


Wi-Fi internets un sanā ksmju telpa ļ oti palī dzē ja komandē jumā , jo bija problē mas!
Starp citu, istabiņ as cenā iekļ auts arī fitnesa centrs ar baseinu! Es peldē jos katru dienu pirms brokastī m un pirms gulē tieš anas!
Viss ir labi, iesaku!



Kazaņ a ir viesmī lī ga un sirsnī ga pilsē ta. Š eit jū s nesastapsiet ar Maskavas vai Sanktpē terburgas pazemes š ika burzmu, drī zā k ieelposiet sulī go, omulī go, mitruma piesā tinā to gaisu un izš ķ ī dī siet svē tceļ ojumā mierī gos, dī kā s svē tkos un daudzos tradicionā lā s tatā ru virtuves hedonistiskajos priekos. Kultū ras zī me ir nepā rprotama vai slepena, bet nepā rtrauktī ba. Maģ isks raksts atgriezī sies pie izš uvumiem, dekorē tiem sadzī ves priekš metiem, traukiem un atsauksies pilsē tas ielā , č uguna mež ģ ī ņ u rež ģ ī , interjera krā sojumā , fasā des apmetumā , strū klaku dizainā...
Tū kstoš gadī gais Kazaņ as skaistums ir brī vi izplatī ts mū ž ī gajos pakalnos. Mū sdienu ē kas harmoniski iekļ aujas vecpilsē tas kartē , nepā rkā pjot tā s galveno krā su - divu kultū ru - musulmaņ u un pareizticī go - savijumu. Š eit mierī gi sadzī vo baznī cas un moš ejas, jauninā jumi kļ ū st par tradī cijā m, atklā jumi – par noteikumiem, bet veiksmī gā kie kompromisi – par likumiem. Uz ielā m š ur tur uzplaiksnī koš as, eleganti izš ū tas š alles – galvenā musulmaņ u sievieš u rota, kas ī paš i izplatī ta veco tatā ru apmetnē...Skaista atmiņ a ir maiga meitenes seja, ko ierā mē jusi zī da š alle. Viņ i saka, ka š ī ir mū sdienu tradī cija, kas Tatarstā nā ienā kusi no Turcijas, tač u vē l pirms gadsimta tatā res savā s biezajā s tumš ajā s bizē s, kas staigā jot klusi zvanī ja, sapē ja monē tas, kulonus un rotaslietas.
Pilsē tas nosaukums "Kazaņ a" (tulkojumā no turku valodas - katls) atbilst pilsē tas kū stoš ajam dzī ves ritmam. . . Kazaņ a, katls, katls. Vā rds mā jas plī ts...Pasaules simbolikā - katls - dzī vī bas devē js, spē ka avots. Leģ endas vē sta, ka zem pilsē tas aprakts zelta katls, kas nesot laimi. . . Kurš katlu apraka, tas ir noslē pums, vai nu bulgā ru skaistule Tuibika, vai valdnieka Altinbeka dē ls, kura kalps nometis strautā hana zelta katlu. , kas tika uzskatī ta par labu zī mi, un uzlika uz š ī s vietas pilsē tu. Vē sturiski Kazaņ a ir tirdzniecī bas ceļ u krustpunkts, un tā saglabā š o privilē ģ iju lī dz mū sdienā m, paliekot kā biznesa centrs. . . Treš ā s galvaspilsē tas rajoni atrodas Kazankas upes kreisajā un labajā krastā . Kreisajā pusē - vecs, labajā - jauns...
Grū ti izskaidrot, kā pē c Kazaņ a ir tik laba. Neskatoties uz to, ka viņ a ir maza, skaistumu nevar iemū ž inā t ar pirmo reizi. Lai bū tu piesā tinā ts ar tā s garu, ir jā kļ ū st par neatņ emamu sastā vdaļ u, kas nozī mē nevis sē sties ekskursiju autobusā , laiski skatoties pa platajiem logiem uz bildē m, kas nomaina viena otru, bet gan iziet no viesnī cas durvī m un doties, kā viņ i saka: "kur vien jū su acis skatā s"...Š ī ir viena no retajā m pilsē tā m, kuru ir vē rts "klī st apkā rt"...
