Cik labi ir Zviedrijas provincē

Akhous ir brī niš ķ ī ga vieta provinces mē rogā . Tā pati mazā pilsē tiņ a, kurā apvienots milzī gs ar skuju koku milž iem apš ū ts golfa laukums un pā rmē rī gi dā rgu zviedru finansistu vasarnī cu celtniecī ba. Tā nosliece uz pludmali ar smilš ainu, slī pu krastu visā piekrastē padara to par garš ī gu vasaras kumosu ikvienam zviedram, kuram pieder automaš ī na, velosipē ds vai draugiem, kam pieder viens vai divi. Bet tagad pilsē ta atpū š as. Š eit nav trokš ņ ainu pū ļ u, nav sociā lo Hangout sesiju, nav vispā rizglī tojoš u pasā kumu.
Tū risma centru ar pilsē tas muzeju zem viena jumta tika solī ts atklā t aprī ļ a vidū . Arī mega degvī na raž otne "Absolut" nolē ma paturē t ceļ vež us siltajiem laikiem. Tā tad vienī gais apskates objekts š obrī d ir lielveikals ICA. Vē l viens tuvumā esoš s uzmanī bas objekts atrodas Kristianstades pilsē tā , kas atrodas 20 km iekš zemē.
20 km nepiesaistī ja ar savu sasniedzamī bu, tā pē c devos uz lielveikalu. Cenas, kas nespī dē ja ar adekvā tu apetī ti, neizraisī ja. Acis slī dē ja tikai izpā rdoš anas sludinā jumos un plauktos ar augļ iem. Uz viena no tiem es atradu pā ris mango un ananā sus. Š odien iedeva par 10 kronā m gabalā , bet par ananā siem bija arī kaut kā ds zviedru postskripts. Saprotot, ka ananā su par 10 kronā m nevienam garā mgā jē jam nedos, tomē r kopā ar viņ u devos pie kases. Pie kases viņ š aizkustinoš ā balsī jautā ja, cik no manis par viņ u prasī s. Kā da dā ma ap č etrdesmit gadiem viegli atbalstī ja manu angļ u slengu un paskaidroja, ka cena ir tikai biedriem. Pē c vilš anā s izlikš anā s un plā notā s asaras es lē nā m kustē jos, lai noliktu ananā sus atpakaļ plauktā . Bet kundze nekavē joties reaģ ē ja.
Sazvanī jusi tuvē jo tirdzniecī bas centra darbinieci, viņ a ā tri orientē jā s atpakaļ uz mež u un mums priekš ā un lū dza izmantot lojalitā tes karti. Pē c operā cijas pā rdevē ja man sazvē rnieciski piemiedza aci un pieņ ē ma naudu.
Es neapstā jos pie lielveikala. Veiksmī gi nokā rtojis pirkumus, nolē mu ļ auties lož ņ ā š anai pa apmetnes robež ā m, kas kuru katru brī di draudē ja pā rvē rsties mež a joslā . Iegrimstot saulē , pilsē tā turpinā ja skandinā vu aukstums, tā pē c cepure un saulesbrilles man palī dzē ja ē rti ceļ ot. Pā rcē lies uz otru upes krastu, devos apskatī t vietē jo turī go zemnieku dā rgā s mā jas.
Gludi nopļ auti zā lieni, koš i balsinā tas mā jas un glī ti ielu izkā rtojumi, kuros redzami vienkā rš ī bas un estē tikas š edevri, vienmē r liek man domā t par veco namiņ u saimniekoš anas metož u atcelš anu un apgū to ainavu dizaina metož u pielietoš anu savu vecā ku vasarnī cā . Revolucionā ras idejas par vienotu zemes gabala apzaļ umoš anu ar zaļ u zā li, kaltu vā rtu ierī koš anu un celiņ u ieklā š anu ar grants un granī ta flī zē m, pē c divu nedē ļ u uzturē š anā s dzimtenē sabrū k drupā s. Skarbā realitā te prasa uzlabot veco elektroinstalā ciju, izvest atkritumus, izrakt nosē š anā s vietu un galu galā iegā dā ties stabilizatoru. Turklā t viņ i saka, ka pē c priekš sē dē tā ja maiņ as draud ū dens krā nu atslē gš ana no ū dens apgā des sistē mas! Kā da tur zā le un kalti vā rti, kad tā da ir apkā rt. Tā pē c, kamē r esmu š eit, es atļ aujos pietiekami daudz sapņ ot.
Agrā k apmeklē jot pilsē tas centrā lo pleķ ī ti (to grū ti nosaukt par rajonu), ieraudzī ju uzrakstu uz neaprakstā ma stenda “kā rtainā s mī klas izstrā dā jumu” garā un “Atklā š ana 29. martā ! ". Nepieš ķ irot nozī mi parastam letiņ am ar pā ris vasaras galdiņ iem, atbrī voju galvā vietu interesantā kā m detaļ ā m. Bet kā ds bija mans pā rsteigums, kad š odien pie š ī stenda ieraudzī ju aptuveni 40 cilvē ku lielu rindu. Pirmkā rt, pē c maniem aprē ķ iniem, tā ir ceturtā daļ a pilsē tas iedzī votā ju, otrkā rt, kā pē c viņ i drū zmē jas pē c pī rā dziņ iem. To ar cilvē kiem nodara piedā vā juma trū kums tirgū . Lai gan es varbū t vienkā rš i nesaprotu zviedru provinciā ļ a domā š anas loģ iku.
Tajā paš ā laukumā atrodas varena izskata baznī ca ar man nezinā mu nosaukumu, bet skaistumu, ko es saprotu. Nebija kur iegū t ī paš u informā ciju par viņ u, un dievkalpojuma laikā bā zt degunu baznī cas lietā s ar savu netaktisko “ko tu te dari? Es neuzdroš inā jos.
Pirms atgrieš anā s nolē mu izmest vē l pā ris apļ us pa saules pielietajā m ietvē m un mež a takā m, tā lu no tā m pie Helgas upes atzara. Mež s visbiež ā k vilina ar mierī gu un melanholisku atmosfē ru, savukā rt pilsē ta vienmē rī gi atgriež as realitā tē . Ir patī kami lavierē t starp tā m, apvienojot š ā du dreifē š anu ar pulcē š anos pie upes un garā m diskusijā m par cilvē ces attī stī bas ceļ a pareizī bu. Pietiek ar pā ris stundā m, lai atpū tinā tu ķ ermeni un dvē seli un atjauninā tu ķ ermeņ a pretvī rusu datubā zi. Pē c tam jū s atkal varat atgriezties cī ņ ā par vietu saulē un par tā s nomas lielumu. Dzī ve turpinā s, un lī dz ar to jebkura cilvē ka spē ja uzbū vē t savu personī go paradī zi un č etru joslu š oseju uz augstā kā s dzī ves baudas sajū tu.
saskaņ ā ar paš u braucienu. tī kls. ua