Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

Un es eju, es eju cauri Maskavai ... (c)

30 Marta 2016 Ceļošanas laiks: no 17 Februāris 2016 ieslēgts 21 Februāris 2016
Reputācija: +6112.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Lieki piebilst, ka tieš i pateicoties Turpravda es uzzinā ju daudzas daž ā das noderī gas lietas par valstī m un kontinentiem, viesnī cā m un ceļ ojumu aģ entū rā m, lidojumiem un transfē riem. Bet vissvarī gā kais, ko TurPravda man deva, ir cilvē ki, kurus š eit satiku. Un droš i vien citos apstā kļ os es nekad nebū tu satikusies. Viens no man tik nozī mī giem cilvē kiem ir Kolia_oro. ego . Mē s ar viņ u komunicē jam jau sen, sen un viegli pā rgā jā m uz "tu". Un tā pē c es kaut kā pā rstā ju viņ u uzskatī t par sev sveš inieku, neskatoties uz to, ka mē s nekad neesam redzē juš i viens otru dzī vu.

Kad februā rī draudē ja ceļ ojums uz Krieviju (tā pat kā navigatorei, bet kurš tagad brauc bez navigatoriem? ), viņ a vilcinā dama to uzreiz pateica draugam, sakot, ka ir gatava nomet visu un nā c uz Jurlovu , un vai viņ š var uzņ emt negaidī tu ciemiņ u no Ukrainas? Pē c tū lī tē jas pozitī vas atbildes saņ emš anas viņ a devā s pē c kofera.

Un klā t pienā ca "X" diena.


Ierodoties Maskavas priekš pilsē tā Obninskā , uzzinā ju, ka KyivStar nav pieslē dzis manu viesabonē š anas pakalpojumu, un tagad esmu savienojuma otrā pusē . Apraudā ju savu stulbumu (varē ja paņ emt citu telefonu), lecu pē c krievu starta pakas. Un, kad viņ a beidzot ieguva mobilo telefonu, viņ a piezvanī ja Koli. Neraugoties uz vē lo stundu, sastrē gumiem un attā lumu starp Kolinu Jurlovu un "manu" Obņ inski, viņ š uzreiz skrē ja man pakaļ ar svē tku sarkanu maš ī nu un...Sanā ca tieš i tā , kā es to iedomā jos. Ļ oti reti attē ls, ko veido savā galvā , kā du pazī stot tikai neklā tienē , tad sakrī t ar oriģ inā lu. Š eit tas izrā dī jā s 100% trā pī ts. Bija sajū ta, ka esam pazī stami jau simts gadus un vienkā rš i ilgi neesam redzē juš i.

Pa ceļ am uz Jurlovu viņ i par to runā ja. Naktī redzē ts Maskavas gabals pā rsteidza tā pat kā jebkuru lielu pilsē tu, pā rliecinā ts provinciā lis: -).

Piemē ram, cik labi

Š ī un nā kamā s divas bildes tika izdzē stas no interneta. Bet ziniet, š ajā episkajā brī dī man nebija lī dz fotografē š anai: -)

celta par godu musulmanim Magomajevam

Bet pat uz pompozā s Krokusa rā tsnama fona mā ja, kurā dzī vo mū su Nikolajs, bija ne mazā k iespaidī ga (visas "personī gā s telpas" fotogrā fijas ir iekļ autas stā stā ar "kosmosa" ī paš nieka atļ auju: < /p>

Brī vajā laikā viņ š saviem bē rniem bū vē pasakainas karkasa mā jas:

Un ciematā , kurā viņ š dzī vo - rotaļ u laukumi:

Jā , fotoattē ls nav lipī gs. Sē ne š ā dā "cepurē " "aug" kopš vasaras pie Maskavas.

Un es viņ u redzē ju!

