Atsauksmes raksta nevis rakstnieki, bet gan tūristi.Izmēģiniet to, tas ir iedvesmojoši!
Pievienojiet atsauksmi tūlīt Atgādināt man pa e-pastu ×

COUNTRY kedās jeb kas ir īsts Gangnam Style

22 Aprilis 2016 Ceļošanas laiks: no 04 Jūlija 2015 ieslēgts 03 augusts 2015
Reputācija: +557.5
Pievienot kā draugu
Uzrakstīt vēstuli

Atgrieš anā s no tā liem klejojumiem Cilvē ks ierosina, bet Dievs rī kojas…

Atkal š ī izplatī tā patiesī ba "nostrā dā ja" simtprocentī gi: plā notā ī sā atvaļ inā juma vietā es veselus divus mē neš us iegrimu ne tikai citā kultū rā , bet vā rda tieš ā kajā nozī mē citā realitā tē . Un es sapratu: sveš u valsti nav iespē jams aptvert, apmeklē jot tū risma objektus – tas ir jā sajū t no iekš puses. Lai uztvertu visus smalkumus, kas slē pjas no viesu ī slaicī ga skatiena, ir jā dzī vo jaunā sabiedrī bā lī dzā s pamatiedzī votā jiem.

Kā ar mani notika Dienvidkorejā . Š ī valsts, protams, ir spilgts un oriģ inā ls veiksmī ga kapitā lisma piemē rs mū sdienu realitā tē . Kā pē c mums, ukraiņ iem, tas ir interesanti?


Kā dreiz nabadzī gā , kara un nacionā lo nesaskaņ u izpostī tā Dienvidkorejai tikai divu gadu desmitu laikā ir izdevies kļ ū t par vienu no "Ā zijas tī ģ eriem", kas burtiski ielauzā s rū pnieciski attī stī tā ko lielvaru rindā s pasaulē . Es atkā rtoju: tas notika tikai divu gadu desmitu laikā . Laika ziņ ā noiets tā ds pats ceļ š , kā du neatkarī gā Ukraina nogā jusi. Es lieku lasī tā jam veikt salī dzinā jumus un salī dzinā jumus.

Š ajā s piezī mē s es nevarē ju apiet Ziemeļ koreju — totalitā rā komunistiskā diktā ta Ā zijas koncentrā tu. Uzticamu informā ciju par dzī vesveidu, kas nonivelē cilvē ka personī bu, padarot to atkarī gu no rī su bļ odas un lī dera nozī mī tes izmē ra, es ievā cu no Sin Eun-kyung un citu ziemeļ korejieš u paziņ as, kuriem izdevā s izbē gt no nā vē još ā apskā viena. no prettautas rež ī ma.

Stā sts par dzī vi aiz dzelzsbetona ž oga, kuru š ķ ir pat draudzī gā Dzeltenā jū ra, ceru, ka bū s interesants. Tā tad, vispirms vispirms…

Koncerti lidostā Ar vienu no lielā kajiem aviolaineriem, komfortablu Airbus A330-300, no Helsinkiem uz Dienvidkoreju nokļ uvā m 9.5 stundā s. Kā pē c no turienes? Tā tad lē tā k nekā no Kijevas. Š is ir labi zinā ms veids, kā ietaupī t uz avioceļ iem – izvē lies nevis tieš o lidojumu, bet gan ar pā rsē š anos. Nekavē š os pie tranzī ta Somijas - skaista “zaļ a” valsts ar ES cenā m. Vistas sviestmaize, zupa, viens banā ns un karstais dzē riens maksā ja 25 eiro. Piezī mē ju, ka tē jas maisiņ š pavilka 2.5 eiro. Kur mē s ejam? Nu, ak labi...Reizē m lidojums notika vairā k nekā.12 tū kstoš u metru augstumā , aiz sevis atstā jot negaisa fronti ar turbulenci. Smaidī gā somu-korejieš u ekipā ž a uzreiz paskaidroja, kā izmantot multimediju sistē mu, lai laiks paietu pareizi un interesanti.

Uz personī gā skā rienekrā na katrs pasaž ieris var izvē lē ties sev tī kamu izklaidi: koncertu, filmu, datorspē les. Turklā t viņ š var iepazī ties ar navigā cijas instrumentu rā dī jumiem vai pieslē gties vienai no divā m lidmaš ī nā uzstā dī tajā m kamerā m.


Lielajā Inč onas starptautiskajā lidostā ir elektroniski skā rienekrā na displeji, kvē lojoš as izkā rtnes angļ u valodā un brī vprā tī gie, kas palī dz ielidojoš ajiem pasaž ieriem un visur izdala bezmaksas terminā ļ a karti. Pē dē jais izrā dī jā s ļ oti noderī gs, jo tas ir viens no lielā kajiem aviā cijas centriem pasaulē : kopš.2005. gada tas ir atzī ts par labā ko uz planē tas. Pā rsteidzoš s ir ultramodernais dizains un pā rdomā tā infrastruktū ra: maigi peldoš as gumijas celiņ i, pa kuriem cilvē ki ar bagā ž u it kā lidinā s virs zemes, atpū tas un masā ž as telpas, guļ amistabas un bezmaksas duš as, veikali, golfa laukumi.

Visur ir plaukti ar desmitiem vadu un kontaktdakš u jebkuru tā lruņ u, planš etdatoru un klē pjdatoru uzlā dē š anai, datori ar internetu ikvienam. Š eit atrodas viens no pasaulē lielā kajiem 4D kinoteā triem, Korejas mā kslas muzejs, "zaļ as" salas ar koš iem ziediem un mū ž zaļ ajiem kokiem, lieli televizori, ē rti krē sli, strū klakas un...skatuve, kurā no rī ta lī dz vakaram uzstā jas profesionā li izpildī tā ji. Koncerts "Dzī vajā " uzsā tina enerģ iju un lidojuma gaidī š ana kļ ū st mazā k nogurdinoš a.

Pasaž ieru terminā lis, kas sastā v no 4 virszemes un 2 pazemes stā viem, pā rsteidz ar savu gigantisko izmē ru — tajā ir 60 futbola laukumi! Vai varat iedomā ties? Informā cijas galdos ir bukleti, kas piedā vā bezmaksas tulkoš anas pakalpojumus. Tiklī dz rodas valodas barjera, jums vienkā rš i jā piezvana uz norā dī to numuru un jā nospiež papildu numurs: piemē ram, angļ u valodai - 1, franč u valodai - 2, krievu valodai - 3.

Protams, nevar bū t ne runas par salī dzinā š anu ar Dņ epropetrovskas lidostu, esam pā rā k daž ā dā s svara kategorijā s. Bet atmiņ as par Kijevas "Borispol" jauno terminā li mani vienkā rš i sarū gtinā ja. Un kur pazuda tik daudz naudas? Nokā pusi liftā , es parā dī jos priekš ā caurspī dī gai sienai, aiz kuras redzē ju tuvojas vilcienu. Izrā dā s, ka lieljaudas stikls apdroš ina pret kriš anu uz sliedē m. Ē rts minimetro daž u minū š u laikā aizvedī s uz citu terminā li – uz pasu un muitas kontroli. Starp citu, valstī ir ieviesta karantī na augļ u, dā rzeņ u un gaļ as produktu importam un eksportam, par pā rkā pumu - 5000 dolā ru naudas sods. Tā kā man nebija lī dzi ne ā bolu, ne gurķ u, ne pat bekona, problē mu nebija. Pastaiga pa lidostu nemaz nav nogurdinoš a.


Paejot garā m bezmaksas mā kslī gā ledus slidotavai, jū s nokļ ū stat tieš i metro, kas savieno salu ar divā m lielā kajā m valsts pilsē tā m — desmit miljoniem Seulas un trī s miljoniem Inč onas. Starp citu, Dienvidkorejas mā kslinieka un dziesmu autora PSY pasaulslavenais singls "Gangnam Style" ir nosaukts Seulas dienvidaustrumu daļ as bagā tā kā un modī gā kā rajona vā rdā . Tur, blakus biznesa centram un izklaides vietā m, dzī vo politiķ i un š ovbiznesa zvaigznes.

Izejot no metro, jū s uzreiz nokļ ū stat milzī gā pazemes iepirkš anā s kompleksā , kas atgā dina mū su labi aprī koto krā mu tirgu ar paviljoniem, un no turienes jū s dodaties uz debesskrā pjiem, starp kuriem ir gaiš a skatuve ar lieliem burtiem: Gangnam stils. Ikviens var tajā uzkā pt, lai justos kā zvaigzne! Starp citu, Dienvidkorejā attī stā s daudzas mū sdienu popmū zikas jomas.

Jaunie estrā des mā kslinieki savos videoklipos kopē Rietumu "zvaigznes", un meitenes jau sā k uzstā ties atklā još os, daž kā rt pat erotiskos tē rpos. Daudzi, kamē r neveikli, bet jau dzied uz "finiera". Vecā kā paaudze dod priekš roku citai mū zikai: mierī gā m dziesmā m “uz mū ž u” bez fonogrammas, mā ksliniekiem stingrā skatuves tē rpā un minimā li dekorā cijas. Sekojot mū sdienu tendencē m, izpildī tā ji arvien biež ā k uz skatuves kā pj ar rezerves dejotā jiem, kas, ņ emot vē rā viņ u tradicionā los paradumus, izskatā s nedaudz smieklī gi. Iedomā jieties daž as meitenes ar piespiedu smaidiem un ī sā s kleitā s, kas automā tiski veic kustī bas, kas, atklā ti sakot, atgā dina aerobiku.