Galvenie Kazaņ as marš ruta punkti, kas palī dzē s iegū t pirmo, kaut arī virspusē jo, bet spilgtu priekš statu par pilsē tu, ir: 1) Kremlis, 2) Kremļ a iela, 3) Puš kina iela, 4) Brī vī bas laukums, 5) Kā rļ a Marksa iela, 6) Baumaņ a iela.
No baltā akmens Kremļ a treš ā s galvaspilsē tas galvenā s gā jē ju artē rijas iziet staros. Jū s varat sā kt ar jebkuru, galvenais ir apmeklē t paš u Kremļ a kompleksu kalnā , kas atrodas divu upju - Volgas un Kazankas - satecē . Spasskaya un Tainitskaya torņ i ir galvenie seno sienu rotā jumi. 2005. gadā drosmī gie Kazaņ as pilsoņ i pabeidza Tatarstā nas galvenā s moš ejas Kul Sharif celtniecī bu, kas atrodas Kremļ a teritorijā , blakus pasaulslavenajam Syuyumbike slī pajam tornim un Pasludinā š anas katedrā lei. Moš ejas skaistuma aprakstī š ana ir bezjē dzī gs uzdevums. Š is mā kslas darbs ir jā redz. Moš eja darbojas, tajā var viegli iekļ ū t jebkuras konfesijas pā rstā vis. Meitenē m pie ieejas tiks doti apmetņ i, kas aizsedz galvu un plecus. Iekš ā Islā ma muzejā ir vē rts apskatī t Korā na retā ko manuskriptu kolekciju, apbrī not sienu gleznojumus, lū gš anu zā ļ u grezno interjeru. Protams, labā k ir apmeklē t Kazaņ as Kremli gida pavadī bā , kas ne tikai izvedī s cauri galvenajā m kompleksa apskates vietā m un pieminekļ iem, bet arī pastā stī s leģ endu par karalieni Syuyumbika netā lu no slavenā slī pā torņ a, uzaicinā s iekš ā Pasludinā š anas katedrā lē . , kur dā mā m pie ieejas tiek izdalī ti debeszili kabatlakatiņ i - galvas aizsegš anai , vedī s pie Prezidenta pils, parā dī s slavenos priekš vā rtus, kas rotā ti ar pasaku un mī tu tē liem, saules un mē ness sejā m, kā arī divpadsmit zodiaka zī mes.
Slavenā Kazaņ as Dievmā tes ikonas kopija, ko pilsē tai dā vinā ja Romas pā vests, atrodas vienī gajā baznī cā , kas palikusi no Kazaņ as Dievmā tes klostera, Krusta Paaugstinā š anas vā rtiem, uz Lielā s Krasnajas. Iela. Tieš i š ī s ikonas priekš ā “locā s” un “raud” daudzas sveces, un cilvē ki, kas nā k no daž ā dā m zemes vietā m, uztic mā tei visu intī mā ko un pat dā vina dā vanas.
Kazaņ a ir panorā mas pilsē ta. No katra kalna to var redzē t no jaunas, negaidī tas puses. Piemē ram, no Kremļ a kompleksa skatu laukuma paveras burvī gs skats uz Kazankas upi un tā s pretē jo krastu Tū kstoš gades tiltu milzu burta “M” formā , kas uzcelts par godu tū kstoš gades svē tkiem.