Par kamanas , protams, jū s jau zinā t (un, ja nē , noklikš ķ iniet uz vā rda" kamanas "):

Un nā kamajā dienā mē s kopā skatī jā mies Maskavu. Pē dē jo reizi mē s viņ u redzē jā m pirms 10 gadiem. Un tad viņ a man likā s pelē ka un neē rta, neskatoties uz to, ka bija vasara. Tagad man viņ a pē kš ņ i iepatikā s. Un tagad es kaut kur saprotu maskavieš us un nemaskavieš us, kuri ar viņ u lepojas. Salī dzinot ar to, ko es viņ u atceros, Maskava kļ uva skaistā ka, izbalē ja un kļ uva par tā du sievieti ar mirdzumu: -).

Izrā dī jā s arī , ka skatī ties Maskavu kopā ar vietē jo maskavieš u nav tas pats, kas staigā t pa to vienatnē vai grupas ekskursijas ietvaros. Vienī gais, ka laika limita dē ļ man nekur nebija jā iet kā jā m. Mē s gā jā m visur. Un visas fotogrā fijas ir ņ emtas no automaš ī nas.

Š eit ir Maskavas kuriozs. Balle augš pusē ir restorā ns, kas nenotika.

Kad konstrukcija tika pabeigta, izrā dī jā s, ka liftu nevar izgatavot tā ī paš ī bu dē ļ.

Un kurš gan vē las uzkā pt tā dā augstumā kā jā m? ! ! Tagad tas uzkaras, nepieprasī ts:

Š eit ir Maskavas pilsē ta. Kas nesen tika redzē ts, pateicoties Signora_L Honkonga ?


Bet nē , ne Honkonga : ))):

Un š eit, š ķ iet, ir visparastā kais debesskrā pis. Bet ne viss ir tik skaidrs. "Luž kova" laikmetā mē rs un viņ a biedri nolē ma cī nī ties pret neatļ autu augstceltņ u celtniecī bu. Tā pat rī kojā s arī celtnieki: lai lē tā k dabū tu atļ aujas, tajā s deklarē ja 18-20 stā vus. Un tad bū vniecī bas laikā no augš as "nejauš i" š ie paš i stā vi pieauga vē l par 30-40. Tā nu š ī mā ja kļ uva par "izrā des pē rtu" š ā diem viltniekiem. Viņ š vienkā rš i "uzlauza" papildu stā vus.

Un tik, cik viņ i apskates brī dī paguva uzbū vē t – tas ir viss, kas atlicis.

Lai gan tuvumā redzams, ka kalns sā kotnē ji bija plā nots augstā ks, mā ja pat š ķ iet savē rpusies ap savu asi, stabilitā tes labad acī mredzot:

Aiz ž oga "Mosfilm":

Priekš ā  — MSU, galvenā ē ka, viens no septiņ iem "staļ iniskajiem" debesskrā pjiem:

Izrā dā s, ka š ī ē ka celta pē c Staļ ina personī ga ieteikuma. Bū vniecī bas laikā tā bija augstā kā Eiropā (34 stā vi 183.2 m augsts, un kopā ar smaili 240 m). Sā kotnē ji smailes vietā bija paredzē ts uzstā dī t Lomonosova skulptū ru. Tač u, pū š ot klausulē , vadī tā js pā rdomā ja, un, tā pat kā citus "staļ iniskos" debesskrā pjus, arī š o rotā ja smaile ar zvaigzni. Un Vera Muhina sapņ oja š ī s ē kas priekš ā novietot savu "Strā dnieku un kolhoznieku".

Tač u viņ ai atteica, un rezultā tā skulptū ra tika uzstā dī ta ENEA.

