Ceļojums uz Holandi

Ekskursija "Sveika, dā rgā Amsterdama" UZ "Saskaņ as tū ri"
no 03.04. 2010 lī dz 10.04. 2010
Pavadoš ā ceļ vedis: Kalaš ņ ikova Natā lija
Autobuss "Neoplan", vadī tā ji Jevgeņ ijs un Vladimirs.
Mē s bijā m divi precē ti pā ri. Ļ vovā ieradā mies ekskursijas priekš vakarā.2. aprī lī un apmetā mies Irē nas viesnī cā . Lieliska neliela apartamentu viesnī ca dzelzceļ a rajonā . stacija. Istabas ļ oti labas, pē c remonta, ar nelielu virtuvi.
Pē c norē ķ inā š anā s nolē mā m doties ekskursijā pa Ļ vovu. Iesā kumam devā mies uz Pilskalnu. Viņ i uzkā pa un apbrī noja pilsē tu no augstuma. Laiks bija saulains un silts. Pē c kalna apmeklē jā m Auchan lielveikalu, kas tikko bija atvē rts iepriekš ē jā dienā . Veikti nepiecieš amie pirkumi ceļ ojumam uz tū ri.
Pē c tam devā mies uz pilsē tas centru, apmeklē jā m vietē jo kafejnī cu "Kriyovka" vecajos pagrabos, kas stilizē ti kā nemiernieku slē ptuve. Mē s jutā mies kā UPA vē stures muzejā . Labas vakariņ as 4 personā m maksā ja 430g. Pē c Eiropas standartiem nav daudz.
Pirmā diena. No rī ta viesnī ca sniedza ļ oti pieklā jī gas brokastis, kas ir iekļ autas cenā . Pē c tā s dodamies uz staciju uz savā kš anas punktu. Saņ emš anas laiks 8-30, izbraukš ana 9-00 Izbraucā m precī zi pē c grafika.
Pie Krakovecas robež u š ķ ē rsojā m pietiekami mierī gi un ā tri, nostā vē jā m nedaudz vairā k kā.2 stundas. Mums bija nedaudz jā uztraucas par mana vī ra smē ķ ē š anas ieradumu. Jaunā kie muitas noteikumi saka, ka var ienest 20 gab. Un viņ am bija cigareš u kaste. Tā pē c pat Ļ vovā viņ š izdalī ja savas cigaretes nesmē ķ ē tā jiem tū ristiem. Selektī vi paņ ē mā m daž us maisus apskatei, tur viss bija kā rtī bā un ā tri tikā m cauri.
Mū su grupa bija liela, autobusā visas vietas bija aizņ emtas. Pusi no grupas veidoja vidusskolē ni, jo bija pavasara brī vlaiks. Viņ i bija kopā ar saviem pavadoņ iem. Bet, tomē r, š ā da grupas sastā va dē ļ gandrī z katru dienu kavē jā mies ar izbraukš anu. Tā mums ar grupu nepaveicā s.
Pirmā diena bija pilnī bā tranzī ta. Braucā m ar visā m pieturā m, un katrā no tā m autobuss gaidī ja bē rnus no lielveikala.
Man vairā k patī k pā rvietoties pa Ungā riju, nav tā das tukš as tranzī ta pā rejas, pat pirmā diena ir piepildī ta ar programmu. Diemž ē l š o tū ri varē ja veikt tikai caur Poliju.
Mū su pirmā nakš ņ oš ana bija Legnicas rajonā Dvorek motelī . Pamata motelis vienai naktij kravas š oferiem. Apmetā s tajā.21-30. Istaba ir maza, bet ar jaukā m koka mē belē m, tī ra. Laba vannas istaba ar duš u un jaunu santehniku. Nav matu ž ā vē tā ja. Tā kā visa grupa steidzā s uz duš u, karstais ū dens ā tri beidzā s un bija jā gaida, lī dz tas atkal uzsils. Bet tā bija nenozī mī ga detaļ a. Vienī gais brī dinā jums ir tas, ka vienai personai bija tikai viens liels dvielis.