Mana ceļ ojuma beigu punkts bija Inč hona, kas tiek dē vē ta par "Korejas galvaspilsē tas vā rtiem" un tiek uzskatī ta par Lielā s Seulas daļ u. Seulas un Inč onas metro ir savienoti. 1994. gadā š eit tika uzsā kts projekts New Songdo City, nā kotnes rajons.

To sā ka celt uz meliorē tas zemes - atjaunota milzī ga platī ba, kas "izvē lē ta" pē c jū ras nosusinā š anas. No paaugstinā tā metro logiem paveras patiesi “Marsa” ainava ar sā rtu augsni un dī vainā m ainavā m, kas vē l nesen bija dziļ ū dens dibens.


Mazliet vē stures par divā m Korejā m Vā rds "Koreja" cē lies no Korjo š tata, kas pastā vē ja pussalā.918. –1392. gadā . Savukā rt š is nosaukums cē lies no senā Kogurjo š tata, kas savos ziedu laikos ieņ ē ma Korejas pussalas ziemeļ u daļ u, kā arī daļ u mū sdienu Ķ ī nas ziemeļ austrumu un tagadē jā s Krievijas Primorijas teritorijas. No 1910. lī dz 1945. gadam valsts bija Japā nas kolonija. Dienvidkorejas nesenā vē sture sā kas pē c Japā nas sakā ves Otrajā pasaules karā.

Saskaņ ā ar 1945. gada padomju un amerikā ņ u lī gumu "Par ietekmes sfē ru sadalī š anu pussalā " daļ a valsts uz dienvidiem no 38. paralē les nonā ca ASV jurisdikcijā , savukā rt ziemeļ u daļ a - PSRS kontrolē . . Kad abas Korejas izvē rsa militā ru konfliktu, ASV bija dienvidu valstu sabiedrotā s. Un padomju brī vprā tī gie piloti, kā viņ i jokoja, gaisa kauju laikā ar spē ku un pamatojumu piemiedza acis. Gadiem ejot, viens no nabadzī gā kajiem Korejas reģ ionā , ko sauca par Dienvidkoreju, kļ uva nepā rprotami bagā tā ks, un tā ziemeļ u daļ a nonā ca arvien dziļ ā kā nabadzī bā . Tā s 24 miljoni iedzī votā ju daudzus gadus ir bijuš i atkarī gi tikai no ā rē jas palī dzī bas, jo 16 miljoni no tiem cieš no hroniska nepietiekama uztura. 2013. gadā pā rtikai vien bija nepiecieš ama ā rē jā palī dzī ba 109 miljonu ASV dolā ru apmē rā . Starptautiskā mē rogā tas ir kritums, KTDR tā ir milzī ga summa, kas ļ auj izglā bt tā s pilsoņ us no bada.

Abas Korejas atdala demilitarizē ta zona — vairā k nekā.200 kilometrus gara un 4 (divus no dienvidiem un ziemeļ iem) kilometrus plata zemes josla. Š ī ir pasaulē visvairā k apsargā tā robež a, pie kuras ir koncentrē ti vairā k nekā miljons Ziemeļ korejas un 65.000 Dienvidkorejas armiju lielā kie spē ki.

Pirms ceļ ojuma es iedomā jos, ka ieraudzī š u simtiem kilometru garas sniegbaltas Dzeltenā s jū ras pludmales ap Inč onu, Dienvidkorejā . Tā tas izskatī jā s kartē . Realitā te izrā dī jā s citā da: jū ras piekrastes malu papildus aizsargā jamā m civilajā m un kravas ostā m ieskauj augsts ž ogs - no apakš as tas ir betons un akmens, bet no augš as - metā ls. Reiz piebraucu pie krasta, izņ ē mu kameru: tajā paš ā brī dī burtiski no nekurienes parā dī jā s policija. Tā kā es pat ne tuvu nelī dzinā jos Ziemeļ korejas diversantam, man nebija nekā du jautā jumu. Protams, š eit ir oficiā las pludmales, bet tikai uz salā m.


Pie tiem var nokļ ū t ar prā mi, metro vai automaš ī nu pa pasaulē garā ko vanš u tiltu - vairā k nekā.20 kilometrus, kas savieno kontinentu ar Inč onas starptautisko lidostu, kas atrodas uz salas.

KTDR partiju ikonas Ziemeļ koreja ir kara komunisma valsts, kas ir absorbē jusi visu negatī vā ko no š iem diviem jē dzieniem. Valdoš ā dinastija jau sen ir paaugstinā jusi sevi lī dz supermenu rangam. Tā s dibinā tā jsKim Il Sung, kas pazī stams kā "Korejas saule", ļ oti nopietni apgalvoja, ka spē j kontrolē t ne tikai cilvē kus, bet arī laika apstā kļ us. Pē c viņ a nā ves diktatora ķ ermenis tika iebalzamē ts un ievietots mauzolejā . Paš reizē jais lī derisKims Č enunsir rež ī ma dibinā tā ja mazdē ls un ir pasaulē jaunā kais valsts vadī tā js, kurš stā jies amatā aptuveni pirms diviem gadiem. Viņ š studē jis ā rzemē s, mī l ā tro uzkodu un ā rzemju skatuvi - tas ir, kas ir aizliegts viņ a dzimtenē.

Ar viņ a vā rdu saistā s zinā mas cerī bas uz pozitī vā m pā rmaiņ ā m. Un tam jau ir apstiprinā jums.

Piena Ceļ a raķ ete, KTDR lepnums, palaida orbī tā satelī tu Shining Star, un galvaspilsē tā pirmo reizi notika Jaungada uguņ oš ana. Tiesa, klī st runas, ka satelī ta vietā korejieš i izmē ģ inā juš i starpkontinentā lo raķ eti, kas galu galā iekritusi okeā nā . Bet salū ts bija ī sts!

KTDR dibinā tā ju portretiem valstī ir gandrī z svē ta nozī me un tie kalpo kā sava veida ikonas. Tie jā kar katrā mā jā uz atseviš ķ as sienas, tie ir jā tī ra ar speciā lu suku, kuras bojā jumiem, tā pat kā "sejai", visa ģ imene tiek nosū tī ta uz gultu. Viņ i stā sta, ka neseno plū du laikā , kad mā jā ieplū da ū dens, 14 gadus veca meitene noņ ē ma no sienas gleznas, ietī ja tā s un turē ja virs ū dens, lī dz aizrī jā s.


Varas iestā des augstu novē rtē ja viņ as "vardarbu", pē c nā ves godinot Jaunatnes balvu, kas nosaukta Kima Il Sunga dē la - otrā iedzimtā lī dera Kima Č enira vā rdā . Un š is mež onī gais gadī jums nav vienī gais. Strā dnieks Kangs Hjongvons, bē got vasaras plū du laikā , uzlika savu 5 gadus veco meitu uz muguras un paņ ē ma rokā s tē vu-dibinā tā ju portretus. Kā dā brī dī meitene atrā vā s, bet vī rietis vē l cieš ā k saspieda gleznas, pat necenš oties viņ u glā bt.

Ziemeļ korejieš i ir ļ oti kareivī gi, viņ u raķ etes pastā vī gi atrodas gatavī bā un mē rķ ē tas uz Seulu un Vaš ingtonu. Dienvidkorejai draudi un pat uzbrukumi tiek veikti regulā ri. Kā stā stī ja vietē jie, neilgi pirms manas ieraš anā s notika mierī go salu apš aude no smagiem ieroč iem netā lu no Inč onas. Tač u lī dz ī stam karam, kā ierasts, lieta nenonā ca – ziemeļ korejieš i vienkā rš i atgā dinā ja, ka nav laikus saņ ē muš i humā no palī dzī bu.

Phjonč hana jau ir pieradusi, kad nauda beidzas un tuvojas bads — tā sā k grabē t. Un pat ielaist nelielas tū ristu grupas, lai tiktu pie valū tas. Š iem laimī gajiem tiek pievē rsta maksimā la uzmanī ba un rū pes, tač u tī ri ziemeļ korejiskā veidā : pat divu cilvē ku grupai tiek iedalī ts eskorta personā ls un kalpotā ji, gidi, š oferi un viesnī cu darbinieki, kas ir valsts droš ī bas aģ enti. Valsts apmeklē tā jiem ir atļ auts fotografē t tikai valdī bas apstiprinā tas atrakcijas.

Tū ristu viesnī cas sniedz arī seksa pakalpojumus, ko sniedz ķ ī nieš u sievietes. Viņ i, protams, "klauvē ", kam vajag, citā di nestrā dā tu. Vienkā rš iem mirstī gajiem slē gtajos kū rortos viņ i tā dā paš ā veidā nomierina vietē jo partijas vadī bu. Tas ir sava veida morā les jē dziens.


Saimnieces noš auš ana Ziemeļ korejā parastie jaunieš i par seksu vispā r nav dzirdē juš i. Pienā cī gas meitenes neļ auj vī rieš iem tuvoties lī dz laulī bā m. Un tikai tad, ja jums ir trī sdesmit gadu un vī ra nav, jū s varat atbrī voties no ķ ermeņ a pē c saviem ieskatiem. Tač u, kamē r es biju Dienvidkorejā , vietē jā prese publicē ja slē ptā s kameras fotoreportā ž u par publisku nā vessodu dziedā tā jai Hjunai Sunai Volai, bijuš ajai Kima Č enuna mī ļ otajai. Š is elektrisko mū zikas instrumentu orķ estra solists tika notiesā ts par pornogrā fijas aizlieguma likuma pā rkā pumu. Kopā ar viņ u tika noš auti vē l 11 cilvē ki: tikai par numuru, kura beigā s, nometuš i virsdrē bes, viņ i palika ierastajā slē gtajā bodijā . Turklā t, veicot kratī š anu pie mū ziķ iem, tika atrastas Bī beles, kas KTDR ir aizliegtas. Visu sodī to radinieki tika nodzī ti lī dz nā vei, pē c tam arestē ti un nosū tī ti uz politisko ieslodzī to nometnē m.

