Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Ceļoju pirmo reizi mūžā. 1. daļa

18 Jūlija 2015 Ceļošanas laiks: no 07 Jūnijs 2015 ieslēgts 21 Jūnijs 2015
Reputācija: +70.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

1. –2. diena!! ! To vē rts!! !

No Dienvidu dzelzceļ a Harkovā devā mies ceļ ā.8:30 un jau 11:15 tuvojā mies robež postenim Volč anskā . Un 11:50 Kyivstar mani sagaidī ja Krievijā . Stingra izskata, bet ļ oti laipns krievu robež sargs sī ki stā stī ja, kur jā iet, lai nebū tu problē mu. Problē mu nebija, viss par visu aizņ ē ma pat nepilnu stundu. Lai gan kopumā pa Krievijas ceļ u bremzē jā m diezgan biež i, tač u pasu tī rī ba un nevainī ba acī s pā rliecinā ja. Brauciens turpinā jā s pa Krievijas ceļ iem.

Plkst. 18:12 mē s braucā m uz Maskavas-Rostovas š oseju, un ceļ š kļ uva jautrā ks. Vismaz mums nebija jā garlaikojas ar saviem ceļ a biedriem. Par lielu prieku mū su š oferim Arsenam (skaists vī rietis un ļ oti uzmanī gs š oferis) kompā nija tika izvē lē ta tī ri sieviš ķ ī ga un ļ oti dzī vespriecī ga.


Pulksten 22:50 apstā jā mies pie nakts gaismā m Rostovā , kur mū su rindas retinā jā s par tieš i 3 cilvē kiem, kuri tika rū pī gi nogā dā ti dzelzceļ a stacijā . Man personī gi iespaidu atstā ja vecā autoosta (tieš i pretī dzelzceļ am). Tajā var iekļ ū t pa tiltu caur grā vja lī dzī bu ar ū deni. Viduslaiku piļ u labā kajā s tradī cijā s).

Mē s izbraucā m no Rostovas plkst. 23:40 un 2:30 cē lā mies uz nakti. Pamodā mies 5:10, š oferis nepā rtraukti zvanī ja Upper Larsam - caurlaide bija slē gta lī dz 7 no rī ta, tā pē c atļ ā vā mies paspē t.

Plkst. 10:35 Elbruss parā dī jā s pie apvā rš ņ a pa labi, un pie apvā rš ņ a parā dī jā s arī pā ris ē nas no Kaukā za grē das. Kamē r braucā m no trases ieturē t brokastis, apbrī nojā m viņ u no visiem maš ī nas logiem. Kafejnī cā netā lu no š osejas ē rtī bas nav pat "eiro", tač u uzmanī bu novē rsa bezdelī gas ligzdā zem nojumes un ļ oti izpalī dzī gi saimnieki, kuri ņ ē ma vē rā visas mū su izvē lī gā š ofera vē lmes rī ta maltī tei. . Pilnī gi un nomodā mē s pā rcē lā mies uz Pjatigorsku.

Pā rbaudes punktā pie ieejas Ziemeļ osetijā mū su bagā ž a saņ ē ma lielu uzmanī bu no nesmaidī giem cilvē kiem militā rajā formā un burvī gā Bima ar melnu ausi. Mums lū dza izkā pt no maš ī nas, lai reģ istrē tos. Tikmē r dienesta suns rū pī gi apskatī ja mū su mantas. Mū s atlaida ā tri un bez sū dzī bā m, pateicoties sunim)

Vladikakazā ieradā mies plkst. 16:20. Pilsē ta tiek aktī vi celta un priecē ar priež u un kalnu smarž u. Atseviš ķ i iepriecinā ja SIA "Cleared" un Harkovas spoguļ straumes kopija vienā no laukumiem. Un tad sā kā s skaistums...vienkā rš i nepietiek vā rdu, lai aprakstī tu, tā pē c skatiet fotoattē lu. Upper Lars amata vietas tika galā pē c pusstundas un 17:30 laipni lū dzam Gruzijā!! !

Hostelī ieradā mies pirms 22:00 pē c Gruzijas laika, tač u nepaspē jā m aiziet gulē t, apejot klā to galdu. Mā jas vī ns lieliski saderē ja ar nacionā lo lobio, gruzī nu un armē ņ u sieriem un diezgan internacionā liem spā rniem un ceptiem kartupeļ iem ar gruzī nu garš u.

