Ceļojums uz Izraēlu no Šarm eš Šeihas

Mē s ar sievu jau sen esam sapņ ojuš i doties uz Jeruzalemi, lai apmeklē tu svē tā s vietas. Nokļ ū t tieš i Izraē lā , nevis caur Ē ģ ipti, ir dā rgi, lai gan, manuprā t, tas ir labā kais variants, lai iepazī tu Izraē lu, tā s specifisko dzī ves ritmu, vietē jā s paraž as, dabu. Tas ir ī paš i svarī gi, lai pilnī bā uzņ emtu svē tvietu atmosfē ru, jo ekskursijas dienas brauciens ir ļ oti mazs. Tā pē c ļ oti gribē tos turpmā k uz pā ris dienā m aizbraukt uz š o brī niš ķ ī go valsti un ienirt dziļ ā k visā , ko izdevā s redzē t, neredzē t, tikai dzirdē t, bet ne pieskarties.
Mū su ceļ ojums sakrita ar manas sievas dzimš anas dienu. Jau sen gribē jā m doties uz Izraē lu, bet ar mazu bē rnu, esmu ļ oti pā rliecinā ta, tas nav iespē jams pirms un pē c ceļ ojuma. Nu diezgan grū ti, jo man nav tiesī bu teikt, jo mū s pavadī ja tū risti ar pavisam maziem bē rniem. Ž ē l bija gan vecā ku, gan bē rnu. Jo tas ir patieš ā m grū ts ceļ ojums.
Braucā m no viesnī cas Sharm Dreams no tū roperatora Join Up, no kura devā mies uz Izraē lu. Brauciens maksā ja 130 USD vienai personai. Izbraucā m ap 20:00. No viesnī cas mums iedeva pusdienu kastī tes. Starp citu, atgrieš anā s ir ļ oti vē lu, tā pē c parū pē jies, lai istabā bū tu ko ē st. Ar mazo mikroautobusu mū s aizveda uz Š armas nomalē m un aizveda ar lielu autobusu. Starp citu, Sun international es tā saprotu kompā niju, kas sadarbojas š ajā pusē ar Join up, jaunajiem Mercedes autobusiem, kas satiekas lidostā .
Mums bija ļ oti "steidzī gs gids", pateicoties kuram 3 stundā s bijā m uz robež as Tabā . Pie Dahabas bija viena pietura (tualete, kafija, dū mu pauze). Mums sekoja vē l 2 autobusi. Robež as š ķ ē rsoš ana no Ē ģ iptes ir tikai formalitā te - lī dz 10 minū tē m. Un š eit ir Izraē las pā reja ...Brī niš ķ ī ga robež š ķ ē rsoš ana. Tī rs, ar vieglu mū ziku un sarkanā s jū ras sē rfoš anu zem logiem.
Starp citu Tabas kontrolpunktā daudzi gā ja uz tualeti un droš i vien labi, jo Izraē las pusē tualetes neesmu redzē jis, lai gan domā ju, ja pajautā si strā dniekiem, tad norā dī s un sā ks, tā pē c neteikš u.
Eilatas kontrolpunkts. Vispirms pā rbaudiet pasi un pielī mē jiet uz somā m etiķ etes ar svī trkodu. Iet uz zā li, lai mā cī tos runas. Lietas tiek nodotas caur rentgena skeneriem un rā mi cilvē kiem. Un tad č ū ska no turniketiem uz posteni, kur pateiks vai velti stā vē ji, un mū su gadī jumā kā das 4 stundas, vai teiks, kā mē s sakā m - "baudi".
Diemž ē l ar cilvē ku skaitu no trim autobusiem, kas ir aptuveni 160 cilvē ki, darbojā s 2 logi, un ar mainī gā m sekmē m, jo pastā vī gi nā ca un gā ja, tā pē c tas strā dā ja ā trā k par 1 logu. Starp citu, garā m netrū ka 34 vī rieš i. Un tā sieva piegā ja pie loga pirmā . Viņ i angliski jautā ja, kur viņ š strā dā , ar ko brauc, vai Izraē la dodas pirmo reizi, cik naudas viņ am ir lī dzi. Nokavē ts.
Tad es, tas pats, un garā m. Urrā ! Nā kamajā zā lē mū s savā ca grupā s un arī iesē dinā ja pavisam jaunā Irizar busiņ ā . Ceļ otā ju vidū bija 2 armē ņ i, 4 baltkrievi, 2 krievi un vairā k nekā.40 ukraiņ i. Nedaudz tā lā k Eilatas pilsē tā pie mums tuvojā s mū su gids Mykhailo. Divi vā rdi, izslē dza gaismu un ceļ u uz Betlē mi. Stunda ceļ ā apmē ram 3 stundas.