Š eit darbojas normē š anas sistē ma, saskaņ ā ar kuru katrs strā dnieks saņ em 700 gramus rī su dienā , vairā kus kilogramus gaļ as un divus desmitus olu gadā . Tač u sarkanā propaganda apgalvo, ka “cilvē kiem ASV vai kaimiņ valstī Dienvidkorejā pat tā da nav! “Mums tas ir garantē ts, bet valsts neko nedara, lai viņ iem palī dzē tu! » KTDR radio un valsts televī zija par to pā rraida katru dienu. Informā ciju nevar pā rbaudī t. Pilsoņ iem drī kst piederē t tikai aizzī mogots radio, kas noregulē ts uz "pareizajiem" viļ ņ iem, piemē ram, Korejas balss. Par neplombē to uzglabā š anu - pieci gadi nometnē s. Un ja pieķ er klausoties "ienaidnieka stacijas", tad visas 15 "stingrā s". Vienlaikus tiek represē ta visa pā ridarī tā ja ģ imene, bet tuvā kie radinieki iekļ auti "melnajā sarakstā ". Un tas nozī mē , ka viņ i tiek izsū tī ti uz dziļ u provinci, kur viņ i ir lemti badam.

Valsti ir tī ta barga soda disciplī na.

Lai dotos uz kaimiņ u pilsē tu vai nakš ņ otu pie drauga vai radinieka, kurš dzī vo kaut vai blakus ieejā , jā saņ em atļ auja no “ballī tes uzrauga”...Katra kopiena vai mā ja veido “tautas kopu” apm. 40 ģ imenes. Viņ u vecā kā ir politiski un morā li stabila sieviete, kas jebkurā diennakts laikā var ienā kt jebkurā vietā . Ja viņ ai neļ auj, tad uzreiz sū ta uz gultu. Viņ a ar galvu atbild par visā m "nekā rtī bā m", kolektī vo darbu un jā zina viss un visi. Daudzdzī vokļ u namos naktī atslē gta elektrī ba, regulā ri nav ū dens. Tualetē s tas tiek taupī gi izskalots no kausa. Un kanalizā cija nav visur. Pā rpildī ti, sapuvuš i un sarū sē juš i autobusi klī st pa plaš ajā m, tī rajā m ielā m, ko biež i stumj pa priekš u pasaž ieri, garā m milzī giem varonī gu Ziemeļ korejas karavī ru un partijas priekš nieku attē liem. Vispā r š eit ir ļ oti maz transporta pat sastrē gumstundā s.


Divriteņ u "velosipē di" ir reģ istrē ti ceļ u policijā un tiem ir numura zī me. Lī dz 1992. gadam ar tiem Phenjanā bija aizliegts braukt, lai nesabojā tu galvaspilsē tas oficiā lo tē lu, tač u nesen aizliegums tika atcelts. Vairā k vai mazā k bruņ otajiem spē kiem ir automaš ī nas kustī bā .

Starp citu, Ziemeļ korejas armija ir iesaukta gan vī rieš iem, gan sievietē m. Kalpoš anas laiks no 3 lī dz 10 gadiem. Amerikā ņ u eksperti uzskata, ka KTDR ir tik daudz plutonija, lai raž otu 12 kodolgalviņ as, tač u tai nav tehnoloģ iju, lai radī tu ieroci, ko varē tu ievietot raķ etes galvā . Un paldies Dievam! Gandrī z visi bija ģ ē rbuš ies militā rā formā vai drū mā s krā sā s.

KTDR nav mobilo sakaru un interneta, nav Coca-Cola ar hamburgeriem. Un tomē r valsts nav tik slikta. Noziedzī ba ir gandrī z nulle, dzī vokļ i nav aizslē gti.

Ziemeļ korejieš i ir ļ oti veselī ga tauta, jo visi ar sportu nodarbojas jau no bē rnī bas, regulā ri iziet medicī niskā s pā rbaudes un, protams, nepā rē d. Sievietes pē c Kima Il Sunga norā dī jumiem vispā r nesmē ķ ē . Bet vī rieš i smē ķ ē kā tvaika lokomotī ves. Sauklī , kas rotā Ziemeļ korejas banknotes, ir rakstī ts zaimojoš i: "Mē s nevienu neapskauž am pasaulē. " Patiesī bā neviens uz viņ iem nav greizsirdī gs.

Parunā sim par Hyundai Bet pietiek par drū majiem ziemeļ iem, parunā sim par Rī ta mierī gu zemi, kā poē tiski dē vē arī Dienvidkoreju. Mū sdienā s Inč onu un Seulu, kā jau rakstī ju, savieno metro tī kls, kas sastā v no 19 lī nijā m ar vairā k nekā.500 stacijā m ar aizsargā još u caurspī dī gu sienu un bī dā mā m durvī m. Daudzfunkcionā lie ekrā ni parā da, kur atrodas vilciens un kad tas pienā ks stacijā . Eskalatori ar kustī bu sensoriem un, protams, lifti ar kajī tē m, kas ved tieš i uz ielu.


Katrā pieturā , pieejamos kabinetos, ir lukturī š i un ķ ī miskā s aizsardzī bas komplekti, kā saka, katram ugunsdzē sē jam. Maš ī nas ir ļ oti gaiš as, ietilpī gas, ar ē rtiem velū ra sē dekļ iem ar ortopē diskā m atzveltnē m. Visur ir monitori ar reklā mā m, sociā lajiem stā stiem un informā ciju par nā kamo pieturu. Vilciens bremzē un paā trina nedzirdami, un, iebraucot lielā ā trumā , pagriezienos tas arī nav jū tams, un pat tie, kas stā v, neturas pie margā m. No Seulas lī dz Pusanas kū rortam, kas atrodas Japā nas jū rā , ar lož u vilcienu var nokļ ū t 2.5 stundā s. Daž os taisnos posmos tas attī sta ā trumu 300, lai gan tas ir paredzē ts 350 km / h. Vecie cilvē ki neatcerē sies bojā jumus un apstā š anā s gadī jumus pa ceļ am, tukš gaitas krā snis vai gaisa kondicionierus.

Kā pē c Dienvidkorejas vilcieni, kas kursē pa Ukrainu, tik ļ oti sabojā mū su nervus un veselī bu? Varbū t viņ i nenopirka "pirmo š ķ iru", ienesot kvalitā ti bē dī gi slavenā "atsitiena" dē ļ?

Grū ti pateikt...Lai gan, ņ emsim vē rā , ka daž as augstas Dienvidkorejas amatpersonas ir inficē tas ar kukuļ doš anas bacili ne mazā k kā Ukrainas. Bet tur tas tiek stingri uzraudzī ts, un tiem, kas pieķ erti "karsti", draud ilgstoš i vai pat visaugstā kie pasā kumi.

Aplū kojot mū sdienu milzu rū pniecī bas un lauksaimniecī bas uzņ ē mumus, vietē jo auto industriju un pasaulslavenos zī molus Samsung, LG, Daewoo, Hyundai, KIA un citus, jū s vienkā rš i brī nā ties. Galu galā valstī nav nedz savas melnā s augsnes, nedz naftas un gā zes, nedz rū das un ogļ u. Pat ne viens minerā lū dens avots. Un ņ emsim kuģ u bū ves nozari – tā s ir aptuveni 300 rū pnī cas. Dienvidkoreja apsteidz Japā nu un kontrolē vairā k nekā.50% no pasū tī jumu portfeļ a š ajā pasaules tirgus segmentā . Kuģ u montā ž a ir pilnī bā automatizē ta un datorizē ta.

Tie ir tik milzī gi, ka lielā s iegrimes dē ļ nevar iziet cauri Suecas un Panamas kanā liem, tā pē c tos galvenokā rt izmanto okeā nā . Š ie panā kumi tika gū ti, pateicoties augstajai produkcijas kvalitā tei, inž eniertehniskā personā la profesionā lajam lī menim un strā dnieku kvalifikā cijai, raž oš anas kultū rai. Korejieš iem patī k atkā rtot: visu, kas š odien ir valstij, ir radī jusi sabiedrī ba kopumā , un jo ī paš i katrs tā s dalī bnieks ir daudzu paaudž u darbs. Valstī viss ir savstarpē ji saistī ts, viens ir saistī ts ar otru.

Prezidenta limuzī ns — bez priekš rocī bā m Es braucu pa Dienvidkoreju, un manā acī s parā dī jā s brī niš ķ ī gi ā trgaitas ceļ i, lieliski debesskrā pji, ainavas, kas pā rsteidzoš as ar cilvē ka radī tu skaistumu. Ī paš i dziļ u iespaidu atstā ja labi organizē tas dzī ves labklā jī ba un dinamisms.


