Žurek 125 m pazemē

20 Novembris 2014 Ceļošanas laiks: no 02 Novembris 2014 ieslēgts 02 Novembris 2014
Reputācija: +6112.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Tā pat kā jū s daž reiz sakā t "wow", uzzinot par kā du interesantu un neparastu atrakciju Ukrainā , tā daž reiz jū s atklā jat kaut ko lī dzī gu vietā , kas jums š ķ iet lieliski pazī stama citā valstī.

Jā , es esmu bijis Polijā daudzas reizes, Jā , es zinā ju iepriekš par sā ls raktuvē m Velič kā . Un jā , es redzē ju citu cilvē ku fotogrā fijas un dzirdē ju stā stus par viņ u no citiem cilvē kiem. Bet ticiet man – tas tā nav. Iespaidu, ko uz mani atstā ja Velič ka, nevar ne ar ko salī dzinā t, jo tas ir tik neparasts un nekam nelī dzinā ms un pat nezinu, kā to (š o iespaidu) precī zā k aprakstī t. Uzreiz tiek pieminē ta veca anekdote. Vī rietis atgriež as no ceļ ojuma uz Parī zi. Viņ a sieva jautā : “Nu, kā ir Parī zē ? ”“ Pankū ka, forš a, natū rā ...tava mā te! Š is Fefelas tornis ...tava mā te, tā da š vaka! Tavs, pankū ka, forš i, dabā tava mamma! Cilvē k, kā pē c tu raudi? ”. — Kā ds skaistums, Van!

Man par kaunu es negribē ju tur iet.


Velič kas vizī te bija plā nota viņ as izbraukš anas dienā no Polijas, un, godī gi sakot, tā š ķ ita lieka laika tē rē š ana. Jo pē c veselas dienas š ū poš anas Krakovā domā ju, nu, kas tur var bū t tik interesants (un cik es kļ ū dī jos! ). Un pat pē c tam, kad iepriekš ē jā vakarā izlasī ju kā du no tū ristu resursiem, pat negatī vas atsauksmes par š o vietu, man kļ uva vē l spē cī gā ka nevē lē š anā s tur nokļ ū t. Mani traucē ja tikai viena lieta: mans pamudinā tā js jau bija bijis 4 reizes š ajā tū rē , un viņ š piektajā ar mani gatavojā s apmeklē t Velič ku (pat neskatoties uz biļ etes cenu 79 zloti, tā s ir aptuveni 320 grivnas jeb 26 dolā ru jeb 20 eiro). Un ne tikai kompā nijai ar mani, bet tā pē c, ka tas ir interesanti. Un viņ š man ir tā ds, ne pā rā k klejotā js muzejos un apskates objektu skatī tā js.

Bet pietiekami daudz "snuķ a" atkā pju. 2. novembra rī tā tomē r startē jā m Velič kā . Izbraukš ana pulksten 8.

00 no Krakovas nedaudz aizē noja spē cī ga migla un gandrī z pilnī ga gā jē ju neesamī ba uz ielā m. Tā vietā tempļ u priekš ā stā vē ja automaš ī nu bari. Galu galā svē tdienas cilvē ki sā k ar baznī cu apmeklē š anu, nevis gulē š anu uz dī vā niem pie televizoriem.

Tač u Velič kā stā vlaukumā pie raktuvju kompleksa mū su maš ī na palika tikai otrā . Autostā vvietas izmaksas: 1 stunda - 5 zloti (1.25 eiro), 2 stundas - 10 zloti (2.5 eiro), 3 stundas un vairā k - 15 zloti (3.75 eiro). Jū s maksā jat izejot.

Neskaitot savu transportu, Wieliczka ir viegli un vienkā rš i sasniedzama no Krakovas, kas atrodas tikai 10 km attā lumā . Tā pē c š eit no Krakovas varat nokļ ū t ar vilcienu vai no Krakovas galvenā s dzelzceļ a stacijas (uz staciju "Wieliczka Rynek Mine"), vai ar 304. autobusu (nokļ ū stiet Krakovā pie tirdzniecī bas centra "Gallery Krakowska" - Kurnyky ielā , izkā piet pieturā " Wieliczka sā ls raktuves ".

