Svētajā zemē. 3.daļa. "Šī pilsēta ir labākā pilsēta pasaulē..."

Es ļ oti mī lu š o pilsē tu. Es viņ ā iemī lē jos neklā tienē , kad vā cu materiā lus romā nam "Anubisa rē ciens", tač u to varē ju aprakstī t tikai tad, kad to apmeklē ju personī gi, 2002. gadā . Tā pē c mans satraukums pirms jauna ceļ ojuma uz Kairu ir saprotams. Kā viņ š mani satiks? Kā es to uztverš u, jo ne velti saka, ka nevar divreiz iekā pt vienā upē...
Tikš anā s bija paredzē ta pulksten 3 no rī ta. Vē l pilnī bā neatguvies no nogurdinoš ā kā ceļ ojuma uz Jeruzalemi, baidī jos no 6 stundu brauciena uz Ē ģ iptes galvaspilsē tu. Rati tika piegā dā ti laikā . Tas bija neliels Mercedes furgons ar gaisa kondicionē tā ju. Uz 6 cilvē kiem tū ristiem (mana ģ imene un vē l viena ģ imene no Kijevas) - tas tā . Š oferis Mustafa (pie sevis visu laiku atkā rtoju, lai neaizmirstu, ka viņ a vā rds ir viens no Ataturka vā rdiem, bet reizē m viņ š apmulsa un gandrī z nosauca puisi Kemalu), ap 25 gadus vecs jaunietis, kurš nerunā ja Krievs vispā r, iepazī stinā ja mū s ar savu draugu, arī jaunu puisi no vietē jā s policijas, kurš , iespē jams, nolē ma doties vizinā ties uz galvaspilsē tu (taisnī bas labad teikš u, ka viņ š mums bija ļ oti noderī gs, jo vienmē r apņ ē mā s visas situā cijas, kas saistī tas ar daudziem policijas posteņ iem un pā rbaudē m, un kopumā puisis ir jautrs un nekaitī gs). Iet. . .
Es iegā zos aizmugurē jā sē deklī un ē rti braucu lī dz pat Kairai. Apmē ram 1.5 stundu pirms ieraš anā s es biju izvemts, un es ziņ kā rī gi skatī jos ā rā pa logu, vē rojot tipiskas Ē ģ iptes ainavas. Interesantā kais, iespē jams, bija Suecas kanā la š ķ ē rsoš ana pa pazemes tuneli. Nekad neredzē jā m paš u kanā lu : -( Debesis joprojā m bija biedē još as. Sarauktas ar mā koņ iem, bez saules. Lū k, tava vecmā miņ a un Jurģ u diena, es nodomā ju. Vai bija vē rts braukt uz Kairu, lai tevi noķ ertu lietū ? Saule iznā ca tikai pē c 9:00 Garastā voklis uzlabojā s.
Pē c stundas pazibē ja priekš pilsē ta, un visbeidzot mē s iebraucā m Kairā . Mē s piegā jā m viņ am no nedaudz cita virziena nekā manā pirmajā vizī tē uz galvaspilsē tu Misru. Pē c tam izbraucā m cauri Gizai, tā pē c uzreiz ieraudzī jā m piramī das. Š odien braucā m cauri centram, uz liela tilta. Brauciens uzreiz atgā dinā ja Maskavu. Mē s uzreiz iekļ uvā m sastrē gumā un lē nā m kustē jā mies kā bruņ urupuč i. Bet mē s varē jā m paskatī ties apkā rt.
Jā , Kaira jums nav Jeruzaleme. Jau viena š ī milzu skudru pū ž ņ a populā cija ir iespaidī ga. 23-24 miljoni cilvē ku! ! ! Nu tā s ir 30 Jeruzalemes, 3 Maskavas vai puse Ukrainas! Tikai padomā . Milzī gas mā jas, piekā rtas ar satelī tantenu traukiem un gaisa kondicionieru kastē m, plaš as ielas ne arā bu valodā , cilvē ku masas un zaļ umu jū ra. Š ur tur redzami moš eju minareti, baznī cu smailes, pieczvaigž ņ u viesnī cu torņ i. Un nemainī gā s Kairas "nepabeigtā s" mā jas ar izvirzī tiem kanā liem. Principā tie ir diezgan paš pietiekami un ē rti. Tač u saimnieki, kamē r mā ja raibā s ar kanā liem, par savu mā ju ziņ o varas iestā dē m kā nepabeigtu (pē c pā ris gadiem apprecē sies vecā kais dē ls, tad uzcelsim viņ am grī du un viss), saņ emot atlikš anu par ī paš uma nodokli.
