Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Krima: pazudušās vīramātes atgriešanās

23 Septembris 2015 Ceļošanas laiks: no 30 augusts 2015 ieslēgts 20 Septembris 2015
Reputācija: +1137.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Tā pat kā pirms gada mū su 4 cilvē ku ģ imene un vī ramā te atkal viesojā s Krimu. Un atkal iespaidi bija paš i krā š ņ ā kie un patī kamā kie! Ņ emot vē rā pagā juš ā gada braucienu pieredzi, izbraukš anas datumus pā rcē lā m, lai iekļ ū tu "nesezonā ", kad lī dz mā cī bu gada sā kumam lielais vairums atpū tnieku ar bē rniem dosies ceļ ā . Starp citu, mē s š ausmī gi nepareizi aprē ķ inā jā m, cilvē ku bija š ausmī gi daudz.


Ceļ ojums sā kā s 30. augustā pulksten 6 no Vladimira, beidzā s tur 21. septembrī pulksten 2. Š eit ir ī sa statistika: mē s nobraucā m 5100 km, no tiem 1700 Krimā . Kopē jais ceļ ojuma laiks no Vladimira lī dz Kavkazas ostai (apmē ram 1700 km) bija aptuveni 22 stundas (neskaitot nakš ņ oš anu Rostovā un pieturas atpū tai un degvielas uzpildei), atpakaļ.21, 5 stundas. Uz Donas M4 maksas ceļ a dienvidu virzienā tika maksā ti 435 rubļ i, bet ziemeļ u virzienā - 385. Laiks no reģ istrā cijas brī ž a prā mim (elektroniskā s biļ etes) lī dz izkā pš anai Krimas pusē bija 1 stunda 2 minū tes, atpakaļ - 2 stundas 15 minū tes. Vidē jā degvielas (AI-92) cena kontinentā lā s Krievijas teritorijā bija aptuveni 34 rubļ i, pussalā - 38 rubļ i par litru. Krimā Jevpatorija bija tā lā kais punkts, tad gar dienvidu krastu braucā m uz galvenajā m pilsē tā m.

Tā pat kā pirms gada, braucienā piedalī jā s mana neaizmirstamā vī ramā te un pā rē jā ģ imene - mana sieva, dē ls Arsē nijs, 4.5 gadi, meita Zlata, 1.5 gadi, un, patiesī bā , es. Ņ emot vē rā , ka pagā juš ā gada izbraukš ana plkst. 1 naktī nebija ī paš i veiksmī ga (ietekmē ja miega trū kumu), devā mies ceļ ā plkst. 6. Lē mums izrā dī jā s pareizs, gulē t pa ceļ am negribē jā s, tomē r arī bē rni nē ))) Lai saprā tī gi samazinā tu distanci nobraukuma un laika ziņ ā , netikā m cauri Maskavā , bet netā lu no Orekhovo-Zuyevo mē s devā mies uz Lielo betona gredzenu un braucā m uz Stupino Maskavas apgabala dienvidos. Draugu brī dinā jumi par sastrē gumiem izrā dī jā s veltī gi: ceļ š brī vs, asfalts izcils. Starp citu, mū su draugi aizbrauca iepriekš ē jā dienā un brauca cauri Maskavai. Izbraucot pulksten 3 no rī ta, viņ i stā vē ja Balaš ihā , pē c tam uz Maskavas apvedceļ a un brauca satiksmē Maskavas pievā rtē . Pie Maskavas un Tulas apgabalu robež as viņ i ieradā s plkst. 11. Starp citu, mē s, izbraukuš i 3 stundas vē lā k par viņ iem, š ķ ē rsojā m to 9-30 no rī ta. Kā saka, domā pats, izlem pats)))

Es ī sti nevē los runā t par tā lā ko ceļ u. Ļ ipeckas apgabalā sā kā s maksas ceļ š , kvalitā te ir ļ oti laba gan pirms, gan pē c))) Braucā m, baudī jā m skatus un mā koņ aino laiku. Pamazā m mā koņ i retinā jā s, temperatū ra sā ka paaugstinā ties no 17 grā diem un jau Voroņ ež as apgabalā saule ē nā deva patī kamu 22-23. Ap 13:00 pabraucā m garā m paš ai Voroņ ež ai. Braucā m 110-130, piestā jā m tikai pā ris reizes, lai vī ramā te aiziet uz tualeti))) Starp citu, pē c Voroņ ež as tiek bū vē ti vē l 2 punkti mī klas savā kš anai, baidos domā t cik daudz naudas es atdoš u nā kamgad!


