Sedniv uz Sniv upes

13 Septembris 2015 Ceļošanas laiks: no 04 Septembris 2015 ieslēgts 06 Septembris 2015
Reputācija: +6635.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Š is gads ir patī kami bagā ts ar saviem atklā jumiem ceļ ojumu klē pī – izrā dā s, ja sā c dzī vot, neieliekot to garā kastē , apkā rt var izdarī t daudz interesantu atklā jumu. Mans jaunais atklā jums, varē tu teikt, ir upes pē rle (tas ir, liels retums), par kuru zina tikai daž i cilvē ki. Š ī Sedņ evs ir pilsē tas tipa apdzī vota vieta Č erņ igovas apgabala Č erņ igovas rajonā , kas atrodas skaistā s Snivas upes (Desnas pietekas) krastos. Iedzī votā ju skaits ir tikai 1353 cilvē ki, un tas ir lieliski, jo pilsē ta ir nomierinoš i pievilcī ga pē c lielo pilsē tu, ī paš i pilsē tu, burzmas un burzmas. Tā ir klusa un pamesta, kā arī gleznaina un provinciā li relaksē još a.


Cilvē ki izrā dī jā s jauki un atsaucī gi - sasveicinā jā s ar sveš iniekiem, rā dī ja ceļ u, cienā ja ar plū mē m un ā boliem, lē ja bezmaksas kafiju ciema veikalā...Tikko tikā m vaļ ā...Karpas uz citu pilsē tiņ u fona. Č erņ igovas apgabals, kas nepā rsteidza)...Bet satikt izdevā s tikai tagad un, dzī vojot tur nedē ļ as nogali, ar pā rliecī bu varu teikt - patika! Es vienmē r esmu mī lē jis Sapņ us, atš ķ irī bā no Desnas, un tagad saprotu, ka neesmu viens - citā di cilvē ki š eit neapmetos.

Un slā vu apmetnes kļ uva par pamatu tam, kas radā s VIII - IX gadsimtā . pilsē tas. Sedņ ivā ir saglabā juš ā s senā s pilsē tas vaļ ņ u paliekas. Pirmo reizi hronikas avotos tā minē ta 1068. gadā kā senkrievu cietokš ņ a pilsē ta Snovska, pilsē ta Č erņ igovas Firstistē , kas pastā vē ja 10. un 13. gadsimtā pie Snovas upes, Desnas labā s pietekas.

Pagā juš o gadu stā stā ir aprakstī ta kņ aza Svjatoslava Jaroslavič a kauja ar polovcieš iem Snovskas pievā rtē . Tieš i pie viņ a 1068. gadā kņ azs Svjatoslavs Jaroslavič s ar trī s tū kstoš iem karavī ru sakā va 1.000 vī ru lielu polovcieš u armiju! Apmē ram 1149.  gadu Kijevas hronikā Snovska tū kstotis (senais Č erņ igovas zemes teritoriā lais kodols) minē ts kā teritorija Č erņ igovas Firstistes sastā vā .

Vienī gais zinā mais Snova princis ir Rostislavs Jaroslavič s, viņ a kristī bā s Ivans (1171 - pē c 1212) bija Snovas (1181 - 1203), Viš gorodas (1212) kņ azs, Č erņ igovas Jaroslava un viņ a sievas Irinas dē ls. 1203. gadā viņ š bija vienī gais princis, kas minē ts starp oļ hovič iem, kurš piedalī jā s Kijevas sakā vē . 1212. gadā kopā ar brā li Jaropolku viņ š tika sagū stī ts Viš horodā Smoļ enskas kņ azu karagā jiena laikā pret Vsevolodu Č ermniju. 11.08.

1187. gadā apprecē ja Vsevoloda Lielā Nest (1176. gadā Vladimira lielkņ azs un Jurija Dolgorukija desmitā dē la) meitu Vseslavu.

Nekā da informā cija par bē rniem nav saglabā jusies.

