Austrālija! Tikai Austrālija...! :)

04 Septembris 2011 Ceļošanas laiks: no 24 Decembris 2010 ieslēgts 17 Janvāri 2011
Reputācija: +189.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Austrā lija! Tikai Austrā lija... !

Saulains rī ts divdesmit piektajā , divi tū kstoš i desmitajā decembrī . Balts taksometrs lē nā m izbrauc uz estakā des, kas ved no lidostas uz pilsē tu. Torī t lidostā bija ieradies tikai viens reiss, š ķ iet, ka Ziemassvē tkos bija seš as stundas agrā k. Ainavas nemitī gi mainī jā s, tā lumā parā dī jā s pirmie izskatī gas pilsē tas vaibsti. Automaš ī nā sē doš ais jaunietis nespē ja noticē t, kur viņ š tomē r nonā cis. Tas nebija viņ a sapnis, drī zā k tas bija viens no iekā rojamā kajiem mē rķ iem - aizceļ ot uz vienu no noslē pumainā kajā m planē tas valstī m - Austrā liju. "Austrā lija! Austrā lija!  ...Nu, re, kur es aizrā vos, ”tajos brī ž os nodomā ju un nespē ju noticē t, ka beidzot esmu ieradies. Un, kad pie apvā rš ņ a parā dī jā s Melburna, es beidzot “labā k”  .

Doma apmeklē t Austrā liju manā galvā mirgoja ilgu laiku.


Ceļ ojuma laiku izvē lē jos ilgi un neaizmirsu par jautā juma finansiā lo pusi, jo ceļ oš ana uz š o kontinentu nebū t nav lē ts prieks. Desmitā gada vasarā man bija iepriekš ē ja vienoš anā s ar domubiedru grupu, ka Jauno gadu sagaidī sim Austrā lijā . Pē c tam sekoja mē neš iem ilgi pieņ emtie un nepieņ emtie lē mumi, kuru rezultā tā mū su komanda piedzī voja bū tiskas izmaiņ as sastā vā . Kad Maskavā iestā jā s rudens, es sā ku saukt trauksmi, jo biļ eš u cenas pieauga. Marš ruts tika izvē lē ts grū ts, patiesī bā tas tika plā nots neatkarī gi. Nolē mā m ņ emt maksimumu un redzē t maksimumu – nav jē gas uz nedē ļ u braukt uz Austrā liju. Pē c ilgā m konsultā cijā m nolē mā m doties pa š ā du marš rutu: Melburna – Ķ enguru sala – Adelaida – Darvina – Brisbena – Goldkosta – Sidneja. Sarkanais centrs, Pē rta, Tasmā nija un Kanbera nolē ma doties citā ceļ ojumā.

Sidneja un Melburna bija sarakstā savas “haipas” dē ļ , Ķ enguru sala ir interesants nacionā lais parks, Adelaida ir bagā ta ar vī na ielejā m, uz Darvinu devā mies Kakadu nacionā lā parka dē ļ , Brisbenā un Zelta krastā plā nojā m sauļ oties un peldē ties. Patiesī bā , kā nolemts, un sā ka veidot tū ri.

Piezvanī ju vairā kiem tū roperatoriem, nolemjot iegā dā ties pie viņ iem tū ri. Izdzirdot cenas, gandrī z paliku plikpaura – lē ta tū re 3-4 zvaigž ņ u viesnī cā s uz 3-4 pilsē tā m un uz 14 dienā m maksā vismaz simt piecdesmit tū kstoš us rubļ u vienai personai. Viens uzņ ē mums manu programmu novē rtē ja uz 250 tū kstoš iem uz cilvē ku, cits - uz 310! Beidzot nonā cu pie secinā juma, ka mū su kungu – tirgotā ju apetī te nepazī st saprā tī gas un nepamatotas robež as, un nolē mu doties ceļ ojumā , visu rezervē jot saviem spē kiem.

Protams, man bija neē rti, ka man nebija pieredzes š ā du sarež ģ ī tu braucienu sagatavoš anā katrā vā rda nozī mē , bet ...man bija kaut kad jā sā k, un tad radā s iespē ja 

Vispirms biļ etes. Pā rlū kojot lielā ko aviokompā niju piedā vā jumu rezervē š anas sistē mas, nonā cu pie secinā juma, ka lidosim ar Emirates reisiem. Pirmkā rt, pievilcī ga cena, jaunas lidmaš ī nas un lielisks serviss. Otrkā rt, mani iepriecinā ja minimā lais pā rsē š anā s laiks un kopē jais lidojums. Tā tad, Maskava - Dubaija - Melburna un Sidneja - Dubaija - Maskava ir pirmais solis. Otrais solis ir iekš zemes lidojumi. Austrā lijā ir vairā ki lieli pā rvadā tā ji — protams, tie ir Qantas, JetStar, sera Rič arda Brensona VirginBlue un mazā kā Tiger Airlines. Es apmetos uz nacionā lo pā rvadā tā ju - Qantas. Un tad saskā ros ar pirmo grū tī bu – lai pirms pusdienā m nokļ ū tu Ķ enguru salā , seš os no rī ta vajag lidot no Melburnas uz Adelaidi.


