Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

4 dienas Berlīnē: ko jūs varat redzēt

04 Oktobris 2019 Ceļošanas laiks: no 15 Septembris 2019 ieslēgts 18 Septembris 2019
Reputācija: +5259.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Aleksandrs Platcs vakarā

Doma par atgrieš anos Berlī nē un skatu uz nepamanī to mū su sirdī s un prā tos ir palikusi jau divus gadus — kopš mē s apmeklē jā m Berlī ni autobusa tū res ietvaros Amsterdam Blitz.

Toreiz pirms diviem gadiem Berlī nē pavadī jā m veselas 10 stundas. Un mē s paveicā m daudz!

Vispirms Muzeju salā apskatī jā m trī s muzejus (redzē jā m Babilonijas vā rtus un slaveno Nefertiti)! Tiem, kas vē las apskatī t arī vairā k nekā vienu muzeju, vē los atgā dinā t, ka biļ ete uz vienu Muzeju salas muzeju maksā.12-14 eiro, bet visu muzeju abonements uz visu dienu maksā.18 eiro.

Mū sdienu Berlī ne

Bet viena diena tik lielā pilsē tā ir tikai "sē kla", varē tu teikt, apetī tes rosinā š anai. Apetī te nā k burtiski uzreiz, bet jā gaida iespē ja to apmierinā t.


Bezvī zu rež ī ms un zemo izmaksu aviosabiedrī bas, kas ienā kuš as Ukrainas aviā cijas tirgū , ir paveikuš as savu darbu: cilvē ki sā ka ceļ ot vairā k un vairā k paš i. Un, neskatoties uz to, ka zemo cenu aviokompā nijas ar visiem spē kiem cenš as mums sagriezt pat rokas bagā ž u (š oreiz lidojā m nevis ar mugursomu, bet gan ar mazo somiņ u 40x20x25 cm), viņ i nevar mū s uzvarē t!

Un neatlaidiet vē lmi ceļ ot! Mā cī simies pa ceļ am paņ emt lī dzi vē l mazā k lietu : )

Tā tas bija š oreiz: pē kš ņ i parā dī jā s interesantas aviobiļ etes uz Berlī ni uz 4 dienā m septembrī , un mē s nolē mā m veikt nelielu ceļ ojumu un redzē t, kas palika nepabeigts.

Es gribē ju redzē t Berlī nes mū ri ar slaveno Brež ņ eva skū pstu un paviesoties zem Reihstā ga kupola un zem Berlī nes katedrā les kupola. . .

Un, lai gan lī dz ceļ ojumam bija vē l trī s mē neš i, doma, ka tevi gaida piedzī vojums, paspilgtinā ja darba dienas : )

Kad plā nojat savu ceļ ojumu pats, atš ķ irī bā no kompleksajā m ekskursijā m varat izvē lē ties ē rtu izlidoš anas un ieraš anā s laiku. Tā , ka Berlī nē tieš ā m bija 4 dienas, nevis pusotra. Tā arī izdarī jā m. Viesnī ca bija rezervē ta centrā , netā lu no Aleksandra laukuma, lai bū tu ē rti nokļ ū t lī dz visam. Mē neš a laikā viņ i saņ ē ma atļ auju Reihstā ga kupola celtniecī bai.

Mū su reiss no Kijevas Berlī nē ieradā s svē tdien plkst. 12:00.

Gatavojoties braucienam, pē kš ņ i izrā dī jā s, ka visi pā rtikas veikali Berlī nē svē tdien bija slē gti. Un pirmdien muzeji, baznī cas un karaliskā Sansusī rezidence Potsdamā , kuru vē lē jā mies apmeklē t, ir slē gti.

Tač u, pateicoties Berlī nes ī paš i ē rtajai transporta sistē mai, š ī problē ma ir atrisinā ta.

Izrā dī jā s, ka S-Bahn pilsē tas vilciens no Š ē nfeldes lidostas dodas tieš i uz Varš avas Strasse staciju, kur sā kas Eastside Gallery (Berlī nes mū ra posms), un š ī galerija stiepjas lī dz Ostbahnhof stacijai un Berlī nē . stacijas ir pā rtikas lielveikali, kas darbojas svē tdienā s! Turklā t no Ostbahnhof stacijas kursē autobuss tieš i uz mū su viesnī cu.

Pa ceļ am no dzelzceļ a stacijas apskatā m interesantā ko objektu - Oberbaumbrü cke tiltu ar torņ iem pā ri Š prē upei.

Oberbaumbrikes tilts


Tilts š eit ir bijis kopš seniem laikiem, un modernais neogotikas stila tilts tika uzcelts 1896.  gadā . Pē c arhitekta ieceres, torņ iem bija jā atgā dina par Berlī nes ū dens vā rtiem kalpotā tilta vē sturisko lomu. Kara laikā pē c Hitlera pavē les tilts tika daļ ē ji uzspridzinā ts, lai novē rstu padomju karaspē ka virzī bu uz priekš u. Pē c Berlī nes mū ra uzcelš anas uz tilta tika atvē rts gā jē ju kontrolpunkts, kas kaut kā tika atjaunots.

Tagad, pē c mū ra kriš anas, tilts ir Austrumberlī nes un Rietumberlī nes apvienoš anā s simbols.