Tū lī t pē c Voroņ ež as mē s nolē mā m paē st pusdienas. Pē c kā diem 20 km tieš i uz š osejas ieraudzī jā m lielu Tatņ eftj degvielas uzpildes staciju. Bija jau jā pilda, tā pē c sievas arguments, ka uz ielas ir kafejnī ca un plaš a atpū tas zona, no manas puses tika uztverts ar sapratni. Izrā dī jā s, ka iekš ā bija laba ē dnī ca-kafejnī ca ar saprā tī gā m cenā m (salā ti 50-80, zupas 60-80) un pat bē rnistaba ar TV (Maš a un Lā cis bija ieslē gts). Jā , mē s tur vakariņ ojā m, pretē jā š osejas pusē bija absolū ti lī dzī ga degvielas uzpildes stacija. Ļ aujiet lasī tā jiem mē tā ties man ar č ī bā m, protams, viņ i man labi samaksā ja, lai reklamē tu viņ u vietu)))))

Tā lā k bija 550 km liels grū diens lī dz Rostovai. Viena pietura (vī ramā te uz tualeti), 6 stundas un ap 20-00 bijā m Rostovas Ikea. Viņ i man arī piemaksā ja, bet mē s skrē jā m tur un ē dā m saldē jumu. Jā , vī ramā te uz tualeti, protams! ))) Rostovā jau iepriekš caur internetu atradā m dzī vokli, iedevā m 1850 rubļ us, mums derē ja laba odnuš ka, Zlatai bija sava bē rnu gultiņ a. Ī paš nieks man nepiemaksā ja, viņ a datus nerakstī š u)))

Pulksten 10 mē s devā mies uz Krasnodaru. Mē s braucā m uz navigatora, viņ š vadī ja kaut kā dā dī vainā veidā . Pabraucā m garā m Tsukerova Balka ceļ u policijas iecirknim un braucā m kaut kā dā nesaprotamā veidā , vē lā k pat nesapratu no kartē m. Braucā m pa vienai joslai katrā virzienā , 100-120. Apmē ram 100 km no Krasnodaras ceļ š veda uz M4 š oseju. 200 km nobraucā m 2 stundā s. Uz M-4 notika daž i remontdarbi, Krasnodarā bija kā di 14-30. Pusdienojā m kaut kā dā bā rbekjū , man arī nemaksā ja papildus, un rupjā viesmī le nesagā dā ja prieku, vispā r izbraucā m no Krasnodaras ap pulksten 16.

Pagā juš ajā gadā es naivi uzticē jos navigatoram, un viņ š mani izveda cauri Anapai. Š oreiz nolē mu neklausī ties viņ a un vī ramā tes lū gumos iekrist Anapkā ))) Ceļ š gā ja caur Temryuku uz Kavkazas ostu. 19-30 piebraucā m lī dz Iļ jič as ciemam un iegriezā mies braucienā ar uzrakstu Reģ istrā cija uz prā mja (kaut kā tā ). Pagā ja aptuveni 30 sekundes, lī dz mums tika izsniegti kuponi mū su drukā to e-talonu vietā . Un uzreiz braucā m uz apvedceļ u no karkasa pa ceļ am uz prā mi. Starp citu, automaš ī nu bez elektroniskā s reģ istrā cijas nebija daudz, viņ i pavadī ja laiku, tikai mē rot maš ī nas gabarī tus un maksā jot par biļ etē m kasē s. Tad mū s gaidī ja kā di 12 km pa iesmu gar jū ru. Uzreiz jā saka, ka mū s apdzina vairā kas maš ī nas, kuras savā ceļ ojumā es sauktu par visnedisciplinē tā kajā m: trakie braucē ji no Rostovas apgabala un nekaunī gi braucē ji no Krasnodaras apgabala.


Pulksten 19-50 ieradā mies auto pā rbaudes punktā , 1 minū te un bijā m pie prā mja. Pā rsteidzoš i, prā mis bija piekrauts un mē s, gandrī z neapstā joties, iebraucā m prā mja tilpnē ! Š o noteikti nebiju gaidī jis! 20-10 prā mis kursē ja! Pirms 40 minū tē m es braucu pa š oseju, un tagad es buru uz pussalu! 20-32 nonā cā m Krimas zemē . 1 stunda un 2 minū tes ir kaut kas no fantā zijas jomas! Pat vī ramā te, stā vot rindā Vladimira klī nikā pie reģ istratū ras, nevarē ja lepoties ar š ā du rezultā tu ! ! ! )))

