Bestsellers Tunisijā. 2 dienu brauciens uz Sahāru

01 Janvāri 2021 Ceļošanas laiks: no 07 Maija 2016 ieslēgts 14 Maija 2016
Reputācija: +820
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Nokļ ū stot nepazī stamā vietā , jū s vienmē r vē laties uzzinā t par to pē c iespē jas vairā k, ienirt vietē jā garš ā , radī t daudz iespaidu un spilgtas atmiņ as. Viena no populā rā kajā m ekskursijā m Tunisijā ir divu dienu ceļ ojums uz Sahā ru. Š ā da prieka izmaksas svā rstā s no 100-150 dolā riem vienai personai. Un tā kā dā agrā maija rī tā mē s devā mies ceļ ā...


Pirmais punkts mū su marš rutā bija Kolizejs El Dž emā  — treš ais lielā kais amfiteā tris pasaulē un labā kais droš ī bas ziņ ā . Kolizejs El Dž emā tika uzcelts no 230. lī dz 238. gadam mū su ē ras laikā . Romas impē rijas ziedu laikos sacelš anā s provincē s, no kurā m viena bija Tunisija, radī ja arvien lielā kas baž as varas iestā dē m. Sekojot gudram "maizes un cirka" principam, Ā frikas prokonsuls Gordians I uzsā ka grandiozas gladiatoru cī ņ u arē nas celtniecī bu Tunisijas lauksaimniecī bas reģ iona centrā - El Dž emā . Kolizejs varē tu uzņ emt lī dz 3.000 skatī tā ju. Amfiteā tris tika uzcelts uz lī dzenas virsmas un tā celtniecī bai tika piegā dā ts smilš akmens no Salaktas karjeriem, kas atrodas piekrastē.30 km no El-Jem.

Trī sstā vu amfiteā tris 238.  gadā izskatī jā s kā ī sts pasaules brī nums. Sienas pā rsniedza 30 metru augstumu, no iekš puses tā s bija dekorē tas ar krā sainā m mozaī kā m. Smilš aino arē nu ieskauj arkveida galerijas, virs austrumu ieejas atradā s imperatora kaste. Arē nas tā lā kajā galā atradā s lifts, kas pacē la gladiatorus un savvaļ as zvē rus. Dziļ urbumā ū dens tika piegā dā ts pa pazemes akveduktu 15 kilometru garumā . Ieeja amfiteā trī bija bez maksas, un, lai neradī tu simpā tiju, pie vā rtiem tika izsniegts vara ž etons ar putnu, dzī vnieku un skorpionu attē liem. Sektoriem bija mozaī ka, kas attē loja to, kas bija uz ž etons. Sektori gā ja paralē li, emitenti zinā ja vietu skaitu sektorā . Pateicoties divā m ieejā m, atgriezties vairs nebija - skatī tā ju masas kustī ba gā ja vienā virzienā . Pusotras stundas laikā tika uzņ emti 3.000 skatī tā ju.

Pagrabos zem arē nas ir saglabā tas telpas vergiem un gladiatoriem. Bija arī bū ri ar savvaļ as dzī vniekiem. Caurumi virs galvas nodroš inā ja gaisa cirkulā ciju, un cirtaini atveres kalpoja kā asins notekas. Tā bija vesela pazemes pilsē ta, kurai pasaulē nebija analogu. Un tagad tas ir pieejams apmeklē jumam.

Laiks skrien, un mums ir jā dodas tā lā k. Mū su ceļ š ved uz dienvidiem, uz Douz pilsē tu. Pamazā m ainava aiz autobusa loga mainā s no dateļ palmā m un bezgalī gā m olī vu plantā cijā m lī dz pamestiem laukiem un smiltī m. . .

Pa ceļ am piestā jā m skatu laukumā , netā lu no Matmatas pilsē tiņ as, no kurienes mū su acis pavē ra neparastu skatu, ko š eit dē vē par "mē ness ainavu". Kalnainas, paugurainas nogā zes ieskauj akmens terases, uz kurā m aug skraja veģ etā cija.

Pusdienas mū s gaidī ja Diar Matmata tranzī ta viesnī cā . Ē diens š eit ir bagā tī gs un garš ī gs. "Bufetes" sistē ma ļ auj izvē lē ties ē dienus pē c savas gaumes, savukā rt galvenais cienasts, protams, bū s kuskuss. Jā piebilst, ka dzē rieni nav iekļ auti cenā , tā pē c sagatavo denariki)).


Matmata ir maza pilsē ta Tunisijas dienvidos. Viņ a "berberu galvaspilsē ta". Viņ a kļ uva slavena ar berberu mā jā m, kuras nav celtas virs zemes, bet izraktas pazemē . Patiesī bā vietē jie dzī vo alā s, kas izgrebtas lielu bedru sienā s. No tā tos parasti sauc par berberu troglodī tiem. Berberi ir Ziemeļ ā frikas pamatiedzī votā ji, kas dzī vo pazemes mā jā s, un TROGLODĪ TI nav kanibā li, tie ir cilvē ki, kas dzī vo alā s. Mē s arī varē jā m redzē t vienu no š ī m mā jā m.

