Desmitā tūres diena "Divi kaislību poļi" Saragosa.

Desmitā diena.
Rī ts Madridē . Izbraukš ana no pilsē tas paredzē ta plkst. 12.45. Tie, kas vē las, pulksten 10.45 dodas ekskursijā uz Karaļ a pili. Š ī ir vienī gā reize visā ekskursijā , kad manas vē lmes ar meitu atš ķ ī rā s, un viņ a devā s ekskursijā , un es staigā ju pa pilsē tu.
Izrakstī š anā s no viesnī cas pulksten 8:00. Brokastis bija 7. Mē s devā mies lejā.7. 20 un - lū k - nekā nebija. Paplā tes ir tukš as, kafijas kannas arī . Pilnī gi noteikti. Es lieliski saprotu, ka viņ i aizkavē jā s un pā rpalikumi migrē ja uz autobusa sviestmaizē m un termosiem, jo š odien diena ir ceļ ā . Situā cija ir smieklī ga. Un es gribu ē st. Aizgā ja pie viesmī ļ a. Rā du tukš u š ķ ī vi un tukš as paplā tes. Sā kumā viņ š vienkā rš i krata galvu. Pasmaidu un atkā rtoju – gribu ē st. Redzu, ka situā cija viņ u uzjautrina, un, slē pdams smaidu, viņ š paņ em no rokā m š ķ ī vi un pē c brī ž a atgriež as ar divā m sviestmaizē m uz tā . Paņ emu krū zi un rā du, ka arī kafijas nav. Situā cija atkā rtojas – viņ š vispirms pieiet pie kafijas kannā m uz galdiem, pā rbauda, tad paņ em krū zi un pats uzvā ra man kafiju. Paldies ar smaidu angļ u valodā . Oho! Un cik garš ī gi)))) viņ a kafija ar pienu iznā ca vienkā rš i lieliska.
Lai nokļ ū tu pilī no Madrides viesnī cas, nepiecieš ama stunda un 10 minū tes. Es sā ku domā t, ka viens pats, varbū t tas bū tu ā trā k. Es plā noju staigā t pa de Solu. Tas ir vairā k par iepirkš anos, nevis pilsē tas iepazī š anu. Spā ņ u mode, kas mani pavedinā ja atpakaļ Sansebastjanā , cī nī jā s ar tū rista zinā tkā ri un manī uzvarē ja š opaholiķ is.
Trī sstā vī gā Zara mū s ilgi neinteresē ja, mums tas viss ir. Tač u Spā nijas apģ ē rbu un apavu zī moli jau ir ekskluzī vi. Blū zes, tunikas, š alles, apavi, pat mē teļ i migrē ja uz manu somu. Cenas burvī gas. Zamš ā das puszā baki ar š ņ orē m, augsti, par 39 eiro - esmu apmierinā ta.
Nā cā s arī pirkt fotoaparā tu, manē jais pē kš ņ i salū za: “objektī va kļ ū da”. Devos uz fotogrā fiju veikalu. Pā rdevē js angļ u valodā "nē -nē ". Izņ emu no somas salauztu fotoaparā tu un rā du “broks” - “crash”. . . Š ķ iet, ka saprotu, lai gan paņ ē mu kameru viņ am rokā s un ieslē dzu normā li. Viņ š rā da uz manu fotoaparā tu: "labi" - es zinu, ka ir labi, bet es gribē tu vismaz kā du. . . Ar pirkstiem un ž estiem cenš os paskaidrot, ka esmu gatava kaut ko "vairā k vai mazā k" pirkt. Viņ š smejas par manu pantomī mu un skaidro – tā du digitā lo fotoaparā tu kā man nav, ir vienkā rš ā ki. Vai spoguļ i. Tagad ir mana kā rta smieties, bet mē s viens otru saprotam. Es saku - izvē lies pē c savas gaumes, kā jau sev. Nodomā ju, noliku uz letes divas ierī ces - Olympus un Nikon. Esmu mī nusos, varē tu rakņ ā ties pa internetu un salī dzinā t. . . gan ar labu zoomu 10x un 18x, vidē jā cenu kategorija, 16 megapikseļ i katrā , bet tas nav svarī gā kais parametrs. Grū ti precizē t detaļ as, un tā s visas kaut kā uzreiz izlidoja no galvas. Viņ š redz, ka esmu neizpratnē , un saka: š o es ņ emtu sev - un norā da uz Olimpu.
Vē lā k es pastā stī š u savai meitai par to (un vē l vienu sarunu dž insu veikalā ), un viņ a man jautā s: "Kā dā valodā tu runā ji? " Smieklī gi, bet es nezinu. Tā nebija krievu vai angļ u valoda, iespē jams, ž estu un emociju valoda. Sā kumā mē s viens otru slikti sapratā m, tad sā kā m saprasties lieliski. Rezultā ts - pē rku fotoaparā tu, 99 eiro. Ļ oti apmierinā ts. Mā jā s jau paskatī jos, kā da cena mums ir š im modelim - nedaudz mazā k par diviem tū kstoš iem. Pē c jaunas fotoaparā ta iegā des mana vecā vē l divas dienas nestrā dā ja, vispā r neieslē dzā s. Un tad tas atkal strā dā ja. Bet tagad mē s noš ā vā m vē l vairā k, un karte komplektā bija 8 papildu MB.
