Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Mana pilsēta

17 augusts 2013 Ceļošanas laiks: no 16 augusts 2013 ieslēgts 17 augusts 2013
Reputācija: +6017
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Tā tad mana dzimtā pilsē ta. Pilsē ta, kurā piedzimu, uzaugu, no kurienes aizbraucu mā cī ties un kurā atgriezos pē c septiņ padsmit gadu militā rā dienesta, kurā dzī voju un strā dā ju un kuru mī lu, mī lu ar tā s lietusgā zē m un miglu, ar ziemas vē jiem un vasaru. pē rkona negaiss, ar vē l nepieredzē tiem odu mā koņ iem un visuresoš ā m kajā m un balož iem, no kuriem manai tī ri nomazgā tajai maš ī nai nav pestī š anas. . .

Š ī ir Viborga. Pē dē jā Krievijas pilsē ta ceļ ā uz skarbo Skandinā viju, kas nedē ļ as nogalē s piepildī ta ar somiem, biež i vien veciem, raudot uz mā ju drupā m, kur viņ i, š ie somi, kā dreiz dzī voja.


Mū su pilsē ta datē ta ar 1293. gadu, kad zviedru valdnieks Torgils Knutsons ieņ ē ma senā s karē lieš u apmetnes un uz salas nodibinā ja Viipuri (Viborgas) mū ra pili. Starp citu, tagad š ī ir vienī gā viduslaiku pils Krievijā (PSRS bija arī citas, bet pē c valsts sabrukuma tā s palika Baltijas valstī s). Novgorodieš i daudzkā rt mē ģ inā ja padzī t zviedrus no Viborgas, tač u viņ iem tas neizdevā s. 1703. gadā Pē teris Lielais nodibinā ja Sanktpē terburgu un jaunā s galvaspilsē tas droš ī bas labad 1710. gadā padzina zviedrus no Viborgas, pē c tam 100 gadus, lī dz 1811. gadam, Viborga bija Krievijas sastā vā . Tad 1809. gadā Krievijas karaspē ks pē dē jā Krievijas-Zviedrijas kara laikā okupē ja visu Somiju, kas toreiz bija Zviedrijas province. Tā jau visa Somija nonā ca Krievijai un izveidojā s Somijas lielhercogiste. Uz to paš u Firstisti devā s arī Viborga.

1917. gadā Ļ eņ ins sniedza Somijai neatkarī bu. Viņ š tikko paņ ē ma un nodeva Tautas komisā ru padomes lē mumu par Somijas neatkarī bas atzī š anu. Es vienmē r domā ju, bet, ja Ļ eņ ins to nebū tu darī jis, kur es meklē tu ī stu sieru, sviestu un citus dabas produktus? Noteikti mū su Somijas PSR bū tu bijuš i tie paš i miruš ie ceļ i un tie paš i sarkanie tautieš i. . . Nē , galu galā Ļ eņ ins savā ziņ ā ir ī stais cilvē ks. Somi atceras un ciena Ļ eņ inu, visas neaizmirstamā s ļ eņ iniskā s vietas Somijā ir koptas un aprī kotas, somi zina, kas ar viņ iem bū tu noticis, ja ne Ļ eņ ins. . .

Mē s novirzā mies. 1939. gadā PSRS piedā vā ja Somijai miermī lī gi atdot daļ u teritorijas pie Ļ eņ ingradas robež apsardzei. Mani pā rsteidz š ī formula: mierī gi atdot. Es-sno, Somija atteicā s. PSRS piespieda to panā kt mieru, iemetot vairā k nekā miljonu mū su karavī ru š ajā mazajā valstī . Martā viss bija beidzies, robež a attā linā jā s no Pē terburgas, un Viborga devā s uz PSRS.

2. pasaules karā Somija cī nī jā s pret PSRS, tikai lai saglabā tu savu neatkarī bu, citā di visa viņ u valsts bū tu zem mū su tanku kā puriem. Viborga atkal kļ uva par somu, uz 3 gadiem. Tomē r Mannerheims atteicā s š turmē t Ļ eņ ingradu, pilsē tu, kurā viņ š (toreiz Sanktpē terburga) mā cī jā s kavalē rijas skolā , kur apmeklē ja imperatora balles Ziemas pilī , domā ju, ja viņ š bū tu nolē mis doties uz Sanktpē terburgu no ziemeļ iem. , daudz kas varē ja notikt pavisam savā dā k. . . Mī lu un cienu somus par š o tieš umu. Tie ir vienkā rš i, nedaudz naivi un lē ni cilvē ki, no kuriem negaidi nelietī bu un nodevī bu. Ja č etrdesmitajos gados igauņ i, lytiš un citi lietuvieš i nepakļ ū tu mū su pakļ autī bā , bet karotu ar mums tā pat kā somi, es arī viņ us cienī tu. Nē , es nevaru š ī s "lepnā s" "baltu tautas" nolikt vienā lī menī ar somiem...


Mē s atkal novirzā mies. 1944. gadā Viborga beidzot un neatgriezeniski devā s uz PSRS. Somijas iedzī votā ji atstā ja Viborgu lī dz pē dē jai personai. Viņ i teica, ka karavī ri, kas ielauzā s, atrada vē l siltus putras katlus un kartupeļ us uz plī ts, un lietas bija sakrautas ideā lā stā voklī...Daudzi no tiem paš iem somiem joprojā m ir dzī vi (Somijā ir diezgan ilgs dzī ves ilgums un ļ oti labas zā les), š eit viņ i ir - tad viņ i atbrauc uz Viborgu un apskata savas mā jas, kuras mē s veiksmī gi nogā dā jā m kritiskā stā voklī .