No rī ta braucā m cauri Nā ves jū rai, bet gide nolē ma atlikt ū dens procedū ras, lai ceļ ojums beigtos, lai bū tu siltā ks. Naktī s ir vē ss, jā ņ em lī dzi siltas drē bes, jo ī paš i tā pē c, ka naktī tā s atvedī s atpakaļ uz viesnī cu. Š armā gaisa temperatū ra naktī ir aptuveni 14-16 grā di. Kaut kur tā da temperatū ra bija katru dienu Jeruzalemē . Mums paveicā s, jo divas dienas iepriekš lija lietus, un pē c prognozes nā kamajai dienai lī s. Mē s apstā jā mies Betlē mē , kur viņ i pastā stī ja Kristus Piedzimš anas baznī cai. Bija rī ts, un cilvē ku bija ļ oti maz. Tad gide mū s aizveda uz veikalu, "svē tceļ ojumu centru", kas tajā ielā , ja iet tā lā k - pilns.
Tur jū s varat iegā dā ties sveces, krustus, ikonas un daudz ko citu. Starp citu, viņ i iegā dā jā s sveces iedegš anai Svē tā kapa baznī cā (tā s un visu pā rē jo var iegā dā ties š aurajā s Jeruzalemes ieliņ ā s pa ceļ am uz templi). Pē c tam devā mies uz vienu no Jeruzalemes ieejā m, sultā na Suleimana (pē c viņ as lū guma Roksolani vī ra) celto sienu.
Izbraucot cauri š auriem ielu labirintiem, nonā cā m Svē tā kapa baznī cā , kur atkal bija maz cilvē ku un varē jā m droš i ieiet iekš ā , paklanī ties, lū gties uz kapa. Tad viņ i iededza sveces no svē tī tā s uguns un atspiedā s pret svaidā mo akmeni (izlasot, dzirdē ts, ka viņ š nepā rtraukti lej mirres un tas ir fakts un liels brī nums, viņ š ir viss slapjš no pasaules, kas labi smarž o). Starp citu, akmens malā s ir plaisas un tur ir visvairā k izdalī tais un savā ktais mirres. Ar nelielu cilvē ku pieplū dumu varē jā m paklanī ties, lū gties un piestiprinā t iegā dā tā s ikonas, sveces un krustiņ us.
Emocijas pā rplū da un gaidī ja citu ekskursijas dalī bnieku pagalmā un atkal lika atspiesties pret akmeni.
Kad visi bijā m sapulcē juš ies, mē s devā mies uz Jeruzalemes rietumu mū ri, tas ir, izgā jā m tam cauri. Raudu mū ra vai Rietumu mū ra priekš ā ir daudz cilvē ku, kas raud. Tā ds pareizticī go ebreju sajaukums, policija ar lož metē jiem, tū risti. Sievietes tuvojas sienai pa labi un vī rieš i pa kreisi. Kā teica mū su gide, "sievietē m vienmē r kaut ko vajag un tā pē c labā puse ir vairā k pā rpildī ta nekā kreisā " : ) Pieejot pie sienas ir caurspī dī ga plastmasas kastī te, kurā var paņ emt vienreizē jo kaudzi, lai apsegtu galvu un atcerē tos, ko ES izdarī ju. Runā jot par pieprasī jumiem un piezī mē m. Iepriekš biju uzrakstī jusi piezī mes par veselī bu, miruš o tuvinieku piemiņ u un nelielu personisku piezī mi. Tos var ievietot starp akmeņ iem un pajautā t personī gi.
Kas attiecas uz piezī mē m par veselī bu un mieru, kas jā lasa vai vienkā rš i baznī cā liturģ ijas laikā , gide teica, ka tā s pieņ em tikai Kristus Piedzimš anas baznī cā (par pā rē jā m nezinu, jo mē s diemž ē l apmeklē jā m tikai divus) . Tiem, kuriem nebija pierakstī tas zī mī tes, viņ š autobusā izdalī ja papī rus un piedā vā ja pieteikties uz veselī bu un mieru uz vienas dienas dienestu, č etrdesmit gadu stā ž u un viena gada stā ž u. Vienas dienas pakalpojumam 5 USD vē rtī bā var iesniegt lī dz 10 vā rdiem.
Kad mē s ieradā mies templī , mē s iedevā m armē ņ u priesteriem banknotes un naudu. Steidzī gi izbraucot no pilsē tas, mums tika parā dī ts Ģ etzemanes dā rzs, Debesbraukš anas baznī ca, olī vkoki, kas redzē ja Krustu, senie ebreju kapi. Tā pē c uzskatu, ka uz Izraē lu ir jā brauc ilgā k, lai iedziļ inā tos, nevis tikai lai pa logu redzē tu ejot, nesaprotot, kur ir dā rzs un kur olī vkoki un tik daudz.
Nā kamā pietura bija Jordā nas upe pa ceļ am, uz kuru gids piedā vā ja nopirkt peldkreklus par 10 USD. Uz vietas pie upes tie ir 9. Iebraukš anas vieta labiekā rtota. Autostā vvieta, ģ ē rbtuves, tualetes, nojumes, soliņ i. Labs saulriets un auksts ū dens, un auksts vē jš . Starp citu, bija cilvē ki, kuri valkā ja kreklus uz kaila ķ ermeņ a un, iznā kot no ū dens, slapjie krekli faktiski atsedza viņ u ķ ermeni. Tā pē c daudziem zem krekliem bija peldbikses un peldkostī mi.
