Zelta rudens Vidusdņeprā jeb "zaķa" grēksūdze

31 Oktobris 2019 Ceļošanas laiks: no 14 Oktobris 2019 ieslēgts 14 Oktobris 2019
Reputācija: +6658
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Tomē r labi laikapstā kļ i ir lielisks stimuls ceļ ot! Un papildu brī vdiena nenormā li siltajā oktobrī ir ceļ vedis rī cī bai! Un š eit vissvarī gā kais ir nekļ ū dī ties ar izvē li. : ) Mums bija iespē ja izvē lē ties no 3 "dabas ar nozī mi" variantiem: Aleksandrijas parks Bila Cerkvā , Radomiš las pils un brī vdabas muzejs Perejaslavā -Hmeļ ņ ickā , kas galu galā uzvarē ja! ; )))

Es uzzinā ju par brī vdabas muzeju vai, kā to oficiā li sauc Vidusdņ epras nacionā lā s arhitektū ras un dzī ves muzeji Reģ ions , paldies ļ oti cienī jamam un manam mī ļ ā kajam TP autoram staruha_izergil > , kas pirms 3 gadiem aizveda mū s uz muzeju , un kopš tā laika vē lme nokļ ū t Perejaslavā -Hmeļ ņ ickā manī parā dī jā s ar apskauž amu biež umu. Un te nu beidzot viss sakrita un esam jau ceļ ā !

Vienī gā bē da - mē s neatradā m ieeju! Lai gan ir divi no tiem, mē s neatradā m vienu! Jā , nesmejies!


Braucienam gatavojos diezgan virspusē ji, tā pē c navigatorā ierakstī jā m muzeja adresi un devā mies - ko tur braukt uz Perejaslavu. Un viss likā s labi: viņ i nokļ uva pilsē tā , iebrauca pilsē tā un pat nogriezā s uz pareizo ielu. Un tad sā kā s tie nesaprotamie - iela pamazā m saš aurinā jā s un saš aurinā jā s, un kad nonā cā m lī dz š aurajam tiltam, pa kuru nevarē ja pabraukt 2 maš ī nas (man un viena baidī jā mies pa to braukt), kļ uva ļ oti skumji. Beidzot nokļ uvā m bruģ ē tā laukumā (manuprā t - stā vlaukumā ), kur atradā s 5 maš ī nas ar Kijevas numurzī mē m. Tā tad, mē s nonā cā m pareizi. Apkā rt netika novē rota tikai ieeja brī vdabas muzejā , kā arī pats brī vdabas muzejs. Bija ezers, bija niedres, daba, vispā r, pieejama...

Un muzeja nav - tikai apš aubā ma taka gar ezeru un nekas!

Garā m ejoš s vietē jais vī rietis teica, ka viss ir pareizi - iesim taciņ u un pē c 100 metriem bū sim priecī gi! Nenogurdinā š u jū s ar detaļ ā m, kad riņ ķ ojā m pa pamestajā m ciema ielā m, kuras periodiski noķ ē ra vietē jie polkā ni un Muhtars, bet te es ieraudzī ju ž ogu, aiz kura bija dzirdama cilvē ku balsu š alkoņ a, smiekli un bē rnu saucieni - tā tad. brī vdabas muzejs atrasts! Tagad gribē tos atrast citu ieeju...Un tā kā pacietī ba neietilpst manā tikumā , tad jau nedaudz vā roš ā stā voklī metos gar sē tu un 50 metrus vē lā k ieraudzī ju taciņ u, kas ved cauri krū miem. "Perfekti! Nogriezī sim ceļ u uz ieeju! "- pazibē ja manā galvā , es metos cauri krū miem un gravā m un izkritu no paā trinā juma...pagalmā " Bagā ta zemnieka muiž a "! ! ! ! ! ; ))))))))))))))))

Vispā r es tiku lī dz muzejam "zaķ im"! ! ! ! ! Un tas ir š ausmī gi!

