Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×
Hjū Leina galerija

Laikmetīgā māksla Dublinā
Novērtējums 6110

12 aprīlis 2015Ceļošanas laiks: 10 aprīlis 2015
Jū s zinā t, jū s varat daudz runā t par galerijā m. Ja jums ir noskaņ ojums, protams. Un nav svarī gi, vai autora darbs tevi aizrā va vai nē , cik spilgti un dinamiski attī stī jā s kompozī cija, kā pareizi tika izmantots gaismas un krā su tandē ms, gleznieciskā darbī ba risinā jā s harmoniski vai nē un kura skola, nu, tikai skaidri sū cas priekš plā nā , neskatoties uz to, ka autors to skaidri noliedz . Jū s varat atsaukt atmiņ ā ī paš i spilgtus un neaizmirstamus terminus, mē ģ inā t aprakstī t pā rprasto vienkā rš os vā rdos vai aprakstī t banalitā ti pē c iespē jas neskaidrā k un entuziastiskā k. Glezniecī ba izturē s visu, izņ emot klusumu un vienaldzī bu.
Ne jau tā pē c autori rakstī ja, veidoja, izteicā s, beidzā s tieš i projekta vidū , augš ā mcē lā s un pabeidza darbu, neskatoties uz mū su priekš statiem par dabisko un klasisko zī mē jumu. Tā pē c bū š u daiļ runī gs, kustī gs, ironisks un abstrakts. Lai jums nebū tu garlaicī gi.
Hjū Leina galerija ir daž ā du ž anru kolekcija. Lai gan nevaru iedomā ties sevi kā vairā k vai mazā k gudru kritiķ i, pieredze, viesojoties desmitos š ā du institū ciju, ļ auj melanholiski ieskatī ties mā kslas telpā lī dz brī dim, kad tuvajam kaimiņ am varu priecī gi iesaukties: “Es pazī stu š o mā kslinieku. ”, pē c kura viņ š kulturā li attā linā sies no manis pagarinā tā gulš ņ a attā lumā.

Bet beigsim ar manu pieredzi un mē ģ inā sim atklā t "zelta atslē gas noslē pumu" – iet vai neiet. Galerija sevi pozicionē kā modernisma mā kslinieku tvertni. Mū sdienu mā kslinieki, sā kot no impresionistiem un beidzot ar mū su gadsimta mā kslinieku pilnī gi trakajā m idejā m.

Kolekcijas atrodas divos stā vos. Ir kafejnī ca, suvenī ru veikals, lifts, tualetes - viss kā cilvē kos. Ieeja ir bez maksas, bet tomē r ieteicams atmest 2 eiro par kopē jo fondu.
Apskati sā ksim no pirmā stā va, kur atrodas galvenais fonds, un turpinā sim otrajā , tikai daž u zā ļ u dē ļ . Fotografē t ir stingri aizliegts, citā di es š eit bū tu taisī jusi fotoreportā ž u ar saviem komentā riem. Un tā pē c jums ir jā izspiež entuziasma sajū ta un visi pieejamie aprakstoš ie ī paš ī bas vā rdi ir jā uzstā da tieš i uz nevainī ga papī ra.

Pirmā mazā galerija pie ieejas ir Harijs Klā rks. Š eit, tumš ā telpā , tiek prezentē ts viņ a darbs ar vitrā ž ā m. Darbi ir ļ oti, ļ oti jauki, un ar š ā du krā su atveidojumu un pareizo apgaismojumu tie atstā ja uz mani vislabā ko iespaidu. Jū s nevarat palaist garā m. Pat ja jums ir pusminū te laika, jums tā jā tē rē nevis frā zei “kur ir tava tualete, es steidzami”, bet gan Klā rka š edevru apcerei.

Tā lā k nā k telpa ar impresionistu darbiem. Edgars Degā , Eiž ens Bodins, Klods Monē , Renuā rs un citi.
Š ī romantiķ u grupa man jau ir pazī stama no Eiropas kolekcijā m. Esmu ļ oti priecī ga, ka atradu savu mī ļ ā ko holandieš u mā kslinieku Dž onakindu. Š eit tika prezentē ta tikai viena viņ a glezna “Slidoš ana Holandē ”, bet kā ds meistara darbs. Satriecoš a specifika, noskaņ as krā su atveide. Tas, kā cilvē ks tiek galā ar precī ziem sitieniem, ir tik ikdieniš ķ a pasaule, ka ne katra kamera to spē j.

Tā lā k pā ris istabas ar franč u skolas portretu gleznotā jiem un proletā rieš u portretiem, kas sajaukti ar Ī rijas lauku ainavā m no slaveniem ī ru meistariem.

Mē s pā rejam no klasiskajiem darbiem uz Frensisa Bē kona studiju, kas neapš aubā mi piesaistī s dabas meklē tā ju uzmanī bu ar, iespē jams, satricinā tu psihi un neveiksmī gu skatī jumu uz lietu stā vokli. Tomē r man radā s kā rdinā jums no viņ a darbnī cas "no apmetņ a zem apmetņ a" uzņ emt slē ptu fotogrā fiju.
Kā izteicā s autors: "Es varu radī t tikai š ajā studijā , tikai savā personī gajā haosā. " Lai š ā dā veidā “radī tu” haosu, nepiecieš ams ne tikai studijā . Varbū t esmu stingra un kritiska, bet jebkura autora liktenis ir tikt slavē tam un pā rmestam.
Mani personī gi sasprindzina bildes, kurā s cilvē ks mē ģ ina iemū ž inā t krā sā s cilvē ka saucienu. Un kā ds teiks - "Forš i! ". Frensisa Bē kona projekti dzima no iespaidiem, ko viņ š guva no Sergeja Einš teina filmas "Potjomkins" emocionā lā s puses un Pablo Pikaso aktivitā tē m. Vispā r galerija liela, izbaudiet.

Otrajā stā vā jū s priecē s mū su dienu mā kslinieki. No apgleznotiem kvadrā tiem un grafī ta sievietes attē la ar maksimums 10 triepieniem (William Skott, Seated Woman, 1954) – tas ir jā redz, lī dz iespaidī gā m priekš metu un krā su kolā ž ā m. Ir ko redzē t, bet nav par ko domā t. Mans personī gais viedoklis.
Nu nobeiguma akords krā sota tumš i sarkana spalvaina ā das dī vā na formā rada sā pī gu iespaidu un bildi no filmas Jē ru klusums. Finā lā man nā cā s vē lreiz apciemot Hariju Klā rku, lai nomazgā tu dzī vniecisko nejutī gumu no tikš anā s ar murgaino dī vā nu. Lai gan daba ir daudz netradicionā lā ka un atvē rtā ka kaut kam jaunam, viņ iem dī vā ns var š ķ ist piemī lī gs.

Mā kslas mī ļ otā jiem noteikti jā iet. Jā , un tikai skatī tā ji var skatī ties bez maksas. Virzī ties uz š ejieni un tē rē t dā rgo laiku saspiestā programmā "redzi Dublinu pē c 48 stundā m", manuprā t, nav tā vē rts. Visos citos gadī jumos noteikti varu ieteikt.

Otrdiena - ceturtdiena no 10:00 lī dz 18:00
Piektdien, sestdien no 10.00 lī dz 17.00
Svē tdien no 11.00 lī dz 17.00
ieeja bez maksas

Č ā rlmonta mā ja,
Parnell Square North, Dublina 1
Hjū lens. ti

pamatojoties uz materiā liem no manas vietnes samtyr. lv
Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu

VIETAS TUVUMĀ
JAUTĀJUMA ATBILDE
Nav jautājumu