Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Krēta oktobrī

12 Janvāri 2014 Ceļošanas laiks: no 08 Oktobris 2013 ieslēgts 18 Oktobris 2013
Reputācija: +614
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Mē s ar sievu apmeklē jā m Fr. Krē ta oktobrī , konkrē tā k no 08.10. 2013 lī dz 18.10. 2013. Izvē le krita uz Grieķ iju, jo vē l bija spē kā uz seš iem mē neš iem izsniegtā Š engenas vī za ceļ ojumam uz Spā niju. Grieķ ijā vē l neesmu bijis, ir vī za, cena par 11 dienā m pieņ emama...Kā pē c ne? Pē c ne pā rā k ilgas sē rfoš anas internetā , pamatojoties uz cenu un tū ristu atsauksmē m, tika izvē lē ta Louis Creta Princess 4 * viesnī ca. Atstā ts ceļ ojumu aģ entū rā.55tyr, viss iekļ auts, Biblioglobus tū risma operators, aviokompā nija Transaero. Š oreiz paņ ē mu lī dzi spilvenu no mā jā m, jo ​ ​ neprotu gulē t uz skopuma, ko piedā vā viesnī cā s. Vietas lidmaš ī nā mums laipni rezervē ja tū risma aģ entū ras pā rstā vis, tā pē c saņ ē mā m iekā pš anas kartes pē c mū su e-taloniem. Trī sarpus stundu lidojums bija viegls, lidmaš ī na bija pilna par 70 procentiem, bē rni nekliedza un nesmirdē ja, labi paē da, pietika vietas kā jā m, iebū vē tajos monitoros bija bezmaksas spē les un filmas. sē dekļ u atzveltnes.

Pret Transaero š oreiz pretenziju nebija. Mē ģ inā š u visu mū su ceļ ojumu nokrā sot pa dienu.


1. diena. Ieraš anā s un izbraukš anas dienas, es neuzskatu atpū tas dienas. Lidojā m uz salas galvaspilsē tas lidostu - Heraklionu (salas centrs). Autobusam lī dz mū su viesnī cai bija jā veic aptuveni 150 km 3.5 stundā s, tač u par š o bē dī go faktu zinā jā m jau iepriekš . Kā pē c autobusam vajadzē ja 3.5 stundas, lai nobrauktu 150 km? Pirmkā rt, Krē tā nav automaģ istrā ļ u (uzzinā ju vē lā k), tā pē c maksimā lais ā trums ir 90 km/h, ņ emot vē rā to, ka ik pē c pā ris kilometriem ir uzstā dī tas ā truma ierobež ojuma zī mes - 80.70, 60 un 50 km/h; otrkā rt, autobuss veda ne tikai mū s vienus, bet arī kā dus 40 cilvē kus, kurus bija jā ved uz viesnī cā m; treš kā rt, zaļ ā starppietura uz 15 minū tē m. Autobuss tieš ā m bija lielisks.

Tagad daž i vā rdi par viesnī cu. Viesnī cā ieradā mies ap 17:00.

Reģ istratū rā viņ i gredzenoja š ampanieš a krā sas rokassprā dzes un iedeva atslē gu 411 ar smagā metā la atslē gu piekariņ u. Kuponā tika deklarē ts SeaView, tač u rezultā ts neattaisnoja cerī bas: 3/4 skata leņ ķ a no balkona aizņ ē ma kalni, ciema mā jas, divi futbola laukumi, pamests lidlauks un ceļ š , bet atlikuš o 1 /4 bija jū ra. Futbola laukumi, starp citu, atradā s pavisam netā lu (50 metri), un vakaros, temperatū rai nokrī tot, varē ja redzē t, kā trenē jas vietē jā futbola komanda, ko mudinā ja nemitī ga trenera svilpe. Man patika pati istaba: diezgan plaš a guļ amistaba ar divvietī gu (tieš i divvietī gu, nevis 1 + 1 = caurums pa vidu) gultu, tī ra (redzams, ka nesen izremontē ta) apvienota vannas istaba, mazs balkons ar galds un divi krē sli, ar mē belē m viss kā rtī bā , LCD TV 32” matu fē ns.

Aizslē gtā s durvis, kas atrodas blakus gultai, bija nedaudz saspringtas (kā es saprotu, tā s ved uz kaimiņ u apartamentiem), bet pē c atsauksmē m par viesnī cu zinā ju, ka š ā das durvis varē tu pastā vē t, tā pē c es nebiju pā rsteigts. Skapī ir pilnvē rtī gi pakaramie un ne nož ē lojami viesnī cas tipa (kas zin, tas sapratī s), seifs par atseviš ķ u (diezgan lielu) samaksu ap 6 eiro/dienā . Par seifu nesamaksā jā m, naudu un dokumentus glabā jā m slē gtā koferī - viss ok. Reizē m mobilie telefoni un fototehnika tika atstā ti uz tualetes galdiņ a, viss bija droš ī bā . Spilveni, protams, skā rda! Apsegti ar segu, uz gultas gulē ja divi mazi, sintē tiski elastī gi taisnstū rveida priekš meti. Labi, ka spalvas un 70x70 izmē rs mums atnā ca no Krievijas Federā cijas! Jā piebilst, ka es slikti guļ u, un miegs man ir ļ oti svarī ga sastā vdaļ a manā dzī ves ciklā . Beigā s tomē r gulē ju slikti no tā , ka kā jas karā jā s no gultas lī dz potī tē m, un bija neizturams aizlikts. Mans augums ir 185 cm - ne mazs, ne izcils.


Divas reizes pieteicos reģ istratū rā par nestrā dā još u kondicionieri, beigā s izrā dī jā s, ka pilnī bā izslē dza kondicionē š anas sistē mu, jo bija auksts pē c vietē jiem standartiem (30C! ) sezona - rudens tomē r. Konders varē ja strā dā t tikai ventilatora rež ī mā , bet tas ī paš i neglā ba, precī zā k, neglā ba vispā r. Es atteicos no piedā vā tā papildu portatī vā ventilatora. Ikdienas uzkopš ana istabā bija apmierinoš a un diezgan apmierinoš a, dvieļ i tika mainī ti pē c vajadzī bas, un nez kā pē c dzeramnaudu š oreiz neatstā jā m vispā r. Arī sievas T-kreklus un blū zes taureņ u formā izklā t uz gultas ir dī vaini, labi, ka no š ortiem gulbjus neizcē la. Ļ aujiet man tagad pievē rsties teritorijas aprakstam. Viesnī ca atrodas Maleme ciematā , tieš i uz rietumiem no Hanjas pilsē tas. Ekstrē mā kais ciematā , tā lā k ir pamests militā rais lidlauks un tuksnesis.

