Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Ceļojums uz simts minerālavotu ieleju

01 Marta 2016 Ceļošanas laiks: no 26 Jūnijs 2015 ieslēgts 10 Jūlija 2015
Reputācija: +28.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Gandrī z katru gadu es ceļ oju uz Š umakas ieleju, kurā ir 100 minerā lavoti. Tie atrodas Burjatijas Republikas teritorijā . Avoti ir grū ti sasniedzami, tie atrodas Sajanu kalnu centrā . Katram avotam ir sava garš a, temperatū ra, minerā lu sastā vs. Visi avoti atš ķ iras viens no otra, pat ja, piemē ram, ņ emam divus avotus, kas izplū st no viena un tā paš a grifa.

Es ceļ oju daž ā dos gada laikos. Tas viss ir atkarī gs no uzņ ē muma un no brī vā laika pieejamī bas (vai trū kuma). Tā pē c, manuprā t, ir grē ks mazliet nerakstī t par vietu, kur tik biež i viesojos, kur atpū tu dvē seli un ķ ermeni, kur atbrī vojos no zemes važ ā m, kur visas problē mas aiziet otrajā plā nā , kur es garī gi attī ros. .


Kā nokļ ū t š ajā neparastajā vietā ? Jū s varat nokļ ū t Š umakā ar helikopteru no Irkutskas 1 stundā vai kā jā m 2-3 dienā s, ar labu fizisko formu no tuvā kā ciema 70 km attā lumā no Š umakas. Ir vē l viens eksotisks variants - zirga mugurā (jū s un tavas mugursomas tiek vadī tas). Arī.2-3 dienas. Gidi ir vietē jie burjati. Tie nav lē ti. Pats nebraucu zirga mugurā , bet kā ds saka, ka tas ir interesanti un pat ekstrē mi, kā ds saka, ka nav tā vē rts, saka, ka zirgi slikti ož , tu brauc un ieelpo aromā tus + gaļ as tevi pavada visu ceļ u!

Cilvē ki no jauniem lī dz veciem dodas uz Š umaku: š eit jū s redzē sit bē rnus ar vecā kiem, vecus cilvē kus un vā jus, daudz jaunieš u. Ikvienu piesaista arshanu maģ iskais dziedinoš ais spē ks. Š eit nav civilizā cijas! Nav ceļ u, nav veikalu, nav izklaides. . . Bet cilvē ki, kas vē las apmeklē t š o vietu, nekļ ū st mazā ki! Katru gadu tū kstoš iem cilvē ku ierodas Š umakā , lido ar helikopteru, dzī vo teltī s, ziemas kvartā los vai nometnē , kas priecē tū ristus ar savu viesmī lī bu.

Lidojot uz Š umaku, es palieku kempingā , ko sauc arī par "Š umaku". Mazliet par to: mā jī ga, klusa, ē rta nometnes vieta, kas paredzē ta nelielam cilvē ku skaitam. Jū s redzē siet š eit 25 mā jas, kafejnī cu-ē damistabu ar brī niš ķ ī gu š efpavā ru, un, protams, visas ē rtī bas =) Iedomā jieties: jums apkā rt ir kalni, taiga, savvaļ as dzī vnieki, neparedzams laiks. . . silts =) Š eit jū s ir siltais ū dens, un elektrī ba, un pirts, un masā ž a, un satelī ttelevī zija, un internets, un pat satelī ta sakari! Ekskursijas vada gids. Tā da maza labklā jī bas saliņ a! =) bā zē satikā s pat savvaļ as dzī vnieki (burunduki, vā veres, pat ermine)! Bā zes bū vniecī bas laikā netika nocirsts neviens koks, neviens gadsimtu vecs ciedrs, visi materiā li tika ievesti ar helikopteriem! Un pats galvenais, nometnes vieta atrodas 5 minū š u gā jiena attā lumā no minerā lu avotiem.

Es personī gi neesmu minerā lū dens cienī tā js, lidoju uz Š umaku, vienkā rš ā k sakot, lai atpū stos un izbaudī tu apkā rtē jo pasauli =) bet cilvē ki š eit galvenokā rt brauc pē c veselī bas, pē c Shumak ū dens. Š eit viņ i ņ em radona vannas, dubļ u vannas, dzer nedaudz ū dens. Viņ i saka, ka jums ir jā izmē ģ ina ū dens no visiem avotiem, un tikai tad jā ā rstē un jā uzlabo veselī ba ar ū deni, kas jums patī k! Man avotiņ š numur 6 izrā dī jā s visgardā kais ū dens. . Kas tas par avotu, kas ar to tiek ā rstē ts, uzzinā siet ierodoties Š umakā =) Kas attiecas uz radona vannā m, tad ir kontrindikā cijas. Tos nevar lietot grū tnieces, pacienti ar sirds un asinsvadu sistē mu, onkoloģ iju. Ieteicams lietot 1 reizi dienā.10 minū tes / seanss, neiegremdē jot sirds zonu ū denī . Es personī gi iegrimu pilnī bā , tikai atstā jot galvu virspusē =) ā da pē c procedū rā m ar radonu kļ ū st kā mazulim! =)


