"Granīta krastu leģendas"

04 augusts 2021 Ceļošanas laiks: no 25 Jūlija 2021 ieslēgts 25 Jūlija 2021
Reputācija: +5259.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Š is ir uzņ ē muma Krayina Yua romantiskais vienas dienas ekskursijas nosaukums no Kijevas uz Ž itomiras reģ ionu.

Korostiš evas karjers

Š ī ir otrā reize, kad ceļ ojam ar š o uzņ ē mumu. Viņ iem viss ir labi organizē ts. Un cik skaistu informā cijas lapu viņ i sū ta!

Programma ir ļ oti bagā ta: izbraukš ana no Kijevas plkst. 8.00, transfē rs uz Korostiš ivu.

Vispirms aplū kojam Korostiš evskas karjeru.

Tā vē sture ir ļ oti prozaiska: karjers sā ka darbu 1850. gadā , tajā tika iegū ts labradorī ts un pelē kais granī ts. Revolū cijas laikā karjers pā rtrauca darbu, jo. atradā s karadarbī bas zonā , bet pē c tam atkal atsā ka ieguvi.

1930.  gadā arhitekta A. V. Š č useva vadī bā Korostiš evskas karjerā tika izgatavots 60 tonnas smags melnā labradorī ta monolī ts Ļ eņ ina mauzoleja celtniecī bai Maskavā .


Otrā pasaules kara laikā vā cieš i gribē ja no jauna atvē rt karjeru, tač u pagrī des darbinieki to neļ ā va. Un kara beigā s, pateicoties lielajam restaurā cijas darbu apjomam, granī ta ieguve tika atsā kta. Karjers strā dā ja lī dz 90. gadiem, pē c tam applū da, jo karjera apakš ā jau bija sā kuš i pukstē t avoti.

Tagad karjers ir gleznains mā kslī gais ezers.

Visvairā k š ajā vietā mū s pā rsteidza cilvē ku skaits, kas tur atpū š as.

Bet tas nav galvenais.

Diemž ē l daudzi atpū tnieki atstā j savus atkritumus. Tā pē c karjers ir diezgan netī rs, kas bojā iespaidu par š o dabas nostū ri.

Korostiš evas karjers

Akmeņ u augstums virs ū dens ir aptuveni desmit metri.

Korostiš evas karjers

Koka kā pnes ir aprī kotas, lai nokā ptu.

Mums ir laiks apbraukt karjeru, nolaisties ū denī un pat nopeldē ties.

Nā kamais programmas punkts ir Korostiš evskas pilsē tas parks, kas ir vietē jas nozī mes ainavu mā kslas piemineklis.

Parks, kura teritorija ir deviņ i hektā ri, atrodas Teterevas upes kreisajā krastā .

To 1820.  gadā dibinā ja zemes ī paš nieks Gustavs Olizars.

Piemineklis Olizaram atrodas blakus baznī cai.

Gustavs Olizars ir poļ u dzejnieks un sabiedrisks darbinieks ar grū tu likteni.

Pirmais ī paš nieks Krimas ī paš umam Artek, kuru viņ š pā rdē vē ja par Kardiatrikon ("Sirds medicī na").

Viņ š bija iemī lē jies Marijā Raevskā , kura vē lā k kļ uva par decembrista sievu, kuru mē s jau pazī stam kā Mariju Volkonsku. (Marijas tē vs Gustavam Olizaram atteicā s, jo viņ iem bija atš ķ irī ga ticī ba, Olizars bija katolis).

Tieš i Krimas ī paš umā vientuļ nieka dzī vei vajadzē ja noslī cinā t sirds brū ces.

Bet tas ir cits stā sts. . .

Olizara ī paš ums Korostiš ivā nav saglabā jies. Padomju laikos no baznī cas taisī ja kinoteā tri. Bet nu jau 30 gadus baznī ca ir atdota ticī gajiem.