Pē c vakariņ ā m es dodos piepildī t savu bē rnī bas sapni - gulē t augš ē jā divstā vu gultā . Rī t es dalī š os savos iespaidos) Ar labu nakti!

Skats uz kalniem no plkst. Vladikaukā za

Ceļ š uz Gruziju

Krievijas robež a Augš larsā

Neitrā la zona starp Krieviju un Gruzija

Terekas aiza

Migla Kaukā za kalnos


Ganā mpulks uz klints

Kazbeks mā koņ os

3. diena. Sveiki, Tbilisi!! !

Mē s lieliski atpū tā mies, mē s vienkā rš i lieliski gulē jā m: tī ra veļ a uz ē rtā m gultā m dara savu. Rī ts katram komandas dalī bniekam iesā kā s savā tempā , man personī gi pulksten 9.

Mē s apstā jā mies dzelzceļ a stacijā , lai iegū tu biļ etes uz Ureki tū lī t pē c iepazī š anā s ar Gruzijas tirgu. Kamē r ieelpojā m sausā s adž ikas smarž u un degustē jā m Svan sā li (pazī stamā galda sā ls ar garš vielu un garš augu piedevu - universā la garš viela jebkuram ē dienam), hosteļ a vī rs sarī koja ar neraudzē tu mī ksto sieru pildī tu suluguni pankū ku degustā ciju. - atš ķ irī bā no sā ļ ajiem suluguni biezpiens iekš ā š ķ iet gandrī z salds.

Tieš i pusdienlaikā mē s iebraucā m etnoparka teritorijā netā lu no Bruņ urupuč u ezera. Teikš u uzreiz, ka uz ezeru negā jā m, bet redzē jā m tik daudz interesanta: gandrī z visa Gruzija ir miniatū rā . Ieeja mums izmaksā ja 3 larus un par š o naudu uzzinā jā m par gruzī nu dzī vi no daž ā diem valsts reģ ioniem. Parks izvē rtā s ā rkā rtī gi pā rdomā ts: katrā mā jā , ilustrē jot kā da Dž ordž ijas reģ iona dzī vi, atradā s gids, kurš bija gatavs vairā kā s valodā s detalizē ti izstā stī t konkrē tas mā jas un pagalma vē sturi. Daž i bija ļ oti aizraujoš i, uzzinot, no kurienes ir mū su uzņ ē mums, un centā s darī t visu iespē jamo, lai mē s izbaudī tu ekskursiju. Un, lai gan mani pleci banā li dega, nobraucot uz pilsē tu (apmē ram 20 minū tes kā jā m pa serpentī nu), iepazī š anā s ar Gruzijas vē sturi un kultū ru veiksmī gi lika man pilnī bā iedziļ inā ties š ī s rosī gā s valsts dzī vē .


Neskatoties uz autobusu pieturas elektronisko tablo, kas precī zi norā dī ja laiku pirms mums vajadzī gā autobusa pienā kš anas (galu galā , satelī tsakari), nejauš i vī rieš i, kuri nonā ca vienā pieturā vienotā impulsā , palī dzē t brā lī gā s ukraiņ u tautas pā rstā vjiem apturē t katru autobusu, pieliekot maksimā lus spē kus, lai mē s ā tri un ē rti sasniegtu galamē rķ i - Brī vī bas laukumu. Beigā s solī ja mū s gandrī z lī dz vietai atvest 34. marš rutā (50. tetri caurbrauktuve) un pastā stī t, kur izkā pt. Atbraucā m, jā , bet kā...likā s, ka dabū jā m braš ā ko š oferi visā Tbilisi, bet patiesī bā tas ir tikai vietē jais braukš anas stils: kā mums hostelī skaidroja, pat ar tā du neievē roš anu ceļ u satiksmes noteikumi, negadī jumu skaits ir ļ oti pieticī gs - tikai viss savstarpē ji pieklā jī gi uz ceļ a)

Pulksten 15:30 mē s gā jā m pa Chavchavadze ielu no Tbilisi filharmonijas. Pilsē ta dzī vo un plosā s, jaunieš i maz atš ķ iras no mū sē jiem, drē bē s varbū t nedaudz vairā k melnas. Khachapuri ik uz soļ a pā rdod par 2.50 lari un vairā k, bet tas ir garš ī gā ks nekā mū su hostelī lī dz š im). Uzmanī ba detaļ ā m priecē aci: ielu figū riņ as, dzeramā s strū klakas un tas viss. Brī vī bas laukums ar zeltī to Dž ordž u Uzvarē tā ju, kas vainagoja kolonnu, izrā dī jā s ļ oti ē rta vieta atpū tai koku ē nā pie lielas strū klakas.