Eastside Gallery

Tū lī t netā lu no tilta sā kas Eastside Gallery — pasaulē garā kā brī vdabas mā kslas galerija, Berlī nes mū ra fragments, kura garums ir 1316 metri.

Š eit atrodas slavenā kā Maskavas mā kslinieka Dmitrija Vrubela grafiti glezna "Brā lī gais skū psts", uz kuras mā kslinieks uzrakstī jis "Kungs, palī dzi man izdzī vot starp š o mirstī go mī lestī bu". Kā atceras cilvē ki, kas dzī voja PSRS, Brež ņ evam ļ oti patika trī s reizes skū pstī t visus draudzī go valstu vadī tā jus.

1979. gada 7. oktobrī notika Brež ņ eva vē sturiskais skū psts, kas bija adresē ts jaunajam Vā cijas Demokrā tiskā s Republikas vadī tā jam Ē rikam Honekeram. Skū psts notika VDR izveidoš anas 30. gadadienas svinī bā s. Balstoties uz š ī skū psta fotogrā fiju, tika izveidota Dmitrija Vrubela glezna "Brā lī gais skū psts". Pē c tam skū pstī š anā s Brež ņ evs un Honekers sā ka personificē t perestroiku un Berlī nes mū ra, kā arī dzelzs priekš kara iznī cinā š anas sā kumu.

2009.  gadā kā daļ a no restaurā cijas, lai atzī mē tu Berlī nes mū ra nojaukš anas divdesmito gadadienu, grafiti tika noņ emti. Mā ksliniekam pat izmaksā ta kompensā cija trī s tū kstoš u eiro apmē rā . Tomē r pē c Berlī nes varas iestā ž u lū guma Dmitrijs Vrubels piekrita to atjaunot. Š is ir vispopulā rā kais grafiti. Jū s to varat viegli atrast pē c tū ristu un stā voš u ekskursiju autobusu skaita.

Pē c pastaigas gar Berlī nes mū ri mē s raiti pā rgā jā m uz jaunu ē ku — Mercedes arē nu.

Bija svē tdiena, ē ka bija slē gta, bet tieš i tā s priekš ā darbojā s lamatas strū klaka, un bija interesanti vē rot, kā cilvē ki tī š i un netī š i tajā iekrī t.

Diena bija saulaina un silta, Berlī nes vasaras beigas. Bija patī kami spē lē t. Tomē r bija pienā cis laiks doties uz viesnī cu. Mums joprojā m ir milzī gi plā ni š odienai.


Mē s rezervē jā m viesnī cu tieš i pilsē tas centrā , Friedrichshain rajonā , un kopumā bijā m ar to apmierinā ti. Tā s atraš anā s vieta, 15 minū š u gā jiena attā lumā no Aleksandra laukuma, un sā tī gas brokastis, kas iekļ autas izmitinā š anas cenā , izlī dzinā ja taupī bu un slikto skaņ as izolā ciju. Vispā r, ko jū s varat sagaidī t no pilsē tas viesnī cas? Tī rs, ē rts, silts, santehnikas darbi. Nekas cits nav vajadzī gs.

Ja jū s man jautā tu, kas man Berlī nē patika visvairā k, es nevilcinoties atbildē tu: sabiedriskais transports.

Berlī nes transports (tramvajs un S-bahn)

Transports, protams, pē c mū su standartiem ir dā rgs (bet vā cieš u dzī ves lī menis ir augstā ks nekā mums). Piemē ram, braukš anas karte visiem transporta veidiem dienas laikā (no 6.00 lī dz 3.00 nā kamajā rī tā ) paš ā pilsē tā (A un B zona) maksā.7 eiro. Jū s vienkā rš i apstipriniet savu biļ eti pirmajā transporta veidā un brauciet vismaz veselu dienu. Un nemaz nav ž ē l š ī s naudas, kad jebkurā punktā var nokļ ū t ā tri, bez sastrē gumiem, ar jebkā da veida transportu (izvē lies sev tī kamo), aprē ķ inot ieraš anā s laiku no viena punkta uz otru lī dz plkst. minū tes! Un nekur nav jā gaida transports ilgā k par 4 minū tē m! Kā viņ i to izdarī ja? Visas č etras dienas sastrē gumstundā s metro stā vē jā m tikai vienu reizi, un arī tad vagonā bija diezgan brī vi. Pā rē jā s reizes sē dē t varē ja bez maksas.

Mē s dzī vojam Frī drihš einas rajonā , un blakus mū su viesnī cai atrodas satriecoš s parks ar Pasaku strū klaku.

Pasaku strū klaka

Par laimi, ka tagad ir silts un saulains!

Galu galā jū s varat ar prieku un bez steigas pastaigā ties pa š o lielo strū klaku un detalizē ti izpē tī t visas apbrī nojamā s figū ras no pasakā m, kuras mums zinā mas kopš bē rnī bas!

Bet cik daudz fotoattē lu es uzgā ju tī klā , kad aukstajā sezonā visas figū ras bija slē gtas koka kastē s!

Iekā rtojuš ies un nedaudz atpū tuš ies no ceļ a, dodamies pastaigā pa Berlī nes centru.

Š ē rsojam Muzeju salu, ejam garā m un baudā m centrā lo bulvā ri Unter den Linden (“Zem liepā m”), kas stiepjas no Š prē upes lī dz Brandenburgas vā rtiem.