00 (izņ emot reliģ iskā s un valsts svē tku dienas).

Ekskursija krievu valodā - trī s reizes dienā.11. 10.14. 10 un manuprā t 16.10. Nav ekskursiju ukraiņ u valodā.

Protams, poļ u valoda man nav ī paš i laba, bet tomē r mazliet saprotu. Mans ceļ abiedrs visu saprot un runā poļ u valodā . Tā pē c mē s nolē mā m doties kopā ar grupu, kas runā poļ u valodā . Kā vē lā k izrā dī jā s, kam nepieder, bet saprot, izņ emot mani grupā bija apmē ram puse biedru.

Kā jau rakstī ju augstā k, tū risma marš ruta biļ etes cena ir 79 zloti. Bet tā ir cena par ekskursiju sveš valodā . Tas ir, pē c lietu loģ ikas mums, ejot kopā ar poļ u valodā runā još o grupu, bija jā maksā.52 zloti. Tas ir norā dī ts arī č ekā , kas mums tika izsniegts pē c 2 * 79 naudas saņ emš anas no mums. Kā pē c tas notika - noslē pums Nu, kā saka, viņ i nozaga, nav kam sū dzē ties.

Un uzmanī gā kiem ceļ otā jiem zemā k ir cenrā dis (tū risma marš ruts):


tū re poļ u valodā : parastā biļ ete - 52 zloti.

(13 eiro), biļ ete ar atlaidi (bē rniem, studentiem, pensionā riem) - 38 zloti. , ģ imenes biļ ete (2 bē rni + 2 bē rni no 4 lī dz 16 gadiem) - 142 zloti. Ekskursija sveš valodā (angļ u, vā cu, itā ļ u, franč u, krievu): parastā biļ ete - 79 zloti. (20 eiro), biļ ete ar atlaidi - 64 zloti. , ģ imenes biļ ete (2 bē rni + 2 bē rni) - 222 zloti.

Maksā š anai tiek pieņ emtas maksā jumu kartes, Danilovič a raktuves teritorijā ir bankomā ts un valū tas maiņ a, kas ir atvē rta visu gadu no 9:00 lī dz 17:00.

Bē rniem lī dz 4 gadiem apmeklē jumi - bez maksas, bet nevar vest ratus, jā nē sā bē rns 2.5 km uz rokā m. Miner's Inn (tas ir pazemes restorā ns tū ristu marš ruta galā ) ir pieejami pā rģ ē rbš anā s galdi un ī paš i augstie krē sli. Iespē jama arī ekskursija cilvē kiem ar kustī bu traucē jumiem, tač u š ā da ekskursija ir jā piesaka iepriekš.

Bagā ž u var atstā t noliktavas telpā pie tū risma informā cijas punkta.

Piemaksa par foto/video uzņ emš anu ir 10 zloti. Maksā t var tū res sā kumā vai tieš i pazemē , marš rutā ir tā di punkti "aizmirstiem" tū ristiem. Maksā tā jam uz apģ ē rba tiek uzlī mē ta speciā la uzlī me, proti, tā dā gadī jumā "un es samaksā ju (a)! »Vienkā rš i nedarbosies.

Vairā k par organizatoriskiem aspektiem š eit www. vannas istaba. pl.

Tagad par raktuvē m. Sā ls raktuves Velič kā ir vienī gais ieguves objekts pasaulē , kas nepā rtraukti darbojas no viduslaikiem lī dz mū sdienā m. Savulaik tie bija vieni no lielā kajiem Eiropā . Viduslaikos ienā kumi no sā ls pā rdoš anas ienesa vienu treš daļ u no visas Sadraudzī bas valsts kases (lai gan tik skaista nekā tikai Polija? ). Vecajā s dienā s sā li ieguva iztvaicē jot, un tikai pē c tam apguva akmens sā ls ieguvi.

Un divdesmitā gadsimta sā kumā viņ i atgriezā s pie sagremojamā sā ls ieguves.


