Arktikum, kas atrodas uz polārā loka netālu no Rovaniemi, ir muzejs, zinātnes centrs, kā arī kongresu un konferenču pils.
Arktikum tika atklāts sabiedrībai 1992. gada 6. decembrī, kad tika atzīmēta Somijas neatkarības 75. gadadiena. Arktikum ēku projektēja dāņu arhitektu grupa Birch-Bonderup & Thorup-Waade. Jauno pusarku ēku 1997. gadā uzcēla arhitekti Bonderups un Lehtipalo. Ēkas redzamākā daļa, stikla caurule, ir 172 metrus gara, un to šķērso 30 metrus plata šoseja uz Kittiļu. Stikla tunelis kalpo kā sava veida “ieeja uz ziemeļiem”, jo ieeja Arktikumā atrodas dienvidu pusē, un apmeklētāji, kas iekļūst ēkā, dodas ziemeļu virzienā. Izstādes atrodas pazemē kā ziemeļu dzīvnieki, kas slēpjas no arktiskās ziemas zem sniega kārtas.
Arktikum ēkā darbojas divas dažādas vienības:
Arktikas centrs un Lapzemes reģionālais muzejs. Lapzemes Universitātes Arktikas centrs ir Somijas un starptautisks Arktikas zināšanu centrs. Lapzemes reģionālais muzejs darbojas kā speciālists jautājumos, kas saistīti ar Lapzemes kultūru, aizvēsturi, celtniecības tradīcijām un dabu. Izlasiet pilnībā ↓