XII-XIII gadsimtā Snovska bija daļ a no Č erņ igovas Firstistes.

Snovska minē ta arī.1234.  gada Galisijas hronikā , kur tā ir pieminē ta starp Daņ ilo Halicka un Volodimira Rurikovič a karaspē ka ieņ emtā s Č erņ igovas Firstistes pilsē tā m.

Iznī cinā ja mongoļ u-tatā ri iebrukuma laikā no 1238. lī dz 1240. gadam, kā arī visu Č erņ igovas apgabalu un citas nozī mī gas pilsē tas Horobor un Orgoshch, kuras visas aizmirsa.

No š ī perioda pilsē ta samazinā s.

1350. gados pilsē ta kļ uva par Lietuvas Lielhercogistes daļ u.


1527. gadā Snovska kā apdzī vota vieta "ar 50 dū miem" minē ta "Atmiņ ā ", kas apraksta Č erņ igovas-Siverskas zemes pilsē tas, kas 1503. gadā no Lietuvas Lielhercogistes pā rgā ja Krievijas valsts pā rziņ ā .

XVII gadsimta sā kumā beidza pastā vē t Snovskas ciems, kas š ajā laikā bija pazī stams arī kā Kņ agininas ciems.

Pē c tam, kad 1618. -1620. gadā Č erņ igovas zemes nonā ca Polijas-Lietuvas Sadraudzī bas sastā vā , bijuš ā Snovskas ciema teritorijā tika dibinā ta Sedņ ivas apmetne.

1638. gadā Sedņ evs minē ts kā pilsē ta ar "80 dū miem", kuras teritorijā uzcelta muiž nieku pils.

No 1648. lī dz 1781. gadam Sedņ eva bija Č erņ igovas pulka simtā pilsē ta, Lizohubu dzimtas mantojums.

1870. gados tas kļ uva par vienu no populisma centriem Č erņ igovas apgabalā . 1917. gadā Sedņ evs kļ uva par Ukrainas Tautas Republikas locekli. Ciems ir iekļ auts Ukrainas vē sturisko apdzī voto vietu sarakstā , ko 2001. gadā apstiprinā ja Ukrainas Ministru kabinets. Un tas saka, ka tam nebija nozī mes.

Tas ir ļ oti interesants no vē sturiskā viedokļ a, un tajā paš ā laikā gleznains, un nepā rprotami nenovē rtē ts kā tū risma centrs.

2009. gadā prezidents Viktors Juš č enko parakstī ja dekrē tu "Par daž iem pasā kumiem Č erņ igovas apgabala Sedņ ivas ciema vē sturiskā un kultū ras mantojuma saglabā š anai". Valsts prezidents uzdeva Ministru kabinetam un Č erņ igovas apgabala valsts pā rvaldei izveidot Lizogubivas muiž as valsts rezervā tu.

Atzī mē š u, ka pionieru nometnes ir bijuš as vienmē r, tā pē c Sedņ evs ir diezgan piemē rots atpū tai dzimtā s dabas klē pī - š eit mež i, likteņ i, pakalni, skaistā sapņ u upe.

Š eit mā jas ir iegā dā juš ies zinoš i cilvē ki un bauda mē reno klimatu un klusumu prom no cilvē ku pū ļ iem, jo ​ ​ ekstrē mas vai eksotiskas brī vdienas agrā k vai vē lā k apnī k un vē las mieru, vienotī bu ar dabu un noosfē ru. tā ir mū su laika greznī ba...Savā c mež a dā vanas. Vienkā rš i nedari neko, skatoties dabā un baudot dzī vi...

Tas ir jā novē rtē , dzī vojot š eit, nevis lecot uz dienu nelielā ekskursijā ar saukli "skaties tur - paskaties š eit"...Muļ ķ ī bas tas viss...tas nav atvaļ inā jums...


