Bongiorno Itālija! 2.daļa. Florence - renesanses simbols un renesanses zieds

16 Jūlija 2019 Ceļošanas laiks: no 08 Jūnijs 2019 ieslēgts 08 Jūlija 2019
Reputācija: +4777.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Florence nav pilsē ta, tā ir brī vdabas muzejs. Š auras ieliņ as, viduslaiku baznī cas, majestā tiskas katedrā les, lieliskas pilis, zaļ i dā rzi un amatniecī bas darbnī cas. . .

Nu, pā rtī t daž us gadsimtus atpakaļ  — uz renesansi?

Ierodoties pilsē tā ar ē rtu vilcienu, kas maz lī dzinā s mū su iekš zemes silei.

Vispirms nokļ ū stam dzelzceļ a stacijā

Tā tad, mū su pastaiga sā ksies no š ejienes. Un tieš i iepretim stacijai mū su acu priekš ā parā dā s dominikā ņ u baznī ca Santa Maria Novella.

Ē kas fasā de ir marmora un veidota renesanses stilā...

...un š eit ir gotiskais zvanu tornis.


Florence ir varenī bas, stila un skaistuma pilsē ta. Un apkā rt ir tik daudz interesantu vietu, ka uzreiz rodas problē ma, ko es vē los redzē t š odien un ko es mē ģ inā š u atlikt uz savu nā kamo š ī s apbrī nojamā s Itā lijas pilsē tas apmeklē jumu. Man, protams, ir apmeklē juma plā ns ar nosaukumu “visā di un nekavē joties”, bet tikai tagad ekskursijai vajadzē tu bū t apskates tū rei, t. i. mē s nevarē sim redzē t piļ u, baziliku, katedrā ļ u un galeriju iekš ē jo apdari, izņ emot unikā lo Ufici galeriju, kuras biļ etes iegā dā jos iepriekš oficiā lajā vietnē . Tā pē c tas man ir jā redz.

Un es lē nā m klī stu pa Florenci, lidinā dams pie visā m sienā m, durvī m, kā pnē m un laternā m, zem kā jā m jū tot katru bruģ akmeni, uz kura uzkā pa lielais Mikelandž elo, vai Rafaels, vai Da Vinč i, vai Sandro Botič elli. . . Kungs , kā di nosaukumi , taisni lī dz trī cei...

Ak, jums ir jā pieklauvē pie š ī loga, tā pat kā pirms daudziem gadsimtiem krē slas laikā klauvē ja lielā kie Renesanses laika radī tā ji, bū dami mā cekļ i - amatnieki.

Es netiku galā , iespē jams, man vajadzē ja ļ oti skaļ i pateikt savu uzvā rdu.

Ak! kā das š auras ieliņ as, mā jas karā jas tieš i pā r tevi.

Dantes mā jas muzejs. Drī zā k Dante dzī voja ap stū ri, un tas ir Dantes muzejs.

Mā ja izskatā s ļ oti senlaicī ga, lai gan celta salī dzinoš i nesen, 20. gadsimta sā kumā . Iepriekš teritorija, kurā atrodas mā ja, piederē ja Aligjē ri ģ imenei. Mā jas iekš ienē ir ekspozī cija, kas parā da, kā dzejnieks dzī voja un strā dā ja, tač u mē s tur nenokļ ū stam jau norā dī to iemeslu dē ļ .

Savā galvā es atkā rtoju Dantes kaislī gā s mī lestī bas attē lu pret skaisto Beatrisi un vairs neskatos uz Dantes stingro profilu, kuram ķ ī nieš i spē cī gi lej virsū ū deni. Š ī s operā cijas "Y" mē rķ is man nav skaidrs. Kā pē c "Y"? Un tā , ka neviens neuzminē ja

Es arī vē los doties uz Accademia galeriju, kur atrodas piecus metrus gara Mikelandž elo Buonaroti Dā vida statuja. Ieslē dziet maps. me : dodieties pa Via Sant Antonio lī dz krustojumam ar Via Guelfa, pagriezieties pa labi uz Via Rikasoli un skatiet š ā du neaprakstā mu ieeju

Hmm. . . Rindas nav, bet galerija nez kā pē c slē gta uz nenoteiktu laiku, maksa 12 eiro. Rezultā tā man ir vē lme, bet nav iespē ju, nebija jā pū las meklē t, bet turpat netā lu ir Florences valdnieku vē sture -Medici dzimtas arhitektū ras ansamblis, kas ietver pili, kapelu un Sanlorenco baziliku.