Pē c tam tā s tika rā dī tas visā diem nož ē lojamiem un krā š ņ iem cilvē kiem, piemē ram, karaļ a galma viesiem, kā sā ls ieguves uzņ ē mums un kā milzī gs pazemes labirints. 19. gadsimta sā kumā Velič ku apmeklē ja lī dz 500 cilvē ku mē nesī . Un pat tad pazemes ceļ ojums bija pā rsteidzoš s un aizraujoš s.

Trase bija labi apgaismota: vienā no kamerā m karā jā s masī va, 300 sveces, lustra (5.5 metrus augsta un apmē ram 3 metrus diametrā ). Lai to paceltu, tika izmantoti zirgu pajū gi kamerā . Apmeklē tā jus pavadī ja kalnrač i ar lā pā m. Starp tū ristu izklaidē m bija tilta š ķ ē rsoš ana "pā ri bezdibenim", vizinā š anā s pa sā lsezeru, klausī š anā s pistoles š ā viena atbalsī . Vienā no kamerā m bija iekā rtota balles zā le, kurā varē ja dejot kalnrač u orķ estra skaņ ā s. XIX gadsimta otrajā pusē bija vē l viena izklaide - 2.

5 km garš brauciens dekoratī vos zirgu pajū gos.

Neaizmirstamajā Velič kas apmeklē tā ju grā matā var atrast daž ā du karaļ u-ķ eizaru, dzejnieku-mū ziķ u-mā kslinieku-ķ ī miķ u u. c. vā rdus, piemē ram, Gē te, Š opē ns, Jans Matejko, Mendeļ ejevs, Seņ kevič s (ne no "Ceļ otā ju kluba") , bet poļ u rakstnieks) un daudzi citi. slaveni kultū ras un politikas darbinieki.

Galu galā Velič kas sā ls raktuves kļ uva zinā mas visā Eiropā . Tie ir tik labi zinā mi, ka XIX gadsimta beigu angļ u ģ eogrā fijas mā cī bu grā matā pē c detalizē ta Velič kas apraksta tika ievietots neliels pē craksts, ka netā lu no Velič kas atrodas Krakova - senā Polijas karaļ u kronē š anas pilsē ta.

Mū sdienu tū risma marš rutu attī stī ba Velič kā aizsā kā s 1992. gadā , un š odien ir pat 80.000 tū ristu gadā (reizinot ar biļ etes izmaksā m, mē s saņ emam ienā kumus valsts budž etā , ko principā ienes parastais muzejs).

Te mums ir muzejs ar tā du gada apgrozī jumu? ! ! ).

Tū risma marš ruts iet cauri "augš ē jo" stā vu kamerā m, ekskursija aizņ em apmē ram 2 stundas. Padomā jiet tikai par skaitļ iem: tū re ir 2.5 km gara (apmē ram 3% no kopē jā raktuvju garuma), tā iet cauri 23 kamerā m, kas atrodas trī s dziļ uma lī meņ os no 64 lī dz 135 m zem Zemes virsmas.


Kad atpakaļ ceļ ā jau atrados maš ī nā , sarež ģ ī ta visneticamā ko iespaidu sajaukumā mocī ta, neviļ us naivi jautā ju: “Vai mē s ē dā m zupu 5 stā vu ē kas dziļ umā ? "Atbilde bija: " Piecstā vu ē kas vidē jais augstums ir 15 m, nu, lai 20 m! Mē s pusdienojā m pie -125 m. Jū s esat grā matvede - skaitiet! ».

Ekskursijas sā kumā jū s vienkā rš i ilgi kā pjat lejā pa koka kā pnē m (380 grā di, un tikai marš rutā viņ iem bū s jā pā rvar 800). Un smadzenē s izdodas piefiksē t tikai plā ksnī tes ar cipariem uz katra kā pņ u marš a: 1.2, 5,...Tie ir pazemes skaitī tā ji. Tā nu pamazā m nolaiž amies lī dz pirmajam lī menim lī dz 64 metru dziļ umam.