Ceļ ā uz pilsē tas veco daļ u mā kslas kafejnī cā piestā jā m pie tautietes, kur mū s apkalpoja turku kafija. Pilsē tā gaiss mainā s ik uz soļ a: vai nu vē jš no kalniem, vai kafijas aromā ts, vai sē rvannu smarž a, bet pat uz noslogotā kā s ielas tik pazī stamas izplū des gā zes nav jū tamas. Sē rvannu zona ir viena no galvenajā m vietā m vietē jiem iedzī votā jiem - mums priekš ā izbrauca kā zu kortež s un pilnā sparā ritē ja absolventu fotografē š ana. Pilnī gi viņ iem piekrī tu, vietas ir krā sainas.

Mē s arī nolē mā m paš i atgriezties mā jā s, hostelī gar krastmalu. Laukums uz bultas Harkovā nebija pat tuvu tam, kas bija iekā rtots pie jaunā tilta - atpū tas vieta katrai paaudzei: no rotaļ u laukuma ar ī paš u pā rklā jumu paš iem mazā kajiem lī dz klavierē m krū mos). Mū su meitenes vē l apguva Trī svienī bas baznī cu, bet es devos uz hosteli rakstī t dienasgrā matu.

Mū su kompā nijas otrā daļ a ieradā s pusvienpadsmitos naktī ar lidmaš ī nu, tač u gulē t nedevā mies, neskatoties uz nogurumu, jo saimnieki gatavoja ī stu gruzī nu š aš liku))) apbrī nojami maiga gaļ a! Dzī res rosī jā s lī dz pat č etriem no rī ta. Kas notiks rī t? ). . .

Etnopark on Bruņ urupucis ezers

Ukraiņ u mā kslas kafejnī ca

Tbilisi ielā s

Sameba naktī

Gruzijas viesmī lī ba)

4. diena. Labrī t. . . daž reiz!! !


Cē lā mies ap 7:30, lai izbrauktu 9:00Š odien kopī gi nolē mā m ļ auties hosteļ a vī ra pierunā š anai un apmainī ties ar programmu Tbilisi. ceļ ojumam uz Kahetiju (reģ ions Gruzijas austrumos). Tā tad, 9:00 no rī ta izgā jā m no hosteļ a 9 cilvē ku apjomā + š oferis, viņ š ir mū su gids, viņ š ir saimnieces vī rs, viņ š ir vienkā rš i brī niš ķ ī gs cilvē ks).

Mē s braucā m cauri ļ oti karstai tuksneš ainajai stepei pret Azerbaidž ā nas robež u (vienā vietā piebraucā m tai 3 metru attā lumā ). Pie apvā rš ņ a pavē rā s militā rā bā ze un cilvē ku grupa formas tē rpos, acī mredzot mā cī bā s. Viņ i neizrā dī ja pastiprinā tu interesi par mums, un mū su ceļ š netika pā rtraukts lī dz paš am Dā vida Garedž i klosterim. Apkā rtne ir pamesta, tā pē c ar visu savu skaistumu viņ a centā s mū s pā rsteigt. Godī gi?...apskatiet attē lus))

Ceļ ā uz Kaheti caur Gareji grē du mē s neredzē jā m vietē jos iedzī votā jus (bruņ urupuč us). Acī mredzot viņ i š eit ir nindzjas. Braucā m garā m spoku pilsē tiņ ai un pustukš iem ciemiem - neviennozī mī gs skats, bet mani ļ oti iespaidoja. Kā paskaidroja mū su gids, cilvē ki pā rceļ as uz pilsē tā m, perifē rijā nav ko darī t.