Paš laik ir tikai viens lidojums no Austrā lijas zemo cenu aviokompā nijas JetStar. Jā atzī st, ka man ir ā rkā rtī gi negatī va attieksme pret tā diem pā rvadā tā jiem, ī paš i Krievijas - cenas nav tik zemas, serviss uz kuģ a ir nulle, lidojumi biež i kavē jas vai tiek atcelti, un vispā r viņ iem ir nevē rī ba pret pasaž ieriem. Tač u izvē les nebija, un biļ etes tika nopirktas. Reģ ionā lais pā rvadā tā js Regional Express (REX) lido no Adelaidas uz Ķ enguru salu – mē s izmantojā m tā pakalpojumus. Un marš rutu Adelaida - Darvina - Brisbena - Sidneja apkalpoja Qantas.

Tagad viesnī cas. Š eit es izmantoju daudzas rezervē š anas sistē mas - kaut kur Aeroflot servisu, kaut kur es rakos paš u viesnī cu vietnē , kaut kur izmantoju starptautiskā s rezervē š anas sistē mas. Lieta tā da, ka vienā m un tā m paš ā m viesnī cā m daž ā di resursi piedā vā daž ā das cenas.

Piemē ram, numurs viesnī cā.4seasons Sidnejā bija lē tā ks Emirā tos, savukā rt viņ u paš u vietnē cena “nokoda” par 150 USD par nakti. Secinā jums ir monitorings, monitorings un vē lreiz monitorings.

Nā kamais ir apdroš inā š ana. Orantā tas maksā apmē ram 30 USD vienai personai par 3 nedē ļ u politiku.

Tač u bija arī neatrisinā ti jautā jumi – ekskursijas un vī zu noformē š ana. Izpē tot internetu un vairā kas grā matas, sapratu, ka visā s marš ruta pilsē tā s var noorganizē t ekskursijas uz vietas vai pat novadī t patstā vī gi. Izņ ē mums bija Lielais okeā na ceļ š Melburnā , kas ir ļ oti pieprasī ts ap Ziemassvē tkiem. Otrs izņ ē mums ir Darvina ar saviem nacionā lajiem parkiem, ī paš i lietus sezonā (no novembra lī dz aprī lim). Meklē jot tī klā austrā lieš u piedā vā jumus, es nolē mu neriskē t un visu rezervē t Krievijā - š o uzņ ē mumu vietnes izskatī jā s pā rā k apš aubā mas, un es neatradu nevienu cienī jamu ceļ ojumu aģ entū ru.


Zvanī ju visiem tiem paš iem kungiem-tirgoņ iem, bet ar ierosinā jumu organizē t ekskursiju. Un kā ds bija mans pā rsteigums, kad visi atteicā s ar formulē jumu “mums tas neinteresē ”. Gudrs lasī tā js jau visu ir sapratis - mū su dž eki dod priekš roku nedaudz nopelnī t ar aviobiļ eti, nedaudz vairā k par viesnī cu, noplē st vī zu un “pā rdot” pā ris masu ekskursijas, gū st 100% peļ ņ u. no ceļ ojuma izmaksā m un dzī vojiet laimī gi lī dz mū ž a galam. Nosodī ts bizness, vai ne? Ir skaidrs, kā pē c viņ iem vajadzē tu man pā rdot ekskursiju par 100 USD, saņ emot no tā s 20 USD, ja jū s varat "izgrū st" lē tu viesnī cu par 100 USD. e. , saņ emot no tā.50 . Un tie ir tū roperatori, starp citu, lielā kie Krievijā . Jā , viņ i, kā likums, neko nevar darī t, tikai lielie tirgotā ji. Vienī gā kompā nija, kas sagatavoja sakarī gu piedā vā jumu, bija Quinta Tour, kuras pakalpojumus izmantojā m, pē rkot ekskursijas.

Atzī mē ju, ka jau uz vietas uzzinā ju par patiesajā m piedā vā to pakalpojumu cenā m, Quinta Tour tū rē krā pā s no 10 lī dz 25% - kopumā diezgan saprā tī ga nauda. Un, ja tad es zinā tu visu uz vietas esoš o izpildī tā ju kontaktus, droš i vien bū tu pilnī bā atteicies no mū su starpnieku pakalpojumiem.

Vī za ir sarež ģ ī ta lieta. Kaislī bas par Austrā lijas vē stniecī bas Maskavā pā rdroš ī bu ir piesā tinā tas ar visu internetu. Garī gi jau esmu sagatavojies tam, ka vī zu var nedot. Un neatkarī gajiem tū ristiem neviens netaisī s apdroš inā š anu pret neizbraukš anu - tā ir kā rtē jā mū su valsts "Sovdepova" relikvija - daudzā s valstī s to pē rk arī ar interneta starpniecī bu, kopā ar konvencionā lo medicī nu. Palī dzē ja iespē ja – mans draugs strā dā vē stniecī bā . Neklā tienē telefoniski apspriedā m ar viņ u nepiecieš amo dokumentu paketi, un norā dī tajā dienā es viņ u vienkā rš i pavedu, samaksā ju nodevu un pē c desmit dienā m paņ ē mu pases ar vī zā m.

Smieklī gi, cik viss ir vienkā rš i, ja ir kopsakarī bas – nekā das ķ emmē š anas, intervijas un citas liekas birokrā tijas.

Kopumā viss bija gatavs braucienam tikai daž as dienas pirms izlidoš anas. Pirmo reizi manā praksē ar komandu devā mies ceļ ojumā nevis uz “tradicionā lajā m” divā m nedē ļ ā m, bet gan uz trī sarpus.