Wilderness ...Viesnī cas platī ba pē c Krē tas standartiem nav mazā kā - trī s galvenā s septiņ stā vu ē kas, liels kopī gs restorā ns pirmajā stā vā + vē l viens Ā zijas restorā ns "Mura". Divi bā ri – viens pagrabā , kur vakaros notiek animā cija, otrs pie baseina. Ir 4 baseini - viens liels, divi bē rniem un viens ar slidkalniņ iem (to nemaz nevarē ja saskaitī t). Zirņ i, atklā ti sakot, ne ah! Pieci daž ā di: uz 2 tie ripinā s uz siera kū kā m, uz vienas - uz vē dera uz metiena, bet uz pā rē jiem 2 tie sitas atpakaļ sekciju krustojumos. Man visvairā k patika dzī vnieks, ž ē l, ka par mazu. Kopumā viesnī ca viennozī mī gi ir orientē ta uz brī vdienā m ar bē rniem lī dz 12 gadu vecumam, bē rniem kopumā tur tiek darī ts daudz kas, vesela, varē tu teikt, bē rnu pilsē tiņ a. Bet paš u bē rnu bija maz, jo nebija sezona. Un vispā r bija atpū tnieki, kad ieradā s 150 cilvē ki, un, kad viņ i aizgā ja, 20 cilvē ki visā viesnī cā.

Sauļ oš anā s krē sli pie baseiniem un pludmalē ir kvalitatī vi un bez maksas, nevis plastmasas, bet alumī nija ar izstieptu izturī gu audeklu. Teritorija vidē ji zaļ a, kopta. Animā cija ir tik tā (2 plus), es pat nevē los to aprakstī t, tas nemaz nav interesanti. Tagad par kļ ū du. Ierodoties, mē s uzreiz uzkodas bā rā ar kā du ā tro uzkodu. Mē s saš ķ obī jā mies, devā mies pie jū ras un devā mies uz galveno restorā nu vakariņ ot. Vakariņ ā s galdi klā ti ar sniegbaltiem galdautiem, kas nevar vien priecā ties. Ē dienu izvē le liela, bet garš a viduvē ja, mans kopē jais vē rtē jums ē dienam ir 4 mī nus. Netī rs vī ns, pulverveida sulas, vietē jā kola, fanta utt. , Pickwick tē jas maisiņ i, pretī ga kafija no kafijas automā ta. Bija arī birstoš ā zaļ ā tē ja un birstoš ā salvija, man patika Mythos izlejamais alus. Iesaku nogarš ot vietē ji visuresoš o gurķ u-jogurta mē rci Tzatziki. Galdi atrodas gan iekš telpā s, gan verandā.

Mē s biež i izvē lē jā mies ē st verandā ar skatu uz jū ru un viesnī cas teritoriju. No eksotikas bija tikai ceptas sē pijas. Tas vē l viens muļ ķ is! Izlasot slavinoš as atsauksmes par Krē tas viesnī cu ē dienu kvalitā ti un izvē li, es, protams, gaidī ju vairā k. Mazliet labā k (4 bez mī nusa) pabaroja Murā : rī si, nū deles, viduvē ji rullī š i, pikanta gaļ a. Protams, bija iepriekš jā reģ istrē jas. Alkohols bā rā ir nekvalitatī vs, vienreiz pat saindē jā mies. Dienas kokteiļ i (Cocktail of the Day), piemē ram, alus + sula, š ampanietis + sula, kā arī klasiskie LongIsland, BloodMary, PinaKolada, SanFrancisco u. c.


2. diena. Pē c iepriekš sastā dī ta grafika 2. diena bija iepazī š anā s ar viesnī cu. Š ajā dienā viesnī cas jū ra bija auksta (nezinu, varbū t tur tā vienmē r ir), tā pē c jū rā nekā pu. Lū k, kā tas viss notika: mana sieva saslapinā ja papē ž us, un pē c viņ as vispā rē jā izskata es sapratu, ka tā ir pī pe. Pludmale ir pretī ga! Netī rs-buts-oļ i-smiltis-aļ ģ es.

Apgū lā mies pie jū ras, tad apgū lā mies pie baseina (vienreiz pat nopeldē jos), tad stampā jā m kaut kur citur. Mums paveicā s ar laikapstā kļ iem! Pa dienu karsti - 28-30C, bez mā koņ iem koš i zilas debesis, un vakarā staigā jā m dž insos un dž emperos. Un saule bija tik vē sa - ne dedzinoš a, ne nogurdinoš a ar smacī bu, bet silta, glā stoš a. Tikai atpū tas beigā s naktī bija spē cī ga vē tra, un laika apstā kļ i pasliktinā jā s, pū ta vē jš , debesī s parā dī jā s mā koņ i.

Pē cpusdienā nolē mā m iziet no viesnī cas, lai pastaigā tos pa apkā rtni. Plā ns bija doties uz auto nomas aģ entū ru, kur iepriekš rezervē ju WV Polo, lai precizē tu nomas nosacī jumus. Lieta tā da, ka auto iepriekš rezervē ju Satiksmē , bet rezervā cijas apstiprinā jums tā arī nesanā ca, lai gan atbildē ja uz maniem uz ziepē m nosū tī tajiem jautā jumiem. Maš ī na man bija jā saņ em rī t 9:00 viesnī cas reģ istratū rā par 27 eiro / dienā + 3 eiro / dienā nafigator. Pē c maniem aprē ķ iniem, lī dz š im rakstā mgaldam bija ne vairā k kā.30 minū tes.