Zemā k vienmē r ir +14oC, tā pē c, dodoties vasaras ekskursijā , lī dzi jā ņ em siltas drē bes. Man personī gi oktobrī cepure un cimdi netraucē ja (daž ā m vietā m bija stipra caurvē jš , bet tas esmu es, manē ž as kā ja). Raktuvē s ir aizliegts smē ķ ē t vai izmantot atklā tu liesmu, kā arī izmantot elektriskā s lampas. Tualetes marš rutā ir 40 un 90 minū tes no ekskursijas sā kuma.

Iespē jams, tik burvī gs iespaids par Velič ku radā s, pateicoties gidam. Mans vecais onkulis mums par viņ u stā stī ja ļ oti asprā tī gi un sirsnī gi. Un bija patī kami pievē rst uzmanī bu bē rniem, kuri bija mū su grupā kā vecā ki.

Viņ š stā stī ja par rū ķ iem, kas ar baltiem izaugumiem grezno pelē kos sā ls iež us, un par sā ls saimnieci Biļ ič ku, kas dzī vo pazemes sā ls kristā lu pilī , un par mū ž ī go (jo sā ls saglabā jaunī bu) Mantzinis, un ļ ā va bē rniem kolektī vi. pagriezt vā rpstu…, entuziasms bija pilnī gs, un ne tikai bē rniem. Turklā t Velič kā ir ī paš as interaktī vas bē rnu izklaides, tā pē c, manuprā t, tā ir ideā la vieta ekskursijā m ar bē rniem.

Izejam joslā , un gids uzskatā mi parā da, kā š ahtā var palikt mū ž ī gi: joslas iekš pusē nav iespē jams atvē rt brī dinā juma durvis, neaizverot iepriekš ē jā s, kas palikuš as aiz muguras. Fiziķ i, saproti! Tā pē c visi aicinā ti bū t uzmanī giem un pā rliecinā ties par pavadoņ u klā tbū tni, jo tiem, kas paliks aiz slē gtā m durvī m, kā du laiku tā s vienkā rš i nebū s iespē jams atvē rt.


Kad pie nā kamā s sā ls sienas atkal grupa samazinā ja ā trumu un atkal visi sā ka laizī t pirkstus, berzē t tos pret sienu un laizī t vē lreiz, lai pā rliecinā tos, ka siena ir sā ļ a, gids smaidot pamanī ja, ka biļ etes cena uz 1 tū rists ietver puskilograma sā ls laizī š anu, tā pē c, teiksim, laizi, nekavē jies.

Un man (un ne tikai man) nebija kauna! Nu nebija iespē jams noticē t, ka griesti, sienas, grī da - VISS sā ls. Tā ir skaista, tumš ā grafī ta krā sā , tā ir visvecā kā . Un jaunā kais ir piena krā sā . Un visas pazemes tū res laikā tevi pavada tā da viegla patī kama smarž a, nevaru precī zi izskaidrot, kas tā ir. Drī zā k ne smarž a, bet tā ds nemitī gs smarž ī gs pavadī jums. Velič kas sā ļ i smarž o tik brī niš ķ ī gi.

Kopumā ekskursija ir ļ oti veiksmī ga senatnes un mū sdienī guma, vē stures un leģ endu, tehnoloģ iju un mā kslas simbioze.

Protams, tas viss bija skaisti un interesanti: gan grotas ar daž ā dā m sā ls figū riņ ā m, gan pieminekļ i prominentiem poļ iem no sā ls monolī tajiem laukakmeņ iem, gan Staņ islava Staš ica kambaris (augstā kais tū ristu marš rutā , sā kotnē ji 50 m augsts, un pē c grunts aizpildī š anas - 36 m), joprojā m bē dī gi slavens ar to, ka Otrā pasaules kara laikā š eit atradā s nacistu organizē tā pazemes militā rā rū pnī ca lidmaš ī nu detaļ u montā ž ai.

Bet vislielā ko iespaidu uz mani atstā ja 2 vietas pazemē.