Mē s nolē mā m vakariņ ot Kerč ā . Mana sieva iepriekš izlasī ja par kā du Korč mu netā lu no Krimas ostas. Ilgi meklē jā m, pulksten 21 beidzot atradā m privā tmā ju, kur man par pā rsteigumu teica, ka tikko slē guš i! Atceļ ā piestā jā m pusdienā s, bet nepaē dā m: neizskatā s pē c kafejnī cas, un cenas mū s neiepriecinā ja (salā ti no 200, zupas no 160). Mē s devā mies meklē t mā jokli, ko iepriekš atrada mana sieva - kā da Villa Dana Geroevkā . Kerč a ietriecā s (tā pat kā pagā juš ogad) ar vienkā rš i grā vju ceļ iem, bija sajū ta, ka asfalts nav salabots pē c vā cu bumbvedē ju uzlidojumiem 1941. gadā ! Pilsē tas centrā vē l bija daž as gaismas, vieni gā jē ji, skraidī ja taksometri, bet kad pabraucā m mazliet tā lā k uz pludmali, kļ uva tumš s kā melnam. . . bū dā , cilvē ku nav! Kļ ū das dē ļ aizbraucā m uz pludmali aiz zivju fabrikas, bija tumš s, nebija pat sarga, pagriezā mies un braucā m atpakaļ . Mē s uzgā jā m kā du hosteli, pā rsprā gā m, sargs un vecmā miņ a negribī gi iznā ca ar saldē jumu, ieteica, kā tur nokļ ū t.

Pulksten 22–30 mē s ieradā mies š ajā Villa Dana. Privā ti viesnī cas numuriņ i 30-40. Klusums, izslē gtas gaismas. Administrators sausā č ukstā teica, ka mums viss ir gatavs un ir pat vakariņ as (par kurā m pa ceļ am jautā jā m)! Izdzirdē jusi mū su č ukstus piekriš anu, viņ a sā ka š ņ ā kt tumsā : Natā lija Borisovna. . . Natā lija Borisovna. . . (vā rds mainī ts – viņ a nemaksā ja piemaksu! ). No tumsas parā dī jā s miegaina meitene ap 50 gadiem ar sumo cī kstoņ a uzbū vi, pavadī ja mū s uz ē dinā š anas telpu un atnesa mikroviļ ņ u krā snī uzsildī tus makaronus ar desu un dā rzeņ u salā tiem. Kā es saprotu, Kerč ā cilvē ki ne tikai agri ceļ as, bet arī iet gulē t.


Nā kamajā dienā mums bija jā izpilda pē dē jais metiens uz Evpatoriju. Š o metienu sarež ģ ī ja tas, ka bē rni bija garī gi noguruš i no 2 dienā m ceļ ā un tukš as apceres par skaisto jū ru aiz maš ī nas logiem, kā arī nepiecieš amī ba zvanī t Sevastopolē pē c ratiņ iem, ko sieva pieskatī ja iegā dei. . Jā , tas nekad agrā k nav darī ts! Sievietes. . . Atceroties pagā juš ā gada garo un grū to ceļ u pa serpentī niem, sā kotnē ji nolē mu no Feodosijas doties caur Simferopoli. Pirmkā rt, ceļ š ir ī sā ks un pa lī dzenu reljefu. Otrkā rt, nav kā rdinā juma apstā ties. Tač u pē kš ņ i izrā dī jā s, ka ceļ š uz Simferopoli ved ar lī kumu no galvenā s š osejas. Tā bija mana pā rraudzī ba, gatavojoties ceļ ojumam. Zinā ju, ka trase tiek remontē ta, bet par apvedceļ u nejautā ju. Rezultā tā apvedceļ š palielinā ja marš ruta garumu par 60-70 kilometriem gandrī z caur Dž ankoju. Bet mums ir jā izsaka atzinī ba: mē s nekur nesamazinā jā m ā trumu, un asfalts bija daudz labā ks nekā ceļ ā no Kerč as un Feodosijas, kuras es dievinu. Pa ceļ am ar ziņ kā ri apskatī jos Bahč isarajas pilsē tu: mani ieinteresē ja š ī pilsē tiņ a ar musulmaņ u arhitektū ru. Man patika, tī ra pilsē ta, ar tipisku seno austrumu arhitektū ru Rietumā zijai, ko redzat tū risma TV š ovos par Bagdā di, Damasku, Teherā nu un citā m senā m pilsē tā m, kas saglabā juš ā s lī dz mū sdienā m.

Sevastopolē mē s nopirkā m ratiņ us un iegriezā mies pusdienā s. Daž i puiš i ieteica kā du kafejnī cu Caravanserai. Kafejnī ca man nemaksā ja, bet tur bija vienkā rš i garš ī gi manti, cenas bija ļ oti lē tas (salā ti 50-100, manti 120 rubļ i par 3 gab. ). Kopumā pilni un apmierinā ti devā mies uz Evpatoriju.

Tagad, kad esmu sī ki aprakstī jis mū su ceļ u, redzu jē gu sniegt ī su, kodolī gu informā ciju par apmeklē tajā m pilsē tā m un vietā m, kā arī savu vē rtē jumu.

