blakus trasei - veģ etā cija, kurā kaut kas periodiski ī paš i kustas) un paceļ as.

Katram gadī jumam uzmetu stopē tā ja ž estu, un apmē ram 5. maš ī na apstā jas - ir divi š veicieš i aiziet uz alu.

Par iekļ ū š anu alā tiek piekauti 90 peso. Š veicieš i ir neapmierinā ti - zvē r, ka biļ ete maksā.60 peso, bet tomē r iet iekš ā.


Iekš ā - stalaktī ti, biež i zaļ i, koku saknes, daž as Indijas lauskas, pazemes ezeri.

Principā ir atš ķ irī bas no Krimas alā m. Tas ir karsts. Slapjš . Man patika.

Garums ap 200 m Izeja kur ieeja, ti jā atgriež as.

Noī rē jam taksi ar holandieš iem (holandieš us satikā m autobusā ) - viņ i pamanī ja Papaya Playa Hotel - mē s to skatā mies.

Divvietī ga istaba bez ē rtī bā m un ar milzī giem spraugā m starp mā jas dē ļ iem maksā.450 peso, bet ar ē rtī bā m - 800 peso.

Izsaucu variantu "Par vienu", kaulē jos, cena vismaz 350 peso bez ē rtī bā m un ar vē ju iekš ā . Visā s viesnī cā s virs gultas ir marles tī kli.

Apsolu atgriezties, un ar to paš u taksometru braukt uz tuvē jo viesnī cu Posada del Sol, kas ir aprakstī ta š eit vietnē atseviš ķ ā tē mā - Posada Del Sol, Tulum, Meksika

Numurs tuvā k pludmalei maksā.1200 peso. Es prasu lē tā ku istabu. Man tiek parā dī ta neliela istabiņ a otrajā stā vā , blakus reģ istratū rai. Vē l labā k – ne tā ds jū ras vē jš istabā . Ē rtī bas ir personiskas, bet pirmajā stā vā zem istabas. Acī mredzot š is skaitlis ir labā ks nekā Papaya Playa. Cena saucas 450 peso, kaulē jas.

Š ķ iet, ka viņ š ir Via Lactia vadī tā js, atņ em no manis solī jumu nā kamreiz tur palikt un brauc uz Tulum pilsē tu bez maksas.

Tur paē du restorā nā (50 peso), tiekos ar saimnieku. Viņ š iesaka aizbraukt lī dz Tulumas drupā m (mikroautobuss aizņ em tikai 15 minū tes), atgriezties un tad doties uz Plaja del Karmenu. Atstā ju viņ am bagā ž u, kā pju mikroautobusā , maksa ir kā di 15 peso.

Ieeja drupā s 51 peso - bet jā iet kilometrs. Un ja uz tū ristu auto - tas ir dā rgā ks.

Skatos Tulum drupas (nav ī paš i iespaidī gas), peldos pludmalē.

Daudz bezbailī gu iguā nu. Maskē š anā s nav – krū mos var pā rģ ē rbties.

Atgriež os Tulum pilsē tā un paņ emu biļ eti uz Playa del Carmen uz ADO autobusu. (Ir arī mikroautobusi, bet ar bagā ž u nav skaidrs - kur vest).

Plaja del Karmenā tieš i pretī autobusa pieturai atrodas viesnī ca, ja nemaldos "Posada Lilu".

Cena 250 peso vienam par nakti. Ē rtī bas numurā.


Varu ieteikt tū ristiem bez ī paš iem pieprasī jumiem.

Vē l puskvartā la attā lumā no jū ras pretē jā s puses atrodas viesnī ca Cowboy. Viņ am ir arī.250 peso. Citas viesnī cas ir dā rgā kas un uz tā m brauc ar koferi ilgā k.

"Playa del Carmen" - š is nosaukums nozī mē ne tikai paš u pilsē tiņ u (down town), bet arī vairā kas viesnī cas ziemeļ os un dienvidos. Uz dienvidiem no centra atrodas rajons ar vairā kā m viesnī cā m, kas beidzas ar nosaukumu "- Plaikar".

Atš ķ irī ga Play iezī me ir jū ra ar maziem viļ ņ iem. Tas ir tā pē c, ka viļ ņ us aizkavē garā Kozumelas sala. Tas ir redzams pie horizonta.

Cenas pilsē tas centra restorā nos ir augstas. Nekur citur Meksikā tā das cenas neesmu redzē jis. Ē dienkartē ir ē dieni un 500 peso. Jū s varat ē st vairā k McDonald's vai Burger King (lī dz 100 peso), vai arī paņ emt ielas ē dienu - "kū ku" (sviestmaizi). Esmu redzē jis daudzus Eiropas vai Amerikas tū ristus, kuri neienī st ielas ē dienu.

Es ē du tikai vienu reizi Playa restorā nā.

Maksā ja par diviem 380 peso. Un drī zā k bija pusdienlaiks, un, lai paē stu, par tā du daudzumu bū tu jā paņ em vairā k ē diena.