Padomā jiet par to, tū kstoš iem cilvē ku katru gadu ierodas Š umakā . Daudzi no viņ iem dzī vo Š umakā visu vasaru (tā teikt "sezonu") un nevis nometnes vietā , bet gan ziemas kvartā los! Cik daudz interesantu un pā rsteidzoš u stā stu par dziedinā š anu un atveseļ oš anos jū s varat dzirdē t vietnē Shumak. Es runā ju ar vī rieti, kurš uzvarē ja vē zi! Ž ē l, ka nevaru pateikt, cik daudz laika viņ am vajadzē ja pavadī t Š umakam. Viņ š stā stī ja, ka dzē ris ū deni no radona avota. Viņ š dzē ra tik daudz, ka vē derā nebija brī vas vietas. Un, lū k, nonā cis dzimtajā pilsē tā , viņ š uzzinā ja, ka slimī ba ir atkā pusies. Tie ir brī numi! Kurš ā rstē kā jas, kam ā das slimī bas, kam cukura diabē ts....ir daudz piemē ru! Skaidrs ir viens: vajag paš am te apmeklē t, visu savā m acī m redzē t un savā m lū pā m izmē ģ inā t =)

Kad ir labā kais laiks, lai paliktu uz salas Shumak? Katram tas ir savā dā k. Man ļ oti patī k rudens Š umakā . Pirmkā rt, valda klusums, ir ļ oti maz tū ristu, galvenokā rt tie, kas dzī vo nometnes vietā , kuri lidos atpakaļ ar helikopteru. Pā rgā jieni jau rudenī ir retums, jo kalnu pā reja ir “slē gta”, kā saka, š ajā laikā uz pā rejas jau ir liels sniegs. Otrkā rt, jū s varat baudī t Š umaka taigas dā vanas dzē rveņ u, sausserž a, priež u riekstu veidā . Un, treš kā rt, tie, kas ierodas Š umakā pē c veselī bas, pē c ā rstnieciskā ū dens, nepievils, jo avotos esoš ais ū dens š ajā laikā ir visnoderī gā kais, jo tas nav atš ķ aidī ts ar izkusuš o, gruntsū deni.

Vasarā Shumak ir silts, mā jī gs, trokš ņ ains, bet tomē r viesmī lī gs. Vasarā ir daudz atpū tnieku un to, kuri ā rstē jas Š umakā . Ja ņ em helikopteru, kas lido uz Š umaku reizi nedē ļ ā , tad tas var ielidot 4 reizes, pilnī bā piekrauts ar cilvē kiem, tas ir, tas atved 80 cilvē kus. Un cik vē l ir kā jā m un zirga mugurā ! Gadā s, ka uz radona vannā m un dubļ iem veidojas rinda, un pie avotiem vienmē r ir daudz cilvē ku.

Pavasarī Shumak arī nav pā rpildī ts. Sniegs joprojā m guļ (marts-aprī lis), š ķ iet, ka š ajā s vietā s joprojā m valda ziema. Bet saule silda kā pavasaris =) Arī pavasarī bā zē dzī vo tikai tū risti, mugursomnieku vē l nav.

Nu ziemā , ko lai saka, auksts =) kā visur citur Sibī rijā =) bet ja salī dzina ar Irkutsku, tad Š umakā ziemā ir par vairā kiem grā diem siltā ks nekā pilsē tā . Piemē ram, ziemā Jaungada brī vdienā s 2009. -2010. Es biju Š umakā . Un tā , Irkutskā pā ris dienas temperatū ra bija -40, bet Š umakā -30 =) tā pē c, ja jums ir jā pavada ziemas sals, dodieties uz kalniem =) nu vispā r avoti neaizsalst visu gadu, pat ziemā visi avoti regulā ri izsit -zem zemes!


Es arī vē los koncentrē ties uz vienu pā rsteidzoš u vietu, kas atrodas 6 km attā lumā no avotiem. Tie ir Huuhain-Khad svē tie pī lā ri (tos sauc par "Kalnu-bē rnu"). Sievietes bez bē rniem ierodas š eit, lai lū gtu bē rnus, atstā jot dā vanas Š umaka gariem. Lū dzot zē nu, viņ i atstā j rotaļ lietu, piemē ram, lidmaš ī nu, automaš ī nu, ieroci. Lū dzot meiteni, dā vanā atstā j lelli, matu sprā dzes, auskarus utt. . Saka, ka š eit var redzē t savu nā kotni!

Visu laiku, ko esmu uz Š umaku, mani nav apmeklē jusi neviena slikta doma, es domā ju tikai par labo un augsto =) Tā pē c mans padoms jums: lidojiet / nā ciet uz Š umaku. Kur tu š eit dzī vosi - nav nozī mes! Mī li komfortu un mā jī gumu, tad esi ceļ ā uz nometnes vietu, labi, un, ja tev nav bail ne no pē rkona negaisa, ne vē ja, ne zemes svē tī bas trū kuma, tad vari palikt ziemas bū dā un savā uzticī gajā teltī .

Shumak dā vanas.

Pusdienas pā rgā jienā .

Ū denskritums. Helikoptera tū re.

Datsan.

Kalnu ezers.

Ē rta mā ja.

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Шумакские дары.
Обед в походе.
Водопад. Вертолетная экскурсия.
Дацан.
Горное озеро.
Радоновые ванны на Шумаке.
Домики. Уютные, комфортные.
Благоустроенный домик.
Подвесной мост.
Вид с вертолета.
Līdzīgi stāsti
iemiesojums