Evpatorija… Mē s tur nodzī vojā m 5 dienas. Ļ ooooti daudz cilvē ku atpū tā s, bija ā rkā rtī gi grū ti atrast brī vas vietas. Rezultā tā pē c 2 stundu neveiksmī gas klejoš anas pa pilnā m viesnī cā m privā tajā sektorā mana sieva uzkā pa Avito un ar starpnieku starpniecī bu atrada nepiecieš amo “kapeikas gabalu” privā tmā jā Demysheva ielā.5. Es gribu nekavē joties dot lasī tā jiem svarī ga informā cija: š ajā mā jā mē s sastapā mies ar unikā lu dzī ves dā rdzī bas aprē ķ inā š anas sistē mu: saimniece skaita dienas, savukā rt ieraš anā s un izbraukš anas diena ir daž ā das dienas. Lai to saprastu, pastā stī š u, kā mums tas izdevā s. Mē s ieradā mies 1. datumā pulksten 23:00. Skatoties uz dzī vokli, mums viss derē ja. Paspieduš i roku par cenu 1800 rubļ u, nokā rtojā mies uz 5 dienā m. Kā ds bija mū su izbrī ns, kad 5. dienas vakarā saimniece prasī ja vē l 1800 rubļ u. Ar diplomā tijas palī dzī bu man izdevā s izlū gties viņ ai nomest lī dz 1000 rubļ iem naktī pirms 10:00. Toreiz varē ja vē rsties policijā un aģ entū rā , tač u nolē mā m nekonfliktē t. Pē c aizbraukš anas zvanī ju aģ entū rai un kā jau vī rs drosmī gi “izrā vu”, ko š is saimnieks dara. Izrā dī jā s, ka viņ a arī apmā nī jusi aģ entū ru, norā dot, ka mums iedevusi istabiņ as uz 4 dienā m, nevis uz 5. Vispā r saimniece, domā ju, zaudē s daudz vairā k, nekā mē s savu tū kstoti. . .


Man personī gi patika Evpatorija. Jū tams, ka pilsē ta ir sena, tajā ir daudz vē sturisku piemiņ as vietu un plā kš ņ u, arhitektū ra centrā un krastmalā veidota grieķ u un Katrī nas stilos. Krastmalas zonā ir daudz gā jē ju zaļ o zonu, milzī gas pastaigu zonas. Manai sievai ļ oti nepatika, ka ir tik daudz slimu bē rnu. Mē s zinā jā m, ka š is ir labi zinā ms kū rorts, tač u, es atzī stu, redzē t invalī dus, kas atgā dina augu, ir ā rkā rtī gi grū ti. Manai sievai radā s sajū ta, ka tur ieraduš ies visi Krievijas slimie bē rni. Patika tramvaji. Ē diens diezgan nabadzī gs, kafejnī cu salī dzinoš i maz un ne lē ti. Mē s atradā m pā ris vietas, kur var paē st lē ti, bet ē dnī cas lielā koties ir tikai ē stuves. Teikš u, ka veltī jā m laiku braukā š anai pa vecpilsē tu, jo ī paš i Karaimskaya ielā izdevā s atrast slaveno Karaman kafejnī cu, ļ ooooti garš ī gu austrumu virtuvi par saprā tī gā m cenā m. Es iesaku viņ u kvasu uz kvieš iem un pastē tē m, un visu pā rē jo jū s laizī sit pirkstus!

Evpatorija pē c Krimas standartiem ir liela pilsē ta, kurā dzī vo nedaudz vairā k par 10.000 iedzī votā ju, neskaitot atpū tniekus. Man ļ oti patika akvaparks Banana Republic, š is ir labā kais, ko esmu mē ģ inā jis Krimā no ū dens parkiem. Kas labi, vī ramā tei bija dzimš anas diena, ieeja viņ ai bija bez maksas. Š ķ iet, ka tas ir sī kums, bet tas ir jauki! )))

Apmeklē jā m delfinā riju, labs priekš nesums apmē ram 60 minū tes. Pludmales ir smilš ainas, ir daž i nelieli oļ i. Saulrieti ir gludi, lai gan bija stā vā kas pludmales nekā saulriets. Uz iesma tieš i Evpatorijas priekš ā viņ i baroja pī les un savvaļ as gulbjus. Kopumā pilsē ta, kurai nesen apritē ja 2500 gadu, uz mani atstā ja necerē ti patī kamu iespaidu.