1910. gada 23. decembrī ar vilcienu devā mies uz Domodedovu. Maskava nosmaka no sastrē gumiem, un pē c daž ā m dienā m lija lietus, kas pilnī bā aizsala elektrotī klu, un daudzi pasaž ieri lidostā palika dienā m ilgi. Mums paveicā s – abi jutā m, ka agri jā brauc. Lidostā jau biju ieradies ar iekā pš anas kartē m rokā s, tā pē c atlika tikai reģ istrē t bagā ž u un kā rtot pirmslidojuma formalitā tes. Uzgaidā majā zonā satiku draugu, kurš ar Transaero reisu lidoja pa nā kamo izeju uz Bangkoku. Mē s pļ ā pā jā m un pē c tam izklī du lidmaš ī nā s.


Tajā dienā Emirates lidojumā nodeva Boeing 777, ļ oti modernu un ē rtu. Es rezervē ju labas vietas salona pirmajā daļ ā , tā pē c lidojums pagā ja bez aizķ erš anā s. Ē diens bija lī menī , vienī gais, kas mū s neiepriecinā ja, ka nez kā pē c nebija silto zeķ u komplektu un personī gā s higiē nas priekš metu - iepriekš to visu bez problē mā m izsniedza visiem pasaž ieriem. Piecas lidojuma stundas pagā ja gandrī z nemanot, jo mē s visi gulē jā m kā mazulis.

Seš os no rī ta Dubaijas lidosta bija aizdomī gi pā rpildī ta – viss bija par gaidā majiem katoļ u Ziemassvē tkiem. Man nez kā pē c likā s, ka tas nā k no 25. uz 26. decembri, bet, kā izrā dī jā s jau Melburnā , to svin naktī no 24. uz 25. decembri. Pē c “uzkā pš anas” terminā lī nolē mu ieturē t pauzi “stilī gi” un uzreiz devos uz Emirates biznesa atpū tas telpu. Es biju pā rsteigts – zā le bija pilna ar pasaž ieriem, daudzi sē dē ja uz krē slu un dī vā nu roku balstiem. "Ziemassvē tki! ”, – man atbildē ja darbinieks un aizsū tī ja mā jā s.

Ideja ir tā da, ka Austrā lijā es sasmalcinā ju visu negatī vismu, kas manī bija sakrā jies pē dē jā gada laikā Maskavā.

Taksists mē ģ inā ja ar mums uzsā kt sirsnī gu sarunu. Kopumā Austrā lijā viņ iem ir iecienī ts jautā jums: “Pirmo reizi chia? " (kas, mū suprā t, nozī mē "vai š ī ir jū su pirmā reize? "). Tas nav lū gts aiz pieklā jī bas, bet gan tā pē c, lai noplē stu no mū su brā ļ a pā ris desmitus papildu dolā ru. Ja atbildē sit apstiprinoš i, jū s pa pilsē tu vedī s garā kais ceļ š . Nu, ja atbildē sit, ka pilsē tu apmeklē jat regulā ri un š ī ir piektā viesoš anā s pā ris gadu laikā , taksists uztaisī s “dzelzs raktuves” un aizvedī s pa ī sā ko ceļ u 

Pirmā sajū ta, kad pie apvā rš ņ a parā dī jā s Melburna, ir maza Honkonga, pilsē tas ir ļ oti lī dzī gas, tomē r pē dē jā ir par kā rtu lielā ka. Ielas bija tukš as, nebija ne braucoš u maš ī nu, ne gā jē ju! Neviens ...Pē c tē rzē š anas ar š oferi uzzinā ju, ka Ziemassvē tki jau ir pienā kuš i, un cilvē ki guļ savā s mā jā s.

“Forš i, ” es toreiz nodomā ju...Izskatā s pē c Kinga romā na “Langoliers” ainas, kad varoņ i staigā ja pa “dzī vu acī s”, bet tukš u “bū tī bā ” lidostu .


Melburnā es izvē lē jos Stamford Hotel. Š ī pieczvaigž ņ u viesnī ca atrodas pilsē tas centrā , pastaigas attā lumā no galvenajiem apskates objektiem. Piecu zvaigž ņ u kategorijā viņ š piedā vā ja viszemā ko cenu par istabu. Priekš rocī ba bija tā da, ka viesnī ca laipni piekrita mū s pā rbaudī t iepriekš , pulksten 8:00, kas ir ļ oti svarī gi Ziemassvē tkos (kaut arī katoļ u). Istabā s ir viss dzī vei nepiecieš amais, tostarp neliela virtuve, un pat veļ asmaš ī na un trauku mazgā jamā maš ī na. Brokastis maksā.26 Austrā lijas dolā rus, un kvalitā te un klā sts ir zem vidē jā lī meņ a. Piemē ram, Ķ ī nā vai pat Vā cijā lī dzī gā viesnī cā izvē le ir vairā kas reizes lielā ka, un cena ir zemā ka.

Tā ir visu Austrā lijas viesnī cu ī paš ī ba - brokastu izmaksas, kā likums, nekad nav iekļ autas numura cenā , savukā rt padomju tū ristam sortiments un cena š ķ itī s nepiemē roti pat piecu zvaigž ņ u viesnī cā s. Uz jumta ir neliels baseins, kā di desmit metri un ļ oti maza un netī ra pirtiņ a, kuru ē tisku apsvē rumu dē ļ neizmantoju 

Pē c reģ istrē š anā s nolē mā m atpū sties pē c garā lidojuma. Tač u pē c ieš anas duš ā un pā rģ ē rbš anā s ā tri vien novē rtē ju visas tukš ā s pilsē tas priekš rocī bas - dabū ju lieliskas fotogrā fijas, normā los laikos, kurā s bū tu pavī dē jis liels skaits nepazī stamu seju. Š eit tu esi, orientieris un neviens cits . Tā pē c mē s steidzā mies uz pilsē tu. Nekavē š os pie Melburnas apskates objektiem - par tiem netā viss ir ļ oti detalizē ti rakstī ts, turklā t jebkurā viesnī cā ir pilsē tas centra karte, kurā viss ir ļ oti krā saini uzkrā sots.