Pē c baznī cas apskates pā rceļ amies uz pilsē tas parku.

Tagad Korostiš evskas pilsē tas parks ir piepildī ts ar daudzā m modernā m skulptū rā m. Vietē jais avangarda tē lnieks Vitā lijs Rož iks izmanto granī ta laukakmeņ us, lai radī tu neparastas skulptū ras. Tajos var atpazī t daudzus slavenus cilvē kus, piemē ram. . .

Einš teins. . .

Vladimirs Visockis. . .

. . . brā ļ i Klič ko (ļ oti strī dī gs skaņ darbs) un citi.

Mums ļ oti patika "kazaks" Poseidons, kurš peld uz platformas neliela ezera vidū .


Un arī "Korostiš evskis" Stounhendž a.

Parkā atrodas arī neparastā tē lnieka mā ja.

Pē c Korostiš eva dodamies uz Ž itomiru.

Ž itomira

Š eit mums ir pilsē tas apskates ekskursija, kas nav saistī ta ar muzeju apmeklē š anu. (Jums noteikti bū s paš am jā dodas uz Ž itomiru, lai apmeklē tu interesantā ko Kosmonautikas muzeju, kā arī Novadpē tniecī bas muzeju).

Ž itomiras reģ ionā lais muzejs

Pirmā pietura S. P. Koroļ eva laukumā . Un tas, kas uzreiz piesaista jū su uzmanī bu, ir neparasts piemineklis Debesu simta varoņ iem. Piemineklis tika atklā ts 2017. gada 23. augustā Ukrainas Neatkarī bas dienas priekš vakarā Ž itomiras apgabala administrā cijas ē kas priekš ā . Autori ir precē ts tē lnieku pā ris Jū lija Gereza-Gladka un Petrs Gerezs. Š is piemineklis ir veltī ts 2013. -2014. gada Ukrainas revolū cijas varoņ iem, kuri atdeva dzī vī bu cī ņ ā pret prokrievisko rež ī mu un tiek saukti par Debesu simtu.

Kompozī cijas centrā uz pjedestā la novietots caurspī dī gs vī rietis, apakš ā redzams Eiromaidana moto "Varoņ i nemirst", aiz muguras trī s augstas metā la plā ksnes, uz kurā m attē loti balož i, tradicionā lo izš uvumu elementi un silueti cilvē ki ar miruš o varoņ u vā rdiem. Vakarā piemineklis ir izgaismots un izskatā s pavisam neparasti.

Vecā s Ž itomiras arhitektū ra ir grū ti pamanā ma. Fakts ir tā ds, ka padomju laikos viss pilsē tas centrs tika apbū vē ts ar tipiskā m augstceltnē m, tiktā l, ka nepalika nevienas gā jē ju zonas. Piemē ram, Katedrā les laukumā , kur 19. gadsimtā bija č etras daž ā du konfesiju katedrā les, tagad paš as katedrā les praktiski nav redzamas, aiz mā jā m kaut kur tā lumā redzami to kupoli.

Š itā ds izskatī jā s Ž itomiras Sobornaja laukums 19. gadsimtā

Tač u pamazā m pilsē ta mē ģ ina sakā rtot gā jē ju zonu, to apgriež ot, tā pat kā lielā kajā daļ ā pilsē tu. Apmeklē jā m gā jē ju Lietussargu ielu. . .

. . . vecā...

Strū klaku kaskā de Ž itomirā

. . . un jaunie bulvā ri, Ū denstornis. . .


. . . (kas ir attē lots uz 125 Ž itomiras kanalizā cijas lū kā m, uz tā m ir uzraksts seš ā s valodā s "Live Zhytomyr"). . .

. . . mē s apmeklē jā m vairā kus tempļ us, tostarp Ž itomiras lielā ko templi – Spaso-Preobraž enskas katedrā li.