Pē c tam mē s pā rcē lā mies uz Sevastopoli. Uzreiz jā saka: Sevastopole praktiski nav kū rortpilsē ta. 40.000 vietē jo iedzī votā ju, aktī vi tiek attī stī tas bankas, naudas aizdevumi, pilsē ta dzī vo ne tikai no tū risma. Grū ž oties mā jokļ a meklē jumos, vienā degvielas uzpildes stacijā jauka sieviete iedeva vizī tkarti mā jokļ a ī rē š anai pie jū ras. Rezultā tā likteņ a lī kne mū s aizsū tī ja uz Sevastopoles ziemeļ u daļ u – radio kalna apvidu. Jū s varat nokļ ū t vai nu ar prā mi (ar automaš ī nu - 200 rubļ i vai ar laivu - 15 rubļ i vienai personai), vai apejot pilsē tas industriā lo rajonu - Inkerman. Mums nebija laika kā pt uz prā mja, pē dē jais izbrauca pulksten 19, tā pē c devā mies lī kumu. Brauciens aizņ em 40-50 minū tes, ziemeļ u daļ a atgā dina fuck. . . piedodiet, kluss privā tā sektora rajons ar neregulā riem veikaliem un retā m ielu lampā m. Klusums, ž ogi, 2-3 stā vu privā tā s viesnī cas. Bet izrā dī jā s, ka tas bija lē ts, tī rs un lielisks iekš pagalms, ko ieskauj zaļ umi. Rezultā tā ī rē jā m 2 atseviš ķ as istabas par 900 rubļ iem. katrs.


Sevastopole ir ī paš a pilsē ta. Š eit kā ds ieraudzī s skaistu pilsē tas centru ar 3 stā vu "staļ iniskā m" ē kā m un Pē terburgas stila krastmalu, savukā rt kā ds ieraudzī s veco mā ju nobruž ā tā s fasā des. Ir daudz tukš umu un privā tā sektora, kā arī daudzas daudzstā vu jaunas ē kas. 4 dienu laikā paspē jā m aizbraukt uz Fiolent raga krā š ņ ā ko skaistumu, uz Balaklavu, smilš u pludmali Uč kuevkā , un izpē tī jā m paš u pilsē tu. Ceļ š uz Fiolentu nebija ī paš i labs, beigā s ceļ š vispā r bija neasfaltē ts. Bet mē s aizbraucā m virsotnē . Tas ir neaizmirstami: brī niš ķ ī gi skati no 200-250 metrus augstas klints! Zem jū ras, ap akmeņ iem, vī ramā te, pieķ ē rusies vadī tā ja galvas balstam))) Fotogrā fijas pievienotas! Atradā m spē ku nokā pt lī dz 850 pakā pienu kā pnē m uz pludmali uz akmeņ iem. Es teikš u, ka ir 190 soļ i, es pats to uzskatī ju. Peldē ties. . . neē rti, manai princesei Zlatai ī sti nepatika iebraukt ū denī pa lieliem akmeņ iem, nez kā pē c š ķ ita, ka tē tis knapi notur lī dzsvaru starp viļ ņ iem uz slideniem akmeņ iem. Gulē š ana uz akmeņ iem un akmeņ iem ir prieks ī paš iem cienī tā jiem. Kopumā Fiolent ir visskaistā kā vieta, kur gribas palikt un dzī vot mū ž ī gi!

Mē s devā mies uz Balaklavu. Pē c viņ a sievas teiktā , Balaklava ir Venē cijas Krimas kopija. Ļ aujiet man jums pateikt tū lī t, es tā nedomā ju. Nobruž ā ta osta ar sarū sē juš ā m laivā m, ko ieskauj divi kalni. . . Iespaids ir divē jā ds, neviennozī mī gs. Sievasmā te un viņ a sieva atbildē ja optimistiski, man š ī vieta š ķ ita. . . informatī va! Vispā r es neapvainoš u Krimas iedzī votā jus, vajag vismaz vienu reizi apmeklē t vietu.

Uč kuevkas pludmale kopā ar blakus esoš o Lyubimovku ir vienī gā smilš u pludmale Sevastopolē . Tā teica vietē jie. Nezinu, vai varam ticē t, bet tur bija smiltis))) Uč kuevkas pludmale nav slikta, ir nojumes, sauļ oš anā s krē sli (100 rubļ i / gab. ), tuvē jā s ē dnī cas un kafejnī cas ir diezgan pieejamas.

Vispā rē js secinā jums: Sevastopole nav gluž i kū rorts, š eit var arī peldē ties, tač u, pirmkā rt, š eit var atrast arhitektū ru, skaistas vietas, tempļ us un arhitektū ras pieminekļ us. Ž ē l, ka mums neizdevā s nokļ ū t Hersonesos, tā ir arī skaista vieta, viņ i saka.

Tā lā k mū su ceļ š bija Jaltā . South Coast Highway kursē ja manā iecienī tā kajā Krimas daļ ā : Laspi lī č a gleznaino dabu uzskatu par skaistā ko vietu pussalā . Nedaudz tā lā k pabraucā m ar slaveno templi uz klints, nav skaidrs kā tas celts.