Es atzī mē ju, ka jums bū s nepiecieš ama viena diena, lai pā rskatī tu visu, ko varat un vajadzē tu redzē t. Otrais dosies uz iepirkš anos, bet vairā k par to tā lā k. Nā kamā s dienas ir paredzē tas tikai piepilsē tas ekskursijā m.

Diena pagā ja ā tri, interesanti un izzinoš i. Melburna man š ķ ita ekstravaganta un mē reni konservatī va pilsē ta. Pa ielā m lidoja papagaiļ i un melnbaltā s vā rnas (tā s ir vā rnas, nevis varenes). Mē s pat ieteicā m, ka tā s ir mū su emigrantu vā rnas, kuras, lidojot, diezgan daudz kļ uva pelē kas (baltas) . Par š ā du apspalvojumu mē s tos saucā m par "vā rnā m - satsebelki". Es nezinu, no kurienes radā s š is termins, bet mū su galvā s un saistī bā ar š iem putniem tas iesakņ ojā s .

Vakarā iekā rtojā mies Harry's restorā nā , kas atrodas viesnī cas pirmajā stā vā , un ē dā m ķ engura steiku un citus labumus. Steiks, starp citu, bija viens no labā kajiem visā manā Austrā lijas ceļ ojumā.

Divdesmit sestajā decembrī cē lā mies agri, ap septiņ iem no rī ta.


Pusastoņ os mums atbrauca autobuss, un mums bija jā brauc pa Great Ocean Road – patiesī bā daudzi dodas uz Melburnu š ī piedzī vojuma dē ļ . Mē s to rezervē jā m caur Quinta Tour Maskavā . To var iegā dā ties arī uz vietas jebkurā ceļ ojumu aģ entū rā , no kurā m lielā kā ir Australian Pacific Tours (saī sinā ti APT). Izmantojot googlē nosaukumu, varat viegli doties uz viņ u vietni un rezervē t ekskursijas visā Austrā lijā.

Autobuss savā ca pasaž ierus no vairā kā m viesnī cā m un devā s uz centrā lā tū risma centra ē ku, krastmalā . Tur jau bija autobusu ķ ē de, kurā bija iesē dinā ti pasaž ieri. Vienā no tā m iekļ uvā m ar uzrakstu "Lielais okeā na ceļ š ". Interesanti, ka Austrā lijā gidu nav, š oferi savas funkcijas pilda, griež ot stū ri un pa ceļ am runā jot mikrofonā . Mū su pirmais š oferis-gids ir Š eins, piecdesmit gadus vecs plikpauriņ š skautu š ortos.

Š eins savu darbu darī ja ļ oti labi, daudz un interesanti stā stī ja, jokoja, fotografē ja tū ristus. Iespē jams, tas bija visa ceļ ojuma aktī vā kais braucē js. Ekskursija pa Lielo okeā na ceļ u tiek veikta divā s versijā s – vienas dienas un divu dienu, ar nakš ņ oš anu mazpilsē tā . Marš ruta garums 650 km, kopumā iespē jams vienas dienas garumā . Neiesaku palikt pa nakti, viesnī ca tur ir “nekā ”, bet izklaides nav. Dienas laikā apskatī jā m visu piekrasti, lidojā m ar helikopteru, ieraudzī jā m slavenos "12 apustuļ us" un atgriezā mies Melburnā . Interesanti, bagā ti, budž eta un bez kavē š anā s.

Pē c ekskursijas devā mies uz Portlendas viesnī cas ē ku, kur vakariņ ojā m tā da paš a nosaukuma alus darī tavā . Un Austrā lijā nav vietē jais alus klasiskajā izpratnē , viņ i dzer angļ u eilu. Izmē ģ inā jis daudzus zī molus, es ne pie kā neapstā jos - ceļ ojuma beigā s “aizpildī ju” tikai meksikā ņ u “Crown”.

Vē l viens š ī s iestā des trū kums ir melnraksts, kas nez kā pē c tur notiek visu diennakti, par ko sū dzas pat tur strā dā još ie darbinieki.


Treš o dienu Melburnā veltī jā m š opingam, lai Melburnai tam bū tu visas iespē jas. Lielā kais iepirkš anā s centrs atrodas vecajā pasta ē kā , un to sauc par Melburnas pilsē tu. Divu kvartā lu tuvumā ir arī veikali. Neesiet pā rā k slinks, lai dotos uz maziem veikaliem alejā s - tur ir daudz interesantu, modernu un lē tu lietu. Ja salī dzina iepirkš anos visā s Austrā lijas pilsē tā s, kur man gadī jā s apmeklē t, tad lielā ko apmē ru tas sasniedz Melburnā . Tā pē c dodieties iepirkties!

Jebkurš iepirkš anā s brauciens ir saistī ts ar naudas tē rē š anu. Var, protams, maksā t ar kredī tkarti, bet es, piemē ram, vecmodī gi, dodu priekš roku vecajam labajam "skaidrai naudai". Pilsē ta ir pilna ar "apmainī tā jiem", praktiski ne ar ko neatš ķ iras no mū su padomju laika.