Katedrā le tika celta senkrievu stilā , tač u ne tikai tā s izmē rs ir pā rsteidzoš s: acis uzreiz piesaista trī s troņ i - Kunga Apskaidroš anā s un par godu kņ azam Vladimiram un Aleksandram Ņ evskim.

Interjeri izskatā s diezgan neparasti: tie ir dekorē ti ar nepulē tu granī tu un labradorī tu, kas iegū ts Ž itomiras reģ ionā .

Tač u Ž itomiras galvenais akcents ir Jurija Gagarina parks. Gagarins nekad nav apmeklē jis Ž itomiru, bet, tā kā Sergejs Koroļ ovs ir dzimis Ž itomirā , un Koroļ ovs ir kosmoss, bet kosmoss ir Gagarins, parks tika nosaukts viņ a vā rdā .

Ieejas arka Gagarina parkā

Lai gan pilsē tas parkam ir pirmā kosmonauta vā rds, Ž itomiras iedzī votā ju vidū notiek diskusijas par parka pā rdē vē š anu par Š oduarovski. Izrā dā s, ka parka dibinā tā js barons Ivans Maksimilianovič s de Š odū ā rs ir pazī stams filantrops un pē tnieks, Krievijas Dzī vnieku aizsardzī bas biedrī bas priekš sē dē tā js. 19.  gadsimtā viņ š Ž itomirā uzcē la pili, ierī kojot greznu baroka parku ar marmora statujā m, paviljoniem un eksotiskiem augiem visapkā rt.

Diemž ē l grū tajos revolū cijas un karu laikos grā fa kaps un grā fa pils tika nopostī ti, un parks zaudē ja savu autentisko izskatu. Barons de Š odū ā rs vē lē jā s, lai pē c viņ a nā ves ī paš ums un parks nodotu bē rniem. Daļ ē ji tas ir noticis: parkā ir daudz bē rnu, un viņ iem š eit ļ oti patī k!

Un tagad parkā ir ko redzē t. Saglabā jusies kolonā de un strū klaku kaskā de, interesanti. . .

Fotoattē ls no interneta

. . . dievietes Artemī das statuja, kas tika smagi bojā ta Otrā pasaules kara laikā , tač u tika atjaunota un atgriezta parkā .

Tur ir gandrī z "Potjomkina kā pnes", kas ir tikai daž us soļ us aiz Odesas "radinieces".

Bet lielā kais parka rotā jums ir Gā jē ju tilts.


Š ī unikā lā konstrukcija uz metā la kabeļ iem tika uzcelta 1982.  gadā kā daļ a no liela militā rā slavas kompleksa. Tilts stiepā s 350 metru garumā pā ri Teterevas stā vajā m nogā zē m. Tas ir nostiprinā ts ar lencē m, jo ​ ​ granī tā iedzī t pā ļ us tehniski nebija iespē jams.

No tilta paveras skaists skats uz pilsē tu, dambi un akmeņ iem pie parka.

Kopumā Ž itomiras apgabalā gar Teterevas upi bija plā nots atvē rt 13 tiltus, kas savienotu Gagarina parku un Slavas pieminekli vienā ansamblī . Tač u š im projektam naudas nepietika (acī mredzot, tie tika apgū ti savā dā k), un Ž itomiras pilskalnā neskaitā mo tiltu vietā pilsē tniekiem tika uzcelts tik milzī gs granī ta bluķ is, kas sver 87 tonnas!

Nav skaidrs, pē c kā vadī jā s pilsē tas varas iestā des, tač u nebija viegli izvilkt š o lielgabalu no karjera: nebija iespē jams to iekraut kravas automaš ī nā (kravas automaš ī na ņ em ne vairā k kā.60 tonnas un tajā paš ā laikā laiks lauž ceļ u), viņ i to iekrā va militā rajā traktorā , vienu nodedzinā ja, bet otrajā viss vē l vilkā s. Š is brī nums tagad paceļ as vecā Tirgus laukuma vidū un to "rotā ": )

Ž itomirā mē s ieturam kompleksā s pusdienas krogā Korolev.