Tas bija vē l viens pierā dī jums tam, ka paš aizliedzī gs darbs ar prasmī gu vadī bu un brī vī bas un demokrā tijas klā tbū tnē dara brī numus, ko nevar teikt par Ziemeļ korejas kaimiņ u. Pateicoties labi uzbū vē tam un labi uzbū vē tam metro, uz ceļ iem praktiski nav sastrē gumu. Jā , un galvenā brauktuve bez bedrē m un lā pī š anas pē dā m, 6-8 joslas centrā un 4 joslas - sekundā ras. Korejā ir ļ oti karsta vasara, bet asfalts nekū st, pē c lietainā s un sala sezonas pā rklā jums “neatkā pjas”. Un mū su "ceļ u bū vē tā ji", kā likums, mā j ar galvu uz laikapstā kļ iem, norakstot savu neprofesionalitā ti un elementā ru zagš anu. Tiklī dz iestā jas krē sla, visā valsts ceļ u tī klā tiek ieslē gts lielisks apgaismojums, bez izdeguš ā m spuldzē m vai tumš ā m vietā m pat visattā lā kajos apgabalos.

Uz brauktuves ir izgaismotas “droš ī bas saliņ as”, ietves glī ti izklā tas ar krā sainā m flī zē m, lietus notekcaurules nav aizsē rē juš as un visas lū kas savā s vietā s! Regulā ri tiek tī rī ti ceļ i un ietves. Kas mū s pā rsteidz: satiksme š eit netiek bloķ ē ta pat tad, kad prezidents iet garā m. Speciā lie transportlī dzekļ i, policija un ā trā palī dzī ba kopā ar visiem pā rē jiem iestrē gst sastrē gumos un pat ar mirgojoš ā m gaismā m neiebrauc pretimbraucoš ajā joslā vai sarkanajā gaismā . Ja automaš ī nā atrodas “akū ts pacients”, tad tiek pieslē gti helikopteri, ievē rojot principu: glā bjot vienu cilvē ku, nedrī kst radī t neē rtī bas citiem uz ceļ a.

Dienvidkorejieš i kā patiesi patrioti dod priekš roku paš mā ju automaš ī nā m, nevis ā rzemju automaš ī nā m. Personī gie un dienesta transportlī dzekļ i vairā k nekā.90% no mū su paš u produkcijas. Pasauli pā rpludinā juš ā s Japā nas tuvā kā kaimiņ a automaš ī nas ir uz pirkstiem saskaitā mas.

Tas ir saprotams: vietē jā s automaš ī nas ir slavenas ar kvalitatī vu montā ž u un pirmā s klases salona apdares materiā liem, bagā tī gu aprī kojumu. Un tā di modeļ i kā Alpheon, Dynasty, Genesis, Samsung tiek izmantoti tikai vietē jam tirgum. Nesen š eit parā dī jā s, starp citu, Dņ epropetrovskā , milzī gu un greznu Hyundai Equus biznesa klases sedanu tur var iegā dā ties par 70-80 tū kstoš iem dolā ru, savukā rt Ukrainā tā cena sā kas no simts. Interesanti: visu laiku es tur neredzē ju nevienu ķ ī nieš u automaš ī nu! Tā pat acī s neiekrita neviens liels SUV - maksimums Hyundai SantaFe. Ir, protams, pazī stamie Chevrolet, daž i Daewoo un eiropieš i. Automaš ī nas tiek atstā tas tikai stingri ierā dī tā s vietā s, daudzlī meņ u autostā vvietā s un pazemes un virszemes autostā vvietā s. Neviens neparko neaizsargā tā s vietā s. Jā , un gā jē js pie pā rejas ir svē ts.


Iespē jams, vienī gā problē ma uz platajā m maģ istrā lē m ir satiksme uz "mirgojoš ā dzintara" un mirgojoš ie karsto pusdienu piegā dā tā ji, kas dzenā motorollerus pa sarkanajā m gaismā m. Pē c tam viņ i tikpat nejauš i savā c keramikas traukus. Vienreizē jā s lietoš anas plastmasa jau sen ir pamesta tā s toksiskuma dē ļ . Taksometrs - jaunas, lielas un komfortablas biznesa klases automaš ī nas - lē ti. Divdesmit grivnas maksā s nosē š anā s un pirmā s pā ris minū tes. Bet pat par garā ko ceļ ojumu pa milzī go pilsē tu rē ķ ins nepā rsniedz 50-70 grivnas mū su ekvivalentā , jo visas ir aprī kotas ar gā zes balonu instalā cijā m. Benzī ns, ļ oti kvalitatī vs un ar augstu oktā nskaitli, maksā apmē ram 14 grivnas litrā . Dā rgi, bet vidē jā alga tur ir 3-4 tū kstoš i dolā ru.

Cilvē ki ar invaliditā ti, pensionā ri un grū tnieces var iekā pt metro nevis pa eskalatoru, bet gan ar liftu, kas viņ us sagaida tieš i uz ietves.

Ratiņ krē slu lietotā jiem ir uzstā dī ti plaš i turniketi. Interesants fakts: iepriekš uzbū vē tajā s stacijā s liftu nebija, bet tajā s tika uzstā dī tas ī paš as platformas, kas apkalpotas ar pogas nospieš anu. Cilvē ks uzbrauc uz tā ratiņ krē slā , un platforma viņ u vienmē rī gi nolaiž vai paceļ pā ri visiem pakā pieniem. Š ā diem cilvē kiem nobraucieni no apmalē m ir aprī koti absolū ti visur, visā valstī uz ietvē m ir uzstā dī ta metā la neslī doš ā trase ar ī paš ā m izciļ ņ iem, kas virza riteņ us. Visi tirdzniecī bas centri un iestā des ir aprī koti ar papildu liftiem. Tā di jū tas kā pilntiesī gi sabiedrī bas locekļ i, neizjū tot nekā das neē rtī bas. Viņ iem ir speciā li taksometri, daudzi autobusi ir aprī koti ar pā rvietojamu platformu. Un neviens riteņ us negriež ar roku – visi ratiņ krē sli ir elektriski, vadā mi ar kursorsvirā m, ir aizmugurē jie bremž u lukturi un pagrieziena rā dī tā ji.

Daudzi televī zijas kanā li izmanto zī mju valodas tulkojumu, un centrā viens no diktoriem skan Braila rakstā .


Elektroniskā s informā cijas dē ļ i pieturā s parā da autobusu numurus, norā dot, kur tie paš laik atrodas un kad tie ieradī sies. Grafiks ir pā rdomā ts ļ oti kompetenti, un kustī bas intervā ls ir tā ds, ka brauciena laikā neviens nestā v. Lai apmaksā tu ceļ ojumus tajos, kā arī metro un taksometros, tiek izmantota viena T-karte. Pasaž ieri iekļ ū st tikai pa priekš ē jā m durvī m, uzliekot sensoram karti. Atlikuš ais atlikums tiek parā dī ts ekrā nā . Izeja ir tikai pa aizmugurē jā m durvī m, kur atkal jā pievieno karte sensoram, lai tiktu parā dī ta par braukš anas maksu izņ emtā summa. Metro princips ir vienā ds: karte jā piestiprina pie turniketa pie ieejas un pē c tam pie izejas, lai tā atveras. Karte tiek papildinā ta speciā los automā tos – vienkā rš i noliec to plauktā un nepiecieš amo summu rē ķ ina pieņ ē mē jā.

Tie ir skaistā kieimperatoriskā s pils kompleksi ar viduslaiku sardzes maiņ as kostī mu rekonstrukciju, seniem pilsē tas vā rtiem, parkiem ar senā m kulta vietā m, oriģ inā lā m ielā m, kas robež ojas ar ultramodernā m ē kā m, budistu. tempļ i, Optisko ilū ziju muzejs, kurā var nofotografē ties, lai pats kļ ū tu par ekspozī cijas dalī bnieku un daudz ko citu. Ir vē rts apmeklē t lielā ko reģ ionā , kas oficiā li pastā v kopš.19. gadsimtaChinatown, salas ar seniem tempļ iem un dabas pieminekļ iem un, protams, Grand Park.

Š is milzī gais dā rzu un parku komplekss atrodas vienā no galvaspilsē tas dienvidiem kalnu slī pajā nogā zē.

Š eit ir atpū tas laukumi, tematiskie un botā niskie dā rzi, rož u dā rzs, atrakciju parks, pā rgā jienu takas, modernā s mā kslas muzejs un milzī gs zoodā rzs, kurā lielā kā daļ a mā jdzī vnieku atrodas aiz grā vjiem un citā m dabiskā m barjerā m. Tur visē rtā k ir uzbraukt ar funikulieri, vē rojot satriecoš i skaistas ainavas, un nokā pt jau patstā vī gi vai ar autobusiem vai mini dzinē jiem, kas kursē š eit. Ieejot zoodā rza zonā , jā ņ em karte un paš am jā izvē las marš ruts: dzeltens, zils vai sarkans. Un, lai nepazustu, uz gā jē ju celiņ iem visā teritorijā velk š o krā su lī nijas. Ieeja kompleksā ir apmaksā ta, un pa kreisi no biļ eš u kases ir izeja, kuru neviens nekontrolē . Es pamanī ju, ka, neskatoties uz rindu pie kases, neviens pat nemē ģ inā ja iekļ ū t bez maksas.

Tač u Inč onā , milzī gajā "Mā kslas centrā ", neskatoties uz daudzajā m izstā ž u un koncertzā lē m, arī nav grū ti orientē ties. Smaidī gi darbinieki ir visur, kas gatavi palī dzē t pirmajā zvanā . Mā kslas galerijā s varat izmantot digitā lo ceļ vedi: nelielu kastī ti ar austiņ ā m. Viedierī ce “zina”, kura eksponā ta tu esi tuvumā , un patī kama balss austiņ ā s ved interesantu ekskursiju izvē lē tajā valodā .