Un ne tā pē c, ka es gribē ju ietaupī t 30 UAH uz ieejas biļ eti - es vienkā rš i neatradu ieeju (abas)! Un man joprojā m ir kauns! Vienī gais, ko varu teikt sevis attaisnoš anai: es godī gi devos uz visiem muzejiem, kurus brī vdabas muzejā apmeklē ju ar godī gi nopirktā m biļ etē m! : ) Un ceru, ka jo vairā k cilvē ku uzzinā s par Perejaslavas-Hmeļ ņ ickas muzeju, jo lielā ks bū s tā apmeklē tī ba! Un ceru, ka ne visi apmeklē tā ji kā ps pa krū miem kā es! ; )))

Nedaudz atguvuš i samaņ u un nonā kuš i unisonā ar dī kdienī gajiem pilsoņ iem, arī mē s sā kā m apbrī not un apbrī not. Nu tur bija kaut kas.

Pā rceļ amies uz kņ aza Gorč akova Medī bu namiņ u, kas savulaik izraisī ja asas diskusijas TP dalī bnieku vidū , kad viņ i to "viesojā s" kopā ar staruha_izergil .

Mī ļ a mā jiņ a, skulptū ra pretī ieejai uz vietas.


Un iekš ā , cik es varu spriest, bez izmaiņ ā m. Mani ļ oti iepriecinā ja vietē jā kumode - vienkā rš i skaista, es pati neatteiktos! Lai gan, protams, manā dzī voklī ir mazā k istabu nekā prinč a medī bu namā . : ))

Tika atvē rts MM Bernados muzejs, talantī gs vairā k nekā.200 oriģ inā lu izgudrojumu autors elektrotehnikā un jo ī paš i manuā lā s elektriskā s loka metinā š anas metodes, bet kaut kā nebija gatavs ienirt zinā tnē …

Dekoratī vā s un lietiš ķ ā s mā kslas muzejs, kas atrodas sī kmuiž nieka mā jā , kuru es, gluž i pretē ji, labprā t apmeklē tu, todien nestrā dā ja.

Tač u tika atklā ts Nacionā lā sauszemes transporta muzejs.

Un es nokļ uvu savā iecienī tā kajā nodarbē - seno transportlī dzekļ u pē tī š anā , par ko manī pamodā s liela interese pē c izstā des apmeklē juma Prā gā " Skaistums iejū gā ". Vietē jā ekspozī cija, protams, bija zemā ka par Eiropas, bet tomē r iepriecinā ja ķ erra ...

...ugunsdzē sē ju maš ī na ...

...piena rati ar saulgriež u simboliem, kas darbojā s kā talismans garos ceļ ojumos ...

...kā arī svē tku ratiņ i svinī giem pasā kumiem.

Bija pieejamas arī ragavas - no vienkā rš ā m koka ragaviņ ā m...

...uz slē gtajā m kamanā m ...

...un elegants "vizieris".

Nu visnegaidī tā kais eksponā ts, kura klā tbū tni š ajā izstā dē nevaru izskaidrot - kvadriga rati, kas nesa olimpisko uguni XXII Olimpisko spē ļ u atklā š anas laikā Maskavā.1980. gadā: ))

Iepretim Transporta muzejam vienā no baznī cā m atrodas Kosmosa muzejs. Bet tā bija arī brī vdiena mū su apmeklē juma dienā .

Tā pat kā pastā .

Un kazaku postenis slē gts remontam! : )

Vispā r, cik saprotu, uz brī vdabas muzejiem vislabā k nā kt piektdien, sestdien vai svē tdien - š ajā s dienā s ir atvē rti visi muzeji, kas atrodas tā s teritorijā , pā rē jā s dienā s varē s saņ emt tikai daž ā s no tā m.

Lai gan š eit, Maizes muzejā , tas bija slē gts, man bija liels prieks redzē t bareljefus un gleznas, kas to rotā ja. Sociā listiskais reā lisms gā jienā ! ; )))


Lī dzī gas nostalģ iskas atmiņ as iedvesmoja vairā kas š ī s kravas automaš ī nas laukumā pretī muzejam – man galvā pazibē ja kadri no senā m padomju filmā m par cī ņ u par raž u un citā m.