Medici pils tika uzcelta tā s valdniekam Kosimo. Un sā kumā projektu veidoja slavenais arhitekts Brunelleski, tač u Kosimo, domā dams, ka pā rmē rī gs patoss izraisī s skaudī bu, uzskatī ja to par pā rā k krā š ņ u, uzticot Pils celtniecī bu citam arhitektam Micheloco, kurš sā ka celtniecī bu 1444. gadā . Un tagad mē s redzam, ka savrupmā jai ir pā rā k vienkā rš s izskats un tā vairā k atgā dina cietumu.

Medici š eit dzī voja vairā kus gadsimtus. Tač u pē c Pjetro Medič i valdī š anas, saukta par "zaudē tā ju", ī paš ums nonā ca postā , un ģ imene bija spiesta to pā rdot. Tā tad 1659. gadā ē ka sā ka piederē t Rikardu ģ imenei, kas to nedaudz rekonstruē ja. Tagad pilī atrodas bibliotē ka un prefektū ra.

Iekš ē jais pagalms ir č etrstū ris ar pasā ž as pagalmu.

Bakcio Bandinelli skulptū ra "Orfejs, kas nomierina Cerberu"

Apakš ā redzams Medici ģ imenes ģ erbonis — seš as bumbiņ as un lilijas.

Kapela ir Medici ģ imenes kapenes

Sanlorenco bazilika ar Prinč u kapeluir mā kslas darbs, jo Medič i to celtniecī bai piesaistī ja labā kos amatniekus: Brunelleschi baznī cai un Mikelandž elo kapelai. Tā dē jā di diž ciltī gā ģ imene vē lē jā s iemū ž inā t savu izcilo prinč u piemiņ u. Bet pat pirms bazilikas pabeigš anas abi mā kslinieki nomira, un tika pabeigta Brunelleschi baznī cas celtniecī ba, savukā rt Mikelandž elo kapela palika nepabeigta.

Ja Florencē bū siet ilgā ku laiku nekā mē s, tad apskatiet š o ansambli sī kā k (tas ir tā vē rts! )

Un tagad noPiazza San Lorenzo

Pā riet uz Piaza del Duomo, lai apskatī tu slaveno renesanses š edevru - grandiozo Santa Maria del Fiore katedrā li, kuras celtniecī ba sā kā s 13.  gadsimtā un tika pabeigts tikai 19. gadsimta sā kumā , 600 gadus tika bū vē ts š is š edevrs.

Un tagad katedrā le ir Toskā nas galvaspilsē tas simbols, kas ir skaistā kā un populā rā kā Florences apskates vieta.

Pē c saviem izmē riem katedrā le ir unikā la, tajā var uzņ emt vairā k nekā.30 tū kstoš us draudzes locekļ u, tas ir, agrā k tajā bija izmitinā ta gandrī z visa pilsē ta. Katedrā li pilnī bā nofotografē t nav iespē jams, tā neiederas neviena fotoaparā ta objektī vā .

Duomo arhitektū ras stils ir rets Quattrocento stils — tas ir gotikas un agrī nā s renesanses savijums.


Katedrā les kupola celtniecī ba sā kā s 15.  gadsimtā , un tā tika uzticē ta tā laika lielā kajam arhitektam Filipo Brunelleski. Viņ š precī zi aprē ķ inā ja astoņ stū ra torņ a un iegarenā s smailes parametrus. Tā pat bija jā izstrā dā un jā ievieš vairā ki mehā nismi, kas ļ autu veselus kupola posmus pacelt lielā augstumā . Un š ā ds rā mis lī dz pat mū sdienā m satur Doma kupolu, kura svars ir 37 tū kstoš i tonnu.

(Par š ī s dienas tē mu: Kijevā , izmantojot visas mū sdienu tehnoloģ ijas, mē s uzbū vē jā m Š uļ avska tiltu, kas uzreiz droš i sabruka. )

Templis ir redzams no visiem pilsē tas punktiem neatkarī gi no tā , kur atrodas ceļ otā js. Ī paš i redzams ir 90 metru augstais tornis, ko sauc par Dž oto kampanili. (Dž oto tajā brī dī bija Florences galvenais arhitekts). Tajā nav lifta, bet augš ā var tikt, pā rvarot vairā k nekā.400 pakā pienus.