Ja tu stā vi pretī Maskavas Valsts universitā tei, tad aiz muguras - pazī stams skats no Zvirbuļ u kalniem (nu, ja ne klā tienē , tad es to redzē ju filmā s simts tū kstoš us reiž u):

Pagriež ot "vā lī š u galvas" nedaudz pa labi, jū s redzē sit Š uhovas televī zijas torni. Oho, viņ a ir tik smalka, tikko pamanā ma tā lumā :


Tā tika uzcelta pilsoņ u kara laikā . Un tā pē c tas ir "tikai" 150 m augsts (autores plā noto 350 vietā ) - metā la vienkā rš i nav. Š is ir pirmais Krievijas augstceltnes radio tornis un pirmais televī zijas tornis Krievijā . Un tas ir hiperbolo tornis. Tas ir, tas sastā v no ī stiem hiperboloī diem (labi, tiem paš iem, kas aprakstī ti Garina hiperboloī dā ).

Viņ a ir pazī stama visā pasaulē un savulaik bija pat simbols inž enierzinā tņ u izstā dei Parī zes Pompidū centrā .

Un š eit ir bronzas Gagarins.

Mykola mani ļ oti iepriecinā ja, stā stot par to, kā MSU vidusskolē ni audzē pirmkursniekus uz velosipē da, ka katru gadu naktī uz 12. aprī li statuja atdzī vojas, rausta plecus King Kongā un dara to: “Uh! Uh-hu! ”. Galu galā ir naivi bē rni, kas tic brī numiem!

Š eit Nikolajs vienkā rš i teica: "Noņ emiet to. " Un es apzinī gi nospiedu kameras pogu:

Izrā dī jā s, ka vienā no iemī ļ otā kā s padomju filmas "Operā cija Y" daļ ā m - "Iebrukums" - tieš i no š ī s lieveņ a, somu vicinot, nokā pj meitene Lida, kura veiksmī gi nokā rtoja eksā menu. Kamē r Š uriks nervozi slauka brilles, gaidot liktenī go tikš anos, un sabuč o jau tā pinkainos matus: http:// coub. com / view / b8vnh.

Tagad š eit atrodas ķ ī miskā s pē tniecī bas institū ts. Ja pilns nosaukums, AN Nesmejanova RAS vā rdā nosauktais elementā ro organisko savienojumu institū ts. Tā s sienā s ir radī tas daudzas lietas.

Bet, iespē jams, slavenā kais ir mā kslī gais melnais ikri.

Un tas ir bijuš ais Trubetsky ī paš ums "Nenudny" Nenudny dā rzā . Un it kā attaisnojot nosaukumu, š eit viņ i š auj "Ko? Kur? Kad? ». Tagad skatī š os raidī jumu un prezentē š u š o bildi: )

Bē rnī bā , atceros, nebija lielā kas laimes, kā ieradā s Maskavas viesi, kuri vienmē r atnesa š okolā di "Oļ enka" un konfektes "Ananā si". Abi tiek gatavoti tepat, konditorejas fabrikā Chervonyi Zhovten:

Es pat nevarē ju iedomā ties, ka pasaulslavenais muzejs neizskatā s š ā di:

Bet jā :

Un š ī Cereteli Kristofera roku radī š ana, kas nenotika, tika pā rveidota par Pē teri:


Nu, jū s zinā t š o slaveno fabulu par to, ka Zurabs Konstantinovič s amerikā ņ iem radī ja Amerikas zemju atklā jē ju - Kristoferu Kolumbu. Bet kaut kas Kristoferam Amerikā nepatika. Tad viņ i mē ģ inā ja to bū vē t Spā nijā , Portugā lē kaut kur citur. Un, tā kā tas nesaauga, visas š ī s dzerš anas beigā s cienī jamais tē lnieks nolē ma, ka pē c nelielas pieminekļ a pilnveidoš anas varē tu bū t Pē teris Lielais (lai gan pat man ir noslē pums: kā ds sakars Pē terim un Maskavai? ). Un tā viņ š , dā rgais, tagad rotā vienu no Maskavas krastmalā m. Un asa mē le maskavieš i izdomā viņ am visā das sarkastiskas iesaukas, piemē ram, "Gļ ē vuļ i ir izž uvuš i" (vai tie nav kā buras? ) Vai "Cilvē ks ar avī zi".