Mums izdevā s š eit dzī vot, jo mā jiņ as sā ka padoties. No Č erņ igovas nokļ ū t š eit ir viegli – ceļ š ir lielisks! Meklē jot savu mā ju, nā cā s kā du laiku lī kumot pa pilsē tu, nokā pjot lī dz upei, bet viss ir pā rā k gleznaini un interesanti...Un dzī vot bū dā burvī gā s upes krastā Sapņ i - es varē tu mū ž ī gi!

Visu nepaspē jā m apskatī t laikapstā kļ u dē ļ , bet tas, ko izdevā s redzē t, bija interesanti un patī kami, un ar to nepietika...

Nedomā ju, ka pilsē tai ir perspektī vas kā industriā lam vai tirdzniecī bas centram, bet kā klusas atpū tas un ģ imeņ u tū risma zonai tai ir potenciā ls, ko var un vajag attī stī t un veicinā t. Kā saka - maza spole, bet mī ļ ā !

Tulkots automātiski no ukraiņu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Наверное визитка Седнева - деревянная церковь, где снимали финальные сцены советсвого ужастика
Наш коттедж на берегу реки Снов
Дачи сдаются - значит можно пожить
Вид у дачи на бережок реки Снов
А мы на лодочках катались ... На реке и белые и желтые лилии, это редкость....
Местные корчики... очень провинциально и очень хорошо!
Идем в центр а это пейзажи вокруг
Все выше.... где же цывилизация? УРА! Еее не много!
О! Плэнер! Глечики, квиточки...
Разве это не чудесно? И ближе, чем на Западенщине
Сено, тыковки... пардон, гарбузики... Кому гарбуза?
Белая хатынка.... классика жанра!
Хотели запомнить улицу....по которой шли...гм... почти удалось :)
О чудо! Среди домов.... скоре... скоре...
Среди попкрона и капусты есть место чуду!
Свернули, торопимся приблизится....
А вот вам.... сквозь решетку не пройти.... рядом на доске объявлений, указаны номера мобильников - если позвонить, вам откроют и покажут... Но, мы отложили это на потом, в начале хотели погулять и все увидеть... не сложилось...
Бредем дальше.... кругом не плохие домики....Почти на всех спутниковые антены... но вечером народ свет не включает... ложатся с петухами.... вау!
Еще! И можно подойти, да и подъехать ... Свято-Воскресенская церковь
Свято-Воскресенская церковь,1690 г. Построена Я. Лизогубом как родовая усыпальница. Одна из старейших церквей. Перестроена в 1796—1814 гг. Славится умельцами изгонять бесов. В церкви висит подробная инструкция с иллюстрациями.
Вокруг все усыпано яблоками....вкусными
Какие места для прогулок!
Камяница Лизогубов, 1690 г. С двухъярусной башней с зубцами и контрфорсами, которые придают строению романтичный вид. Отличное место для Обленерго :)
Камяница Лизогубов, 1690 г.
Очень понравился этот уголок у Камяницы, тут открывается отличный вид   (и рядом есть классический сельский вц)
Вид на луга и долы от Камяницы Лизогубов... наверное не передает, но вид умопомрачительный... и восхитительный!
Немного назад, обратно к церкви...
И вот оно - имение Лизогубов! Тут школа!!! Какие молодцы! Я восхищена!
Усадьба Якова Лизогуба — памятник садово-парковой архитектуры XVII века.
Рядом с усадьбой росла Шевченковская липа. Дереву было свыше 600 лет. Под липой любил отдыхать Тарас Шевченко, когда бывал в Седневе в 1846 и 1847 гг. ....Где же найти место на Украине, где не любил отдыхать Тарас Григорович? Он знал толк в отдыхе в родных
В имении не администрация и не банк, а школа! Может это станет хорошим примером? Планктоном без образования проще управлять, но в целом для страны быдло - это плохо! Хорошо что в Седневе понимают важность образования!