Santa Maria del Fiore kompleksā ietilpst arī San Dž ovanni baptistery

.

Baptistē rija ir kristī bu vieta, kas nes Jā ņ a Kristī tā ja vā rdu. Datē ts aptuveni mū su ē ras 5. gadsimtā . Ē ka celta romā nikas stilā .

Kompleksā biļ ete maksā.10 eiro, un tajā ietilpst: Baptistery, Campanile kā piens un Brunelleschi kupola kā pš ana.

Ja godī gi, mē s nekur nedevā mies, jo bijā m rezervē juš i biļ etes uz vienu no vecā kajiem muzejiem Eiropā - slaveno Ufici galeriju.

Biļ etes tika iegā dā tas iepriekš pā rdoš anā tieš saistē , cena ir 20 eiro un 4 eiro par rezervā ciju. Bet jā ņ em vē rā , ka pirmdienā s galerija ir slē gta, bet ir viena diena bez maksas - mē neš a pirmajā svē tdienā , bet man š ķ iet, ka tad rindu vajadzē s aizņ emt vakarā .

Galerija atrodas Florences centrā starp Piazza Signoria un Ponte Vecchio.

Sinjorijas laukums ir sens, datē ts ar 13.  gadsimtu, un savu nosaukumu ieguvis no Sinjorijas pils

.

Tieš i iepretim Sinjorijas pilij atrodas Donatello bronzas statuja Judī tei ar Holoferna galvu, ko Florences iedzī votā ji uzcē la 1495.  gadā kā republikas atdzimš anas zī mi. Tā tad Holoferna galva personificē gā zto Medič u ģ imeni, bet Dž ū dita - atbrī voto Florenci.

                                                               


Laukuma galvenā priekš rocī ba ir skulptū ras, kuras var apskatī t bez maksas. Š ķ iet, ka tie ir nejauš i izkaisī ti pa perimetru, tomē r, ja paskatā s uzmanī gi, var redzē t, ka tie joprojā m veido vienu kompozī ciju. Skulptū ras Florences ziedu laikos veidojuš i slavenie meistari Mikelandž elo un Donatello renesanses laikā.15. un 16. gadsimtā . Tač u laukumā pā rsvarā ir skulptū ru kopijas, savukā rt oriģ inā li glabā jas muzejos.

Visslavenā kā mums ir Bī beles varoņ a Dā vida statuja, ko veidojis Mikelandž elo. Ilgu laiku statuja atradā s iepretimVecchio pilij, bet pē c 300 gadiem tā tika pā rvietota uz mā kslas galeriju (kur es netiku), un tika uzstā dī ta skulptū ras kopija. laukumā .

Labajā pusē ir Hē rakla skulptū ra, kas pieveic Bandinelli Kaku.

Vecā pils malā atrodas Dž amboloņ as celtā Cosimo I de' Medici bronzas statuja.

Laukuma centru rotā Neptū na strū klaka, ko veidojis talantī gais Ammanati.

Laukuma malā s atrodas vairā kas vecas ē kas, vienā no mā jas niš ā m atrodas Lanzi lodž ija.

Š eit ir antī ko mitoloģ isko tē lu skulptū ras: Dž amboloņ as "Sabieš u izvaroš ana" un "Herkuls un Kentaurs", Č ellī ni "Persejs ar Medū zas galvu" un citi tikpat š edevri darbi, kopā.15 statujas. . Kopumā Piazza della Signoria ir neliels brī vdabas muzejs.

"Persejs ar Medū zas vadī tā ju"

Blakus Loggia de Lanzi atrodas Ufici galerija.

Galerija atrodas Ufici pilī , ko veidojis slavenais itā ļ u arhitekts Dž ordž o Vasari, kas iepriekš piederē ja Kosimo I de Medič i. 1560. gadā Kosimo nolē ma pilī izvietot visas Florences ministrijas un tiesas. Tā dē jā di š ī pils kļ uva par Medič u ģ imenes spē ka un diž enuma simbolu.

Tie ir vietē jie mā kslinieki, kas veido š edevrus uz asfalta

Vasari savienoja abas pils ē kas ar gaisa koridoru. Otrā pasaules kara laikā ē ka tika smagi bojā ta un appludinā ta, daž as gleznas tika pazaudē tas, bet daž as nozaga nacisti.

