Mūžīgās pilsētas krāšņums

Tā tad, turpinā sim stā stu.
Par skaisto mū ž ī go pilsē tu Romu ir daudz rakstī ts, ir biezi ceļ vež i, daudz informā cijas internetā . Mē ģ inā š u ī si, tiem, kas vē l nav bijuš i, ceļ ojuma pierakstos pastā stī t par praktiskā m izdarī bā m š ajā pilsē tā . Varbū t kaut kur entuziasms no redzē tā izlauzī sies, bet š ī ir Roma.
Ā trvilciens no Venē cijas ieradā s Termini stacijā , Romas galvenajos dzelzceļ a vā rtos. Kā jau rakstī ju, viesnī cas tika izvē lē tas pastaigas attā lumā no to pilsē tu stacijā m un ostā m, kurā s atradā mies. Viesnī ca "Rimini" atrodas 50 metrus no Termini stacijas sā nu izejas, š ķ ē rsojiet š auru ielu, izejiet cauri veikalam un citai viesnī cai un esam klā t. Viesnī ca atbilda savā m trim zvaigznē m, bet ar to esam apmierinā ti, jo ilgi tajā uzturē ties negrasā mies. Pa ceļ am mē s apvienojā mies ar pā ris kazakiem, par kuriem zinā jā m, ka viņ iem ir tā ds pats marš ruts kā mums, ieskaitot kruī zu.
Laiks ir 17:00. Uzkodas turpat Termini, pa ceļ am atrisinā m problē mu ar biļ eš u iegā di trī s dienā s uz Dž enovu un nolemjam pastaigā ties pa vakara Romu. No Termini tas š ķ ita ļ oti tuvu Republikas laukumam. Laukumā ir skaista strū klaka, ir arī Sv. Maria degli Angeli baznī ca, kuru projektē jis Mikelandž elo. Tas ir iebū vē ts bijuš ajā s Diokletiā na pirtī s, tajā paš ā vietā Nacionā lais romieš u muzejs vai Thermae muzejs. Ar vakara apgaismojumu pirtis un baznī ca izskatī jā s ļ oti iespaidī gi. Pē c tam izgā jā m uz Via Nazionale, pastaigā jā mies, apbrī nojā m palazzo arhitektū ru, kas uz tā s un garā m Romas operai, pa ceļ am paķ erot vī nu un uzkodas, devā mies uz mū su viesnī cu.
Nā kamā diena sā kā s ar standarta Eiropas brokastī m, neatkā rtoš os. Mē s uzkā pā m uz savu "putnu mā ju" sestajā stā vā , bet mā jī gi un ē rti, atveru slē ģ us un man pretī paveras skats - jumti un uzlecoš ā s saules izgaismots zeltī ts eņ ģ elis uz vienas no baznī cā m. Lepota! ! ! Prieks! ! Tā mū s sagaidī ja rī ta Roma.
Uzņ ē mumā vienmē r ir domstarpī bas. Iesaku patstā vī gi ceļ ot ar sabiedrisko transportu, ņ emot vē rā , ka biju tam gatavs, aizpildot smadzenes ar Romas marš rutiem no interneta, pilsē tas kartes ir pieejamas jebkurā pieklā jī gā viesnī cā . Tautietim ir vē lme braukt ar Turbasiem. Meklē jam avī ž u kiosku, kas pā rdod ceļ ojuma biļ etes, Turbas pakas u. c. . Pa ceļ am kā ds laucinieks pā rtver miezē ju un viņ š piekrī t Green Line Tours uz divā m dienā m -31 eiro/pers. Aizgā jā m uz kiosku un paņ ē mā m trī s dienu pilsē tas transporta biļ etes par 11 eiro/pers. Tajā paš ā laikā meitene (viņ a ir moldā viete) no kioska parā dī ja, kā das ir ekskursiju iespē jas ar Turbasami. Tie ir daž ā di, un draugs izvē lē jā s ne labā ko variantu gan cenas, gan pakalpojumu ziņ ā .
Un tad devā s pastaigu piedzī vojumos Romas vē sturiskajā centrā . No Rimini lī dz Santa Maria Maggiore (skaista templis gan ā rpusē , gan iekš ā ), no turienes augš ā (diezgan stā vi) lī dz Č etru strū klaku laukumam un uz ielu 20. septembrī un jau dodamies uz leju, mē s virzā mies uz Quirinal laukumu. , kur atrodas prezidenta pils (Quirinale). Pa ceļ am (pie ieejas pilī - ne galvenajā ) sieva nofotografē ja pagalmu ar skaisti ģ ē rbtu kirasieri, viņ as fotogrā fiju laukumā ar sargsargiem, obeliska fotoattē lu un strū klaku Kvirinala laukumā , skatā mies uz sargu š ķ irš anos - nav iespaidī gi. Sargi pie mauzoleja Maskavā , izrā de ir daudz interesantā ka. Ī sa atpū ta uz soliņ a pie parapeta, no kura paveras skats uz Romas panorā mu.