Apdullinā tas un korejieš u nā ras. Viņ i strā dā vulkā niskajā Jeju salā . Š is pasaules brī nums ar lavas tuneļ iem sastā v no trim daļ ā m un slavenā s galerijas ar krā sainā m karbonā tu velvē m. Š eit atrodas Korejas augstā kais kalns Hallasan, kas pā rsteidz ar gleznainiem klinš u veidojumiem, ū denskritumiem un ezeru liela krā tera vietā . Ir arī piemineklisHö nö . Hye korejieš u valodā nozī mē jū ra, un nyo nozī mē sieviete.

Tik iemū ž inā ti ū denslī dē ji, ar ko valsts lepojas. Viņ i nirst lielā dziļ umā bez akvalangu aprī kojuma, un daudziem jau ir pā ri 60!

Visi salas restorā ni saņ em trepangus, lielus gliemež vā kus un citas jū ras veltes tikai no š ī m "nā rā m". Š o fantastisko iestā ž u slava, kur var nobaudī t visu ne tikai svaigu, bet arī neapstrā dā tu, plaukst visā pussalā . Š eit vienkā rš i nav iespē jams nepusdienot. Bet, veicot aprē ķ inus, jums jā bū t uzmanī giem. Pasaulē vispā rpieņ emtā dzeramnauda var ļ oti aizvainot korejieti. Š eit pat taksometru vadī tā jiem ir speciā las plastmasas "š ū nveida ķ emmes" sī knaudai, lai iedotu naudu pē dē jam laimetam (aptuveni 1100 voni = 1 USD).

Nedē ļ as nogalē visas ģ imenes dodas vai nu uz pilsē tas parkiem, kur ceļ teltis, spē lē jas un gatavo ē dienu, vai uz salu pludmalē m. Mums neparasti ir tas, ka puiš i, meitenes un vecā ki cilvē ki peldas jū rā š ortos un T-kreklos. Daž reiz pat zeķ ē s un zem saulessarga.

Pludmalē daž i jaunieš i izaicina sabiedrī bu, parā doties peldbiksē s un peldkostī mos. Pat ziņ u stā sti ir veltī ti š im briesmī gajam faktam. Daudzi atpū tnieki š o "erotiku" š auj savos telefonos. Dienvidkorejieš i ir vienisprā tis, ka "izvirtī ba", tā pat kā citas "nedienas", nā kusi "no ā rzemē m". Tā tad, viņ uprā t, ir nepiecieš ams apturē t jau tā niecī go tū ristu plū smu.

Cilvē ki un tualetes Es atļ ā vos nedaudz pā rfrā zē t Arkā dija Raikina filmas nosaukumu "Cilvē ki un manekeni", jo Dienvidkorejā tā ir atseviš ķ a tē ma. Tualetes visur! Un par to nav jā maksā ! Un, ja "ū dens klozets" nav redzeslokā , tad jums ir jā meklē zī mes - un jū s redzē siet, cik metru lī dz vē lamajam mē rķ im. Katra “atpū tas telpa” ir savā veidā oriģ inā la: pilsē tas centrā ir kapitā li skaista ē ka, metro ir stingrs granī ts un marmors, laukumā ir guļ bū ve utt.


Visur skan klasiskā mū zika, tī ri un glī ti, pie sienā m ir ziedi un gleznas. Dabiski aukstais un karstais ū dens, spoguļ i, ziepes un tualetes papī rs. Obligā ti - fotoelementi, papildu aplis zī daiņ iem, bē rnu, piemē ram, rotaļ u tualetes podi un zemie izlietnes, vietas autiņ iem. Un, protams, katrā iestā dē elektriskas platas bī dā mā s durvis, kas atveras, nospiež ot lielu pogu, cilvē kiem ar kustī bu traucē jumiem. Iekš pusē ir ē rtas margas, divu veidu tualetes podi un pret grī du noliekts spogulis, lai tajā bū tu ē rti ieskatī ties arī cilvē kam ratiņ krē slā . Un neviens "nestaigā " garā m, neko nelauž un nenes mā jā s, piemē ram, "saimniecī bā vajadzī gā s" ziepes!

Cilvē ki Dienvidkorejā ir mierī gi, laipni un izpalī dzī gi. Vecā kā paaudze, kas pā rdzī voja karu un daž ā dus valsts attī stī bas posmus, ir piesardzī ga pret ā rzemniekiem. Daudzi nezina angļ u valodu vai izliekas, ka nesaprot.

Tā pat kā visi veterā ni, viņ i lepojas ar saviem apbalvojumiem un saskaņ ā ar tradī ciju nē sā tos uz vā ciņ a. Bet tie, kas jaunā ki par 40-45 gadiem, ir pavisam cita lieta. Atliek tikai apstā ties un saņ emt karti, jo jaunieš i nekavē joties nā k pie jums ar palī dzī bas piedā vā jumu. Daudzi steidzā s ķ erties pie darī š anas, tač u, ieraugot sejā s neizpratni, uzreiz zvanī ja, skaidrojot, ka aizkavē sies, jo jā rā da ceļ š valsts viesim. Un skaties - ar smaidu un prieku. Viņ i var arī piegā dā t bez maksas. Un, ja nesaprot, ko tū rists vē las, tad kā dam piezvana, iedziļ inā s viedtā lrunī , pē ta elektronisko karti, bet bez palī dzī bas neatstā j. Cilvē ki ir ļ oti sabiedriski, un, protams, mani iepriecinā ja tas, ka visi, ar kuriem man nā cā s saskarties, zinā ja vai dzirdē ja par Ukrainu. Bet parasti citā s valstī s man nā cā s skaidrot, ka, saka, mē s esam Krievijas kaimiņ i.

Starp citu, visiem ir viedtā lruņ i.

Visur ir pieejams bezmaksas ā trgaitas WI-FI, un tā pē c, tiklī dz korejietis iekā pj autobusā vai metro, viņ š nekavē joties iegrimst internetā . Ņ emot vē rā š o funkciju, visi tā lruņ i tiek pā rdoti ar rezerves akumulatoru.

Dienvidkorejieš u puiš i ir daudz modernā ki nekā meitenes. Pē dē jie parasti valkā sporta apavus, š ortus vai bikses un T-kreklus, kas ir par pā ris izmē riem lielā ki. Visu laiku es redzē ju tikai daž as meitenes stiletos un mini. Bet ar dziļ u dekoltē – nekad. Bet jauni vī rieš i, gluž i pretē ji, ir lieli modes cienī tā ji: viņ i krā so matus un daž reiz nagus, valkā koš as lietas, pieguļ oš as bikses un unisex somas. Tie ir tradicionā li, vienkā rš i tik moderni, un viņ iem tas patī k. Te nav tetovē š anas saloni, un vispā r neviens nestaigā ar “monogrammā m” uz ķ ermeņ a. Bet visi valkā kedas!


Pilsē tas centrā ir milzī gs skaits spā ru, tauriņ u un daž ā du vaboļ u. Un cik tarakā nu un prusaku jau ir pazuduš i no Ukrainas dzī vokļ iem.

Starp citu, par mā jokli: pussalā tas ir dā rgi: pieklā jī gs 3-4 istabu dzī voklis lielas pilsē tas centrā maksā s no 250 lī dz 400 tū kstoš iem dolā ru. Bet, no otras puses, to, tā pat kā automaš ī nas, sadzī ves tehniku ​ ​ un elektroniku, var iegā dā ties uz nomaksu tikai par ...1-2 procentiem gadā .

Guļ uz grī das un mazuļ i bez krū tsgaliem Dienvidkorejieš i ir ļ oti strā dī ga tauta. Iedomā jieties, ka ierē dņ iem un ā rstiem ir 3 atvaļ inā juma dienas gadā , bet privā tajiem uzņ ē mumiem ir septiņ as. Darba nedē ļ a pamatā ir piecas dienas. Jā , un korejieš i dzī vo bez greznī bas - dzī vokļ os parasti, izņ emot elektroniku un datortehniku, nepiecieš amo lietu minimums. Interesanti, bet viņ iem nav gultiņ as. Visas ieejas durvis ir vienā das ar tipiskā m kodē tā m digitā lajā m slē dzenē m.

Viņ š sastā dī ja vajadzī go ciparu kombinā ciju — un viņ š atvē ra, aizcirta durvis — automā tiski aizvē rā s. Viņ i nav pieraduš i izrā dī ties. Blakus ultramoderniem debesskrā pjiem, kas skatā s tieš i mā koņ os, tiek bū vē ti jauni guļ amrajoni. Bū tī bā ir mazas mā jas, kuras pē c oriģ inā lā dizaina un pilnī gi atš ķ irī gas pē c krā sas un apš uvuma struktū ras, nav lī dzī gas viena otrai, kas veido satriecoš u arhitektū ras ansambli. Bū tī bā tie ir bū vē ti tieš i blakus un biež i vien logi ir vē rsti uz blakus sienu. Ž ogu praktiski nav. Viņ i, atš ķ irī bā no ukraiņ iem, viens no otra neaizsargā jas, bet jau sen ir pieraduš i pie "elkoņ a sajū tas". Visiem jā bū t tuvu un kopā – tad tas ir spē ks!

Vakaros pa pilsē tu braukā maš ī nas, kas ar ī paš iem dū miem "fumigē " guļ amrajonus no odiem. Ir, protams, premium klases mā jiņ as, bet ne centrā , pie jū ras vai kalnos – tā s ir paslē ptas no skata.