Un visbeidzot - ieeja svē tajā , svē tie

(to nedrī kst darī t, tā uzvedas tikai amerikā ņ i, pat ķ ī nieš i neļ aujas pieskarties eksponā tiem. Un es, mazliet amerikā niete juzdamies, atļ ā vos uz nezinoš u ž estu, ko arī atzī stos)

Tagad Ufici galerijā ir 13 tū kstoš i kvadrā tmetru ne tikai mā kslas darbu, bet ī stu pasaules mantojuma š edevru, pē c kuru apskates jums jā uzraksta rokasgrā mata "Kā apmeklē t galeriju un nenomirt"

Š is ir galerijas koridors. Un tad. . .


Leonardo Da Vinč i zā le, Rafaela zā le, Mikelandž elo zā le, Botič elli zā le, Karavadž o, Ticiā ns, Rubenss, Verokio, Veronē , tev galva griež as, tu esi eiforijā , ka vari apcerē t daž ā du laikmetu slavenā kā s un retā kā s gleznas, antī kas skulptū ras, freskas un gobelē ni. . . Vairā k nekā.50 zā les. . . Tā ir ī sta glezniecī bas un tē lniecī bas kase no Bizantijas perioda lī dz barokam.

Un, kas ir ļ oti ē rti, visi mā kslas darbi ir sakā rtoti hronoloģ iskā secī bā , sā kot no 13. gadsimta un beidzot ar 18. gadsimtu.

Pirmā s zā les ir seno fresku un ikonu ekspozī cijas par Bī beles tē mā m

Var novē rot, kā glezniecī bas mā ksla pakā peniski pilnveidojā s un tika pievienotas jaunas tehnoloģ ijas

Pakā peniski pā riet no 13.  gadsimta uz renesansi

Madonna un bē rns ar eņ ģ eļ iem (Madonna Rucellai) Duccio di Buoninsegna 13. gadsimts

Madonna Ognisanti Dž oto di Bondone 14. gadsimtā ?

Sandro Botič elli Madonna Magnificat? 15. gadsimts

Sandro Botič elli Madonna ar granā tā bolu? 15. gadsimts

Monako Lorenco 15.  gs. Dievmā tes kronē š ana?

Madona ar zeltainī ti Rafaels Santi 16.  gs. ?

Mikelandž elo Buanaroti Doni Madonna, 16. gadsimts, ir vienī gais pabeigtais molberta darbs, kas saglabā jies lī dz mū sdienā m un kurā attē lota Svē tā ģ imene. Š o gleznu izcilais mā kslinieks gleznoja pirms sava darbaSiksta kapelā .

Galerijā ir vairā k nekā.20 Rafaela Santi gleznu. Slavenā kie darbi ir paš portreti un mā kslinieka portreti

Leonardo da Vinč i istaba ir arī pilna ar meistara š edevriem.

Visslavenā kie ir "Magu dievinā š ana"

un "Kristus kristī bas" —attē lam ir savs interesants radī š anas liktenis.

To sarakstī ja tajā laikā ļ oti slavenais Andrea Verokio kopā ar savu studentu Leonardo da Vinč i. Verokio bija tē lnieks un nevarē ja pabeigt gleznu, ko bija saņ ē mis pē c pasū tī juma no Benedikta klostera. Viņ š nolē ma uzticē t š o lietu savam skolniekam Leonardo da Vinč i, un, vē lā k ieraudzī jis pabeigto audeklu, tē lnieks vairs neņ ē ma rokā s otas, bilde bija tik perfekta.

Un mans mī ļ ā kais Sandro Botič elli

"Pavasaris", kas biež i vien ir uz visiem lū pā m

"Svē tā Barnabas altā ris"

Pallasa un Kentaurs


Š ī ir viena no skaistā kajā m pils daļ ā m — astoņ stū ra Tribune, kurā tiek rā dī ti izcilā kie š edevri. Tribī ņ u istabu uzcē la Medič i hercogs par godu viņ a laulī bā m ar Bjanku Kapello, lai iegū tu mā kslas darbu kolekciju. Tā bija pirmā privā tā s Ufici galerijas kolekcija.