Krogs atrodas Ž itomiras nomalē . Ar pusdienā m gan nebijā m ī paš i apmierinā ti: borš č s bija garš ī gs, bet kotlete acī mredzot ietaupī ja naudu, tā svē ra ne vairā k kā.30 gramus. Par tiem paš iem 4 eiro pē c kursa nesenajā Melnkalnes ceļ ojumā nevarē jā m pā rspē t komplektē t pusdienas. Ž ē l, ka Ukrainā sā ka tik slikti pabarot tū ristus.

Lai viesi pā rā k nesatraukties, viesmī le ved mū s uz kroga pagrabu, kas iekā rtots steampunk stila foto zonā...

. . . un ļ oti atgā dina filmas "Mad Max. Fury Road.

Tas paspilgtina iespaidu par vā jā m pusdienā m, un grupa ar prieku uzņ em attē lus neparastā s ainavā s.

Pē dē jais mū su ekskursijas punkts ir izvē les brauciens uz Denishi. Tajā vispirms apskatā m vienas no cukurfabrikas Tereš č enko pilī m drupas.


Ž itomiras apgabalā Tereš č enko uzcē la ī paš umus Deņ iš os, Č ervonā , Turč inovkā , tač u tikai vienu no tiem, Deniš os esoš o, sauca par "Tereš č enko pili". Pils celta 19. gadsimta beigā s pē c arhitekta P. Holandes projekta. Pat no pils paliekā m var redzē t tā s neparasto izpildī jumu. Uz saglabā juš ajā m pils sienā m joprojā m ir redzamas apmetuma dekoru paliekas, un trī s lī meņ u tornis, kas paceļ as virs pils drupā m, uzsver tā s kā dreizē jo varenī bu.

Pie galvenā s ieejas ir niš as figū riņ ā m. Grū ti uzminē t, kur atradā s strū klaka. Un parks jau sen ir aizaudzis un vairā k atgā dina mež u. Ir skumji skatī ties uz to, kas kā dreiz bija skaists.

Mē s dosimies uz Denishi akmens ciematu. Pa ceļ am piestā jam Spaso-Preobrazhensky Trigorsky klosterī .

Tā atrodas rezervuā ra krastā . Ir dievkalpojums, tā pē c mē s neieejam templī , bet tikai apskatā m teritoriju.

Pē c neapstiprinā tiem datiem (piemiņ as sarakstiem) klosteri 1583. gadā dibinā ja kņ azs Vladimirs Ž itomirskis. Klostera dibinā š anas vē stures problē ma ir tā , ka 16. gadsimta beigā s. š ī s zemes nebija kņ azu, bet bija Sadraudzī bas Volī nijas vojevodistes daļ a. Varbū t Ž itomiras princis Vladimirs domā konkrē to Kijevas princi Vladimiru Oļ gerdovič u, kurš dzī voja daudz agrā k?

Klostera teritorija ir ļ oti kopta.

Ir daudz ziedu, un piramī dveida ciprese š ajā karstajā jū lija dienā man atgā dina Itā liju.

Netā lu no klostera pā ri Teterevas upei ir dambis. Un viņ as priekš ā aug ozoli, kuriem jau ir 600 gadu!

Vā vere ir uzzī mē ta : )

Mē s š ķ ē rsojam dambi, uz tā gozē jas neparastas armē ņ u ķ irzakas.

Tie ir mazi, melni, gandrī z neredzami. Š ī s ķ irzakas dzī vo kalnos Armē nijas ziemeļ rietumos un ziemeļ os 1000–1500 metru augstumā .