Bet ne viss ir tik vienkā rš i – var pat nepaskatī ties uz kursu tablo, jo tur ir kaut kā da komisija. Komisijas lielumu nosaka ...pats kasieris ...pē c principa "muļ ķ im". Valū tas maiņ as punktus pā rvalda tikai aziā ti, parasti ķ ī nieš i, kuri nemirkš ķ inā s ne aci, lai jū s noplē stu. Iedevā m meitenei č etrsimt zaļ umu. Pē c maiņ as kursa viņ ai vajadzē ja iedot 380 Austrā lijas dolā rus, bet viņ a izsniedza tikai 340, izdrukā jot skaistu č eku, kur rakstī ts, kur palikuš i vē l č etrdesmit dolā ri. Viņ š bija pilns ar daž ā diem procentiem, vienkā rš am padomju pilsonim nesaprotamiem saī sinā jumiem. Saņ ē mu tik mazu summu, sacē lu skandā lu un atcē lu operā ciju. Meitene raustī jā s un sā ka piedā vā t jau 370$, bet es biju nelokā ma – paņ ē mu naudu un aizgā ju. Š ā di apejot 2-3 "apmainī tā jus", sapratu, ka tie visi tā strā dā.

Kad es devos uz banku, es noskaidroju, ka bankā s valū tas kurss ir fiksē ts, un komisija ir minimā la - 5 USD, neatkarī gi no summas. Maiņ as ziņ ā labā kā s ir Bank of Quinsland un Australian Arab Bank. Ļ oti iesaku samainī t lielā kas summas, Austrā lija nav lē ta valsts, nauda iet ā tri. Bankas strā dā strikti darba dienā s no 9 lī dz 18, un tā s neatrodas uz katras ielas. Turklā t, mainot, ir nepiecieš ama pase, kas valū tas maiņ as punktā nav nepiecieš ama. Daž viet, piemē ram, Ķ enguru salā , Darvinā vai Zelta krastā “maiņ u tirgotā ju” nemaz nav, un ir maksimums viena banka un arī tad ar neizdevī gu kursu. Labā kā s apmaiņ as pilsē tas ir Melburna, Sidneja, Adelaida, Brisbena.


Pē c iepirkš anā s nolē mā m, ka vē lamies iegā dā ties vē l vienu tū ri, tā pē c devā mies uz APT biroju un iegā dā jā mies Austrā lijas ferma – Vē sturiskais vilciens – Koala rezervā cija – Filipa salas pingvī nu parā des tū ri.

Viss prieks vienai personai maksā s 200 Austrā lijas dolā rus, savukā rt tū re sā kas astoņ os no rī ta ar atgrieš anos lī dz pusnaktij.

Viss sā kā s standarta veidā – 7 no rī ta piebrauca autobuss, kas savā ca pasaž ierus pa pilsē tu. Š ī s procedū ras beigā s paksieš i tika izlaisti pie centrā lā tū risma centra ē kas. Š oreiz gan negā ja tik gludi - kā du stundu gaidī jā m autobusu, bija apjukums ar ekskursijā m, lī dz pie mums pienā ca š oferis Stī vs. Nosē dinā jis visus un iepazī stinā jis ar sevi, viņ š devā s kopā ar mums. Stundu vē lā k un pirmā pietura ir neuzkrī toš ā kafejnī ca priež u birzī . Sā kumā visi kaut kā nelabprā t devā s uz stā vlaukumu, lī dz izcirtumā ieraudzī ja milzī gu baltu kakadu baru. Un tā kā mū su autobuss ieradā s pirmais, prieks sazinā ties ar š iem skaistajiem putniem krita tikai mū su grupā.

Stī vs no bagā ž as nodalī juma dabū ja saliekamo galdu, uzmanī gi uzliekot uz tā karstā un aukstā ū dens pudeles. Tad viņ š sā ka gatavot kafiju spainī - š o paš u spaini uzgrieza sev virs galvas ar iekš ā ielieto dzē rienu - prasme uz sejas! Ē dienkartē bija arī cepumi, krekeri un papagaiļ u ē diens. Interesantā kais - galvenais kakadu gardums - ir krekeri. Putni uzvedā s neierobež oti, mierī gi lidoja pie cilvē kiem, sē dē ja uz plaukstā m, rokā m un pleciem un pat zaga barī bu. Saņ ē mā m daudz pozitī vu emociju, pat domā ju par tā da papagaiļ a iegā di Krievijā.

Otrā tū res pietura ir tū ristu vilciens Puffing Billie. Tagad tas pā rvadā tū ristus, un kā dreiz tas bija darba zirgs derī go izrakteņ u pā rvadā š anai. Biļ etes pirkt gribē tā ju stacijā veidojā s rinda, cilvē ki stā vē ja vidē ji pusotru stundu. Mū su ekskursijas priekš rocī ba bija tā , ka biļ etes š oferim tika izsniegtas iepriekš.


Turklā t mū su tū risma kompā nijai vilciena galā bija iedalī ta mī kstā piekabe, tā pē c visa grupa bez problē mā m devā s 26 kilometru garā ceļ ojumā . Tajā paš ā laikā visi pasaž ieri sē dē ja uz logiem, nokā ruš i kā jas. Vienī gais apskates objekts pa ceļ am ir koka tilts uz pā ļ iem 15 metru augstumā , pa kuru brauc vilciens. Pretē jā gadī jumā jū s apbrī nojat kokus un retus ciematus. Pē c pusstundas vilciens pienā k stacijā , kur tū risti gaida savus autobusus. Ja salī dzinā m to ar vilcienu Argentī nā (Uš uaja), tad pē dē jais ir nedaudz interesantā ks.