Bet š is izskatī gais vī rietis ir no senā kiem periodiem, lai gan man bija prieks par viņ u kā iedzimto - lī dzī gu eksemplā ru redzē jā m pie muzeja Dykankā .

Blakus ir vē l retā ka lieta - britu kuļ maš ī na, kas pirkta divdesmitā gadsimta sā kumā . viens no vietē jiem, tā teikt, zemniekiem par 5 tū kstoš iem rubļ u! ! ! ! ! Padomā par š o skaitli!

Piemē ram, pavā ra alga tajā laikā bija aptuveni 8 rubļ i, skolotā jiem vai feldš eriem - no 25 lī dz 105 rubļ iem, un vieni no vislabā k atalgotajiem darbiniekiem, protams, bija Valsts domes deputā ti, slepenie padomnieki un ģ enerā ļ i - 350. - 500 rubļ i mē nesī . Bet, lai iegā dā tos š ā du vienī bu, pat viņ iem visiem bū tu smagi jā strā dā ! ; ))))

Un tā ejot, mē s nonā cā m pie oficiā lā s ieejas brī vdabas muzejā , pie kuras bija biļ eš u kases, autostā vvieta, neliels tirgus, un tur bija cilvē ki - kā viņ i visi tur nokļ uva, man palika noslē pums. : ))

Protams, ka ir loģ iski ieiet no oficiā lā s ieejas - tad ekspozī cija izskatā s kaut kā vē sturiski slaida. Š eit jums paš ā sā kumā atrodas paviljons "Senā akmens monumentā lā skulptū ra un apbedī jumu lā des" .

Netā lu no vē lī nā paleolī ta vietas...

..."Agrī nā s slā vu mā jas" ...

...Metalurģ ijas raktuves ...

...«X gadsimta keramikas ceplis. ».

Tikai turpmā ka mā jokļ a un komunā lā kompleksa rekonstrukcija no tā paš a X gadsimta Kijevas Hem ar jauku grebumu uz vā rtiem.

Viņ am aiz muguras ir lauku mā ju rekonstrukcija tikai 3.2x2.4 m - tā dos mā jokļ os nevar staigā t.

Un ir arī baznī cas komplekss ...

kas sastā v no Vissvē tā kā s Jaunavas Aizlū gš anas baznī cas, kas celta 1606. gadā par vietē jā s kazaku kopienas lī dzekļ iem ...

ar vē lā ku zvanu torni ...

...un baznī cas sargtornis, kas savos apmē ros ir gana pievilcī gs turī ga zemnieka sē tai.


Un vispā r Perejaslavas-Hmeļ ņ ickas brī vdabas muzejā mani pā rsteidza visu š o mā ju un muiž u ievē rojamie pagalmi. Skaidrs tikai, š ū poles ir tik daudz, jo pie muzeja ir daudz vietas, vai arī tas ir ī stais pagalma izmē rs?

Nu ar " Bagā tī ga zemnieka-industriā lista ī paš ums" viss ir skaidrs – Dievs pats viņ am lika sakā rtot ī paš umu vairā k.

Bezzemnieka pagalms neš ķ iet ī paš i liels...Bet ar ziediem apstā dī tie dubļ i izdaiļ o š o iespaidu.

Bet mani interesē ja ne tikai tē lniecī bas grupas un citi sadzī ves priekš meti, kas saistī ti ar vieniem vai citiem svē tkiem...

...cik daudz paraž u un ticē jumu aprakstu. Piemē ram, jū s zinā jā t, ka svece, ar kuru jū s stā vē jā t Lieldienu dievkalpojumā , ir jā nes mā jā s aizdegta (tā pē c viņ iem tika uzceltas ī paš as mā jas, lai aizsargā tu uguni) ...