Brandenburgas vā rti Berlī nē


Frī driha Vilhelma valdī š anas laikā bulvā rī parā dī jā s liepas. Lielais kū rfirsts pa š o ceļ u devā s uz saviem medī bu laukiem Tī rgartenā . Tagad Tiergarten ir milzī gs parks paš ā Berlī nes centrā . Berlī nes zoodā rzs ir arī daļ a no Tiergarten. Bet mē s tajā iedziļ inā simies rī t. Un š odien, izbaudot Berlī nes atmosfē ru, dodamies uz Reihstā gu. Pat no mā jā m rezervē jā m Reihstā ga kupola apmeklē jumu. Un tas ir pilnī gi bez maksas! Vietnē www. bundestag. de tagad varat rezervē t trī s apmeklē jumu iespē jas:

- lekcijas galerijā ar skatu uz plenā rsē ž u zā li, kam seko kupola apmeklē jums;

- ekskursija, kam seko kupola apmeklē jums;

- kupola apmeklē jums.

Ekskursija ir jā rezervē vairā kus mē neš us iepriekš , jo ir daudz cilvē ku, kas to vē las. Turklā t krievvalodī gajiem iedzī votā jiem gids strā dā tikai divas reizes nedē ļ ā - pirmdien 12:00 un svē tdien 13:30. Tā pē c, jo agrā k izlemsi par ceļ ojuma dienā m, jo ​ ​ lielā ka iespē ja reģ istrē ties. Veicot rezervā ciju, jums tiks piedā vā ti vairā ki apmeklē juma laiku varianti. Jums bū s jā ievada arī jū su pases dati un tā s personas pases dati, kas ir kopā ar jums.

Tā kā mē s nevarē jā m ierasties ekskursijā laikā , mē s rezervē jā m kupola apmeklē jumu. Atbildes vē stulē no Bundestā ga mū s brī dinā ja, ka pat rezervē jot apmeklē jumu, tas joprojā m nav 100% garantija, ka tur nokļ ū sim, jo ​ ​ nelabvē lī gos laikapstā kļ os kupola un teraš u apmeklē jums var tikt atcelts. Slikti iedomā joties, kā pē c tas tā , tomē r cerē jā m, ka viss izdosies. Un viss izdevā s! Mū su apmeklē juma laiks ir 20.00. Vē lams ierasties 20-30 minū tes iepriekš , jo bū s jā iziet kontrole, kā jau lidostā . Kamē r jū s izietat visas pā rbaudes un skrī ninga pakalpojumus, pienā ks apmeklē juma laiks. Kontrolpunktā pulcē jas grupa, ierodas eskorts un visus ieved ē kā . Tā lā k, kā bankas seifā : durvis jū su priekš ā joprojā m ir aizvē rtas, un durvis aiz jums jau ir aizvē rtas.

Zā le, kurā sē ž Bundestā gs

Grupa atrodas kaut kā dā karantī nā , kamē r visi tiek novē roti caur monitoriem. Un, ja droš ī bas dienests deva atļ auju, atveras priekš ā esoš ā s durvis un grupa dodas uz liftu. Tur visi tiek nodoti lifta operatoram, kurš mū s izceļ uz augš ē jā m terasē m. Izejot no terasē m, ir galds ar bezmaksas audio gidiem, kas pieejami arī krievu valodā .


Audio ceļ vež i ir interaktī vi: tiklī dz jū s ieejat kupolā un sā kat kā pt, tie skaidri izseko jū su atraš anā s vietu, automā tiski ieslē dzas un sā k runā t par objektiem, kas ir redzami no š ī kupola punkta.

Cik skaista ir Berlī ne vakara apgaismojumā !

Skats no Reihstā ga terases

Tagad, nonā kuš i pie terasē m, mē s saprotam, kā pē c ekskursiju var atcelt. Terases ir milzī gas, atvē rtas visiem laikapstā kļ iem. Ja bū tu bijis lietus vai stiprs vē jš , tad droš ī bas apsvē rumu dē ļ cilvē ki tur netiktu ielaisti. Tač u mums tajā dienā paveicā s ar laikapstā kļ iem: rietoš ā saule met pē dē jos sarkanos starus, pieš ķ irot mū su apmeklē jumam ī paš u š armu.

Reihstā ga ē ka

Audioceļ vedis ir interesants un izteiksmī gs. Š eit ir daž i interesanti fakti par kupolu.

Pē c Vā cijas atkalapvienoš anā s un galvaspilsē tas pā rcelš anas no Bonnas uz Berlī ni tika nolemts atjaunot Reihstā gu. Projektu 1993. gadā uzvarē ja angļ u arhitekts Normans Fosters.

Viņ š izstrā dā ja stikla kupolu ar 360 grā du panorā mas skatu.

Reihstā ga kupols

Kupola centrā ir spoguļ u konuss, kas virza saules gaismu ē kā . Stikla kupols ir videi draudzī gs.

Enerģ ijas taupī š anas funkcijas, kas saistī tas ar dienas gaismas izmantoš anu caur spoguļ a konusu, efektī vi samazina ē kas oglekļ a dioksī da emisijas.

Spoguļ a konuss

Lielais saulessargs automā tiski izseko saules kustī bai un bloķ ē tieš u saules gaismu.

Kupolu var sasniegt pa divā m spirā lveida rampā m, kas atgā dina dubultspirā li. Augš ē jā un lejtecē esoš ie apmeklē tā ji nekrustojas.