Tradicionā li š eit cilvē ki guļ uz grī das vai uz ļ oti cietiem matrač iem. Chic tops ir gulta no cē lkoka ar matraci no cē ls akmens. Tā s izmaksas var sasniegt 5-7 tū kstoš us dolā ru. Arī vietē jā s kafejnī cas un restorā ni nav pā rbū vē ti - tajos ir galdi uz zemā m kā jā m, un apmeklē tā ji sē ž uz omulī giem paklā jiem tieš i uz grī das un ē d ar irbulī š iem. Vakarā pie bū vniecī bas veikaliem var redzē t keramisko flī ž u un citu bū vmateriā lu kalnus. Tas ir tā pē c, lai cilvē ks pē c darba ceļ ā uz mā jā m varē tu izvē lē ties sev nepiecieš amo un jau nā kamajā dienā , netē rē jot laiku, iegā dā ties. Un neviens nezog! Interesanti, ka guļ amrajonos nelieli veikaliņ i (mini tirgi, kuros ir viss, sā kot no maizes lī dz ventilatoram) atrodas burtiski katrā kvartā lā ar tikai daž u mā ju intervā lu. Un viņ i strā dā veiksmī gi!

Vietē jie dodas uz to, kas viņ iem patī k, kā sena joku varonis, kurš nokļ uva tuksneš ainā salā . Kad viņ i pē c daž iem gadiem viņ u atrada, viņ i jautā ja: “Kas ir š ī s trī s bū diņ as? » « Pirmā ir mana mā ja. Otrais ir klubs, kurā es eju, un treš ais ir klubs, kuru es ignorē ju”…

Metro gandrī z nekad nebrauc ar bē rniem, un viņ u mazuļ i iztiek bez sprauslā m. Un kā pē c, ja viņ i ir tikpat mierī gi kā viņ u vecā ki. Visur ir daudz bē rnu - un viņ i visi uzvedas klusi, neko neprasa, nerū k, nekliedz. Nokrita, piecē lā s un klusi "uz kauju"! Tirdzniecī bas centros bē rnus atkal bez maksas var atstā t rotaļ u istabā s, kurā s smilš u vietā ir ar pā rtikas krā su noklā ti graudi! Bē rni uz tā spē lē jas, attī stot motoriku un vecā ki neuztraucas, ja kaut kas nokļ ū st mutē . Sestdiena un svē tdiena tradicionā li ir "tē ta diena", tas ir, pē c darba nedē ļ as tē vi pavada laiku ar bē rniem.

Un iepirkš anā s ar tiem nav nogurdinoš a - galu galā katrā lielveikala ratiņ os ir ī paš a vieta bē rnam ar kā ju caurumiem, kas novietoti tā , lai mazulis sē dē tu ar seju pret vecā kiem. Tam ir arī displejs, kas parā da sadedzinā to kaloriju skaitu un pedometrs, kā arī izvelkamais palielinā mais stikls.

Es atzī mē ju, ka jebkurā iestā dē vai, piemē ram, pastā vienmē r ir vairā ki glā ž u pā ri ar daž ā dā m dioptrijā m, brī va lente, š ķ ē res, pildspalvas un marķ ieri. Veikalos apsargi nepā rbauda somas ne pie ieejas, ne pie izejas, neprasa tos nodot noliktavas telpā , neiet pē c apmeklē tā jiem, turot visus aizdomā s par zā dzī bā m. Gluž i pretē ji, apsargs pie ieejas visiem paklanā s, un, ja vē las bē rnu ielikt ratos, smaidot noslauka tos ar dezinfekcijas š ķ ī dumu.


Aiz ieraduma viss tika samests vienā maisā , un paš valdī bas pā rstā vji nebija slinki to izjaukt un atrast dokumenta fragmentus, pē c kuriem identificē ts ī paš nieks. Pirmo reizi viņ a saņ ē ma 100 USD naudas sodu. No rī tiem starp mā jā m, kur korejieš i iznes atkritumus (dī vainā kā rtā viņ iem nav konteineru, un viņ i uz ielas pie mā jas liek atkritumu maisus) biež i var redzē t ledusskapjus, televizorus, veļ as maš ī nas, datorus ar moderniem monitoriem. . Nu, cilvē ks nopirka sev jaunu tehniku, bet ko darī t ar veco? Atliek tikai to izmest, pareizā k sakot, iznest uz ielas. Varbū t kā dam noderē s.

Pazī stamu raž otā ju viedtā lruņ i, digitā lā un datortehnika maksā tikpat, cik Ukrainā , un daž reiz pat vairā k. Tam ir izskaidrojums: Samsung un LG produkciju pie mums var iegā dā ties daudz lē tā k, jo š ie giganti ī steno mē rķ tiecī gu ā rē jo tirgu iekaroš anas politiku.

Visur galvenokā rt protestanti, ar nelielu skaitu draudzes locekļ u. Tikai ļ oti bagā ti cilvē ki var atļ auties doties uz templi, lū gties un sazinā ties ar abatiem, jo ​ ​ ikvienam ir pienā kums maksā t desmito tiesu.

Nā kotnes medicī na Š is ir atseviš ķ s jautā jums. Tā s lī menis ir viens no augstā kajiem pasaulē . - Mū su slimnī ca, tā pat kā pā rē jā valstī , izmanto tikai augstā kā s klases aprī kojumu. Ja parā dā s jaunas paaudzes medicī nas aprī kojums, kas raž ots Dienvidkorejā vai Japā nā , tad mē s to nekavē joties iegā dā jamies, - man teica Gač onas universitā tes Gil slimnī cas klī nikas direktors, profesors Mins Č ungs Paks. – Nevaram atļ auties diagnosticē t un ā rstē t pa vecam, kad ir jaunā kas norises – galu galā no tā ir atkarī ga cilvē ka dzī vī ba un veselī ba. Kā muzeja eksponā tus var aplū kot novecojuš u aprī kojumu vienā no 13 mū su slimnī cas korpusiem.

Un es to redzē ju: š iki darba tomogrā fi, datortehnika diagnostikai un ā rstē š anai un daudz kas cits, par ko jebkura Ukrainas medicī nas iestā de bū tu neticami priecī ga. – Vidē ji dienā saņ emam ap 3000 ambulatoro un 1000 stacionā ro pacientu. Atved aptuveni 300 ā trā s palī dzī bas maš ī nas. Pieci simti augsti kvalificē tu ā rstu, neskaitot viņ u palī gus, mā sas un citu personā lu, strā dā onkoloģ ijā , kardioloģ ijā , oftalmoloģ ijā , ginekoloģ ijā , zobā rstniecī bā un Austrumu medicī nas un neatliekamā s palī dzī bas centros.


Parastā Dienvidkorejas multidisciplinā rā klī nika man š ķ iet nā kotnes slimnī ca. Š eit jū s varat viegli un ā tri saņ emt viskvalificē tā ko palī dzī bu visā m veselī bas problē mā m. Veiksmī go operā ciju procents ir augstā kais pasaulē ! Lū k, daž i no brī numiem, kas slimos cilvē kus š eit padara veselus.

Tiek veikta angioplastika, ceļ a locī tavas endoprotezē š ana, priekš ē jā s krusteniskā s saites rekonstrukcija, gū ž as locī tavas nomaiņ a, plecu aproces atjaunoš ana, skriemeļ u fiksā cijas operā cijas. Ja nepiecieš ams, IVF + ICSI izmanto unikā lo Vitro-Life sistē mas programmatū ru, un tieš ā s redzes sistē ma apaugļ o ar lā zeru, kas veicina augstu grū tniecī bas procentu. Medicī nas personā ls ar vismodernā ko tehnoloģ iju palī dzī bu uzrauga pacientus 24 stundas diennaktī . Par darbu un algu. Ā rstiem tas ir pieklā jī gs: tas sā kas no 3500 USD, pieredzē jis ā rsts saņ em 5–7 USD, nodaļ as vadī tā js saņ em 1.000 USD mē nesī . Vietē jie ā rsti, protams, atzī st, ka arī ukraiņ u un krievu ķ irurgi pasaulē ir labi pazī stami. Daž us no viņ iem viņ i pazī st personī gi. Citi ir zinā mi no specializē tā s literatū ras.

Bē das ir daž ā das: pienā cī gas materiā lā s bā zes, modernas datoru un medicī nas iekā rtu trū kuma dē ļ rezultā ti vē l nav tā di, kā dus vē lē tos...

Gila slimnī cā es satiku daudzus pacientus no Krievijas, Ukrainas, Kazahstā nas un citā m NVS valstī m. Viņ us visus piesaista augstais medicī nas lī menis, apkalpoš anas kvalitā te, garantijas un medicī nas personā la draudzī gā attieksme. Visu iepriekš minē to, viņ uprā t, ir grū ti salī dzinā t ar daž ā m Izraē las, Vā cijas vai Č ehijas klī nikā m, kuras pelna ar reklamē ta zī mola palī dzī bu. Dienvidkorejas medicī na vietē jiem ir apdroš inā š ana, apmeklē tā jiem tā ir tikai apmaksā ta. Bez apdroš inā š anas vai naudas neviens pat nerunā s par ā rstē š anu. Tač u cenas, kvalitā tes un rezultā ta attiecī ba ir labā kā pasaulē . Starp citu, par cenā m un noteikumiem. Ā trā k, labā k, uzticamā k un daž reiz pat lē tā k nekā Kijevā vai Maskavā.

Jā , un ar valodas barjeru nav nekā du problē mu – jebkurā Dienvidkorejas slimnī cā ir pieejami koordinatori-tulki, kas ne tikai pavada ā rstē š anā s laikā , bet arī visā di palī dz pielā goties dzī vei valstī .