Uz perona Stī vs paziņ oja, ka mē s pā rsē ž amies citā autobusā , jo viņ a ceļ ojums tur beidzā s. Nomainī juš i ekipā ž u, braucā m tā lā k. Š oferis Dž ons mums likā s diezgan jautrs puisis, un, uzzinā jis, ka esam no Krievijas, pilnī bā pievē rsā s mū su kompā nijai.

Fakts ir tā ds, ka viņ š ir precē jies ar meiteni ar skaistu vā rdu Veronika, kura dzimusi Kijevā , ilgu laiku dzī voja Maskavā un ieradā s Austrā lijā , lai studē tu, kur viņ a satika viņ u. Jā nis ir tik ļ oti pā rņ emts ar mū su kultū ru, ka viņ š cī tī gi mā cā s krievu valodu, vā ra borš č u un pat svin krievu Ziemassvē tkus.

Stunda ceļ ā , un mē s nonā cā m Austrā lijas fermā Warlook. Mū s, desmit cilvē ku mazu grupiņ u, uzreiz aizveda uz nelielu lauku mā ju. Piecu minū š u ekskursija pa vairā kā m istabā m, un mē s visi sē dē jā m pie neliela galda ē damistabā . Acī mredzot saimniecī ba strā dā ja ne tik daudz lauksaimniecī bai, cik tū ristu uzņ emš anai - par to liecinā ja ne tikai pusdienu galdiņ u skaits, bet arī suvenī ru veikals pie ē kas izejas. Mums ir interesants uzņ ē mums. Starp visiem uzreiz izcē lā s apmē ram piecdesmit gadus veca dā ma ar neticami baltiem, porcelā na zobiem.

Nā kamais - putnu un ķ enguru audzē tava. Baltais pā vs ir iespaidī gs, tā dus putnus vē l nebiju redzē jis. Un protams, ķ enguri - visa ceļ ojuma laikā , viesojoties fermā , bija iespē ja maksimā li cieš i sazinā ties ar š iem dzī vniekiem. Pie ieejas vectē vs visiem iedod pa glā zei ē diena, tad tu ieej aplokā un meklē savu ķ enguru. Un pē c tam - neaizmirstams piedzī vojums no pirmā s iepazī š anā s ar viņ iem. Jū s varat darī t visu – pat ietī ties apskā vienos ar viņ iem. Tiesa, viņ i ļ oti ā tri nogurst – kad pē c stundas ieradā s vē l tū risti un sā ka tos barot, dzī vnieki atteicā s barot un noguruš i atpū tā s koku ē nā , nepievē rš ot tū ristiem nekā du uzmanī bu.


Fermu brauciens rit pilnā sparā . Kā da meitene kovboju tē rpā mū s veda tā lā k - uz lielu lauku, kur ganī jā s aitas. Mums uzskatā mi parā dī ja, kā speciā li apmā cī ti suņ i ganā s aitas, un pē c tam ikviens varē ja piedalī ties vilnas cirpš anā un vā kš anā.

Ieslodzī jumā visiem iedeva pā tagu un mā cī ja ar to rī koties "ī stā Austrā lijas veidā ".

Trī s stundas fermā paskrē ja vienā mirklī . Mums pat nebija laika nā kt pie prā ta, jo Dž ons stā stī ja kā rtē jo anekdoti un pā rliecinoš i devā s uz Filipa salu. Sala ir nacionā lais parks, un tā ir otrā slavenā kā atrakcija netā lu no Melburnas pē c Lielā okeā na ceļ a. Pirmā pietura uz salas ir koalu rezervā ts, kas atvē rts gadu iepriekš . Godī gi sakot, koalas dabiskā un nedabiskā vidē ir ļ oti grū ti novē rot - š ie "pū kainie nelieš i" sē ž tik augstu un neaktī vi, ka viņ iem nav pacietī bas gaidī t, kamē r lā cē ns pat pakustinā s ķ epu. Mums paveicā s - uzreiz pie ieejas uz ceļ a izlē ca liels koala lā cis, apkā rt uzreiz pulcē jā s skatī tā ju pū lis. Viņ š paskatī jā s apkā rt un, neredzē dams apkā rt neko interesantu, ienira krū mos un uzkā pa uz tuvā kā eikalipta.

Citas koalas sē dē ja tik augstu, ka bez ī paš iem lī dzekļ iem bija gandrī z neiespē jami tā s saskatī t.

Nā kamais ir cits autobuss. 10 kilometru distanci veicā m aptuveni č etrdesmit minū tē s. Š eit, Filipa salā , mē s iekļ uvā m pirmajā , faktiski un pē dē jā , sastrē gumā mū su Austrā lijas ceļ ojumā – pā rā k daudz tū ristu devā s uz vietu, ko sauc par "pingvī nu parā di". Bū tī ba ir vienkā rš a – saulrietā mazie pingvī ni izlec no okeā na un draudzī gi organizē tā kolonnā dodas uz krastu un ielī st bedrē s. Jū s, kā klasisks tū rists, iejū tieties krastā ē rti un vē rojiet š o izrā di. Pē c izskata viss ir skaisti. Patiesī bā es sen nebiju redzē jis lielā ku "dubļ u". Lī dz vakaram palika vē sā ks, Krievijā glabā tie dž emperi mū s neglā ba - tas ir pirmais mī nuss. Otrkā rt, tū ristu skaits pē c manā m aplē sē m bija 800-1000 cilvē ku, savukā rt "atrakcija" paredzē ta 200-250 cilvē kiem.