Tā tad, mē s devā mies ā rā no viesnī cas...Lū k, pirmais, kas nā k prā tā : tuksnesis, spē le, garlaicī ba, tuksnesis, tuksneš a zeme, melanholija, skumjas, atslā ņ oš anā s, skumjas, degvielas uzpildes stacija, vientuļ a autobusa pietura...Mē s pā rcē lā s uz rietumiem. Sā kumā gā ja pa š auru ietvi, tad ietve beidzā s, gā ja pa ceļ u. Pastiprinā jā s š aubas, ka ejam kaut kur nepareizā virzienā . Pagā jā m garā m vietē jai Gaisa desanta spē ku nodaļ ai, redzē jā m pamestu lidlauku ar noplukuš iem iznī cinā tā jiem, jaunus karavī rus ar lož metē jiem. Pē c 20 minū tē m sasniedzot olī vu plantā cijas ar nojumē m, suņ iem un sabrukuš u lauksaimniecī bas tehniku, mē s nolē mā m apgriezties un doties atpakaļ . Atgriezā mies viesnī cā , nolē mā m tagad doties uz austrumiem – tur bija redzama civilizā cija. Mē s gā jā m, gā jā m, gā jā m, gā jā m...Aizgā jā m uz vietē jo lielveikalu (lielveikals, protams, ir stiprs vā rds! ), pabļ ā vā mies tur un devā mies atpakaļ . Nu vajadzē ja š o Satiksmi izsaukt. Tiku viegli cauri, ar mani pat runā ja krieviski.


Vienojā mies, ka rī t lī dz 9:00 mans Foltz + ZHPS tiks aizvests uz viesnī cu. Viņ š cieta no karstuma naktī . Interesantā kais ir tas, ka ā rā ir vē ss, bet telpā karsts un smacī gs, jo dzelzsbetona konstrukcija pa dienu uzsilst, un lī dz rī tam nepaspē j atdzist. Un tā diena pagā ja – nekā ! Pat tajā dienā es izmē ģ inā ju viesnī cas slaidus.

3. diena. Gramvoussa ar Balosu + Falasarnas pludmali. Pē c brokastī m, tieš i 9:00, pie viesnī cas reģ istratū ras ieraudzī jā m vī rieti, kura rokā s atradā s mape ar uzrakstu Traffic. Š is vī rietis, kā vē lā k izrā dī jā s, ir ļ oti patī kama un draudzī ga sieviete, vē lē jā s no manis izspiest papildus 27 eiro par auto ī ri. Pasū tī jā m maš ī nu uz 6 dienā m par 162 eiro, un viņ a (persona) mani pā rliecinā ja, ka 6 dienas izmaksā s 189 eiro. Labi, ka izdrukā ju Satiksmes pā rstā vja man atsū tī to atbildi, kur bija rakstī ts, ka 6 dienas mums tieš ā m izmaksā tu 162 eiro.

Pē c tam, kad es uzrā dī ju š o izdruku š ai tantei, viņ a sā ka zvanī t saviem priekš niekiem. Sarunas beigā s ar varas iestā dē m, apstiprinoš i pamā jot ar galvu, viņ a paņ ē ma 162 eiro par automaš ī nu + 18 eiro par nafigatru. Nafigatrs bija neliels plastmasas gabaliņ š , pilnī bā (izņ emot displeju) pā rtī ts ar lī mlenti, neatbalstī ja krievu valodu un svilpa, tuvojoties pagriezieniem (vē lā k gan pā rstā ja sē kt). Bet jums ir jā dod viņ am gods! Daudz pienā kas! Viņ š savus 3 eiro dienā atstrā dā ja par 200%. Es tikko pabā zu karti, noklikš ķ inā ju uz “Aiziet! ", un viņ š plā noja marš rutu. Daž reiz viņ š , protams, bija stulbs (brauca pa apli, piespieda nogriezties uz neizbraucama ceļ a), bet tie ir sī kumi, salī dzinot ar to labestī bas daudzumu, ko viņ š mums atnesa.

Ir vē rts teikt, ka Krē tā man personī gi bū tu ļ oti grū ti orientē ties tikai pē c ceļ a zī mē m un norā dē m, neskatoties uz to, ka es neslimoju ar telpisko kretinismu, tā pē c bez ZHPS mē s bū tu zaudē juš i daudz laika, meklē jot pareizais ceļ š . Tur krustojumi ir stulbi, ceļ a segums labs, serpentī ns ir ļ oti serpentī ns, un ceļ a zī mes visas ir huligā nos. Daž i vā rdi par automaš ī nā m. Red Foltz Polo pē dē jā korpusā , rokturis, nobraukums 22500. Pilnī gi nekā du pretenziju nebija, konderis un visas pā rē jā s krā mas strā dā ja normā li. Tā tad ...Mē s nekavē joties pā rcē lā mies uz rietumiem uz slaveno Balos pludmali (tajā paš ā vietā Gramvousa salā ). Agri no rī ta izkustē ties nebija iespē jams, jo kā du laiku pavadī jā m, paņ emot maš ī nu. Izrā dī jā s kaut kur ap 10:30, gribē jā s, protams, agri aizbraukt, lai pludmalē mazā k cilvē ku. Cieņ a nafigatoram, sveicu viņ am!


Braucā m 20-30 minū tes pa asfaltē tu ceļ u, tad gar krastu sā kā s akmeņ ains zemes ceļ š , ieeja uz zemes ceļ a bija 1 eiro no deguna (kaut kas a la maksa par ceļ a uzturē š anu). Braucā m pa zemes ceļ u 10-15 minū tes, un nonā cā m lī dz bezmaksas stā vvietai. Noparkojā mies, paņ ē mā m lī dzi pusdienu kastī tes, dvieļ us, krē mus un sekojā m cilvē kiem pa taciņ u. Pusdienu kastes (iepriekš pasū tī tas ē dnī cā ) ir papī ra maisiņ š ar sviestmaizi, banā ns, ū dens pudele, ā bols, cepumi un neliels maisiņ š ar apelsī nu sulu. Viena pusdienu kaste uz purnu, tā teikt. Jū su baklaž ā nos nav atļ auts savā kt pā rtiku no ē dnī cas. Lū k...Tā bija neliela atkā pe. Mē s tad ejam pa taciņ u...Babosiem uzreiz piedā vā braukt uz ē zeļ a, bet tur ir tikai kā das 10 minū tes!