Nokā pjam pa labi no skatu klā ja barjeras un dodamies uz Trevi strū klaku. Strū klaka ir bijusi daudzā s filmā s, daudzos ž urnā los un ceļ vež os, bet...ļ oti iespaidī ga. Kā rtē jā fotosesija, un ejam pa Via del Corso (š ī ir viena no Romas centrā lajā m ielā m, kas savieno Piazza di Spagna un Piazza Venezia). Tas nav plaš s, bet elegants palazzo, mē s skatā mies iekš pagalmos, tie ir mandarī nu un citronu koki, visi augļ os. Zī molu veikalu bars, izpā rdoš anas periods (atlaide lī dz 50%). Gandrī z vai jā velk mana sieva prom no veikaliem, bet tomē r dodamies lejā uz Piazza Venezia, kur apskatā m pompozo Vittoriano ē ku (aka Tē vzemes altā ri). Š is ir pseido-romieš u stila memoriā ls, kas veltī ts Itā lijas uzvarā m un ar to karos krituš ajiem. Visa š ī grandiozā konstrukcija ir iespaidī ga, nolemjam uzkā pt uz skatu laukumu, kas ir gandrī z zem jumta (ir lifts uz jumtu, bet garā rindā stā vē t negribē jā s). Iesaku tur nevadī t ekskursijas, bet Romas skati ir kaut kas! No putna lidojuma vienā virzienā - Romas panorā ma ar skatu uz Tibru un visu kreiso krastu ar Vatikā nu, Tiesu pili un tā lā kiem pakalniem, kur ir parki, tempļ i, bazilikas, pie apvā rš ņ a - a Piemineklis Garibaldi No otras puses - no Venē cijas laukuma atrodas seno romieš u forumu, izrakumu un Kolizeja aleja. Un jumti, jumti, mū ž ī gā s pilsē tas alejas. Zemā k, blakus Trajā na kolonnai, divas baznī cas (dvī ņ i) Trajā na forumā , Venē cijas laukuma mā jas atgā dinā ja Venē ciju. Ikviens vē las nofotografē ties! Un tad izrā dī jā s, ka manam fotoaparā tam baterijas izlā dē jā s ļ oti “laikā ”. Pulkstenis ir ap 15:00, nolemjam doties uz viesnī cu un uzlā dē t akumulatorus, un mums ir laiks "lā dē ties". No policista uzzinā m, ka autobuss uz Termini ir aiz stū ra un pē c 15 minū tē m viesnī cā .
Neliela atpū ta bez miegainī bas, plā nojam nā kamo marš rutu ar Romas metro apmeklē jumu un virzienā uz San Giovani, kur sā kas Appian Way un San Giovanni baznī ca. Kamera paliek mā jā s, tā pē c nav Romas metro fotoattē la, bet es biju Maskavas, Barselonas, Ļ eņ ingradas, Kijevas metro un neesmu redzē jis sliktā ku metro. Saka, ka grū ti tur nolikt, bet izskatā s pē c bomž a. Izkā pjam autobusa pieturā , izejam cauri Apian vā rtiem (senā s Romas mū ra paliekas). Priekš ā , nedaudz pa labi, ir uzmanī bas vē rts templis. Pie ieejas ir skulpturā las kompozī cijas, iekš pusē ir arī skaistas freskas, skulptū ras, š iks altā ris. Ir jau vakars, pulcē jas cilvē ki, koris rindojas, ē rģ eles tiek izmē ģ inā tas. Mē s bijā m ieinteresē ti un nolē mā m redzē t, kas notiks. Viņ i apsē dā s uz soliņ a, izdalī ja daž us papī rus, atskanē ja ē rģ eļ u skaņ as, dziedā ja koris (tempļ a akustika! ! ). No sā nu ejas sā k nest ā rā visā dus krustus un citus piederumus (neesmu baznī cas rituā lu lietpratē js), tad iznā k cilvē ki purpursarkanos tē rpos, kopā.12 cilvē ki (izrā dī jā s kardinā li), un aiz viņ iem pā vests baltā s drē bē s, tiā rā galvā , nu, tā lā k vē l kaudze jebkuru baznī cas kalpu. Tā mē s nejauš i nokļ uvā m pā vesta misē , kuru klausī jā mies ar cieņ u, tiesa, ne vā rda nesapratuš i. Kaut kas par morā li, narkotikā m, nu, vispā r, kā dzī vot š ajā un nā kamajā pasaulē . Viņ a sprediķ is bija izdalī tajā lapiņ ā (vē lā k to uzzinā jā m no tiem, kas nedaudz zinā ja itā liski). Darbī ba, protams, interesanta, ar diadē mas noņ emš anu un roku mazgā š anu, baltas galvaskausa uzlikš anu utt. , kas š ajā gadī jumā ir nepiecieš ams. To visu mijas ar psalmu dziedā š anu gan korī , gan solo. Visa beigā s cilvē ki sastā jā s rindā uz pā vesta svē tī bu, es nevarē ju atļ auties tā du zaimoš anu, jo biju ateists un mē s atstā jā m templi.