Cereteli š ausmas ir pā rgā juš as.

Priekš ā labajā pusē varat redzē t daļ u no slavenā s mā jas krastmalā :

Tā celta ī paš i padomju nomenklatū ras elitei un inteliģ encei. Nu, ko tagad pā rsteigs ozolkoka grī das segums mā jā ? Vai arī kravas lifts, kurā tika izvesti atkritumi? Bet ka bū vniecī bas laikā dzī vokļ os speciā li pieaicinā tie speciā listi-restauratori no Ermitā ž as (! ) tika izgatavotas freskas? ! ! Nu, pē c labā kajā m mū sdienu dzī vojamo kompleksu tradī cijā m toreiz, pagā juš ā gadsimta 30. gados š ajā mā jā projektē ts klubs, kinoteā tris, sporta zā le, universā lveikals, veļ as mazgā tava un klī nika, krā jkase un sakaru nodaļ a, bē rnudā rzs un bē rnistaba. Mā jā s iedzī votā ji negatavoja ē st, un ē damistabā uz kuponiem bez maksas saņ ē ma gatavas pusdienas un sausā s devas. Mā jas pagalmos bija ierī koti zā lā ji ar strū klakā m.

Izņ emot š o:

Citi fotoattē li netika izlaisti. Tā vietā - melns un uzraksts "Fails nav attē ls". Man likā s, ka kamera nokļ uva kļ ū mē.

Tač u jau mā jā s ļ audis izteica domu, ka, kas zina, varbū t uz š ī tilta ir kā di speciā li klusinā tā ji, lai sasodī tie spiegi nevarē tu ar ultramodernu foto/video tehniku ​ ​ iekļ ū t Kremļ a svē to svē tkos "aizkulisē s". Bija tikai viens veids, kā pā rbaudī t š o hipotē zi: uzņ emt vienas un tā s paš as fotogrā fijas, no tiem paš iem leņ ķ iem, bet ar krievu kameru: -). Un iedomā jieties, tas viss izdevā s. Tā pē c acī mredzot runa nav par specdienestu darbu, bet gan par Ukrainas fotogrā fu specifiskajā m prasmē m))). Bet, kā jau bija gaidā ms (pē c multfilmas Karlsona balss), draugs izglā ba draugu. Un turpmā kā s bildes stā stam vietnē , kuru es dublē ju Kolia_oro. Egors.

Bet, tiklī dz no mana objektī va pazuda Kremļ a zvaigznes, Ukrainas kamera joprojā m darbojā s ar pā rliecī bu. Un ierakstī ta Paš kova mā ja (vai Paš kova mā ja):

Ī sumā par viņ u, tas bija no viņ a jumta Volands atstā ja Maskavu, mā jokļ u problē mu izlutinā ts.

Un Tver-Jamska,


Uz kuras, kā arī gar Sv. . ». Uzreiz pieminē ju Burlakov Fros https:// www. tu caurule. com / skatī ties? v = o7QJlczXRuo : -)

Un Baltkrievijas dzelzceļ a stacija, par kuru ir arī filma:

Nu, š ī s brī niš ķ ī gā s dienas vakarā mē s pasē dē jā m ar Jegorič iem pie kamī na, vakariņ ojā m...Un bija labi un mierī gi, kā tas notiek tikai ar tuviem cilvē kiem.

No praktiskā ceļ a.

Tā kā viena pati nekur nebraucu, tad par sabiedriskā transporta cenā m vai reā lo transportu neko nevaru pateikt. Pā rsteidza benzī na lē tums - apmē ram 33 rubļ i (UAH apmē ram 10 UAH pret mū su 20 UAH / 1 litrs).

