Viena no iespaidīgākajām vietām Āzijā

Februā rī mani vilinā ja tū roperatora "Natalie Tour" piedā vā jums apmeklē t Kambodž u (atklā š anas tū re). Ekskursijas mē rķ is bija ne tik daudz Kambodž a, cik pasaulē vecā kais un lielā kais budistu tempļ u komplekss Angkor, vesela pilsē ta, kas tika atklā ta 1861. gadā dž ungļ os. . Nokļ ū š ana Kambodž ā ir vienkā rš ā ka caur Taizemi (izmantojot lē tus č ā rterreisus un organizē tus sauszemes robež š ķ ē rsoš anas punktus). Tā pē c 6. februā rī lidojā m uz Taizemes galvaspilsē tu Bangkoku. Esam 9 cilvē ku grupa, kuru savaldzinā ja tū roperatores Natā lijas piedā vā jums par atklā jumu tū ri. Bangkoka sastapa nelaipni +35 pē c Celsija un š ausminoš u mitrumu.
Bangkokā divas dienas, lai iepazī tos ar apskates vietā m. Ļ oti labi iekā rtojā s vienā no slavenā s viesnī cas Bayoke ē kā m. Un tas ir zinā ms ar to, ka pirmajā , galvenajā ē kā.84. stā vā atrodas rotē još s skatu laukums, ko tū risti apmeklē par naudu. Skats no vietas uz Bangkoku naktī ir ļ oti iespaidī gs. Bet visvairā k mani pā rņ ē ma cilvē ka skudru pū ž ņ a sajū ta paš ā pilsē tas ielā s. Vakarā visas ietves aizņ em stendi un pā rvietojamā s virtuves ē diena gatavoš anai, ko tū risti no Ķ ī nas, Korejas, Japā nas un citā m Ā zijas valstī m uzreiz patē rē ja uz sī kiem galdiņ iem, stā vot tuvu brauktuvei, pa kuru gā ja diezgan intensī va satiksme. Turklā t garā mgā jē jiem ir jā dodas precī zi pa brauktuvi, izvairoties no nepā rtraukti ž ņ audzoš ā m automaš ī nā m. Liela daļ a no ielā s pā rdotā ir vienkā rš i problemā tiska. Populā rs auglis vietē jo iedzī votā ju vidū ir Durian. Tas garš o saldi - cukurots un pē c tekstū ras - sadalī š anā s sē ne. Smarž a ir š ausmī ga. Tā smarž o vecumdienā s guļ us ž urkas, kas nogulē jusies pā ris dienas. Tomē r Taizemē ir ko redzē t, un tie, pirmkā rt, ir lieliski budistu tempļ i. Mums vajadzē ja visu dienu, lai apmeklē tu. Viens mī nuss - mū s pavadī ja gids no Natalie tour Dzhunatayka pē c tautī bas, ļ oti slikti runā jot krieviski. Par Tae visi ir daudz teikuš i, es to izlaiž u. Es drī zā k teiktu par galveno – ceļ ojumu uz Kambodž u.
Uz Kambodž u braucā m no Patajas visbiež ā k izmantotajā veidā - ar mikroautobusu uz Siem Reap caur Aranyaprathet (Taizeme) un Poipet (jau Kambodž a) kontrolpunktiem. Robež as š ķ ē rsoš ana ir absolū ti neregulē ta un tas ir otrais Natalie tū res mī nuss. Maskavā var nopirkt vī zu, bet nez kā pē c tū roperators mani no tā atrunā ja. (? ) Un Kambodž as robež dienesti ir pilnī gi un pilnī gi korumpē ti, jo visi rietumu reģ ioni, ieskaitot policiju, administrā ciju un muitu, gandrī z pilnī bā sastā v no bijuš ajiem sarkanajiem khmeriem, kas nosacī ti tika amnestē ti 1998. gadā , tač u tas neapturē ja psiholoģ iju. no bandī tiem. Tā pē c tū risti tiek atklā ti aplaupī ti, nolaiž oties absolū ti tukš ā vietā.4 km no robež as ar Kambodž u š ī s nedaudz necivilizē tā s valsts konsulā tā un iekasē jot bez oficiā lajiem 20 dolā riem par vī zu vē l 16 dolā ru bandas nodokli. Jū s varat atteikties maksā t 16 dolā rus, bet tie ir ar vī zu vienā pudelē , un staigā t atpakaļ uz Pataiju nav risinā jums. Tur neviens negaida. Turklā t taizemieš u gide Juna tā lredzī gi neieradā s no rī ta, lai pavadī tu grupu uz robež as (vienkā rš i viņ u nomainī ja gangsteris, kurš vē lā k iekasē ja bandī tu nodokli. ) Kambodž as pusē mū s sagaidī ja meitene no plkst. khmeru mī tnes zemi, bet viņ a vienkā rš i saskaitī ja, nodeva š oferim Mercedes, kas sadragā ja mū su mikroautobusus un iztvaikoja. 120 km lī dz Siem Reap tika pā rvarē ti aptuveni 4 stundu kratī š anā pa zemes ceļ u, caur stiklu vē rojot š ausminoš o nabadzī bu caur blī vu putekļ u priekš karu. Pa ceļ am ceļ malas ir khmeru bū diņ as, pareizā k sakot, khmeru bē rni, kuru vecā ki nomira no AIDS. 2km pirms Siem Reap pilsē tas sā kas normā la š oseja un paš ā pilsē tā vairs nav nabadzī bas, tikai greznā kā s viesnī cas, no kurā m vienā (Riviera) apmetā mies.