Pastaiga ā rpus Kremļ a mū riem ir atseviš ķ a nodarbe. Laukumi, parki, ezeri, dī ķ i, pieminekļ i, leknas puķ u dobes, apmetuma veidņ i uz vecu savrupmā ju fasā dē m, klusas zuduš as ielas ar vietā m saglabā juš ā s divstā vu koka mā jas rada nostalģ isku noskaņ u...Literā ra pilsē ta, a iedvesmas pilsē ta. . . Vē sturiskajā centrā teju katra ē ka ir nozī mī gu notikumu lieciniece, aiz pustumš a loga zibē s balles kleita, zibsnī s sveces liesma vai slavenu rakstnieku un dzejnieku rindu fragmenti. pagā juš ajiem gadsimtiem, kuri apmeklē ja Kazaņ u, tiks dzirdē ti...Vietē jie muzeji rū pī gi saglabā savu lielo iedzī votā ju piemiņ u. Jū s varat apmeklē t M. Gorkija literā ro un memoriā lo muzeju, Saliha Saydashev mā ju-muzejus un V. I. Ļ eņ ins, E. A. muzejs. Boratynsky, mā kslinieka Konstantī na Vasiļ jeva galerija.
Tatarstā nas Republikas kultū ras mantojums - rokraksti, audekli, arheoloģ iskie atradumi. Un atkarī bā no tā , kas jū s interesē vairā k, varat izveidot programmu viņ u apmeklē š anai. Tatarstā nas Republikas Nacionā lais muzejs savā s sienā s ir savā cis interesantus etnogrā fiskus eksponā tus. Ermitā ž as-Kazaņ as centrs, Sanktpē terburgas Ermitā ž as muzeja filiā le, no saviem fondiem rī ko interesantā kā s izstā des. Tatarstā nas Republikas Valsts Tē lotā jmā kslas muzeja muzeja kolekcijas pē rle ir zā le ar Ivana Š iš kina gleznā m, kuru reā lā s dzī ves darbus nevar salī dzinā t ar to reprodukcijā m un daudzajā m kopijā m. Tas ir jā redz. Ja kavē jat ilgā ku laiku, varat doties uz kā du no septiņ iem pilsē tas teā triem, kura repertuā rs un aktieru sastā vs nav zemā ks par Maskavu un Sanktpē terburgu.
Kazaņ a ir studentu pilsē ta. Viegls un bezsvara, lidinā s virs Volgas, pateicoties jaunajam iedzī votā ju skaitam, tas neatstā j smaguma sajū tu un “nesasmalcina” ar vecajiem laikiem...Ja jū s ieradā s š eit skaistā s zeltainā s rudens dienā s, tad no rī ta vai pē cpusdienā jums vajadzē tu pastaigā ties netā lu no Kazaņ as Valsts universitā tes, kuras sienas pē tī ja lieliski cilvē ki, lai ne tikai redzē tu slaveno 19. gadsimta arhitektū ras ansambli, bet arī vē rotu studentu dzī vi...
Ī paš i simboli, kas uzsver Kazaņ as identitā ti, ir leopards un pū ķ is. Baltā leoparda attē ls parā dī jā s Tatarstā nas Republikas ģ erbonī , pateicoties vienai no bulgā ru ciltī m, kas sevi sauca par "barsiliem" un pē c tam ieņ ē ma karaļ a troni. Leopards simbolizē ja drosmi, niknumu, gatavī bu cī nī ties ar ienaidnieku pat vienatnē , tā pē c tas “izgā ja” cauri gadsimtiem un ieņ em savu goda vietu ne tikai republikas ģ erbonī , bet arī satiekas ar iedzī votā jiem daž ā dā s vietā s. pilsē ta, atgā dinot viņ iem par viņ u lielajiem senč iem. Pū ķ is Zilants, daudzu leģ endu varonis, rotā Kazaņ as pilsē tas emblē mu. Tieš i Zilantovas kalnā , kur saskaņ ā ar leģ endu dzī voja č ū ska, pē c Ivana Bargā pavē les tika uzcelts Svē tā s Debesbraukš anas klosteris, ko cilvē ki joprojā m sauc par Zilantovu.