Spirā lveida rampas

Reihstā ga kupola futū ristiskais un caurspī dī gais dizains padara to par unikā lu orientieri.

Kupolu var apmeklē t lī dz pulksten 24.00. Tiesa, pē dē jā grupa tiek palaista pulksten 21.30.

Mē s tur pavadī jā m vairā k nekā divas stundas. Tā tad organizatori visu pareizi aprē ķ inā ja.

Reihstā gs naktī

Mū su pirmā uzturē š anā s diena bija saulaina, tač u tā jau ir beigusies.


Nā kamajā rī tā pamostoties ar nož ē lu konstatē jā m, ka sinoptiķ i š oreiz nav kļ ū dī juš ies. Laikapstā kļ i acī mredzami pasliktinā jā s. Bija apmā cies un pū ta auksts vē jš . Bet viņ i neizvē las laikapstā kļ us. Vienmē r ir patī kami, kad ar viņ u paveicas ceļ ojumā , bet pat ja nē , nevajag sarū gtinā t. Lai nu kā , mums ir saspringta Berlī nes apmeklē juma programma un nedomā jam no tā s atkā pties!

Mē s atkal nopē rkam ceļ ojuma karti un braucam ar U-Bahn lī dz pieturai Zooloģ iskais dā rzs. S-Bahn bū tu bijis ā trā ks, bet mē s gribē jā m redzē t vecā s metro stacijas.

Pazemes metro stacija

Izejot no metro, pavisam netā lu pamanā m skaistu baznī cu ar nolauztu augš daļ u.

Gedechtniskirche memoriā lā baznī ca

Š ī ir berlī nieš u iecienī tā kā Gedä chtniskirche — ķ eizara Vilhelma piemiņ as baznī ca, kuru uzcē la viņ a mazdē ls ķ eizars Vilhelms II par godu savam vectē vam.

1943.  gadā baznī cu nopostī ja bombardē š ana, tač u berlī nieš i iznī cinā to ē ku nenojauca. Baznī ca tika rū pī gi atjaunota un atjauninā ta, un kupols tika atstā ts salauztā formā kā brī dinā jums pē cnā cē jiem.

Mozaī kas Gedechtniskirche

Tagad tas ir piemiņ as komplekss.

Zooloģ iskais dā rzs ir vecs, celts 1844.  gadā .

Ieeja Berlī nes zoodā rzā

Tā platī ba ir 35 hektā ri. Un dzī vnieku kolekcijā ir 1.000.

Zoodā rzs ir atvē rts katru dienu no 9.00 lī dz 18.00. Biļ ete pieauguš ajam maksā.15, 50 eiro, un, ja vē laties ar akvā rija apmeklē jumu, tad 21 eiro. Dzī vnieki zoodā rzā atrodas atklā tos iež ogojumos, bū ru nav.

Sumbri

Aploku malā s tiek izrakts grā vis, kas ir piepildī ts ar ū deni, un aiz grā vja ir neliels zems ž ogs apmeklē tā jiem.

Un izrā dā s, ka dzī vnieki atrodas burtiski rokas stiepiena attā lumā no jums!

Polā rie vilki

Mē s ieradā mies agri, 9.30, un sā kumā bijā m nedaudz vī luš ies: nonā cā m pie ž irafes, bet ž irafes nebija, piebraucā m pie iež ogojumiem ar gorillā m, tač u arī viņ u nebija.

Tukš i korpusi

Kur pazuduš i visi dzī vnieki? Izrā dī jā s, ka viņ iem bija brokastis : )

Š ī nav ž irafe, bet gan vesela pils austrumnieciskā stilā .

Ž irafu pils

Pagalmā ir tropu dā rzs, silts un mā jī gs.

Ž irafu pilī

Pils priekš ā ir plaš a atklā ta zona ž irafu pastaigā m, ko no skatī tā jiem atdala tikai neliels ž ogs.

Ž irafes atklā tā iež ogojumā

Es nevaru izteikt savas emocijas! Mē s nekad neesam redzē juš i ī stas gorillas.


Tie ir milzī gi! It ī paš i vī rietis! Kā trī s cilvē ki kopā ! Viņ u ģ imenē plaukst daudzsievī ba: tē viņ am ir pat trī s mā tī tes, kurā m viņ š nejauš i, garā m ejot, uzsit pa dibenu!

Gorilla ģ imene

Bē rni tiek izdalī ti atseviš ķ ā rotaļ u istabā . Tā pat kā cilvē kbē rni arī spē lē jas, lē kā , trokš ņ o! Pieauguš ajiem tie netraucē : ) Š o bija ļ oti interesanti skatī ties.

Par leduslā ci nav nepiecieš ams iepazī stinā t

Papildus mums pazī stamajiem dzī vniekiem zoodā rzā ir ķ ī nieš u stū rī tis, kurā dzī vo ī sta panda!

Ķ ī nieš u lapene

Nekad neesmu redzē jis tā du! Panda ir ekrā na zvaigzne. Cilvē kiem ir iespē ja vē rot viņ as dzī vi caur lielu stiklu.

Panda aiz stikla

Š ī glā ze ir paredzē ta cilvē kiem. Bet panda dzī vo dabā . Viņ ai ir radī ti apkā rtē jai videi tuvi dzī ves apstā kļ i.