Nā kamā pietura bija pusdienas ceļ malas kafejnī cā . Var ē st: zupu, kartupeļ us, gaļ u, maizi. No dzē rieniem ū dens karafes. Tē ja, kafija nav par velti. Iepakoti lielie datumi tiek pā rdoti pie ieejas par USD 15 par 2 kilogramiem. Stā stos par lauksaimniecī bu un pa autobusa logu raugoties uz dateļ u stā dī jumiem, nonā cā m pie Nā ves jū ras. Mums uzreiz izsniedza atlaiž u kuponus un nolasī ja lekciju par peldē m jū rā , kosmē tikas veikalu produktiem.
Brauciens uz veikalu un tuvē jā kafejnī cā iegā dā jieties gardu š ķ ī vi par USD 4. Lī dz vakaram laiks pasliktinā jā s, vē jš kļ uva stiprā ks, tā pē c bija ā rkā rtī gi nepatī kami tikt ā rā no jū ras. Pē c peldes visi sakā pa autobusā un noguruš i pusmiegā devā s uz robež u.
Pirms Eilatas bija stiprs vē jš ar smiltī m, autobusam bija jā samazina ā trums un mē s nedaudz pabraucā m. Robež as š ķ ē rsoš ana atpakaļ ir ā trs solis. Vairā kas reizes rā dī ja pases, vienreiz izgā ja cauri kadram ar runas pā rbaudi rentgena skenerī un viss. Starp citu, caurbraukš ana ir beznodokļ u (lai gan dā rgā ka nekā Ļ vovas lidostā : martini Ļ vovā ir 8 eiro, un tā da pati summa š eit ir 19 dolā ri). Starp citu, izraē lieš i vī zu pasē neliek, iedod zilu lapiņ u ar no pases skenē tu fotogrā fiju, datiem un ieraš anā s un izbraukš anas datumiem. Mē s ieradā mies Izraē lā.7. janvā rī , un lī dz 9. janvā rim bija jā dodas prom.
Atgriež oties viņ i dod to paš u papī ra lapu, tikai rozā . Vī zu papī ri zaudē atmiņ u, un š ķ iet, ka ar pasi neesi devies uz Izraē lu. Robež a Ē ģ iptes pusē atkal ir formalitā te (vismaz tā likā s) un te nu esam autobusā . Trī s stundas un Š armas nomalē tiek pā rceltas uz citu autobusu, lai piegā dā tu uz viesnī cu.
Tieš i pulksten 12 naktī bijā m viesnī cā . Noguris, bet ā rkā rtī gi laimī gs. Vai bija tik daudz vē rts braukt, stā vē t, nervozē t (par nezinā š anu vai aizbraukt uz Izraē lu)? Acī mredzot, JĀ . Tomē r ir vē lme atgriezties š ajā ļ oti interesantajā un specifiskajā valstī , lai redzē tu vairā k. Palikt tur dzī vot? Laikam nē , nu, manuprā t, š ī valsts ir specifiska. Fotoattē lu ir maz, jo es labprā tā k uzņ emu video, un tie, kas ir, ir personiski. Kā pē c rakstī jā t par š o ceļ ojumu? Un viedtā lrunī (viņ š bija š okē ts, ka tik daudz rakstī ja uz ekrā na tastatū ras)?
Jo pē c svaigā m atmiņ ā m un pats galvenais ir tas, ka viņ š meklē ja informā ciju par ceļ ojumu uz Izraē lu no Š armas. Un es vē lē tos, lai mans stā sts palī dzē tu kā dam izlemt, vai doties vai ne.
Man bija tikai rokas bagāža - ar mani un nēsāju pa pilsētu))).
У меня была только ручная кладь - с собой и носил её по городу))).
un atceļā, pēc iepirkšanās
а на обратном пути, после шопинга
Nu, nezinu - lietas tiek reģistrētas kā bagāža, uz rokas paliek tikai rokas bagāža - klēpjdators, dokumenti, maks)). Ir arī transfērs - sākotnējā lidostā viss tiek reģistrēts kā bagāža.
Ну не знаю - вещи в багаж сдаются, на руках остаётся только ручная кладь - ноутбук, документы, кошелёк)). Там же пересадка - в начальном аэропорту всё сдаётся в багаж.
paldies par atbildi. Tas nozīmē, ka bagāža "dzīvo" savu dzīvi, gaidot pārsēšanos, un pasažieri šajā laikā var turpināt ceļojumu.
спасибо за ответ. Значит багаж "живет" своей жизнью во время ожидания пересадки, а пассажиры могут продолжать путешествия в это время.
Jā, manā gadījumā tā bija.
Да, в моём случае так и было.