"Dakter, padariet mani skaistu" Un tagad par plastisko ķ irurģ iju. Tehnoloģ ijā m pilnveidojoties, tā s kļ ū st lē tā kas, droš ā kas, efektī vā kas un populā rā kas visā pasaulē . Tač u nekur tas nav kļ uvis par tā du traku, pat apsē stī bu, kā Dienvidkorejā , kur jau katra piektā meitene ķ ē rusies pie š ā das procedū ras. Sievietes š eit sapņ o par to, ko viņ i uzskata par ideā lu izskatu: gaiš u ā du, mazu degunu, lielā m acī m un V-veida zodu. Plastiskā ķ irurģ ija ir kļ uvusi par normu un pazī stamu diskusiju tē mu. Cilvē ki var jautā t, kur tu dabū ji sev tik jauku deguntiņ u, un tā nebū s viltus.

Procedū ru, kas ASV maksā vismaz 1000 USD, Korejā var veikt trī s reizes lē tā k. Dzī ves ilgums Dienvidkorejā ir augsts. Pensionā ri, kuriem jau krietni pā ri 60-70 gadiem, ģ ē rbjas ļ oti moderni un koš i, regulā ri kā pj kalnos radž otā s kedas un ar ekipē jumu. Pilsē tas ieskauj kalni, un vietē jie iedzī votā ji to izmanto ar lielu spē ku. Sporta veikalos ir daudz vecā ka gadagā juma cilvē ku. Darba dienā s viņ i staigā pa parkiem un trenē jas uz tur uzstā dī tajiem simulatoriem. Un vakaros ir bezmaksas koncerti ī paš i aprī kotā s vietā s ar ē rtiem krē sliem.

Valstī ir daudz apstā dī jumu, katrs brī vā s zemes gabals tiek izmantots. Gandrī z visā m mā jā m - no 2-3 lī dz 20 stā viem - jumti ir izgatavoti ar nož ogotu teritoriju, uz kuras aug arī koki. Tur arī ž ā vē drē bes.

Viņ u balkoni kaut kā neiesakņ ojā s, un tā pē c starp automaš ī nā m un atkritumu maisiem var atrast piekā rtus sarkano piparu kū ļ us un attī stī t slapjus dž insus un T-kreklus.

Valstī nenotiek spontā na un pat suvenī ru tirdzniecī ba. Ja vē laties T-kreklu ar valsts simboliem vai ledusskapja magnē tu - tikai lidostā vai Insadong-Gil ielā , kas ī paš i š im nolū kam paredzē ta Seulā . Tas ir kā Maskavas Arbata vai Dņ epropetrovskas mā kslinieku alejas analogs. Tikai ar civilizē tā kiem veikaliem, ar senlietu piejaukumu un adekvā tā m cenā m. Korejieš i ir ļ oti mā ņ ticī ga tauta. Piemē ram, viņ i cenš as neizrunā t skaitli "4" un pat rakstī t to nedaudz savā dā k, nedaudz izsvī trojot, jo tas gandrī z 100% sakrī t ar vā rdu "nā ve". Biež i uz ielā m priecī gā m sejā m ir cilvē ki, kas nes lielus vainagus ar lentē m, kurus labprā t noliek pie durvī m.


Sā kumā man š ī dī vainā tradī cija bija neizprotama, un tad es sapratu: koš s vainags ir labs! Sē ru krā sa ir balta. Likumsakarī gi, ka uz š osejas nav atgā dinā jumu par traģ iskā m avā rijā m, lai nesabojā tu apkā rtnes pozitī vo enerģ iju un autovadī tā ju noskaņ ojumu. Jā , un kapsē tu nav - š eit, tā pat kā lielā kajā daļ ā Ā zijas valstu, miruš ie tiek kremē ti. Tiesa, turī gi cilvē ki, ja vē las, var nopirkt zemi un uz tā s uzbū vē t ģ imenes kapenes. Bet, atkal, tam nevajadzē tu bū t visiem priekš ā un turklā t ceļ a tuvumā !

“Vai vē laties suņ a gaļ u siltā ē dienā ? » Gandrī z neviens restorā ns par to nejautā , un ē dienkartē jū s neredzē sit vā rdu Bobik. Korejieš i ē d suņ us tikpat biež i, cik mē s ē dam lā č u vai briež a gaļ u. Seulā , tikai Krievu kvartā lā un Inč onā , Koryo restorā nā var atrast zupu vai sautē jumu no suņ a gaļ as. Turklā t š ī s iestā des atvē ra "mū su korejieš i" - imigranti no NVS.

Galvenais nospiest degunu, jo smaka ir tā da, it kā bū tu izlijusi amonjaka muca. Pasniedzot, no asā amonjaka “aromā ta” izš ļ akstā s asaru strū klaka, bet garš a ir ļ oti maiga un izsmalcinā ta. Tas neskaidri atgā dina nesā lī tu paltusu. Man ļ oti patika ā liņ ģ is - Abalone. Tie tiek pā rdoti dzī vi kopā ar "mā ju" - skaistu perlamutra č aulu - un izskatā s kā kustī ga cilvē ka auss. Piecas minū tes verdoš ā ū denī un veselī gi garš ī gi vē ž veidī gie ir gatavi. Turklā t visur ir daudz daž ā du zivju, milzī gi krabji, omā ri un astoņ kā ji, svaigā kie neķ idā ti kalmā ri, milzu garneles cilvē ka plaukstas lielumā , jū ras un upes gliemež i, gliemenes gliemež vā kos un dū š ī gi skaistā s č aulā s utt. zī dtā rpiņ u kā purus pā rdod uz ielā m, ej un koš ļ ā , nu kā mē s sē klas. Un veikalos - konservi - bagā tī gs olbaltumvielu avots, uzskata vietē jie.


Bet viņ iem ir garš a, kā teica tas pats Raikins - “specifisks”. Ir patī kami iepirkties lielajos lielveikalos - š eit, tā pat kā mū su tirgos, viņ i ļ auj izmē ģ inā t visu: dā rzeņ us, augļ us, sulas. Jū su priekš ā tiek ceptas zivis, garneles, kalmā ri un sē nes, tiek sagriezta tikko cepta pica, vā rī tas desiņ as un tas viss tiek nodots “pā rbaudei”. Bet viņ iem nav mā jā s gatavotu, vā rī tu un jē lkū pinā tu desu. Ir "asins piliens", kas pildī ts ar caurspī dī giem vermicelli. Garš a tikai miglaini atgā dina tradicionā lo. Valstī karantī na un imigranti no NVS sapņ o par olī veļ ļ u, ž eleju, desu kociņ iem un ...ķ irš u ievā rī jumu. Viņ iem ir gari gurķ i un tikai viena š ķ irne - 8 grivnas gabalā . Tomā ti arī neiepriecinā ja - pā ris sugas par cenu no 35 lī dz 50 grivnā m par kg. Ķ iplokus pā rdod jau nomizotas krustnagliņ as par 20-30 grivnā m par ž menku. Un vispā r cenas ē dienam "kož ". Skā bā s vī nogas, kas neskaidri atgā dina "Lidiju", ar biezu mizu - 100 grivnas, mandarī ni - 70, ķ irš i - 100, ķ irš i - 120.

Arbū zi sezonā - mazie pa 100, vidē jie pa 150 grivnā m gabalā , kukurū za no 20 lī dz 30 grivnā m gabalā , bezgarš ī gie persiki pa 100. Kartupeļ i 12-14, banā ni 25, graudaugi lī dzī gi prosai - 65 par puskilogramu. iepakojums, un gaļ a - no 200 lī dz 700 grivnā m par kilogramu. Maize tikai balta no 12 grivnā m par pusi. Melnu var atrast tikai krievu kvartā lā . Skā bais krē jums ir imports no Holandes, tā pat arī jogurti, bet no biezpiena un kefī ra nav ne miņ as.

Pā rtikas augsto mazumtirdzniecī bas cenu dē ļ praktiski nav nekā das ekonomiskā s atš ķ irī bas: gatavot mā jā s vai ē st kafejnī cā . Jū s varat vienkā rš i pagatavot visu, kas jums patī k.

Tiesa, ir mū su lī dzpilsoņ u iemī ļ otas “Bufetes”, kurā s par salī dzinoš i nelielu samaksu - no 11 lī dz 20 dolā riem no cilvē ka - var pavadī t vismaz veselu dienu un apē st visā dus suš i, zivis, daž ā dus salā tus, dā rzeņ us, augļ i, konditorejas izstrā dā jumi, saldē jums un patstā vī gi bez ierobež ojumiem. izvē lies sastā vdaļ as zupai, kas tiks vā rī ta tieš i pie tava galda. Vā rdu sakot, viss, izņ emot "simts gramus". Š ajā s iestā dē s korejieš i sazinā s un ē d lē nā m, lī dz ir apmierinā ti, bet emigranti vai tū risti uzvedas savā dā k, it kā bū tu no izsalkuš ā zemes. Kā vā rds “Bufete” glā sta viņ u dvē seli, saskan ar parasto “Viss iekļ auts” ...Ē dienu gatavoš anai tiek izmantota tikai sezama un kukurū zas eļ ļ a. Saulespuķ e š eit ir rets dekoratī vs augs. Reizē m to var atrast puķ u dobē s vai ziedu veikalos par 80 grivnā m par augu. Mū s pā rsteidza olas - ir parastas, un ir - bez olbaltumvielā m. Iedomā jieties, ciets liels dzeltenums!