Laukumā atrodas seno ē ģ iptieš u obelisks, kuram ir 3500 gadu, tieš i tā du paš u, kā du redzē ju Luksorā Karnati templī . Gandrī z katrā templī ir š im lī dzī gi obeliski, tad cik no tiem tika izņ emti un cik nokopē ti. Jautā jums noteikti ir interesants. Tā lā k plā nojam braukt ar 81. autobusu uz Romas skaistā ko laukumu Piazza Navona, bet nevienam es nejautā ju, neviens nezina š o pieturu, pat karabinieri, kas izdzina arā bu tirgotā jus no tempļ a. Domā ju, ka pie vainas bija mana angļ u-krievu valoda ar zaporož jes akcentu. Atzī š os, neķ ī tru valodu nelietoju, nelī dzē ja arī zī mju valoda un pieejamā karte. Pa ielu tā lumā redzē jā m Kolizeja drupas, droš i sasniedzā m to. Bija jau par vē lu, drupas izskatī jā s izgaismotas. Tā lā k pavirš a imperatora forumu drupu apskate, ī sa atpū ta nomī dī tajā m kā jā m un atkal esam Venē cijas laukumā . Nu, Venē cija mani piesaista pat Romā . Jau braucot autobusā atcerē jos, ka netā lu no Kolizeja Vincoli San Pietro baznī cā , galē jā labajā stū rī , bija paredzē ts apskatī t Mikelandž elo Mozus skulptū ru, bet pie altā ra – važ as (vincoli). Svē tais Pē teris. Tas salū za.
Vakars. Mā jas vakariņ as viesnī cā ar karstu tē ju (sieva paņ ē ma mazu katliņ u, iesaku! ) Pa TV atkal redzu tē ti (man nerā dī ja, nez kā pē c), sieva bez kā jā m jau gultā , tad skatos itā ļ u valodu. futbols. Skaistums! ! Kad es par ko tā du sapņ oju? !
No rī ta nolemjam, ka tomē r iesim, noī rē sim templi, kurā runā ja tē tis. Man ļ oti patika tur esoš ā arhitektū ra. Protams, es necerē ju, ka no pā vesta vizī tes bū s kaut kā ds mirdzums, bet...vairs nav pieejas vietai, kur no rī ta sē dē jā m uz soliņ iem (ž oga). Tagad esmu lepns, ka biju tur, kur neviens tū rists vē l nav devies, un devos kopā ar tē ti. Atkal izgā jā m ā rā pie obeliska, dzirdu krievu runu, jautā ju gidam par to neveiksmī go pieturu, viņ š atbild - pretī ar pirkstu rā da ē na no obeliska. Atkal lepnums! Neviens no itā ļ iem to nevarē ja norā dī t, bet krievs - viegli un pat pā rnestā nozī mē . Tiesa, vakar jau bija par vē lu un š ī s ē nas vienkā rš i nebija. Ī sā k sakot, iekā pā m š ajā.81. autobusā (š eit vē l jā zina virziens, citā di aizvedī s uz nepareizo vietu), izlaiž am Kolizeju, Palatī nas kalnu, netiekam ā rā , jo viss ir redzams no autobusa loga - seno romieš u tempļ i, turpat baznī cā - patiesī bas mute. Dodamies uz Itā lijas parlamenta augš palā tas ē ku Palazzo Madama. Trī s minū tes no tā s un esam Romas skaistā kajā laukumā Piazza Navona. Svē tā s Agneses templis, laukumā ir trī s elegantas strū klakas. Ir par agru. Teritorija nav pā rpildī ta ar tū ristiem, mū ziķ iem, mā ksliniekiem glezno bildes, vesela vernisā ž a. Ieskatī jā mies baznī cā , par ko viņ a pateicā s ar sī kumu kaisī š anu, nieku atdevā m viņ ai, iedevā m pat eiro, jo nauda tomē r kļ uva “svē ta”. Izstaigā jā m laukumu, protams, fotosesija ir obligā ta. Tad virzā mies uz Tibras krastu uz krastmalu. Tiesu pils pretē jā pusē noņ emam pili no tilta, skats uz Sv. Pē tera katedrā li. Mani interesē ja gotiskā baznī ca pie Tiesu pils, š eit ir daž ā das Romas baznī cas, un gotisko baznī cu redzē ju pirmo reizi.