Foto no Vikipē dijas

1967. gadā š ī suga zinā tniskiem nolū kiem tika ievesta Ukrainā , kur tā veidoja stabilu populā ciju Teterevas upes klinš ainajā kanjonā Ž itomiras apgabalā (tas ir, nekur neizbē g). Un vairā k nekā.50 gadus sugu skaits ir augsts un stabils. Atliek tikai cerē t, ka Alpu ķ irzakas ir iesakņ ojuš ā s Deniš ī , pateicoties š ī s vietas labai ekoloģ iskajai situā cijai.

Pē c dambja š ķ ē rsoš anas mē s nonā kam mū su ekskursijas beigu punktā - klinš u masā .

Granī ta iež i, kas gleznaini stiepjas gar Teterevas upes krastiem, ir nosaukti pē c Denishi ciema, kas atrodas nedaudz tā lā k pa straumi.


Akmeņ u augstums š ajā s vietā s sasniedz 20-25 metrus, un garums ir vairā k nekā.150 metri. Masī vs ir neliels, bet ļ oti gleznains, un to jau sen ir izvē lē juš ies klinš u kā pē ji.

Deniš i iež u masa

Tas ir aprī kots ar aptuveni trī sdesmit pieskrū vē tiem daž ā du grū tī bas lī meņ u marš rutiem ar saviem "forš ajiem" nosaukumiem, piemē ram, "Skunk", "Welcome" utt. Tā pē c š eit ir interesanti trenē ties ne tikai pieredzē juš iem kā pē jiem, bet arī iesā cē jiem. Granī ta iež i Deniš i ir populā ri gan Ukrainā , gan ā rzemē s.

Daudzi alpī nisti nā k no Polijas un Baltkrievijas. Gan virs, gan zem akmeņ iem ir daudz telš u, cilvē ki nē sā lī dzi ne tikai kā pš anas inventā ru, bet arī dzeramā ū dens pudeles. Ceru, ka viņ i vē lā k paņ ems lī dzi visu š o plastmasu.

Un mē s atgriež amies Ž itomirā un pē dē jo pieturu pie Slavas pieminekļ a. Patiesī bā pats piemineklis mū s maz interesē , jo mums ir “Granī ta krastu leģ endas”, bet no skatu laukuma pie pieminekļ a labi redzams Ž itomiras dambis un “Č atska galva”.

Chatsky's Head granī ta masī vs atrodas Teterevas kreisajā krastā virs dambja. Savu nosaukumu tas ieguvis no dabas apskates objekta - galvas formas klints, kas karā jas virs ū dens un ir labi redzama no skatu laukuma pie dambja. Akmens augstums ir 30 metri. Š is ir valsts nozī mes ģ eoloģ iskais piemineklis. Ir leģ enda, saskaņ ā ar kuru poļ u dž entlmenis Č atskis, kazaku vajā š anas laikā , no akmens “Č atska galva” metā s upē .

Fotoattē ls no interneta, mē s nevarē jā m tikt tik tuvu

Saskaņ ā ar citu versiju, klints tika nosaukta Kremenecas liceja dibinā tā ja Tadeuš a Č atska vā rdā . Č atska galva ir Ž itomiras pazī me, un pastkartē s tā ir attē lota vismaz kopš.19.  gadsimta.

Mū su tū res programma ir beigusies. Noguruš i un apmierinā ti dodamies uz Kijevu. Š ī s vietas iesakā m apmeklē t ikvienam, kam interesē Ž itomiras reģ iona dabas skaistums.

No sē rijas "Pazī sti Ukrainu".

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Коростышевский карьер
Коростышевский карьер
Коростышевский карьер
Коростышевский карьер
Житомир
Краеведческий музей Житомира
Белка нарисована:)
Скальный массив Дениши
Фото из интернета
Фото из интернета
Фото из Википедии
Каскад фонтанов в Житомире
Арка входа в парк Гагарина
Приблизительно так выглядела Соборная площадь Житомира в XIX веке
Līdzīgi stāsti
komentāri (30) Atstājiet savu komentāru
iemiesojums