Allegroplajkar rajonā (15 minū š u gā jiena attā lumā no Plaja del Karmenas centra pludmalē uz dienvidiem) es sazinos ar trim krievvalodī go tū ristu grupā m (no daž ā dā m viesnī cā m). Visi korī sū dzas, ka viesnī cas nav iztē rē tā s naudas vē rtas. Daž iem jau bija garlaicī gi. Bez sauļ oš anā s un peldē š anas ir vē l viena nodarbe – cilvē ki sē rfos izrok gliemež vā kus. Bruņ urupuč i biež i vien neatbilst standartam.

Es meklē ju gliemež vā kus. Un tad es kopā ar kanā dieš iem piedalos piramī das celtniecī bā.

Centrā es veicu snorkelē š anas ekskursiju uz Kozumelas salu vietē jā aģ entū rā . Plaja ir daudz aģ entū ru. Visur snorka cena ir 40 dolā ri + tū rists maksā.140 peso vienā virzienā par laivu uz salu (turp un atpakaļ - 280. ) Bet tā kā es "izskatos jauna" - man visur piedā vā bē rnu cenu - 25 dolā ri.


Tač u visā s vietē jā s tū risma aģ entū rā s visiem tiek piedā vā ta vienā da cena. Es saku - "nu, es iedoš u 20"

. Uzreiz piekrī tu (ak, vajadzē ja vairā k plā not! ). Ar nosacī jumu, ka peldē sim un apmeklē sim Chankanab rifu un tā da paš a nosaukuma rezervā tu uz sauszemes (minē ts ceļ vedī ).

Man nepaveicā s ar laikapstā kļ iem - lī st lietus, spī d saule - jū ra, protams, š im ir laba, bet nav skaidrs, kas bū s ar snorku.

Karī bu jū ras piekrastē visi slavē jū ras krā su un nokrā sas. Manuprā t, viens no iemesliem ir tas, ka krā sa mainā s, mainoties gaismai kustī gu mā koņ u dē ļ . Sarkanajā jū rā nekā tā da nav, jo Ē ģ iptē nav mā koņ u.

Es iekā pju Ultramar laivā . Iepazī stos ar krievu tulku. (Tad es viņ u redzē sim Temascal indiā ņ u pirtī s). Sā kumā es domā ju, ka viņ a ir spā niete. Secinā jums - pē c iespē jas vairā k komunicē ar citiem, daž i var bū t pat krievi. !!

Braucu ar laivu (attā lums lī dz Kozumelas salai apmē ram 10 km, aizņ em apmē ram stundu)

Pā rceļ os uz nā kamo molu – kur atiet marš ruti. Nav laivas. Lī st lietus.

Kamē r gaidu laivu, lū dzu paslē pties no lietus citā laivā . Tū risma aģ entū ras pā rstā vis stā sta, ka laiva bū s pē c divā m stundā m. Neķ ī trā krievu valodā izstā stu visu, ko par viņ u domā ju. Acī mredzot viņ am atnā k vispā rē jā jē ga no teiktā , un pē c 3 minū tē m viņ š mani iesē dina laivā . Viņ š no manis paņ em vē l 30 peso par Kankanabas apmeklē jumu. Tas tieš ā m ir rakstī ts biļ etē.

Bet viltī ba ir tā da, ka mē s tur, š ķ iet, netiekam - š ajā Kankanabā (vismaz tajā daļ ā , kas atrodas uz sauszemes). Kad jautā ju - un par ko patiesī bā tika maksā ti 30 peso - man atbildē ja - "Nu, jū s uzskrē jā t uz Cancanab rifu. "

Ceļ vedī ir minē ta arī tā da paš a nosaukuma lagū na uz zemes.

Zivju ir maz. Lai gan ā rzemniekiem patī k. Nu, protams - viņ i nebija Sarkanajā jū rā.

Ī paš a až iotā ž a nav, tač u, acī mredzot, tū ristu izklaidei laiva iebā ž degunu vilnī un mugursomas piepildā s ar jū ras ū deni. Brī numainā kā rtā izdevā s paķ ert fotoaparā tu, labi, ka ir iepakojumā.


Vispā r vē lē jos nokļ ū t kā dā s tā lā kā s snorkelē š anas vietā s, bet pilnī gi visas vietē jā s tū risma aģ entū ras pā rdeva snorkelē š anas tū res tikai uz pirmajā m trim vietā m, proti, Paradise, Cancanab un treš o - aizmirsu. Uz salas satiku krievu ū denslī dē ju, viņ š teica, ka ar laivu vests uz kā du stundu, tas ir, tā lu. Viņ š ceļ oja no Kankunas un tur iegā dā jā s nirš anas tū ri. Varbū t tikai nirš ana ir iespē jama attā lā s vietā s. Bet pā rskatos nirš ana

aizrā dī ju, tā pē c es to nedarī ju.

Attiecī bā uz Cancanab rezervā ciju, kas atrodas Fr.

Tulkots automātiski no ukraiņu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Līdzīgi stāsti
аватар motor_25
motor_25

Un kur ir bildes?rnUn, piedod, protams, tu pats rakstīji?

Sat, 15 Jan 2011, 17:14
iemiesojums