Jalta. . . Pagā juš ajā gadā mū s fascinē ja š ī pilsē ta. Š ogad esam vī luš ies. Pie jū ras mā jokli piedā vā ja par 2000 rubļ iem. 1-istabas istabas un dzī vokļ i, par "kapeiku" prasī ja 3-4.5 tū kstoš us dienā . Pats trakā kais, ka viss bija aizņ emts, un tas, kas mums tika piedā vā ts uz atlikumu, bija š ausminoš s ne tikai cenas, bet arī apstā kļ u ziņ ā . Rezultā tā viņ i atrada “kapeiku” 1.2 km no krastmalas par 2200 diennaktī , galvenajā ielā blakus centrā ltirgum. 5 dienas, 11000 rub. Laikapstā kļ i nelutinā ja. Pirmā diena vē l bija saulaina, bet ne karsta, jū ra ar viļ ņ iem, pā rē jā s dienas apmā cies un vē trains. Mē s to izmantojā m un apmeklē jā m daž as lieliskas vietas.


Vislabā kā s atmiņ as bija par ceļ ojumu uz Ai-Petri kalnu. Mē s devā mies ar automaš ī nu, atstā jot Jaltas lī dz Bahchisaray š osejai un 37 km kalnā . Grū ti aprakstī t š ī ceļ a skaistumu: kā ds tur ieraudzī s vienmuļ u serpentī nu, un es redzē ju koš u veģ etā ciju a la The Lord of the Rings. Ceļ š atgā dina zaļ u tuneli no kokiem, pa ceļ am gleznains ezers, skati uz jū ru. . . Iesaku atvē rt logus - smaka var izā rstē t jebkuru slimī bu, pē c vī ramā tes domā m))) Gaiss smarž o pē c priež u skujā m un jū ras. Uz Ai-Petri mē s sastapā mies ar mā koņ iem un laikapstā kļ iem, kas mainī jā s katru minū ti: vai nu auksts un vē jains, vai saulains un mierī gs. Nepatī kamā ka bija tikai Krimas tatā ru š ausmī gi uzmā cī gā uzvedī ba. Fakts ir tā ds, ka š ie puiš i (neuztveriet to par nacionā lismu, nekas personisks) izveidoja tur savu monopolu un ieņ ē ma visu kalna teritoriju. Tiesa, mums ir jā pateicas tam, ka pakalpojumu cenas nekaitē . Autostā vvieta (kur skatā s iestā des) ir apmaksā ta - 100 rubļ i. no maš ī nas, lai gan ir iespē ja atstā t auto ceļ a malā.300 metrus pirms tā s, un es to darī š u arī turpmā k. Dž igits uzlido stā vvietā un aicina bē rnus braukt ar zirgiem. Mans dē ls baidā s no zirgiem, bet man bija jā parā da puisim bailes, lai viņ š atpaliktu. Viņ i izvairā s no atbildē m par cenu, cik es saprotu, cenu zī me svā rstā s no 500 rubļ iem. un augstā k.

Traka konkurence starp kafejnī cā m. Puiš i te turas kā ē ģ iptieš i Gī zas plato vai turki lē tos kū rortos tirgos. Ē diens ļ oti garš ī gs, gaļ a gatavota ī stos katlos, plovs (300 gr) 250 rubļ i, cū kgaļ as kakla š aš liku kebabs 100 rubļ i. par 100 gr (Jaltā vidē jā cena ir 200 rubļ i/100 gr). Kopumā no Ai-Petri virsotnes neko neredzē jā m, bet paē dā m garš ī gi! ))) Starp citu, kam tas troš u vagoniņ š...Troš u vagoniņ š maksā.300 rubļ us. vienai personai 1 virzienā . Nav lē ti, bet domā ju, ka ir tā vē rts! Skaisti un aizraujoš i! Labos laikapstā kļ os skati ir neprā tī gi skaisti: lejā un visapkā rt milzī gas klintis, sā nos jū ra ar Jaltu!

Mē s apmeklē jā m divas pilis: Levadiska un Vorontsovska pilis. Abi ir labi, bet Voroncovskim teritorija patika vairā k. Ir daudz dā rzkopī bas augu, milzu akmeņ u novietoš anas vietas (haoss), gleznaini ezeri un ū denskritumi. Levadiskis ir majestā tiskā ks vai kaut kas. . . Var staigā t stundā m, tikai ī sts mež s.

Mē s braucā m pa Jaltas š oseju, varē jā m ī si apskatī t Jaltas tuvumā esoš ā s piepilsē tas pilsē tas: Alupka, Koreiza, Gaspra, Levadija. Mē s bijā m Simeizā pagā juš ajā gadā , kad devā mies uz akvaparku. Ļ oti jaukas, klusas vietas, tū ristu iecienī tas. Gasprā sastapā m ļ oti skaistu baznī cu uz klints ar skatu uz jū ru, tik skaistu dziedā š anu gandrī z nekur nebiju redzē jusi. Bet atpū tai vienkā rš i nepietika laika: es vē lē tos apmeklē t arī Ņ ikitinska botā nisko dā rzu, Mishoras pili un daudz ko citu.