Roņ i mū s pā rsteidza un uzjautrinā ja. Viņ iem ir milzī gs baseins ar akmeņ ainiem krastiem.

Plombas

Roņ i no rī ta bija “noskaņ oti” un izklaidē jā s no sirds! Viņ i dzenā ja viens otru, svieda draugus no klints baseinā , izlaida daž as smieklī gas skaņ as. To var skatī ties stundā m ilgi. Nedaudz zemā k tika uzcelts neliels amfiteā tris ar caurspī dī gu stiklu, caur kuru var vē rot, kā roņ i draiskojas zem ū dens. Ziņ kā rī gie roņ i piepeld pavisam tuvu un baksta degunu, caur stiklu var pieskarties ar roku. Tas bē rniem rada ī paš u prieku!

Bet mē s, iespē jams, stā vē jā m stundu un nevarē jā m aiziet.

Mazie pingvī ni savā dī ķ ī peld un nirst lielā ā trumā , caur stiklu tie ir skaidri redzami arī zem ū dens. Tie ir roku darbs! Viņ i uzpeld un ubago.

Visur ir izkā rtnes, kas aicina dzī vniekus nebarot. Bet, spriež ot pē c pingvī nu uzvedī bas, apmeklē tā ji tos joprojā m baro.

Jau tuvā k izejai redzam nī lzirgus.

Tie atrodas arī caurspī dī gajā baseinā , un tos var redzē t ļ oti tuvu!

Cik tie ir lieli!

Zoodā rzā pavadī jā m piecas stundas!

Zooloģ iskā dā rza ziedi

Jū s nevarat pastā stī t par visu dzī vnieku un putnu kolekciju vienā stā stā .

Marabu putns

Labā k visu redzē t savā m acī m.

Pē c zoodā rza mē s nolē mā m apmeklē t skaisto Gendarmenmarkt laukumu, jo tur ir ļ oti ē rti nokļ ū t.

Gendarmenmarkt laukums


Daž u metro pieturu attā lumā no zoodā rza atrodas Stadtmitte pietura, no kuras ir tieš a piekļ uve š im laukumam.

Gendarmermarkt ir viens no skaistā kajiem laukumiem Berlī nē , kur atrodas Koncertzā le (bijuš ais nacionā lais teā tris). . .

Koncertnams Gendarmenmarkt

. . . un dvī ņ u baznī cas — Vā cijas katedrā le un Francijas katedrā le.

Gendarmenmarkt laukums

Bet kā pē c divas identiskas baznī cas?

Izrā dā s, ka 17. gadsimta beigā s š ajā kvartā lā apmetā s lielā kā daļ a franč u hugenotu, kuriem Prū sijas karalis Frī drihs I garantē ja reliģ iskā s tiesī bas un pilsoniskā s brī vī bas. Karalis nodroš inā ja vietu baznī cas celtniecī bai gan luterā ņ u, gan franč u kopienai, un abas baznī cas parā dī jā s vienlaikus.

Baznī cas torņ i atš ķ iras tikai ar zelta figū rā m augš pusē (Triumphant uz Vā cijas kupola un Reliģ ija Triumphant uz franč u kupola).

Bet mē s nekad netikā m lī dz baznī cai, tā s bija slē gtas. pirmdiena! Un paš ā laukumā dziedā ja 10-11 gadus vecu zē nu kvartets. Viņ i dziedā ja brī niš ķ ī gi, ar labi trenē tā m balsī m. Viens bija viņ u diriģ ents. Ir jū tams, ka viņ i kaut kur uzstā jas ar koncertiem, bet viņ i vienkā rš i ieradā s, lai mē ģ inā tu un vienlaikus nopelnī tu naudu. Cilvē ki labprā t maksā ja par š o spontā no koncertu. Tas bija lieliski!

Nā kamajā dienā mē s apmeklē jā m karalisko rezidenci Sansusī Potsdamā .

Laika apstā kļ i arvien pasliktinā jā s. Debesis bija svina krā sas! Temperatū ra noslī dē ja lī dz +11 grā diem, pū ta stindzinoš s vē jš . Tač u mē s nevaram ļ auties laikapstā kļ u iegribā m! Mums ir pā rā k maz laika, bet mē s vē lamies izdarī t daudz.

Biļ ete uz ABC zonā m ā rpus Berlī nes maksā.7, 70. Ar to jū s varat doties uz lidostu vai uz Potsdamu. Turklā t tas ir spē kā arī Potsdamas sabiedriskajā transportā .

Izkā pjot Potsdamas dzelzceļ a stacijā , mē s pamanī jā m velosipē du novietni ar lielu skaitu velosipē du.


Gandrī z kā Amsterdamā . Cilvē ki ierodas stacijā ar velosipē diem, atstā j tos stā vvietā un dodas uz Berlī ni ar vilcieniem un vilcieniem. Un vakarā viņ i arī paņ em velosipē dus un dodas mā jā s. Berlī nē nav sastrē gumu! Kaut kas vā cieš u prā tos tomē r mainī jā s, salī dzinot ar mū sē jo. Cilvē ki pā rgā ja uz velosipē diem, bet mū su maš ī nas neiznā ks! Lī dz š im viņ i nes savus dupsi pat lī dz centram uz veikaliem un birojiem, veidojot milzī gus sastrē gumus pilsē tā , pat ar brī vdienu riteņ iem jū rā .