Un visbeidzot mē s nokļ uvā m Douz pilsē tā . Č etru zvaigž ņ u viesnī cā Sahara Douz mū s sagaidī ja siltas vakariņ as, tī ra gulta un vietē jo pamatiedzī votā ju viesmī lī ba. Starp citu, viesnī ca, kas ir ē rta tranzī ta nakš ņ oš anai, neskatoties uz pieticī go istabu interjeru un visuresoš ajā m smalkajā m smiltī m. Jū su rī cī bā ir divi peldbaseini - ā ra un iekš telpu ar minerā lū deni. Un pē c veselas dienas ceļ ā , tas ir ļ oti ē rti!

Bet ir par agru gulē t, jo Duz ir tuksneš a vā rti. Un kur ir tuksnesis, tur ir karavā na. Noī rē juš i vietē jo tuaregu apģ ē rbu, devā mies iepazī ties ar tuksneš a kuģ iem. Brauciens ar kamieļ iem nav iekļ auts galvenā s ekskursijas cenā , un tas jums izmaksā s aptuveni 25 Tunisijas dinā rus. Pā rbrauciens ar autobusu aizņ em apmē ram 15 minū tes. Saka, ka kamieļ i iet gludi. . . Neticiet))) Pati pastaiga ir ī sa. Apmē ram 30 minū tes. Apmē ram kilometru no autostā vvietas iebraucā m smiltī s tā , ka civilizā cija nebija redzama, nokā pā m tur, nedaudz pamaldī jā mies pa kā pā m un braucā m atpakaļ .

Otrajā dienā kā pums bija agrs. Tik agri, ka mē s sagaidī jā m rī tausmu sā ls ezerā Chott El Jerid. Pē c tam Tauzaras pilsē tā viņ i pā rsē dā s no autobusa uz apvidus automaš ī nā m un devā s safari pā ri Sahā rai. Vecais "Toyota Land Cruiser", kas izmitinā ja pa 6 tū ristiem, mū s ieveda tuksnesī . Daļ a mū su ceļ a skrē ja pa slavenā Parī zes-Dakā ras rallija marš rutu. Elpu aizraujoš as ainavas, č ī kstoš as ​ ​ smiltis visā s iespē jamā s un neiespē jamā s vietā s, pagriezieni, kā pumi un kritumi - emociju jū ra un biksē m pilna adrenalī na.


Uz rietumiem no Tauzaras pilsē tas, netā lu no Neftas ciema, atrodas slavenā s Zvaigž ņ u karu sā gas filmē š anas vieta. Š eit, tuksneš a vidū , "no nulles" tika uzbū vē ta Mos Espas pilsē tas ainava uz planē tas Tatooine, kur Skaivokers pavadī ja savu bē rnī bu un notikumi 1. sē rijā "The Phantom Menace" un 4. Epizode "A New Cerī ba" atklā jas. Mums tika dota aptuveni pusstunda, lai apskatī tu ainavu. Zvaigž ņ u karu faniem tas ir "nekas", bet mums bija pietiekami daudz laika, lai uzņ emtu fotoattē lu.

Pē c safari mē s atgriezā mies autobusā un ar to devā mies uz Shebika Oasis. Mū su ceļ š sā kā s no veca ciema drupā m, kas 1969. gadā tika pilnī bā nopostī tas 22 dienu lietus un dubļ u plū smas rezultā tā .

Oā zi ieskauj neauglī gi lauki, kalni un tuksnesis, un tajā , pretē ji visā m stihijā m, vē sas straumes š ņ ā c un zaļ i koki lekni pleš as.

Š ebika atrodas starp Tauzaras pilsē tu un Alž ī rijas robež u kalna pakā jē , un ir grū ti iedomā ties, ka, izejot pa š auru eju starp diviem laukakmeņ iem, var ieraudzī t tik neparastu brī numu. Nupat tev apkā rt bija karstas smiltis un kaili akmeņ i, un te ir ī sta paradī ze, kas zem dateļ palmā m sniedz viesmī lī gu vē sumu, kā arī ļ oti laipni piedā vā veldzē ties svaigā ezerā . Ū dens termā lajā avotā +23 grā di. Tas tek pa nelielu kalnu kanjonu, apakš ā veidojot nelielu ū denskritumu, š ļ akatoties zem kura strautiem tū risti dievina. Arī š o iespē ju nepalaidā m garā m.

Tā tad mū su ceļ ojums ir beidzies. Uzskatu, ka š ī ekskursija ir Tunisijas vizī tkarte un tā noteikti ir jā apmeklē . Pilnu video reportā ž u var noskatī ties zemā k. Visi spilgti iespaidi!

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Амфитеатр в Эль-Джеме
В гостях у троглодитов
Прогулка на верблюдах
Прогулка на верблюдах
Рассвет на соленом озере Шотт Эль Джерид
Место съемки
Оазис Шебика
Оазис Шебика
Оазис Шебика
Оазис Шебика
Līdzīgi stāsti
iemiesojums