Vispā rē js secinā jums: Jalta ir ļ oti jauka pilsē ta (apmē ram 7.000 vietē jo iedzī votā ju) ar lielisku krastmalu, jautru animā ciju tieš i š ajā krastmalā , skaistā m vietā m piepilsē tas rajonos. Jaltas iedzī votā ji ir nekaunī gi cilvē ki, cenas gan mā joklim, gan pā rtikai ir visdā rgā kā s Krimā . Cena ir sastā dī ta par vienu vai diviem. Es joprojā m atbalstu fiksē tu cenu zī mi.


Starp citu, es ielikš u savu piezī mi. Vienu vakaru gā jā m pa krastmalu, dzirdē ju garā mejoš us garā mgā jē jus, no kuriem viens gados vecs onkulis sū dzē jā s, ka pirms 4 gadiem te viss tik lē ti, un tagad, kad mums pievienojusies Krima (tas nozī mē puika no Krievijas) , cenas ir uzlē kuš as lī dz Krievijas vidē jiem rā dī tā jiem. Kungs! Izlem tu! Vai nu lai Krima ir ukraiņ u un lē ta, vai lai tā ir krieviska, bet ar Krievijas cenā m. Krima ir mū su valsts pē rle, un gaidī t no tā s cenas kā Centrā lā frikā ir stulbi un bezjē dzī gi! Beidziet gausties un paskatieties, kā atš ķ iras cenas pasaules vadoš ajos kū rortos. Krima š odien jau ir lē ts kū rorts, tač u skaistuma un jū ras ziņ ā gandrī z JEBKURS kū rorts Krasnodaras apgabalā apklusī s.

No Jaltas mē s nolē mā m doties uz Sudaku. Par laimi, mū su radinieki no Maskavas tur negaidī ti apstā jā s un sniedza augstu ieteikumu. Izbraukš anas dienā Jalta mums uzdā vinā ja atvadu tropisku lietusgā zi - nolē mā m doties, tiklī dz bū sim augš ā . Aizbraucā m uz Aluš u, lietus rimā s. Bijā m plā nojuš i braukt pa South Coast Highway, lai serpentī nā baudī tu jū ras ainavas. Tač u lietus dē ļ zī me un pagrieziens izslī dē ja cauri un brauca. . . Bijā m nedaudz pā rsteigti, ieraugot norā di "Simferopole". Jā , uz pussalas galvaspilsē tu aizbraucā m nejauš i. Nā cā s braukt pā ri klajumam, cauri sastrē gumiem pie nobrauktuvē m, kur tika remontē ts ceļ š . Rezultā tā brauciens no Jaltas uz Sudaku pa Dienvidu piekrastes š oseju, kas ir aptuveni 120 km, mums aizņ ē ma 170 km un 5 stundas. Viņ i arī nogrieza taku, nogriež oties no ceļ a aiz Belogorskas, Gruš evkas ciemā .


Zandas. . . Pilsē ta, kuru pagā juš ajā gadā neredzē jā m cauri, izrā dī jā s visa mū su ceļ ojuma galvenais atklā jums. Š ī mazā pilsē tiņ a, kurā dzī vo 1.000 cilvē ku, pā rsteidz ar savā m tī rajā m, modernajā m mā jā m, daudzā m kafejnī cā m un lielisku promenā di aptuveni 2.5 kilometru garumā , labā m smilš u pludmalē m un saprā tī gā m cenā m. Mā joklis ī rē ts par 700 rubļ iem. par istabu (atkal paņ ē ma 2 istabas), ļ oti labas ē dnī cas (ne kā ē stuves Evpatorijā un Jaltā ) ar salā tu cenā m no 40 lī dz 150 rubļ iem, zupā m par 30-80 rubļ iem, š aš liku kebaba kakliņ ā vidē ji 100 rubļ i. par 100 gr. (š is jau ir kafejnī cā ). Bija arī striptī zi, vī ramā tei bija kur aiziet))) un naktsklubi, un boulings, biljards, sporta bā ri, bike krogi. . . Iestā des daž ā dī ba laba, nelauza prā tu uz ko. ē st un kā pabarot bē rnus. Netā lu atrodas atrakciju parks. Ļ oti skaists skats uz klinti, kuras virsotnē atrodas Sudakas galvenā atrakcija – itā ļ u Dž enovas cietoksnis, kas celts renesansē . Brauciens pa jū ru ar jū ras banā nu, 500 rubļ i. no personas, bē rniem lī dz 6 gadiem bez maksas. Manai sievai izdevā s divas reizes no tā s izkrist jū rā , bet dē ls bija apmierinā ts. Š ajā laikā mē s braucā m uz skaisto piepilsē tas pilsē tiņ u Novy Svet, skaista pilsē tiņ a (1500 cilvē ki) gleznainā lī cī , ar labu krastmalu, sasniedzā m Carskoje pludmali, kur mē s nedaudz nopeldē jā mies. Sudakas krastmalā ir maz iestā ž u, un š ajā ziņ ā tā ir daudz zemā ka par Jaltu. Bet pa to var lieliski pastaigā ties, un visas galvenā s izklaides atrodas uz ielas, kas ved uz š o krastmalu.

