Korinta bija seno grieķu pilsēta uz Isthmijas zemesšaurņa. 1858. gadā vecpilsētu, kas atradās senās Korintas vietā, pilnībā iznīcināja zemestrīce, un tagad tā ir pazīstama kā Senā Korinta. Jaunā pilsēta tika dibināta trīs kilometrus uz ziemeļaustrumiem, Korintas līča krastā.
Akrokorints – Korintas akropole, kas atrodas uz monolīta klints, paceļoties pāri senās pilsētas drupām. Kā militārs nocietinājums, cietoksnis pastāvēja no seniem laikiem līdz 19. gadsimta sākumam. Kalnu ieskāva trīs sienu rindas; tās augstākajā punktā atradās Afrodītes templis, kas vēlāk kļuva par kristiešu baznīcu un pēc tam par mošeju. 1929. gadā amerikāņu zinātnieki pirmo reizi sāka izrakumus kalnā.
Sienos, kas ieskauj Akrokorintu, ir Augšpireneju avots. Hellas aprakstā teikts, ka avots aiz tempļa bija Asopa dāvana Sīzifam. Saskaņā ar leģendu, pēdējais zināja, ka Zevs ir nolaupījis Asopa meitu Eginu, taču atteicās sniegt jebkādu informāciju, līdz nesaņēma sev avotu Akrokorintā. Izlasiet pilnībā ↓