...un apbraukt visus tā stū rus? Mē s ar vī ru smē jā mies – mums bū s vajadzī gs ilgs laiks, lai ar sveci riņ ķ otu ap mū su augstceltni! : ))

Un cik daudz aizliegumu un zī mju ir saistī ti ar jaunas mā jas bū vniecī bas sā kumu, nav iespē jams saskaitī t: nav iespē jams sā kt garajā gadā , nav iespē jams pieminē t mocekli, labā k ne. sā kt rudenī un ziemā (tas ir saprotams) , skaļ i klauvē t nevar (un tas ir bū vlaukumā )! Man ir radies iespaids, ka, visiem sekojot lī dzi, vispā r var palikt bez jaunas mā jas. ; ))

Kopumā Tautas ieraž u muzejs bija apmierinā ts, un mē s pavadī jā m gandrī z visu laiku, kas palika lī dz brī vdabas muzeja slē gš anai. Tā pē c pā rē jie skrē ja teju galopā . Bet daž as vietas vienkā rš i nevar apturē t, piemē ram, "Gamazey" ar jauku ezeru tā priekš ā . Jū s arī nezinā t, kas ir gamazi? Un es nezinā ju, bet tagad esmu gudrs: gamaze ir noliktava graudu glabā š anai apdroš inā š anai raž as neveiksmes vai ugunsgrē ka gadī jumā .

Gluž i pretē ji, var redzē t "Raganu doktora namu" . Nu, kā pē c gan ne bū da uz vistas kā jā m? ; ))

Es nerunā ju par daž ā du droš ī bas lī meņ u vē jdzirnavā m, kas gleznaini izkaisī tas pa brī vdabas muzeju - visi vē las apsvē rt, un daž i pat uzkā pj. Bet laiks iet uz beigā m!


ua / newimg / 3 / 1200x800 / 00/02/59/53 / 2595323.jpg "target =" _ blank " rel="nofollow">

Vienī gais objekts, kurā mē s ilgi atļ ā vā mies karā ties, ir Svē tā Jura baznī ca (1768). Tā s spilgti zilā s sienas ļ oti iespaidī gi mirdzē ja cauri rudens lapu karmī na un okera toņ u pā rpilnī bai!

Pē c tam mē s ejam uz izeju. Nu kā tikt ā rā - uz tiem krū miem un gravā m, pa kurā m iekļ uvā m brī vdabas muzejā.

Un ne jau tā pē c, ka esam ļ auni recidī visti, bet gan tā pē c, ka tieš ā m saprotam: ja iziesim ā rā pa oficiā lo ieeju, tad ilgi meklē sim savu auto! ; ))

Tač u pa ceļ am nevaram pretoties un apbrī not tā dus Ukrainas ciemam (un mū sdienu pilsē tai) nozī mī gus objektus kā "Š inok"...

...un "Ieviesnī ca". : ))

Un mani pā rsteidza to lieluma atš ķ irī ba. Viesu nams ir daudz lielā ks! Tur, iespē jams, un visam vajadzē tu bū t dā rgā kam? ; ))) Ž ē l, ka netikā m iekš ā !

Protams, es vē lē tos apmeklē t arī Ukrainas dvieļ u muzeju un Ukrainas pareizticī go baznī cas vē stures muzeju , kas atrodas Aizlū gums (1774) - labprā t aplū kotu eksponā tus, ī paš i dvieļ us.

Tā pat arī Š olom Aleihemas ebreju literatū ras muzejs , manuprā t, tā ir krā saina vieta.

Bet mē s pabrauksim garā m Ciema padomei un gandrī z neapdzī votajam Tirgus laukumam.

Rausties pa krū miem - un mē s esam pie maš ī nas.

Rezumē jot, gribu teikt, ka mums ļ oti patika brauciens uz Perejaslavas-Hmeļ ņ ickas brī vdabas muzeju, izvē rtā s necerē ti interesants un interesants. Un, ņ emot vē rā to, cik daudz objektu š ajā apgabalā mē s neesam aptvē ruš i, ir skaidrs, ka jā apmeklē atkā rtoti. Bet jums ir jā ierodas no rī ta pirms visas dienas, lai apbrī notu vietē jo skaistumu un atrakcijas savam priekam un bez steigas.

