Vietējiem katoļiem ilgu laiku nebija savas baznīcas un viņi apmeklēja Felštinas baznīcu. Tikai 1531. gadā Herburti atļāva sākt baznīcas celtniecību Dobromilā. Pirmais templis tika uzcelts no koka un nodedzināts 1535. gadā.
Jaunā Trīsvienības baznīca celta aptuveni 16. gadsimta otrajā pusē. Precīzs būvniecības datums nav zināms, vēsturnieki vadās no fakta, ka Herburta kapela pie tempļa tika uzcelta ne agrāk kā 1622. gadā. Baznīca tika bojāta Hmeļņickas sacelšanās laikā 1648. gadā.
Sekojošie Dobromilas īpašnieki Mihalski 18. gadsimta sākumā templi rūpīgi izremontēja. un uzcēla kapliču Svētajai Kingai, augstkalnu patronesei, kas strādāja sāls raktuvēs.
1772. gadā Jana Nepomuka sānu altāri un Sv. Jāzeps. 1793. gadā pēc Austrijas valdības rīkojuma kapsēta pie baznīcas tika pārvietota ārpus pilsētas.
1884. gadā pēc 1870. gada ugunsgrēka baznīcas jumts tika pārsegts. Tajā pašā laikā baznīca tika nedaudz pārbūvēta. Templī parādījās Krakovas tēlnieka Vladislava Vislocka krucifikss un mākslinieka Skopovska Dievmātes attēls. 1910. gadā tika uzcelts jauns zvanu tornis.
Karalienes Kingas kapela
Kapelu 18. gadsimta sākumā uzcēla Mihalski. Ar šo svētnīcu saistās leģenda - karaliene Kinga (Kunigunda, Ungārijas karaļa Bela IV meita), Polijas karaļa Boļeslava V Kaunīgā sieva (kļuva par karali 1243. gadā), vienā no Dobromilā iemeta dārgakmeņiem rotātu zelta gredzenu. sāls raktuvēs, un kalnrači atrada, ka tas tika atdots karalienei. Kinga vēlāk tika uzskatīta par sāls strādnieku patronesi. Palikusi atraitni, viņa piešķīra baznīcai vairākus īpašumus.
Kapličā glabājās skulptūra, kurā karaliene Kinga iemeta šahtā gredzenu. Skulptūrai, kas cirsta no koka, bija diezgan ievērojams izmērs (vismaz 50 cm augsts). Viņa pazuda Otrā pasaules kara laikā. Padomju laikā kapliča stāvēja pamestā, avārijas stāvoklī, pēc tam pēc Stara Sambir padomes vadības iniciatīvas tika atjaunota.
Svētā Gara nolaišanās kapela
Atrodas Khyrivskaya ielā. Saskaņā ar leģendu, tā celta vēl pirms pirmo baznīcu parādīšanās Dobromilā (aptuveni 17. gadsimtā), t.i. tā tiek uzskatīta par vienu no pirmajām kristiešu svētnīcām šajā apkaimē. Netālu no kapelas atrodas sena aka, kurā, pēc nostāstiem, atradās ārstnieciskā ūdens avots.
Pirmā pasaules kara laikā kapliča karadarbības rezultātā tika nopostīta, tomēr ap 1920. gadu to pārbūvēja neliela restorāna un gaļas veikala īpašnieks Dobromilā Maļinovski.
20. gadsimta otrajā pusē, kad tika veikta masveida kristīgo kultūras pieminekļu iznīcināšana, šī kapela bija pastāvīgi apdraudēta un, pateicoties pilsētas iedzīvotājiem, palika neskarta. Tagad kapelā notiek grieķu katoļu kopienas dievkalpojumi. Izlasiet pilnībā ↓