Mē s ejam, ejam, kalni, krū mi, un pē kš ņ i paveras panorā ma, tā pati, kas ir daudzā s bildē s internetā : simetriska sala ar stā viem krastiem, iesma, visu veidu skaistā kā jū ra. Nu, š ī vieta ir tieš i piemē rota fotografē š anai. Devā mies lejā uz pludmali, kur smiltis baltas, tī ras, sauļ oš anā s krē sli (maksa, neņ ē mā m). Apmetā mies uz smilš aina iesma pa vidu starp apm. Krē ta un apmē ram. Gramvousa. Mazas, pipetes! Lī dz ceļ iem. Ū dens bija vē ss, apmē ram 22 grā di. Varē ja, protams, iet tā lā k lī dz saliņ ai, tur laikam bija dziļ ā k, bet mē s negā jā m, plī vojot tajā , kas bija. Pludmalē pavadī jā m apmē ram pusotru stundu. Tuvā k vakariņ ā m estuā ra otrā pusē ieraudzī ju kuģ i. Kuģ is brauca, un no tā sā ka lī t bieza, tumš a dzī vo organismu masa. 10-15 minū tes vē roju š o straumi, kas plū st taisni mū su virzienā . Divreiz nedomā jot, savā cā m drē bes un devā mies uz maš ī nu.

Atceļ ā bija smieklī gi skatī ties no augš as, kā š is milzī gais pū lis piepilda pludmali. Tiem, kas neī rē auto, nekas cits neatliek, kā par naudu braukt uz š ī kuģ a, kopā ar tā du paš u mā koni, jo Balos ir tikai pa sauszemi ar maš ī nu, autobusi tur neiet, vilcieni neej. Kad tikā m pie maš ī nas, konstatē jā m, ka labā s puses bamperī nav pietiekami daudz spraudņ a (nav miglas, vietā ir spraudņ i). Ī sā k sakot, tā da normā la bedre bamperī iet vaļ ā , un no turienes radiators lī st ā rā . Tas kaut kur pa ceļ am nokrita, aizbī dņ i ir acī mredzami trausli. Garastā voklis pasliktinā jā s...Tad pē kš ņ i pusmež onī gas kazas (tā s ir kri-kri) pienā ca lū gt ē dienu. No mū su pusdienu kastē m bija pā ri palikuš i tikai banā ni, kurus kazas ar prieku iznī cinā ja. Mē s lē nā m braucā m atpakaļ , cerot atrast kontaktdakš u. Velti! No Balos mū su ceļ š veda Falasarnas pilsē tā vai, pareizā k sakot, Falasarnas pludmalē . Netā lasī ju, ka ir vē rts apmeklē t. Sveiki atkal ZhPS!

Falasarnas pilsē ta tur atrodas ļ oti tuvu, maksimums pusstundas brauciena attā lumā . Esam ieraduš ies. Autostā vvieta pie pludmales liela un bezmaksas, par sauļ oš anā s krē sliem pludmalē noteikti bija jā maksā (paņ ē mā m lī dzi segu un gulē jā m smiltī s) Man ļ oti patika pludmale - liela, plata, tī ra. Jū ra ir krā š ņ a - tī ra, silta, ne akmens apakš ā , saulriets ideā ls. Mē s gulē jā m, fotografē jā mies un lī dz 18:30 atgriezā mies viesnī cā , lai pavadī tu vakaru dī kstā vē.


4. diena. Hrissoskalitissa + Elafonissi + Chania. 4. dienā bija paredzē ta Elafonisi pludmale ar pieturu pie Chrysoskalitis klostera, jo pa ceļ am. Elafonisi un klosteris atrodas salas dienvidrietumos, tā pē c atradā s salī dzinoš i tuvu viesnī cai (mazā k par stundu, iespē jams). Pie zī mes, kas pagriezta uz klosteri, ieeja aptuveni 2 eiro no cilvē ka. Personā m ar atvē rtiem augš stilbiem un pleciem pie ieejas tiek doti peldmē teļ i. Klosterī ir neliels muzejs ar visā dā m klostera personī gajā m mantā m, var ieiet ī stā kamerā , kur dzī voja garī dznieki.

Ē ka atrodas kalnā , tieš i uz klints, tā pē c skats uz lī ci ir normā ls. Iespaidī gu foto panorā mu tur, protams, nevar uztaisī t, jo staigā t var tikai no vienas klostera puses, bet tomē r tas ir ļ oti gleznaini. Ī sā k sakot, mums patika!

No Chrysoskalitis lī dz slavenajai Elafonisi pludmalei, 10 minū tes ar automaš ī nu. Autostā vvieta atkal ir bezmaksas. Smiltī m tur gar jū ras malu ir sā rta nokrā sa, ko izraisa sasmalcinā tu gliemju č aumalu saturs. Var staigā t pa smilš aino iesmu prom no krasta, ko arī izdarī jā m. Vā rdu sakot, var iet vē l ilgā k, tā lā k, ir mazā k cilvē ku un skaistā ki skati. Jū ra tī ra, veldzē još a, vē ja nebija. Vispā r iesaku apmeklē t. Mē s tur pavadī jā m 2-3 stundas un pā rcē lā mies uz Hanjas pilsē tu.

Hanija, bijusī Krē tas galvaspilsē ta, ir viens no 4 salas administratī vajiem centriem.

Lasī ju apbrī nojoš u tū ristu atsauksmes par neaizmirstamo krā su, š aurajā m ieliņ ā m, brī niš ķ ī gajiem restorā niem un visu to, ko ņ emot vē rā tika nolemts pā rcelties tieš i uz pilsē tas vē sturisko centru - uz krastmalu. Hanjā ieradā mies vē lā pē cpusdienā . Ar stā vvadu! Griež ot un griezties, beidzot ieraudzī ja lielu zī mi “Tur maksas stā vvieta! » Pirmo reizi mū ž ā biju tik priecī gs par maksas autostā vvietu! Cena 2.5 eiro/st. Tagad par pilsē tu. Pilsē tas vē sturiskā daļ a, jā , skaista. Viss ir vē rsts uz tū ristiem: kafejnī cas, veikali, izklaide, suvenī ri. Gleznaina krastmala venē cieš u stilā . Tā pē c ir patī kami tur vienkā rš i pastaigā ties.

5. diena. Kurnas ezers + Preveli klosteris + Preveli pludmale. Kurnas ezers (vai Kourna, es nezinu, kā pareizi izrunā t) ir vienī gais saldū dens ezers uz salas. Iepriekš pie Ajosnikolas pilsē tiņ as vē l atradā s saldū dens ezers, tač u tas bija savienots ar jū ru ar kanā lu, lai laivas varē tu peldē t.