Tā lā k mums ir marš ruts uz Vatikā nu pa krastmalu, interesanti tilti ar skulptū rā m, ejam garā m Castel Sant Angelo (Svē tā eņ ģ eļ a pils), izskatā s iespaidī gi. Vatikā na priekš ā tiek piedā vā ta jau tū ristu pilnā Sv. Pē tera bazilika, tiek piedā vā tas ekskursijas uz Vatikā na muzejiem, uz Vatikā na dā rziem, uz Sv. Pē tera baziliku. Mums ir pā rskats par Romu, visam pā rē jam ir maz laika. Mē s filmē jam, lai varē tu teikt, ka, neskaitot Romu, bijā m citā š tatā – Vatikā nā . Turpiniet braukt pa Via Ottaviano virzienā uz metro. Un tad man neizdevā s. Ieraugu š o pazī stamo 81. autobusu, apsē ž amies un tas mū s aizved mums nevajadzī gā virzienā . Lai gan š ajā maldā (no vā rda - vemt) bija arī gaiš ā puse. Mē s devā mies uz vietā m, kur es neplā noju apmeklē t. Piemē ram, Olimpiskais stadions Romā ar sportistu skulptū ru aleju un Itā lijas vienī gais stelas piemineklis Duce Musolī ni. Rezultā tā izkā pā m metro stacijā , ieraudzī jā m picē riju, un es zinu, ka labā k ir ē st kafejnī cā , kur ir itā ļ i, nevis tur, kur ir tū ristu pū ļ i. Izcila pica, espresso kafija un atkal "kā jas rokā ". Braucam ar metro uz Plaza Españ a (Piazza del Popolo), tur notiek daž u skatuves plauktu demontā ž a, uzkā pā m pa kā pnē m uz Villa Borghese, parks vē l nav tas. ko gribē tos redzē t, vē l kailus kokus, devos lejā un atkal pa Via del Corso, apejot Kolonnas laukumu, izejam uz Piazza Venezia. Romā paliekam uz pusi dienas, vilciens uz Dž enovu rī t 12-30. Un cik daudzi nav redzē juš i!
Un š eit ir pē dē jā diena, pareizā k sakot, puse dienas Romā . Agri no rī ta uz Triton strū klaku un apkā rtni, tad uz Medici villu, no turienes ejiet uz Panteonu un Campo del Fiori ar Trilussa strū klaku. Jums arī jā apskata Victor - Emanuil Street arhitektū ra un jā atgriež as viesnī cā lī dz pulksten 12:00. Lū k, gā jiens. Viss izdevā s. Man patika ielas ar arhitektū ru, manai sievai Campo del Fiori tirgus patika ar savu pā rpilnī bu, gan Medič i villa, gan ī paš i Panteons ar savu senatni.
12-00 esam viesnī cā , lī dz stacijai 5 minū tes, ekspress tiek apkalpots laicī gi, un tagad aiz loga mirgo Romas priekš pilsē ta, tad ekspresis iet gar jū ru, subtropu veģ etā cija priecē ar savu krā sas, garā m lido Civitavecchia (kur piestā j kruī za laineri), atkal tuneļ i, starp tiem reizē m redzama Ligū rijas jū ras piekraste. Piekraste atgā dina Dienvidu krastu, skarbi lī č i, klintis, kas nolaiž as tieš i jū rā , mazas piekrastes pilsē tiņ as, nomaļ as villas tieš i uz akmeņ iem. Iedomā jieties, cik lieliski š eit ir vasarā .
Un te mē s esam Dž enovas stacijā , ekspress lido tā lā k uz Milā nu, un mē s ejam cauri stacijas laukumam un esam viesnī cā Standard Hotel Genoa 4 *, kur pā rnakš ņ ojam un nā kamajā dienā izbraucam caur Vidusjū ru. un Atlantijas okeā ns uz Kasablanku, lai pē c nedē ļ as atkal atgrieztos Itā lijā .
Bet kruī zs Vidusjū rā un Atlantijas okeā nā ir treš ais stā sts!