Mē s braucā m uz Kairas muzeju - salī dzinoš i nelielu divstā vu sarkano ķ ieģ eļ u ē ku, ko 19. gadsimtā uzcē la Auguste Mariette - pirmais galvenais Ē ģ iptes senlietu glabā tā js (tagad š o amatu ieņ em Dr. Zahi Hawass). Pie ieejas mē s tikā mies ar mū su gidu Dr Hasan. Viņ š mā ca ē ģ iptoloģ iju Kairas universitā tē un lieliski pā rvalda krievu valodu (jo 5 gadus studē ja Maskavā ). Hasans mū s veda pa muzeja gaiteņ iem, bakstī dams uz vienu vai otru orientieri, ko ne reizi vien bijā m redzē juš i ž urnā los, grā matā s un televī zijā . Protams, vislielā ko iespaidu atstā juš i Tutanhamona kapa dā rgumi - maska, 130 kg tī ra zelta zā rka utt. . Tomē r arī bez tā muzejā ir daudz interesantu lietu. Tā s paš as dzī vnieku mū mijas: krokodils, suns, paviā ns, kaķ is. Faraona Khafres diorī ta statuja, papiruss. . . Ž ē l, ka telpa ir š aura un vā ji kondicionē ts, un fotografē t š eit nedrī kst. Bet jau teritorijā nobildē jā mies pē c sirds patikas. Ī paš i iespaidī gs baseins ar zilajiem lotosiem, Marietas kaps, sfinksas.
Pē c tam viņ i devā s uz Sakaras nekropoli, kur atrodas senā kā s Ē ģ iptes faraonu apbedī jumu vietas. 3. , 5. , 6. dinastija. Kā mums stā stī ja pā rsteigtais doktors Hasans, reti kad slā vu tū risti iemaldā s Sakarā . Pa ceļ am redzē jā m ikdienas dzī ves bildes. Š eit atrodas kanā ls, kurā iekrita vieglā automaš ī na, kuru atguva policija un vietē jie pamatiedzī votā ji. Skumji tievi ē zeļ i, velk puikas un bagā ž u mugurā , arā bu sievietes ar taisnā m mugurā m, kas uz galvas nes daudzkilogramiskas kravas. Un tagad, aiz pagrieziena, parā dī jā s tuksnesis ar piramī dā m, kas izcē lā s tā vidū . Visievē rojamā kā no Sakaras piramī dā m, protams, ir pirmā ē ģ iptieš u piramī da ar pakā pieniem, ko arhitekts Imhoteps cē lis 3. dinastijas Dž osera faraonam. Kā dreiz to ieskauj mū ris un vā rti, teritorijā pie tā atradā s bē ru templis ar altā riem. Nedaudz paliek no saistī tajā m ē kā m. Kā apburti, mē s klusē dami un saulē kū stoš i stā vē jā m lielajam Imhotepa radī jumam.
Nā kamā pietura ir slavenais Gī zas plato ar trim 4. dinastijas piramī dā m, ko cē luš i faraoni Khufu, Khafre un Menkaure (Cheops, Khafreno un Menkaure), kā arī Lielo Sfinksu. Karstums ir sasniedzis savu maksimumu. Mē s jau kustē jā mies kā bruņ urupucis, saules un vietē jo tirgotā ju pā rvarē ti, kas par pā ris dolā riem piedā vā ja mums suvenī rus: 3 piramī du kopijas, papirusa grā matzī mes, dievu un dievieš u figū riņ as. Pā rsteidza 140 metru Khufu Horizon varenī ba. Mē ģ inā jā m nokā pt uz kā du no mazajā m piramī dā m, tač u, ieraugot gandrī z milzī go 50x50 cm bedri ar slidenā m kā pnē m, neviens no mums neuzdroš inā jā s veikt varoņ darbu tū ristu zinā tkā res godam. No skatu laukuma apskatī jā m visu Gī zas panorā mu un devā mies lejā uz Lielo Sfinksu, kurai, pē c leģ endas, ir portreta lī dzī ba ar 2. piramī das celtnieku faraonu Khafru. Te es kliedzu ne tikai garlaikotajiem melnajiem, bet arī stulbajiem un lē najiem, kā kamieļ iem, angļ iem, kuru augstprā tī gā , saules novā rdzinā tā ģ imene nevienam neatdeva fotografē š anai ē rtu vietu pie Sfinksas. Viņ š paņ ē ma, var teikt, mī ļ ā : -)
Pē c pusdienā m devā mies uz Khan el Khalili bazā ru Kairā . Š eit nav pā rtikas preč u. Kopš pagā juš ā gadsimta š eit tradicionā li tiek tirgotas ē ģ iptieš u "senlietas". Milzī gs veikalu un veikalu kvartā ls, kur letes plosā s ar zeltu un sudrabu, ū denspī pē m, paklā jiem un grī dsegā m, nacionā lajiem apģ ē rbiem, statujā m un figū riņ ā m. Es š eit nopirku Seta un Tota attē lus, un mana meita ieguva divas š eš as ū denspī pes sev un dā vanai.