No valsts š osejas nogriezā mies ī stajā vietā , atkal pateicoties ZHPS. Kurnas ezers ir diezgan liels un tī rs, no vienas puses ir labiekā rtota oļ u pludmale, no otras - krū mi un kalni. Labiekā rtotajā pusē ir kafejnī cas, autostā vvieta, bezmaksas sauļ oš anā s krē sli un ū dens velosipē du noma pludmalē . Pretē jā pusē jū s varat satikt savvaļ as bruņ urupuč us un saldū dens krabjus. Saulriets smilš ains, ū dens nav auksts. Pludmalē klī st daļ ē ji savvaļ as pī les un zosis, kuras tū risti labprā t pabaro. Š eit mē s barojam viņ us ar savā m pusdienu sviestmaizē m. Nez kā pē c viņ i labprā tā k ē d š ķ iņ ķ i un sieru nekā maizi un ā bolus. Noī rē jā m velosipē du, pabarojā m bruņ urupuci ar maizi, izpeldē jā mies ezera centrā . Pirms izbraukš anas pasē dē jā m vietē jā kafejnī cā , dzē rā m frapē un ē dā m picu. Ezers bija paredzē ts vairā kā m stundā m, bet es labprā t tam bū tu atlicis veselu dienu, ja zinā tu, ka mums ar sievu tas tik ļ oti patiks.

Pludmalē ieradā mies tikai pulksten 17, tā pē c saule noķ ē ra tikai pusstundu. Ž ē l, ka ezeram neatvē lē ja veselu dienu, tad normā li gulš ņ os š ajā pludmalē . Atgriezā mies tumsā , ilgi audā mies ar ā trumu 30 km/h pa serpentī nu aiz kā das mazas maš ī nas, kas aiz sevis savā ca garu asti. Daž i satracinā ja un apdzina, š ķ ē rsojot viengabalaino lī niju slē gtos stū ros. Godī gi visu novē roju un lī dz pē dē jam neapdzenu. Turklā t viņ š vienmē r ievē roja un nepā rkā pa, jo zinā ms, ka sodu apmē rs Eiropā “nedaudz” atš ķ iras no Krievijas Federā cijas, un es negribē ju tē rē t laiku un nervus tiesvedī bai. Droš i nonā cā m viesnī cā , kur iepriekš bijā m rezervē juš i vakariņ as Mura Asian restorā nā.

6. diena. Hora Sfakion + Frangokastello Frangokastelo. Hora Sfakion ir pilsē ta dienvidu krastā.

Pamatojoties uz tū ristu atsauksmē m, es nolē mu, ka man ir jā apmeklē mazapdzī votais dienvidu krasts, lai ienirt, tā teikt, vietē jā garš ā . Kā ds rakstī ja par to, kā Sfakions pacē lā s no Chora uz Anopoli un Aradenas ciemiem, izbaudī ja vietē jo iedzī votā ju viesmī lī bu un lī dz ar to arī krā su. Es aizrā vos ar š o dziesmu. Aiziet. Pusotras stundas laikā š ķ ē rsojā m salu no ziemeļ iem uz dienvidiem. Mē s iebraucā m Chora Sfakion, bet pilsē tā nav pludmales. Osta! Izkā pju no maš ī nas, jautā ju vietē jiem: “Kur te ir pludmale? "Un pludmale ir tur (ar pirkstu norā dot gar krasta lī niju), jums jā dodas uz rietumiem, " atbild vietē jais. Ripojā m gar krastu. Pē c aptuveni 10 minū tē m ceļ ā zī me no kartona kastes ar uzrakstu “Pludmale”, 90 grā du pagrieziens un stā vs nobrauciens lejā lī dz jū rai pa zemes ceļ u. Mestā m garā m, bija jā atgriež as kā di 150 metri. . Nokā pā m lejā , parasta bezmaksas stā vvieta, tad 4 minū š u nobrauciens pā ri akmeņ iem uz savā m kā jā m.


Jū su acu priekš ā ir neliels, gleznains, akmeņ u ieskauts lī cis ar oļ u pludmali, 10-12 bezmaksas sauļ oš anā s krē sliem un saulessargiem. Iekā rtojā mies sauļ oš anā s krē slos, atvē rā m glī ti salocī tu lietussargu, iegrimā m vē sajā ū denī . Snorkelē tā jiem tur nav ko darī t - ir tikai akmeņ i. Pludmales pretē jā s pusē s ir interesantas alas, kuru ē nā atrodas vietē jie iedzī votā ji. Visā pludmalē ir 20 cilvē ki, ne vairā k, no tiem 4 cilvē ki, tajā skaitā mē s, ā rzemnieki. Daļ u no sviestmaizē m un augļ iem no pusdienu kastī tē m izbaroju vietē jai pusmež onī gai kazai. Turpat blakus stā voš ā gados veca makš ķ erniece laipni piedā vā ja nobildē t, kā es baroju kazu, un norā dī ja, ka kazai ī paš i garš o maize. Mē s tur pavadī jā m pā ris stundas un devā mies uz austrumiem uz Frangokastello. Frangokastello - vecs cietoksnis, tagad muzejs - unikā la vieta. Unikalitā te slē pjas tajā , ka tieš i š ajā vietā atrodas anomā lā zona, sava veida telpas-laika portā ls.

Reti, agri no rī ta, pavasarī miglainos apstā kļ os var redzē t kaujas karotā ju attē lus un pat dzirdē t kliedzieni, cī ņ as skaņ as un griezī gus ieroč us. Daž reiz parā dā s tikai attē li, daž reiz tikai skaņ as, retā k abi. Pē c vē sturnieku domā m, š ī ir 1828.  gada cī ņ as ar turku iebrucē jiem hronomirā ž a. Hronomā ž s ir redzama un skanī ga, bet tajā paš ā laikā ī slaicī ga pagā juš o gadu notikumu uztvere. Visas š ī s muļ ķ ī bas sauc par Drossolides (no grieķ u valodas. "Ū dens pilieni"). Lū k, ko atradu tī klā : “Š o fenomenu nevienam nekad nav izdevies iemū ž inā t ne video, ne fotogrā fijā , tač u vislielā ko publicitā ti ieguva viens gadī jums. Tas notika 2. pasaules kara laikā . Netā lu no Frangokastello pils nacisti iekā rtoja militā ro nometni un mierī gi gulē ja, kad dzirdē ja tuvojoš os karaspē ka š ausmī gā s skaņ as. Karavī ri nekavē joties pamodā s un paņ ē ma ieroč us, un sargi, ne mirkli neš aubī damies par notiekoš ā realitā ti, atklā ja uguni.