Mē s neizmantojā m Potsdamas sabiedrisko transportu, mē s gribē jā m apskatī t pilsē tu. Pilsē ta ir ļ oti mā jī ga un skaista. Visas fasā des ir restaurē tas.

Potsdama. Gutenbergstrasse

Mē s devā mies uz Veco tirgus laukumu uz Sv. Nikolaja baznī cu ar grandiozu kupolu, kas veidots pē c Eiropas katedrā ļ u parauga.

Potsdama. Nikolaja baznī ca

Sv. Nikolaja baznī cas interjers

Pastaiga pa galveno Brandenburger Strasse. . .

Potsdama. Brandenburgerstrasse

. . . kas mū s noveda pie Potsdamas Brandenburgas vā rtiem.

Potsdamas Brandenburgas vā rti

No turienes Sansusi parks atrodas akmens sviediena attā lumā .

Mē s ieejam parkā jau lietus laikā . Ž ē l, ka sinoptiķ i nemeloja!

Sansouci parks

Mē s gaidā m stipro lietu zem vā rtu viziera un zem seklā celiņ a uz pili.

Ieeja parkā ir pilnī gi bez maksas. Vietē jie iedzī votā ji tur pat pastaigā jas ar suņ iem.

Sans Souci parks

Bet ieeja pilī maksā.12 eiro + 3 eiro par fotografē š anu. Un ieeja ir stingri paredzē ta laikā !

Potsdama. Sansusī pils

Pie biļ eš u kases ir monitora ekrā ns, kas parā da, uz kā du laiku un cik biļ eš u ir pā rdoš anā . Mums paveicā s, acī mredzot slikto laikapstā kļ u dē ļ , cilvē ku bija maz, un pagaidā m nopirkā m biļ etes ar apmeklē jumu. Mū su ieeja bija pē c trim minū tē m.

Ir pieejams bezmaksas audio ceļ vedis krievu valodā . Patī kami staigā t ar audiogidu: nesteidzies, vari skatī ties sī kumos, cik gribi, neesi piesiets pie biedru pulciņ a.

Sansusi pils, kas nozī mē "bez raizē m", tika dibinā ta 1745. gada 13. janvā rī ar Frī driha Lielā dekrē tu. Pē c viņ a skicē m arhitekts Georgs Vā cslavs fon Knobelsdorfs izveidoja nā kotnes Sansusī projektu.

Pils ir maza, vienstā va, tajā ir tikai 12 istabas. Pils pagrabstā vam bija jā kalpo kā paš am kalnam, uz kura tā tika uzcelta. Vī nogulā ju terases ved uz ieeju pilī .


Frī drihs aktī vi piedalī jā s pils celtniecī bā . Viņ am vajadzē ja nevis valdī bas ē ku, bet omulī gu rokoko stila daudzdzī vokļ u mā ju. Visas telpas tika iekā rtotas pē c viņ a noteiktajiem parametriem. Viņ š dzī voja pilī no aprī ļ a lī dz oktobrim. Pils bija ne tikai "bez raiž u" pils, tā bija arī pils bez sievietē m. Tā tika uzskatī ta tikai par privā tu pili un nebija paredzē ta valdī bas vajadzī bā m. Š ī ir filozofa privā tā rezidence, sava veida vientuļ nieks, kurā viņ š sevi ieskauj ar savā m iecienī tā kajā m gleznā m, grā matā m, suņ iem un zirgiem.

Nosaukums "Sans Souci" — "bez raizē m" atspoguļ o Frī driha uzskatus par dzī vī bas un nā ves jautā jumiem. Viņ š dzī voja kā filozofs un gribē ja mirt kā filozofs un tikt apglabā ts kā filozofs – bez pompas un svinī gā m gā jieniem.

Pē c tam, kad vī na dā rzu terases bija izkā rtotas un pils bija pabeigta, bija pienā cis laiks sakā rtot apkā rtni.

Pē c citu ē ku bū vniecī bas parkā tajā parā dī jā s galvenā aleja 2.5 km garumā . Tas sā kas austrumos no Ē ģ iptes obeliska, kas uzcelts 1748.  gadā , un beidzas pie Jaunā s pils rietumos.

Pē c Sansusī pils apskatī š anas mē s virzā mies uz Jauno pili.

Sansusi parka aleja, kas ved uz Jauno pili

Ceļ š nav tuvu, lietus nā k un iet.

Oranž ē rijas pils

Mums izdodas apskatī t Oranž ē rijas pili. . .

Oranž ē rijas pils Sansusi parkā

. . . Mā ja ar pū ķ iem. . .

Sans Souci parks. Mā ja ar pū ķ iem.

. . . un skrien uz Belvederi. Papildus oriģ inā lajai dekoratī vajai funkcijai, kas pilnī bā atbilst ē kas nosaukumam, Belvedere piedā vā ja lielisku skatu uz parku, pilsē tu un apkā rtni.

Potsdama. Sansusī parks. Belvedere

Tagad Belvedere tiek restaurē ta, un no tā s terasē m nav iespē jams aplū kot apkā rtni. Bet terases mū s pasargā ja un ļ ā va gaidī t stipro lietu.

Vē jdzirnavas Sansusi parkā

Sagaidot š odienas spē cī gā ko lietusgā zi, mē s joprojā m apskatī sim Jauno pili.

Potsdama. Jaunā pils.