Un arī mobilie sakari ir ļ oti pieejami: zvanī ju uz mā jā m ar krievu MTS karti, precī zus skaitļ us neteikš u, bet noteikti bija lē tā k par Kyivstar tarifu. Es neeju uz McDonald's mā jā s. Es viņ am kaut kā ī sti nepatiku. Bet krievu burgeru ē du divas reizes (Maskavā un kaut kur pie Brjanskas), un abas reizes man garš oja. Lieliski ceļ i (jebkurā gadī jumā Brjanskas, Maskavas un Kalugas reģ ionos). Lai gan, kad es ar entuziasmu par to pļ ā pā ju Kolas mā jā , maskavieš i smē jā s par manu apbrī nu. Salī dzinot ar divus gadus veco braucienu , marš rutā bija daudz degvielas uzpildes staciju, tostarp kafejnī cas un sakā rtotas tualetes. Tas ir.

un badu un citas vajadzī bas ceļ ā tagad var viegli apmierinā t. Braucot lielā kā daļ a autovadī tā ju pieklā jī gi dod ceļ u, kas arī bija patī kams pā rsteigums.

Muita.

Tradicionā li mē s ejam nevis caur Hluhivu, bet caur "Trī s mā sā m" (mū su pusē Senkivka, Krievijas pusē - Novi Jurkovič i, Baltkrievijas pusē - Veselivka. Tā pē c "Trī s mā sas"). Ir arī gā jē ju pā reja. Pabrauc garā m 5-6 cilvē ku grupā m, manuprā t, rudenī un pavasarī tas ir ļ oti apš aubā ms prieks: dū š a cietē ju pū lī , vē jā , aizpildi migrā cijas kartī tes "uz muguru" kaimiņ am, dari. neaiziet, nekas. Un arī , kas zina, cik ilgi tas prasī s. Braucot uz Krieviju ar savu auto jā guļ muitā vismaz 6 stundas (braucot "tur", citā di nez kā pē c ā trā k izlaiž ). Rū pī gi pā rbaudī tas lietas (selektī vi, bet spiesti visu izņ emt no maš ī nas).


Transportlī dzekļ a pagaidu ieveš anai OEAS teritorijā bū s jā aizpilda muitas deklarā cija (sen sapratu, kas tas ir: -). Tam, kā vienmē r, ir nepiecieš amas transportlī dzekļ a ī paš nieka tehniskā s apliecī bas un pases fotokopijas. Tā pē c labā k ir rū pē ties par pieejamī bu iepriekš

. Paš as deklarā cijas veidlapas ir pie muitas kabī nes uz galda, ņ em, negribu. Krievijas muitnieks bija domī gā ks nekā viņ a Ukrainas kolē ģ is. Jebkurā gadī jumā es jautā jumu uzdevu netī š ā m, bet pilnī bā . Mū sē jiem kaut kā ne pā rā k interesē ja senlietu vai ieroč u-narkotiku pieejamī ba: ). Lai gan patiesī bā , atstā jot Dzimteni uz ī su brī di, nesakrā jā mies ne pirmo, ne otro, ne treš o. Mū s pā rsteidza mainī tie alkohola ieveš anas noteikumi Krievijas teritorijā : tagad uz vienu cilvē ku var ievest tikai 3 litrus. Un dzē riena stiprumam nav nozī mes. Un lī dz trim beznodokļ u litriem tiks skaitī ti un vyskarik, degvī ns, un vī ns un alus.

Tā pat nav svarī gi, vai tie ir pirkti veikalā vai parastajā veikalā .

Turpceļ ā tieš i pretī robež ai no mū su puses pē c neliela kontrolpunkta (vē l vairā k kā piketa) uz mirkli iegriezā mies tuvē jā mež ā.

Viņ iem nebija laika attapties, piedodiet, kad no robež posteņ a uz UAZ steidzā s robež sargs ar jautā jumu: “Ko tu te dari, ja? «Saņ ē muš i tieš u atbildi, saka, ka vajag, viņ š iesmē jā s un ripoja tikpat ā tri.

