Ostrogas pilsētas galvenā arhitektūras pievilcība ir prinča pils - spilgts senās krievu aizsardzības arhitektūras paraugs (Akademicheskaya ielā 5). Tieši no šejienes, uz senās apmetnes paliekām, Ostrogs sāka savu attīstību. Tās pirmos koka nocietinājumus, kas celti pirmsmongoļu periodā, mongoļu karaspēks pilnībā iznīcināja 1241. gadā. Taču jau nākamā gadsimta pirmajā pusē kņazs Daņilo Otrožskis Pilskalnā atjaunoja izpostītās ēkas.
Pili sāka celt 14. gadsimtā. uz kalna, kas pacēlās 20 m virs apkārtnes. Pils plānojumā bija neviennozīmīga reljefa īpatnību dēļ: tā sastāvēja no akmens un koka nocietinājumiem, ko ieskauj grāvis ar ūdeni. Līdz mūsdienām no pils ēku kompleksa ir nokāpuši: Murovannaya tornis (Vezha Murovana) 14.gs., Jaunais (apaļais) tornis, 16.gs., Epifānijas baznīca, 15.-16.gs. kā arī 15. - 16. gadsimta sākuma Luckas un Tatāru vārtu torņi ., kas bija pilsētas nocietinājumu sastāvdaļa un bija nozīmīgi pilsētas aizsardzības sistēmā. Šie un daži citi pieminekļi ir daļa no Valsts vēsturiskā un kultūras rezervāta.
Mūsdienās "vezha" telpas ir pielāgotas novadpētniecības muzejam. Arheoloģiskie atradumi, tēlotājmākslas darbu kolekcija (dažādu žanru ukraiņu un poļu gleznas, Volīnas ikonu kolekcija sākot no 16.gs.), 18.-20.gadsimta porcelāna un fajansa kolekcija, mākslas un amatniecības darbi (grebta baznīca šeit glabājas trauki, ikonu skapji, karaļa vārti, rozetes). , svečturi, kapu pieminekļu fragmenti, portāli u.c.). Īpašu interesi rada Tadeuša Oskara Sosnovska skulptūras.
Dažus metrus no sienas vezha atrodas Epifānijas baznīca. Dokumentāri pierādījumi par būvniecības laiku netika atrasti. Pēc netiešiem datiem, pirmais akmens templis tika uzcelts 15. gadsimtā. Baznīca ir krustveida kupolveida konstrukcijas sistēmas piemērs, kas plaši pārstāvēta pirmsmongoļu Krievijas arhitektūrā. Izlasiet pilnībā ↓