Идем и смотрим по сторонам
Рядом опять живописная  провинция.... какая прелесть...
Как хорошо гулять и видеть.... Седнев открыл мне глаза (не веки :)!
Парк при усадьбе.... он не заброшенный, но и не помпезный.... тут хорошо гулять (и опять есть вц - каменный, а это уже что-то!)
Парк имения Лизогубов
Ты устал путник? Присядь, отдохни.... подумай...
Здания в парке.... кругом масса скульптур....
Парк и скульптуры
Судите сами
Ракурс ближе
Обожаю гулять вокруг старых зданий...
Опять что-то интересное
Думала молодой Шевченко.... ошиблась...
Опять ошиблась....
Вид с тыла.... очень романтично...
Памятный камень и альтанка Глибова Л.
Беседка Л. Глибова. В стиле классицизма. Здесь Л. Глибов написал лирическое стихотворение «Кручина» («Стоит гора высокая»).
Я вам скажу честно - вид восхитительный! Мы верещали от восторга! Прекрасное - рядом! Поднимите свои веки!
Вид из альтанки Глибова - попробуйте увидеть сами!
Было трудно расстаться... Начало осени и бабье лето, как по мне лучшее время для экскурсий по Черниговщине.... все так романтично и красиво.... умиротворяюще....
Дальше вокргу здания...
Кажется не ошиблась....
Да! Это молодой Шевченко Т.Г. с мольбертом....Тут много памятников Шевченко Т.Г., но этот именно как художнику....
А вот и памятник братьям Лизогубам
Центральный вход в парк
Я не знаю что это.... мы позорно бежали....тырили яблоки.... думали нас застукали.... ближе не подошли....
Чудесные домички.... мне бы хотелось и тут пожить....
Для мальв поздновато, но и эти цветы создают нужную атмосферу и колорит првинции
Простите, но ялюблю снимать корчики.... они такие романтичные.... думаю не хуже итальянских развалин...
И это почти в центре.... я балдю!!!!
Центральные магазины... поочередно - продукты и не продукты.... обожаю сельские магазины: это и клубы и центры общения....
Центр. Памятная стелла, памятники ВОВ и Тарасу Григоровичу. Для кого-то обычно, а кому-то - спецыфично...
Мы не смогли за один день увидеть все церкви, а потом погода помешала.... но тут их много!
Библиотека....
Идем обратно.... прогулка была по холмам, аппетит нагулялся....
Тишь....
Стучите и откроют....
Как же тут тихо.....
Все ниже к реке....
Гусики и песики на тихой улочке.... лепота....
Мы вернулись в нашу хатынку....  Вам понравилась прогулка? Нам не хватило времени увидеть все..... но хоть немного....
Прелестная речка Снов....
Līdzīgi stāsti
аватар deppo
deppo

Lūk, kā pagāja brīvdienas! Bet mēs arī redzējām Odesu maijā caur jūsu acīm.

Sun, 02 May 2021, 12:07
аватар deppo
deppo

Lūk, kā pagāja brīvdienas! Bet mēs arī redzējām Odesu maijā caur jūsu acīm.

Sun, 02 May 2021, 15:07
аватар ollennka
ollennka

Es ieliku patīk))). Es arī esmu spiests atbalstīt vietējo ražotāju un atpūsties savā valstī maija brīvdienās))). Tā pati bēda ar infrastruktūru – Krievijas dienvidos ir ļoti maz pieklājīgu viesnīcu. Taču dabas skaistums komforta ziņā ir upuru vērtas.

Mon, 03 May 2021, 05:07
аватар ollennka
ollennka

Es ieliku patīk))). Es arī esmu spiests atbalstīt vietējo ražotāju un atpūsties savā valstī maija brīvdienās))). Tā pati bēda ar infrastruktūru – Krievijas dienvidos ir ļoti maz pieklājīgu viesnīcu. Taču dabas skaistums komforta ziņā ir upuru vērtas.

Mon, 03 May 2021, 08:07
iemiesojums