Š ī ir pazemes (101 m virszemes) Svē tā s Kingas kaplič a, ī sta, milzī ga kaplič a, kurā pilnī gi viss ir no sā ls. Kā vē sta leģ enda, svē tais karalis, Ungā rijas karaļ a meita, apprecē jusies ar poļ u princi Boļ eslavu Kautrī go, no tē va kā pū ru saņ ē mis vienu no sā ls raktuvē m.

Viņ a pirms doš anā s ceļ ā iemeta š ajā raktuvē savu laulī bas gredzenu. Braucot uz Krakovu, pieturā princese lika izrakt aku, kurā kalpi ū dens vietā atrada sā li.

Un pirmajā izvilktajā sā ls blokā atradā s viņ as gredzens, kas brī numainā kā rtā kopā ar sā ls nogulsnē m tika pā rnests uz Velič ku. Tā dē jā di Velič kā esot atklā tas sā ls atradnes, un pati Karaļ a diena kopš tā laika ir kļ uvusi par visu sā ls strā dnieku aizbildni.


Kapela ir viens no lielā kajiem un iespaidī gā kajiem pazemes cietumiem Velič kā . Tā s platī ba ir 54x17 m (neesiet slinki - pareiziniet skaitļ us, rezultā ts jū s pā rsteigs), un augstums 10-12 m. 1895. gadā sā ls kamera-ala nolē ma pā rvē rsties par pazemes templi. Tajā , kā jau teicu, VISS ir no sā ls: "parketa" grī da, griesti, sienas, lustras, trī s altā ri, divas sā nu kapelas...Altā ra centrā - nevis Jaunava Marija, bet princese King. Viņ as figū ra ir izgatavota no caurspī dī gas sā ls.

Kaplič as sienas rotā bareljefi ar Bī beles tematiku.

Slavenā kais no tiem, Leonardo da Vinč i "Pē dē jais vakarē diens", pā rsteidz ar optisku ilū ziju: skatoties uz bareljefu no kapelas centra, rodas iespaids, kas ir ļ oti dziļ i grebuma sienā . Un, pieejot tuvā k, jū s pā rsteigti atklā jat, ka bareljefa dziļ ums ir tikai 15-20 cm. Templim ir pā rsteidzoš a akustika, un vairā kas reizes gadā notiek svinī gas misas. Daudzi vē las laulā ties š ajā pazemes kapelā : galu galā sā ls vienmē r ir bijis uzticī bas simbols (nu, ne velti saka par mā rciņ u sā ls, kas jā ē d kopā : )? ). Tajā paš ā laikā viesi ar liftu nokļ ū st pazemes baznī cā , un jaunlaulā tajiem bū s jā nokā pj 101 m dziļ umā pa koka kā pnē m diezgan š aurā kā pņ u telpā . Runā , ka ne visi pā ri iziet š o pā rbaudī jumu : ).

Nu, iespē jams, lielā kais š oks, ko piedzī voju sā lsezera krastā , kur tu atnā c tumsā un tik klusi sā c skanē t Š opē nam, un uz sienas uzplaiksnī gaismas stars, sā kumā vā jš , bet pē c tam ar pastiprinā tu mū ziku. . Un nā kamajā klavieru ejā - pē kš ņ i spilgta gaisma, un mū zika pastiprinā s, un jū su priekš ā - bezdibenis, un dziļ i dzidrajā ū denī jū s atverat kā pnes, visā das sarež ģ ī tas pā rejas ...Un jū s vienkā rš i pazaudē jat runas dā vana no redzē tā . Un tikai pē c desmit sekundē m pienā k, ka tas nav zem ū dens, bet ū denī atspoguļ ojas griesti ar visā m š ī m kā pnē m-adapteri-gaismekļ iem. Nu, neizsakiet vā rdos visu satriecoš o skaistumu! Trieciena stiprumu nevar ne ar ko salī dzinā t, un to nav iespē jams aprakstī t.

Biļ eš u cenā iekļ auts arī pasaulē pirmā pagrī des 5D kinoteā tra apmeklē jums. Tas atrodas Lilles augš palā tas tū ristu takas galā.