Š oreiz viņ i atvē ra nelielu jaunu viesnī cu Č erņ igovā . Kas ir ē rti - no tā s lī dz Senkivkai tikai 0.5 km.

Man patika arī rī tausmas stari Sedņ evs uz Snivas upes >. Nez kā pē c tā sagadī jā s, ka viņ š laikam bija Sedņ evs, nevis Sedņ evs. Tā neteiktu, patī kami apbraukt valsti, palasī t apdzī voto vietu nosaukumus un uzreiz atcerē ties TP lasī tos stā stus par tā m: -.

Ak, es pavisam aizmirsu.

Uz visiem Krievijas ceļ iem viena no iecienī tā kajā m izklaidē m ir logu rā mju ievē roš ana. Pie mums tā das lietas notiek tikai kaut kur Č erņ igovas apgabalā . Un visur. Un tur ir ī sti mā kslas darbi:


Nu manas "Maskavas sā gas" noslē gumā nevaru no sirds pateikties visai Jegorič ovu ģ imenei, pateicoties kurai ceļ ojums uz tuvu, bet nedraudzī gu valsti atstā ja tik daudz patī kamu iespaidu. Es tieš ā m jutos kā mī ļ š un gaidī ts viesis. Un ļ oti ceru, ka ar to paš u monē tu varē s atmaksā t, bet jau Ukrainā .

Rakstiet: Paldies visiem, kas lasī ja! Un ī paš i vē rš u dā rgā s auditorijas uzmanī bu uz to, ka visas stā sta saites ir noklikš ķ inā mas.

Tulkots automātiski no ukraiņu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Эта и две следующих картинки стырены из интернета. Но вы же сами понимаете, в этот эпический момент мне было вовсе не до фотографирования :-)
Взято тут: http://go.mail.ru/search_images?tsg=l&q=%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BD%D  1%8B%D0%B9+%D0%B7%D0%B0%D0%BB+%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8+%D0%BC%D1%83%D  1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0+%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B5%D0%  B2%D0
Взято тут: http://go.mail.ru/search_images?tsg=l&q=%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BD%D  1%8B%D0%B9+%D0%B7%D0%B0%D0%BB+%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8+%D0%BC%D1%83%D  1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0+%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B5%D0%  B2%D0
Юрлово. Вот дом, который... Вернее, в котором живут двое взрослых, двое детей и две собаки-барабаки.
Юрлово. Детский домик.
Юрлово. Детский домик, построенный автором фото Kolia_oro.egor. Утверждает, что сделал его из всяких обрезков, которые были в гараже.
Фото не сейчасное, ага. Еще с лета в  Подмосковье „растет” грибок в такой „шляпке”. И я его видела! Общественная игровая детская площадка в Юрлово. Автор и площадки, и фото Kolia_oro.egor
Юрлово. Автор фото Kolia_oro.egor
Москва. Неработающий ресторан.
Не-а. Не Гонконг. Москва, брат.
Москва-сити
Москва.
Москва. Справа за забором -
Москва. Здание МГУ.
МГУ. Главный корпус. Одна из семи
Вид на Москву с Воробьевых гор
Москва. Вид с Воробьевых гор.
Москва. Бронзовый Юрий Гагарин.
Москва. Здание нститута  элементоорганических соединений им А.Н Несмеянова РАН (ИНЭОС). В нем работает большинство персонажей из рассказов  Kolia_oro.egor. И его жена - Вера.
Москва. Нескучный сад. Имение
Москва. Кондитерская фабрика
Москва. Здание Третьяковской галереи.
Москва. Третьяковская галерея
Москва. Зураб Церетели.
Москва. Справа - Дом на Набережной
Москва.
Москва. Кремль.
Пашков дом. Как говорят, самое красивое здание Москвы.
Фото называется не
Туристический экскурсионный автобус. Его пускают туда, куда машины не пускают.
Колины Инь и Янь :)
Камин в гостиной. Как по мне, все очень элегантно. Но в детском понимании, гостиная = детская. Отсюда и отсутствие части декора камина. И игрушки и разные ребячьи штуки вокруг него.
Бумажные светильники в лестничном пролете - это продукция ИКЕА. Но ведь кто-то же додумался повесить их в доме таким образом?! :-)
Кроме домиков для детей, Коля может еще и светильник собственноручно изваять. Люстра, на минуточку, это старые карнизы для занавесок и книжные полки.
Шуня. В папиной сержантской фуражке :)
Наш Коля – отец двоих детей. Приезд неизвестной тетеньки из неизвестной страны был анонсирован им как визит «тети Феи из Украины». И именно под этим приятнейшим именем я фигурировала Колином доме. И даже сама на минуточку поверила в то, что я таки фея :-)
О еде же я же не могу не сказать же. К прощальному ужину были поданы улитки. И хозяева потешались сначала моей нерешительности, а потом тому, как быстро я вошла во вкус :-))) Улиток видно справа. Но это фото выбрала еще из-за оригинального штопора :)
Вера, Николай, Пампуша (блондинка) и Бетти (брюнетка)
От некоторых домов просто не хотелось уходить! А еще встречаются современные стеклопакеты, декорированные снаружи старинными деревянными наличниками. Вот так вот!
Деревянные наличники видели только в России. Ну и совсем немножко в приграничной Черниговщине.
Красотища, не?
komentāri (59) Atstājiet savu komentāru
Rādīt citus komentārus …
аватар ollennka
ollennka