Padomju laikos Viborga sā ka piepildī ties ar cilvē kiem no visas PSRS, viņ i vienkā rš i sū tī ja cilvē kus strā dā t pē c pasū tī juma, vajadzē ja aizpildī t tukš u diezgan lielu pilsē tu. Tā š eit nokļ uva mani vecā ki: mana mā te no Novgorodas apgabala un mans tē vs no Ivanovas, un š eit es piedzimu droš i, kļ ū stot par dzimto Viborgu. Manas pilsē tas specifika ir tieš i tā da, ka š eit nav vecā s paaudzes pamatiedzī votā ju, vispā r nav, visi vecie pamatiedzī votā ji atrodas ā rzemē s, un mē s katrs esam iebraucē ji no daž ā dā m valsts daļ ā m. PSRS Viborgā uzcē la lielā ko kuģ u bū ves rū pnī cu, kuru 90. gados Č ubaisas reformatoriem neizdevā s iznī cinā t un kura turpina bū vē t kuģ us, pat platformas palaiš anai jū ras kosmosā . Pilsē tā ir liela komerciā lā jū ras osta, moderni jumta seguma un siltumizolā cijas materiā lu raž oš anas uzņ ē mumi, liels robež apsardzes dienests un muita. Š o iemeslu dē ļ mums ir zems bezdarbs, un aukstuma dē ļ viesstrā dnieku nav ī paš i daudz, mē s nevarē sim dzī vot zem palmas. Atkal brī vie iedzī votā ji tushkanit visā Somijā , kas atrodas tikai 30 km attā lumā .

Ko redzē t manā pilsē tā ? Pirmkā rt, Viborgas pils ir 64 metrus augsta, stā vot uz skaistas salas. Mon Repos Park, kuru dibinā ja Sanktpē terburgas Zinā tņ u akadē mijas prezidents Ludvigs Heinrihs Nikolajs (uzsvars uz uzvā rda pē dē jo zilbi). Vecie majestā tiskie nocietinā jumi, Anniņ skas nocietinā jumi, vecā s somu ielas un mā jas. Pulksteņ a tornis, dominikā ņ u klostera drupas. Filmas "Sanņ ikova zeme" epizodes tika filmē tas Pulksteņ u tornī , atcerieties, tur ir fatā listisks virsnieks Krestovskis, kurš dziedā ja filmā "Š ajā niknajā pasaulē viss ir spokaini. . . ", un tā pē c viņ š uzkā pj uz pulksteņ a sienas. tornis un karā jas uz apgā ztas restes paš ā augš ā...Tas ir pie mums, uz Pulksteņ a torņ a. Katrī nas Lielā s laikā celtā Apskaidroš anā s katedrā le, ko boļ š eviki nesapostī ja tieš i tā pē c, ka tajā bezdievī gajā laikā Viborga atradā s somu pakļ autī bā . 16. gadsimta apaļ ais tornis Tirgus laukumā , tagad tas ir ļ oti labs restorā ns, ko izvē lē juš ies somi. Lī č a krasti ar milzī gā m priedē m, kas neatš ķ iras no aizjū ras turku...

Tā da ir mana pilsē ta.

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Рыночная площадь и Круглая Башня.
Свято-Ильинский храм.
Развалины доминиканского монастыря.
Старый город и Часовая башня.
Анненские укрепления.
Парк Монрепо (франц.
Скульптуры Эрмитаж-Выборг. Вдали - здание хлебозавода, оставшегося еще от финнов.
Вид на город со смотровой площадки Замка.
Петр Великий. Вышиб шведов из Выборга в 1710 году.
Анненские укрепления.
Бронзовый лось в городском парке. Тоже финский.
Парк Монрепо. Замок Людвигштейн, в народе - Башня смерти (вроде кто-то оттуда сиганул вниз из-за неразделенной любви).
Центральный рынок.
Улица Крепостная.
Спасо-Преображенский собор.
Вход в Замок.
Средневековый дом.
Средневековый дом.
Та самая Часовая башня.
Замковый остров летом.
Выборг летом.
Финская школа искусств, ныне - музей Эрмитаж-Выборг.
Улочки старого города.
Сосны на гранитных скалах.
В парке Монрепо.
Соборная площадь.
Башня Ратуши.
Улицы старого города.
Выборгский морской торговый порт.
Спасо-Преображенский собор.
Свято-Ильинский храм.
Белые ночи над заливом.
Выборгский замок. Высота 64 метра, год постройки 1293.
В 1710 году, после более чем двухмесячной осады и бомбардировок, город был взят войсками Петра I и эта территория стала частью России.
Выборгский замок - главный символ города. Был основан шведами в 1293 году, в ходе Третьего крестового похода на Карельскую землю.
Выборгский модерн, здание 1905 года постройки
Вид на город со смотровой площадки зАмка.
Башня Ратуши — каменная башня, одна из двух сохранившихся боевых башен средневековой Выборгской крепости. Построена в 1470-х годах вместе с прочими башнями оборонительной стены каменного города.
Заложенный по указу Екатерины II Спасо-Преображенский собор, строительство 1787—1892 годы
Здание Старой Ратуши, построенное в 1643 году. На площади стоит памятник шведскому маршалу Торгильсу Кнутссону - основателю Выборгского замка.
Круглая башня - каменная артиллерийская башня, одна из двух сохранившихся боевых башен средневековой Выборгской крепости. Построена в 1547—1550 годах.
Здание, построенное в 1910 году для Банка Финляндии в стиле замковой архитектуры, украшено многочисленными символами-гербами.
Līdzīgi stāsti
komentāri (64) Atstājiet savu komentāru
iemiesojums