Pilsētu Becov nad Teplou Karlovi Varu reģionā 13. gadsimtā dibināja dižciltīga ģimene no Osekas, kurai tā piederēja vēl divus gadsimtus. Pils, kas atrodas uz akmeņaina zemesraga tirdzniecības ceļa vietā, sākotnēji bija paredzēta šī maršruta aizsardzībai un muitas nodevu iekasēšanai, tāpēc kalpoja kā stratēģiski svarīgs cietoksnis un tika nocietināta pārbūves laikā gotiskā stilā (šajā formā pamatā , tas saglabājās līdz mūsdienām).
Cietoksnis savu kulmināciju sasniedza 15. gadsimtā. Pils vērtīgākā daļa, kas saglabājusies līdz mūsdienām, ir Jaunavas Marijas Parādīšanās kapliča (1400), kapliča, kas rotāta ar senām freskām pēc Bībeles motīviem. Tieši zem šīs kapličas grīdas tika atrasts relikvija. Laika gaitā saimnieki savienoja divas senākās pilsētas daļas, pēc tam uzcēla pili ar renesanses stila pasāžām – dzīvošanai un viesu uzņemšanai. 1547. gadā Bechovskas pils tika nodota karaļvalstij kā atmaksa par parādiem.
30 gadu kara laikā pilsētu ieņēma zviedri. 1654.-1652.gadā Bečovs piederēja Kvestenbergiem. Uz to laiku nocietinājumu pamatiem - milzīga bastiona virs grāvja, netālu no pamestās pils, sāka celt baroka pili ar astoņstūra torni. Torņa iekšpusē tika uzceltas reprezentācijas zāles, bibliotēka un kapliča. 1813. gadā muižu nopirka beļģu Bofortu-Spontini ģimene, kas sāka pārbūvēt Plūgovska pili klasiskā stilā, un cietoksnis tika izmantots kā klēts. 19. gadsimtā pils un pils tika apvienotas vienā.
Nesen pils pilnībā atjaunota un atklāta izstāde "Relikviju vēsture un nozīme". Lielākā vērtība ir unikālais romānikas stila Svētā Maura relikvija, kas kapelā tika atrasta 1985. gadā. 12. gadsimtā relikviju nopirka Alfrēds de Beforts. Viņš atjaunoja kasi un pārcēla to uz Bečovu. Kad Otrā pasaules kara beigās Beforti kā aktīvi nacistu līdzdalībnieki ātri pameta savu pili, viņi relikviju paslēpa zem grīdas, cerot uz ātru atgriešanos. 1945. gadā pils tika konfiscēta un nonāca valsts īpašumā (un nākamajā gadā tā jau bija atvērta sabiedrībai), lai saistītu beļģu īpašniekus ar nacistiem. Vērtīgais piemineklis tur atradies vairāk nekā 40 gadus. Astoņdesmitajos gados izmeklētāji saņēma anonīmu ziņojumu, ka kāds tirgotājs piedāvā izvest dārgumu no Čehoslovākijas. Izpētot arhīvus un veicot pratināšanas, 1985. gada 5. novembrī relikvija tika atrasta - pagrabā starp izturēta vīna un konjaka pudelēm. Svētā Maura relikvija restaurācijā piedalījās 60 speciālisti no Čehijas un ārvalstīm. 2002. gada maijā tas kļuva pieejams sabiedrībai. Izlasiet pilnībā ↓