Otrdienā s (un š odien ir otrdien) tas ir slē gts, tač u nekas netraucē s to aplū kot no ā rpuses. Pē kš ņ i debesis noskaidrojas un Jaunā pils it kā nomazgā ta spē lē jas ar svaigā m, patī kamā m krā sā m.

Potsdama. Jaunā pils.

Jaunā pils tiek uzskatī ta par pē dē jo nozī mī go prū š u baroka stila ē ku. Frederiks bija iecerē jis to izmantot tikai reprezentatī viem nolū kiem, š im karalim pilī bija vairā k nekā.200 istabu, č etras ceremoniju zā les un rokoko stila teā tris.


Mē s atgriež amies cauri visam parkam pa garu aleju. Kaut kur pa vidu atkal pē kš ņ i uznā k lietus, lai gan pirms piecā m minū tē m spī dē ja saule un jau likā s, ka sliktais laiks ir atkā pies. Parkā nav kur paslē pties. Mē s skrienam uz izeju.

Atceļ ā laikapstā kļ i mums uzsmaidī ja, pē c kā dā m desmit minū tē m viss atkal izstiepā s, atkal saule un zilas debesis.

Potsdama. Brandenburgas vā rti

Varat nesteidzī gi pastaigā ties pa Potsdamas ielā m, sajust tā s atmosfē ru.

Nī derlandes kvartā ls š eit parā dī jā s 1733. –1740.  gadā .

holandieš u kvartā ls Potsdamas

Lai pilsē tai piesaistī tu nī derlandieš u amatniekus, pē c "karaļ a karaļ a" Frederika Viljama I pasū tī juma tika uzcelts holandieš u kvartā ls. Pilsē tas centrā izvietotajā kvartā lā ir 134 sarkano ķ ieģ eļ u mā jas, kas ar divā m ielā m sadalī tas č etros kvartā los. Kvartā lu ierobež o Nauen vā rti. . .

Potsdama. Nauen vā rti

. . . un Pē tera un Pā vila baznī ca.

Potsdama. Pē tera un Pā vila baznī ca

Mū sdienā s Potsdama galvenokā rt ir pazī stama kā piļ u un dā rzu pilsē ta.

Laimes portā ls Potsdamā

Potsdamas kultū ras ainavā ir aptuveni 20 pilis.

Neskatoties uz to, ka mē s tur staigā jā m lī dz vakaram, mē s neko daudz neredzē jā m. Potsdamā ir septiņ i parki, kurus nav iespē jams apbraukt vienas dienas laikā .

Mū sdienī ga skulptū ra Potsdamas parkā

Pat paš ā Sansusī parkā mē s neredzē jā m Ķ ī nas tē jas namiņ u, neapskatī jā m Jaunā s pils interjerus.

Mums vienkā rš i nebija laika apskatī t Jaunā dā rza slavenā kā s ē kas – Cecilienhofas pili un Marmora pili. Potsdamas konference notika Cecilienhofas pilī.1945. gadā .

Vē los ieteikt tū ristiem, kuri vē las rū pī gi un bez steigas apskatī t Potsdamu, palikt tur 2-3 dienas. Cerē sim, ka to visu varē sim redzē t mū su nā kamajā vizī tē .

Pē dē jais rī ts Berlī nē negaidī ti iepriecinā ja sauli. Tas bija svaigs. Š odien lidojam mā jā s. Bet mums ir lidojums 17.30, kas nozī mē , ka mums vē l ir daudz ko redzē t.

Pē c gulē š anas un bez steigas brokastī m atvadā mies no reģ istratū ras darbiniekiem, dā vinā m nelielus suvenī rus un virzā mies uz Aleksandra laukumu.


Pirmā lieta, ko ļ oti gribē ju redzē t un neļ ā va man mierī gi gulē t divus gadus, bija Berlī nes vecā kā baznī ca Marienkirche (Sv. Marijas baznī ca).

Berlī ne. Marienkirche

Pirmā baznī cas pieminē š ana datē ta ar 1292.  gadu!

Berlī ne. Krē sls Marienkirch

Pē c kara pā rbū vē tajā Berlī nē no blī vi apbū vē tā pilsē tas vē sturiskā centra gandrī z nekas nebija palicis pā ri, un Marienkirche baznī ca izrā dī jā s gandrī z viena, kas stā vē ja atklā tā teritorijā , ko ierobež oja augstceltnes. kopš.1969. gada dominē Berlī nes televī zijas tornis.

Marienkirche

Sv.  Marijas baznī ca un Sarkanais rā tsnams tagad ir vienī gie atgā dinā jumi par Berlī nes vē sturisko centru.

Nonā cā m uz dievkalpojumu un mums bija tā laime ne tikai apskatī t baznī cas interjeru, bet arī klausī ties ē rģ eles. Ē rģ eļ u koncertu cienī tā jus informē jam, ka katru dienu (izņ emot pirmdienu) plkst. 13.30 š ajā baznī cā ē rģ eles var klausī ties pilnī gi bez maksas.

Berlī ne. Ē rģ eles Marienkirhē

Tā pē c, ja atrodaties Berlī nē , nepalaidiet to garā m.

Neptū na strū klakas apbrī noš ana.

Berlī ne. Neptū na strū klaka

Š ī ir viena no vecā kajā m un skaistā kajā m strū klakā m pilsē tā . Virs strū klakas bļ odas uz trī s pakā pienu pamata paceļ as spē cī ga senā jū ru dieva Neptū na figū ra. Un apkā rt ir č etras sievieš u figū ras, kas iemieso upes: Reina (ar zvejas tī klu un vī nogulā ju). . .