Un tagad iesaku visiem iztē loties, kas notiek - uz soliņ iem stiprā vē jā pie +8 grā diem pē c Celsija apmetā s tū kstotis cilvē ku un mierī gi vē roja aizraujoš u skati. Pā rstā vē ts? Un es nē , jo tas nav iespē jams. Cilvē ki stā vē ja pagalmos, rā pā s pa krū miem, lē kā ja pā r galvā m. Vispā r tas vairā k atgā dinā ja "ķ enguru parā di ar pē rtiķ iem". Pē c 15 minū š u stā vē š anas man bija ļ oti auksti. Tika pieņ emts kolektī vs lē mums doties uz tū risma centru un sasildī ties. Visa parā de ilga 2 stundas. Ticiet man, tas ir par daudz. Ī paš i neatlaidī gi tur "č akarē jā s" lī dz pasā kuma beigā m, lī dz beidzot satumsa tiktā l, ka kaimiņ a no aukstuma zilo degunu vairs nebija iespē jams saskatī t. Protams, neviens tur neko nedomā ja. Divu stundu laikā krastā izkā pa aptuveni 50-60 pingvī ni, tas ir, viens pingvī ns uz divdesmit tū ristiem.

Piemē ram, Antarktī dā un Argentī nā prā mis sasniedz salu grupu, kur tū risti uz salu pā rvietojas ar laivā m. Tur ir 1:100 attiecī ba par labu pingvī niem. Tajā paš ā laikā tos var pieskarties, pabarot, glā stī t un pat mazgā t kopā ar viņ u. Austrā lijā , filmē jot ar videokameru, pieskrē ja dī vaina tante un labā angļ u valodā teica: “Kungs, pliiiii, zini foto, zini kameras...bla blah blah. ” Vā rdu sakot - alva. "Pingvī nu parā de" sabojā ja tū res kopē jo iespaidu.

Atpakaļ ceļ š aizņ ē ma divarpus stundas, ko droš i izgulē ju. Manu mieru iztraucē ja tikai Monika, kura sē dē ja man blakus un aktī vi komunicē ja ar savu kaimiņ ieni. Melburnā autobuss ilgi un apnicī gi veda tū ristus uz viņ u viesnī cā m. "Ekstrē mu" miegainajiem tū ristiem pieš ķ ī ra poss, kas izlē ca no krū ma tieš i zem mū su riteņ iem un, dī vainā kā rtā , palika dzī vs.

Istabā sā kā m krā mē ties – jau pē c pā ris stundā m bija jā dodas uz lidostu un jā turpina ceļ ojums. Skatoties uz priekš u, atzī mē ju, ka Melburna ir ī sta sapņ u pilsē ta – skaista, sirsnī ga, glī ta. Es nemaz nenož ē loju, ka no viņ a sā ku savu iepazī š anos ar Austrā liju - Sidneja ir trokš ņ aina, Brisbena ir drū ma, Darvins ir mazs, un jums ir jā lido uz Adelaidu ar pā rsē š anos.

Divas stundas paspē ju pagulē t, un č etros no rī ta mani pamodinā ja modinā tā js. Pē c brokastī m ar krekeriem devā mies uz reģ istratū ru, skaitī jā m un ilgi meklē jā m taksi, kas tika pasū tī ts caur konsjerž u iepriekš ē jā dienā . Š oferis kavē jā s, un mē s nolē mā m balsot. Pirms paspē ju pacelt roku, pirmais garā m braucoš ais rū tainais auto uzreiz apstā jā s. Š oferis sā ka krā mē t koferus, kamē r no aizmugures uzlidoja cits “ratiņ š ” ar lī dzī gu uzrakstu. Viņ as pilots, ā tri sapratis, ka esam viņ a pasaž ieri, sā ka strī dē ties ar mū su š oferi.


Dziļ a prostrā cijas stā voklī es vienkā rš i stā vē ju, gulē ju un laiku pa laikam apdomā ju viņ u vā rdus. Beidzot viņ i piekrita, iemeta koferus otrajā maš ī nā un mē s beidzot aizbraucā m. Spē cī gi uzmundrinā ja kanalizā cijas smaka, kas nā ca no plī suš as caurules viesnī cas pagrabā.

Melburnas lidosta bija pā rpildī ta – tā du nebiju vē l redzē jusi. Š odien mums ir plā nots marš ruts Melburna - Adelaida, kuru apkalpo aviokompā nija JetStar, un Adelaida - apm. Kangaroo, ko apkalpo REX Airlines (cits nosaukums ir Regional Express). JetStar ir Austrā lijas lielā kais zemo izmaksu pā rvadā tā js, Quantas meitasuzņ ē mums. Tas aizņ em vietē jā terminā ļ a ē kas labo spā rnu. Pasaž ieri paš i reģ istrē jas lidojumam, izmantojot ī paš us kioskus, un pē c tam visi ierindojas nelielā rindā , lai reģ istrē tu savu bagā ž u.

Ļ oti patī kami, ka aviokompā nija "nepamanī ja" mū su koferos 5 kilogramus liekā svara - Aeroflot, piemē ram, apzog pasaž ierus pat ar kilogramu pā rslodzi - tas vispā r ir muļ ķ ī bas.

Pirmslidojuma procedū ras neaizņ ē ma pat piecpadsmit minū tes, pē c kurā m ē rti iekā rtojā mies kafejnī cā lidostas brī vajā zonā . Krievijas lidostas nekad nav sapņ ojuš as par š ā diem rā dī tā jiem! Uz klā ja es rezervē ju pirmo vietu rindu, blakus ieejai lidmaš ī nā . Airbus A320 bija pā rpildī ts ar pasaž ieriem. Man pretī bija divi stjuarti, kuri regulā ri deklamē ja mikrofonā informā ciju pirms lidojuma. Visa nosē š anā s notika divdesmit minū š u laikā , pē c tam lidmaš ī nu sā ka vilkt uz “taksē š anas” zonu.

