Bavārijas ķeizariene Elizabete, pazīstama arī kā Sissi, bija sieviete, kas mīlēja skaistumu. Viņa zaudēja savu vienīgo dēlu kroņprinci Rūdolfu pēc viņa pašnāvības 1889. gadā. Gadu vēlāk, 1890. gadā, viņa uzcēla vasaras pili Gastouri rajonā uz dienvidiem no pilsētas, kuras galvenā tēma bija spēcīgais mītiskais varonis Ahillejs.
Pils ar neoklasicisma grieķu statujām ap to ir piemineklis gan platoniskajam romantismam, gan eskeipismam. Homēra varoņa Ahilleja vārdā to nosauca par Achilleion. Gan galvenajā ēkā, gan dārzos pils ir piepildīta ar gleznām un Ahileja statujām, kas attēlo Trojas karu. No paaugstinātajiem Imperiālajiem dārziem paveras skats uz apkārtējiem zaļajiem kalniem un ielejām, kā arī Jonijas jūru. Centrālo vietu dārzos ieņem statuja uz augsta postamenta, kurā attēlots nāvīgi ievainots Ahillejs, ģērbies vienkāršās drēbēs un korintiešu ķiverē.
Pretstatā statujai uz pils galvenajām kāpnēm atrodas milzīga lepnuma pilna glezna, kurā attēlots Ahileja iekarošana. Ģērbies visās karaliskajās un militārajās regālijās, stāvot uz ratiem, viņš velk nedzīvu Hektora ķermeni apdullināta pūļa priekšā, skumji lūkojoties no Trojas mūriem.
1898. gadā ķeizarieni Sissi 60 gadu vecumā Ženēvā nogalināja anarhists. Pēc viņas nāves pils tika pārdota Vācijas ķeizaram Vilhelmam II. Vēlāk to iegādājās valsts un pārvērta par muzeju. Izlasiet pilnībā ↓