Plkst. 12:30, pā rcē luš ies pā ri grē dai, mē s nonā cā m Kahetijā , un ainava ap mums krasi mainī jā s. Ceļ š gā ja vai nu cauri gandrī z mež am, vai gar vī na dā rziem, vai gar cita aizsardzī bas torņ a drupā m - kā viens no mums precī zi atzī mē ja, liecī bas par apdzī votā m zemē m. Kahetieš i ir vienkā rš a tauta, dzī vo mierī gi un ar humoru, galvenokā rt nodarbojas ar lauksaimniecī bu. Mū s aizveda izmē ģ inā t vienu no viņ a sasniegumiem – sā ļ o sieru. No trim piedā vā tajiem viens bija no aitas piena, divi no govs piena. Pirmais ir ļ oti pī rā gs un sā ļ š , š o tū ristiem piedā vā reti, pā rsvarā gatavo paš i. Pā rē jā s divas ir daudz mī kstā kas un pat maigā kas pē c tekstū ras. Sieru ē dā m ar š otiem tikai no krā sns (garā pitas maize) un pat paņ ē mā m pā ris gabaliņ us lī dzi uz ceļ a. Dā snais gruzī ns bija tik ļ oti aizrā vies ar mū su kompā niju, ka katram no mums uzdā vinā ja rozes no sava dā rza. Bija gandrī z 14.00 un pē c tik improvizē tas uzkodas nepalaidā m garā m iespē ju nogarš ot gruzī nu dabisko limonā di.


Joras grē dā Alazani ieleja parā dī jā s mū su priekš ā visā savā krā š ņ umā plkst.  14:45 pē c Gruzijas laika. No turienes mē s redzē jā m Sighnaghi, mī lē tā ju pilsē tu. Mē s piebraucā m pie tā s pē c Svē tā Nino kapa apmeklē juma. Paš ā Signagi gā jā m gar cietokš ņ a sienu, uz kuras mū su uzmanī bu neatlaida Alazani ieleja un dū makā kū stoš ā Kaukā za grē da. Kā pē c? Spriediet paš i)))

Lī dz 16:00 bijā m Aktalas sanatorijā ar ā rstnieciskajiem dubļ iem. Viņ i burbuļ o forš i, bet neviens no mums neuzdroš inā jā s tur kā pt))

Nā kamais programmas punkts bija Kinzmarauli rū pnī ca, kur mums ne tikai tika sarī kota ekskursija par vī na raž oš anas tehnisko procesu, bet arī bija degustā cija, kurā dā rgajiem viesiem (tas ir, mums), nevis izrakstī ja 4 vī nus, viņ iem tika doti izmē ģ inā t 5 vī nus: Rkatsiteli, Kisi, Saperavi, apbalvots ar medaļ ā m, ir klasisks Kinzmarauli, un piektais vī ns bija deserts 16 reiz 16. Cenas rū pnī cā , protams, ir zemā kas par veikalu cenā m: 28-35 GEL par pudeli vietā (atkarī bā no zī mola), š eit 7-12, un velkonis ir vē l lē tā ks.

Plkst. 18:00, uzmundrinā ti, devā mies uz Kvareli ezeru pē c veiksmes - un mums paveicā s: tur nebija neviena augsta ranga atpū tnieku, tā pē c apsargi mū s mierī gi palaida cauri. Es saprotu š os atpū tniekus - vieta patieš ā m ir ī paš a, man negribē jā s doties prom, bet pē c vispā rē jā s fotogrā fijas mē s devā mies tā lā k. Apskatī jā m Gremi cietoksni no tilta, bijā m pā rliecinā ti, ka tas ir labā kais skats visā apkā rtnē .

Nepaliekot ilgā k nekā nepiecieš ams, mē s braucā m uz Kahetijas galvaspilsē tu Telaviju, kur mū s jau gaidī ja ī sts gruzī nu zemnieks svaigas churchkhelas kompā nijā . Iepriekš izmē ģ inā tais ir pelnī jis salī dzinā jumu ar labi izž ā vē tā m raudā m, jo ​ ​ svaigā Churchkhela ir neticami mī ksta un garš ī ga. Mā jas saimnieks mū s cienā ja ar mā jas vī nu, tas ir bagā tā ks un smagā ks par rū pnī cas vī nu, bet bez tā mū su vī nu karte bū tu nepilnī ga)