Piloti uzreiz "no manevrē š anas" devā s uz skrejceļ u un sā ka paā trinā t. Nobraucot pa joslu pusotru kilometru, deguns sā ka celties. Kā dā brī dī viss asi sasvē rā s uz priekš u – sā kā m piebremzē t.

Velkonis ieradā s apmē ram desmit minū tes vē lā k, kopā ar cilvē ku grupu formā un ugunsdzē sē ju maš ī nu. Cilvē ki ilgu laiku apskatī ja kreiso spā rnu, pē c tam lidmaš ī na tika aizvilkta uz lauka tā lā ko malu. Pā rbaude turpinā jā s, kamē r pasaž ieri vē roja notiekoš o pa savu logu logiem


Pagā ja apmē ram pusstunda, komandieris iegā ja salonā , iepazī stinā ja ar sevi, paņ ē ma “zvē ru ieroci” un teica, ka visi pasaž ieri dosies uz terminā li ar autobusu un lidos ar citu aviolaineri, š ī lidmaš ī na nekur nelidos. Pē c desmit minū tē m bijā m pie terminā ļ a. Mani uztrauca kas cits - pulkstenis rā dī ja vietē jo laiku - 8.30 no rī ta, un lidojums no Adelaidas uz Kangaru salu bija 10.30, vē l stunda jā lido. Nav grū ti uzminē t, ka doks izjuka.

Vē rsos aviokompā nijas informā cijas dienestā ar lū gumu palī dzē t un palī dzē t mū su komandai nokļ ū t Kangaru salā , uz ko sadzirdē ju banā lu atbildi zemo cenu aviokompā nijai - tev ir biļ ete citas aviokompā nijas lidojumam, tiek galā ar viņ i paš i. No tā das nekaunī bas š ai tantei gribē jā s izdarī t kaut ko neapzinī gi nejauku, bet mana audzinā š ana neļ ā va pret viņ u izturē ties rupji. Es sā ku strī dē ties un skaidrot, ka viss, kas notiek, ir tikai un vienī gi viņ u vaina. Turklā t es piedraudē ju ar "izskatī š anu" un naudas sodu saskaņ ā ar Krievijas likumiem. Sarunā iesaistī jā s onkulis, maiņ as vecā kais. Viņ š , uzklausī jis manus argumentus, nolē ma sarunu piebremzē t un solī ja brī dinā t aviokompā nijas personā lu Adelaidē un palī dzē t ar jaunu biļ eš u iegā di REX Airlines reisiem.

Viņ i sazinā jā s ar pā rstā vi Adelaidē , izmantojot "speciā los sakarus" un vē lreiz brī dinā ja mū s par mū su problē mā m. Turklā t viņ i pat baroja bez maksas, lai gan š is pakalpojums tika apmaksā ts.

Lidojums pagā ja gludi, un stundas laikā es savā logā ieraudzī ju Adelaidas lagū nu un vī na ielejas. Pilsē tas lidosta man atgā dinā ja Melburnas gaisa terminā li, tikai mazā ka un mā jī gā ka. Saņ ē muš i bagā ž u, devā mies uz labo sektoru, pie JetStar kasē m, lai nomainī tu biļ eti, jo reiss uz Kangaru salu jau sen bija aizbraucis. Pie letes sē dē ja simts kilogramus smaga meitene ar pietū kuš u seju un bez sejas izteiksmes mutes atvē rš anas laikā . Viņ a runā ja tik nesakarī gi un klusi, ka man bija jā pieliek auss gandrī z lī dz viņ as mutei, kas, godī gi sakot, man nesagā dā ja lielu baudu. Turklā t viņ as atbildes uz visiem jautā jumiem par palī dzī bu nonā ca sarunā : “Sveiks koks, es esmu ozols! ”, vienkā rš i sakot, viņ a centā s no mums atbrī voties.


Sacē lis skandā lu, es praktiski piespiedu kā rtā...skatiena...piespiedu viņ u uz biļ etes ierakstī t ī sto izbraukš anas un ieraš anā s laiku un uzlikt zī mogu. Viņ a ilgi pretojā s, bet mana š arma iespaidā , apvienojumā ar morā lo un fizisko spiedienu, piekā pā s un bez ierunā m kapitulē ja. Š ā da attieksme pret pasaž ieriem vē l vairā k pastiprinā ja manu negatī vo attieksmi pret

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Līdzīgi stāsti
аватар papa74
papa74

Vai tu paņēmi līdzi kameru?

Tue, 13 Apr 2010, 14:03
аватар 00tata1986
00tata1986

priekš kam?:)))

Tue, 20 Apr 2010, 13:11
аватар hessen
hessen

Es gribētu redzēt fotogrāfiju!

Fri, 14 May 2010, 22:48
аватар Kapitansha
Kapitansha

Rakstiet labi no sirds tikai nedaudz.Varat uzzināt viesnīcas nosaukumu,kurā gadalaikā braucāt?Vai tuvumā bija pludmale?

Sun, 16 Oct 2011, 11:08
аватар Paskonin2
Paskonin2

Pilnīgi piekrītu - Austrālija ir brīnišķīga un skaista valsts, un cilvēki tur ir atsaucīgi!

Sat, 01 Sep 2012, 01:28
iemiesojums