Bet cik viņ i bija pā rsteigti, kad viņ u š ā vieni nenodarī ja nekā du kaitē jumu “ienaidnieka” armijai. Tikai tad drosmī gie vā cieš i ieraudzī ja, ka kauja notiek gaisā virs jū ras, un karavī ru formastē rpi bija no pavisam cita laikmeta. Š is gadī jums hronmirā ž as vē sturē fiksē ts dokumentos, to novē rojis milzī gs cilvē ku skaits, kas nozī mē , ka var bū t pā rliecinā ts par tā autentiskumu. Agrā rī tā , protams, nekā di netikā m, ieradā mies tā lu pē c “pē c vakariņ ā m”. Taisnstū ra konstrukcija ar piecu metru sienā m ar spraugā m un deviņ u metru torņ iem stū ros. Pie cietokš ņ a ir bezmaksas autostā vvieta, pludmale, starp citu, š ķ iet diezgan laba, aprī kota (uz Chora Sfakion varē ja nebraukt). Ieeja cietoksnī ir aptuveni pusotrs eiro/pers. Tā iekš pusē ir tukš a, var uzkā pt vienā no stū ra torņ iem, iekš ā ir ā rkā rtī gi trausls tautas mā kslas muzejs.

Vē jš , akmeņ i, saule, 3 vā cu tū risti, vā rdu sakot, izmisums...Saņ emot atbildi uz jautā jumu: “Vai ir vē rts vispā r iet iekš ā ? ”, jauns, iespaidī gs mū su tautieš u pā ris ielē ca zilajā Nissn Micra Cabrio un, zibens ā trumā saceļ ot putekļ u mā koni, pazuda no redzesloka. Mē s ar sievu sekojā m viņ iem ar acī m un gatavojā mies atgriezties. Laiks bija tuvā k krē slai. Satumst agri (pulksten 18 jau ir tumš s), un tumsā nav ī paš i interesanti braukt. Pā rcē lā mies...Atkal pā rgriezā m salu – tagad no dienvidiem uz ziemeļ iem, beidzot nonā cā m pie Jaunā valsts ceļ a (NND). Ir tumš s (apgaismojums uz ceļ iem kopumā ir katastrofa), vakariņ as viesnī cā jau rit pilnā sparā , divi noguruš i un izsalkuš i ķ ermeņ i sarkanā Polo ar ā trumu aptuveni 105-110 km/h virzā s uz rietumiem. Pē kš ņ i no krū miem iznā ca 50 zī me, noņ ē mu kā ju no gā zes pedā ļ a, spidometra adata sā ka lē nā m kustē ties pretē ji pulksteņ rā dī tā ja virzienam. Tā lumā vispirms ieraugu ceļ u policijas maš ī nu, tad ieraugu drosmī gu inspektoru, kas man baksta ar nū ju.


ES apstā jos. Jauns, iedegis grieķ u policists pieiet pie maš ī nas, turot roku uz pistoles (tā pat kā filmā s) un saka: "Apturiet dzinē ju, ieslē dziet avā rijas signalizā ciju, uzrā diet vadī tā ja apliecī bu un apdroš inā š anu no nomas. uzņ ē mums. " Nu, es darī ju visu, kā viņ š teica. Ar bargu skatienu uz mani: “Sergej Sergejeva kungs, vai jū s zinā t, ka maksimā lais ā trums š ajā ceļ a posmā ir 50 km/h? "Es saku jā . Es redzē ju zī mi! Bet viņ š pē kš ņ i parā dī jā s aiz krū miem, un man nebija laika samazinā t ā trumu! "Bet tieš ā m, tā tas bija! Man vienkā rš i bija jā nospiež bremzes, un es, kā vienmē r, atlaidu gā zi. Viņ š atkal man bargi teica: “Radars fiksē ja ā trumu 90 km/h. Vai jū s zinā t, cik š ā ds pā rkā pums maksā Grieķ ijā ? Es saku: “Nē , es nezinu. Viņ š : “Š ri mopings un syksti Juro. » TRĪ S simti seš desmit eiro!

Droš sirdī gais Krē tas policists, neļ aujot manā m smadzenē m uzliesmot no saņ emtā s informā cijas, uzreiz piebilda: “Protams, es saprotu, ka patiesī bā tas ir galī gi izdū rē ts. Tā pē c tikš u pusceļ ā un izrakstī š u sodu 100 eiro apmē rā . ”Arī š ī informā cija mani ī paš i neiepriecinā ja. Es neizlikos par gudru cilvē ku (labi, vai izskatī jos pē c muļ ķ a) un uz to balstī jos. Viņ a partneris paskaidroja, kā un kur maksā t sodu, un ka viņ iem Krē tā nav š osejas, un maksimā lais ā trums ir 90 km/h. Garastā voklis bija sabojā ts. Varē ja, protams, nemaksā t, bet tas, manuprā t, nā kotnē ir pilns ar Š engenas vī zas nesaņ emš anu. Viesnī ca pajautā ja gidam, kur atrodas pasts [grieķ u val. Elta] (sodus maksā tikai tur). Izrā dī jā s, ka pasta nodaļ as atrodas tikai lielajā s pilsē tā s, tā pē c nā kamajā.7. uzturē š anā s dienā mums bija neplā nots ceļ ojums uz Haniju.

Rezumē jot 6. dienas rezultā tus: braucienu uz Hora Sfakion un Frangokastelo cietoksni varu ieteikt tikai tad, ja tev vē l ir palikuš as, teiksim, 30 dienas. Un tā kā tev, dā rgais lasī tā j, nav tā da laika, tad tas nav pat iespē jams uz turieni aizbraukt tā vē rts (izņ emot miglainu maija rī tu).