Kopumā Sudaka atstā ja lielisku iespaidu. 4 dienu laikā , ko š eit nodzī vojā m, atlikuš o atvaļ inā juma daļ u peldē jā mies un staigā jā m, guvā m labā kos iespaidus un baudī jā m jū ru un sauli. Tas ir pā rsteidzoš i, kā un ar ko cilvē ki š eit dzī vo ā rpus sezonas, noslē pums...

Turpmā k mū su atvaļ inā jums strauji tuvojā s beigā m. Mē s bijā m atpakaļ ceļ ā . Mā jā s bija jā tiek pē c divā m dienā m, un pirmajā dienā uzdevums bija nokļ ū t Rostovā . Dosimies pa dienvidu krasta š oseju uz Feodosiju. Pretē ji mū su radinieku stā stiem par interesanto Stary Krym pilsē tu uz Simferopoles š osejas (sava ​ ​ veida mini Š veice), mē s pa ceļ am derē jā m uz Koktebelas pilsē tu. Ļ oti jauka pilsē ta, kurā dzī vo 3000 cilvē ku, ļ oti jauka promenā de ar civilizē tā m mini viesnī cā m un kafejnī cā m, saprā tī gas cenas.

Nā kamais bija Teodosijs. Tā pat kā pagā juš ajā gadā , man pilsē ta atkal nepatika. Š ķ iet, ka zaļ umu pietiek, un labs, dzī vī gs uzbē rums, daudz "kustī bas". . . Bet tomē r pilsē ta likā s plika, daudz netī rumu, industriā lā s zonas prieku nesagā dā ja, vispā r tikai Kerč a ir. sliktā k man Krimā .

Atpakaļ prā mis no reģ istrē š anā s lī dz izrakstī š anā s vietai kontinentā lajā daļ ā bija ilgā ks un sasniedza 2 stundas un 15 minū tes. Tas ir arī labi, bū tī bā . Sirsnī gi un skumji atvadī jā mies no mū su mī ļ ā s pussalas un jū ras, ko mana ģ imene tik ļ oti mī l. Paldies, Krima, ka tu esi tik skaista!


P. S. Informā cija ekonomistiem! Atpū tā s no 30. augusta lī dz 20. septembrim. 21 dienu benzī nam tika iztē rē ti aptuveni 1.000 rubļ u. (no tiem 2000 uzpildī ti Krimā , uzpildī ti TES degvielas uzpildes stacijā s, man arī piemaksā ja, citā s degvielas uzpildes stacijā s benzī ns uzticī bu neradī ja, uzpildī ju degvielu Atanā Sudakā , tad ļ oti nož ē loju), ī re 3.750 rubļ i. (vidē ji 1845 rubļ i dienā ), pā rtikai tika iztē rē ti aptuveni 4.000 rubļ u. (vidē ji 2300 dienā ), meitai atseviš ķ i izdevumi autiņ biksī tē m un piena maisī jumam, neparedzē ti izdevumi vē l ap 5000. Kopē jā atpū ta 21 dienai sastā dī ja aptuveni 10.000 rubļ u. 4 cilvē ki un vī ramā te, 21 diena. Spriediet paš i))) Manuprā t, tas ir normā li. Jā , š ogad biež i lasu kaustiskos priekus no Ukrainas, ka Krimas pludmales ir tukš as. Es pievienoju Sudakas pludmales "nesezonas" fotoattē lu, kas datē ts ar 18. septembri, pē c vietē jo iedzī votā ju domā m, viņ u atmiņ ā tā da vasara nebija. Un maš ī nas mū s rindā dzina atpakaļ ceļ ā . Vispā r nevajag puiš us, dzī vosim kopā un civilizē ti!

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Дикие лебеди в Евпатории (Коса по пути к г. Саки)
Мыс Фиолент, Севастополь
Пляж Фиолента (вроде Золотой, как заявляли отдыхающие)
Левадийский дворец, Левадия, г. Ялта
Воронцовский дворец, г. Алупка, Большая Ялта
Пляж в г. Алупка (возле Воронцовского дворца)
Большой каменный хаос (Воронцовский дворец, г. Алупка)
Живописная церковь в Гаспре, г. Ялта
Набережная г. Судак с видом на Генуэзскую крепость
Пляжи Судака в середине сентября
Пляжи Судака (в другую сторону)
Līdzīgi stāsti
iemiesojums