Saules un iespaidu noguruš i, pā rcē lā mies mā jā s.
Kamē r mē s atkal satiksimies, Kaira, Misras sirds!
Skatiet stāsta sākumā par ceļotāju skaitu, manā "pārāk detalizētajā" stāstā ir šī informācija. Un par ēdienu - nedomāju, ka viens neveiksmīgs restorāns visam ceļojumam, kuru mēs paši izvēlējāmies, neļauj mums sūdzēties par visu ceļojumu. Esmu pragmatiķis, tāpēc viss tiek pasniegts no ikdienas ērtību viedokļa, un lai dzejnieki apraksta skaistumu, viņi ir vairākums vietnē.
Смотрите в начале рассказа о количестве путешественников, мой "излишне подробный" рассказ содержит эту информацию. А про питание - не думаю, что один неудачный ресторан за всю поездку, который мы выбрали сами, позволяет иметь претензии ко всему путешествию. Я - прагматик, поэтому все изложено с точки зрения бытовых удобств, а красоты пусть описывают поэты, их на сайте большинство.
Gygy! Pro dzejnieki - tas ir vietā! Bravo! :) Vēl viens +1!
Гыгы! Про поэтов - это в точку! Браво! :) Еще +1!
Es nesapratu, cik * bija “kuģis”, man tas ir ļoti svarīgi, es gribu lasīt atsauksmes citās vietnēs.
так и не поняла, сколько * был "теплоход", для меня это очень важно, хочу почитать отзывы и на других сайтах.
paldies autoram,bet par stulbām pretenzijām uz to-patīk,pārāk detalizēts stundu apraksts-nepatīk nelasi.ekskursija uz Luksoru.ceļš bija nevis 2h,bet 4.mums iedeva 0,5 stundas līdz brīnišķīgajam Karnakas templim (uz tualeti un atpakaļ), mūs ilgi vilka pa kapiem, un vēl ilgāk marinēja idiotiskās naftas rūpnīcās un citās nejēdzībās.Sajūta tāda, ka par savu naudu jūs arī tikāt cauri ausis.
bet tāds apskats būtu sanācis, vīģes mēs būtu dabūjuši!
спасибо автору,а по поводу глупых претензий к ней -типа,слишком подробное почасовое описание-не нравится,не читай.на самом деле,именно такая "почасовка"и дает полное представление об экскурсии.мы в прошлом году вот так и ошиблись,выбирая экскурсию в луксор.дорога была не 2 часа,а 4.на дивный карнакский храм нам дали 0.5 часа(в туалет и обратно)долго таскали по могильникам-и еще дольше мариновали в идиотских лавченках-фабриках масел и прочей ерунды.ощущение такое,что за твои денежки тебе же и по ушам проездили.
а вот попался бы такой отзыв-фиг бы мы попали!
Diezgan interesanti! Tikai tagad, visu lasīšanas laiku, bija sajūta, ka nevari sagaidīt šīs garās ekskursijas beigas un zemi, beidzot, savā mīļajā (un arī pie manis!) Arābijā! Varbūt es kļūdos...
Довольно интересно! Только вот все время чтения меня не покидало ощущение, что Вы не могли дождать окончания этой длительной экскурссии и приземлиться, наконец, в любимой (и мною тоже!) Арабии! Возможно, я ошибаюсь...