Berlī ne. Neptū na strū klaka

. . . Visla (ar baļ ķ i), Odera (ar kazu un ā du) un Elba (ar vā rpā m un augļ iem).

Berlī ne. Neptū na strū klaka

Sievieš u figū ras ar ļ oti nozī mī giem nopelniem un tik dabiski veidotas, ka var pat redzē t celulī tu : )

Jaunais tē lnieks Reinolds Begass veidoja strū klaku, iedvesmojoties no ceļ ojuma uz Itā liju. Viņ š radī ja vairā kas strū klakas versijas, un tikai pē dē jā no tā m, kas vē lā k atnesa autoram pasaules slavu, tika apstiprinā ta 1888.  gadā .

Un mē s dosimies uz Hohenzollerna katedrā li Muzeju salā .

Hohenzollerna katedrā le

Pē dē jā Berlī nes apmeklē juma pē c trim muzejiem mums vienkā rš i nepietika spē ka tam. Bet jums ir jā aizpilda nepilnī bas!

Katedrā le ir milzī ga.

Ē rģ eles katedrā lē


Tā tika uzcelta 1894. –1905.  gadā pē c Jū lija Raš dorfa projekta kā Prū sijas protestantu galvenā baznī ca un valdoš ā s Hohencolernu dinastijas galma baznī ca.

Iekš ē jā apdare. Kupols

Ieejas maksa 7 eiro. Jums tiks lū gts atstā t savu mugursomu vai ceļ ojuma somu bagā ž as nodalī jumā . Jū s varat redzē t katedrā les interjeru. . .

Kancele katedrā lē

. . . neliels muzejs ar maketiem un katedrā les dekorā cijas daļ ā m, uzkā piet tā kupolā un izejiet uz skatu platformā m. . .

Skats no katedrā les skatu laukuma.

Skats uz Berlī ni no katedrā les skatu laukuma

. . . un arī doties lejā uz kriptu, kur sarkofā gos apglabā ti dinastijas pā rstā vji. Lai apskatī tu katedrā li, jums ir jā atvē l vismaz pusotra stunda (tas ir tiem, kas steidzas).

Mums nebija pietiekami daudz laika, bija laiks doties uz lidostu.

Stacija Aleksandra laukumā

Mū su rudens brī vdienas Berlī nē ir beiguš ā s. Vienmē r patī kami apzinā ties, ka ieplā notā ciemoš anā s programma ir izpildī ta. Mē s iemī lē jā m Berlī ni un labprā t to apmeklē tu vē lreiz, ja iespē jams.

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Мост Обербаумбрюкке
Галерея Истсайд
Фонтан Сказок
Бранденбургские ворота в Берлине
Здание Рейхстага
Рейхстаг ночью
Купол Рейхстага
Зал, где заседает Бундестаг
Спиралевидные пандусы
Зеркальный конус
Вид с террасы Рейхстага
Мемориальная церковь Гедехтнискирхе
Мозаики в церкви Гедехтнискирхе
Вход в Берлинский зоопарк
Пустые вольеры
Семейство горилл
Бизоны
Жирафий дворец
Клумбы Зоологического сада
Внутри Жирафьего дворца
Жирафы в открытом вольере
Китайская беседка
Морские котики
Полярные волки
Птица Марабу
Белый медведь в представлении не нуждается
Панда за стеклом
Бассейн с пингвинами
Станция подземного метро
Площадь Жандарменмаркт
Площадь Жандарменмаркт
Концертхаус на Жандарменмаркт
Современная скульптура в парке Потсдама
Потсдам. Бранденбургерштрассе
Бранденбургские ворота Потсдама
Голландский квартал Потсдама
Потсдам. Гутенбергштрассе
Потсдам. Церковь Святого Николая
Внутреннее убранство церкви Св.Николая
Портал Фортуны в Потсдаме
Потсдам. Церковь Петра и Павла
Потсдам. Бранденбургские ворота
Потсдам. Науэнские ворота
Потсдам. Парк Сан-Суси. Бельведер.
Мельница в парке Сан-Суси
Парк Сан-Суси. Дом с Драконами.
Потсдам. Новый дворец.
Потсдам. Новый дворец.
Аллея парка Сан-Суси, ведущая к Новому дворцу
Оранжерейный дворец в парке Сан-Суси
Оранжерейный дворец
Потсдам. Дворец Сан-Суси
Парк Сан-Суси
Парк Сан-Суси
Берлин. Мариенкирхе.
Берлин. Кафедра в Мариенкирхе
Берлин. Орган в Мариенкирхе
Берлин. Фонтан Нептун
Берлин. Фонтан Нептун.
Берлин. Фонтан Нептун
Транспорт Берлина (трамвай и S-bahn)
Кафедральный собор Гогенцоллернов
Внутреннее убранство. Купол.
Кафедра в соборе.
Орган в соборе.
Вид со смотровой площадки собора.
Вид на Берлин со смотровой площадки собора.
Внешние декоративные элементы собора.
Современный Берлин
Вокзал на Александр плац.
Александр плац вечером
Мариенкирхе
Līdzīgi stāsti
komentāri (36) Atstājiet savu komentāru
iemiesojums