Un, kā saka, "kamē r tika izveidots numurs", Perejaslavas-Hmeļ ņ ickas pilsē ta tika pā rdē vē ta par Perejaslavu, tā pē c, ceļ ojot, nejauciet ar galamē rķ i! ; )))

П. P. S. Un jā , ir 2 ieejas! Krū mi nav risinā jums! ; )))

Tulkots automātiski no ukraiņu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
komentāri (48) Atstājiet savu komentāru
Rādīt citus komentārus …
аватар vasyusha
vasyusha

staruha_izergil, nē, tas nav godīgi! Nu tagad metos salīdzināt nevis skenseņa darbu! :)))
Veicu detalizētu analīzi par saviem iespaidiem par Užgorodas Skansenu (https://www.turpravda.com/forums/discussion/170404/k_zapadu_ot_kieva_po_obe_storony_ot_granicy/p2), salīdzinot ar jūsu iespaidiem (https://www.turpravda.ua/ur/uzhgorod). /blog- 111742.html) un nevarēju atrast Polinas_Sumy stāstu par tām pašām vietām, kuras es ļoti labi atceros. :) Arī Uzhgorodsky man ļoti patika, bet tas tiešām ir daudz mazāks pēc platības (4 hektāri pret 25 hektāriem un 20 objekti pret 300 Perejaslavskā), lai gan tas ir tā noteiktais šarms.
Es neesmu bijis Ļvovas Skansenā, bet mani iespaidoja jūsu apmeklējums (https://www.turpravda.ua/ua/lvov/blog-155338.html). :)

Thu, 07 Nov 2019, 12:06
аватар Polina_Sumy
Polina_Sumy

vasyusha, tas nozīmē, ka tu pats nestrādā un izsit no ritma pārējos :)) Gāju pārlasīt tavus stāstus, tajā pašā laikā atradu savējo (pāršķirot lapas vidu) https:// www.turpravda.ua/forums/discussion/159823/neputvye_zametki_o_puteshestviyah_pokoreniyah_i_preodoleniyah#latest
Ļvovā "Shevchenko Guy" bija sen un ziemā. Tad ne jau pats skansens palika visvairāk atmiņā, jo gandrīz viss bija slēgts, bet gan sniegotā un mierīgā atmosfēra. Tas bija kluss, pamests un mierīgs))

Thu, 07 Nov 2019, 12:51
аватар vasyusha
vasyusha

Polina_Sumy, paldies par saiti - iešu palasīt, izbaudīšu kamēr ir pusdienas! ;))))))))))))))))))

Thu, 07 Nov 2019, 13:42
аватар olyajan
olyajan

Un es ziemā biju Ļvovas Skansenā "Shevchenkovsky Hay", ļoti interesanta vieta. Bet vislielāko iespaidu atstāja joprojām strādājošā mehāniskā eļļas spiede (nopirku pat uz tās ražoto linsēklu eļļu). Bet Uzhgorodā viņa par to pat nezināja, vai arī viņa bija tur, bet neatcerējās? Tagad rakājos pa atmiņu un fotoalbumu urnām, varbūt kaut ko atcerēšos.. Un ... tātad te ir links, pēcpusdienā izlasīšu un sapratīšu, vai es tur biju vai nē :)

Fri, 08 Nov 2019, 07:54
аватар olyajan
olyajan

Un es ziemā biju Ļvovas Skansenā "Shevchenkovsky Hay", ļoti interesanta vieta. Bet vislielāko iespaidu atstāja joprojām strādājošā mehāniskā eļļas spiede (pat uz tās izgatavota lineļļa). Bet Uzhgorodā viņa par to pat nezināja, vai arī viņa bija tur, bet neatcerējās? Tagad rakājos pa atmiņu un fotoalbumu urnām, varbūt kaut ko atcerēšos.. Un ... tātad te ir links, pēcpusdienā izlasīšu un sapratīšu, vai es tur biju vai nē :)

Fri, 08 Nov 2019, 09:54
iemiesojums