Izbraucot no Telavi plkst. 19:45, mē s devā mies uz Gombori. Garā m Gombori 1800 metru augstumā virs jū ras lī meņ a, pā rcē lā mies jau pusdeviņ os. Nogurums lika par sevi manī t tikai pie hosteļ a ieejas (vē l nebija desmiti vakarā ). Hosteļ a saimnieks jau klā ja galdu, kad ielī dā m pā rguruš i, bet ar milzī giem iespaidiem! ! ! Es domā ju, ka gulē š u bez pakaļ kā jā m...lī dz rī tdienai)


Uz robež as ar Azerbaidž ā nu

Dā vida Gareji klostera komplekss

Dabī gā Gruzijas limonā de

Alazani ieleja

Sighnaghi cietoksnis un Alazani ieleja

Kindzmarauli rū pnī ca

Degustā cija Kindzmarauli rū pnī cā

Kvareli ezers

Gremi cietoksnis

Gombori caurlaide

5. diena. Ar jaunu sparu mē s iekarojam Gruziju)))

Neskatoties uz lē mumu gulē t pē c vakardienasgā jiena, mē s cē lā mies ap pulksten 8:00. Gandrī z aizmirsu parā dī t mū su hosteli! Brokastī s sadrupinā jā m pankū kas ar jogurtu un jau 10:10 devā mies prom no hosteļ a uz seno Gruzijas galvaspilsē tu Mtskhetu. Tas izrā dī jā s pavisam tuvu – lī dz 11:00 sperā m kā ju uz katra gruzī na svē to zemi – Dž vari klosteri. Š eit paveras elpu aizraujoš s skats, un pats klosteris pā rsteidz ar mierī gumu un vienkā rš ī bu. Neapstā joties vairā k kā pusstundu, devā mies lejā uz paš u Mtskhetu. Pilsē ta mierī ga, ļ oti tī ra, noskaņ ota tū ristiem. Un mē s turpinā jā m savu ekskursiju pa valsts garī gajiem centriem - nā kamā ir Svetitskhoveli katedrā le. Arhitektoniskā s niansē s neiedziļ inā š os (jo ilgi. . . ļ oti), viss ir bildē .

Bet kultū ra ir kultū ra, un neviens nav atcē lis steidzamas vajadzī bas — mē s devā mies uz ī sto khinkali. Stingrā hosteļ a hosteļ a vī ra vadī bā mē s apguvā m khinkali ē š anas mā kslu visaugstā kajā lī menī ). Pusdienas pavadī ja 5 veidu Zedazeni limonā des degustā cija - nu ļ oti garš ī ga lieta).


Tbilisi mē s atgriezā mies plkst. 13:30 un nekavē joties devā mies uz Mtatsmindas kalnu, kas ir augstā kais punkts Tbilisi (garā m Kordobas ciemam, piemē ram, mū su Koncha Zaspa, un Disnejlenda) - pievienota Tbilisi panorā ma). Nobrauciens pa vecajā m ielā m lika man iepirkties, un 14:30 mē s apstā jā mies pā rbaudī tā suvenī ru vietā , kur tē rē t savu grū ti nopelnī to naudu). Mū su brī vprā tī gajam gidam nā cā s burtiski aiz ausī m izvilkt mū s no veikala, kur viņ š mū s naivi nosū tī ja, atsaucoties uz vairumtirdzniecī bas cenā m. Bet pat tas mums netraucē ja atgriezties hostelī , lai sakravā tu mantas un laicī gi bū tu stacijā , lai dotos ar vilcienu uz Ureki (ā trvilciens Tbilisi-Makhinzhauri, biļ ete 18 GEL). Stacijā par simbolisku "cik tu dod" mū su bagā ž u aizveda uz vilcienu un palī dzē ja iekraut. Ļ oti ē rts vilciens mū s atveda uz vietu lī dz 22:39.

Vieglas vakariņ as ievilkā s 2 stundas, un pē c pusnakts mē s tikā m pie spilveniem. Kā ir jaunā vietā - pastā stī š u rī t) Ar labu nakti!

Dž vari klosteris

Uz Mtskhetas fona

Svetitskhoveli katedrā le

Skats uz Tbilisi no Mtatsmindas

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
iemiesojums