7. diena. Pasts + Okeanā rijs + Zeva ala. No rī ta lī dz pulksten 10 ieradā mies Hanijas rajonā , kur pē c viesnī cas gida dzeramnaudas vajadzē ja bū t pasta nodaļ ai. Maš ī nu noliku tajā paš ā maksas stā vvietā . Pē c 15 minū š u ilgas meklē š anas pasta nodaļ a tika atrasta un samaksā ts 50 eiro sods par akciju “Maksā pirmo 10 dienu laikā un saņ em 50% atlaidi! » Tā da ir Grieķ ijas politika, samazinot satiksmes sodu parā dnieku skaitu. Par š o, kā arī par to, ka sodus maksā pastā , zinā ju jau no daudzajā m atsauksmē m, ko izlasī ju pirms brauciena.


Š eit, Hanijā , devā mies uz tū risma aģ entū ru un angliski runā još a gida pavadī bā nopirkā m biļ eti uz Samarijas aizu. Pie tū roperatora, starp citu, š ī tū re nebija daudz dā rgā ka. Tad pā rcē lā mies uz Heraklionu – uz akvā riju. 150 kilometri pa ceļ u ar ā truma ierobež ojumu lī dz 50 km / h - tas nav Khukhr! Lī dz pusdienlaikam ieradā mies noguruš i un izsalkuš i. Daž i vā rdi par paš u Krē tas zemū dens pasauli...Tur tiek savā kti visā di daž ā di jū ras rā puļ i no Vidusjū ras. Jā saka, š os rā puļ us skaistuma un interesantuma ziņ ā nevar salī dzinā t ar Sarkanā s jū ras un Taizemes lī č a rā puļ iem. Bet, kā saka, tu celsies par zivju trū kumu un vē zi! Ko tu atceries? Milzī gs akvā rijs 60.

00.000 litru ar baltajā m haizivī m; demonstrā cijas stends ar 4 daž ā diem dibena reljefiem, demonstrē jot sē pijas mī miku spē ju; planktons zem palielinā mā lē ca; 180 grā du skats - ū dens stabā iespiesta puslode, apmē ram 50 cm diametrā , izgatavota no bieza stikla; telpa ar vannā m ar jū ras gurķ iem, gliemenē m un zvaigznē m, kuras atļ auts ņ emt rokā . Ir arī kafejnī ca ar ā trā s ē dinā š anas iespē jā m, kuru mē s atteicā mies apmeklē t, nolemjot iztikt ar pusdienu kastē m. Pē c pusdienā m devā mies uz paš u salas centru – uz Zeva alu. Zeva alas sauc par 2 alā m - Ideon Andron un Dekteon Andron. Pē dē jais ir populā rā ks labā kas transporta pieejamī bas dē ļ . Es domā ju, ka ir tikai viena ala, un es metos meklē t Ideonu Andronu. Saskaņ ā ar leģ endu Zeva mā te slē pā s vienā no š ī m alā m no sava vī ra, kurš aprija visus savus dē lus, baidoties, ka tie nā kotnē varē tu viņ u izdarī t spiedienu.

Viņ a tur dzemdē ja un vī ram noslidinā ja autiņ biksī tē s ietī tu elipsoidā lu akmeni, ko arī droš i aprija. Es atradu š o informā ciju tī klā jau š ī apskata rakstī š anas procesā . Mē s ilgi meklē jā m, ilgi ceļ ojā m. Caur kalniem iekš zemē ved š aurs, pamests, stā vs, serpentī na ceļ š ar labu asfalta segumu. Braucā m ilgi, š aubī damies: vai tur vispā r? Beidzot 17:00 lī kumota kalnu taciņ a mū s veda uz mā ju ar kafejnī cu un stā vlaukumu, uz kuras gulē ja vecs pikaps un vē l kā da maza maš ī na. Pirms alas bija jā iet kalnā.800 metri peshkoridze. Mē s esam T-kreklos un š ortos, un ir kalni, ir auksti! Labi, ka man bija lī dzi jaka un pludmales sega, kurā droš i bija ietī ta sieva. Un tā divi krievu tū risti, noguruš i no ceļ ojuma, sā ka kā pt uz alu, kurā dzimis Zevs. Skati tur ir normā li, telpas plaš i atvē rtas acī m, tī rs kalnu gaiss.

Ceļ ā uz augš u sastapā m pā ris kolorī tus ā rzemju personā ž us, tikpat novē lotus, cik mē s esam - jaunu sarkankakli un trauslu dā mu. Es domā ju, ka viņ i ir holandieš i. Pā rvarē ti, tas nozī mē , š ie 800 metri, un alas priekš ā ir mā ja, dzelzs ž ogs un vā rti ir ciet (kaut kas lī dzī gs kontrolpunktam). Tas ir kauns, sasodī ts! Tik daudz braukš anas, tik daudz laika, pū ļ u pavadī ts! Mē s visi č etri tur pie š ī ž oga berzā mies kā muļ ķ i, lī dz es atvē ru vā rtus. Viss izskatī jā s tā , it kā tas bū tu aizvē rts – slē dzene, rež ģ is un nevienas dvē seles. Nā c, holandieš i ir aiz mums. Mē s tuvojā mies alai. Milzī ga bedre kalnā ar pakā pieniem lejup un aprī kotu platformu alas apakš ā . Dziļ ums ir neliels, ap 20 metriem, bet mē rogs iespaidī gs, stalaktī tu un stalagmī tu tikpat kā nav. Jauki, bet tumš i! Fona apgaismojums alā nebija ieslē gts, un ā rā jau kļ uva tumš s. Mē s č etri tur rī vē jā mies 15-20 minū tes un stutē jā m lī dz savā m maš ī nā m.


Starp citu, kā vē lā k izrā dī jā s, š os 800 metrus Peš koridze nevar notriekt, bet gan ar savu auto piebraucot tieš i pie ž oga, ko holandietis izdarī ja atceļ ā , ā tri nokā pjot lī dz mazajai maš ī nai un tad uzkā pjot augš ā . par to viņ a kundzei. Es ar tik bruņ niecisku rī cī bu neizcē los. Nokā pā m lejā , ielē cā m maš ī nā , ieslē dzā m plī ti un velkā mies viesnī cas virzienā . Vā jais Polo ž igli brauca pa serpentī nu, stū ros svilpa gumijas, un holandietis, ņ iprs puisis, apsē dā s man uz astes. Pa lī kumotā m takā m un mež onī giem ciemiem cauri tumsai nokļ uvā m NND, un tur bija jau pusotra stunda, it kā uz rieva. Rezumē jot 7. dienu: Heraklionas akvā rijs tikai tad, ja jū su viesnī ca atrodas netā lu no Heraklionas, varbū t bē rniem patiks; Zeva ala (tā , kuru Ideons Androns) ir tā lu un gara.