13.05. Iekā pā m autobusā un atvadī jā mies no Madrides. Starp citu, tajā dienā es kavē ju 6 minū tes, noklausī jos pā ris jaukus komentā rus no vienas jaukas dā mas (kura nekad nekavē ). Un tas bija par “taxfree” - viņ i mani nelaida ā rā no veikala, kamē r nebija izrakstī ti, un priekš ā bija vē l divi cilvē ki, kuri vē lē jā s atdot procentus no pirkumu izmaksā m muitā . Rezultā tā somu burtiski nā cā s izraut no pā rdevē jas rokā m, pat aizķ erot to pa degunu un skrienot uz tikš anā s vietu. Bet katram ir sava darī š ana un kavē ties, protams, nebija tā vē rts.
Lī dz Saragosai priekš ā.300 km. Autobusā mū s gaidī ja pā rsteigums - iztī rī ja. Un visas somas no pasaž ieru nodalī juma migrē ja uz bagā ž as nodalī jumu. Cilvē ki ir noraizē juš ies, bija lietas, kas plī sa. Vienmē r turē jā m zem kā jā m somu ar dž emperiem un maiņ as apaviem. Tur viņ i ielika ē dienu dienai. Tagad mū su jogurti ir bagā ž niekā . 300 km mū su ā trumā ir vismaz č etrarpus stundas. Grauž am riekstus un sapņ ojam par jogurtu. . .
15.40 - vē l 128 km lī dz Saragosai. Skatī jā mies filmu par Madridi. Ainavas aiz loga apbur, roka pati sniedzas pē c kameras. Sarkanbrū na zeme ar akmens dzī slā m un dzeltenzaļ iem kokiem. Salonā atkal iestā jas klusums, cilvē ki vai nu snauž , vai klusi koš ļ ā jas. Par skatu tuvoš anos aiz loga uzzinā m ar kameru klikš ķ iem.
17.40 iebraucam Saragosā . Braucot pa ielā m autobusā , radā s pirmais iespaids: industriā la moderna pilsē ta - debesskrā pji un palmas, platas ielas. Ceļ malā termometrs +20.
Marš ruts pa pilsē tu ir nedaudz mainī ts - caur centru braukt nevar. Pilsē tā top tramvaji.
Ekskursija sā kā s netā lu no Aljaferia pils. Fotopauze. Mē s neejam iekš ā .
Mē s ejam tā lā k. Ejam garā m tiltam pā r Ebro upi. Zari un baļ ķ i sparī gi peld pa straumi, ū dens dubļ aini brū ns, bet tas viss izskatā s kaut kā netī rs. Upe neaptveramā veidā harmoniski iekļ aujas apkā rtē jā pilsē tvides ainavā ar katedrā ļ u smailē m pret debesī m.
Pilā ras Dievmā tes bazilika tieš i aiz tilta. Dodamies iekš ā – tur glabā jas nesprā guš as bumbas, kas uzkrita templim. Bet tas ir no jauna stā sta...Fotografē t iekš ā ir aizliegts. Ļ oti skaistas arkas, daž as no tā m gleznotas ar Francisa Goijas roku.
Netā lu no Domes Rā tsnama ar iespaidī gā m skulptū rā m pie ieejas. Pats Pilar laukums ir iespaidī ga vieta, milzī ga brī va telpa, ko ieskauj Baslika, San Salvadoras katedrā le un pils - bijusī mauru valdnieku rezidence. Ē kas pē c stila ir pilnī gi atš ķ irī gas: baroka, neoklasicisma, koš i mozaī kas jumti. Š eit atrodas sē doš u figū ru arhitektū ras ansamblis blakus Gojas piemineklim. Otrā pusē ir moderna ū denskrituma strū klaka par godu Amerikas atklā š anas 500. gadadienai. Š eit ir paradī ze fotosesijai - lai kur jū s pagrieztos - skaistums ir visur. Milzī gs globuss, tieš i blakus ū denskritumam, skulptū ras. Iespē jams, tā pē c es labi neatceros ceļ vedi — attē li mani novē rsa. Zem laukuma atrodas pazemes autostā vvieta.
Bija vakara laiks, un mums tika dota apmē ram stunda lī dz laukumam. Rietoš ā s saules gaismā piļ u torņ i izskatī jā s lieliski. Tad skrienam atpakaļ pā ri tiltam uz autobusu un dodamies uz Andoru. Viņ i ieradā s pusnaktī . Istabā iekļ uvā m ap pusnakti.
Vakarā autobusā tika aktualizē ta tē ma par brī vo laiku Andorā . Kā tur notika saruna un kas notika, es nezinu. Es klausī jos tikai tad, kad bija skaļ š . Varu pastā stī t rezultā tu: uz mums kliedza, teica, ka nebū s brī va laika, perioda un ko vien gribē siet. Tā kā paredzē ts 10.00, tad izbrauksim. Un tas nekas, ka veikali strā dā no 9.30. Tauta prasī ja vismaz pusstundu, atbildē ja: “Nē . Tavas problē mas”. . . Raugoties uz priekš u, teikš u, ka no rī ta sanā cā m, kā bija teikts, un galu galā.10. 25 izbraucā m no pilsē tas. . . Vē l 10 minū tes neko nebū tu atrisinā juš as.