Atseviš ķ a lapa - Kazaņ as metro. Tikai viens zars, bet celts "labprā tī gi". . . Uz tā viņ i neskopojā s. . . Plaš u, interesanti veidotu staciju sienas izklā tas ar gleznainiem mozaī kas audekliem, ar ainā m no austrumnieciskā m pasakā m. Un pie izejas no Tukay Square stacijas ir pat gleznu izstā de…
Kas ir tatā ru gars? Pirmkā rt, viesmī lī ba, ko visspilgtā k demonstrē nacionā lā virtuve. Pē c tatā ru ģ imenes apmeklē juma vienkā rš i nav iespē jams piecelties no galda, kā saka, "viegli". Vietē jā virtuve izceļ as ar pā rsteidzoš u vienkā rš ī bu, piesā tinā jumu un kaut kā du neizskaidrojamu pievilcī bu. Daž ā di gaļ as un miltu ē dieni ir tatā ru virtuves balsti un cietoksnis. "Tatā ru nacionā lā s kulinā rijas namā " var ne tikai izmē ģ inā t tradicionā los gardumus, bet arī pasū tī t meistarklasi, kā tos pagatavot. Gluž i pretē ji, "Tē jas namā " jū s varat ā tri nobaudī t tatā ru uzkodas gandrī z par velti, protams, pē c Maskavas standartiem. Kas attiecas uz suvenī riem, tad Behetle firmas veikalos ir vē rts iegā dā ties slavenos saldumus “chak-chak”, “talkysh-kalyave”, “kosh-tele”, š eit tie vienmē r ir svaigi. Par godu Kazaņ ai ir vē rts atzī mē t labo apkalpoš anas lī meni restorā nos un kafejnī cā s. Piemē ram, "Shokoladnitsa" pilsē tas centrā , uz "riņ ķ a", atš ķ irī bā no saviem Maskavas priekš teč iem, izceļ as ar izcilu ē diena kvalitā ti, labu Ceilonas lapu tē ju, kas pat iekļ auta biznesa pusdienu ē dienkartē , un labi apmā cī tu personā lu. Š ī vieta ir tā lu no parastā s…
Ja jū s vē l neesat ieguvis tatā ru radiniekus, jū su priekš ā rodas jautā jums: kur palikt? Dosimies nelielā ekskursijā...Kazaņ as viesnī cas ir paredzē tas daž ā diem viesiem. Un katram sava seja. Viņ u cenu politika ir tikpat atš ķ irī ga, tač u noteikti demokrā tiska. Pat č etrzvaigž ņ u slavenī bu un mediju varoņ u iecienī tajā "Chaliapin", kas atrodas paš ā centrā , uz tā sauktā "Ringa", jū s varat ī rē t vienvietī gu istabu par 2600 rubļ iem. Ja vē laties pamosties no zvanu skaņ as un vē rot pilsē tas atmoš anos, dzerot "svaigi pagatavotu" kafiju, jums vajadzē tu apmeklē t š o brī niš ķ ī go, krā saino vietu, kas ir radī ta apcerī gai laika pavadī š anai. No sevis no sirds iesaku pamē ģ inā t smalkā ko rī ta desertu - "Kā rdinā jums", kura recepte zinā ma tikai š eit. Neparasti garš ī gi. "Chaliapin" iekš ā ir ī sta pilsē tiņ a š ņ aucamajā kastē . Retro stils rada nepiespiestu komforta atmosfē ru. Mā kslas pazinē ji var droš i pastaigā ties pa stā viem un aplū kot retu Fjodora Ivanovič a fotogrā fiju kolekciju teā tra tē rpos, savukā rt viesnī cas ceturtajā stā vā pastā vī gi atvē rta mā kslas izstā de, kurā var ne tikai apbrī not audeklus ar Kazaņ as skatiem, bet arī iegā dā ties daž us meistaru darbus.
… Tas viss ir pat tā vē rts, lai š eit pavadī tu ilgi gaidī to atvaļ inā jumu.