8. diena. Falasarna + Hanijas pludmale vē l vienu reizi. Pē dē jā diena, kad ī paš umā bija automaš ī na, bija bezmaksas programmatū ra.

Mē s grē kojam ar zemas kvalitā tes alkoholu. Izejot no viesnī cas, pamanī jā m, ka tajā paš ā vakarā mums aizveda auto. Autobuss ieradā s tieš i 5:35. Un mē s ejam...No maza autobusa uz vidē ju, no vidē ja uz lielu, lai uzņ emtu cilvē kus, gaidī tu cilvē kus. Viss ir kā parasti. Gids vā rdā Lū kass, septiņ desmit gadus vecs vectē vs ļ aunos pā rgā jienu zā bakos un haki krā sas drē bē s, spē ja pā rraidī t 3 valodā s: angļ u, vā cu un grieķ u. Pē c 2 stundā m liels tū ristu autobuss ar vairā kiem desmitiem tū ristu Lū kasa vadī bā mū s atveda aizas sā kuma punktā . Mū su gids katram nopirka ieejas biļ eti un izsniedza tos personī gi. Biļ ete ir atzī mē ta pie ieejas aizā un pie izejas, lai, domā jams, neviens nepazustu. Marš ruts sā kas ar cē lu nokā pš anu aizā , kas ir akmens pakā pieni ar iespaidī gu sē tu no plā niem baļ ķ iem.

Nobrauciens ir garš un ilgstoš s, un ī paš i asi tas bija jū tams pē c pē dē jā vakara. Atseviš ķ os celiņ a posmos pā ri taciņ ai nostiepts ķ ē des posms, uz kura redzami lieli un ne pā rā k lieli akmeņ i, kas periodiski krī t no kalniem. Septiņ desmit gadus vecs gids, atspiedies uz divā m pā rgā jiena nū jā m, sparī gi gā ja tajā paš ā virzienā , vietā m uzlicis galvā ķ iveri. Kalnu grē da iespaidī ga – augstas priedes, stā vas nogā zes, tī rs gaiss. Pa ceļ am vairā ki, tā teikt, kontrolpunkti - atspere un WC. Reiz pie avota papildinā jā m ū dens krā jumus, un sabiedriskā s tualetes, protams, ir cietas – daudzi, bez š aubā m, labprā tā k ielietos tieš i aizā , nevis ienirt biezajā , asā smirdoņ a un muš u pilnajā gaisā . Gā jā m izmē rī tā tempā (neejot), jo Lū kass brī dinā ja, ka, lē nā m ejot, lī dz vakaram varam nesasniegt galu. Nokā puš i aizā , viņ i tur atrada mazu upī ti.


Vienā no pieturā m kā ds vietē jais pā ris piedā vā ja mums par naudu nest mū s vai mū su somas, es precī zi nesapratu. Mē s noteikti izskatī jā mies ļ oti noguruš i. Š is priekš likums tika noraidī ts. Pusceļ ā ir nož ē lojams ciemats, kur varat apstā ties un atsvaidzinā t sevi ar sviestmaizē m. Kri-Kri tikā s tikai vienu reizi. Negribī gi aprijusi banā na mizu, kaza no serdes atteicā s. Gā jā m ilgi un nogurdinoš i, karstuma nebija, laiks ceļ ojumam ideā ls, bet morā le nav augsta. Pē c 10 kilometriem akmeņ ainas kalnu takas aukstā upē tika nodzē stas degoš as pē das. Ceļ š interesants, ainava nav vienmuļ a, skati brī niš ķ ī gi. Vienī gais brī dinā jums – ilgi un fiziski smagi. Mē s, š ķ iet, esam sportisti - no rī tiem skrienam, ejam uz baseinu, uz zā li, bet tur bijā m galī gi pā rguruš i. Iespē jams, skartais ķ ermeņ a stā voklis. Ceļ ojuma beigā s mū s gaidī ja glā ze saldas svaigi spiestas sulas par 5 eiro.

Pē dē jos 2 kilometrus varē ja nobraukt ar autobusu par 2 eiro/pers. , ko ar prieku izmantojā m. Mikroautobuss apstā jā s uzreiz pē c finiš a kontrolpunkta, kur tiek pā rbaudī tas biļ etes, atlikuš ie pā ris kilometri nav uzskatā mi par interesantiem, jo ​ ​ tur vairs nav taciņ a, bet betonē ts ceļ š gar vietē jo ciematu. Kopā (ieskaitot pē dē jos pā ris kilometrus) pieveicā m 16 kilometrus kalnu ceļ a no pulksten 8 lī dz 15. Mikroautobuss mū s izsē dinā ja ostas ciematā , no kurienes mums bija jā dodas ar prā mi uz mums jau zinā mo Chora Sfakion. Vispā r uz š o ostas ciematu pa ceļ u nevar nokļ ū t, tikai pa ū deni. Tā nu mē s piezemē jā mies un stutē jā m pludmalē , lai kā rtā m uzkristu uz divus kilogramus smagas segas, kuru nē sā ju lī dzi mugursomā , un aizmigtu. Pē c 40 minū tē m es pamodos, pamodinā ju sievu un mē s devā mies uz kafejnī cu kaut ko paē st. Lū kass sarunā ja tikš anos noteiktā kafejnī cā , lai izplatī tu prā mja biļ etes.

Dabū jā m biļ etes, paē dā m omleti ar š ķ iņ ķ i un dzē rā m ledus kafiju. Iekā pā m prā mī , pē c stundas aizbraucā m uz Sfakionu, iekā pā m autobusā un braucā m uz pretē jo krastu. Gids kaut ko tumsā murminā ja par mū su drosmī go pā rgā jienu, par skaisto dabu, par tektonisko plā tņ u pā rvietoš anos un kaut kā dā m vainā m, bet es, nogurusi, ļ oti vā ji sapratu viņ a angļ u valodu. Mū su viesnī ca pa ceļ am

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
iemiesojums