Otrā diena. Brokastis bija ļ oti pieklā jī gas. Izgriezumu sortiments plus karsts olu kultenis, svaigi gurķ i-tomā ti, tē ja-kafija ar krē jumu. Sā tī gā m brokastī m pietika. Izbraukš ana aizkavē jā s par pusstundu, vairā ku vidusskolē nu absolū tā s nevaldā mī bas dē ļ . Viņ i, kā izrā dī jā s, visu nakti spē lē ja kā rtis, un no rī ta viņ us nevarē ja paņ emt. Š eit, manuprā t, komentā ri ir lieki.
Pirmā pilsē ta programmā bija Berlī ne. Pie tā ieradā mies ap pulksten 12, paņ ē mā m vietē jo gidu Allu un devā mies apskates ekskursijā . Pā rskats bija apjomī gs, Berlī nē apskatī jā m trī s nozī mī gā kā s tū ristu vietas: sā kā m ar Š arlotenburgas pili, tad Aleksandra laukumu, bet pē dē jais bija Reihstā gs un Brandenburgas vā rti. Protams, Berlī nei laika nepietika, tač u tū re pirmajai iepazī š anai bija labi noorganizē ta. Bija laiks fotogrā fijai. Pē c ekskursijas fotosesija uz Reihstā ga un vā rtu fona, tad pusdienas tū ristu kafejnī cā parkā pie Reihstā ga. Ir ā trā s ē dinā š anas kafejnī ca, bet ē diens ir ļ oti garš ī gs, un ē dienu izvē le bija liela. Pusdienas diviem ar alu un desertu mums izmaksā ja 29 eiro. Izbraukš ana no Berlī nes bija plā nota 17-00, bet aizkavē jā s 15 minū tes, atkal kā ds kavē jā s.
Pē c tam turpinā jā m ceļ u uz tranzī ta viesnī cu uz Vā cijas robež as. Haus Deutsch Krone atrodas kū rortpilsē tā Bad Essen. Pa ceļ am sā ka stipri lī t, bet ceļ š ir ļ oti labs, un tas mū su gā jienu ī paš i neietekmē ja. Viesnī cā ieradā mies ap 23:00. Ā tri iekā rtojā mies, istabiņ a š ika, plaš a ar skaistā m mē belē m un nelielu virtuvi ar ledusskapi un elektrisko plī ti. Numurā nav fē na. Vā cieš i ierodas š ajā viesnī cā ā rstē ties, tā pē c reģ istratū rā viņ i lū dza netrokš ņ ot, jo bija vē ls un atpū tnieki jau gulē ja. Nu nebija, mū su skolē nu “orda” š ajā viesnī cā paspē ja izcelties tik ļ oti, ka no rī ta nepā rtraukti skanē ja sū dzī bas par skraidī š anu pa gaiteni un kliegš anu nakts vidū . Mums visiem bija kauns par mū su augoš ā s paaudzes tik sliktajā m manierē m.
Viesnī cā ir apsildā ms baseins, bet tas ir atvē rts lī dz 23:00, un mē s ieradā mies vē lā k. Pie baseina duš ā m bija fē ni.
Treš ā diena. Brokastis š ajā viesnī cā bija pat labā kas nekā poļ u valodā : papildus ierastajam izcirtņ u un olu kulteni sortimentam brokastī s bija augļ u sulas, salā ti no svaigiem augļ iem un svaigiem dā rzeņ iem, ž elejas un medus izlase. Izbraukš ana bija 9-00 , gandrī z bez kavē š anā s.