Tad viss bija kā rtī bā , jo mū su gids (Samnang) ne tikai labi runā ja krieviski, bet arī vienkā rš i izrā dī jā s labs cilvē ks, kas devā s pretī tū ristiem visos viņ am adresē tos jautā jumos. Ē diens tika organizē ts lieliski. Ē dienu forma viesnī cā s Taizemē , piemē ram, galvenokā rt ir brokastis, bet Kambodž ā viss bija kā Turcijā - trī s ē dienreizes dienā . Un tas viss ir izskaidrojams ar nabadzī bu: ē dinā š ana Kambodž ā ir sarež ģ ī ta ielas pā rtikas ziņ ā . Tikai tirgum specifiska tirdzniecī ba. (tirgo ceptus sienā ž us, siseņ us, daž ā das vaboles).
Tā tad, ja jū s iepriekš neparū pē sieties par tū ristiem, vienā dienā visi nomirtu vismaz no caurejas. Mums tas gandrī z nekad nav noticis, izņ emot gadī jumu, kad pirmajā vakarā dzē rā m palmu vī nu. Tikai daž i pē c tam gulē ja nā kamajā naktī , lī dz sā ka darboties magnijs. Lai gan ceļ š no Tai bija ļ oti grū ts, ieraš anā s dienā mū s aizveda vē rot saulrietu no vecā kā tempļ a Phnom Bakheng augš as. No tā s augš as paveras skaists skats. Tiesa, no š ejienes visu Ankoru nevar redzē t, tā ir pā rā k liela. Nā kamā s dienas (3) ir tikai tempļ u kompleksa apmeklē jumi, un tas patieš ā m atstā j spē cī gu iespaidu. Banteay Srei templis ir klā ts ar izsmalcinā tiem kokgriezumiem. Tā du nesalī dzinā mu grebumu kā š eit var sagaidī t tikai uz koka, bet ne uz akmens. Ta Prohm templis ir interesants ar to, ka tas netika iztī rī ts no dž ungļ iem. Kurš redzē ja filmu Mowgli (pirmais) - viņ š to redzē ja, tā s teritorijā tika filmē ta filma. Visa tempļ a virsma ir klā ta ar koku sakņ u apmetni un sulī gu zaļ umu, un tas pieš ķ ir drupā m neaprakstā mu sirreā lu. Slavenā kais un labi saglabā jies templis ir Angkor Wat. Pā rsteidzoš a ir seno khmeru meistarī ba, kā arī tas, ka tas viss ir saglabā ts daudzu gadsimtu garumā .
Daudziem tū ristiem Angkor Wat templis ir vienī gais iemesls, lai ierastos Kambodž ā , un vienī gā vieta, kas faktiski ir apmeklē ta. Tempļ u kompleksa teritorijā ir mū ziķ i bez kā jā m (pilsoņ u kara veterā ni) un tā tā lā k, bet tas viss tiek turē ts ā rpus tempļ u teritorijā m, un viņ i nekā pj, kā Ē ģ iptes piramī dā s. Iedzī votā ju nabadzī ba ir absolū ta, patiesī bā nekas cits neatliek kā vā kt rī sus un nodarboties ar seksu. Tiesa, lauku iedzī votā jiem ir vē l viens labsajū tas avots - palmas, no kurā m top daudz noderī gu lietu, sā kot no mē ness, ar ko brauc visi lauku spē krati, lī dz amatniecī bai tū ristiem. Vietē jā valū ta ir riels. 1 $ = 4000 rielu. Ierē dņ a alga ir 1.000 rielu mē nesī . Neskatoties uz vispā rē jo nabadzī bu, pastā v iedzī votā ju noslā ņ oš anā s. Zemā kā kasta nez kā pē c ir zvejnieki. Viņ iem nav tiesī bu bū vē t bū das uz vistu kā jā m uz zemes, viņ i dzimst, dzī vo un mirst uz ū dens peldoš os vrakos. Mū s aizveda paskatī ties uz vietē jo iedzī votā ju dzī vi, drū mi: laimes gaisā nav, tikai ap ekskursiju grupā m. Balto tū ristu ir maz, pā rsvarā aziā ti. Ir ļ oti iespaidī gi apmeklē t ciemu dž ungļ os – laiks tur apstā jā s kaut kur 15. gadsimtā . Ir maz vietu, kur to var redzē t. Meitenes ir ar kaut ko apsegtas, un puiš i ir kaili un uzjautrinā s, piesienot viens otru pie pistolē m ar liā nas virvi un tā skrienot. Ikvienam ir ļ oti smieklī gi, kad kā ds atpaliek vai pakrī t. Vī rieš u pusē , starp citu, kaut kā nav pieņ emts slē pt savu cieņ u, vī rieš u skapjiem, atš ķ irī bā no sievieš u, nav durvju, tas tiek novē rots pat pilsē tas restorā nos. Ļ oti iesaku visiem peldē t ar gaisa balonu, tas nav iekļ auts programmā , jā lū dz gidam pielā got vizī tes laiku un atrast laiku š im, balons nepacē lā s ī paš i augstu - 200 metri, bet no plkst. virs skats uz Angkoru un savannu ir iespaidī gs, plus adrenalī ns.
Rezumē jot, viss ir interesanti un nedaudz ekstrē mi. Uzņ emoš ā Kombodž as puse ir augš pusē . Paldies Natā lijai par š ā das ekskursijas organizē š anu. Angkoru vienkā rš i nav ar ko salī dzinā t, š ī ir viena no iespaidī gā kajā m vietā m Ā zijā . Iesaku. Igors.