Mūkos 3 dienas...

4:30 no rī ta no ielas atskan zvana, kas atkā rtojas atkal un atkal. . . Ā tri saģ ē rbos un izeju uz ielas. Voljongsas klostera galvenajā templī rī ta lū gš anas jau ir sā kuš ā s. Š ķ iet, ka nokavē ju – un, cenš oties nevienu netraucē t, uzmanī gi apsē ž os Budas zeltainā s sejas priekš ā . Lai pilnī bā izjustu Korejas dzī vi, nav nekā labā ka, kā daž as dienas padzī vot ī stā budistu templī . Š ā da iespē ja ir gandrī z jebkurā Dienvidkorejas klosterī . Mū ki tikai veicina š ā du apmeklē jumu: viņ iem tā ir laba iespē ja nopelnī t naudu tempļ a uzturē š anai un, kas vē l svarī gā k, dalī ties savā s zinā š anā s. Visi ceļ otā ji dzī vo viesu kamerā s (un jums ir jā guļ tieš i uz grī das), ģ ē rbjas svē tceļ nieku drē bē s, ē d kopā ar mū kiem un iesā cē jiem klostera ē damistabā .
Katru rī tu ir jā ceļ as pē c iespē jas agrā k, lai paspē tu uz lū gš anu Budai – tā s vienkā rš ā kā versija ietver 108 noliekš anā s. Pē c tam ir iespē ja aprunā ties ar mū kiem, uzdot visus savus jautā jumus par dzī vi un budismu. Parasti jebkurā š ā dā klosterī ir kā ds, kurš runā angliski, tā pē c saziņ ā nav nekā du grū tī bu.
Daž ā s Voldž ongsē pavadī tajā s dienā s es pilnī bā zaudē ju laika izjū tu: pastaigas mež ā , Budas nekustī gais skatiens un absolū tais mierī gums radī ja filozofisku noskaņ u. Kamerā man blakus dzī voja grieķ iete ar klasisko antī ko vā rdu Euridice. Atteikusies ar draugiem doties slē pot, viņ a devā s uz templi, kā korejieš i dē vē iespē ju dzī vot templī . Pirms tam viņ a dzī vojusi Tibetā , bet, spriež ot pē c nostā stiem, Dienvidkorejā viņ ai paticis vē l vairā k.
Klosterī dzī voš anai ir daž ā das iespē jas – intereses pē c varat palikt uz pā ris dienā m. Vai arī varat mē ģ inā t iekļ ū t dziļ ā k mā cī bas bū tī bā , apgū t meditā ciju un izprast savas pā rdomas. Lai kā arī bū tu, labā kas iespē jas iekļ ū t senajā korejieš u kultū rā vienkā rš i nav.
Klosteris atrodas Gangvonas provincē , netā lu no Odaesanas nacionā lā parka.
Parasti tempļ i atrodas tā lu no pilsē tā m, tā pē c noteikti jā ņ em lī dzi medikamenti un citas nepiecieš amā s lietas.
Virtuve Dienvidkorejā ir ļ oti specifiska, un pats galvenais, reti kurā restorā nā var atrast ē dienkarti angļ u valodā . Tā pē c, ja vē l neesat apguvis korejieš u valodu, jums iepriekš vajadzē tu lejupielā dē t programmu vienkā rš u vā rdu un frā ž u tulkoš anai korejieš u valodā .
Jū s varat atrast piemē rotu apmeš anā s vietu templī vietnē eng. templis. com, izmaksas bū s no 40 lī dz 50 USD dienā .
Bet par naktsmī tņ u specifiku, programmā m, gidu pieejamī bu labā k painteresē ties iepriekš .
Hapzhang etiķ ete ir sveiciens, kas jā veic, tiekoties ar mū kiem vai citiem iesā cē jiem. Lai to izdarī tu, jums ir jā savieno rokas ar plaukstā m viens pret otru krū š kurvja lī menī un jā paliek. Savienotas plaukstas nozī mē , ka jū s pieš ķ irat cilvē kam daļ iņ u no savas dvē seles un sirds. Tā dā veidā jū s skaidri parā dat, ka satiktais cilvē ks ir uz viena dzī ves ceļ a ar jums. Budistu mū ki tiek uzskatī ti par garī gajiem skolotā jiem un mentoriem, no kuriem vienmē r var apgū t noderī gas zinā š anas un iegū t dzī ves mā cī bu. Tā pē c, lai kur jū s satiktu budistu mū ku, sveiciniet viņ u ar cieņ u, paklanoties "hapzhang".
Gandrī z jebkurā laikā varat doties uz Dienvidkorejas tempļ iem. Ī paš i skaisti š eit ir rudenī un pavasarī .
Ja dodaties ceļ ojumā ziemā , noteikti pā rbaudiet, kā š ū nas ir pielā gotas aukstumam. Voldž ongsas klosterī tam ir visi apstā kļ i, tostarp apsildā mā s grī das kamerā s.
3