Š eit var noskatī ties filmu par Velič kas raktuvju vē sturi. Un ir daž ā das interaktī vas lietas, un ar tā m tieš ā m var pavadī t visu dienu, it ī paš i, ja esat kopā ar bē rniem.


Velič kas sā ls raktuves darbojas, š eit un tagad raž o daž ā da veida sā li – jodī du, diē tisko, akmeņ sā li ar mikroelementiem, kosmē tisko...Un to visu var iegā dā ties tepat tū risma marš rutā , Vislas kamerā . Un nā kamajā Vitolda Budrika kamerā varat ieturē t pusdienas viesnī cā Shakhtar Inn. Cenas: salā ti no 8 lī dz 12 zlotiem. (2-3 eiro), zupas 8-9 zloti. (2-2.5 eiro un ballī te š eit bija labā ka nekā pie Vā veles pils), pamatē diens 12-17 zloti. (3-5 eiro), kafija 5 zloti. (1.25 eiro). Tomē r tas ir diezgan demokrā tiski, ļ oti garš ī gi, un pats galvenais, kad tu ē d zupu, un pē kš ņ i saproti, ka esi 125 m virs zemes ...: )).

Atceļ ā no III lī meņ a (no 135 m dziļ uma! ) Virszemē (vai kā saka raktuvē s - uz pasauli) paveicas ar ī stu kalnrač u liftu, ko pū š pazemes vē ji.

Lifts ir č etrstā vī gs, katrā kajī tē var izmitinā t 9 cilvē kus, lifta pacelš anas ā trums ir 4 metri sekundē . Lai izbaudī tu pieredzi, ieeja liftā no vienas puses un lifti kalnrač u ķ iverē s un speciā lajā ekipē jumā cieš i iesaiņ o tū ristus salonā , un viņ i paliek brī vī bā . Lifts steidzas augš ā , apstā jas – un uz brī di š ķ iet, ka viņ š ir iesprū dis starp stā viem. Un, kad tū ristu rindā s sā kas viegla panika, smaidoš s "kalnracis" atver lifta durvis no pretē jā s puses uz to, pa kuru mē s tajā iekļ uvā m.

Diemž ē l š ahtas iekš ienē nefotografē ju - tieš i pirms ieejas kamerai nomira baterija utt. fotoaparā ts un planš ete palika automaš ī nā stā vvietā . Man bija jā izmanto "nogurdinoš s" * no interneta lī dz "ziring" **, lai vismaz nedaudz nodotu savu iespaidu par š o brī niš ķ ī go vietu (atvainojos par patosu).

Papildus tū risma marš rutam ir vairā ku veidu ekskursiju programmas.

Tulkots automātiski no ukraiņu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
Эти несколько фото я еще успела сделать самостоятельно в ожидании начала экскурсии.
Не знаю, как называются эти штуки. Их раздали всей группе и еще наушники. Дядечка-гид в начале экскурсии известил нас, на какую часоту нужно настроить приборчик. И на всем протяжении экскурсии его тихий приятный голос мерно журчал в ухе.
Это градирня. Их несколько на территории парка возле шахт. Туда тоже можно пойти на экскурсию, и еще внутри них лечат заболевания органов дыхания.
Внутри шахты ДанилОвича.  Фото позаимствовано с ресурса: www.wieliczka.ru/posjeszczjenije/marszrut-palomniczjestwa.
 Фото позаимствовано с ресурса: www.wieliczka.ru/posjeszczjenije/marszrut-palomniczjestwa
 Фото позаимствовано с ресурса: www.wieliczka.ru/posjeszczjenije/marszrut-palomniczjestwa
Подземная (101 м под поверхностью) часовня святой Кинги, ее площадь около 920 кв.м, высота 10-12 м (потолок же сводчатый). Фото позаимствовано с ресурса: www.wieliczka.ru/posjeszczjenije/marszrut-palomniczjestwa
Līdzīgi stāsti
komentāri (17) Atstājiet savu komentāru
iemiesojums