Netālu no Pavlogradas pilsētas (Dņepropetrovskas apgabals), Mavrino ciema apkaimē atrodas zemes darbi - milzīga, noslēpumaina, nesaprotama konfigurācija. No deltaplāna augstuma tas attēlo milzu noslēpumainu simbolu.
Pašreizējais Mezhyrichi ciems (Mezhdurechnoye) pirms vairākiem gadu desmitiem sastāvēja no diviem ciemiem: Mavrino - dienvidaustrumu daļā un Mezhyrichi. Vārds “Maidans” iedzīvotājiem bija pazīstams. Bija Mezhiritsky Maidan - ārpus ciema, rietumos, un Mavrinsky - austrumos. Mezhiritsky gandrīz nav saglabājies, lai gan šo teritoriju joprojām sauc par "Maidan". Un tika saglabāts Mavrinskis, kuru pirms apmēram desmit gadiem sauca par kazaku.
"Maidan" pārsteidz ar savu neparasto formu, varenību, oriģinalitāti un īpašo noslēpumainību: - skaidra, regulāra ģeometriska griezta konusa forma ar dziļu dobumu; - konusveida māla konstrukcijas augšpusē ir izteikts gredzenveida padziļinājums un gredzenveida forma atgādina keramikas poda, ukraiņu makytra, caurumu; - augšpusē ir skaidra atstarpe (kā izrādījās - ne viena); - serpentīna formas zemes vaļņi simetriski stiepjas no koniskās konstrukcijas, pa četriem katrā spraugas pusē ...
Pavlogradas novadpētniecības muzejā var dzirdēt versijas par šīs ēkas izmantošanu. Ar dažiem papildinājumiem tie izskatās šādi:
Pirmā versija. Maidans ir kazaku aizsardzības struktūra. Maidanu ar tā pārsteidzošajiem vaļņiem (varbūt) Zaporožžas kazaki pilnībā izmantoja kā sargtorni un kā aizsardzības struktūru.
Otrā versija. Maidans ir salpetra augs. Pastāv priekšstats, ka Maidani veidojušies pēc parastu pilskalnu plēsīgajiem izrakumiem, vai arī pēc salpetra raktuvju ierīkošanas tajos. Izrādās, kādreiz tāda tirdzniecība bijusi. Poļu avoti liecina, ka 1613. gadā poļi Poltavas apgabalā atraka Skorobiras kapu un ieguva tajā salpetri.
Trešā versija. Maidans ir svētvieta un (tajā pašā laikā) observatorija gadalaiku noteikšanai. Tādējādi saikne starp Maidana vaļņu dizainu un Saules stāvokli dažādās gada dienās, īpaši nozīmīgajās saulgriežu un ekvinokcijas dienās, ir diezgan skaidri saskatāma. Un no tā izriet trešā versija, ka Maidans ir sava veida templis, reliģiska un reliģiska ēka, kas ir tīta sakrālo zināšanu noslēpumā. Izlasiet pilnībā ↓