Pena ir ciems Portugālē.

Thu, 11 Jul 2019, 11:08
аватар deppo
deppo

logvinova, mēs atbildam uz jūsu jautājumu:
XV gadsimtā, karaļa João II valdīšanas laikā, Sintras kalna galā tika uzcelta neliela kapliča, ko sauca par Nossa Senhora da Pena, kas tulkojumā nozīmē Dievmātes baznīca uz klints.
16. gadsimtā karalis Manuels I lika kapelu pārbūvēt par Penas Dievmātes klosteri.
Klosteris tika smagi bojāts 1755. gada zemestrīcē, un tikai 1838. gadā karalis Fernando II to pārbūvēja par Penas pili.

Sat, 13 Jul 2019, 06:20
аватар deppo
deppo

logvinova, mēs atbildam uz jūsu jautājumu:
15. gadsimtā, karaļa João II valdīšanas laikā, Sintrā kalna galā tika uzcelta neliela kapliča, ko sauca par Nossa Senhora da Pena, kas tulkojumā nozīmē Jaunavas baznīca uz klints.
16. gadsimtā karalis Manuels I lika kapelu pārbūvēt par Penas Dievmātes klosteri.
Klosteris tika smagi bojāts 1755. gada zemestrīcē, un tikai 1838. gadā karalis Fernando II to pārbūvēja par Penas pili.

Sat, 13 Jul 2019, 09:20
аватар logvinova
logvinova

Paldies par atbildi, protams. Tas ir nedaudz informatīvāks par iepriekšējo.))))) Tomēr Nossa Senhora da Pena tulkojums izklausās šādi: Sāpju Dievmāte. Tie. ja pievienots kapelai, nosaukums būs apmēram šāds: Sāpju pils.

Mon, 15 Jul 2019, 06:32
аватар logvinova
logvinova

Paldies par atbildi, protams. Tas ir nedaudz informatīvāks par iepriekšējo.))))) Tomēr Nossa Senhora da Pena tulkojums izklausās šādi: Sāpju Dievmāte. Tie. ja pievienots kapelai, nosaukums būs apmēram šāds: Sāpju pils.

Mon, 15 Jul 2019, 09:32
iemiesojums