Nā kamais darba kā rtī bā bija Amsterdama. Ieradā mies tur ap 12-30, netā lu no dzelzceļ a. stacija paņ ē ma gidi Irinu, kura visas trī s dienas bija mū su gide uz Holandi. Irina izrā dī jā s ļ oti laba gide, ar prieku klausī jā mies viņ ā visas trī s dienas. Ekskursija sā kā s ar dimantu rū pnī cas apmeklē jumu, kur daž i tū risti iegā dā jā s preces ar dimantiem. Mana meita nopirka sev pulksteni ar mazu akmentiņ u, nevis ciparu 12.
Pē c tam bija pastaigu ekskursija pa centrā lajā m ielā m, apmē ram 2 stundas. Tas atkal beidzā s netā lu no dzelzceļ a stacijas. Un no turienes mē s kuģ ojā m ar laivu pa kanā liem, un skolē nus aizveda uz kafejnī cu, lai viņ i paē dinā tu pusdienas. Brauciens ar kuģ ī ti ilga 1 stundu, man patika.
17-00 visi kā pjam autobusā un dodamies uz apmetni viesnī cā . Viesnī ca "Dutch Design hotel Artemis 4 *" atrodas nevis centrā , bet gan jaunā biznesa zonā . Ikviens, kurš vē lē jā s nokļ ū t lī dz centram, ar tramvaju varē ja braukt pusstundas laikā . Reģ istrē š anā s notiek ā tri, numuriņ i lieliski. Numurā ir fē ns, gludeklis, elektriskā tē jkanna, kā arī tē jas un kafijas komplekts. Pē c izlī guma bija paredzē ta vakara ekskursija pieauguš ajiem uz Sarkano lukturu rajonu. Autobuss atveda gribē tā jus uz centru, un pē c ekskursijas visus aizveda. Kas gā ja, visiem patika. Daž i cilvē ki pē c ekskursijas palika centrā , pē c tam paš i nokļ uva ar tramvaju. Tramvaja biļ ete maksā.2, 60 eiro.
Ceturtā diena. Brokastis bija š ikas, bez tradicionā lajiem ē dieniem bija sautē ti š ampinjoni, pupiņ as sarkanajā mē rcē , sarkanā s zivis vairā kā s versijā s, salā ti no nobrieduš a saldā arbū za, un sulas vē sos bija garš ī gas, ar mī kstumu, ī paš i ķ irš u. Man joprojā m siekalas nā k, kad atceros š ī s brokastis.
Š ī diena bija ekskursijā m bagā ta. No rī ta devā mies uz pavasara pasaku - Keukenhof parku. Š ī ekskursija bija š ī s ekskursijas iezī me, un mē s to devā mies. Pirmā s bildes uztaisī ju 9-20, mums tika dots laiks lī dz pulksten 12. Parks mū s tik ļ oti pā rsteidza ar savu skaistumu, ka tagad sapņ ojam tur atkal aizbraukt. Paš ā parkā visas puķ u dobes vē l nav uzziedē juš as, bet paš a parka plā nojums ir ļ oti skaists, un 4 paviljoni (orhidejas, tulpes, rozes un podiņ puķ es) papildinā ja to, kas parkā nebija. Un baltais pā vs pie tulpju paviljona bija tik neparasts! Tagad, aplū kojot savas fotogrā fijas, es dzī voju sapnī redzē t š o skaistumu vē lreiz. Daž i tū risti vē l atradā s parkā , mē s pē c Hā gas viņ us izsaucā m.
Un pulksten 12 devā mies ekskursijā uz Delftu. Pilsē tiņ a ir maza, interesanta, bet pē c Amsterdamas tā mū s nepā rsteidza. Neliela ekskursija, pusdienu pauze vietē jā kafejnī cā , un tad dodamies uz Hā gu. Braucā m cauri Hā gai tranzī tā , apstā joties tikai pie Starptautiskā s tiesas ē kas, uz foto. Mū su mē rķ is bija apmeklē t Madurodam miniatū ru parku. Tā atrodas Hā gas nomalē . Te arī mums patika, pusotra stunda laika paskrē ja kā acs mirklis. Kopā ar ieejas biļ eti mums tika izsniegts buklets krievu valodā , kurā bija visu tur uzrā dī to eksponā tu apraksts, tā pē c bija viegli orientē ties.
Pē c tam savā cam no parka atlikuš os tū ristus un atgriež amies Amsterdamā , atkal izejot cauri centram. Tie, kas vē las, dodas ā rā un turpina staigā t pa pilsē tu, un mē s dodamies uz viesnī cu. Man bija jā saprot redzē tais, jā sakā rto savas fotogrā fijas un jā atpū š as. Mē s pusdienojā m istabā ar lielveikalā Delftā pirktajā m pā rtikas precē m. Vī rs novē rtē ja Heineken alus tikumus.
Piektā diena. No rī ta atkal bagā tī gas brokastis, un izrakstī š anā s no viesnī cas. 8-30 dodamies uz Holandes nomalē m. Pirmais bija Zaanse Schans ciems. Apmeklē jā m klompu darbnī cu, kur kopā ar mums tapa viens koka apavu pā ris. Ir arī veikals, kurā varē ja iegā dā ties vai pielaikot koka tupeles, tā s pat nepē rkot. Nopirkā m tikai suvenī ru variantu, bet uz foto uzmē ģ inā jā m ī stas koka tupeles. Ļ oti izturī gi, holandieš i valkā š os koka tupeles uz biezas vilnas zeķ es.
Tā lā k atrodas rū pnī ca un siera veikals. Mums uzreiz pastā stī ja, kā top ī sts holandieš u siers. Pē c tam devā mies uz veikalu, kur ir ļ oti daudz daž ā du sieru, un varē jā m izmē ģ inā t visu. Viņ i arī pā rdeva siera galviņ as, un Irina sniedza katras no tā m aprakstu. Nopirkā m komplektā.4 mazas siera galviņ as, katra ap 300 gr. Viņ i to atveda mā jā s bez problē mā m.
Pē c siera fabrikas gā jā m pa dambi uz dzirnavā m, nofotografē jā mies. Pie izejas mū s sagaidī ja pā rsteigums: stendā karā jā s kalendā ri ar Holandes skatiem un mū su fotogrā fiju, kuru paš ā sā kumā pie ieejas noķ ē ra vietē jais fotogrā fs. Š is foto kalendā rs maksā ja 10 eiro. Paņ emt nav nepiecieš ams, bet mans vī rs bildē izrā dī jā s ļ oti labs, un es nopirku kalendā ru. Tas izrā dī jā s labā kais suvenī rs Holandes piemiņ ai.
Pē c tam devā mies uz Volendam ciemu lī č a krastā . Tā dē jā di tū res nebija. Irina mū s veda cauri ciematam uz krastmalu un reizē arī galveno ielu, kur ir koncentrē ti visi tū risma objekti, veikali, kafejnī cas. Viņ a ieteica, kur lē tā k nopirkt suvenī rus, rā dī ja veikalus ar zivju produktiem. Tur nopirkā m tulpju sī polus, amariļ us, suvenī rus. (Amariļ iem jau bija mazas bultiņ as, un mā jā s ļ oti ā tri uzziedē ja. Zieds pats par sevi ir milzī gs, izmē rī ju zieda diametru, sanā ca 23 cm, kā liels š ķ ī vis. )
Un, protams, nopirkā m sviestmaizes ar Holandes siļ ķ i (2.5 eiro katra) un kū pinā tu zuti (3.5 eiro katra). Patika abi.
Izbraukš ana bija paredzē ta pē c 15 stundā m. Pirms izbraukš anas aizbraucā m arī uz lielveikalu, kas atrodas blakus tū ristu autobusu laukumam un tur nopirkā m divas pakas holandieš u alus "Amstel" un "Heineken", vienu pat aizveda mā jā s. Pē c tam mē s atstā jā m apbrī nojamo Holandes lauku un devā mies uz Amsterdamu tū ristiem, kuri atteicā s doties ceļ ojumā . Tur mē s pusstundu gaidī jā m kavē tā jus, un tagad dodamies uz tranzī ta viesnī cu Vā cijā , to brī niš ķ ī go viesnī cu Bā desenē .
Viesnī cā ierodamies agri, 20-30, baseins vē l vaļ ā , un dodamies uz baseinu. Baseins ir mazs un nav paredzē ts lē kš anai un nirš anai, tikai relaksē još ai peldei. Un te atkal sevi parā dī ja daž i mū su skolē ni. Viņ i lē ca no paā trinā juma tieš i uz peldoš o galvā m, kliedza uz visu viesnī cu. Viesnī cas personā ls negaidī ja š ā du apkaunojumu un bija š okē ts. Man š ķ iet, ka pē c mū su grupas apmeklē juma š ajā viesnī cā ukraiņ u tū ristus tur vairs neuzņ ems.
Mans vī rs vairā kas reizes mē ģ inā ja nomierinā t visniknā kos, tač u tas ilgi nepalī dzē ja. Atkal mums bija kauns par viņ u uzvedī bu, un mē s aizgā jā m. Par sevi secinā jā m, ka skolē nu brī vlaikā ekskursijas nebrauksim, lai vairs nesanā ktu ar tā du skolē nu pulciņ u.
Sestā diena. No rī ta brokastis atkal bija lieliskas, un izrakstī š anā s, kā vienmē r, bija vē la.
Š ajā dienā mums bija ekskursija uz Leipcigu. Mē s tur ieradā mies 14:00. Gids Vladimirs mū s vispirms aizveda pie pieminekļ a "Nā ciju kauja" pret Napoleona karaspē ku. Piemineklis bija ļ oti iespaidī gs ar savu varenī bu un 92 m augstumu, lī dzā s tika uzcelta pareizticī go krievu baznī ca, kas joprojā m darbojas par godu š ajā kaujā bojā gā juš ajiem krievu karavī riem. Mē s iegā jā m iekš ā un godinā jā m miruš o piemiņ u. Pē c tam devā mies uz Leipcigu paš ā centrā uz Tomasa baznī cu ar pieminekli un Baha kapu. Vladimirs nedaudz stā stī ja par Baha dzī vi, tad devā mies uz baznī cu, kur viņ š ir apglabā ts. Pē c tam ar ekskursiju izgā jā m cauri vairā kā m iepirkš anā s pasā ž ā m un nokļ uvā m centrā uz tirgus laukumu. Tur mums tika dota 1 stunda brī va laika. Ja ne hroniskas kavē š anā s, bū tu daudz vairā k laika. Un tā mums izdevā s tikai paē st kafejnī cā pie vecā rā tsnama, bet suvenī rus iegā dā ties netā lu esoš ajā veikalā . Pusdienas diviem ar pirmo un otro ē dienu, alu un saldē jumu maksā ja 40 eiro. Un atkal autobusā , un ceļ ā . Nakš ņ oš ana tajā paš ā Dvorek motelī . Š oreiz ū dens bija karsts, un mums nebija jā gaida, bet atkal bija tikai viens lielais dvielis.
Septī tā diena. No rī ta labas brokastis, sliktā kas par vā cieš iem, bet diezgan pieņ emamas, un dodamies Krakovas virzienā , jo programmā vē l divas ekskursijas. Pā rsteidzoš i, ka neviens nekavē jā s! Mū su pirmā ekskursija bija Pš č inas pilsē tā , kas atrodas netā lu no Krakovas. Tur apmeklē jā m karaļ a pili. Gide nerunā ja krieviski, tā pē c mū su pavadoš ā gide Natā lija veica sinhrono tulkojumu. Pils arī bija ļ oti jauka. Tajā ir visi oriģ inā li, pat tapetes telpā s ir vairā k nekā.100 gadus vecas. Par laimi, karš viņ u paglā ba no iznī cinā š anas, un tagad viņ š ir Pš č inas pilsē tas ī paš ums, kas ļ oti lepojas ar saviem iedzī votā jiem. Diemž ē l bez samaksas fotografē t nedrī kstē ja, un biļ eš u kase bija slē gta, nebija laika gaidī t, un devā mies cauri pilij bez bildes. Katrā zā lē dež uranti sē dē ja un vē roja tū ristus. Bet par laimi visi bija disciplinē ti, un neviens slepeni nefilmē ja. Fotosesija tika noorganizē ta tikai ā rpus pils.
Pē c tam dodamies uz Krakovu un iesprū dam sastrē gumā . Sastrē gumā zaudē jam veselu stundu un centrā nonā kam tikai 17-30. Tur mū s sagaida vietē jais gids, sieviete, bet es neatceros vā rdu. Ekskursiju sā kā m no Vā veles pils, tad gā jā m pa Krakovas centrā lajā m ielā m pa "Karalisko ceļ u". Interesantā s vietā s bija pieturas, gaidī jā m, kad trompetists pa katedrā les logu atskaņ os savu melodiju un pamā ja mums ar roku. Pē c tam bija 1 stunda brī va laika, devā mies uz Krakovas galerijā m, stundu nepaguvā m tur neko darī t, kā vien nopirkt ē dienu vakariņ ā m. Ne visi, kas iepriekš bija Krakovā , devā s ekskursijā , viņ i devā s uz akvaparku. Pē c tam autobuss mums ieradā s centrā , un mē s sekojā m pā rē jiem uz akvaparku. Mē s plā nojā m izbraukt no Krakovas 21:00, bet izbraucā m stundu vē lā k. Bet tam vairs nebija nozī mes, jo mums bija ceļ š uz mā jā m tā lā k. Pa ceļ am uz robež u mū s apturē ja Polijas policija un visiem tika pā rbaudī tas pases. Viņ i ar autobusu aizbrauca uz stā vvietu, savā ca visu pases un palaida tā s caur datoru. Tā tad robež a, pat mobilā , ir viņ u kontrolē . Robež a tika pā rvarē ta ā tri, nepilnas 2 stundas.
Ap pulksten 7 no rī ta autobuss bija Ļ vovā . Pie mums tika pasū tī ta tā pati Irē nas viesnī ca, un mē s devā mies atvaļ inā jumā , bet pā rē jiem piedā vā ja vē l vienu Ļ vovas apskati.
Tagad secinā jumi: man patika turneja, neskatoties uz mū su grupas biedru pastā vī go kavē š anos. Visas ekskursijas pē c programmas tika veiktas. Protams, tū res galvenais mē rķ is bija apmeklē t Holandi, un pā rē jā s pilsē tas bija tikai pirmajai iepazī š anai. Mū s vienkā rš i aizrauj Holande, un atkal sapņ ojam par ceļ ojumu, un tikai pavasarī , kad tiks atvē rts Keukenhof parks. Viesnī cas labas, š oferi lieliski, autobuss tika pastā vī gi tī rī ts. Tā lajos marš rutos Natā lija gatavoja tē ju un kafiju. Ī paš i ir nepiecieš ams atcelt viņ as mierī gumu un pacietī bu. Attiecī bā uz vairā kiem nelī dzenumiem mē s visu ierakstī jā m savā s anketā s pē c ieraš anā s.
Savā apskatā es apzinā ti nenorā du, no kurienes nā kusi skolē nu grupa, lai nesaasinā tu situā ciju. Un ne visi tur bija tik neaudzinā ti, lielā kā daļ a puiš u uzvedā s ļ oti cienī gi, tikai daž i cilvē ki sabojā ja kopainu. Mū su ģ imenē ir arī skolē ni, un arī viņ i brauc uz ā rzemē m, bet tikai ar vecā kiem. Galu galā , iespē jams, š o puiš u vecā ki pat nenojauš , kā viņ u bē rni uzvedas bez viņ iem. Tā pē c š ī ir viela pā rdomā m arī vecā kiem.