Un visu vecumu pieauguš ie un bē rni nevar iedomā ties dzī vi bez kimchi. Š ī ir tradicionā la korejieš u uzkoda, kas tiek pasniegta katrā ē dienreizē . Kimchi ir ī paš a veida marinē ti vai marinē ti dā rzeņ i, bet galvenokā rt Ķ ī nas kā posti biezā aso piparu, ķ iploku un ingvera pastas slā nī . Ir daudz recepš u kimchi pagatavoš anai – katrai ģ imenei, restorā nam un kafejnī cai ir savi noslē pumi. Š ā dus dā rzeņ us sauc arī par raudzē tiem vai raudzē tiem. Tieš i fermentā cijas procesā tajā s nogatavojas labvē lī gā s bifidobaktē rijas, kas uzlabo zarnu darbī bu. Nu, vitamī ni netiek iznī cinā ti, jo kimchi netiek pakļ auts termiskai apstrā dei. Seulas milzu tirdzniecī bas centrs COEX kopš.1987.  gada ir bijis Kimchi muzejs un mā cī bu zā le. Š eit ir š ī ē diena vē sture senos dokumentos un arheoloģ iskajos atradumos, zī mē jumi ar sastā vdaļ ā m, ī paš i ē dieni, receptes un tā tā lā k.

Starp citu, "KOEKS" ir tik milzī gs, ka iekš ā , starp ejā m, atrodas vairā kas okeanā rija zā les ar dū š ī gā m haizivī m, rajā m un citiem zemū dens pasaules iemī tniekiem. Kopumā viņ i ē d tieš i š eit un pā rsvarā svaigas jū ras veltes. Gandrī z neviens nav aptaukojies. Ikviens piekopj veselī gu un aktī vu dzī vesveidu un regulā ri patē rē sarkano "zelta" ž eņ š eņ a sakni, kas aug tikai š ajā pussalā .

Vara un pretenzijas uz to Un kā bū tu bez tiem? Galu galā mē s dzī vojam no vē lē š anā m lī dz vē lē š anā m un no Maidana lī dz Maidanam. Un viņ i? Interesanti, ko viņ i sola, kā darbojas? Vai varbū t viņ i piekukuļ o ar kalmā ru un garneļ u komplektiem? Paš reizē jā.11. Korejas Republikas vadī tā ja Parka Dž unhje ir Lielā s lauku partijas lī dere un pirmā sieviete prezidente. Viņ a, pā rstā vot Senuri partiju, tika ievē lē ta 2012. gadā.

Valstī nepā rtraukti pieaug baž as par cilvē kiem, un infrastruktū ra uzlabojas, " sacī ja Sins Hvans Lī . Ja vē las, ar mū su pilsē tas mē ru ikviens var tikties jebkurā laikā , jo viņ š ir tautai atvē rts cilvē ks. Brī vdienā s viņ š ar ģ imeni pastaigā jas pa pilsē tu un pats skatā s, kas un kur jā uzlabo. – Tā tad iznā k, ka jums vispā r nav pretenziju uz varu? ES jautā ju. - Nu kā pē c gan ne? Protams, ir! Kad rodas jautā jums, rakstā m e-pastu attiecī gajai amatpersonai. Piemē ram, es kā dreiz dzī voju Seulā . Pie manas mā jas uz ceļ a bija neliela bedre, un pē c mana e-pasta, vieta tika salabota jau pirmajā naktī . Un Inč ona nav galvaspilsē ta. Pē c mana tā da paš a aicinā juma mē ram es trī s dienas gaidī ju ceļ u remontu. Tač u iestā dē m jā reaģ ē nekavē joties. Pareizi? Protams, pareizi, es nodomā ju un devos uz Rā tsnamu, tas ir, uz rā tsnamu.


Skaistā monumentā lā ē ka centrā atrodas krustojumā , lai tajā varē tu iekļ ū t no jebkuras puses. Plaš ajā vestibilā aiz skaistas letes atrodas divi cilvē ki. Viņ i neprasī ja caurlaidi vai personas apliecī bu, bet, gluž i pretē ji, ieteica, kur un kas atrodas. Augš ē jos stā vos atrodas mē ra un ierē dņ u biroji. Otrajā - muzejs un bezmaksas pakalpojumi: kopē tā ji, datori ar interneta pieslē gumu ikvienam, tulki, gidi, konsultanti, bibliotē ka ar uzziņ u grā matā m utt. Rū pes par cilvē kiem jū tamas ne tikai mē ra birojā . Piemē ram, ieejot iestā dē , veikalā vai klī nikā (vienalga, privā tā vai valsts) pē c lietus, tur ir sauss un neviens nevicina slapju lietussargu. Tas tā pē c, ka, tiklī dz debesis pā rklā jas ar mā koņ iem, pie katras ieejas zem nojumē m parā dā s mazas kastī tes ar divā m niš ā m: ī su un garu. Pirmais ir paredzē ts parastam lietussargam, bet otrais - spieķ im.

Kaut kā veselu nedē ļ u ziņ ā s rā dī ja siž etu par to, kā pakistā nieš u strā dnieks lielveikalā sievietei nozaga rokassomu. Tas tika pasniegts kā rupjš noziegums. Policija, protams, kamerā s izsekoja noziedznieka marš rutu un nodeva patruļ ai - kur viņ u ē rtā k "pavest", lai nekaitinā tu apkā rtē jos. Tā tad š eit tas ir… …

Lidmaš ī na lē nā m griezā s uz skrejceļ a pusi. Paskatī jos ā rā pa logu: lidostas tehniķ i, kuri neaizbrauca, bet rū pī gi salika lietas no atbraucoš ā divstā vu Airbus segtajā s treileros, bija izklaidī gi no darba un ar smaidiem sejā pamā ja mums. Pirms pā ris mē neš iem es to uztvertu ar pā rsteigumu, bet tagad saprotu, ka viņ i to darī ja patiesi, sveš iniekiem no sirds novē lot laimī gu lidojumu. Laineris uzņ ē ma ā trumu un nevaldā mi metā s augš up.

Ē rti iesē dusies ē rtā krē slā , ieslē dzu priekš ē jo kameru - priekš ā bija bez mā koņ iem debesis! Andrejs TSURKANOVS, Dņ epropetrovska-Inč ona-Seula. Foto Irina TSURKANOVA courier@i. ua

Tulkots automātiski no krievu valodas. Skatīt oriģinālu
Lai stāstam pievienotu vai noņemtu fotoattēlus, dodieties uz šī stāsta albums
3D Музей оптических иллюзий в Сеуле
Активный отдых пенсионеров
Songdo - Новый район Инчхона
Аэропорт_Кокаин_ героин_ марихуанна и прочая дурь_ запрещённая к ввозу
Бесплатная упаковка для мокрых зонтов
Аэропорт_стенд с запрещёнными и провозу и передаче
Бесплатный общественный туалет в обычной больнице
Бесплатный концерт а Аэропорту
Бесплатный общественный туалет в парке
Бесплатный туалет в торговом центре
Больничный комплекс госпиталя Gil в Инчхоне
Везде бесплатные туалеты для людей с ограниченными физическими возможностями
Внутриквартальные дороги
Все и всегда ходят в кроссовках
Вход в императорский дворец
Выбросили оргтехнику
Выход из Гранд-Парка
Выставочный зал без единого угла «Три чаши»
Выходные в центральном парке
Гигантская (бесплатная) качеля в центре Сеула
Готовлюсь к съёмкам
Грозные полицейские
Дешёвое меню доставки
Женьшень на любой вкус и кошелёк
Дешёвое меню доставки на дом
Инвалид на специальной дорожке
Интервью с профессором Паком
Инчхон - езда без пробок
Консервированные личинки тутового шелкопряда - богатейший источник протеина
Корейские дыни и яйко без белка
Корейская груша и мандарины по 7.5 долларов за кг
Краб
Морские ушки Абалон
Метро
Медицинская лаборатория
Музей оптических иллюзий в Сеуле
На пляже – в одежде
Новый Alpheon
Новый тихий спальный район с неповторяющимися фасадами домов
Общественный транспорт со специальными платформами для инвалидов
Офис Samsung
Овощной рынок
Охранники в магазинах кланяются каждому посетителю
Пациентов никто не ограничивает в передвижении
Пенсионеры после восхождения на гору
Поздравительный венок
Парк с отдыхающими семьями
Помойка
Порция суши
Район Songdo в Инчоне
Реконструкция смены императорского караула в Сеуле
Рекультивированные земли_ отобранные у моря
Рыбный рынок
Свежие скаты на любой вкус
Сеть магазинов женского белья_ с забавным для наших глаз названием
Скорая медицинская помощь госпиталя Gil
Турникеты для инвалидов на каждой станции
Спам в консервах -)
Урок физкультуры в школе
Ученики в школьной форме на остановке
Фонтан
Шоппинг с детьми
У природы нет плохой погоды
Центр района Gangnam
Почта_Бесплатные очки_ ручки_ скотч и салфетки
komentāri (11) Atstājiet savu komentāru
Rādīt citus komentārus …
аватар courier
courier

"No dabas" un pēc Ziemeļkorejas pilsoņa stāstiem ...

Sun, 24 Apr 2016, 14:29
аватар ollennka
ollennka

Starp citu, ļoti labs jautājums...

Sun, 24 Apr 2016, 20:59
аватар Iren48
Iren48

Ļoti interesanti! Izlasīju ar prieku!

Mon, 25 Apr 2016, 14:41
аватар mishonok
mishonok

ļoti interesanti, paldies

Tue, 26 Apr 2016, 13:38
аватар NataSt66
NataSt66

Es arī izlasīju ar prieku! Liels paldies autoram)

Fri, 29 Apr 2016, 11:06
iemiesojums