(labajā pusē  — skulpturā lā grupa "Cī kstoņ i")

(š eit mē s varam redzē t Venē ru Medič i)

Ļ oti interesantas skulptū ru zā les

Niobes zā le

Ja jū s esat Florencē , Ufici galerija noteikti ir jā redz! Un pilnī gi vienalga, vai esat liels mā kslas pazinē js un pazinē js vai amatieris. Š ā dam skaistumam nav iespē jams paiet garā m, pat ja restorā nā sē dē t ir daudz patī kamā k.

Nu, ķ ersim arī pie saldē juma. Blakus galerijai atrodas "Perche no" gelateria (to ir viegli atcerē ties, kā pē c ne). Vietnē lasī ju, ka š eit ir visgarš ī gā kais saldē jums visā Florencē , tieš ā m garš ī gs, bet Grom tī kls nepā rspē ja.

Pē c pusdienā m turpinā jā m iepazī š anos ar Toskā nas galvaspilsē tu. No galerijas loga mums pavē rā s skaists skats uz gleznaino tiltu, tā pē c devā mies turp.

Ponte Vecchio tilts un Vasari koridors

Ponte Vecchio, kā arī Brunelleschi Dome tiek uzskatī tas par Itā lijas renesanses laikmeta vitrī nā m. Š is ir vecā kais tilts Florencē , kas celts 14.  gadsimtā un pā rstā v sā kotnē jo trī s arku struktū ru.

Tilts tika izveidots, lai izvietotu tirdzniecī bas veikalus, mē rķ is tika sasniegts, un tilts joprojā m tiek izmantots paredzē tajam mē rķ im.

Š eit ir slavenu zī molu boutiques, ī paš i daudz veikalu ar juvelierizstrā dā jumiem, tā pē c tiltu sā ka saukt par Golden. Auskariem, kas man patika, bija cena 2800 eiro, tā pē c mana seja palika nedekorē ta.

No arkā m, kas atrodas tilta vidū , var redzē t citus senos tiltus - Ponte Alle Grazie un Santa Trinita, kā arī gleznaino Arno upes apkā rtni.

Tilta augš ē jā puse ir Vasari koridors, kas savieno Palazzo Vecchio un Ufici galeriju ar Pitti pili.

Pitti pils:

Pa ceļ am iegriezā mies ā das izstrā dā jumu tirgū .

Tač u ne visi produkti š eit ir itā ļ u valodā , ir daudz ķ ī nieš u patē riņ a preč u. Bet, ja jums ir laiks, varat izvē lē ties oriģ inā lu somu vai ā das jostu.

Tirgus ir krā sains un cenas var teikt diezgan demokrā tiskas, ja esi izsalcis, vari š eit paē st pusdienas.


Izrā dā s, ka ne tikai Beļ ģ ija un Š veice ir slavenas ar savu š okolā di, bet arī Itā lijai ir ar ko lielī ties.

Mums joprojā m ir apskatā ms vē l viens ļ oti svarī gs objekts - Mikelandž elo kalns. Mē s apmeklē jam Mikelandž elo. Pa ceļ am mē s apbrī nojam brī niš ķ ī gā s ainavas.

Vietē jie iedzī votā ji atpū š as

Lū k, mē s esam gandrī z tur

Pievē rsiet uzmanī bu interesantā m niš ā m

Kā pnes caur Rož u dā rziem mū s veda uz Mikelandž elo skatu punktu

no kurienes varat baudī t brī niš ķ ī gu skatu uz Florenci.

Saules peldē tā Florence ar katedrā lē m, muzejiem, pilī m, torņ iem, laukumiem un kupoliem bija pilnī bā redzama.

Jū s varat bezgalī gi apbrī not š ā dus skatus

Nē ! Steidzami nepiecieš ama meditā cija! No tik galvu reibinoš a skaistuma var trakot!

Ja jums ir laiks, noteikti pastaigā jieties pa Boboli dā rziem, tas ir ā rkā rtī gi skaisti!

Tā ir Florence vienā dienā . Protams, pā rskats, vairā k nevarē ja gaidī t. Bet! Florence no iekš puses š obrī d ir manā nā kotnes programmā , un kas zina, kura no tā m izrā dī sies krā š ņ ā ka. . . Un mē s gaidā m mū ž ī go pilsē tu, uz kuru, kā zinā ms, ved visi ceļ i. (turpinā jums).

P. S. Mums ļ oti garš oja Toskā nas vī ni. Ieteicams!

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums